>zc )ndernemers blij met steun Sluis PZC Hardrijders krijgen boete ontroles straat int-Jansteen bepleit tan krijgt geen oete voor niet etalen bekeuringen Dijenkletsen in Sint-Jansteen Koninklijke oorkondes voor vrijwilligers Politici nemen kijkje bij training Turn'87 15 lemeente bekijkt investeringsplannen voor Cadzand-Bad Vrijspraak poging brandstichting Ideeënbus voor saamhorigheid Strooizout uit Egypte Zierikzeese beste dirigent agenda woensdag 7 januari 2004 nrRpne van Stee DZAND-BAD - De onderne- K in Cadzand-Bad zijn te- K' den dat de gemeente Sluis veel mogelijk concrete inves- ringsplannen gaat steunen in ,als van hen volledig vast te n'nen op de toekomstvisie voor badplaats. grootscheepse herinrich- •gsplan werd ruim twee jaar eden gepresenteerd door ste- 3 [bouwkundige A. Bhalotra. grote kring werden die plan- afgedaan als niet realis- ch. Er werd openlijk getwij- dover de haalbaarheid en het idement op mogelijke inves- ingen. lgens voorzitter M. Mulder "l Ondernemersvereniging izand (OVC) getuigt de meer igmatische benadering van gemeentebestuur van reali- tszm ..Het raamwerk staat 2 maar binnen die kaders is het z gelijk om met goed onder- iwde argumenten van de ictuurvisie af te wijken. Dat ,idt meer mogelijkheden voor fitiële investeerders", aldus er. mddels is er een klankbord- jep gevormd die samen met gemeente Sluis plannen ont- dcelt en beoordeelt. Behalve bewoners en ondernemers be staat de klankbordgroep uit vertegenwoordigers van de ge meente. Wat Mulder betreft wordt zo snel mogelijk begon nen met de ontwikkeling van het gebied rond boulevard De Wielingen ter hoogte van het uitwateringskanaal. Volgens hem circuleren er plannen waarmee nog dit jaar kan wor den begonnen. ..Ik hoop dat het echt zo ver komt. want het is niet denkbeel dig dat meer ondernemers zul len volgen zodra de eerste spade de grond ingaat om Cadzand- Bad de broodnodige kwaliteits impuls te geven. Eventueel ge beurt dat in combinatie met de verbetering van de infrastruc tuur en de verkeerssituatie ter plaatse", legt Mulder uit. Wethouder J. Provoost van Ruimtelijke Ordening verklaart dat het de gemeente ernst is om individuele plannenmakers niet langer in de wachtkamer te zet ten. „We hebben regelmatig nee moeten verkopen, terwijl er best mogelijkheden waren. Dit neemt echter niet weg dat we de visie van Bhalotra nu maar he lemaal overboord gooien. Ze is vastgesteld door de gemeente raad van Oostburg en blijft het vertrekpunt voor verdere ont wikkelingen in Cadzand-Bad." orGi iinovan den Broecke JT-JANSTEEN - De ge- mteHulstwilerbij de politie aan dringen om meer snel- dscontroles in de Brouwerij- aat in Sint-Jansteen te hou- Auto's en scooters lappen grote regelmaat de inge- rde maximumsnelheid van kilometer massaal aan hun rs. Dit tot grote ergernis van bewoners. immige bewoners hebben in iverleden al meerdere malen or Ronald Verstraten ÏNEUZEN - De kanton- ïter in Terneuzen heeft gis- cn in een zogenoemde Mul- -zaak een uitzonderlijke spraak gedaan. Hij verklaar- het beroep dat een Terneuze- 1 ingesteld weliswaar [egrond, maar bepaalde de iteopnul en liet het beslag op uitkering van de man ophef- man uit Terneuzenhad vorig r tot vier keer toe een boete regen omdat zijn auto niet teurd was. Een kennis van de an had het rijbewijs van de be- agde gekopieerd en dat ge tikt om met een auto te rij- t-DeTemeuzenaar, doorzijn dsman als zwakbegaafd om- redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 |4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 'Fax (0115)645742 IE-mail: redtern@pzc.nl jConny van Gremberqhe «chef) y .Wout Bareman jRaymond de Frel (René Hoonhorst Renévan Stee Frils Bakker (sport) jBaudeloo 16 jPostbus 62 '4560 AB HULST Jel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 t-maii; redhulst@pzc.nl centrale redactie gtationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Jel: (0113) 315500 Fax (0113) 315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet