oede om ontslag ziekenhuistop Fracties verlaten presidium uit protest 13 uit- Bibliotheek 's Gravenpolder viert tienjarig bestaan Tholen kan schepen niet weren uit kanaal GroenLinks Goes wil nieuw besluit over hoger Delta-salaris Man mag twee jaar niet in disco komen 'aad van Toezicht onder vuur OR, management en patiëntenorganisatie Nog 4 dagen .finale i verkoop! oete voor ejaarde dief 'eroorzaken ngeval kost lan 180 uur bouwman VERHÜIZINGSOPRUIMING VIA/ Zwarte kraai en kauw vogelvrij Theedoek zc BEVELANDEN-THOLEN zaterdag 10 januari 2004 DES - In de Oosterscheldezie- jhuizen in Goes en Zierikzee pote onrust ontstaan. De ld van Toezicht en Advies j( S. Schuitevoerder, moraen- het enige lid van de Raad (Bestuur, ontslaan. Dit tot «de van het management, het soncel en de patiëntenraad. iitevoerder is sinds enkele Lden het enige lid van de Ld van Bestuur. De voorzit- [j. Broertjes, stapte in okto- J over naar de 's-Heeren Loo ^ggroep. Om diens opvolging regelen wordt een wervings selectieprocedure doorlopen. de verschillende vertegen- Irdigende organen binnen cle Lnisatie zijn twijfels en irrita- ontstaan over de wijze waar- Ie Raad van Toezicht de pro- lure uitvoerde. Op 18 decem- zijn de partijen bijeen ge nist om daarover te praten, arbij is afgesproken tot 15 ja- Iri een adempauze in acht te oen. Tot die datum zou er en actie worden ondernomen. Raad van Toezicht heeft ech- deze week laten weten Schui- oerder te willen ontslaan. De jememingsraad is, zoals voor- óhreven, daarover om advies J t/m donderdag 15 januari 17.00 uur O S0*Mlrt« "-13 4161 AH Goes Telefoon: 0113 227607 Alle betrokken partijen zijn ver bijsterd over de gang van zaken. De ondernemingsraad (OR) heeft gisteren laten weten de ontslagprocedure af te wijzen, omdat 'de huidige Raad van Be stuur een grote bijdrage heeft ge leverd aan het feit dat het zie kenhuis goed op koers ligt'. Volgens de OR staat er al een in- teiïm-bestüurder klaar die in op dracht van de Raad van Toe- zicht'de bezem door de organisa tie moet halen. Dat zal 'veel on rust met mogelijk onherstelbare schade' veroorzaken. „Dit zal uiteindelijk leiden tot een hoger ziekteverzuim, grote verloop en gedemotiveerd personeel. De pa tiëntenzorg komt hiermee onder druk te staan." Verbouwereerd De patiëntenraad zegt 'verbou wereerd' te zijn dat de afgespro ken procedure 'met voeten is ge treden'. De raad heeft juist goe-. de ervaringen met Schuitevoer der en zegt 'geen enkel vertrou wen' meer te hebben in de Raad van Toezicht, aangezien die gro te onrust veroorzaakt binnen de organisatie en daarmee de belan gen van de patiënten ernstig zou schaden. De zogeheten contractus, het managementteam van de zieken huizen, is niet minder verbolgen over het optreden van de Raad van Toezicht. „We voelen ons ge schoffeerd", zegt woordvoerder B. Schueler. „De gemaakte af spraken zijn geschonden. We be zinnen ons daarom op onze rela tie met de Raad van Toezicht." De contractus wil Schuitevoer der evenmin kwijt. Schueler zegt dat inmiddels een beroep is gedaan op de Raad van Maat schappelijke Rekening en Ver antwoording, die de Raad van Toezicht tot de orde kan roepen, „Wij vragen aan hen hun statu taire vex-antwoording te ne men." Voorzitter E. Geluk van de Raad van Toezicht zegt in een reactie dat is afgesproken dat de procedure 'open en transpa rant' zou verlopen. „Maar vanaf het moYnent dat de procedure in werking is gezet, heeft Schuite voerder in woord en gedrag dui delijk gemaakt dat hij degene was die benoemd moest worden tot voorzitter. Op die manier heeft hij het proces gaandeweg gefrustreerd, waardoor een on werkbare situatie is ontstaan en samenwerking niet meer tot de mogelijkheden behoort." Geluk wil niet ingaan op een mogelijke reorganisatie. Hij bevestigt wel dat er een interim-manager komt. „Die wordt op korte ter mijn benoemd. Daarna zal de wervingsprocedure voor een nieuwe Raad van Bestuur in alle openheid haar doorgang vin den." [DDELBURG - De Middel- rgse politierechter veroordeel- gisteren een 75-jarige inwo- jrvanKloetinge voor een win- liefstal tot 150 euro boete en ee weken voorwaardelijke ge- genisstraf. [bejaarde man ging 30 mei vo- in Goes voor de derde Pinnen korte tijd in de fout levensmiddelen bij Albert m'weg te nemen. DDELBURG - De Middel- rgsc politierechter, M. Klaren- ek,heeft gisteren een dertigja- e inwoner van Woensdrecht lor hel veroorzaken van een verkeersongeval negen Banden voorwaardelijke rijont- g en 180 uur werkstraf op- de strafmaat werd vooral re ning gehouden met het werk i de verdachte, zodat hij zijn p kan behouden. De man im op 14 mei op de Govers- net buiten Kruiningen met auto op de verkeerde weg- ften botste vervolgens tegen I tegenligger, (bestuurster van die auto ge- akte daarbij zwaargewond, verschillende botbreu- iop aan een bovenbeen, knie linkerarm. Ze had ook een plong. verdachte beaamde dat hij r onoplettend was geweest, let was een samenloop van om- ndigheden. Ik zat op de ver arde afrit en ik was op zoek •ai" de juiste weg." In een cht was hij met zijn auto op linkerweghelft gekomen, poor hij in botsing kwam Schrijver Ben Slingenberg leest voor in de bibliotheek van 's Gravenpolder ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. door Mieke van der Jagt 's GRAVENPOLDER - Met meer dan al leen het uitlenen van boeken, heeft de bibliotheek in 's Gravenpolder gisteren het tienjarig bestaan gevierd. De bibliotheek heeft in die tien jaar ook veel meer activiteiten ondernomen. Ten toonstellingen en cursussen, leuke bij eenkomsten voor kinderen: de biblio theek in 's Gravenpolder functioneerde altijd als een sociaal-cultureel centrum in het dorp. Daarom was er gistermiddag muziek van Erna en Marjolein Nederveen. De schrijver Ben Slingenberg kwam op be zoek, er was een fototenstoonstelling en Chrisie van Soelen - die in de biblio theek haar poppenhuispassie oppikte - stelde miniatuurvoorwerpen tentoon. Ook kon iedereen leren hoe je kleine foto Willem Mieras poppetjes maakt. In de avonduren kon den de klanten gratis internetten. Om te benadrukken dat boeken toch het belangste onderdeel zijn van de in formatie die de bibliotheek verschaft, hoefde voor de gisteren geleende boe ken geen leengeld te worden betaald. jt slachtoffer is door het onge- P geruime tijd arbeidsonge- hikt Advertentie door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De fractie voorzitters van de PvdA en GroenLinks in Borsele, P. Vol- laard en C. Traas, zijn uit het raadspresidium gestapt. Beiden zijn ontevreden over het functio neren van het orgaan. Vollaard en Traas vinden dat het presidium in Borsele wordt gebruikt om achterkamertjespo litiek te bedrijven. De werkelijke taak van het or gaan is volgens Vollaard en Traas beperkt. Tegen de regels in wordt in het presidium, dat in beslotenheid vergadert, in houdelijk op zaken ingegaan die in de de openbare raadsvergade ring thuishoren. Dat kan niet en dat mag niet, volgens de twee. Aansturing In het regelement van orde staat precies omschreven wat het pre sidium doet en mag. Het zorgt voor de procedurele aansturing van de raad, beheert de finan ciële middelen die de raad als be stuursorgaan heeft, houdt toe zicht op de griffie, stelt de voor lopige agenda vast en ziet erop toe dat de raad netjes volgens de reglementen werkt. Het orgaan is samengesteld uit de voorzitter van de raad, de burgemeester, en de fractievoor zitters. De griffier moet bij alle vergaderingen aanwezig zijn en de voorzitter kan voorstellen de secretaris uit te nodigen. De fractievoorzitters hebben alle maal een stem in het raadspresi dium en de meeste stemmen gel den. De leden kunnen zich bij af wezigheid laten vervangen door iemand anders uit de fractie. Dat laatste is nadrukkelijk niet de bedoeling bij PvdA en Groen Links. Die fracties willen een signaal afgeven dat de zaken niet gaan zoals het hoort. De Borselse raad heeft het om armd vanwege de grotere helder