Snel helderheid Houtenkwartier PZC Sluis vergadert op locatie over cultuur Cheque voor behoud kapel Blaauwe Hoeve Celstraf geëist voor bedreiging vriendin Eerste alaaf voor Marieke en Kevin W oonzorgcentrum Antonius scoort hoog 15 Toekomst Hulster gemeenschapscentrum deze maand duidelijk Grote partij kleding gestolen Werkstraffen voor hennepkwekers Vragen over tarieven grafzerken Zwarte kraai en kauw vogelvrij Fikse buit bij woninginbraak Ketels gestolen uit nieuwbouw Turks dansfeest in Tropicana Rotterdam steunt slachtoffers Iran zaterdag 10 januari 2004 rROEDE - De gemeenteraad li Sluis houdt voor het eerst opiniërende discussiebij eenkomst buiten de muren van hel stadhuis. Inde Lutherse kerk aan de Mo lstraat in Groede staat dins- .0nd om half acht de be- „ing van de gemeentelijke cultuurnota op de agenda. Dte vormt de basis van het cultuur veld in Sluis tot en met 2008. Hoewel de financiële middelen van de gemeente hun beperking kennen, is cultuurwethouder L. Wille van mening dat culture le activiteiten naast toerisme minstens zo belangrijk zijn voor de toekomst van West-Zeeuws- Vlaanderen. Wille wijst onder meer op het belang van de talrij - ke historische schatten binnen de gemeentegrenzen, die vol gens hem een betere promotie verdienen. Daarom wil hij jaar lijks honderdduizend euro extra aan de cultuursector besteden. Dit zou een verhoging van het budget met zeven procent bete kenen. Wille hoopt dat de gemeente raad het belang van cultuur voor Sluis inziet. Het uitvoeren op korte termijn van alle wen sen in de cultuurnota noemt hij een utopie. Wel vindt hij dat duidelijke keuzes gemaakt moeten worden. De zogeheten kaasschaafmethode - van alles een beetje en daardoor eigenlijk niets - moet wat hem betreft voorkomen worden. In september vorig jaar zijn in het Oostburgse Ledeltheater vier inspraakavonden over de gemeentelijke cultuurnota ge houden. Op het programma stonden onder meer amateur- cultuurbeoefening, musea, beeldende kunst, podiumkun sten en overige zaken als de bi bliotheek, muziekschool, media en archieven. In de toekomst is het vaker de bedoeling opiniërende discus siebijeenkomsten van de ge meenteraad in Sluis op locatie te houden als het onderwerp op de agenda daarom vraagt. Er wordt hierbij onder meer ge dacht worden aan de herinrich ting van Cadzand en Breskens, maatregelen in het kader van Duurzaam Veilig of de aanleg van de rondweg om Schoondij- ke. Tijdens de opiniërende dis cussiebijeenkomsten vindt geen besluitvorming plaats. Die komt aan bod in de reguliere (maandelijkse) raadsvergade ring. jnnr Frank van Cooten HULST - Over de toekomst van gemeenschapscentrum het Houtenkwartier in Hulst moet deze maand de knoop worden doorgehakt. Het is niet meer 8 verantwoord op deze manier door te gaan. iDit zegt wethouder F. van •I Driessche naar aanleiding van eennotitie over de toekomst van het Houtenkwartier. Deze noti tie is bijna klaar en wordt eind deze maand besproken door de - ieden van de raadscommissie Samenleving. Van Driessche neemt nog geen standpunt in. Het is aan de commissie te be talen hoe het verder moet met ïetHoutenkwartier." Over de toekomst van dit ge bouw wordt al j aren in Hulst ge sproken. In de voormalige ge meente Hulst leek het erop dat het gebouw ontmanteld en ge sloopt zou gaan worden. Poli tieke partijen willen echter alle opties openhouden. Het college •ireeg de opdracht mee alle mo gelijkheden in een notitie te ver woorden. Ruwweg gaat het om behoud en renovatie of sloop. \ls het gebouw tegen de vlakte gaat, zou op de vrijkomende plek appartementen gebouwd omnen worden. Renovatie In Hulst zijn de meningen ver- Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten pleit voor behoud en renovatie vanwege lè cultuur-historische waarde. Andere partijen hechten daar echter weinig waarde aan en vinden dat het pand zijn beste tijd heeft gehad. „Het zal een moeilijke keuze zijn", verwacht Van Driessche. „Sentimenten spelen uiteraard een rol maar ook de belangen van de vereni gingen