jww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bfofgklachten: 0800-0231231 durerfd vn'da9 - ..I i zaterdags tot 12.00 openingstijden; Toneelvereniging Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene repeteert voor 'Het soldatenlief foto Wim Kooyman aangegeven, dat him straat in een racebaan was veranderd. Wethouder Ede Deckere van de gemeente zegt hieraan echter weinig te kunnen doen. „De in richting is dermate gebeurd, dat de snelheid geremd zou moeten worden. Alleen de politie kan controles op snelheid uitvoeren en dat zullen we zeker bij hen gaan aankaarten." Verkeersaanpassingen zoals remmers, versmallingen en drempels komen er niet. ,,We hebben de straat pas volledig gerenoveerd en aangepast." door Edy de Witte SINT-JANSTEEN - Dat oude liefde niet roest maar wel tot de nodige verwikkelingen kan lei den, is voor de toneelvereniging Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene een mooie insteek om met een dijenkletser op de plan ken te komen. In 'Het soldatenlief', een blij spel in drie bedrijven van René Gijbeis, probeert de toneelver eniging de toeschouwers aan het lachen te krijgen. Het stuk beleeft zaterdag 17 januari zijn première in het gemeenschaps centrum de Warande. Deze eerste uitvoering is tevens de vuurdoop voor de nieuwe re gisseur Annie Coppieters. Met deze toneelvrouw in hart en nie ren heeft de Steense toneelclub nu iemand uit de eigen geledin gen aan het roer. Coppieters stond jarenlang vaak in een hoofdrol bij de Steense Camere op het toneel. De laatste tijd leerde ze aan de hand van Danni Heylen, beter bekend als Pasca- le uit de Belgische tv-serie F.C. de Kampioenen, de fijne kneep jes van het regisseursvak. Het verhaal begint als Rosalie de Lourdesreis van de boerin- nenbond wint en samen met haar buurvrouw naar de bede vaartsplaats reist. Echtgenoot Lowie en buurman, tevens café baas, Free blijven braaf thuis. Zij krijgen echter eveneens een verrassing als plotseling Nora von Tabora, een oud Duits lief van Lowie, opduikt. Als beide mannen vertellen dat hun vrou wen naar Lourdes zi jnis er voor de Duitse vriendin, die haar dochter en kleinzoon heeft mee gebracht geen enkele belemme ring om een tijdje bij Lowie in te trekken. De tijden keren zich echter als Rosalie en haar buur vrouw vroeger dan gepland te rugkomen. Acht spelers van de toneelver eniging St. Jan ten Steene teke nen voor de rolverdeling. Na de première volgt zondag 18 janu ari nog een uitvoering in eigen huis. Daarna gaat 'Het solda tenlief' op tournee. Zaterdag 24 januari is er een voorstelling in DenDullaert in Hulst. Een week later, zaterdag 31 januari, speelt de toneelclub in de Halle in Axel. Alle uitvoeringen be ginnen om 20.00 uur. schreven, had daar de gevolgen niet van overzien, al had hij gis teren wel in de gaten dat hem 'een oor was aangenaaid' door de kennis. Die had de auto na melijk niet verzekerd. En omdat die op de mans naam stond, kreeg hij de boetes en dwangbe velen. Toen hij die niet betaalde, trof justitie een 'zekerstelling', door zijn uitkering te korten. Kantonrechter A. Melens hield bij zijn uitspraak rekening met de speciale omstandigheden van de man. In de aanloop naar de reguliere zitting van de kan tonrechter, passeerden meer Mulder-zaken de revue. Deze zijn genoemd naar de Wet Mulder die sinds enkele jaren van kracht is. Boetes voor kleine overtredingen worden daarbij rechtstreeks door de politie af gehandeld. Achteraf is er de mo gelijkheid om alsnog in beroep te gaan. Zo kwam gisteren een inwoner van Sas van Gent ver haal halen, omdat hem diverse verhogingen van een niet-be- taalde boete waren opgelegd. Maar die waren naar een ver keerd adres gestuurd, omdat de afdeling Bevolking van de ge meente een foutief huisnummer had opgegeven. Hij kon zowel Melens als officier van justitie G. Oosterveld van deze dwaling overtuigen. De verhogingen werden hem kwijt gescholden, zodat alleen de oor spronkelijke boete overbleef. Een medewerker van een evene mentenbureau uit dezelfde plaats was gekomen omdat