Krappen is trots ondanks verlies Oranje verliest meer dan het wint PZC Van Barneveld met record naar halve finales Vicky Bevan beste in klassiek parkoers Kansen volleybalstei slinken weer verder Kees Kist eist miljoenen van staat Fraai gemiddelde Vlissingse dartster niet voldoende om Gulliver te kloppen Rusedski betrapt op doping Schalken naar kwartfinale Madr GP Erik Breukink afgelast Piet van Overbeek (77) overledei Khadaffi drie maanden geschora Vitesse versterkt zich met Ilic Excentrieke Campos stopt ermee Voetballers dagen clubs en bonden voor de rechter Dubbelslag Peterhansel in Dakar Rally vrijdag 9 januari 2004 door Bauke Boersma FRIMLEY GREEN - Geen greintje chagrijn, geen tranen ook. Sterker nog, Karin Krap pen repte gisteravond na haar uitschakeling in de halve finale van de Professional World Championship in het Engelse Frimley Green zelfs niet van te leurstelling. Ook al was de Vlis singse dartster zojuist in een mum van tijd door Trina Gulli ver van het bord geveegd: 2-0, via de setstanden 3-0 en 3-1. „Maar op Trina Gulliver stond vanavond gewoon geen maat", sprak de dertigjarige Krappen zonder enig spoor van emotie in haar stem over het optreden van de onbetwiste nummer één van de wereld, ,,Ze gooide een ge middelde van liefst 30.08. Voor het gemiddelde van Karin Krappen (27.50) trouwens ook niet. „Ik stond zelf ook goed te gooien, ja. In plaats van teleur stelling, voel ik dan ook vooral trots. Omdat ik me vanavond van een heel goede kant liet zien. Zaterdag won ik nog met een gemiddelde van 23,46, nu verlies ik met een veel hogere score. Het is niet anders." Het had wel anders kunnen zijn. Miste de Vlissingse in de eerste set al enkele dubbels, in de tweede doorgang verkwanselde ze dé mogelijkheid om het duel een andere wending te geven. In de door Gulliver begonnen der de leg, gooide Krappen zichzelf op knappe wijze naar een unie ke kans om op een 2-1-voor- sprong te komen. Maar de dub bel 18 bleek een wat al te grote hindernis. „Ik werd op dat moment toch een tikkeltje nerveus", vertelde de doorgaans zo stoïcijnse Krappen, die na haar misser moest toezien hoe de Engelse Gulliver de leg en vervolgens de wedstrijdnaarzich toetrok. „De pijl gleed een beetje door mijn vingers en belandde net onder de dubbel. Helaas, het had de kentering kunnen zijn." Neemt niet weg dat Krappen met veel plezier terugkijkt op haar tweede deelname aan het dartevenement in de Lakeside Countryclub in Frimley Green. .Om hier mee te doen is echt een fantastische belevenis. Daar doet deze nederlaag niets aan af. Tijdens de wedstrijd was de sfeer ook weer geweldig." Vorig jaar werd Krappen nog in de kwartfinales uitgeschakeld. ditmaal was een plek bij de laat ste vier haar eindstation. Dus? „Dus ga ik volgend jaar voor de finale", blikte de Vlissingse kort na haar uitschakeling alweer vooruit. „Ik heb met mijn recen te prestaties in ieder geval al voor elkaar gekregen dat de concurrentie behoorlijk bang is voor mij. Dat heb ik deze dagen aan alles en iedereen kunnen merken." Titelverdedigster Trina Gulliver (rechts) kijkt toe, hoe Karin Krappen zich opmaakt voor een worp. foto Ad van Hasselt door Dennis Jansen FRIMLEY GREEN - Raymond van Barneveld heeft gisteren de halve finales bereikt van het of ficieuze wereldkampioenschap darts in Frimley Green. In een uur tijd haalde de Hagenaar op ongenadige wijze het fileermes langs de arme John 'Boy' Wal ton: 5-1. De Engelsman werd met een ongekend gemiddelde de zaal uitgegooid: 34,61. Bar ney brak daarmee het record