KNVB scherpt licentiesysteem aan r Standaardparkoers is er niet bij 19 Voetbaltrainers moeten door voldoende bijscholing op de hoogte blijven agenda Eft C?mpeti,ie driebanden groot. «M divisie, poule 4. 3BSD 2-BH Keu- De Kraker verder in Grand Prix Futsallers Morres blijven stijgen Leider Pabo spot met naaste rivaal Imre Kouw pakt weer goud op NK Triatleten gaan weer aan de slag uitslagen De Kok favoriet in eigen huis vrijdag 9 januari 2004 L,narrv van der Hooft )ES - De winterstop in voet- d zit er weer op en dus mait de trainerscarrousel al L. tijd op volle toeren. Con- racten worden verlengd, meu- e trainers worden vastgelegd. Iet *ros van de voetbalclubs ibecrt zo snel mogelijk alles oud te krijgen voor het komen - (e seizoen. Voor sommige ver- Uiringen is dat echter niet meer a makkelijk, want de Konink je Nederlandse Voetbal Bond KNVB) heeft de regels aange- pierpt. voetbalbond en de Vereni ng Van Oefenmeesters in Seriand (WON) hebben de ,nden ineen geslagen om het »rken met een onbevoegde liner zo ver mogelijk terug te jngen. Iedere club heeft on- ngs van de KNVB een brief tvangen, waarin de bond eist t de belangrijkste gegevens n de hoofdtrainer worden orgegeven. Het gaat hierbij oral om wat voor diploma hij eeft Op grond van die infor- atie hoopt het bondsorgaan achter te komen welke clubs et volgens de richtlijnen en re is werken. n is een dergelijke controle etnieuw, want clubs die de re- jls in het verleden aan hun ais lapten, konden ook sanc- ?stegemoet zien. De straf bleef liter vaak beperkt tot een Idboete. „En als een club .000 euro per jaar voor een ainer betaalt, kan een boete n vijftig euro er ook nog wel ij", zegt Jan Meulmeester, be- uurslid van de WON afdeling leland. Inbevoegd eulmeester erkent dat de NVBen WON het onbevoegd ainen al jaren proberen terug ■dringen. „Er zijn al diverse sprekmgen geweest tussen de KNVB en WON. Wij zijn echter een belangenorganisatie en ad viserend orgaan en hebben dus weinig macht. De sancties van de KNVB waren altijd een doorn in het oog voor de WON, daar lachten de clubs om. Zover ik heb begrepen, zal dat met de nieuwe maatregelen niet meer het geval zijn." Punten in mindering of het uit competitie nemen van het be treffende elftal zou nu zelfs tot de mogelijkheden behoren. De club is zelf verantwoordelijk voor het aanstellen van een trai ner die over de juiste diploma's beschikt. Wie een diploma in zijn bezit heeft, moet tegen woordig zelf ook iets doen om het papiertje te behouden. De oefenmeesters worden ver plicht tot bijscholing. Een licen tie is vijf jaar geldig, tijdens die periode moeten studiepunten behaald worden zodat het di ploma geldig blijft. Die regel is met ingang van dit jaar van kracht. De bijscholing behelst minimaal twaalf uur en bestaat onder meer uit het volgen van demonstratietrainingen en le zingen. De bijscholingscursus sen worden regionaal verzorgd en de oefenmeesters krijgen meestal de keus uit twee avon den. Op die manier moet het voor iedereen mogelijk zijn aan de nieuwe eisen te voldoen. „De trainers moeten aan kun nen tonen dat ze bijscholing ge volgd hebben", legt Wim Jagt, districtsmanager van de KNVB, uit. „Met ingang van 1 juli 2004 is dat verplicht. En als ze daar niet aan voldoen zijn ze geen be voegd oefenmeester meer. Het gaat erom dat de kwaliteit van de trainers voorop staat. Het moet niet zo zijn dat iemand op zijn 25e een diploma haalt en op zijn zeventigste nog