Illegale nissenhutten blijven staan Laatste weekmarkt op Spuistraat PZC Woede om ontslag ziekenhuistop Bomenkap wordt struikensnoei 15 Gemeente Middelburg zet niet langer in op sloop loodsen Arnestein en Ramsburg Zwarte kraai en kauw vogelvrij Hulst heeft beste havo Rijverbod j voor Vlissinger Dominee houdt over boek Fikse buit bij woninginbraak Ketels gestolen uit nieuwbouw Dief doet greep in kassa Grote partij kleding gestolen Werkstraffen voor hennepkwekers Concert ONDA Voedselallergie zaterdag 10 januari 2004 jgnrAh van der Sluis MIDDELBURG - De in het ver leden illegaal geplaatste nissen- hutten op de industrieterreinen ;r, Arnestein en Ramsburg in Mid delburg mogen blijven staan. B W hebben dat besloten. Te- HULST - Het Reynaertcollege in Hulst beeft volgens het opi nieblad Elsevier de beste havo van Nederland. Ook de havo-af- deling van Christelijke Scho ne ^gemeenschap Walcheren uit Middelburg staat met een derde plaats in de top drie. Elsevier vergelijkt jaarlijks alle middelbare scholen van Neder land. Het blad baseert zich hier bij op cijfers van de Inspectie van het Onderwijs. In tegenstel ling tot de onderwijsinspectie verbindt het opinieblad wel een kwaliteitsconclusie aan deze cijfers nhet onderzoek wordt gekeken naar zowel de harde cijfers als de zogenoemde toegevoegde waarde, Graadmeters zijn het percentage leerlingen dat van iet eerste naar het derde jaar loorstroomt zonder te blijven zitten, het percentage dat on- vertraagd een diploma haalt en iet gemiddelde eindexamencij- fer van de laatste drie jaar. ili Onder de toegevoegde waarde l vallen bijvoorbeeld leerlingen uit etnische minderheden en met een taalachterstand. Het Reynaertcollege scoort zowel goed waar het gaat om die toe gevoegde waarde, als bij de har de cijfers. De school krijgt van Elsevier in beide categorieën de maximale score. De Christelijke Scholengemeenschap Walche ren laat volgens het onderzoek een enkel puntje liggen als het gaat om de toegevoegde waarde. Het Reynaertcollege scoort niet alleen goed op de havo. De school heeft ook de op een na I beste vwo-opleidingen van Ne- I öerland. I MIDDELBURG - Een 32-jarige IjUtomobilist uit Vlissingen j heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een rijverbod van zes 'uurgekregen. De man werd om tien voor een aangehouden op het Plein 1940 in Middelburg. Uit een ademanalyse bleek dat nijmeerdan 2,5 maal te veel had jedronken. JeVlissingerwasbij het wegrij den vanuit een parkeervak op 'e?n verhoging gereden. Zowel zijn auto als het wegdek liepen daardoor schade op. &R00SKERKE (W) - Domi- nee Van der Woude uit Winscho- n verzorg dinsdag in Seroos- kerkeeen lezing over zijn boekje poor de diepte'. De avond jjvordt verzorgd door de Spiegel- Jroep van Passage. Aanvang is B9.30 uur, plaats van handeling is molen De Hoop te Seroosker- ke, lezing i redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Je'; (0113) 315500 Fex: (0113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: J'zorgklachten: 0800-0231231 OP maandag t/m vrijdag ge iTê penin9stiidenl zaterdags tot 12.00 uur gen nieuwe, zonder bouwver gunning neergezette loodsen zal de gemeente wel optreden. Het probleem van de nissenhut ten kwam aan het licht door een bezwaarschrift van Herstaco BV in juli vorig jaar. Het bedrijf had zonder vergunning een zo geheten Romneyloods neerge zet. De Welstandscommissie concludeerde dat de nissenhut niet paste in de omgeving. Het college besloot vervolgens Herstaco BV te dwingen de loods te verwij deren op straffe van een boete van tweeduizend euro per week. Het bedrijf ging daartegen in beroep. Herstaco was het niet eens met de stelling van de Welstands commissie dat de loods niet zou passen in de omgeving. Het be drijf wees de gemeente erop dat er diverse nissenhutten staan op Arnestein en