I Anky van Grunsven is uitgezucht PZC Mike van de Goor rijp voor basisplaats Romeo van Aerd trainer Zierikzec Uitslagen ongunstig voor volleybalsters Olympisch kampioene dressuur blij dat het rampjaar 2003 voorbij is Van Grunsven met hengst ook in de competitie Eerste winst onder Dolf Roks Moeizame winst Hoek op Evergem Vitesse strikt Duitser Rink uitslagen qseshhhI Gasttraining bondscoach bij Tovaal agenda Bi«c: woensdag 7 januari 2004 door Bauke Boersma GOES - Anky van Grunsven. Altijd en eeuwig die glimlach, de vrolijkheid zelve. Alsof de amazone uit het Brabantse Erp nooit tegenslag kent, immer zorgeloos door het leven mar cheert. Maar niets is minder waar. De regerend olympisch kampioene dressuur kreeg het voorbije jaar wel degelijk haar portie leed. En flink ook. ,,Het was dit keer voor mij wel een heel erg bijzondere jaarwis seling", zegt Anky van Gruns ven, die gisteravond tijdens In- GOES - De Zeeuwse paarden sportliefhebbers kunnen bij In- door Zeeland ook vandaag weer genieten van de kunsten van Anky van Grunsven. De Olym pisch dressuurkampioene van 2000 gaf gisteravond samen met Tineke Bartels al een clinic en zal vanavond meedoen aan de hengstencompetitie. De competitie in de Zeelandhal len maakt onderdeel uit van een nationaal circuit. Eerder was het circus al actief in Hengelo en Weert, en na de strijd van van avond in Goes wordt het kaf van het koren gescheiden. De beste hengsten mogen vervolgens bij Indoor Brabant strijden om de hoogste eer. Painted Black, het paard waar mee Anky van Grunsven gister avond de clinic verzorgde en waarmee ze ook vanavond in de ring komt, zal daar zeker niet bij zijn. ..Painted Black is geen goedgekeurde hengst, dus komt hij niet in aanmerking voor In- door Brabant", legt de Brabant se dressuuramazone uit. „Dere den dat ik hier in Goes meedoe, is dat ik het gewoon leuk vind en dat het goed is voor de bekend heid van Painted Black." De hengstencompetitie in de Goese Zeelandhallen begint vanavond om 13.00 uur. KLOETINGE - Hoofdklasser Kloetinge heeft gisteravond op kunstgras het oefenduel met Zeelandia Middelburg met 4-2 gewonnen. De ploeg van de nieuwe trainer Dolf Roks kwam in de eerste helft op voorsprong dankzij Wilco de Valk. Ondanks een aantal grote kansen voor Kloe tinge (van De Valk en Pieter de Munnik, die op de paal schoot) kwam Zeelandia Middelburg via een afstandsschot in de krui sing van Alberto de Conde Mor- gado op gelijke hoogte. Direct nade rust maakte Kloetinge met een totaal andere bezetting het verschil. De invallers Emiel Dorst en Micha Lekawael maakten 2-1 en 3-1. Marcel Lourens bracht de marge tegen zijn oude club nog op 3-2, maar Dorst besliste het duel met zijn tweede goal van de avond. Kloe tinge boekte daarmee de eerste zege onder Dolf Roks. TERNEUZEN - In een vriend schappelijk duel won Hoek gis teravond vrij moeizaam (2-1) van het Belgische Evergem. Bij rust stond Hoek met 0-1 ach ter. Na rust toonde Hoek zich, ondanks de vele wissels, slag vaardiger. De ploeg boog de achterstand om in een 2-1-zege. Voor de thuisploeg scoorden Ar- jan Human en Morou Jabara. Een tegenvaller voor Hoek was het uitvallen van Anthony An- nicaert. Gevreesd wordt voor een zware enkelblessure. ARNHEM - Vitesse heeft giste ren Paulo Rink (30) vastgelegd. De Duitse spits tekent in Arn hem een contract voor 2,5 sei zoen. De Duitse ex-internatio- nal. die vijftien interlands speelde, is afkomstig van Olym- piakos Nicosia. Omdat die club hem de afgelopen maanden wei gerde te betalen, kon hij daar transfervrij vertrekken. Didier Martel mag daarentegen transfervrij vertrekken bij Vi tesse. Hij had nog een doorlo pend contract voor de rest van het seizoen, maar kon bij trainer Edward Sturing niet rekenen op «en basisplaats. ANP door Zeeland samen met Tineke Bartels een clinic verzorgde. „Ik heb ditmaal echt heel bewust stilgestaan bij het afgelopen jaar." Logisch ook. 2003 was nog geen maand oud toen de ellende be gon voor de olympisch kampi oene. Van Grunsven viel van haar paard Gestion Joker en brak haar bovenbeen. Later in het jaar raakte Salinero, beoogd opvolger van de vermaarde en inmiddels van zijn pensioen ge nietende Bonfire, geblesseerd. Tot overmaat van ramp moest Van Grunsven in september weer aan haar been worden ge opereerd om de eerder in het jaar ingebrachte schroeven en platen te laten verwijderen. Ziekte in de familie én perikelen met een ontevreden klant, die Van Grunsven en