Woede om ontslag ziekenhuistop VVD'er wil kappen in het woud van Europese regels 13 bouwman Strijd om nieuwe locatie camping woekert voort Alsof er een windhoos over de camping is getrokken finale Elsevier vindt havo in Hulst beste van Nederland Turks dansfeest ten bate van Iran Raad van Toezicht onder vuur van OR, management en patiëntenraad 11 Nog 4 dagen Uit verkoop! pacht op kraai en kauw vrij VERHUIZINGSOPRÜIMING zeeuwse almanak Theedoek PZC waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 -1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 10 januari 2004 jjtoorRojfBosboom GOES - In de Oosterscheldezie- kenhuizen in Goes en Zierikzee is grote onrust ontstaan. De Raad van Toezicht en Advies wil S. Schuitevoerder, momen- leel het enige lid van de Raad van Bestuur, ontslaan. Dit tot wede van het management, het personeel en de patiëntenraad. Schuitevoerder is sinds enkele maanden het enige lid van de laad van Bestuur. De voorzit ter, J Broertjes, stapte in okto ber over naar de 's-Heeren Loo i. Om diens opvolging te regelen wordt een wervings- enselectieprocedure doorlopen. Bi] de verschillende vertegen woordigende organen binnen de organisatie zijn twijfels en irrita ties ontstaan over de wijze waar op de Raad van Toezicht de pro cedure uitvoerde. Op 18 decem ber zijn de partijen bijeen ge weest om daarover te praten, waarbij is afgesproken tot 15 ja nuari een adempauze in acht te nemen Tot die datum zou er geen actie worden ondernomen. )e Raad van Toezicht liet deze week echter weten Schuitevoer der te willen ontslaan. De onder nemingsraad is, zoals voorge schreven, .om advies gevraagd. Alle betrokken partijen zijn ver bijsterd over de gang van zaken. De ondernemingsraad (OR) heeft gisteren laten weten de ontslagprocedure af te wijzen, omdat 'de huidige Raad van Be stuur een grote bijdrage heeft ge leverd aan het feit dat het zie kenhuis goed op koers ligt'. Volgens de OR staat er al een in terim-bestuurder klaar die in op dracht van de Raad van Toe zicht de bezem door de organisa tie moet halen. Dat zal 'veel on rust met mogelijk onherstelbare schade' veroorzaken. „Dit zal uiteindelijk leiden tot een hoger ziekteverzuim, grote verloop en gedemotiveerd personeel. De pa tiëntenzorg komt hiermee onder druk te staan." De patiëntenraad zegt 'verbou wereerd' te zijn dat de afgespro ken procedure 'met voeten is ge treden'. De raad heeft juist goe de ervaringen met Schuitevoer der en zegt 'geen enkel vertrou wen' meer te hebben in de Raad van Toezicht, aangezien die gro te onrust veroorzaakt binnen de organisatie en daarmee de belan gen van de patiënten ernstig zou schaden. De zogeheten contractus, het managementteam van de zieken huizen, is niet minder verbolgen over het optreden van de Raad van Toezicht. „We voelen ons ge schoffeerd", zegt woordvoerder B. Schueler. „De gemaakte af spraken zijn geschonden. We be zinnen ons daarom op onze rela tie met de Raad van Toezicht." De contractus wil Schuitevoer der evenmin kwijt. Schueler zegt dat inmiddels een beroep is gedaan op de Raad van Maat schappelijke Rekening en Ver antwoording, die de Raad van Toezicht tot de orde kan roepen. „Wij vragen aan hen hun statu taire verantwoording te ne men." Voorzitter E. Geluk van de Raad van Toezicht zegt in een reactie dat is afgesproken dat de procedure 'open en transpa rant' zou verlopen. „Maar vanaf het moment dat de procedure in werking is gezet, heeft Schuite voerder in woord en gedrag dui delijk gemaakt dat hij degene was die benoemd moest worden tot voorzitter. Op die manier heeft hij het proces gaandeweg gefrustreerd, waardoor een on werkbare situatie is ontstaan en samenwerking niet meer tot de mogelijkheden behoort." Geluk wil niet ingaan op een mo gelijke reorganisatie. Hij beves tigt wel dat er een interim-ma nager komt. „Die wordt op kor te termijn benoemd. Daarna zal de wervingsprocedure voor een nieuwe Raad van Bestuur in alle openheid haar doorgang vin den." (Advertentie) J t/m donderdag 15 januari L 17,00 uur DEN HAAG - Op zwarte baaien en kauwen mag weer nij worden gejaagd. De minis- Itrraad heeft dit gisteren beslo- voorstel van minister Veerman van Landbouw. De twee soorten zijn officieel op Ie landelijke vrijstelli ngslijst Mr te bejagen dieren