steeds met datzelfde papiertje training geeft. Er moet verfrissing zijn, ze moeten zaken bijleren. Dat is in ieders belang." Advertentie «e maand, Ondernemers bellen nu Fl R.Ej de hot-line voor I uw brandende Subsidievragen Meer winst door: Eén telefoontje naar de Fire- helpdesk is genoeg. Want daar hoort u als ondernemer meteen of mv activiteiten in aanmerking kunnen komen voor subsidies. Uw investeringsplannen kunnen zo in een veel gunstiger daglicht komen te i Bel meteen 073 - 646 54 84, ;s eerst even verder. r investeringen Stimulans v De overheid stimuleert investe ringen in milieuvriendelijke, energie zuinige en arbovriendelijke maat- n. U kunt een subsidie krijgen v. investering past in een van te regelingen. Uw investering moet welvoldoen aan een aantal criteria. Gratis subsidietoets Stel: u wilt investeren in een machine, een installatie of voorzie ningen ten behoeve van een gebouw Voordat u hiertoe opdracht geeft wilt u graag zeker weten of u daarbij op subsidie kunt rekenen. Daarvoor belt u de FIRE-servicelijn. U krijgt daar te horen welke subsidies er voor u bestaan en waar u aanspraak op kunt maken. Deze informatie krijgt u gratis. Indienen aanvraag Als ervoor uw investering subsidie mogelijkheden zijn, kunnen we uw aanvraag begeleiden. Dit geschiedt op basis van uren maal tarief. Advies over kleine aanpassingen van plannen die de kans op subsidie vergroten horen hierbij. Meer weten? Subsidie op uw investering? Neem contact op met medewerkers van de FIRE-helpdesk, telefonisch: 073 - 64 65 484, via e-mail fire@subsi- diefocus.nl of per fax: 073 - 646 54 70. Subsidiefocus is een dochter van ABAB. WWW.i Biedt w*r«""ur'U'! De KNVB en WON willen dus controleren of de Zeeuwse clubs een trainer in dienst hebben die bevoegd isRuim twee jaar gele den speelde in dat opzicht de zaak-Paul Telussa, die na on derzoek niet in het bezit bleek te zijn van het diploma Trainer/ Coach 1 en hoofdklasser Ter- neuzen op dat moment dus ei genlijk niet mocht trainen. Die zaak sleept zich nog altijd voort en daarover hebben de KNVB en WON binnenkort een gesprek met Telussa en een af vaardiging van het bestuur van Terneuzen. Telussa heeft wel het diploma Trainer/coach 2 (TC2) op zak en mag daarmee ploegen uit de tweede klasse en lager trainen. Terneuzen komt op dit moment in de eerste klasse uit en daarom heeft de Zeeuws- Vlaamse club dispensatie aan gevraagd voor Telussa. Een andere club die rekening moet houden met het nieuwe li centiesysteem is zaterdag-eer steklasser Rillandia. Bij de Be- velandse vereniging is Paul van Buuren momenteel trainer, maar hij gaat de club aan het einde van dit seizoen verlaten. Van Buuren is in het bezit van TC2 en 'promoveerde' aan het einde van het afgelopen seizoen na het kampioenschap mee. Nu moet Rillandia echter op zoek naar een oefenmeester die in het bezit is van TC1 en dat blijkt geen makkelijke opdracht. Voorzitter Gradus Kosters heeft daarom actie ondernomen. Ideeën „In de eerste plaats is de keus van trainers met TC 1 gigantisch beperkt", vertelt Kosters. „En ten tweede is het zo, dat de cur sus TC1 in mijn ogen veel te zwaar is. Ik heb daarom een brief naar de KNVB gestuurd met een aantal ideeën. Ik vind dat ze een tussenweg moeten zoeken tussen TCI en TC2. Ik snap dat een licentie een licentie is, maar op een gegeven moment wordt het bij het aanstellen van een trainer geen keuze meer, maar een verplichting.'In Zee land zijn er