haar echtge noot/trainer Sjef Janssen zelfs zou hebben bedreigd, maakten het leed tenslotte compleet. Kortom, 2003, waarin Van Grunsven amper actief was op toernooien, zal de Brabantse vast en zeker niet bijblijven als hoogtepunt in haar leven. „In derdaad, ik kom altijd vrolijk over", erkent Van Grunsven als ze in het restaurant zojuist een hapje heeft gegeten met enkele sponsors van Indoor Zeeland. ,,Maarrekenmaardatikin2003 heel wat gezucht heb. Elke keer dacht ik: nu is het gedaan, alles komt tenslotte in drieën. Maar dan bleek het plots in zessen te komen, kwam er wéér iets. We gaven nooit op, kunnen ook wel tegen een stootje, maar ik ben heel erg blij dat 2003 erop zit. Het zuchten is voorbij en 2004 kan normaal gesproken alleen maar beter worden." Eerste tien Het is het jaar van de Olympi sche Spelen in Athene. Dus zul len veel paardensportliefheb bers ongetwijfeld weer hoge veiwachtingen koesteren van de Brabantse. Maar voor al die genen die Van Grunsven in ge dachten weer met een gouden medaille zien terugkeren: ver geet het maar. ..Mijn doel is om in Athene de eerste tien te halen", stelt Anky Anky van Grunsven gaf gisteravond een clinic in de Zeelandhallen. van Grunsven, die zich nog wel in de nationale ploeg moet zien te rijden, maarervan uitgaat dat dat geen probleem zal zijn. „Misschien dat ik er over vijf maanden anders tegenaan kijk en mijn doelen dan iets bijstel. Maar zoals het er nu voorstaat, is het niet realistisch om meer te verwachten." Want waar de gouden Bonfire op het hoogtepunt van zijn roem zeventien jaar oud was, is de nieuwe troef Salinero pas tien. Van Grunsven: „Wat dat betreft denk ik eerder aan Peking 2008, al moet je altijd afwachten welk paard je dan tot je beschikking hebt. Maar voor succes op korte termijn is Salinero gewoon te jong, te onervaren. Hij heeft wel dezelfde goede eigenschappen als Bonfire, dus wat dat betreft is er veel potentie." De paardensportliefhebbers in de Zeelandhallen konden dat gisteravond niet met eigen ogen zien. Salinero reed recent enke le zware wedstrijden en kreeg daarom rust van zijn baasje. Painted Black nam de honneurs waar en Anky van Grunsven ge noot. „Behalve dat ik het doe omdat er nu eenmaal geld in het laatje moet komen als je een ei gen bedrijf hebt, vind ik het ook leuk om een clinic te verzorgen", zegt de Brabantse. „Of liever ge zegd, ik vind het wéér leuk. Ik deed het n het verleden zo vaak dat ik het eigenlijk niet zo erg vond dat het vorig jaar vanwege alle problemen niet kon. Maar nu ik het zolang niet meer heb gedaan, is het weer leuk." Van wege de show die er doorgaans mee gepaard gaat. Maar vooral vanwege de didactische aspec ten ervan. Van Grunsven: ..Na tuurlijk hoort er bij zo'n clinic ook een deel entertainment. Maar het belangrijkste is dat ik iets op het publiek wil overdra gen. De mensen wil laten zien hoe bepaalde zaken gaan, hoe ze sommige thuis kunnen doen. Ik wil de mensen iets leren." Vreemd paard 'Stap nooit en te nimmer op een vreemd paard' zou een van die wijze lessen kunnen zijn. Want, hoe gek het misschien ook foto Willem Mieras klinkt voor een olympisch kam pioene dressuur. Van Grunsven heeft angst voor paarden die haar onbekend zijn. „Klopt, ik ben altijd al bang van vreemde paarden geweest", geeft de Brabantse amazone zonder ook maar een greintje schroom toe. „Maar ik vind dat helemaal niet zo gek, hoor. Het is gewoon een kwestie van ge zond verstand. Ik bedoel, paar den zijn groot, sterk. Daar moet je respect voor hebben. Op je ei gen paard stappen, neemt al een bepaald risico met zich mee. Laat staan als je een paard hele maal niet kent. Nou, geen haar op mijn hoofd die eraan denkt om daar op stappen. Ik zoek het gevaar niet op." Volleyballer voelt zich sterker dan voorheen door Frank Buschmann LEIPZIG - Voor volleyballer Mike van de Goor (30) was er een half jaar geleden geen plek meer bij zijn Apeldoornse club Dyna mo. Uiteindelijk mocht de mid denman toch blijven en speelde hij een sterk EK. Een lijn die de international denkt door te trekken op het olympisch kwa lificatietoernooi in Leipzig. „De vorm is er." Mike van de Goor is op zijn zachtst gezegd geen gelukkig planner. In 2002 moest hij het wereldkampioenschap volley bal aan zich voorbij laten gaan, omdat zijn vriendin op het punt van bevallen stond. Begin juni verwacht het stel een tweede kind. Uitgerekend een' week eerder staan de laatste olympi sche kwalificatietoernooien