van Dennis Priestley uit 1993 dat stond op 34,21. „Ik hoop nu op een finale tegen Hankey", vergat Van Barneveld gemakshalve de, halve eind strijd, die 'morgenmiddag half vier op het programma staat. Raymond van Barneveld dank te gisteravond na zijn veegpartij uitgebreid zijn begeleidings team, bestaande uit manager Ad Schoofs, haptonoom Marco van Gorp, coach Peter van Ac ker, vriend Iwe Kuitert en gade Silvia, hoewel haar rol beperkt leek. „Een onbijtkus, meer niet", glimlachte ze. „Maar ze heeft me gewaarschuwd voor deze partij en dat is al genoeg", vond Van Barneveld. „Zonder dit team presteer ik dertig pro cent minder", bekent Van Bar neveld, die in Frimley Green zijn titel verdedigt. „Zij regelen alles voor me zodat ik me alleen maar met darts bezig hoef te houden." Het Barney-team werkt hard voor de vedette, maar desondanks heeft de Haagse dartsprof het bijgeloof niet afgezworen. Evenals vorig jaar draagt hij een foto van Al- bert John Vroegop in zijn broek zak, zijn gabber die anderhalf jaar geleden plotseling over leed. „Ik heb de foto het hele jaar door bij me gedragen. Ik voel me daar prettig bij. Ik heb afgelopen jaar zo'n beetje alles gewonnen wat er te winnen viel. Alleen de finale van de Winmau World Masters heb ik verloren. Geloof 't of niet, maar toen had ik de foto van Albert vergeten." GPD LONDEN - De Engelse tennisser Greg Rusedski ïsbetn het gebruik van nandrolon. Dat maakte televisiestata News gisteren bekend. Rusedski liet uit Adelaides schuldig te zijn. Hij bevestigde wel dat hij bij een dot; in Indianapolis vorig jaar positief is bevonden. „Daait- derdaad nandrolon aangetoond", reageerde hij gi^ zaak komt 9 februari voor in Montreal. AFP MADRAS - Tennisser Sjeng Schalken heeft de kwaifi van het toernooi in Madras bereikt door een simpel^ Julian Knowle: 6-36-3. John van Lottum werduitgex; door de Spanjaard Felix Mantilla. Raemon SluiterkP Adelaide niet door de tweede ronde heen. De Rotten verloor van de Australiër Todd Reid: 6-3 6-2. ANP BLADEL - De Grote Prijs Erik Breukink wordt dit J gehouden. De organisatie kampt met een gebrek aan'n ele middelen en besloot de driedaagse wielerkoers, vorl gewonnen door Erik Dekker, af te gelasten. DeG?] Breukink was toe aan zijn derde editie. ANP DEN BOSCH - Op 77-jarige leeftijd is eenmalig intens le Piet van Overbeek overleden. Van Overbeek, degree, van Feyenoord-speler Anthony Lurling, speelde zijrei terland op 23 april 1949 tegen Frankrijk (4-1-wicr. blessure verhinderde een terugkeer in Oranje. Veeluw kendheid kreeg hij als speler van BW uit Den Bosch teren overleed Piet van Overbeek. ROME - De Libische voetballer Al-Saadi Khadaffi ïsd wegens dopegebruik voor drie maanden geschorst. Kb; dertig jaar en zoon van de Libische leider Khadaffi,nq sitief bevonden na afloop van het duel in de Serie A tusü rugia en Reggina (5 oktober). Hij zat bij dat duel opdei Ook Inter-speler Mohammed Kallon mag een tijd niela Wegens nadrolongebruik is hij voor acht maandeni® ten. Kallon reageerde positief bij een controle op dea speeldag van de Serie A. ANP/AFP ARNHEM - Vitesse heeft zich opnieuw versterkt. Dew club uit Arnhem heeft verdediger Aleksandar Ilic van/a lecht aangetrokken. De 34-jarige Joegoslavische ex-® tional tekent bij Vitesse een contract voor anderhalf® Hij mocht bij Anderlecht transfervrij vertrekken. EeÉ de club de Duitser Paulo Rink (Olympiakos Nicosia)aia keerde Theo Janssen terug van het Belgische RC Genii MEXICO-STAD - Jorge Campos bergt zijn keepeii schoenen definitief op. De