KORTINGEN TOT/970 Senioren Raad boos over Bastion 0 uit- Parkeerpolitie moet een gastheer zijn BOUWMAN Tienduizend euro extra subsidie voor Nieuwe Muziek Nieuwjaarsreceptie voor alle inwoners VERHIIIZINGSOPRUIMING 4M/ zeeuwse almanak Theedoek Puttenaar krijgt werkstraf voor helen van fietsen m Nog 4 dagen m .finale m verkoop! Wandeltocht langs duinen Veere bezorgd over verdieping Vesterschelde Bewoners Middelburgs complex zijn slecht geïnformeerd GANZEPOORTSTRAAT 28 GOES Burgemeesters hebben het vandaag de dag niet makke lijk. Het beroep verliest aan status en vergt van de uitoe fenaar de kunst om op eieren te lopen. Door de invoering van het dualistische systeem hangt de burgemeester er gens tussen raad en de ivet- houders in. Het is moeilijk la veren tussen de wetgevende en uitvoerende macht in de gemeente. Zeker als je een nieuwkomer bent. Gelukkig j zijn er de ceremoniële taken I die het vak nog wat cachet j geven. Je maakt je opwach ting op feesten ewpartijen, bij sportmanifestaties en be drijf sopening en. Je spreekt een paar woordjes. Kortom, je bent het vleesgeworden bindmiddel van de gemeen schap. En wat gebeurt er dan als je een gezamenlijke bij eenkomst van de ouderen verenigingen in jouiv cen trumplaats bezoekt: dan is er zo'n kordate dame die je de keuken in sleurt en je een theedoek in de hand duwt met de woorden: Als je dan toch iets nuttigs wil doen voor de gemeenschap, dan kun je mooi meehelpen met afdrogen." Nee, een burge meester heeft hel tegenwoor dig niet makkelijk. MIDDELBURG - Een 45-jarige inwoner van Putte heeft eind negentiger jaren zich schuldig gemaakt aan heling van een dertigtal fietsen. De man had volgens politie rechter M. Klarenbeek moeten weten dat de fietsen van diefstal a fkomstig waren. De Brabander werd veroordeeld tot tweehon derd uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De gestolen fietsen werden gele verd door een Vlissinger, die re gelmatig bij de verdachte langs kwam. De fietsen werden standaard voor 150 tot 200 gul den ingekocht en vervolgens door de man met winst doorver kocht. De Brabander zei niet be ter te weten dan dat de partijen fietsen afkomstig waren van een faillissement. Officier van justitie A. Flik- weert tilde zwaar aan de heling en eiste een half jaar gevange nisstraf. „Meneer was een es sentiële schakel. Het is buiten gewoon irritant als je fiets wordt gestolen", stelde de offi cier. Strafpleitster G. Kouijzer vond de eis buitensporig. „Dan is hij zijn baan kwijt." De politie rechter meende alles in de juiste proporties te moeten zien en kwam uit op een lagere straf Advertentie —I t/m donderdag 15 januari 1 17.00 uur Grote Markt 11-13 4461 AH Goes J Telefoon; 0113227607 Advertentie 10MBURG - B en W van Veere naken zich zorgen over de ver- cping en verbreding van de 'aargeul van de Westerschelde. 'olgens het college kunnen chepen daardoor sneller varen, rat ernstige gevolgen kan heb- *n voor afkalving van de randen. •ditmoment ligt de milieuef- itenrapportage Ontwikke- Pgsschets 2010 Schelde-estu- ium ter inzage. Nederland en laanderen hebben met elkaar ader meer afgesproken de toe- ankelijkheid van de Schelde- iavens voor zeeschepen te ver deren en te garanderen cn belangrijk onderdeel van jat plan is verbreding en verdie- jog van de Westerschelde. aardoor wordt de vaarweg erbeterd en blijven de havens |gankelijk voor grote zee diepen, Is gevolg van de verdieping zal scheepvaart in de Wester se toenemen, verwacht het iersecollege van B en W. Hier- Men schepen worden inge- t die een grotere diepgang pen en met een hogere snel- ïid kunnen varen. „Dit alles wt tot gevolg", aldus B en W, dat een grotere golfslag naar 'kust toe zal plaatsvinden." oor die grotere golfslag valt 'et uit te sluiten dat de stran- eninde gemeente Veere sneller fuen afkalven. In de zomer pken duizenden toeristen meer Dishoek, Zou- en Westkapelle. „Veere badgasten laten genieten de stranden. Om dit in de bil .f te blijven garanderen, c'e stranden regelmatig {•gehoogd moeten worden in pand met de afkalving door La 6 §olfslag als gevolg puezwaardere scheepvaart." en W van Veere zullen Verkeer P aterstaat op de hoogte ngen van de zorgen over de Wen. Visboer Henk Marijs (midden) geniet van een praatje, hapje en drankje op het Vlissingse stadhuis. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Iedereen is welkom op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Vlissingen. Maar toch komen telkens vooral die Vlissingers naar de traditio nele bijeenkomst, die bekend zijn met het stadhuis. Henk Marijs is een uitzon dering, zegt hij zelf. „Ik zag de uitnodi ging en dacht: kom laat ik ook maar eens gaan. Ik hou van een praatje, hapje en drankje." „Want als gewone mensen mogen ko men, mag ik ook hier zijn", zegt hij. Hij lacht gul. Marijs is bekend van de vis kraam aan de Nieuwendijk in Vlissin gen. Hij heeft zich ingesteld op 'een ge zellig feestje'. „Ik ben speciaal met de trein gekomen uit Arnemuiden. Dan kan ik drinken zonder me druk te ma ken." Hij bakt sinds vijf jaar alle dagen vis en frites en verkoopt op vrijdag verse vis aan de Nieuwendijk. Marijs moet het vooral hebben van toeristen. „Ik mag niet klagen, doe goede zaken. Het komt van pas dat ik vloeiend Duits spreek. Maar onderschat trouwens ook de Vlis singers niet. Die lusten ook graag een visje." De vissersman houdt er een slogan op na, die hij liever niet prijsgeeft 'aan de krant'. Uiteindelijk zegt hij: „Henk's haring is goed voor de paring", gevolgd door weer een klaterende lach. Burgemeester Anneke van Dok-van Weele kreeg bij haar nieuwjaarsspeech de handen op elkaar toen ze over de kwestie van de gekozen burgemeester begon. „Ik wil graag gekozen worden", zei ze. „Maar", liet ze erop volgen, „zo als het nu is geregeld, is het vlees noch vis." WCT Ze memoreerde het afblazen* van de ontwikkeling van de Westerschelde Container Terminal (WCT). „Hopelijk gaat de WCT toch nog door", zei ze en wees op het economisch belang van de foto Ruben Oreel WCT voor Zeeland. Van Dok blikte vooruit met de opmerking dat Vlissin gen op de schop gaat. Volgens de burge meester zorgt de overlast voor bouw plannen als het Centrumplan voor kor te pijn, die ruimschoots gecompenseerd wordt door dat wat Vlissingen ervoor terugkrijgt. „Vlissingen zal er beter van worden." Van Dok sprak de hoop uit dat er dit jaar aan de ontwikkeling van eennieuw stadshart op het terrein van de Konink lijke Schelde Groep in de binnenstad begonnen kan worden. Ook moet de ontwikkeling van de kenniswerf rond de Hogeschool Zeeland de opstap naar een moderne stadseconomie zijn. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De parkeerpo litie moet meer gastheer dan controleur zijn. Dat merkt H. Willemsen, hoofd van de af deling milieu van de gemeente Vlissingen op. „Maar als je net een boete van 45 euro hebt ge kregen, dan gelooft niemand dal we dat doel nastreven met de parkeerpolitie." Vlissinger J. de Kam zegt niets te merken van die doelstelling. „Ze jagen de toeristen en bewo ners de stad uit." Hij haalt een voorbeeld aan van parkeerders die een boete kregen, toen ze hun auto op een verhoging op het parkeerterrein achter de Zeevaartschool op de boulevard in Vlissingen parkeerden. „Op dat terrein geldt vrij parkeren. Die auto's stonden niemand en niets in de weg. Er konden am bulances door, andere hulp diensten en invalidewagens. Waarom moet er dan zo nodig geschreven worden?" De par keerpolitie schrijft daar al enige tijd boetes uit. Buurtbewoners attenderen met bordjes de par keerders erop dat de parkeerpo litie de regels naleeft. W. Alewijnsevan de parkeerpo litie: „Iedereen krijgt een prent die daar parkeert. Die stoepen zijn er niet voor niets. Het is een groot en onoverzichtelijk ter rein. Kinderen kunnen er even veilig staan." Volgens Ale wijn- se brengt een soepel beleid juist onduidelijkheid met zich mee. „Als je op drukke dagen, zoals het Straatfestival, niet bekeurt en op normale doordeweekse dagen wel, dan weet niemand waar hij aan toe is. In de kerst vakantie was het bijvoorbeeld erg druk bij de bioscoop Cineci- ty. Dan geven we aan de ge meente door dat daar een capa citeitsprobleem is. Maar dat betekent niet dat we foutparke- ren door de vingers zien." Smoezen Willemsen zegt dat de parkeer politie nogal eens te maken