die nog gebruikmaken van het Houtenkwartier, moe ten worden afgewogen. Wat ook zal gebeuren, de voortgang van de verenigingen moet voorop staan." Het ROC was de belangrijkste huurder van het Houtenkwar tier. Het opleidingsinstituut is vorig jaar verhuisd naar het ge bouw van de voormalige school De Regenboog. De jeugdbiljartvereniging, de toneelvereniging, het jeugdva- kantiewerk, de handyclub en jeugdcircus Reinardi maken nog gebruik van het gebouw. Met deze verenigingen zijn ge sprekken gevoerd. Voor een aantal clubs is al ver vangende huisvesting aangebo den. Zo kan Reinardi naar een ruim te bij school De Brug en is het jeug'dvakantiewerk vervangen de nieuwbouw aangeboden. „Ik kan me echter voorstellen dat een aantal verenigingen graag in het Houtenkwartier wil blijven zitten. De ruimte is ze ven dagen per week beschik baar, hoeft in tegenstelling tot buurthuizen en multifunctione le gebouwen met niemand ge deeld te worden, en de huur is redelijk. Voor deze verenigingen is dat een luxe situatie", zegt Van Driessche. „Maar ook als het gebouw blijft behouden, zal voor deze verenigingen het een en ander veranderen. Er komt een andere opzet en ook de huur wordt anders. Bij renovatie gaat het immers om behoorlijke be dragen. Een paar jaar geleden is renovatie berekend op 750.000 euro maar tel daar nu maar een paar procenten bij Open dag JjLST - De Stichting De 4 Rndrichtingen houdt morgen- in het gemeenschapscentrum DenDullaert een open dag met laaraan gekoppeld een para- lormale beurs. De 4 Windrichtingen speelt met Workshops en lezingen in op al ls wat te maken heeft met een ider kijk op het leven en om- Bigmet de dingen waarmee ie pen in zijn leven geconfron- ierd wordt. De open dag annex ïurs begint om 10.00 uur en fort tot 18.00 uur. door Jeanette Vergouwen HULST - Het Nieuwjaarsbal voor leerlingen van het Reynaertcollege in Hulst werd gisteravond even onderbroken om een cheque te overhandigen. De cheque, ter waarde van 2778,40 euro, werd door de voorzitster van de leerlingen- raad Annette van Geloof (rechts met witte blouse) gegeven aan G. Lernout, de voor zitter van de'stichting 'Behoud de kapel van de Blaauwe Hoeve'. Dit geld hebben de leerlingen 'verdiend' tijdens de kerstmarkt die 19 december op het terrein van de school werd gehouden. Op het Reynaertcollege worden elk jaar drie grote feestavon den gevierd: nieuwjaarsbal, carnavalsbal en het feest aan het einde van het school jaar. Het thema van het bal was 'Glamour Glitter'. De leerlingen met de leukste of origineelste outfit kregen een prijs. foto Camile Schelstraete door Niels Juist TERNEUZEN - Een 33-jarige man uit Sas van Gent die zijn vriendin in Terneuzen ernstig bedreigde, hoorde gisteren bij redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Iel: (0115) 645769 Pax: (0115) 645742 E-mail; redtem@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) a WoutBareman Raymond de Frel Rene Hoonhorst René van Stee Prits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Pax; (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE 5tationspark28 Postbus 31 4460 AA goes Je': (0113) 315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl 52'SWachten: 0800-0231231 °P maandag Vm vrijdag ge- zal? 5 de °Peningstijden; zaterdags tot 12.00 uur het Haagse gerechtshof vijftien maanden gevangenisstraf tegen zich eisen. De verdachte moest voorkomen omdat hij op 21 fe bruari 2002 zijn vriendin in haar woning opsloot om de vrouw vervolgens met een mes te bedreigen. De man verdacht zijn vriendin ervan dat ze er een andere min naar op na hield. Om een beken tenis af te dwingen, besloot hij zijn vriendin in gijzeling te ne men. Van 's middags tot diep in de nacht hield hij de vrouw ge vangen. De gordijnen werden gesloten, het licht werd uitge daan en de stereo en de televisie werden uitgezet. De man hield voortdurend zijn keukenmes, met een lemmet van 20 centime ter, in de aanslag. Toen hij on danks zijn intimidaties geen bekentenis loskreeg, stak de verdachte zijn mes in het