hij bekeurd was voor het over schrijden van een doorgetrok ken witte streep. Maar volgens hem had de politie dat nooit op het bewuste tijdstip kunnen constateren, voerde hij aan. Over 14 dagen krijgt hij schrif telijk te horen wat de kanton rechter daarvan vindt. Een man uit Terneuzen was met een laser op een snelheidsovertreding be trapt. Hij kwam in beroep, om dat de politie hem dat niet had laten zien. De officier vond dat er niet toe doen. Uitspraak eveneens binnen twee weken. Een inwoonster uit St. Laureins (B) had zelfs een raadsman uit Utrecht laten komen vanwege een snelheidsovertreding in september van vorig jaar. Daar bij zou een verkeerde kenteken registratie zijn geraadpleegd. Ook zij krijgt binnenkort schrif telijk uitspraak. M. van Hee, A. Guiljam. H. Oostdijk, C. Zeegers, I Overdulve en C. van der Endt (vlnr) kregen een koninklijke oorkonde. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Negen vrijwilligers van het Rode Kruis in Midden- en West-Zeeuws- Vlaanderen zijn gisteravond onderscheiden met een koninklijke oorkonde. De oorkonde is bij Koninklijk Besluit toege kend aan de dames Overdulve, Van Hee, Van der Endt, Zeegers, Guiljam, Cauwels en Oostdijk en de heren Van de Velde en De Meyer omdat ze zich al meer dan tien jaar inzetten bij de rampenbestrijding. Op de feestelijke bijeenkomst in het Rode Kruisgebouw aan de Haarmanweg in Ter- neuzen werden verder tien vrijwilligers in het zonnetje gezet voor hun trouwe dienst. Daarnaast namen nog eens vijf leden af- door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Kantonrechter A. Melens heeft gisteren tijdens de strafzitting in Terneuzen vier automobilisten hoge geldboetes opgelegd voor de fikse snel heidsovertredingen die door hen waren gepleegd. Een veertigjarige Axelaar kreeg de zwaarste straf. Hij moet een boete van 350 euro betalen en kreeg daarnaast nog een voor waardelijke rijontzegging van vier maanden opgelegd. De Ax elaar reed eind oktober 2002 met een snelheid van honderd kilometer per uur over de Haar manweg in Terneuzen, waar vijftig kilometer per uur maxi maal is toegestaan. In zijn nadeel werkte volgens officier van justitie G. Ooster veld dat hij twee weken eerder beboet was voor een soortgelij ke overtreding. Een automobilist (42) uit Kloos- terzande moet 327 euro betalen omdat hij 53 kilometer te hard door de Hengstdijksestraat in zijn woonplaats reed. Hoewel E. luidop zijn twijfels uitsprak over de deugdelijkheid van de meetapparatuur, zei de kanton rechter de apparatuur absoluut wel te vertrouwen. Te hard De man uit Kloosterzande gaf wel toe, dat hij te hard had gere den. „Maar zeker geen 103. Ik heb mijn rijbewijs nodig voor mijn werk en rij dus nooit zoveel te hard." Uiteindelijk kwam E. er nog enigszins genadig vanaf, omdat de officier van justitie hem een boete op wilde laten leggen van 395 euro. Ook een 27-jarige inwoner van Clinge moet minder betalen dan de officier eiste. Hij was door een motorrijder betrapt toen hij met 122 kilometer per uur over de Woestijnestraat tussen Nieuw-Namen en zijn woon plaats reed. „Die agent reed nogal ver achter mij en ik weet zeker dat ik daar 110 kilometer per uur heb gereden maar niet harder. Daarom ben ik het er niet mee eens." Om die reden had de man geweigerd de aan geboden bekeuring van 245 eu ro te betalen. Officier Ooster veld eiste daarom nu volgens de richtlijn een boete van 295 euro. Melens hield het op het oor spronkelijk aangeboden be drag. Een 61-jarige man uit Alphen aan de Rijn ontkwam dankzij zijn verhaal op de zitting aan een voorwaardelijke rijontzeg ging- Hij stond terecht voor te hard rijden (46 kilometer te hard) over de rijksweg nabij Vogel waarde. In eerste instantie had de man schriftelijk bevestigd dat hij de overtreding had be gaan, later was hij samen met zijn zoon tot de conclusie geko men dat die de auto op dat mo ment had bestuurd. De officier van Justitie hechtte geen geloof aan die verklaring en eiste 325 euro en een voorwaardelijke rij ontzegging