Schot in Residence Haamstede PZC Promotiestichting leidt voortaan slapend bestaan Nieuw hotel aan Havenplein stap dichterbij Hbo-studiepunten voor mbo-leerlingen Alleen lapmiddelen voor dorphuis van Nieuwerkerk Verbouwing Sportpunt in volle gang Cacaoschepen allemaal leeg Celstraf voor rijden over tent Middelburgse kok wint wedstrijd fiouw van 34 luxe koopappartementen start dit jaar agenda weekenddiensten vrijdag 9 januari 2004 TERNEUZEN - Geheel volgens de planning is gisteren in Terneuzen het laatste schip met cacao-afval van de brand in het Noord-Hollandse Wormer gelost. De acht schepen die naar de Kanaalzone kwamen, zijn gelost in de Autri- chehaven in Sluiskil en bij de Axelse Sassing. Het ca cao-afval is vervolgens gestort op de stortplaats in de Koe- gorspolder. In de haven van Borsele zijn inmiddels ook acht schepen gelost. Tien schepen zijn nog onderweg naar Borsele. De verwachting is dat de werkzaamheden daar midden vol gende week worden afgerond. Het afval van de brand in Wormer werd eind december in binnenvaartschepen naar Zeeland vervoerd. Rond de komst van de cacaoschepen ontstond net voor de jaarwisseling ophef toen op een van de schepen een brandje uitbrak. Metingen wezen uit dat het gehalte koolmonoxide aan boord veel te hoog lag. Een particulier beveiligingsbedrijf en de politie bewaakten daarop de schepen en de directe omgeving werd afgezet. Bovendien werd de temperatuur en het koolmonoxidege- halte frequent gemeten. MIDDELBURG - Een 22-jarige verdachte uit Moers (D) schrok zich gisteren bij de rechtbank in Middelburg rot van de eis van offcier van Justitie G. Oosterveld: achttien maanden gevangenisstraf plus twee jaar rijontzegging. De aanklacht, poging tot doodslag, kon volgens de offi cier worden bewezen, omdat de verdachte stomdronken een auto bestuurde en over een tent was gereden. Daarin zaten twee mannen. Een van hen liep drie gebroken rib ben op. Het incident gebeurde op 19 juni vorig jaar op camping De Duinhoeve in Haamstede. De Duitser was zich die mid dag te buiten gegaan aan alcoholen had zijn auto bij de tent gezet. De auto moest worden verzet naar de parkeer plaats. Vanaf dat moment zei hij zich niets meer te kun nen herinneren. Een blaastest lukte niet. Uit de bloed proef kwam een promillage van 2,02, ruim vier keer zo veel als toegestaan. Raadsman R. Maat sprak over een blackout en stelde dat er geen opzet was geweest. Hij vroeg zijn cliënt vrij te spreken. De rechtbank doet 21 januari uitspraak. MIDDELBURG - Kok Lanny van Waarde van Braai-Tap perij De Mug uit Middelburg heeft de eerste prijs gewon nen tijdens het a la minute koken op de Horecava 2004. Ook vorig jaar was hij winnaar. De Nationale Convenien ce Kook wedstrijden vonden plaats tijdens de horecabeurs in de Rai te Amsterdam. Deelnemers kregen opdracht om een lamsvleesgerecht voor drie personen klaar te maken met een bijpassend garnituur van groenten en aardappel, granen of meelspijs. De jury lette onder meer op tijd- en kostenbesparing. Ver der was de smaak, de portionering, de techniek en de pre sentatie van belang. In de jury zat onder andere meester kok Sjaak Jobse van het Jacob Roggeveenhuis uit Middel burg. Gistermiddag werd Lissy Davis (20) uit Halsteren Nationaal Kampioen Kastelein van de Toekomst tijdens de vakbeurs. De Zeeuwse ROC-leerlinge loopt tot en met eind juni stage bij De Mug. frprPigtKleemans pGH-HAAMSTEDE - Er be nul schot te komen in de bouw Jan 31 luxe koopappartementen voor senioren op de plaats van hel voormalige gemeentehuis 'm Westerschouwen in lurgh-Haamstede. Het dage lijks gemeentebestuur van Jhouwen-Duiveland verleent ie voor de bouw benodigde ver gunningen. De bouw start naar verwachting in de loop van het jaar. Over het seniorenwooncomplex wordt al jaren gesteggeld. Het (Vesterschouwse gemeentehuis slaat sinds de gemeentelijke her indeling in 1997 leeg. Vrij snel na het beschikbaar komen van het-ooit als hotel neergezette - gebouw werden plannen ge smeed voor woningbouw op die plaats Allévo-zorgcentrum )uinoord kwam met een plan ioor zorgappartementen, Mere- wido Intermediair lanceerde het idee voor een zorghotel en aan- emersbedrijf Sagro uit 's-Hee- renhoek tekende een complex yan 34 seniorenwoningen. Werkachterstanden 3e gemeente omhelsde het laat ste plan dat vervolgens door Sa gro en projectpartner Van Gar deren en Dekker Projectontwik keling uit Goes