ma tras. Hij dacht dat de geheime minnaar zich in het matras ver borg. Het was niet de eerste keer dat de vrouw door haar vriend werd mishandeld. Maar de man zorg de er altijd voor dat ze geen zichtbaar letsel overhield. „Ik sla je wel, maar ik zorg ervoor dat je geen verwondingen op loopt", zo verklaarde de ver dachte tegenover zijn vriendin. Door de rechtbank was de man veroordeeld tot zeventien maanden gevangenisstraf. Maar de advocaat-generaal be sloot in hoger beroep een iets la gere straf te eisen tegen de ver dachte, die overigens zelf niet aanwezig was bij zijn strafzaak. Daardoor kon hij zich ook niet verdedigen in de hoger beroeps zaak, die hij zelf had aangete kend. Het hof doet over twee weken uitspraak. Prins Thomas 1 van 2003 moedigt de kinderen in hun strijd voor jeugdprinses en -prinses 2004 aan. foto Camile Schelstrijd door Fred Rabout AARDENBURG - Een wervelende kin dershow van de groep 't Klutske uit het Belgische Maldegem en vervolgens de verkiezing van de jeugdprinses en -prins van de Aardenburgse carnavalsstichting. Een kleine tweehonderd kinderen en vele ouders waren gisteren naar de 'loods van van Overloop' gekomen waar sinds jaar en dag de prinsen en prinsessen worden gekozen. Het eerste alaaf klonk voor Marieke de Cocq en Kevin van Gaelen. Zij zullen als prinses en prins de jeugdraad van 11 aan voeren. Ze moesten daarvoor wel wat doen want de vier basisscholen uit Aar denburg en Eede hadden ieder vier leer lingen in de strijd gegooid voor de titel prins en prinses. In die strijd waren de onderdelen darten, balgooien en een vragenronde van door slaggevende aard. Marieke en Kevin doorstonden die proef met glans. SLUIS - Een grote partij kleding is tussen donderdagavond en gistermorgen gestolen uit een winkel in Sluis. De waarde van de kleding bedroeg ongeveer tienduizend euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren twee henneptelers uit Koewacht veroor deeld tot werkstraffen. Een 56-jarige Koewachtenaar kreeg 120 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd. Bij hem werden 22 april vorig jaar door de politie 409 hennepplanten aangetroffen. De kwekerij zag er redelijk professioneel uit. Hij zei geld nodig te hebben voor het opknappen van zijn woonwagen. Geldgebrek was ook het motief van een 44-jarige man om een hennepkwekerij te star ten. In zijn garage bevonden zich 76 wietplanten. Hij werd veroordeeld tot 80 uur werkstraf. De verdachten werd ook verweten stroom buitenom de meter te hebben afgetapt, maar daarvan werden ze vrijgesproken. TERNEUZEN - Het Temeuzense raadslid J. Baart (TOP) zét grote vraagtekens bij het tarief voor het mogen plaatsen van een grafzerk op de gemeentëlijke begraafplaatsen. Een ver gunning voor het plaatsen of vernieuwen van een grafbedek king kost 260 euro. „Dat is belachelijk hoog", stelde Baart in de commissie bestuur en middelen. „Waar is dat eigenlijk op gebaseerd?" Wethouder J. van Schaik: „Dat is gebaseerd op het feit dat daar waar een grafbedekking wordt geplaatst het onderhoud voor de gemeente intensiever is." Volgens de wet houder worden de graven op de algemene begraafplaatsen niet zo goed door nabestaanden onderhouden als op kerkelij ke begraafplaatsen. Daarom moet de gemeente de gravèn vaak fatsoeneren. Het tarief van 260 euro voor een vergun ning is volgens Van Schaik kostendekkend. DEN HAAG - Op zwarte kraaien en kauwen mag weer vrij worden gejaagd. De ministerraad heeft dit gisteren beslötén op voorstel van minister Veerman van Landbouw, Visserij en Voedselkwaliteit. De twee vogelsoorten zijn officieel op de landelijke vrijstellingslijst voor te bejagen dieren geplaatst, zoals de Tweede Kamer eerder in meerderheid eiste in ëén CD A-motie. Het parlement vroeg ook de jacht op de vos vrij te geven. Dat gebeurt voorlopig niet. Minister Veerman wil eerst een onderzoek afwachten naar de invloed van de vos op de te ruggang van de weidevogelstand. VLISSINGEN - Inbrekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag voor enkele duizenden