van vier maanden tegen de Alphenaar, omdat die al vaker fikse snelheidsovertre dingen had begaan. Melens hield het bij een boete van 273 euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Terneuzen vrijge sproken van een poging tot brandstichting. De man werd ver weten 27 september 2002 in Terneuzen met een aansteker een tent geprobeerd heeft in brand te steken, terwijl er iemand in die tent lag te slapen. Uit de aangifte en de verklaring van verdachte bleek echter dat het incident 2 oktober had plaats gevonden. Getuigen hadden wel verklaard dat de Temeuzenaar 27 september met een mes door de tent had gestoken. Officier van Justitie L. Boogert eiste zes weken cel voor de po ging brandstichting. Hij moest zich neerleggen bij de vrijspraak van de politie rechter, omdat de brandstichting op een andere datum had plaatsgehad dan op de datum die door het Openbaar Ministe rie aan verdachte was tenlaste gelegd. TERNEUZEN - In deTemeuzense gemeentekantoren moeten ideeënbussen komen, waarin ambtenaren slimme, geldbe- sparende' vondsten kunnen deponeren. Mochten de sugges ties een jaar na invoering besparingen hebben opgeleverd, dan krijgt de indiener tien procent van dat bedrag, stelt de Temeuzense Onafhankelijke Partij (TOP) voor. De ideeënbus stimuleert de beambten niet alleen na te denken over efficiën ter en zuiniger werken, maar komt ook de saamhorigheid in het ambtenarenkorps ten goede, verwacht raadslid G. van Boom. VLISSINGEN - De kans bestaat dat Zeeland zongedroogd strooizout uit Egypte gaat gebuiken voor het bestrijden van de gladheid op de wegen. Hogeschool Zeeland en het innova tiebureau Syntens onderzoeken of het Egyptisch zout voldoet aan de maatstaven voor duurzame innovatie. Het moet goed koper zijn dan het gebruik van Nederlandse of Duits zout, het moet voldoen aan verschillende milieu-eisen, en het moet so ciaal vernieuwend zijn dan wel andere voordelen met zich mee brengen. Bij gebleken geschiktheid van het Egyptisch zout gaat het Zeeuws provinciebestuur er mee proefdraaien. Het idee is afkomstig van het Hulster ingenieursbureau Col- sen dat werkzaam is voor een Egyptische zoutraffinaderij. Ook andere bedrijven die duurzame producten of diensten op de markt willen brengen, kunnen voor steun terecht bij de ho geschool en Syntens. Die kunnen daar subsidie voor krijgen uit een landelijke pot. Hogeschool en Syntens ondertekenen daartoe vandaag een samenwerkingsovereenkomst. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Cathy Kotoun is op het interna tionale harmonie fanfare festival in Praag uitgeroepen tot de beste dirigent. Kotoun deed aan het concours mee met Har monie de Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent. De prestatie van het Zeeuws-Vlaamse muziekgezelschap werd door de uit Tsjechische, Duitse en Nederlandse deskundigen samenge stelde jury beloond met een zilveren medaille. Gespeeld wer den de werken Canterbury ChoralReminisence en Banja Lu- ka. Aan de wedstrijd afgelopen weekeinde deden veertien orkesten mee uit de drie jurylanden en Noorwegen. Kotoun is sinds oktober 2003 dirigent bij de Vereenigde Vrienden. Ook is ze muzikaal leider van het Yerseker gezelschap Mozart, de Oosterlandse Fanfare en van Oefening Uitspanning uit Nieuwerkerk. door Fred Rabout OOSTBURG - Nieuw West en VVD/Gemeentebelangen vin den dat de Oostburgse turnver eniging Turn'87 eerst moet kij ken of ze in bestaande ruimtes terechtkan. De vereniging kampt met enorme ruimtepro blemen. De bijna 200 leden tel lende club traint al sinds de op richting in het gymzaaltje van de voormalige Prins Willem Alexander school aan de Stad houderslaan. Politici namen gisteren een kijkje bij een training. „Dit vol doet niet aan de eisen" was ge lijk de conclusie van Adri Ro- sendaal en Rini den Dekker respectievelijk fractievoorzit ters van Nieuw West en WD/Gemeentebelangen. Inpassen „Wellicht kan dat in één van de voorzieningen ingepast vforden en dan denk ik aan sporthal De Eenhoorn of de gymzalen van het Zwin