verder werd uit- ewerkt. In 1999 resulteerde dat n een eerste aanvraag voor óuwvergunning. De afhande ling daarvan liep door, onder meer, forse werkachterstanden hij de gemeente Schouwen-Dui- veland veel vertraging op. Om dat de plannenmakers verzuim den de vereiste 'zorgcomponent' BRUINISSE - Restaurant De Meeuw, pöuur Nieuwjaarsreceptie VVD; RENESSE - Dorpshuis, 19.00 uur: start Bjjoptocht naar kerstboomver- brardingop Transferium. in te vullen ontstond extra ver traging. Nadat de plannen op verzoek van de welstandscommissie nog op detail aangepast waren, ging de gemeente in februari 2002 in principe akkoord. Toen in april 2003 de plannen gepresenteerd werden aan de inwoners van Schouwen-Duiveland kwam op nieuw kritiek. Liften De Vrouwen Advies Commissie (VAC) voorzag grote problemen met betrekking tot de zorgverle ning vanwege te krappe liften en magertjes bemeten trappen huizen. M. Dekker van Van Gar deren en Dekker: „We zijn nog druk bezig om wat dat betreft de plannen aan te passen en de puntjes op de i te zetten.,Ik ga er van uit dat we wat dat betreft uiteindelijk met de VAC tot overeenstemming zullen ko men." Even dreigde de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) roet in het eten te gooien. De PPC bleek moeite te hebben met de massaliteit en de hoogte van het complex. Uiteindelijk zijn die problemen inmiddels opge lost zonder dat - stelt Dekker - het bouwplan echt geweld is aangedaan. Een woordvoerder van de provincie bevestigt dat. Dekker zegt blij te zijn dat er eindelijk schot lijkt te komen in Residence Haamstede. „Ik heb daar een heel goed gevoel bij. De trein rijdt en het is altijd be ter in een rijdende trein te zitten dan in een stilstaande." De plannen voor Residence Haamstede behelzen de bouw van 34 luxe appartementen voor senioren. Twintig daarvan ko men in een in landgoedstijl opge trokken hoofdgebouw. De reste rende 12 appartementen komen in twee kleinere bijgebouwen. Een derde bijgebouw wordt vol ledig bestemd voor de zorg. Er komen ruimtes voor dokter, fy siotherapie en fitness. Voor de toekomstige bewoners komt er ondergrondse parkeerruimte. Het voormalige gemeentehuis indoor onkruid overwoekerd. foto Marijke Folkertsma door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Twaalf tweede jaars leerlingen van de sector economie van het ROC Zeeland zijn er als eerste in geslaagd al tijdens hun mbo-opleiding een aantal hbo-studiepunten voor de propedeuse te verdienen. De behaalde punten worden in de vorm van een certificaat aan de leerlingen uitgereikt. Het ROC Zeeland biedt samen met de Hogeschool Zeeland sinds enige tijd het nieuwe mh- bo-traject. Dat traject is een combinatie van de mbo-oplei- ding administrateur en de hbo-opleiding bedrijfsecono mie. Het biedt leerlingen de kans om in slechts zes jaar een mbo- en een hbo-diploma te ha len. Voor de leerlingen levert dat een tijdwinst op van een vol studiejaar. Deze tijdwinst wordt vooral bereikt, doordat de opleidingen hun leerprogram ma zo op elkaar hebben afge stemd dat voor elke leerling maatwerk kan worden aangebo den. Vanaf het begin van de studie wordt de leerstof van het mbo en de propedeuse eerste studie jaar hbo waar mogelijk geïn tegreerd. Daardoor ontstaat voor de leerlingen, die het tra ject volgen, een samenhangend geheel. De studenten krijgen daarbij les van docenten van bei de opleidingen. De nu behaalde studiepunten zijn met name ver diend voor een aantal afgeronde onderdelen marketing, bedrijfse conomie en financiële admini stratie. Al langer is de tendens waarneembaar dat steeds meer mbo'ers na het behalen van hun diploma de overstap naar het hbo maken. Dat betekent een stap van het ene opleidingsinsti tuut naar het andere. Door een wat andere benadering en stu die aanpak in het hbo leidde dit in het verleden geregeld tot aan passingsproblemen. Het nieuwe traject lost die problemen niet alleen op, maar levert ook nog eens een studiewinst van een jaar op. Het ROC Zeeland verwacht dat steeds meer leerlingen in de toe komst zullen kiezen voor het Mhbo-traject. Onderzocht wordt of er voor meer mbo- en hbo-opleidingen soortgelijke tra jecten ontwikkeld kunnen wor den. Het certificaat wordt dins dagavond 13 januari uitgereikt in het gebouw van de Hoge school Zeeland. ikiorAli Pankow flEUWERKERK - Het gaat zeker twee jaar duren voor- het dorpshuis in Nieuwer- lerk ingrijpend wordt