Ramsburg. Somm- mige daarvan verkeren in bij zonder slechte staat. Om dat te onderstrepen stuurde het be drijf foto's mee. De onderne ming stelde ook dat de keuze voor de loods bewust is geno men uit technische noodzaak. Voor bepaalde grote opdrachten moet het mogelijk zijn de loods voor een korte tijd te verplaat sen. Andere, permanente lood sen bieden die mogelijkheid niet. Inventarisering Herstaco vroeg alsnog een bouwvergunning aan. Naar aanleiding van de meegestuur de foto's inventariseerde de ge meente Middelburg de andere nissenhutten. Tegelijkertijd vergaten ambtenaren de inge diende bouwvergunning in be handeling te nemen. Daardoor is de vergunning van kracht ge worden en kan de gemeente niet (meer) optreden tegen de loods. Uit de inventarisatie van de ge meente is naar voren gekomen dat er in de directe omgeving- van Herstaco elf nissenhutten staan. Van de elf loodsen is er één met een bouwvergunning en voor twee is in het verleden toe stemming verleend. Volgens ju risprudentie mag een overheid na vier jaar van 'stilzitten' niet meer optreden tegen illegaal bouwen. B en W hebben deze week beslo ten niet op te treden tegen Hers taco B.V. en de dwangsom in te trekken. De overige illegaal ge bouwde nissenhutten worden gedoogd. Ook besloot het colle ge om in de toekomst wel handhavend op te treden tegen loodsen die illegaal worden neergezet. De paniek over de bomenkap langs het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg berust op een misverstand: niet de bomen maar de struiken worden gesnoeid. foto Lex de Meester door Ron Magnée OOST-SOUBURG - Omwo nenden van het Koopmans voetpad in Oost-Souburg wa ren woedend. De gemeente Vlissingen wilde de bomen aan het rustieke laantje snoeien. Van politieke partijen tot aan de dorpsraad: alle partijen rea geerden even laaiend op het nieuws. Totdat de gemeente Vlissingen gisteren met het verlossende nieuws kwam dat de soep niet zo heet wordt ge geten als ze wordt opgediend. Woensdag kregen de omwo nenden van het Koopmans voetpad in Oost-Souburg, het pad dat vanaf Groot Abeele tot aan de Kanaalstraat loopt, een brief van de gemeente Vlissin gen. Vanaf maandag 19 januari begint de groenvoorziening met snoeiwerkzaamheden aan het fietspad. Vooral hoge bo men zullen tegen de vlakte gaan. Woongenot De omwonenden van het pad reageerden furieus en schakel den het dorpsplatform Oost- Souburg in om te protesteren tegen de voorgenomen kap. Het platform trok meteen bij de gemeente aan de bel. ,,De bomen achter de tuinen vor men een groot deel van het woongenot", schreef voorzit ter I. Vervorst-van Loon van het platform aan de gemeente. Daarnaast hekelde de voorzit ter de korte reactietermijn op de voorgenomen kap. De tijd spanne tussen de brief en de kap bedraagt immers slechts veertien dagen. ,,Een onbe hoorlijk korte termijn van een gemeente die burgerparticipa tie zo hoog in het vaandel heeft staan", riposteerde Vervorst van Loon. Met de kap werd bo vendien het karakter van het laantje schade toegebracht, zo schreef ze. Het dorpsplatform had inmiddels contact gehad met enkele politieke partijen die zich met de zaak gingen be moeien. Coördinator uitvoe ring W. van Dort van de groen voorziening weet echter te melden dat het allemaal op een misverstand berust. De brief van de gemeente Vlissingen aan de bewoners rept welis waar over hoge bomen die de groenvoorziening wil rooien, maar dat was fout. Er had moe ten staan: heesters. Veldesdoorns „Het zijn dus niet bomen die worden gesnoeid, maar strui ken", benadrukt Van Dort. Hooguit worden bij enkele veldesdoorns de over de tuinen hangende takken verwijderd, aldus Van Dort. Daarnaast worden kleine zaailingen van essen en rommel tussen de struiken verwijderd. Tot slot worden aan de zijde van de sloot zelfs nog enkele veldes doorns