ge- laatst, zo,als de Tweede Kamer frder eiste in een CD A-motie. )eKamer vroeg ook de jacht op de vos vrij te geven. Dat gebeurt ig niet. Minister Veer- lan wil eerst een onderzoek af- achten naar de invloed van de vos op de teruggang van de wei- pelstand. De verlaten camping biedt een chaotische aanblik, door Ali Pankow RENESSE - Camping Berken hof aan de Hogezoom in Renes- se is niet meer. Sinds het ver trek van de laatste gasten vorige week biedt deze ooit door vele kampeerders zo geliefde recrea- tieplek een troosteloos aanzien. Berkenhof moet plaatsmaken voor natuurontwikkeling. Veel gasten zijn de afgelopen ja ren al naar campings elders op Schouwen-Duiveland vertrok ken. Diverse ouderen stoppen definitief met kamperen. In som mige gevallen ging dat met be hoorlijk wat weemoed gepaard. Voor hen is een einde gekomen aan een traditie van tientallen jaren, waarin zij elk zomersei zoen op Berkenhof vertoefden. Zij tekenden een zogeheten af standsverklaring en laten het op ruimen van hun caravan over aan de Dienst Landelijk Gebied (DLG). Deze instantie heeft Ber kenhof al enkele jaren in eigen dom en geeft straks ook op dracht voor uitvoering van de natuurinrichting. Wie nu nog over de camping rondloopt, merkt niets meer van het plezier dat kampeerders hier lange tijd beleefd hebben. De achtergelaten caravans staan er desolaat bij of zijn bijna overgroeid door coniferen. Op sommige plekken lijkt een windhoos voorbij te zijn ge raasd. Een wand van een houten zomerhuisje is gedeeltelijk ge sloopt. De overgebleven latten liggen her en der verspreid. Bui ten voor een oude caravan ligt een hoeveelheid troep, waaron der een toiletpot, kapotte tuin stoelen, flarden windschermen en voortenten. „Er zal wel wat agressie zijn los gekomen bij de mensen nu ze moesten vertrekken", veronder stellen enkele omwonenden. Woordvoerder J. Lampert van de DLG spreekt dat tegen. Vol gens hem is alles in goede har monie verlopen en heeft de be heerster zelfs bedankjes gekre gen voor de goede gang van za ken. „Dat het er wat rommelig uit ziet, komt doordat we de men sen de mogelijkheid hebben ge boden nog het een en ander van hun spullen te verkopen. De één verkocht bijvoorbeeld z'n schuurtje, de ander een onder- foor Marco Hamelink HULST - Het Reynaertcollege "i Hulst heeft volgens het opinie blad Elsevier de beste havo-af- Siling van Nederland en de een «beste vwo. De havo van Chris- M'jke Scholengemeenschap Walcheren uit Middelburg staat Wc plaats op de lijst. Ekevier vergelijkt jaarlijks alle [pdelbare scholen van Neder- ™d, Het blad baseert zich hier- b'j op cijfers van de Inspectie jan het Onderwijs. In tegenstel- Wj tot de onderwijsinspectie [verbindt het opinieblad wel een aan deze cij- pnhet onderzoek wordt gekeken naar zowel de harde cijfers als :öe toegevoegde waarde. Graad- eters zijn het percentage leer- ngon dat van het eerste naar et "er(fe jaar doorstroomt zon- der te blijven zitten, het percen tage dat onvertraagd een diplo ma haalt en het gemiddelde eindexamencijfer van de laatste drie jaar. Onder de toegevoegde waarde vallen bijvoorbeeld leerlingen uit etnische minderheden en met een taalachterstand. Het Reynaertcollege scoort zowel goed waar het gaat om die toege voegde waarde, als bij de harde cijfers. De school krijgt van Else vier in beide categorieën de maximale score. Christelijke Scholengemeenschap Walche ren laat volgens het onderzoek een enkel puntje liggen als het gaat om de toegevoegde waarde. Het havo van de middelbare school uit Hulst scoort landelijk met een gemiddeld eindexamen- cijfer van 6,87 een tweede plaats. Een plaats lager staat het Zwincollege uit Oostburg met een gemiddelde van 6.79. (Advertentie) ^NZEPOORTSTRAAT 88 GORS door Piet Kleemans BRUINISSE - De Europese re gelgeving is te ondoorzichtig. Sectoren als landbouw en visse rij dreigen daar de dupe van te worden. Dat zei WD-Europarle- mentariër J. Mulder gisteren na een werkbezoek aan Schou wen-Duiveland. Mulder, sinds 1994 voor de WD in het Europees Parlement, is fervent voorstander van kappen in het woud van regels. Waarbij komt, stelt de liberaal, dat Ne derland nu vaak het braafste jongetje van de klas is en zich netjes aan alle regels houdt ter wijl daar in andere Europese lid staten