vier of vijf trainers met TCI en in Brabant stonden er drie in de vacaturebank. Zij woonden veel te ver weg en dat zou heel duur worden voor Ril landia. Daarnaast is het ook zo dat een trainer bij ons moet pas sen, we gaan niet zomaar ie mand aanstellen." Kosters hoopt daarom dat de KNVB zijn argumenten serieus in overweging neemt. „Ze moe ten een tussenoplossing vinden voor dispensatie. Met de bij scholing moeten trainers bij blijven. Als een trainer bijvoor beeld gedurende het seizoen alle demonstraties heeft gevolgd, moet er een soort opwaardering van TC2 kunnen volgen. Daar mee bedoel ik niet dat dat dan een vrijbrief moet zijn om eerste klasse of hoger te trainen. De KNVB moet het per jaar bekij ken en daarna moet de club het opnieuw aanvragen als de trai ner wil blijven. Een club moet in zo'n situatie dus met goede ar gumenten komen." De voorzitter benadrukt dat het niet alleen in het belang van Ril landia is. Kosters: „Ook andere vereni gingen en trainers kunnen er profijt van hebben. We hebben dan allemaal iets meer keus. Ik heb mijn ideeën op papier gezet en naar de KNVB gestuurd. Ik ben nu heel benieuwd naar het antwoord." Mare Vygh reist de wereld af om steilsprongen en oxers neer te zetten Parkoersbouwer Mare Vygh: „Ik stap om de veertien dagen in het vliegtuig om een parkoers op te bouwen." foto Willem Mieras ■ane door Roeland van Vliet GOES - Ooit struinde Mare Vygh als ruiter alle paardencon- coursen af. „Ik kwam in Veen- dam, Leeuwarden, Meppel... Dat was 20 a 25 jaar geleden, toen de paardensport nog ama teuristisch was", vertelt de 52- jarige Belg. „Daarna is alles veranderd. Het werd allemaal veel professioneler. Het was goed voor de paarden, dat wel, maar voor de gewone man was het ineens niet meer te betalen." En dus werd Vygh, om in het we reldje te kunnen blijven, par koersbouwer. Inmiddels heeft Vygh zijn spo ren wel verdiend in de hippische wereld. Hij bouwde parkoersen voor grote concoursen in Egyp te, Uruguay, Zuid-Afrika, Ka meroen, Congo, Frankrijk, D uitsland, België en Nederland „Ik stap om de veertien dagen in het vliegtuig om een parkoers op te bouwen", zegt hij, zonder dat hij arrogant overkomt. „Maar het is niet mijn werk, hoor. Het is begonnen als hobby en dat moet zo blijven. Ik wil er niet afhan kelijk van zijn. Ik wil niet tegen iemand in de paardenwereld dankjewel hoeven zeggen." Vygh, die uit Kapellen komt en een bouwbedrijf heeft, was lang in de race voor de Olympische Spelen in Athene. Een kleine twee jaar geleden kreeg hij ech ter te horen dat iemand anders het ging doen. „Ik wil er eigen lijk niks meer over zeggen, het heeft geen zin om te gaan na trappen. Maar ik weet wel dat er een politiek spelletje is ge speeld. Ik kom al twaalf jaar in Athene om parkoersen te bou wen, maar deze mag ik dus niet doen." Uniek parkoers Deze week zit de nuchtere Vla ming in Goes. Bij Indoor Zee land zijn ze eveneens van hem gecharmeerd, al vier jaar be paalt hij immers de plaats van de steilsprongen en de oxers tij dens de vier wedstrijddagen van het springen. En Vygh verze kert, terwijl hij naar de verrich tingen van de ruiters in de klasse Z kijkt, dat hij ook nu weer een uniek parkoers heeft gebouwd. „Als dat niet zo zou zijn, vind ik dat het tijd wordt om te stoppen. Een standaardparkoers uit de kast pakken, is er bij mij niet bij Ik heb wel eens gehad dat ik er zoveel binnen korte tijd moest bedenken, dat ik even niets nieuws kon