bijgeplant. De termijn van twee weken in de brief was aangehouden omdat het fiets pad tijdens de werkzaamhe den gedeeltelijk moet worden afgezet. Waarschijnlijk zal de afdeling Beheer van de gemeente maan dag of dinsdag nogmaals een bewonersbrief afscheiden. Dit keer met het geruststellende nieuws: binnenkort aan het Koopmansvoetpad in Oost- Souburg geen bomenkap, maar wel struikensnoei. door Jeroen Boer VLISSINGEN De weekmarkt op de Spuistraat is niet meer. Gedwongen door het ingrijpende Centrumplan Vlissingen moeten de marktkooplieden en hun klanten verhuizen naar de Coosje Bus- kenstraat, het Scheldeplein en een stukje van de Walstraat. Over twee jaar keert de markt waarschijnlijk terug op het ver trouwde plekje. De marktkooplieden kijken met gemengde gevoelens tegen de verhuizing aan. Vishandelaar C. Bosman staat al sinds 1976 op de Vlissingse markt. „Het is een hele leuke markt met een eigen charme. Het publiek in Vlissingen is echt markt- minded." De verhuizing van de markt ziet hij met vertrouwen tegemoet. „In Vlissingen heb je erg trouwe klanten. Ze komen door weer en wind om hun visje te halen." Daarnaast vindt hij de aandacht voor de verhuizing goed geregeld. Ter wijl hij dat vertelt, klinkt ter illustratie de verhuismededeling door het luidspre kersysteem op de markt. Veel reclame maken, zorgt volgens Bosman ook voor een doorlopende drukte op de markt. „Je moet altijd met reclame en acties bezig zijn, dat is heel belangrijk. De mensen zoeken kwaliteit, maar wel voor een scherpe prijs." Trouw Ook het continue vernieuwen van het as sortiment om in te springen op de wensen van de klant, is iets dat de mensen op de markt houdt. De klanten zijn volgens de vishandelaar erg trouw en dat is leuk om. te zien. „Ik ken veel van mijn klanten persoonlijk. Vroeger zag je ze met hun kinderen, nu met de kleinkinderen. Dan merk je toch wel dat je ouder wordt. De markt is ook echt een ontmoetings vishandelaar C. Bosman ziet de verhuizing van de markt met vertrouwen tegemoet: „In Vlissingen heb je erg trouwe klanten." foto Ruben Oreel plaats." Die gezelligheid zorgt ervoor dat de mensen terugkomen. C. Peeters iszo'n trouwe klant van de vishandel. Ze maakt even een praatje met Bosman en compli menteert hem met de goede kwaliteit van een van zijn visschotels. „Ik kom elke week op de markt. De kwaliteit is ge woon goed." Dat gaat wat haar betreft op de nieuwe locatie niet veranderen. De groenteman die tegenover de vis kraam staat, is minder enthousiast over de verhuizing van de markt. „Een ver plaatsing van een markt loopt bijna nooit goed af. Het is toch afwachten hoe het gaat lopen", vertelt groenteman E. Westerbeek. Hij staat al vijftien jaar achter de kraam en vindt de markt in Vlissingen onvoorspelbaar. „Deze markt loopt toch voornamelijk op de toeristen. Buiten de toeristische perioden is het veel stiller." Hij vertelt dat de markt vijf tien jaar geleden veel groter was, maar dat door de vele verhuizingen de markt kleiner is geworden. Toch staat hij nog altijd met veel plezier op de markt. „Als ik bijvoorbeeld op vakantie ga, mis ik de markt al meteen. Ik kan eigenlijk niet meer zonder. Het is altijd gezellig." Westerbeek vindt het wel jammer dat trouwe klanten tegenwoordig lopen op de prijs: voor vijf cent minder gaan ze naar een ander. A. Da vidse die in de kaas- kraam van Smith kaas staat, ziet het prijsbewuste publiek juist als een voor deel. „De groentehandelaren vormen een belangrijk aandeel op een markt. Op de nieuwe locatie staan zij veel meer ver spreid en de mensen gaan bij alle groen tehandelaren kijken wat ze tegen welke prijs leveren. De klanten lopen zo.auto matisch over de hele markt." Het echtpaar Van der Koorde komt regel matig op de markt en zal dat op de nieu we locatie blijven doen. „We komen voor de prijs en