'arkeerwachter niet vervolgd [ongeren Koewacht ernielen hangplek Begin opruimen asbest dl Ze kwamen van verre met een lampion Bezoekers hebben klachten over Millenniumparty ROC Westerschelde start hbo logistiek )U heeft onvoldoende bewijs tegen vijftigjarige Hulstenaar j parkeerwachter werd in tstus vorig jaar door de ge- nte geschorst. Hij werd er- verdacht geld uit parkeer- ■rs in eigen zak te hebben „oken. De officier van Justi- Jvindt dat daar onvoldoende Btigbewijs voor is. K Suijkerbuijk, de advocaat >:Sn de parkeerwachter, heeft ubbele gevoelens over de be- -fesing. ..Mijn cliënt is natuur- k blij dat er nu eindelijk een fepraak is. maar het voelt niet is vrijspraak. Er blijft toch zo- ts hangen van dat het welis- aar niet is bewezen, maar dat r'toch wat aan de hand zal zijn. feel mensen denken toch dat hij ret de uitspraak goed is wegge- pen. Dat krijg je nooit meer lan uit Hulst eroofd van eld en sieraden )ure biertjes oor Goesenaar O AutoTrack.nl zeeuwse almanak Smullen ZEEUWS-VLAANDEREN woensdag 7 januari 2004 Frank van Cooten jULST - De vijftigjarige ge korste parkeerwachter in luist wordt door de Middel- Jrgsc rechtbank niet vervolgd, b officier van Justitie heeft de kak tegen hem geseponeerd fcens onvoldoende wettig be- i" ULST - Een 44-jarige man uit ulst is gisterochtend op de rote .Markt in zijn woonplaats nn zijn geld en sieraden be- rt»fd door twee mannen. fr beroving vond plaats tussen c even uur en half acht toen de m de etalage van de Stak et r (naast de Rabobank) stond Ekijken. Hij werd plotseling - pslagen door de twee mannen n beroofd van zijn portemon- i en sieraden. In de porte- jhneezaten tientallen euro's. èHulstenaar moest zich onder ktersbehandeling stellen om- i at hij pijn in zijn hoofd had. De politie verzoekt getuigen .'van de beroving zich te melden. IDDELBUBG - Het rijden iet drie biertjes op kwam giste- n in Middelburg een negen- njarigc Goesenaar op een oete van 190 euro te staan. [verdachte werd 13 december 002 in Goes met de (geringe) eveelheicl alcohol achter het uur van zijn auto aangetrof- n Uit de blaastest volgde een lore van 235 microgram. Om- at de limiet 220 microgram is, as hij strafbaar. De jongeman ad de boete eerder met Justitie urmen schikken, maar hij zei >en geen geld te hebben. De po- [erechter vonniste de ver- chte conform de eis. weg. We kunnen daarom niet blij zijn met het sepotbesluit." Suijkerbuijk vindt daarom dat de parkeerwachter door de ge meente zwaar is beschadigd. „Hij kan met geen enkel goed fatsoen meer over straat. Wat me het meest stoorde^ was dat de zaak is gaan rollen op het mo ment dat iemand iets zag gebeu ren op de Markt van Hulst. Hij meldde dat aah de wethouder die na een zeer summier onder zoekje direct aangifte deed bij de politie. In die aangifte ston den een paar suggestieve op merkingen die in mijn ogen niet kunnen. Voor mij was daarom al snel duidelijk dat het nooit tot een zaak kon komen. Het dos sier was uiterst dun." De advocaat weet nog niet of hij voor zijn cliënt bij de gemeente een financiële genoegdoening zal eisen. „We denken nog niet na over een schadeclaim. De man is immers nog steeds in dienst van de gemeente. Ik moet daar dus uiterst voorzichtig mee zijn. De man mag niet zijn eigen glazen ingooien. Het meest sim pele zou zijn als de gemeente 'sorry en zand erover' zou zeg gen. Maar zo werkt het niet. We wachten af waar de gemeente mee komt. Het is nog maar de vraag of mijn cliënt nog wel par keerwachter wil en kan blijven. Nogmaals, hij is te veel bescha digd. Feit blijft dat de gemeente met de aangifte zeer onzorgvul dig heeft gehandeld. Met het sepotbesluit is de schorsings- grond in ieder geval nu verval len.'