bedenken. Toen heb ik bewust drie maanden even rustig aangedaan. Als ik hele maal geen inspiratie heb, moet ik geen parkoersen meer bou wen. Het moet altijd iets inno vatiefs hebben." Een goed parkoers moet, zo ver haalt Vygh, fijn zijn voor de paarden en 'suspencerijk' voor het publiek. Hij legt uit: „Kijk, voor de organisatie van Indoor Zeeland is het al moeilijk om van woensdag tot zaterdag con stant volle tribunes te hebben. Als je dan ook nog een parkoers hebt dat niet spannend is, valt iedereen in slaap." Dat de omloop spannend moet zijn, wil echter niet zeggen dat er constant balken uit de lepels gereden moeten worden. Maar als er te weinig ruiters of amazo nes fouten maken, is het ook niet goed. „Je moet proberen de ba lans te vinden. En die verschilt weer per klasse. Als op zaterdag bij het rijden voor de Gouden Mossel er vijf of zes foutloos zijn, doe ik het goed. Maar voor een rubriek op donderdag geldt dat weer niet. Daar mogen er best wat meer doorgaan naar de barrage. Het is wel sport, maar de combinaties moeten ook iets leren. Dan moet je het ze niet té moeilijk maken." Professionals Vygh schaaft constant aan zijn parkoersen. Zelfs nog vlak voordat een wedstrijd begint. Dan hoort hij van een ruiter dat twee hindernissen te kort op el kaar staan of juist te ver van el kaar. „Dat is vaak een spel tus sen mij en de ruiters. Het zijn professionals hè, dus die probe ren je te beïnvloeden", lacht de Belg. „Soms weten ze dat ze moeite zullen hebben met een hindernis en dan komen ze vooraf klagen. Dan vragen ze of twee hinder nissen niet een half metertje dichter bij elkaar gezet kunnen worden. Soms geef ik daar ge hoor aan, als ik voel dat ze gelijk hebben. Ik vind dat ik het als parkoersbouwer niet per se be ter moet weten dan een ruiter als Piet Raymakers. Ik heb immers zelf nooit op dat niveau gere den." ÏVrijdag Basketbal Jouwen. Overgangsklasse: BC Vlissin- SL Pe"dragon H9.30 uur). Eerste «m Dynamo'70-Marathon (19 45 R.Mannen. Eerste klasse: BC Vlissin' ^Pendragon 2 (21.15 uur). Tweede iiiï. m •nfno'70"Volhardin9 2 (19-45 fc°w Souburg 2 (19,30 uur), 0 80 2-Voorwaarts 21.00 u u r Biljarten Eta-iQ?na,le: Huis van Nassau. Aan- BjO' '8,30 uur, jfft?°mpeti,ie drieband en groot. Ird-RHir Vpoule 3- Hoondert/De BlJacnhL Im. ®ns 1 Localie; Biljartpa- Krestcn u l Aanvan9; 19.30 uur. Khoïïi kamPi°enschap drieban- JJ h k asse. Organisatie: LBV. Lo- E'ö» De Goede Verwach- ^oS°rp ■anvang:14'00uur- rijfde klaL ïpioenschaP bandstoten S 0 dlS,rict Schouwen-Duive- ish'iT3"6; BV Ph0^'x- Locatie: |pshU|s0uwerkerk, 19,00 uur. Sr 1 u Dammen ^clubcompeti,ie. Hoofdklasse: Bvan9:19i30uur Middelburg. PaardensP0rt lcl" en mifiHopnn9en finales klassen 'anQ'9 00in. n'.en internationaal Aan- ö-j.uuuur. Einde 23.30 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Clinge-Hontenisse (19.30 uur). .zaterdag_ H Atletiek Steense Rattenloop. Locatie: parkeerter rein voetbalvereniging Steen. 14.30 uur. jeugd (500 meter). 