het aanbod, maar toch ook voor de gezelligheid." C. Vleghels heeft een kledingkraam. Hij ziet de verhuizing met gemengde gevoe lens tegemoet. „Op zich vind ik het jam mer dat we gaan verhuizen, maar ik zou ook niet midden in een verbouwing wil len zitten. Deze locatie is heel gunstig omdat het een verlenging van de winkels is. Het vormt een geheel en dat is straks maar afwachten." Toch is de nieuwe lo catie volgens hem ook niet verkeerd. „De markt is niet groot, maar is kwalitatief van een goed niveau. De ondernemers zijn allemaal serieus bezig en dat zorgt er denk ik voor dat de klanten blijven ko men." Notenhandelaar J. Schets is juist erg en thousiast over de verhuizing. „Het is voor de markt heel gunstig. De nieuwe locatie sluit nog meer aan op het winkel hart. Daarom zie ik de verplaatsing vol vertrouwen tegemoet." DEN HAAG - Op zwarte kraaien en kauwen mag weer vrij worden gejaagd. De ministerraad heeft dit gisteren besloten op voorstel van minister Veerman van Landbouw De twee vo gelsoorten zijn officieel op de landelijke vrijstellingslijst voor te bejagen dieren geplaatst, zoals de Tweede Kamer eerder in meerderheid eiste in een CDA-motie. Het parlement vroeg ook de jacht op de vos vrij te geven. Dat gebeurt voorlopig niet. Minister Veerman wil eerst een onderzoek afwachten naar de invloed van de vos op de teruggang van de weidevo gelstand. VLISSINGEN - Inbrekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag voor enkele duizenden euro's aan sieraden gestolen uit een woning aan de Vincent van Goghlaan in Vlissingen. Uit het huis verdween ook meer dan duizend euro aan contant geld. De toegang tot het huis werd opengebroken. MIDDELBURG - Onbekenden hebben in de nacht van don derdag op vrijdag vier verwarmingsketels gestolen uit de kel der van een kantoorpand in aanbouw op de Kanaalweg in Middelburg. De ketels, die enkele tientallen kilo's per stuk wegen, hebben elk een waarde van een paar duizend euro. Om bij de ketels te komen werd de toegang tot de kelder openge broken. VLISSINGEN - Een dief heeft gisteravond rond half zes een greep in de kassa van de Aldi in Vlissingen gedaan. De man nam een onbekend geldbedrag mee. Na zijn daad verdween de nog onbekende man op een fie^s richting de Scheldestraat. Het signalement van de persoon: blanke jongeman van rond de 20 jaar, donkerblond haar, lengte 1.70 1.75 m., grijze jas, lichtgekleurde wollen muts met donkere streep, donkere sjaal. Personen die denken deze man te kennen of die getuige waren van de diefstal kunnen zich melden op het politiebu reau in de Breestraat in Vlissingen of via tel: 0900-8844. SLUIS - Onbekenden hebben tussen donderdag 18.15 uur en vrijdag 8.30 uur een grote partij kleding gestolen uit een win kel in Sluis. De waarde van de kleding bedroeg ongeveer tien duizend euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren twee henneptelers uit Koewacht veroor deeld tot werkstraffen. Een 56-jarige Koewachtenaar kreeg 120 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd. Bij hem werden 22 april vorig jaar door de politie 409 hennepplanten aangetroffen. De kwekerij zag er redelijk professioneel uit. Hij zei geld no dig te hebben voor het opknappen van zijn woonwagen. Geld gebrek was ook het motief van een 44-jarige man om een hennepkwekerij te starten. In zijn garage bevonden zich 76 wietplanten. Hij werd veroordeeld tot 80 uur werkstraf. De verdachten werden ook verweten stroom buiten de meter om te hebben afgetapt, maar daarvan werden ze vrijgespro ken. door Rolf Bosboom GOES - In de Oosterscheldezie- kenhuizen in Goes en Zierikzee is grote onrust ontstaan. De Raad van Toezicht en Advies wil S. Schuitevoerder, momenteel het enige lid van de Raad van Bestuur, ontslaan. Dit tot woe de van het management, het personeel en de patiëntenraad. Schuitevoerder