krijgt met foutparkeerders die goede smoezen verzinnen. „De parkeerpolitie moet de regels handhaven, tegelijkertijd wordt Advertentie Op het parkeerterrein achter de boulevard worden automobilisten met teksten gewaarschuwd. foto Lex de Meester verwacht dat ze inschatten of hun excuus hout snijdt. Het is nooit de bedoeling dat ze toeris ten wegjagen. Het gastheer schap staat hoog aangeschre ven." Het is een fabeltje, zegt Willem sen, dat controleurs worden be loond voor het aantal bekeurin gen dat ze uitschrijven. „Dat zullen we nooit toestaan. Er wordt onder andere gecontro leerd op parkeerders die, onte recht, een plaats opeisen in het vergunmngengebied." Binnenkort opent Vlissingen op het terrein van de Koninklijke Schelde Groep aan de Komme- dijk een parkeerplaats. „Daar kunnen ruim tweehon derd auto's parkeren. We willen regelen dat er achteraf betaald wordt. Dat is gebruiksvriende lijker." Evaluatie Willemsen is bezig met een eva luatie over het parkeerbeleid in Vlissingen. Een van de conclu sies is dat het merendeel van de beboete automobilisten, zonder morren zijn bekeuring betaalt. „We schrijven ongeveer 6500 boetes per jaar uit. De vuistregel is dat een controleur per jaar on geveer duizend bekeuringen haalt. We hebben vijfenhalve formatieplaats. In Vlissingen zitten we iets boven het gemid delde, Van dat aantal dienen zeshonderd tot achthonderd bekeurden een bezwaarschrift in. Daarmee liggen we volgens mij op het landelijk gemiddel de." door Ab van der Sluis DOMBURG - Nieuwe Muziek Zeeland krijgt tienduizend euro extra subsidie van de gemeente Veere. De stichting" wil het eer ste jaar in de Grote Kerk te Veere meteen goed van start gaan met een uitgebreid programma en daar is meer geld voor nodig. B en W doen nog geen uitspraak over een structureel hogere sub sidie voor Nieuwe Muziek Zee land. De gemeente Veere verwacht dat Nieuwe Muziek dit voorjaar kan verhuizen naar de Grote Kerk. In het programma-aan bod Grote Kerk Veere Zeeland Muziek Zomer 2004 heeft Nieu we Muziek voorlopig meer dan 25 activiteiten gepland. Om het programma mogelijk te maken, klopte Nieuwe Muziek aan bij de gemeente Veere samen met de meerjarenbegroting 2005-2008. Daarin is een jaarlijkse verho ging van de gemeentelijke sub sidie begroot. Nieuwe Muziek wil een goede start maken in de Grote Kerk te Veere, het nieuwe onderkomen van de stichting. Een succesvol beginjaar is goed voor de verde re toekomst. Nieuwe Muziek wil opgenomen worden in het Kunstenplan van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen om vervolgens in aanmerking te ko men voor meer subsidie. De stichting is daar in de toekomst nog meer dan nu op aangewe zen omdat door het af lopen van het cultuurconvenant tussen het Rijk en de provincie Zeeland het naar de provincie doorge pluisde geld voor professionele podiumkunsten toegevoegd wordt aan het Kunstenplan. Volgens het Veerse college van B en W kan een kwalitatief goed programma in de Grote Kerk, die mede door het ministerie van OCW wordt gefinancierd, een positieve invloed hebben op de subsidierelatie met het de partement. Met de extra subsidie (de pro vincie geeft ook vijftigduizend euro) kan onder meer de functie van toneelmeester worden uit gebreid en kan een parttime fi nancieel medewerker worden aangetrokken. Omdat de extra subsidies eenmalig zijn, gaat het om tijdelijke arbeidskrach ten. Zowel de provincie als de ge.- meente doen nog geen uitspraak over de structurele verhoging van de subsidie voor Nieuwe Muziek. De provincie wil eerst afwachten hoe dit jaar verloopt qua programmering en exploi tatie. De gemeente Veere is nog steeds niet tevreden over de door Nieu we Muziek aangeleverde cijfers. Het blijkt elke keer weer een klus te zijn om voldoende in zicht te krijgen in de begroting van de stichting. Berekeningen blijken bijvoorbeeld nogal eens niet te kloppen. Nieuwe Muziek heeft beloofd om te overleggen met de subsidiegevers, de pen ningmeester en de nieuw aan te trekken financieel expert van Nieuwe Muziek. VLISSINGEN - Wandelsport vereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt zaterdag 17 januari haar tweede