15.00 uur: 6400, 8400 en 13000 meter. Inschrijven: kantine voetbalvereniging Steen. Organisatie: Funrunners SintJansteen. Basketbal Vrouwen. Hoofdklasse: BV Souburg High Five (18.45 uur). Eerste klasse: Scheldesport-Voorwaarts (18.00 uur). Mannen. Eerste klasse: Scheldesport- Volharding (19.45 uur), BV Souburg- Agathos (20.30 uur). Tweede klasse: Scheldesport 2-BV Souburg 3 (19.30 uur Jongensjunioren. Hoofdklasse: BC Vlissingen-Attacus (17.00 uur). Persoonlijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse, district Schouwen-Duive- land. Organisatie: BV Phoenix. Locatie: Dorpshuis OuwerkeFk, Aanvang: 12.00 uur. Finale omstreeks 16.00 uur. Libre toernooi Grote Prijs Spuitpleister- specialist J.H. Mathia. Locatie: HCR De Kroon, Wissenkerke. Aanvang: B-groep: 11.00 uur. A-groep: 14.30 uur. Dammen Zeeuws kampioenschap. Achtste ronde. Lokatie: Ons Dorpsleven in 's-Graven- polder. Aanvang: 13.00 uur. mm Tafeltennis mm Futsal ■1! Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 3. De Stene Brug- Doggen Timmerbedrijf. Locatie: SPB centrum Yip Plaza, Goes, 13.30 uur, Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofdklasse. Organisatie: LBV. Lo catie: Café-Pension De Goede Verwach ting, Lewedorp. Aanvang: 12.00 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse, district Walcheren/De Be- velanden. Organisatie: BV Dampoort. Locatie: Café De Zwarte Ruiter, Middel burg, Aanvang: 12.00 uur. G-Voetbaltoernooi. Locatie: Sportpunt Zeeland te Goes. Aanvang 10.00 uur, prijsuitreiking door Gérard de Nooijer ongeveer 16.30 uur. Handbal Mannen. Regioklasse C: EMM-Helius Locatie Nassaulaan Middelburg. Aan vang: 20.10 uur. Paardensport Indoor Zeeland. Finaledag springen, af gewisseld met shows. Aanvang: 10.00 uur. Einde omstreeks 23.30 uur. ■IS Schaken Persoonlijk kampioenschap Zeeland Locatie Het Palet, J. van Reigersberg straat 2 te Middelburg. Aanvang eerste ronde: 10.00 uur. Aanvang tweede ron de: 14.30 uur. Zeeuws kampioenschap gemengd dub bel. Locatie: sporthal Slaghvaert in Mid delburg. Aanvang: 9.45 uur. Voetbal ZATERDAGVOETBAL Eerste klasse C: Woudrichem-Oranje Wit. Vierde klasse A: Krabbendijke-DFS, Colijnsplaatse Boys-Cadzand, Wolfaartsdijk-Wissenkerke, Apollo'69- SVD, Nieuwland-Spui, Bevelanders- Borssele, Hoedekenskerke-Wemeldin- ge. Vierde klasse B: Smerdiek-Halsteren (13.30), SC Stavenisse-Klundert (15.00). Amstel districtsbeker; Yerseke-Kloetin- ge. Vrouwenvoetbal. Derde klasse: GVV'63- Papendrecht, FC Dauwendaele-Sleeu- wijk 12-45). Vriendschappelijk: Hoek-Cercle Brugge, Arnemuiden-HVV'24, Brouwershaven- Arnemuiden 2, Dauwendaele-AZVV, SSV'65-Zaamslag, SKNWK-Oostkapel- le, GPC Vlissingen-Zwaluwe Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Waterpolo District. Vrouwen: PSV 3-Schelde 18.30 uur, Eindhoven). Mannen, derde klasse: Platella-Schelde 2 (1900 uur. Veldhoven Junioren: Warande A-Stormvogel A (17.00 uur. Oosterhout). Aspiranten: SBC2000 A-Ganze A (15.00 uur Breda). Pupillen. Warande A-Stormvogel A (16.30 uur Oosterhout). Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Tjoba-Oranje Wit (16.30), Albatros-Fortis (19.30), KCC- KVS, Vriendenschaar H-TOP S. Eerste klasse F: Pernix-Swift (16.50), RWA Avanti P., Merwede-Nieuwerkerk, IJssel- vogels-Vitesse Tweede klasse G: ADO- ACKC, TOP A-Ventura Sport (20.45), Olympia S-Snel, Sagitta-Bolnes. Derde klasse A: Good Luck-Stormvogels (19.40 Ondo-DVS (17.55), DSO-Oranje Zwart, Korbatjo-Togo (18.30) Derde klasse B: All Ready-Gemini (15.20), Vrienden schaar B-BKC (18.15), Korbis-Oranje Nassau Vierde klasse A: KVK-Zevenber- gen (16.20), Nikantes-Blauw Wit (18.00), Zaamslag-Reeuwijk (16.00). Vierde klas se B: Scheldevogels-Seolto (14.05), Thor-Atlas (19.10), Spirit-Luctor (17.35). Res.4A: Olympia W-Atlas 2 (17.00), Vol harding-Blauw Wit2 (14.50). Res. Overg.kl.B: Tjoba 2-Oranje Wit 2 (15.05). Zwemmen Long distance. Aanvang: 13.30 uur (1000 meter), 14.00 