heid voor de burgers. Commis sies werden al lang geleden afge schaft in Borsele. Volgens Traas en Vollaard ge beurt in het presidium nu pre cies wat in de commissies ge beurde, Alleen waren de com missies tenminste nog open baar. Hoe het verder moet met het ge amputeerde Borselse presidium, is nog niet duidelijk. De voorzit ter stelt die vraag in de gemeen teraad aan de orde. (Advertentie) ^KZEPOORTSTRAAT 28 GOES door Rob Paardekam THOLEN - Hel gemeentebe stuur van Tholen kan gevaarlij ke schepen de toegang tot het Thoolse deel van het Schel- de-Rijnkanaal niet weigeren. Dat schrijft het college naar aan leiding van vragen van de Chris tenunie (CU). De lokale CU-fractie stelde die schriftelijke vragen naar aanlei ding van krantenartikelen, waarin melding werd gemaakt van een strafrechtelijk onder zoek naar het ontbreken van ver voersdocumenten op het traject tussen Antwerpen en Rotter dam. Volgens het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD), dat het onderzoek uitvoert, brengt het ontbreken van die documenten grote risico's met zich mee. „Plet is wachten op de grote klap", stelt de brandweercommandant van de gemeente Steenbergen in hetzelfde artikel. Bij ongeluk ken op het kanaal zou bijna nie mand weten wat voor stoffen daadwerkelijk in de containers zitten. Op de hoogte Burgemeester en wethouders on derschrijven de conclusies, maar stellen dat zeker niet in al le gevallen de benodigde docu menten ontbreken. Volgens B en W zijn alle betrokken autoritei ten volledig op de hoogte van het sluimerende gevaar en wordt gewerkt aan het uitban nen van de problematiek. Daar over heeft de gemeente Tholen contact met de dienst transport en milieucontroles van het KLPD De vraag van de CU of de ge meente schepen kan weigeren op het Thoolse deel van het ka naal, wordt ontkennend beant- door Rolf Bosboom GOES - GroenLinks in Goes wil proberen de omstreden, forse verhoging van de salarissen van de commissarissen bij energiebe drijf Delta terug te draaien. De fractie heeft daarop aangedron gen bij het gemeentebestuur en bij de vertegenwoordiger van de gemeente in de aandeelhouders vergadering. De aandeelhouders van Delta stemden vorige maand in met een verhoging van de vergoedin gen voor de commissarissen met 35 procent. Reden daarvoor is de toegenomen werklast van de commissarissen. Er wordt vaker vergaderd dan voorheen. De kwestie heeft ge leid tot een breed maatschappe lijk protest. Burgemeester J. Gelok van Bor sele, tevens secretaris van de raad van commissarissen, zei de ze week in zijn nieuwjaarstoe spraak dat hij de maatschappe lijke reacties op de salarisstij - ging 'onvoldoende inge5chat' heeft. Daarvoor bood hij aan de inwoners van Borsele zijn ver- ontschuldigingen aan. De Goese GroenLinks-fractie hoopt dat ook andex-e commissa rissen en aandeelhouders 'aan herbezinning van hun eerder in genomen standpunt toe zijn', zo laat zij in een brief aan het colle ge van burgemeester en wethou ders weten. „Wellicht is er een meex'dex-heid van aandeelhou ders die bij nader inzien het be sluit van 15 decerpber 2003 zou den willen terugdraaien." De partij dringt er daax-om bij het college op aan zijn stand punt te 'heroverwegen' en stap pen te ondernemen om de kwes tie op de agenda te krijgen van de volgende aandeelhoudersver gadering, die medio maai-t wordt gehouden. S. de Putter, raadslid namens SGP/Chx-istenUnie, vertegen woordigt de gemeente Goes in de aandeelhoudersvergadering. Hij verwacht niet dat de brief van GroenLinks veel uithaalt. „Ik kan me niet voorstellen dat het besluit wordt terugge draaid. De pi'ovincie heeft er mee ingestemd en die heeft nog steeds vijftig procent van de aan delen." Symbolisch De actie van GroenLinks is, net zoals de excuses van Gelok, vooral symbolisch, meent hij. „Het is leuk en aardig voor je zelf, maar je hebt er niets aan." De Putter heeft tijdens de aan- deelhoudersvergadei'ing vorige maaxxd ingestemd met de salaris- verhoging, al