euro's aan sieraden gestolen uit een woning aan de Vincent van Goghlaan in Vlissingen. Uit het huis verdween ook meer dan duizend euro aan contant geld. De toegang tot het huis werd geforceerd. MIDDELBURG - Onbekenden hebben in de nacht van don derdag op vrijdag vier verwarmingsketels gestolen uit de kel der van een kantoorpand in aanbouw op de Kanaalweg in Middelburg. De ketels hebben elk een waarde van een paar duizend euro. door Marcel Modde ROTTERDAM - In de Rotter damse Dance Club Tropicana wordt zaterdag 17 januari een groot dansfeest gehouden met de professionele Turkse DJ's Engin en Eyüp. Het feest begint om tien uur 's avonds en duurt tot vroeg in de ochtend. Van elke verkocht kaartje gaat vijf euro naar de slachtoffers van de aardbeving in Iran, aldus orga nisator Sahmeran Entertain ment in Schiedam. De 'Best Turkish Style Party' dient twee doelen, legt Seyfi At- geken van Sahmeran Entertain ment uit. „Wij willen Turkse en niet-Turkse jongeren in Neder land ongeacht kleur, ras, poli tiek of godsdienst bij elkaar brengen en tegelijk een gebaar maken naar de bevolking van Iran, die onze steun zo hard no dig heeft." Kaarten voor het dansfeest kosten 17,50 euro, studenten krijgen korting. Daarvan wordt per bezoeker vijf euro apart gezet ten behoeve van de wederopbouw van hét Iraanse rampgebied Atyekèn: „In Turkije hebben wij ook aardbevingen meegemaakt, ik weet dat ze nu onze steun hard nodig hebben." Naast de pró- fessionele Turkse DJ's Engin én Eyüp, beiden woonachtig in Duitsland, zullen er tijdens deze dansavond speciale acts zijn. Sinds 1996 organiseert Sah meran Entertainment elke maand Turkse dansfeesten in de Rotterdamse Dance Club Tropi cana, die tussen de twaalf- en de vijftienhonderd bezoekei's trek ken. Ook op andere locaties in Rotterdam en Amsterdam orga niseert het evenementenbureau dansfeesten met Turkse DJ's uit diverse landen. door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - Woon zorgcentrum Antonius in Kloosterzande behoort tot de tien beste van de 120 onder zochte instellingen in Neder land. Dit blijkt uit een landelijk on derzoek van een onafhankelijk bureau. Antonius is benoemd tot 'best pratice-instelling'. Dit zijn instellingen die het meest doelmatig werken en kwalita tief goede zorg verlenen. De instellingen konden op eigen verzoek aan het onderzoek mee doen. Antonius heeft gedurende de periode van mei tot en met september 2003 meegedaan aan de landelijke peiling (Bench mark). Doel was inzicht te krij gen in de kwaliteit en kostprijs van de zorg- en dienstverlening en de prestaties van de instel ling. Hoofddoel is het inzichte lijk maken van aanknopings punten voor verbetering. Dii-eeteur René van den Kie- boom is blij met de hoge score van Antonius. Hij ziet dit vooral als een opsteker voor de mede werkers die zieh volledig inzet ten voor het welzijn van de be woners. „Qua tevredenheid van zowel onze bewoners en mede werkers scoren we boven het landelijk gemiddelde." Het bureau heeft heel Antonius doorgelicht op het gebied van kwaliteit en kostenbeheersing. „We wilden vooral zien hoe wij het doen in vergelijking met an- dei-e instellingen. Het bureau heeft gesprekken gevoerd met onze cliëntenraad en met fami lieleden van dementerenden. Onze medewerkers liepen een hele week met een computer om alles te registreren. Daarnaast moest het management een zeer intensieve vragenlijst invullén en is een cliëntentevredenheids- onderzoek gehouden." Het onderzoek resulteerde in een rapport van 115 pagina's. „Van de 120 onderzochte instel lingen horen we tot de tien beste op het gebied van doelmatig heid en kwaliteit. Ik vind dat vooral een geweldig resultaat voor onze medewerkers. Die werken keihard. Uiteraard zijn in het rapport ook een aantal aandachtspunten om te verbe teren. We hebben op 27 januari een extra managementvergade- ring. Om die punten te verbete ren wordt een plan van aanpak opgesteld. Dit plan voeren we dit en volgend jaar uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 71