uur: (1500 meter), 14 45 uur: (3000 meter). Locatie; zwembad De Plantage aan de Sportlaan te Hoogerhei- de. _zondag_ II Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie; BC Vlissin gen-DAS Delft (16.15 uur), Cangeroes- Baros. Mannen. Hoofklasse: BC Vlissin gen-High Five (18.15 uur), Jumping Crabs-Den Dungk. SLUISKIL - Jean-Paul de Kraker heeft zich gekwalificeerd voor de tweede ronde van de Grand Prix driebanden in Sluiskil. De b ilj arter uit Hoek versloeg in de eerste ronde in 44 beurten Joop Holdorp met de cijfers 25-14. De kortste partij tot nu toe was voor Aad van Geloven van De Kastanje uit Kloosterzande. In de derde partij van de tweede ronde versloeg hij in slechts 37 beurten Joke Breur met 27-25. Dat het ook anders kan, bewees de ontmoeting tussen Fons Baart en Jack Kayser. Deze marathonzitting kostte maar liefst 72 beurten en loodste Kayser naar de tweede ronde. Op vallend was de winst van Harry van Tiel van de organiserende vereniging SBC op clubgenoot Jack de Maat. HULST - De eerste ontmoeting in september tussen de futsal lers van ZVH/Morres/Controlec en De Driesprong eindigde in een nipte nederlaag voor de Hulstenaren. De return in Den Dullaert werd met overmacht gewonnen door de Zeeuws- Vlamingen: 5-2. Door de winst is Morres opgeklommen naar de zevende plaats in de eerste klasse A van het futsal. De Driesprong, waarvan één speler en de coach tijdens het duel in september een rode kaart kregen, leidde bij rust met 1-0. In de tweede helft boog Morres die achterstand om in een 5-2-overwinning. Jürgen Verbraeken en Larry Vink scoorden allebei twee doelpunten. Na de 4-2 nam Jordy Bakker de laat ste treffer voor zijn rekening. AXEL - Pabo heeft de leiding in de tweede klasse van het re gionale futsal steviger in handen genomen. In een recht streeks duel met naaste concurrent DPO Driewegen wonnen de Hulstenaren met 15-3. Schelde/Grens knalde in een inhaalduel eveneens stevig raak. Bakkersland werd met 3-13 opzij gezet. HKC verliet de voorlaatste plaats door Bakkersland met een tweede neder laag (4-2) op te schepen. DOW 2 moest het na een 3-3-rust- stand afleggen tegen AJN Office: 4-7. SAAS-FEE - Imre Kouw (17) heeft op de Nederlands kampi oenschappen snowboarden haar tweede gouden medaille veroverd. Na eerdere winst op het.onderdeel reuzenslalom, was de snowboardster uit Kortgene gisteren in het Zwitserse Saas-Fee de beste op de parallelslalom. Vandaag kan Kouw een trilogie voltooien door ook de boardercross te winnen. HOOGERHEIDE - De triatleten gaan weer aan de slag met het eerste evenement, de Long Distance-zwemwedstrijden in Hoogerheide. Deelnemers kunnen kiezen voor één of meer van de afstanden 1000,1500 en 3000 meter. De Werkgroep triatlon Zuidwest Nederland heeft vier run-bike-runs geschrapt, waardoor alleen de veldduatlon op 25 januari in Etten Leur doorgaat. Er zijn dit jaar zes zwemlo- pen: 31 januari in Bergen op Zoom, 21 februari in Kapelle, 29 februari in Vlissingen, 14 maart in Hoogerheide, 28 maart in Oostburg en 12 april in Roosendaal. Op de kalender staan zeven triatlons met mogelijke aanvul ling met een wedstrijd in Middelharnis: 15 mei Inkeltriatlon Kruiningen, 20 juni Hellevoetsluis, 26 juni Oud Gastel, 17 ju ni Westkapelle, 7 augustus Schotsmantriatlon Kamperland, 21 augustus Zoutelande, 5 september Halsteren. Biljarten Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofdklasse. Organisatie: LBV. Lo catie: Café-Pension De