Mexicaanse doelman,ie door zijn kleurige outfits en zijn optredens als gelegen spits wordt assistent van bondscoach Ricardo Lavolpe pos speelde op de WK's van 1994 en 1998. ANP/RTR ■■■■■■■■■a AMSTERDAM - Een slepend conflict over de verdeling van de televisiegelden heeft de spelers van de eerste en eredivisie er toe genoopt alle clubs, de Eredivisie NV (ENV), de Coöperatieve ver eniging Eerste Divisie (CED) en de KNVB vandaag voor de rech ter te dagen. Namens de spelers eist advocaat Pim de Vos vijf procent van de opbrengsten uit verkoop van dé televisierech ten. Tot 1999 kregen de profvoetbal lers l/37e deel van die opbreng sten. In dat jaar besloten de clubs daar, zonder opgaaf van redenen, mee te stoppen. De vereniging voor contractspelers (WCS) en de centrale spelers- raad (CSR) ondernamen daarop in 2001 actie, nadat diverse on derhandelingspogingen waren gestrand, door de direct belang hebbenden te dagvaarden. Nu eist De Vos een percentage van vijf, hetzelfde percentage als de profvoetballers in Engeland krijgen. De afgelopen twee jaar speelde de affaire zich vooral af op de achtergrond en werd schrifte lijk geprobeerd tot een akkoord te komen. „Dat heeft tot niets geleid", aldus De Vos. „Normaal gesproken is dit de laatste ronde en zal de rechter binnen enkele maanden een uitspraak doen." ANP TIDJIKJA - De Fransman Stéphane Peterhansel heeft met zijn Mitsubishi gisteren de acht ste etappe gewonnen van de Da kar Rally. De tocht ging tussen Atar en Tidjikja over 355 kilo meter. Peterhansel had bijna 29 minuten voorsprong op de Duit se Jutta Kleinschmidt (VW). Peterhansel nam ook de leiding in het autoklassement over. De Japanner Hiroshi Masuoka leed veel tijdverlies door mechani sche pech. Vrachtwagenrijder Gerard de Rooy werd op grote achterstand gereden De jonge chauffeur fi nishte als achtste in de zware Sahara-proef van 355 kilometer op 1 uur, 24 minuten en 39 se conden van etappewinnaar Lo- prais uit Tsjechië. Bij de motoren nam de Span jaard Nani Roma de leiding. De KTM-coureur bleef de Frans man Jean Brucy (KTM) ruim zes door Frank Buschmann LEIPZIG - Bert Goedkoop staarde met een trieste blik voor zich uit na het laatste groepsdu- el van de Nederlandse volley ballers op het olympisch kwali ficatietoernooi. Zijn formatie had zonet Frankrijk met 3-0 (25-21, 25-18, 25-23) verslagen en de eerste plek in de poule op geëist, maar dat deed er even niet toe. „We hebben vandaag meer verloren dan gewonnen." De bondscoach doelde op de ernstige kwetsuur van Reinder Nummerdor. De aanvoerder - zeer zelfverzekerd bezig in Leipzig, waar één ticket voor Athene 2004 wordt vergeven - blesseerde zich gisteren aan zijn linkerenkel nadat hij aan het eind van de derde set na een aanval verkeerd landde. Hij bleek achteraf zijn kapsel en de banden van de linkerenkel te hebben beschadigd. Foto's in het ziekenhuis in Leipzig wezen uit dat van een breuk of ge scheurde enkelbanden geen sprake is. Kort na het voorval sleepte Oranje de derde zege zonder set- verlies in de wacht, waardoor het als groepswinnaar van avond in de kruisfinales Duits land ontmoet in plaats van de torenhoge favoriet Rusland. „Daar ben ik nu niet mee bezig", meldde Goedkoop vlak na de wpdstrijd tegen de Fransen. „Ik denk in eerste instantie aan de gezondheid van Reinder. Het is verschrikkelijk iemand pijn te zien lijden. Dat wil je als coach niet. Dit kan een belemmering zijn voor het nemen van risi co's." Risico nemen: achteraf gezien kun je stellen dat Goedkoop het gisteren deed. Nederland was, net