ver- iouwd.Tot die tijd zullen alleen rat kleine verbeteringen doorge roerd kunnen worden. «cretaris E. Niemans van de itichting Dorpshuis Nieuwer- pk deelde dat deze week mee jdens de openbare vergadering de dorpsraad. Zij deed te ens een oproep tot vrijwilligers ie bereid zijn hand- en span- REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300ABZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tak (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ■«"'gklachten: WOO-0231231 •Pmaandag t/m vrijdag ge- Ufende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur diensten te verlenen bij wat schilderwerk en het renoveren van de toiletten. Dat zijn de lap middelen waar het Nieuwerker- se dorpshuis het voorlopig mee zal moeten doen. Voormalig voorzitter J. Prins van de Stichting Dorpshuis blikt terug op de gang van za ken. Het gemeentebestuur nam in de begroting voor 2003 al 450.000 euro op voor een fikse verbouwing van deze accommo datie,maar het is er tot nu toe niet van gekomen. Het bestuur van de Stichting Dorpshuis le verde in de eerste helft van vo rig jaar een compleet uitge werkt plan in voor de zogeheten ver-nieuwbouw van het dorps huis. De bedoeling was dat eind augustus met de werkzaamhe den zou worden begonnen. Het eerste oponthoud ontstond door dat er bij de gemeente onvol doende ambtelijke capaciteit was de plannen nader uit te wer ken. De verbouwing werd uitge steld. Vervolgens tekende het nieuwe beleid ten aanzien van de dorpshuizen op Schou wen-Duiveland zich af. Deze ac commodaties zouden in de toe komst een bredere functie moe ten krijgen binnen het voorzie ningenniveau op de kleine ker nen. Dat wil zeggen dat er onder meer zorgfuncties en service- dienten in onder gebracht kun nen worden. Daarnaast is de gemeente ook in overleg met woningbouwcorpo ratie Zeeuwland over een moge lijke overdracht van het beheer van alle dorpshuizen. Boven dien wil de gemeente onder de noemer 'Kiezen of Delen' het ko mend jaar bezien hoe er bezui nigd kan worden op het grote aantal accommodaties in de ver schillende kernen. Dit alles bij elkaar is reden de verbouwing van het Nieuwer- kerkse dorpshuis voorlopig uit te stellen. Prins is inmiddels afgetreden als voorzitter van de Stichting Dorpshuis, omdat hij zich in een 'spagaatsituatie' terecht voelde komen doordat hij tevens voor zitter is van de dorpsraad. Secretaris Niemans zegt er alle vertrouwen in te hebben dat die 450.000 euro gereserveerd blij ven en die ingrijpende verbou wing er uiteindelijk heus wel komt. Er wordt hard gewerkt aan de uitbreiding van Sportpunt Zeeland. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De ingrijpende verbou wing van Sportpunt Zeeland in Goes is in volle gang. Na de grondwerkzaamheden zijn nu de eerste bouwactiviteiten zicht baar. Het sportcomplex krijgt een heel ander, moderner aanzien, Er wordt een nieuwe gevel van twee bouwlagen tegenaan gezet. Behalve dat de uitstraling er- door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De plannen van de Zierikzeese ondernemer J. Meerdink voor realisering van een hotel-café-restaurant aan het Havenplein in Zierikzee zijn een stapje dichterbij geko men. Het college van burgemees ter en wethouders van de ge meente Schouwen-Duiveland is bereid de benodigde bouwver gunning te verlenen. Meerdink kocht het monumenta le pand in hartje Zierikzee in 1999, nadat de verfwinkel die er in huisde was opgeheven. De on dernemer diende in 2001 bij de gemeente een principeverzoek in voor vestiging van een ho tel-café-restaurant. De afhande- mee verbetert, ontstaat er vol doende ruimte om sportoplei- ding Cios voortaan volledig te huisvesten in Sportpunt. Nu is de opleiding verspreid over di verse locaties, waaronder Sport punt. Aan één kant van het gebouw is het metselwerk inmiddels begon nen. Aan de andere zijde gaapt nog een enorm gat in de grond. Dat; is nodig om twee nieuwe wa- terfilterinstallaties voor het ling van het verzoek liep door werkachterstanden bij de ge meente forse vertraging op. Ook moest het plan getoetst worden aan de toen nog in ontwikkeling zijnde Structuurvisie voor Zie rikzee en de gemeentelijke be leidsnota recreatie en toerisme. Dat is inmiddels gebeurd en de slotsom van de gemeente is dat zwembad, dat twee jaar geleden is gerenoveerd en uitgebreid, te kunnen aanbrengen. Tijdens het werk is de ingang van Sportpunt niet