Goede Verwach ting, Lewedorp. Aanvang: 11.00 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse, district Walcheren/De Be- velanden. Organisatie: BV dampoort, Lo catie: Café De Zwarte Ruiter, Middel burg. Aanvang; 12.00 uur. Handbal Mannen. Eerste klasse: EDH-LifeDesign/ Delta Sport. Tweede klasse: Olympus- HVOS (Locatie: Baskensburg Vlissingen. Aanvang: 12.15 uur), Oliveo-GSC Zesde klasse: Snelwiek 5-LifeDesign/Delta Sport 2. Vrouwen. Eerste klasse: Stompwijk'92- EMM Tweede klasse: Oliveo-EMM 2. Derde klasse: Olympus-Unitas'63 2 (Lo catie: Baskensburg Vlissingen. Aanvang: 13.30 uur). Junioren. Eerste klasse: TOG-EMM. Rugby Vriendschappelijk duel: Tovaal-REL. Aanvang: 14.00 uur. Locatie: sportpark Het SchengeinGoes. Voetbal ZONDAGVOETBAL Eerste klasse C: RKDVC-Voab, Unitas- Terneuzen (14.00). Derde klasse A: Zee- landia Middelburg-Goes. Vierde klasse B: Schijf-Hansweertse Boys Vriendschappelijk: Domburg-Virtus (12.00 uur), MOC'17-RCS, Oostburg-Phi- lippine. Indien niet anders vermeld, aan vang 14.30 uur. Dakar Rally, achtste etappe: Atar - Tidjikja, 355 km. Auto's: 1. Peterhansel (Fra/Mitsubi- shi) 5.01.25, 2. Kleinschmidt (Dui/Volkswa- gen) 28.55,3. De Mevius (Bel/BMW) 32.214. Schlesser (Fra/Ford) 53.20, 5. Alphand (Fra/BMW) 54.55,6. Al Attiyan (Qat/Mitsubi- shi) 57.36. Algemeen klassement: 1Peterhansel, 2. De Mevius 1.04.38,3. Masuoka (Jap/Mitsubishi 1.22.32. Vrachtwagens: 1. Loprais (Tsj/Tatra) 6.42,32, 2. Tsjagoeine (Rus/Kamaz) 2.54, 3. De Azevedo (Bra/Tatra) 6.03, 4. Kabirov (Rus/Kamaz) 28.58,5. Mardejev (Rus/Kamaz 34.43, 6. Stacey (DAF) 51.52, 8. Gerard de Rooy(DAF) 1.24.39. Algemeen klassement: 1 Tsjagoeine, 2. De Azevedo 43.30,3. Loprais 1.43.42,4. Gerard de Rooy 1.51.39,9. Stacey 8.15.53. Motoren: 1. Roma (Spa/KTM) 5.38.07, 2. Brucy(Fra/KTM)op6.02,3.Sainct(Fra/KTM) 7.58, 4. Pujol (Spa/KTM) 24.51, 5, Meoni (Ita/KTM) 25.50, 6. Harden (VSt) 31.32. 18. Verhoef (KTM) 47.25, 26. Vercoelen (KTM) 1.30.51,35, Van Pelt (KTM) 2.01.03,41Brou wer (KTM) 2.30.43, 43. Robbe (KTM) 2.41.30, 58. Stijkel (KTM) 3.04.52. Uitgevallen: Van Lee (BMW), Schoonderbeek (KTM). Algemeen klassement: 1. Roma, 2. Sainct 8.16, 3. Brucy (Fra/KTM) 14.25, 22. Verhoef 3.19.19, 27. Vercoelen 4.34.01, 40. Van Pelt 7.05.30, 43. Brouwer 7.32.24, 52. Stijkel 8,58.07,55. Robbe 9.24.53. Sluiskil. Grand Prix driebanden. Eerste ron de (eerstgenoemde wint); Jean-Paul de Kraker-Joop Holdorp 35-14 (in 44 beurten), Frank de Rijk-Dirk de Jonge 35-20 (50), Jack Kayser-Fons Baart 25-27 (72). Tweede ronde: Aad van Geloven-Joke Breur 27-25 (37), Harry van Tiel-Jack de Maat 25-31 (in 54 beurten). Lamswaarde. Competitie 2, zitting 7. A-lijn; 1. Mien Biesbroeck-Etienne Schauw- aert 58,93%; 2. Eduard Nijs-Rob Verbist 55,80; 3.Camiel de Schrijver-Lenie van Wa terschoot 54,11 B-lijn: 1 Jo Lossie-Marij van Puyvelde 60,42%; 2. Millie Eggink-Her- man Nieland 58,85; 3. Miek van Belle-Maria Vermaire 58,48. C-lijn. 1. Freek Witte-Jetty Witte 58,33%; 2. Louise Heiszler-Els Neve 54,17; 3, Justine Franken-Rie Smulders 53,24. Adelaide (Aus). Mannen, 350.000 euro Tweede ronde: Reid (Aus) - Sluiter (Ned) 6-3 6-2. Madras (Chennai). Mannen, 302.000 euro Tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Knowle (Oos) 6-3 6-3, Mantilla (Spa/5) - Van Lottum (Ned) 6-7 6-4 6-4. Vriendschappelijk. NAC Breda - FC Den Bosch 1-1 (1-0). Doel punt NAC Breda: Boukhari, doelpunt FC Den Bosch: Van den Ouweland. Willem II - VVV Venlo 