als Frankrijk, al zeker van een plek in de halve eindstrijd Toch besloot hij in zijn sterkste opstelling te beginnen. Omdat de groep het zo wilde, verklaar de de trainer ..De jongens wil denper se van Frankrijk winnen en in flow' blijven. Ze zijn in vorm. We zouden kijken hoe het liep. Starten we goed, gaan we voluit door. Krijgt iemand het zwaar, haal ik hem eruit. Dat was de afspraak." En toen was het tijd vooruit te blikken. Wonden likken en om schakelen. „We zullen wel moe ten", aldus Goedkoop. Dus vie len de namen van Allan van de Loo en Jeroen Trommel. Laatst genoemde moet Nummerdor vervangen. In de visie van de bondscoach kan hij die klus aan. „Jeroen en Reinder speelden vo rige week in de derde oefenwed strijd tegen Rusland goed." Natuurlijk kon Goedkoop niet anders dan positief blijven. Ook al weet hij dat Trommel het gro te nadeel heeft amper over internationale ervaring te be schikken. Hij speelt in de Nederlandse competitie voor Omniworld en krijgt daarin niet de tegenstand die hij vanavond mag verwach ten. Hetzelfde geldt voor Van de Loo, uitkomend voor Nesselan- de. „Nou, hebben we er een nieuwe uitdaging bij", reageerde Ri chard Schuil laconiek. „Kun nen we kijken of we ook met die jongens kunnen winnen. We kunnen met blijven zeuren over het feit dat Reinder er niet meer bij is. Sneu voor hem, maar het toernooi gaat verder." Dat gebeurt tegen Duitsland. De gastheren plaatsten zich voor de halve finale nog voor ze zelf in actie hoefden te komen. Met dank aan het reeds uitge schakelde Bulgarije. Dat klopte het nog wehkansrijke Polen. Tot ergernis van Goedkoop. „Als ze er moeten staan, staan de Bul garen er niet. En als ze er niet hoeven te staan, kunnen ze an deren verschrikkelijk dwarszit ten. Dit betekent dat Duitsland alles voor ons kan verpesten. Winnen zij dit toernooi, dan krijgen wij in mei geen tweede kans meer de Spelen te halen." Maar door dat scenario kunnen Goedkoop en zijn mannen van daag eigenhandig een streep ha len. GPD door Lucien Roelandt GOES - Zes verschillende na tionaliteiten op het erepodium van de rubriek internationaal 1.30 meter. Het gaf een duidelijk beeld van het internationale ge zelschap dat de laatste drie da gen tijdens de 25e editie van In- door Zeeland strijd levert om de prijzen. De Engelse Vicky Be- van toonde zich de beste in dit klassiek parkoers direct op tijd. De Nederlandse international Leon Thijssen stuurde in deze rubriek Crazy Madam in 45.11 foutloos naar de finish. De rui ter uit Baarlo verbeterde met de bruine Aldato-dochter de tijd van de tot dan toe aan de leiding gaande Zweedse Linda Heed met Columbus H met maar liefst drie tellen. De winst leek bin nen, maar hij had buiten Vicky Bevan gerekend. Als voorlaat ste starter stuurde de amazone uit het Engeland de Wellington dochter Lois Lane door het par koers en liet de klok een fractie van een seconde sneller dan Thijssen stil staan. Op het erepodium ontbrak de internationaal debuterende Mi chelle Evertse. De achttienjari ge amazone uit Nieuw- en Sint Joosland zette met Oemoeme- noe wel een tijd neer waarmee ze in de prijzen leek te vallen. Maar met de finish in zicht haalde de Libero H-zoon een balk naar beneden. Desondanks toonde Michelle Evertse zichnifli vreden over haar debut: waren een aantal comb voor mij die een snelle den neergezet. Daardoofi ik risico's nemen. Ends:: jammer genoeg slecht ml ik ben best tevreden. Oea noe gaf mij een goed gera ik morgen in het twee-fa» cours binnen de eerstel eindig plaats ik me voors le. En