de hand mee wordt ge licht. Wat Mulder betreft mag het een stuk minder en simpeler en dient er nauwlettend op te wor den toegezien dat iedereen zich er ook aan houdt. Momenteel is er in de visie van Mulder binnen Europa absoluut geen sprake van eerlijke concurrentie. Mulder: „In de landbouw mogen hier bepaalde bestrijdingsmidde len niet meer gebruikt worden en elders wel. Er is geen eenheid in regelgeving en dat gaat ten koste van de concurrentieposi tie van Nederlandse bedrijven. Ook omdat bijvoorbeeld voor wat betreft kwaliteit van voed selproducten lang niet overal de zelfde normen worden gehan teerd." Voor wat betreft de landbouw maakt Mulder zich ernstige zor- Gert Kik (links) van de Bru 33 en Theo de Koning van de Bru 2 in gesprek met Europarlementariër Jan Mulder (rechts) aan boord van Bru 6 in vluchthaven Zijpe, gen om de dalende suikerprijs. Die daling moet, vindt Mulder, een halt worden toegeroepen. „Daar moet meer landbouwsub sidie naar toe." Voor de schelp- diersector is in de visie van Mul der de habitat-richtlijn het meest bedreigend. Tijdens het werkbezoek aan Schouwen-Duiveland werd Mul der niet alleen geïnformeerd over hoe het er op het eiland voorstaat met landbouw en vis serij, maar kreeg ook tekst en uitleg over landinrichtingspro ject Schouwen-Oost en de situa tie rond de Bruse havens. De oude vissershaven is te klein en daarom ligt een deel van de mos- selkottervloot nu in de Vluchtha ven waar ook de - door omwo nenden fel bestreden - ioswal is aangelegd.1 De gemeente stu deert op nieuwe mogelijkheden voor het gebruik van de oude vis sershaven. Tijdens zijn werkbezoek sprak Mulder met vertegenwoordigers van visserij, landbouw, dorps raad en ondernemers. Een druk, maar volgens Mulder wel heel vruchtbaar programma. „Wat foto Marijke Folkertsma zon werkbezoek oplevert? Je wordt gevoed met allerlei infor matie en daarom is het zeer nut tig om de boer op te gaan." Voor de Schouwen-Duivelandse WD zit de winst van een werk bezoek van een Europarlementa riër vooral in de kennismaking met iemand die de weg weet in Brussel. Visserijvoorman W. van den Ber ge: „Je legt contacten met ie mand die mogelijk voor je kan lobbyen en dat soort contacten is belangrijk om aan te kno pen." door Ali Pankow RENESSE - Recreatieonderne- mer C. Kooman strijdt nog steeds voor de vestiging van een camping op de zogeheten com pensatielocatie aan de Ramp- weg in Renesse. Kooman voelt zich zeer onterecht behandeld door de gemeente en is voors hands niet van plan zich daarbij neer te leggen. Hij wacht nu eerst het advies van de rechter in Middelburg af betreffende de haalbaarheid van een juridische procedure te gen de gemeente. Tijdens een onlangs gehouden hoorzitting van de rechter leg den acht betrokkenen een ver klaring af over de gang van za ken. Daartoe behoorde ook een schriftelijke uiteenzetting van voormalig wethouder C. Veer- hoek. Het draait allemaal om een ter rein van 2,3 hectare aan de Rampweg. Kooman had al gerui me tijd de toezegging van de ge meente hier,een nieuw recreatie- bedrijf te mogen vestigen onder- voorwaarde dat hij plaats zou bieden aan de gasten van cam ping Berkenhof die ten behoeve van natuurontwikkeling gesa neerd zal worden. Toen de teke ningen voor dit bedrijf 'Caravan park Noorderduin' al lang en breed gereed lagen en al diverse malen waren bijgesteld, kwam ineens de mededeling dat de pro vincie niet akkoord ging met de ze regeling. Camping Berkenhof komt niet in aanmerking voor een compensatielocatie omdat de eigenaar destijds is uitge kocht met als doel bedrijfsbeëin diging. Als Kooman op het be treffende terrein een carvan- park realiseert, zou dat de vesti ging van een nieuw bedrijf bete kenen en dat is op deze locatie helemaal niet toegestaan. Aldus luidde de motivatie van de pro vincie. De gemeenteraad verweet het dagelijks gemeentebestuur dit alles vooraf al te hebben gewe ten op basis van ambtelijke ad viezen, maar willens en wetens Kooman toch toezeggingen te hebben gedaan. De inmiddels verantwoordelijk wethouder G. van de Velde-de Wilde erkent wel dat deze hele gang van za ken 'geen schoonheidsprijs ver dient', maar geeft tevens aan niks meer voor Kooman te kun nen doen. Murw De raad mokte, maar legde zich daar uiteindelijk