2-1 (2-0). Doelpunten Willem II: Quinn, Hadouir, doelpunt VVV Venlo: Van Loenhout. NEC - PSV 2-3 (1-2). Doelpunten PSV: Ven- negoorof Hesselink2, De Jong. NEC: Hersi, Ebbinge. Regionaal futsal. Eerste klasse: Glsk/Du Puy-Tence/Zaman 4-4, Pays de Mer-Arrow 0-5 Stand aan kop: Max Korting/SAA Zee land 11-26, Red Roadhouse 11-25, Axa Boys 11-25. Tweede klasse: Pabo-DPO Driewegen 15-3, DOW 2-AJN Office 4-7, Bakkersland-Schel- de/Grens 3-13, HKC-Bakkersland 4-2. Stand: Pabo 11-33, DPO Driewegen 11-22, Kroes 11-21, AJN Office 11-20, Schelde/Grens 9- 18, DIT techniek 10-18, Benny Sport 11-13, Morres/Controlec 2 11-12, HKC 10-8, Bak kersland 11-7, DOW 2 11-7, DOW 1 11-3. Vierde klasse: Broomchemie-Reham Vast goed bv 10-13, FC Vatitec-Unitron 7-2, Dow 3-Smit Sportpnjzen 4-2. Stand aan kop; 1 SmitSportprijzen 13-34; 2. Reham Vastgoed bv 13-29; 3. Dow 3 13-28. Sportprijsvragen Toto. Winnende rijtje; 2-3-1 -1-3-3-1 -3-2-3-3- 2-1. Lucky Day 3297: 4-7-8-9-13-16-20-25-27-29- 31-34-35-37-38-47-53-66-67-71 (onder voorbehoud). Perth. Hopman Cup. Rusland - Tsjechië 2-1. Vrouwen, enkel: Miskina - Stricova 6-3 7-6, mannen, enkel: Safin - Novak 6-7 7-6 6-3, gemengddubbel: Safina/Miskina - Novak/Stricova 6-3 6-7 9-11 super tiebreak. Slowakije - Australië 2-1. Vrouwen, enkel: Hantuchova - Molik 3-6 0-3 opgave. Man nen, enkel: Kucera - Hewitt 2-6 7-6 3-6. Ge mengddubbel: Hantuchova/Kucera - Molik- /Hewitt walkover. Bakbe. Vrouwen, olympisch kwalificatie toernooi. Groep A: Azerbeidzjan - Polen 3-0 (25-lfe 25-21 25-23):Eindstand: 1. Duitsland 3-4 (8-5), 2. Polen 3-4 (6-6), 3. Rusland 3-2 (6- 7), 4. Azerbeidzjan 3-2 (4-6). Groep B, derde wedstrijd: Turkije - Neder land 3-1 (25-22 21-25 25-21 25-19). Eind stand: 1Turkije 3-6 (9-3), 2. Italië 3-4 (7-4), 3. Bulgarije 3-2 (5-6), 4 Nederland 3-0(1-9). Leipzig. Mannen, olympisch kwalificatie toernooi. Groep A. Bulgarije - Polen 3-0 (25- 19 25-19 25-18), Duitsland - Rusland 0-3 (23- 2517-25 28-30) Eindstand: 1Rusland 3-6,2 Duitsland 3-2,3. Bulgarije 3-2,4. Polen 3-2 Groep B: Nederland - Frankrijk 3-0 (25-2125 18 25-23). Eindstand: 1. Nederland 3-6, 2. Frankrijk3-4,3. Spanje 3-2,4. Finland 3-0. LEWEDORP - Als vanmiddag in Pension de Goede Verwach ting in Lewedorp het startsein wordt gegeven voor het gewes telijk kampioenschap drieban den hoofdklasse, ligt de druk volledig op de schouders van Wim de Kok. De thuisspeler is als eerste geplaatst en daardoor zijn de verwachtingen bij zijn aanhang hooggespannen. Blij met de favorietenrol" is de Lewedorper niet. Met het thuis voordeel al evenmin. De Kok: „Ik speel uit beter dan thuis. In eigen huis word je door zoveel dingen afgeleid. Als ik uit speel, hoef ik me nergens mee bezig te houden, kan ik me op mijn spel concentreren. Ik ga dat nu ook proberen, maar het is de aard van het beestje om op alles erom heen te letten. Toch hoop ik ver te komen. Op papier kan het. De vorm is er, nu nog rust tussen de oren zien te vinden." Concurrentie komt waarschijn lijk van Stander en Van Nispen (beiden van BV Bellevue uit Bergen op Zoom) en Marco van der Hout van VEGABV. Opmer kelijk is dat laatstgenoemde wekelijks op de matchtafel teamgenoot van De Kok is. Zeeuws-Vlaming Jo Bogaert lijkt één van de outsiders. Ge zien zijn moyenne van 0.686 moet hij voor zichzelf hopen op een superweekeinde. Maar de oude rot uit Graauw heeft al va ker voor een verrassing gezorgd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43