vond ook hij dat het voorstel op een 'ongelukkig moment' op tafel kwam. „Ik zit daar namens de gemeente, dus ik heb de opdracht van het colle ge uitgevoerd." Persoonlijk zou hij echter tegen hebben ge stemd. DEN HAAG - Op zwarte kraaien en kauwen mag weer vrij worden gejaagd. De minis terraad heeft dit gisteren beslo ten op voorstel van minister Veerman van Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit (LNV). De twee vogelsoorten zijn offici eel op de landelijke vidjstellings- lijst voor te bejagen dieren ge plaatst, zoals de Tweede Kamer eerder in meerderheid eiste in een CD A-motie. Het parlement vroeg eveneens de jacht op de vos vrij te geven. Dat gebeuid voorlopig echter niet. Minister Veerman wil eei'st een onderzoek afwachten naar de invloed van de vos op de te ruggang van de weidevogels tand. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 48-jarige inwoner van Heinkenszand mag twee jaar lang niet in een jonge- rendiscotheek in 's-Heerenhock komen. Die straf is hem gisteren opgelegd door politierechter M. Klarenbeek in Middelburg. De sanctie had vooral te maken met mishandelingen van jonge bezoekers van de discotheek, waarvoor verdachte werd ver oordeeld tot 180 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf. De man heeft een strafbla'd met gewelds delicten. Aan een van de slacht- offers moet hij 997 euro schade vergoeding betalen. De verdach te verrichtte hand- en spandien sten in de discotheek, nadat hij daar vroeger als portier had ge werkt. Als er een ruzietje be slecht moest worden, voelde hij zich geroepen om op te treden. Zo zette hij op 6 juli vorig jaar een bezoeker op straat door hem bij zijn nek te pakken, op te til len en tegen een container te zet ten. Het slachtoffer ï'aakte daar door even buiten bewustzijn. Twee broers die er iets van zei den werden ook door de man mishandeld. Het drietal had i*o- de plekken en striemen in de hals. Een maand later werd een man toen hij zijn vriendin tegen de ^erdachte wilde beschermen, in zijn gezicht geslagen. Daarbij moest vooral zijn gebit het ont gelden. De verdachte is bereid om de tandai'tskosten te vergoe den, maar dat nam niet weg dat het slachtoffer aan het gebit blij vend letsel kan overhouden. De politierechter vonniste con form de eis van de officier van justitie. Als de man zich niet houdt aan het verbod, hangt hem twee maanden gevangenis straf boven het hoofd. woord. Het is volgens het colle ge niet mogelijk het gevaar ob jectief in te schatten, terwijl dat wel vereist is als zulke verstrek kende maatregelen genomen worden. Advertentie STERK IN PRIJS KWALITEIT Gemeenten maken zich zorgen over de veiligheid op het Schelde-Rijnkanaal door het regelmatig ont breken van vervoerspapieren. foto Willem Mieras Telefoon: 0118-591900 www.restaurantvrouwenpolder.nl Alleen maandag gesloten (m.u.v. juli-august us) zeeuwse almanak Burgemeesters hebben het vandaag de dag niet makke lijk. Het beroep verliest aan status en vergt van de uitoe fenaar de kunst om op eieren te lopen. Door de invoering van het duale systeem hangt de burgemeester ergens tus sen raad en de ivethouders in. Het is mbeilijk laveren tussen de wetgevende en uitvoeren de macht in de gemeente. Ze ker als je een nieuwkomer bent. Gelukkig zijn er de cere moniële taken die het vak nog wat cachet geven. Je maakt je opwachting op feesten en par tijen, bij sportmanifestaties en bedrvjfsopeningen. Je spreekt een paar woordjes. Kortom, je bent het vleesge worden bindmiddel van de ge meenschap. En wat gebeurt dan als je een gezamenlijke bijeenkomst van de ouderenverenigingen in jouw centrumplaats be zoekt: dan is er zo'n kordate dame die je de keuken in sleurt en je een theedoek in de hand duwt- met de woor den: „Als je dan toch iets nut tigs ivil doen voor de gemeen schap, dan kun je mooi mee helpenmet afdrogen. Nee, een burgemeester heeft het tegenwoordig niet makke lijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55