schoorvoetend bij neer. Alleen WD-woordvoer- der H. Coomans bepleitte ge noegdoening voor de recreatie ondernemer. De campinghouder zelf kondigt aan het er zeker niet bij te laten zitten. Al moet hij erkennen wel wat murw te worden zoveel strijd te moeten voeren. Hij had daarvoor immers ook al vijf jaar geduld moeten betrachten in de hoop ooit een levensvatbaar be drijf te kunnen opbouwen. „Uit eindelijk is dat mijn doel. Mede met het oog op de toekomst van mijn zoon Rem co", zegt Koom an. Hij heeft de keus tussen een juridische of een planologische strijd volgens een zogeheten arti kel 49 procedure. Die laatste is uitsluitend gericht op een finan ciële genoegdoening. Maar uit eindelijk gaat het Kooman erom dat die 2,3 hectare aan de Ramp- weg als extra compensatieloca tie in het bestemmingsplan wordt opgenomen. Hij heeft nu twee percelen in bezit aan de Ho gezoom waar onder meer zijn woonhuis en mini-camping Chanremo zijn gevestigd. Als hij die inbrengt voor natuurontwik keling, acht hij het niet meer dan billijk wel in aanmerking te komen voor compensatielocatie aan de Rampweg. foto Dirk-Jan Gjeltma stel voor een karretje of een koel kast uit de caravan. Daardoor is er wel wat gesloopt en is er af en toé wat blijven liggen", zegt Lampert. Volgens hem is dat niet zo erg. De DLG gaat in de loop van deze maand toch alles wat boven de grond nog aan ca ravans en spullen staat afvoe ren. Vervolgens zullen de overwoe kerde caravans worden uitgegra ven en worden de coniferen uit de grond gehaald. Volgens Lam pert past die groensoort straks toch niet in het nieuwe inrich tingsplan. door Marcel Modde ROTTERDAM - In de Rotter damse Dance Club Tropicana wordt zaterdag 17 januari een groot dansfeest gehouden met de professionele Turkse DJ's En- gin en Eyüp. Het feest begint om tien uur 's avonds en duurt tot vroeg in de ochtend. Van eik- verkocht kaartje gaat vijf euro naar de slachtoffers van de aard beving in Iran, aldus organisa tor Sahmeran Entertainment in Schiedam. De 'Best Turkish Style Party' dient twee doelen, legt Seyfi Ate- ken uit. „Wij willen Turkse en niet-Turkse jongeren in Neder land ongeacht kleur, ras, poli tiek of godsdienst bij elkaar brengen en tegelijk een gebaar maken naar de bevolking van Iran, die onze steun zo hard no dig heeft." Kaarten voor het dansfeest kos ten 17,50 euro, studenten krij gen korting. Daarvan wordt per bezoeker vijf euro apart gezet ten behoeve van de wederop bouw van het Iraanse rampge bied. Ateken: „In Turkije hebben wij ook aardbevingen meegemaakt, ik weet dat ze nu onze steun hard nodig hebben. Naast de professionele Turkse DJ's Engin en Eyüp, beiden woonachtig in Duitsland, zijn er tijdens deze dansavond speciale acts. Sinds 1996 organiseert Sah meran Entertainment elke maand Turkse dansfeesten in de Rotterdamse Dance Club Tropi cana, die gemiddeld tussen de twaalf- en de vijftienhonderd be zoekers trekken. Ook op andere locaties in Rotterdam en Amster dam organiseert het evenemen tenbureau dansfeesten met Turkse DJ's uit diverse landen (Advertentie) STERK IN PRIJS KWALITEIT Telefoon: 0118-591900 www. restaurantvrouwenpolder, nl Alleen maandag gesloten (m.u.v. juli-augustus) j Burgemeesters hebben het vandaag de dag niet makke- lijk. Het beroep verliest aan status en vergt van de uitoe fenaar de kunst om op eieren te lopen. Door de invoering van het duale systeem hangt i de burgemeester ergens tus- sen raad en de wethouders in. Het is moeilijk laveren tussen de wetgevende en uitvoeren de macht in de gemeente. Ze ker als je een nieuwkomer J bent. Gelukkig zijn er de ceremonië le taken die het vak nog wat i cachet geven. Je maakt je op- i wachting op feesten en par- tijen, bij sportmanifestaties en bedrijfsopeningen. Je spreekt een paar woordjes. Kortom, je bent het vleesge worden bindmiddel van de ge meenschap. En wat gebeurt er dan als je een gezamenlijke bijeenkomst van de ouderenverenigingen in jouw centrumplaats be zoekt: dan is er zo'n kordate dame die je de keuken in sleurt en je een theedoek in de hand duwt met de woor den: „Als je dan toch iels nut tigs wil doen voor de gemeen schap, dan kun je mooi mee helpen met afdrogen. Nee, een burgemeester heeft het niet makkelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 61