Reynaertcollege heeft beste havo KORTINGEN TOT/5% uit- 't Veerhuis sluit zijn deuren ik kan dat geld nooit gestolen hebben Brugman mou Locaties brandweer nog niet bekend 13 Hulster school is volgens opinieblad nummer één Nog 4 dagen .finale verkoop! GroenLinks wil salarisverhoging terugdraaien Terneuzen klaagt over kleine vergaderruimten BOUWMAN VERHUIZINGSOPRUIMING 4M/ zeeuwse almanak Theedoek ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 10 januari 2004 HULST - Het Reynaertcollege Hulst heeft volgens het opi- eblad Elsevier de beste havo van Nederland. Ook de havo-af deling van Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren uit Middelburg staat met een derde plaats in de top drie. Elsevier vergelijkt jaarlijks alle middelbare scholen van Neder land. Het blad baseert zich hier bij op cijfers van de Inspectie van het Onderwijs. In tegenstel ling tot de onderwijsinspectie verbindt het opinieblad wel een kwaliteitsconclusie aan deze cijfers. In het onderzoek wordt gekeken naar zowel de harde cijfers als de toegevoegde waarde. Graad meters zijn het percentage leer lingen dat van het eerste naar het derde jaar doorstroomt zon der te blijven zitten, het percen tage dat onvertraagd een diplo ma haalt en het gemiddelde eindexamencijfer van de laatste driejaar. Onder de toegevoegde waarde vallen bijvoorbeeld leerlingen uit etnische minderheden en met een taalachterstand. Het Reynaertcollege scoort zowel goed waar het gaat om die toe gevoegde waarde, als bij de har de cijfers. De school krijgt van Elsevier in beide categorieën de maximale score. Christelijke Scholengemeenschap Walche ren laat volgens het onderzoek een enkel puntje liggen als het gaat om de toegevoegde waarde. Cijfer Het havo van de middelbare school uit Hulst scoort landelijk met een gemiddeld eindexa mencijfer van 6,87 een tweede Rijkswaterstaat weerlegt kritiek TERNEUZEN - Rijkswater- slaat is het volstrekt oneens met de uitspraak van het Terneuzen- se LPF-raadslid C. Freeke dat op de website over de rijksweg N61 informatie wordt achterge houden. Niets is minder waar", rea geert Rijkwaterstaat op de web- sile. „Wel is het zo, dat Rijkswa- erstaat er voor kiest 'slechts' wee maal gedurende deze pro- eclfase de website grondig te updaten." Dat gaat gebeuren na Ie inloopavonden in maart. )e kritiek van Freeke betreft uetnamehet feit dat er altema- ieven voor de verbetering van de N61 op de website staan, maar dat het door de ministers van Verkeer en Waterstaat en blkshuisvesting begin vorig jaar vastgestelde tracé er nou iet niet op staat. Advertentie J t/m donderdag 15 januari jy 17.00 uur GroieMarki I l-l3 4461 AH Goes ]Q Telefoon: Oil3227607 I TRNEUZEN - De fractie van IroenLinks Terneuzen vindt lat de forse salarisverhoging roor dc raad van commissaris van Delta moet worden te- Jan en Erna van Heerewaarden runnen al dertig jaar de zaak bij de boot. door Wilma Valk 8 aandeelhouders van Delta lesloten vorige maand de raad in commissarissen een salaris erhoging van 35 procent toe te kennen. Dat besluit riep een Storm van protesten op vanuit Ie Zeeuwse bevolking. Ineenschrijven aan burgemees- leren wethouders vraagt raads- lidP.Clijsen of de gemeentelijke ertegenwoordiging in de aan- u0 van 'elta om het eerder ingenomen landpunt over de salarisverho ging te heroverwegen. De kwes- tie zou dan volgens Clijsen op- [euw op de agenda voor de andeelhouders van maart ge matst moeten worden, met het Joel om het eerder genomen be nut terug te draaien. BRESKENS - Het formicablad naast de kassa van het snelbuffet in 't Veerhuis in Breskens is geheel afgesleten door de ve le, vele duizenden dienbladen die er sinds 1959 over gleden. Per 1 maart 2004 wordt de zaak van de familie De Milliano bij de aanlegplaats van de boot gesloten. Al sinds 1941 is de familie De Milliano actief in de horeca in Breskens. Ze namen toen het hotel-restaurant van de familie De Vuijst over. De zaak werd, zoals zo veel in Breskens, tijdens het bombarde ment in september 1944 geheel vernield. Al een kleine twee jaar later werd er een begin gemaakt in een houten noodge bouw aan de Scheldekade, waar nu nog steeds het restaurant van de familie is ge vestigd. Vooral in de jaren vijftig waren het gouden tijden. De haringtijd bracht veel voorspoed naar Breskens, maar ook de vele reisbussen