dat zou mooi zijn! sterk deelnemersveld Cindy Perdaen is al vers van een ticket voor deeica in de klasse ZZ. Daarza£t het klassiek parcours o« niet naar uit. De zestisj amazone haalde met liefst drie palen naar dei en werd 22e. In het jac cours herstelde de coc zich uitstekend en wist ai een 19e plaats in het c klassement nog net vaji naleplaats te verzekeren In de klasse Z wist vol nog geen enkele Zeeuws binatie zich voor de stn één van de Gouden Mo plaatsen. Ilyo de Looste met Valk's KassandraS mak voor de eindstrijd to sen. In de barrage van If siek parkoers sloeg ruiter uit Hulst echterhfl lot toe. Bij lichte touche) de een balk uit de lepels! jachtparcours kon de Ze kampioen met een 41ejö finale vergeten. Reinder Nummerdor trekt een verbeten gezicht nadat hij in het duel met Frankrijk door zijn enkel is ge gaan. foto Toussaint Kluiters/ANP van onze sportredactie AMSTERDAM - Oud-interna tional Kees Kist eist in een rechtszaak tegen de Slaat der Nederlanden een bedrag van 2,2 miljoen euro. De oud-voetballer van AZ, die in het verleden ook nog trainer was van hoofdklas ser Hoek, raakte in 1982 zijn sportzaak kwijt door een brand. echtgenote, Inge Kist, verdacht van brandstichting. Zij is tot tweemaal toe vrijgesproken De door Kist in de arm genomen advocaat Berry Bertels denkt nu, 22 jaar na dato, alsnog munt te kunnen slaan uit die brand, vanwege gederfde inkomsten. De rechtszaak tegen de staat wegens verjaring afgewezen. Volgens Bertels zijn nu nieuwe bewijzen voorhanden om op nieuw te procederen. „Ik denk dat er bedrog is gepleegd door de staat", stelt hij. „Ook in de rechtszaak tegen journalist Olt- mans werd de verjaringstermijn opgeschort, nadat was gebleken Daar houden we ons nu aan vast." De brand in de sportzaak van Kist was in de vroege jaren '80 een lastige kwestie. De voetbal ler werd overal op de velden uit gemaakt voor 'Fikkie'. Zijn vrouw werd ervan verdacht de zaak in brand te hebben gesto- te kunnen opstrijken. Dat is nooit bewezen en de verzeke ring heeft na lang aarzelen als nog uitbetaald. De zaak hield Kist jarenlang be zig en mede daardoor was zijn carrière volgens Bertels korter dan mogelijk was geweest. „Zo iets achtervolgt je jarenlang en het is aantoonbaar dat je er slechter door gaat presteren", aldus de jurist. Ook die schade is in de claim van 2,2 miljoen euro door Cylia van der Kooy BAKOE - De Nederlandse vol- leybalsters hebben hun kansen op deelname aan de Olympische Spelen verder zien slinken. Door de nederlaag van Rusland tegen Duitsland is de ploeg van bondscoach Angelo Frigoni vol ledig afhankelijk van Italië. Al leen als de wereldkampioen het olympisch kwalificatietoernooi in Bakoe wint, krijgt Oranje nog een kans in Japan, waar drie toegangsbewijzen klaarliggen. De vrouwen beëindigden de mislukte missie in Azerbeidzjan gisteren met een 3-1-nederlaag tegen Turkije. „Toen ik die uit slag van Rusland hoorde, drong het pas echt tot me door dat de klein is geworden", baatf voerster Ingrid Visser Italië moet het als nunw van groep B in de halvtj opnemen tegen DuitslA na de verrassende winst land eerste werd in deH andere halve eindstrw tussen Turkije en kampioen Polen. Deze^j ting is een herhaling vtfj nale van het afgelopen Hoewel het team met ri blinkster Manon Flier^ duidend betere indruk® dan tegen Bulgarije öj was de inbreng van defli niet voldoende. „Gelukwj ben we weer een beetjtjj kunnen laten zien Dat5] der geval positief en wdj een set gewonnen", scnWl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 44