is sinds enkele maanden het enige lid van de Raad van Bestuur. De voorzit ter, J. Broertjes, stapte in okto ber over naar de 's-Heeren Loo Zorggroep. Om diens opvolging te regelen wordt een wervings- en selectieprocedure doorlopen. Bij de verschillende vertegen woordigende organen binnen de organisatie zijn twijfels en irri taties ontstaan over de wijze waarop de Raad van Toezicht de procedure uitvoerde. Op 18 de cember zijn de partijen bijeen geweest om daarover te praten, waarbij is afgesproken tot 15 ja nuari een adempauze in acht te nemen. Tot die datum zou er geen actie worden ondernomen. De Raad van Toezicht heeft ech ter deze week laten weten Schuitevoerder te willen ont slaan. De ondernemingsraad is, zoals voorgeschreven, daarover om advies gevraagd. Alle betrokken partijen zijn verbijsterd over de gang van za ken. De ondernemingsraad (OR) heeft gisteren laten weten de ontslagprocedure af te wijzen, omdat 'de huidige Raad van Be stuur een grote bijdrage heeft geleverd aan het feit dat het zie kenhuis goed op koers ligt'. Volgens de OR staat er al een in terim-bestuurder klaar die in opdracht van de Raad van Toe zicht de bezem door de organi satie moet halen. Dat zal 'veel onrust met mogelijk onherstel bare schade' veroorzaken. „Dit zal uiteindelijk leiden tot een hoger ziekteverzuim, grote ver loop en gedemotiveerd perso neel. De patiëntenzorg komt hiermee onder druk te staan. De patiëntenraad zegt 'verbou wereerd' te zijn dat de afgespro ken procedure 'met voeten is getreden'. De raad heeft juist goede ervaringen met Schuite voerder en zegt 'geen enkel ver trouwen' meer te hebben in de Raad van Toezicht, aangezien die grote onrust veroorzaakt binnen de organisatie en daar mee de belangen van de patiën ten ernstig zou schaden. De zogeheten contractus, het managementteam van de zie kenhuizen, is niet minder ver bolgen over het optreden van de Raad van Toezicht. „We voelen ons geschoffeerd", zegt woord voerder B. Schueler. „De ge maakte afspraken zijn geschon den. We bezinnen ons daarom op onze relatie met de Raad van Toezicht." De contractus wil Schuitevoer der evenmin kwijt. Schueler zegt dat inmiddels een beroep is gedaan op de Raad van Maat schappelijke Rekening en Ver antwoording, die de Raad van Toezicht tot de orde kan roepen. Voorzitter E. Geluk van de Raad van Toezicht zegt in een reactie dat is afgesproken dat de proce dure 'open en transparant' zou verlopen. „Maar vanaf het mo ment dat de procedure in wer king is gezet, heeft Schuitevoer der in woord en gedrag duide lijk gemaakt dat hij degene was die benoemd moest worden tot voorzitter. Op die manier heeft hij het proces gaandeweg ge frustreerd, waardoor een on werkbare situatie is ontstaan en samenwerking niet meer tot de mogelijkheden behoort." Geluk wil niet ingaan op een mogelijke reorganisatie. Hij be vestigt wel dat er een interim manager komt. „Die wordt op korte termijn benoemd. Daarna zal de wervingsprocedure voor een nieuwe Raad van Bestuur in alle openheid haar doorgang vinden." MIDDELBURG - De Brassband en het jeugdorkest van ONDA uit Middelburg geven zaterdag avond 17 januari een nieuw jaarsconcert. Het optreden be gint om 20.00 uur en wordt gegeven in wijkcentrum Palet in Middelburg aan de Reigers berglaan 4. De orkesten brengen zowel klassieke als populaire werken ten gehore. MIDDELBURG - De Stichting VoedselAllergie, afdeling Zee land, houdt maandag 26 januari een informatieavond in Middel burg. Allergologe dr Mulder uit Hellevoetsluis vertelt wat een allergoloog kan betekenen voor mensen met een voedselallergie. De informatieavond wordt ge houden in Palet aan de Reigers bergstraat 4. De bijeenkomst duurt van 20 tot 22 uur. Aanmel den vooraf is noodzakelijk via 0118-642799. ;C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15