met vooral Engelse toeristen zorgden voor grote drukte in het restaurant. ,,Er waren soms lange wachttijden", weten Agnes en Max de Milliano. ,,Wij kenden alle chauffeurs en waren er helemaal op ingesteld. Vaak stonden de bussen tot ver in de Dorps straat te wachten. Wij kregen dan be richt, en waren de wagens tot bij ons, dan stond al soep of iets anders klaar zodat iedereen iets kon eten voordat ze op de boot gingen. Duizend kopjes thee voor de middag was niets bijzonders." Nieuw In 1958 verhuisde de boot naar de huidi ge aanlegplaats, het restaurant aan de Scheldekade bleef dankzij de uitbrei ding van de jachthaven floreren en op de nieuwe locatie werd een restaurant-snel - buffet gebouwd. ,,Dat was geheel nieuw voor Nederland, zelfbediening", weet dochter Marijke, die nu aan het roer van de bedrijven staat. „Zelfs van Schiphol zijn ze hier toen geweest om een kijkje te nemen. Natuurlijk moesten de mensen heel erg wennen aan dit systeem, maar het zorgde wel voor een snelle service en dat was vaak nodig. Iedereen die met de boot meewilde en nog even iets wilde eten, kon hier terecht." „Vaak was er in eens haast geboden", vult Agnes aan. „dan hadden we plastic borden en bestek en mochten ze alles meenemen op de boot en daar verder eten. De zaak bij de boot had ook een sociale functie, men was zeven dagen per week open. Er waren toiletten en een wacht ruimte voor 's nachts, er kon vreemde va luta worden gewisseld, er was een souve nirwinkel en men kon er terecht voor alle soorten informatie. Al bijna dertig jaar runnen Jan van Heerewaarden en echt genote Erna de zaak bij de boot: „Het is nu natuurlijk al iets rustiger geworden, maar nog steeds komeh er vaste klanten, zomaar voor een praatje en een kopje koffie. Vroeger werd hier veel gelachen, werkmensen die regelmatig overvoeren, tijdens de bietencampagnes en na de weekmarkten in Oostburg en Terneuzen waren het toch steeds dezelfde mensen die hier vertoefden en op de boot wacht ten. Er werd heel wat gekaart hier, we hadden tientallen boeken kaarten. Vaak HITST - Opsporingsambte naar Hans Urgert van de ge beente Hulst voelt zich enorm beschadigd, aangedaan en ver bitterd door de parkeermeteraf- 'we. Hij is nog steeds geschorst Mor het gemeentebestuur om- nat hij ervan werd verdacht geld U|> parkeermeters te hebben ge stulen. De Officier van Justitie heeft de p deze week geseponeerd vanwege gebrek aan bewijs. Ur- jj vindt dat hij onterecht aan je schandpaal is genageld. „Ik jan nooit geld gestolen hebben, pas al door sommigen schul- J bevonden, veroordeeld en fangen voordat fatsoenlijk Onderzoek was gedaan. Ik heb J n.et verdiend. Ik heb altijd JJ stinkende best gedaan rc^mi]uuerkgever en rePa" Fde zelf buiten werktijd de- J*e Parkeermeters. Ik ben al- m super gemotiveerd geweest, fcdie inzet ben ik nu ge- J,, H,et ergste vind ik nog wel jt»n de aangifte van de ge- een e sug§estieve opmerkin- 5.„™,on*aarh«len staan. Dit namJ deSene die de aangifte daan S §emeente heeft ge- üik Wel ket meest kwa- ton n?"een te sneUe en in mij n Ben onterechte aangifte heb ik I agen onschuldig in het huis van bewaring in Middel burg gezeten en ben ik voor de rest van mijn leven gebrand merkt." Urgert is als buitengewoon op sporingsambtenaar belast met het repareren en legen van par- keermeters. Op een donderdag in augustus vorig jaar repareert hij 's morgens om kwart voor acht een defecte parkeermeter op de Markt. Dat doet hij al zes tien jaar. Een marktkoopman vindt dit echter verdacht en meldt het bij een ambtenaar. De ambtenaar speelt het vervol gens door naar de wethouder die kort daarop aangifte doet bij de politie. Urgert wordt verdacht van het stelen van geld uit par- keermeters. Tot zijn stomme verbazing wordt Urgert door de politie op gepakt. „Op dat moment is niet aan mij gevraagd hoe het werkelijk zit. Het was toch veel beter geweest als de verantwoordelijke perso nen eerst zorgvuldig en goed na vraag hadden gedaan en zich goed hadden laten informeren bij de mensen die er verstand van hadden." Onmogelijk Urgert benadrukt dat hij nooit geld gestolen kon hebben. „Ik heb alleen de sleutel van de par- keermeters. De sleutels van de cassettes ligt in de kluis bij de gemeente en de sleutels van de speciale geldkar liggen bij de bank. Het is dus onmogelijk dat ik geld uit de parkeermeters