- Volgens burgemeester J.F. Mulder blijft de man geschorst totdat de gemeente het eigen in terne onderzoek heeft afgerond. Hij ziet deze procedure los van de beslissing van de officier van Justitie. „We hebben een eigen verant woordelijkheid", zegt Mulder. „Die staat los van het sepotbe sluit. We zijn nu met de afron ding van ons onderzoek bezig." Mulder gaat niet in op de uitla tingen van advocaat Suijker buijk over onzorgvuldig hande len van de gemeente. „Deze uitspraken zijn geheel voor zijn rekening. Kijk, op basis van di verse signalen heeft de gemeen te aangifte gedaan. Het was niet goed geweest niets te doen." Kinderen lopen mee in de Driekoningenoptocht in Hulst. doorJeanette Vergouwen HULST - Buurtvereniging Den Dullaert in Hulst hield gisteravond voor de 24e keer de traditionele Driekonin- genoptocht voor kinderen uit de wijk. De route was goed uitgestippeld, maar moest toch verlegd worden omdat er werkzaamheden waren in de Leeghwater- straat. Achter de geluidswagen liepen de drie volwas sen koningen en daarachter bijna honderd volgelingen van verschillende leeftijden.De jeugdige wijzen uit het Oosten kwamen van verre en ze hadden allemaal een kroon op en een lampion meegebracht, zonder gevaar lijke kaarsjes, maar met veilige lichtjes. Een enkele lampion werd zelfs verlicht met flikkerende gekleurde lichtjes. Sommige gezinnen hadden ook hun trouwe huisdier meegenomen. „Dit is onze loslopende ezel", fotoWim Kooyman grapte een van de vaders. Jan-Niek liep vooraan. „Ik ben een witte koning en ik vind deze tocht geweldig leuk." Een zwarte koning, op de volwassen Balthasar na, was er dit jaar niet bij. Na een half uur kwam de stoet bij de levende kerststal op het Seerattplein waar behal ve Maria, Jozef en het kind ook enkele schapen stonden met lammetjes van een week oud. De deelnemers kregen chocolademelk, cake en een glaasje glühwein. >or Euqène Verstraeten feWACHT - Jongeren uit gewacht hebben hun eigen [plek aan de Berlaersstraat ffiedig vernield. Van het bus- gkje dat afgelopen zomer fees- pjk in gebruik werd genomen Jiiet veel meer over. JjKoewachtse dorpsraad heeft boze reacties van inwoners tregen. De dorpsraad zelf et nog een standpunt inne- fenover hoe het nu verder moet de jongeren ontmoetings- pts (JOP). Dat geldt ook voor Jgemeente Terneuzen. pegaan de jongeren bij elkaar pen voor een gesprek", zegt fritter E. van Waes van de psraad. „Want dit kan zo !t Wij hebben als dorpsraad Den met de ouders onze nek gestoken om die hangplek ealiseerd te krijgen. Afhan- f"]k van wat er uit dat gesprek nemen we een standpunt wal we als dorpsraad gaan doen." sinds de ingebruikname van de hangplek is er kritiek op rondslingerend zwerfvuil en kleine vernielingen. Reden voor WD-raadslid P. Broekhuysen om er schriftelijk vragen over te stellen aan burgemeester en wethouders. Wethouder C. Liefting vindt het jammer dat het zo uit de hand gelopen is. „De ramen zijn al eens vernield, maar de dader is toen aangehouden en hij heeft de schade vergoed. Los van wat er nu gebeurd is, hebben we al een afspraak gemaakt om op korte termijn met de jeugd om de tafel te gaan zitten." Beton Tijdens dat gesprek over de hangplek moet volgens de wet houder duidelijk worden wat er precies aan de hand is. „En of we het misschien anders kunnen oplossen. Persoonlijk denk ik dat het bushokje dat er nu staat te vandalismegevoelig is. Als je daar iets neer zet dan moet je denken aan een betonnen con structie die meer vandalismebe- stendigis." Liefting wijst erop dat er in Koewacht een grote groep jon geren is die goedwillend is. „Maar blijkbaar zijn er enkele anderen die daar voorbij ko men, zich niets van afspraken aantrekken en zaken vernielen. Door toedoen van een paar jon gens wordt de rest de dupe." In Hoek vond de gemeente buurtbewoners bereid om een oogje in het zeil te houden bij de jongerenhangplek. „Misschien dat we zoiets ook in Koewacht kunnen proberen", denkt Lief ting. „Kijk, de jongeren willen een goed plekje om elkaar te ontmoeten. Wij als gemeente vinden het vervelend als