winter- wandeltocht. De tocht voert .de deelnemers langs de duinen naar Koudeker- ke. Vervolgens lopen de wande laars om en door Middelburg te rug naar de start in Vlissingen. Er kan gewandeld worden over afstanden van 5,10,15 of 30 ki lometer. De start is vanuit het clubhuis van de vereniging in het Welzijnscentrum aan de A. Coortelaan 1 in Vlissingen. De tocht van 30 kilometer start tussen 9 en 10 uur; voor de overi ge afstanden kan vertrokken worden tussen 10 en 13.30 uur. Voorwaardelijke :elstraf voor bedreigen ex MIDDELBURG - Een 43-jarige inwoner van Oost-Souburg is gisteren in Middelburg voor uisvredebreuk en een bedrei ging veroordeeld tot een maand oorwaardelijke gevangenis straf. ie man was 26 juni vorig jaar in lost-Souburg de woning van tjn ex-vriendin binnengedron- en door een ruitje van de voor deur in te slaan. Toen hij in de nskamer kwam, sommeerde zijn ex hem de woning te verta len maar dat weigerde hij. De lohtie moest eraan te pas ko men om de man uit de woning te jenvijderen. tijdens zijn bezoek had hij de nieuwe vriend van zijn ex be dreigd. „Als je met je handen aan mijn kinderen komt, dan sloop ik je." Inmiddels leeft de Souburger weer op goede voet metzijn vriendin. Ook heeft hij de schade vergoed. Daarmee I werd in de strafmaat rekening gehouden. porAb van der Sluis WALCHEREN zaterdag 10 januari 2004 ^rflhvan der Sluis ÉJELBURG - Bestuur en di ctie van de Stichting Protes- intse Ouderenzorg op Walche- n (SPOW), eigenaar van het porencomplex het Bastion in Hdelburg, hadden in een foeg stadium moeten overleg- en met de bewoners van het implex. Dat stelt de Senioren aad Middelburg in een brief mbestuur en directie. Volgens |e raad verdient de communi stic bepaald geen 'schoon heidsprijs'. je bewoners van de ouderen woningen in het Bastion kregen indvong jaar een brief, waarin ,en werd meegedeeld dat er landenngen op komst waren. Ivereen mogelijke verhuizing van de bewoners werd met geen woord gerept. Ook is er geen informatiebij eenkomst ge weest. De meeste ouderen hebben een toelichting op de brief uit de PZC moeten lezen. De bewo nerscommissie vindt de verhui zing overigens niet nodig. Zij vindt dat er in het Bastion spx-a- ke is van een hechte gemeen schap en dat er niets mis is met het complex. Volgens de SPOW liggen de huizen weliswaar op een prachtige plek, maar zijn ze te klein. De gang en de natte cel zijn te smal. Renovatie van de woningen kost te veel geld. Nieuwbouw bleek ook onmoge lijk. Behalve een gezamenlijke ruimte, die dienst doet als wijk centrum, zijn er in het complex verder geen voorzieningen. De Senioren Raad Middelburg behartigt de belangen van de ouderen in de stad op een zo breed mogelijk terrein. De raad zegt 'opgeschrikt' te zijn door berichten in de PZC waarin melding wordt gemaakt van de plannen tot ontruiming en ver koop van het Bastion. Volgens de Senioren Raad heeft de SPOW de bewonerscommissie niet aan haar zijde. In een reac tie op de plannen van de oude- renstichting noemde de com missie de verkoop 'onzinnig'. De raad stelt de reactie van de com missie niet op waarde te kunnen schatten. De Senioren Raad Middelburg heeft in gesprekken met wet houder A. de Vries laten weten vroeg geïnformeerd te willen worden over allerlei plannen die ouderen aangaan. „Nu hebben we voor de bewoners immens belangrijke zaken uit de pers moeten vernemen. Dat we dat betreuren behoeft naar alle waarschijnlijkheid geen be toog." Volgens de Senioren Raad was het eleganter geweest om de bewoners op een amicale re manier te benaderen en de zaak mondeling uit te leggen. Dat had een hoop onrust kun nen voorkomen. „Deze manier van communice ren verdient ons inziens bepaald geen schoonheidsprijs, temeer omdat u lering had kunnen trekken uit de commotie die is ontstaan rondom het Bagijnhof in 2002." De raad hoopt dat be stuur en directie van de Stich ting Protestantse Ouderenzorg op Walcheren in het vervolg de moeite nemen om de Senioren Raad te informeren STERK IN PRIJS KWALITEIT Telefoon: 0118-591900 www. restaurantvrouwenpolder. nl ^Seen maandag gesloten (m.u.v. juli-dugustus)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13