ge stolen kon hebben." „Het geld is gewoonweg niet te jatten", voegt zijn advocaat W. Suijkerbuijk daar aan toe. Urgert vindt het daarom schan dalig wat hem is overkomen. „Door geruchten en roddels ben ik zomaar beschuldigd. Er wordt iets gezien door iemand die totaal niet weet wat je doet en waar je werkzaamheden uit bestaan. Vervolgens gaat het he le verhaal het roddelcircuit in. Waarom heeft de gemeente mij niet in de gelegenheid gesteld me te verdedigen en mijn ver haal te doen?" Het ging er volgens Urgert im mers niet om dat er parkeergeld werd vermist, maar dat er min der parkeeropbrengsten waren. „Maar dat had andere oorza ken. Minder bezoekers in Hulst, meer bewoners van de binnen stad hebben een parkeerver- gunning en een aantal meters was op dat moment buiten wer king. Als er duizenden euro's minder parkeeropbrengsten waren, had ik duizenden geld- cassettes moeten openbreken. In een parkeermeter zit per dag immers niet meer dan een euro of vijftien." Urgert kijkt nog steeds met ver bazing en woede terug op de af Opsporingsambtenaar Hans Urgert werd ervan verdacht geld uit parkeermeters te hebben gestolen. foto Camile Schelstraete gelopen maanden. „Er zijn de gekste dingen gebeurd. Kort na de aangifte achtervolgt wet houder Pauwels mij door de stad om te weten wat ik alle maal doe. Ook ben ik een uurtje door de politie achtervolgd. Toen ben ik opgepakt. Later werd het verhaal verteld dat ik mijn eigen telefoonnummer op alle parkeermeters heb geplakt zodat ik er het eerste bij ben als er een storing is. Het eerste nummer is echter van de ge meente zelf en het tweede 06- nummer is van de piketdienst. Die telefoonnummers zijn op advies van een ambtelijke door Conny van Gremberghe van ruim vierhonderdduizend plaats. Een plaats lager staat het Zwincollege uit Oostburg met een gemiddelde van 6.79. Het Reynaertcollege scoort niet alleen goed op het havo. De school heeft ook de op een na beste vwo-opleidingen van Ne derland. Alleen de Trevianum Scholengroep uit Sittard kreeg een betere beoordeling. TERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen wil af van het vergaderen in een te kleine en onpraktische raadzaal. De raad heeft de ambtelijke dien sten en het college van burge meester en wethouders verzocht de mogelijkheden te onderzoe ken om de raadzaal en de bur gerzaal opnieuw in te richten. Naar de mening van de raads fracties moet het mogelijk zijn om de ruimten beter en efficiën ter in te richten zonder dat daar bij veel breek- en ruimwerk moet worden verricht. Anderhalf jaar geleden had de stuurgroep Herindeling Ka naalzone al voorzien dat de Ter- neuzense raadzaal te benepen zou zijn om alle fracties fatsoen lijk onderdak te bieden. Ook werd verwacht dat de ruimte voor toehoorders te krap zou zijn. Destijds werd dan ook ge pleit ook voor een ingrijpende verbouwing, waarbij ook de ge brekkige klimaatbeheersing vernieuwd zou worden. Aan die ingreep hing een prijskaartje euro. Een bedrag dat de raad van de nieuwe gemeente Terneuzen - gelet op de slechte financiële si tuatie van de fusiegemeente - te gortig vond. Burgemeester J. Lonink: „Over dat soort bedragen praten we nu ook niet. We denken ook niet aan een ingrijpende verbou wing, meer aan een herinrich ting van de beschikbare ruimte. Dezelfde vlieger gaat op voor de burgerzaal op de bovenste ver dieping van het stadhuis. Die wordt te weinig gebruikt voor vergaderingen en presentaties. Ik denk dat we dat kunnen ver- anderen door een aantal kleine aanpassingen te doen aan die zaal." Ambtenaren hebben nu opdracht gekregen uit te zoeken welke herinrichtingsmogelijk heden voor handen zijn en wat die gaan kosten. Het college hoopt dan medio maart met een voorstel aan de raad te kunnen komen. In dat voorstel zullen ook aanpassingen aan andere vergaderruimten in het Bake- ma-complex worden opgeno- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het is nog niet bekend hoeveel brandweer-uit- rukposten er in de gemeente Terneuzen blijven en op welke locaties. Volgens burgemeester J. Lonink is het wachten op het brand weerbeleidsplan, waarin de mo gelijke locaties aan de orde zul len komen. Ook een gesprek volgende maand met de minis ter Remkes en Peijs over de Wes- terschelde is daarbij van be lang. Lonink reageerde in de commissie Bestuur en Middelen