College" aldus beide politici. Rosendaal en Den Dekker willen het liefst dat de vereniging een onderkomen vindt in Oostburg, omdat drie kwart van de leden ui t dit dorp komt. Turn'87 heeft het oog laten val len om een leegstaand bedrij- venpand op industrieterrein Stampershoek in Oostburg. ,,We zijn daar al binnen geweest en dat is met weinig aanpassin gen geschikt te maken voor onze sport. De mogelijkheid is daar zelfs aanwezig om een kleine kantine te creëren zodat we nog een beetje neveninkomsten heb ben. i Het probleem is ook dat we di verse vaste toestellen hebben. Toestellen die je niet zo maar even opbouwt of afbreekt. Ook de hoogte speelt een rol want naast de beperkte oppervlakte hier. amper 90 vierkante meter, is de hoogte ook niet toerei kend", aldus bestuurslid en trainster van Tum'87 K. Provo. Ook een leegstaande loods in de omgeving van Oostburg zou voor Provo een uitkomst zijn. scheid van de vrijwilligersorganisatie. Jan van de Plassche was de oudstgediende. Hij begon in 1961 als colonnelid en ambulance chauffeur in Oostburg. Van de Plassche maakte alle onderdelen van het Rode Kruis mee. Hij verrichtte vele jaren werk voor het kringbureau en was de laatste jaren actief als hoofd Logistiek van het Rode Kruis Zee land. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum. 13.30 uur: Bridge en koersbal; De Halle, 14 00 uur Kaarten en biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond voor jeugd vanaf 10|aar: Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten, CLINGE Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 14 00 uur. KBO handwerken; 14 45 uur Gym nastiek; HEIKANT - 't Heike. 13.15 uur: Bil|arten, pieren en handwerken; 13.30 uur: Schie ting; 19.00 en 20.00 uur. Dames gymclub; HENGSTDIJK De Schuur. 9 30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur Bridge drive, 13 30 uur: Biljarten, kaarten en koersbal; 19 30 uur: 8ridge, HULST - De Lieve 9.00 uur: Computeren; 9.30 uur; 10.30 uur. Bibliotheek; 13.00 uur Biliarten en computeren; 13.30 uur: Bin go, 14.30 uur: SWO nieuwjaarsreceptie, 19.00 uur: Kerkbalans, Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 10.00 uur: Koffiemorgen parochie, KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur Biljarten; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur Meer bewegen voor ouderen; NIEUW-NAMEN - Cafe St Cecilia, 19 30 uur; Bingo; De Kauter, 11 00 uur: Yoga voor ouderen; 13 30 uur. Koersbal en kaarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Cot, 13.00-17.00 uur: Soos voor tieners vanaf 12 jaar; OSSENISSE Hof ter Nesse. 19.00 uur Country line dance voor beginners; 20.00 uur; Country line dance voor gevorder den. Café de Snis, 19 30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10 00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 9 30-10.00 uur: SAV aerobic voor 55+; 9.30 uur: Dansclub de Regen boog; 10.00-11.00 uur, SAV gymnastiek voor 55+, 15.30 uur: Grutmoole volks dansen voor kinderen; 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: N- train en scenery modelbouw; De Rose- laer, 10 00 uur Speksteen. 18.30 uur: Yo ga; St.Albert, 13.30 uur: Biljarten en spel- middag; SLUISKIL Het Meulengat, 10 00 uur SWOS zwemmen. 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, ca nasta en biljarten competitie heren. 13.30 uur Kaarten; SINT-JANSTEEN DeWarande,9.30uur Gymnastiek 10.30 uur Volksdansen; 13.00 uur: Biliarten, 13.30 uur: Koersbal en pri|skaarten, 13 30 en 15.00 uur: Krea- tieve Vorming Kinderatelier; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur; Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9 15 en 10.15 uur. Volkdansen, 13.30 uur Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00-15.30 uur: Kin derclub 4 tot en met 7 jaar; VOGELWAARDE - Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gym nastiek; 15.45 uur: Meer bewegen voor ouderen volksdansen; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur Koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39