er geld ingestopt wordt en de spullen vervolgens vernield worden. We moeten een manier vinden om het beheersbaar te houden." Helemaal niets meer doen is vol gens Liefting geen goede zaak. „De jongeren blijven elkaar toch opzoeken, dus de behoefte aan een ontmoetingsplaats blijft. Laten we eerst dat ge sprek maar eens afwachten." Advertentie Ook voor een occasion met merkgarantie kijk je op AutoTrack.nl Het opruimen van asbest neemt naar verwachting een paar dagen in beslag. De autosite voor heel Nederland VOGELWAARDE - Een gecertificeerd bedrijf is gisteren begonnen met het opruimen van het as best bij de vorige week afgebrande champignon- kwekerij aan de Drie Gezustersdijk in Vogelwaar de. Bij deze brand kwam asbest vrij. Het dak van de door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - De lus trumeditie van de Millenni umparty in Sas van Gent heeft onder de bezoekers de nodige klachten opgeleverd. Klachten over de garderobe, wachten in de vrieskou, hardhandige en onfatsoen lijke beveiliging, en blowen de feestgangers wierpen een schaduw over het feest. Alle bezoekers moesten bij aankomst hun jas achterla ten in de garderobetent die op de parkeerplaats voor de ingang was opgesteld. Een uitgebreide securitycheck door een gespecialiseerd be- drij f zorgde voor een lange rij wachtende en morrende mensen die buiten stonden bij een temperatuur van min vier graden onder nul. „Je stond een half uur te blauwbekken en dan moet je vervolgens alles laten zien wat je bij hebt, alleen verge ten ze wel je toegangskaart in te nemen. Wie weet zijn er zo wel mensen zonder kaarten binnengekomen. En als je er wat van zei, werd je uitgela chen. Ze hadden dat toch ook wel op een andere manier kunnen oplossen, je was he lemaal verkleumd als je bin nenkwam", aldus Jurgen (39) uit Axel. Een aantal van de bezoekers viel hem hierin bij Organisator P. Roelands van Het Feest heeft de klachten over de garderobe en de lange rij ook gehoord en geeft aan dat het niet anders ging. „We mochten de garderobetent niet dichterbij de hal zetten, want dan stond hij voor de nooduitgang. Binnen zetten, dan zouden we veel minder mensen mogen toelaten. Wij wilden een verwarmde loop- sluis maken vanaf de tent tot aan de ingang, maar dat mocht niet van de brand weer. Er moest een brand weerwagen rond het gebouw kunnen rijden en met een sluis gaat dat niet." Tijdens het feest werd door diverse mensen opgemerkt, dat er in de dancehal op en kele plaatsen een indringen de wietgeur hing. „Dat soort dingen kan een se curity met tegenhouden, dan moet je de mensen al bijna uitkleden. We keuren het niet goed, maar dat er geen mes sen en andere zaken binnen komen, is in onze ogen van groter belang en dat is niet gebeurd", aldus Roelands. Nagelschartje Niet iedereen was te spreken over de handelwijze van de beveiliging. Hans (33) uit Hoek was met een groepje vrienden naar Sas van Gent gekomen om een gezellig avondje te heb ben, maar dat ging uiteinde lijk helemaal de mist in. „Bij het fouilleren ontdekten ze een nagelschaartje aan mijn sleutelhanger en dat werd zonder pardon in een doos gesmeten. Ik zei dat ik dat wel terug wilde hebben en kreeg te horen dat ik het moest halen als ik huiswaarts ging. Toen ik het later ging halen, was het niet te vinden en werd me verteld dat ik niet moest 'zeiken', want dat hij anders mijn 'bek zou verbou wen'. Toen ik boos weg wilde gaan, stak ik een middelvin ger op en werd als cadeautje dertig meter naar buiten ge sleurd aan mijn nek. Mij zien ze daar dus echt nooit meer terug!" Roelands van Het Feest zegt het volgend jaar zeker anders aan te zullen pakken. „We gaan volgende week in overleg met de ge meente. Het is een leuk eve nement en dat wil je altijd zo goed mogelijk organiseren, daar streven we naar. ■üiflM door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Regionaal Op leidingencentrum (ROC) Wes terschelde begint in augustus samen met Hogeschool Zeeland en de twee Hogescholen uit Gent met een hbo-opleiding lo gistiek. De parttime-opleiding aan het Terneuzense instituut voor middelbaar beroepsonder wijs is bestemd voor volwasse nen die al een baan hebben in de vervoerssector, maar die zich op hun eigen vakgebied verder wil len bekwamen. Het ROC rekent de opleiding te kunnen begin nen met zo'n 15 cursusplaatsen. De financiering om de opleiding voor logistiek manager op hbo- niveau voor te bereiden is in middels rond. Via het Regionaal Innovatief Trainings- en Oplei dingennetwerk (RITON) is er geld beschikbaar gekomen en ook het Technocentrum Zee land stelde een subsidie voor de nieuwe studie beschikbaar. „Het is de bedoeling dat we van af augustus een beperkte groep logistieke medewerkers op mbo-niveau een onderwijs-op- maatpakket gaan aanbieden dat hun uiteindelijk een mas- tersdegree moet opleveren. De opleiding zal vooral in de avonduren worden verzorgd en zal in vergelijking met een full time opleiding ontdaan worden van leerelementen die deze mensen al beheersen. Gedacht kan dan worden aan basisvaar digheden die jongeren - die niet kunnen bogen op jaren werker varing - normaal gesproken ontberen. Bijvoorbeeld aanvul lend Engels. Deze mensen krij gen daarvoor in de deeltijdop leiding vrijstelling", legt coör dinator A. Stallaert van het RI- TON/ROC uit. Stallaert inventariseerde de voorbije zomer en het najaar de scholings- en onderwijsbehoef te bij tal van bedrijven in de Zeeuws-Vlaamse en Gentse Ka naalzone. Die inventarisatie was nodig om het RITON van start te kunnen laten gaan. Dit netwerk moet uiteindelijk on derwijs op maat gaan bieden aan bedrijven, maar er ook voor zorgen dat specifieke kennis bij bedHjven beschikbaar komt voor onderwijsdoeleinden. In eerste instantie bleek dat veel bedrijven behoefte hadden aan ict-onderricht. Daarvoor zijn inmiddels leermodules ontwik keld. Een tweede nood bleek te bestaan op het gebied van on derwijs in de logistieke sferen. Stallaert: „Normaal zouden de ze mensen onderwijs op een ho ger niveau kunnen volgen bui ten de regio. De meesten komen daar echter niet aan toe. Ook al, omdat het deeltijdaanbod vrij gering is. Door nu samen met de Hogeschool Zeeland en onze Gentse partners zo'n speciale opleiding in de streek op te zet ten kunnen we het onderwijs aanbod in eigen regio behoor lijk opkrikken Het RITON verwacht op termijn het leergangenaanbod in Zeeuws-Vlaanderen nog verder te kunnen uitbreiden. Momen teel wordt naarstig gewerkt aan een leergang e-busmess voor het midden- en kleinbedrijf. Overi gens is het wel de bedoeling dat de bedrijven dat onderwijsaan bod zullen betalen. foto Wim Kooyman loods bestond uit asbesthoudende golfplaten. Vanwege de kou van de afgelopen dagen kon niet eerder met deze klus worden begonnen. De tem peratuur was gisteren hoog genoeg om met de operatie te beginnen. Naar verwachting neemt de schoonmaak een paar dagen in beslag. Het Grote Winterfeest is weer voorbij. De dagen worden langer, de schaduwen korter, en het leven sukkelt inmid dels weer op alledaagse wijze voort. Niet in Vlissingen. Daar woont een gezin dat nog dagelijks verlekkerd over het buikje aait, nagenie tend van de gerechten die het met kerst door een plaatse lijk cateringbedrijf aan huis liet bezorgen. Het begon met een ruim gevulde ontbijt- mand luxe broodjes met heerlijk beleg, Later op de dag gevolgd dooreen koude scho tel Jingle Bells. Ze namen zich voor dat vaker te doen: zo'n dagje lekker smullen. Geen probleem. Blijkens de advertentie waarmee het ca teringbedrijf de kerstaanbie ding onder de aandacht bracht, hoeven ze er geen jaar mee te wachten. De aanbie ding is nog dagelijks geldig. „Te bestellen", zo meldt de annonce, „tot en met maan dag 22 december 3003".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37