bereikbaar. Daarom is er een tijdelijke en tree gemaakt. Behalve de werk zaamheden aan de voorzijde worden de komende tijd ook twee van de drie sporthallen en de bijbehorende kleedaccommo daties onderhanden genomen. Het werk, dat in november is be er wat dat betreft geen beletse len zijn voor de plannen van Meerdink. Het college sprak zich er februa ri vorig jaar positief uit over en enkele maanden terug liet ook de gemeenteraad weten er geen moeite te hebben. De gemeente ziet het nieuwe ho tel als een welkome aanvulling gonnen, verloopt tot dusverre volgens schema. „De vorst is ge lukkig nog geen spelbreker ge weest", zegt directeur D. van de Velde van Sportpunt Zeeland. Het streven is dat alles in sep tember klaar is. Het is de bedoeling het voorter rein compleet opnieuw in te rich ten. Een ontwerp daarvoor wordt momenteel gemaakt. In elk geval wordt een deel van de parkeerruimte verplaatst. op het toeristisch-recreatieve aanbod in Zierikzee dat met het verdwijnen van hotel Mondra- gon enkele jaren geleden ver slechterde. Wethouder ruimtelij ke ordening van de gemeente Schouwen-Duiveland L. Ge- luk-Poortvliet: „Voor ons past dit nieuwe hotel in de promotie van Zierikzee als monumenten- stad." Voorwaarde voor Meerdink is dat er een kleinschalige voorzie ning gerealiseerd wordt, het mo- numentenpand geen geweld aan gedaan wordt en het nieuwe ho tel qua naam en identiteit ver bonden wordt met de cultuur historie van monumentenstad Zierikzee. Meerdink wil in het herenhuis aan het Havenplein vijftien hotelkamers maken. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De promotiestich ting 'Sehouwen-Duiveland in de 21ste eeuw' (SD-21) heeft zichzelf op non-actief gezet. De stichting blijft volgens oprich ter E. Troost voorlopig in naam voortleven, maar zal vooral een slapend bestaan leiden. Alleen voor de organisatie van bijzon dere evenementen zal de promo club van recreatie-ondernemers nog ontwaken. SD-21 werd ruim twee jaar gele den opgericht uit onvrede met het toenmalige beleid van de VW Schouwen-Duiveland. Door organisatorische en finan ciële problemen schoot de pro motie van het gebied er bij in. Het initiatief van Troost en een groepje medestanders was be doeld om dat gat te vullen. Die leemte is inmiddels weggewerkt dankzij een ingrijpende reorga nisatie bij de VW. De bestuurs leden van de stichting maken sinds kort bovendien zelf deel uit van het WV-bestuur, waar mee de promoclub zichzelf in fei te overbodig heeft gemaakt, er kent Troost. Hij beschouwt de honderddui zend gulden die de groep onder nemers destijds in hun initiatief hebben geïnvesteerd, niet als weggegooid geld. „Onze doelstel ling was niet alleen om Schou wen-Duiveland in binnen- en buitenland weer eens goed op de kaart te zetten, het was ook bedoeld als eerste aanzet om die hele promotiemachine weer een beetje in gang te zetten. Wan neer je ziet dat de diverse onder delen door samenwerking nu goed worden opgepakt binnen de VW, dan is die opzet daar mee dus geslaagd. Met Jurgeji Klapwijk als directeur en het nieuwe bestuur aan het roer, kunnen wij heel goed door de bocht." Wat geen voortzetting krijgt, is de4 uitgifte van de eigen krant Ontwaken. Wat beter is aange slagen, is de plaatsing van inter- net-infozuilen bij diverse cam pings, hotels, supermarkt en an dere bedrijven en centrale ont moetingspunten op het eiland. De huidige zeventien aansluitin gen worden komend seizoen uit gebreid naar veertig exempla ren. Troost ziet binnen de huidi ge ontwikkelingen geen nood zaak meer tot nieuwe activitei ten door SD-21. „Wat we wel blijven doen, zijn gelegenheids doelen, zoals de organisatie van de Gulden Haringparty op 1 juni. En wellicht kun je er nog een aantal andere dingen mee doen. Maar hoofdzakelijk zal het een slapend bestaan zijn. De stichting bestaat, dat op zich kost moeite noch geld om over eind te houden," Voorzitter H. van Oost van de Samenwerken de Verenigingen Verblijfsrecrea- tie, plaatste bij eerdere gelegen heden kritische kantekeningen over de brede aanpak van de promoclub. Toch is hij het met Troost eens dat de investeringen hun nut hebben gehad. zaterdag 10 en zondag 11 januari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, weekeinde of feestda gen) Tandartsen Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162 Apotheken Apotheek „Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35