op vragen van W. Broekhuysen (WD). Die had eerder het idee geopperd om hulpdiensten te stationeren bij het nieuwe bus station en wilde weten hoe het er mee stond. Volgens Lonink is hetjiu niet zinvol al uitspraken te doen of die locatie wel of niet de beste is. „Het is een goede plek, maar er zijn meer goede plekken", betoogde hij. „Ik wil dit niet een zwaarder gewicht geven dan andere locaties." Ver- - der zoekt de gemeente ook sa menwerking met de verschil lende bedrijfsbrandweren in de Kanaalzone. Broekhuysen gaf ook nog de suggestie mee om het gebouw van de Westerschelde- tunnel te betrekken bij" het be kijken van locaties voor hulp diensten. Op dit moment telt de gemeente Terneuzen elf brand weerposten. Advertentie foto Wim Kooyman 2. was een spel niet afgelopen, namen ze de kaarten mee om op de boot verder te gaan en brachten ze alles de volgende week te rug. Alles was veel gemoedelijker, voor veel mensen begon ook de vakantie hier bij de boot. Onze veerboot was een van de grootste attracties van Zeeland. We heb ben prachtige tijden hier beleefd, straks wordt het anders en wij gaan in de vut, maar het was goed. De functie als veerhuis van de zaak gaat bij het wegvallen van de grote boten en het verrijzen van een terminal voor het fiets-voetveer geheel verloren. Wat blijft is het appartementen-hotel van de fami lie op de duinen nabij de aanlegplaats van de familie De Milliano: „Al sinds 19 9 9 zijn we bezig het hotel grondig te re noveren en we hebben ook veel aandacht besteed aan een website", aldus Marijke. „Geld dat eventueel straks in verband met planschade uitgekeerd wordt, zullen we in het hotel investeren, waarmee we een aanzienlijke kwaliteitsslag maken die zowel de toerist als ook het bedrijfsle ven in de regio ten goedé komt." VAN 12.00 TOT 18.00 UUR KBUKENS t BADKAMERS Hulst*, Absdaolseweg 19, Telefoon 0114-320080 voor meer informatie bel gratis; 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl (Advertentie GANZEPOORTSTRAAT 28 GOES Advertentie STERK IN PRIJS KWALITEIT werkgroep vanwege klant vriendelijkheid op de meters ge plakt." Urgert benadrukt overigens dat hij met behoud van salaris is ge schorst in het belang van het on derzoek. „Het was een orde maatregel en geen disciplinaire maatregel. Hoe dan ook, mijn toekomst is naar de kloten. Ik kan mijn werk als opsporings ambtenaar niet meer doen. Ik neem aan dat de gemeente con tact zal opnemen met een van mijn advocaten over de toe komst. Mijn-naam is volledig om zeep geholpen. Een ding moet duidelijk zijn. Ik heb recht op volledig eerherstel. Een hand druk en sorry, dat kan niet. Daarvoor ben ik teveel bescha digd. Ik zal daar mee moeten le ven." Bewijs Urgert en zijn advocaat hadden liever gezien dat de zaak voor de rechtbank was gekomen. „Tij dens het onderzoek is door de politie geen spatje bewijs ge vonden. Niet zo verwonderlijk, want er is niets gebeurd. Bij de rechtbank zou de onderste steen bovengekomen zijn. Mijn advo caat en ik hadden alle vertrou wen in vrijspraak. Mijn rechts gevoel heeft nu een opzettende opdonder gehad en dat zal me de rest van mijn leven achtervol gen." in <te» ÖICZ0T Telefoon: 0118-591900 www. restaurantvrouwenpolder, nl Alleen maandag gesloten (m.u.v. juli-augustus) Burgemeesters hebben het vandaag de dag niet makke lijk. Het beroep verliest aan status en vergt van de uitoe fenaar de kunst om op eieren te lopen. Door de invoering van het duaalsysteem hangt de burgemeester ergens tus sen raad en de wethouders in. Het is moeilijk laveren tussen de wetgevende en uitvoeren de macht in de gemeente. Ze ker als je een nieuwkomer bent. Gelukkig zijn er de ce remoniële taken die het vak nog wat cachet geven. Je maakt je opwachting op fees ten en partijen, bij sportma nifestaties en bedrijfsopenin- gen. Je spreekt een paar woordjes. Kortom, je bent het vleesgeworden bindmiddel van de gemeenschap. En wat gebeurt er dan als je een geza menlijke bijeenkomst van de ouderenverenigingen in jouw centrumplaats bezoekt dan is er zo'n kordate dame die je de keuken in sleurt en je een theedoek in de hand duwt met de woorden: „Als je dan toch iets nuttigs wil doen voor de gemeenschap, dan kun je mooi meehelpen met afdrogen." Nee, een burgemeester heeft het tegenwoordig niet mak kelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 69