op de rol. Als de dingen net even anders lopen, dan. „Nee", zegt Mike van de Goor beslist, „mochten we ons hier in Leipzig niet voor de Spelen plaatsen en in mei nog een kans krijgen, dan speel ik. Daar heb ik het met mijn vriendin overge had. Het zit erin dat de kleine eerder komt dan gepland en ik er niet ben. Dat realiseren we ons, maar zo gaan we het doen." De situatie is toch net iets an ders dan in september 2002, stelt Van de Goor. „Toen ging het om onze eerste Daar wilde ik per se bij zijn.Tot op de dag van vandaag staat hij achter dat be sluit, al kostte het hem het WK in Argentinië. „Natuurlijk is een tweede bevalling ook heel speciaal, maar ik heb het al eens meegemaakt. Ik weet hoe het voelt. hoe onbeschrijfelijk spannend het is." Juist dan zou je zeggen: blijf straks, indien Oranje inderdaad nog eens aan de bak moet, weer thuis. Van de Goor heeft zelf ook dat dubbele gevoel, maar zit te vens met die ene droom. Hij wil de Olympische Spelen beleven als basisspeler. Tijdens Atlanta '96 en Sydney 2000 was hij met meer dan een (zeer) bescheiden invaller. Nu is hij rijper en voelt hij zich sterk. „De vorm is er." Die vorm is er al maanden. Dat bewees hij op het Europees kampioenschap in september en in de World League een paar maanden daarvoor. Vooral zijn overtuigende optreden in de World League was opmerkelijk, omdat hij in die periode niet wist waar hij agn toe was. Dy namo had Van de Goor niet veel eerder te verstaan gegeven dat er voor hem geen plek meer was. De club uit Apeldoorn gaf op zijn positie de voorkeur aan broer Bas. Sander Olsthoorn en jongeling Wytze Kooistra. „Ze wilden het gel d 1 iever in een bui - tenaanvaller steken." Mike van de Goor - in het verle den vier seizoenen actief in Ita lië - moest op zoek naar een nieuwe werkgever. „Zoiets vreet geestelijk energie," bekent hij. „Ik was met vakantie op Cy prus. In plaats van los te komen van het volleybal, vrij te zijn in het hoofd, was ik constant aan het bellen met mijn Italiaanse zaakwaarnemer. En als ik hem niet kon bereiken, dan ging ik zelf wat rond bellen." Hij kreeg aanbiedingen uit Frankrijk, kon naar Dynamo Moskou („Maar ik dacht: wie gaat er nou in Moskou zitten?") En naar het Spaanse Almeria. Vooral die laatste club was een serieuze optie. „Speelde Cham pions League. Bovendien had ik niet veel keus." Toch werd het gewoon weer Dy namo. „Het was de club niet ge lukt een sterke buitenaanvaller te halen. Toen besloten ze mij er bij te houden." Van de Goor maakte dankbaar gebruik van het aanbod, voelde zich zei fs een tikkeltje getergd. „Rancuneus ben ik niet. Wel wil ik ze bij Dy namo laten zien dat ze er goed aan hebben gedaan me een nieuw contract te geven. Dat lukt aardig, geloof ik." GPD Mike van de Goor (rechts) in actie op het olympisch kwalificatietoernooi in Leipzig. foto ANP van onze sportredactie BAKOE - De Italiaanse volleybalsters heb ben bij het olympisch kwalificatietoernooi in Bakoe de eerste overwinning behaald. Na de nederlaag tegen Turkije won de groepstegenstander van Nederland gisteren met 3-1 (21-25 25-21 26-24 25-21) van Bul garije. Italië speelt vandaag tegen Oranje, dat maandag in de openingswedstrijd met 3-0 van Bulgarije verloor. Nederland moet win nen om de kansen op deelname aan de Olympische Spelen in eigen hand te houden Als Nederland zich niet in Bakoe weet te plaatsen is het afhankelijk van Rusland en Italië. Alleen als een van deze landen het olympische toegangsbewijs wint, mag Ne derland als derde Europese land op de rang lijst in mei naar het laatste kwalificatie toernooi in Japan Het is voor Oranje dan ook niet gunstig dat Rusland het tweede groepsduel verloor. De Russinnen gingen met 3-1 (25-22 25-17 22- 25 25-20) onderuit tegen Polen. Voor de Eu ropees kampioen was het de eerste wed strijd van het toernooi. ANP door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Voetbalclub Zie- rikzee heeft Romeo van Aerde gestrikt als trainer voor volgend seizoen. De oefenmeester uit 's-Gravenpolder volgt John de Frel op, die de Schouwse zon dag-derdeklasser na twee sei zoenen gaat verlaten. De spe lersgroep werd gisteravond op de hoogte gebracht door het be stuur. De 36-jarige Van Aerde is mo menteel nog trainer van zater dagclub Tholense Boys en spe ler bij zondagclub Goes. Door dat Van Aerde nu een zondag club gaat trainen, zet hij aan het einde van het seizoen een punt achter zijn actieve spelersloop baan. Een lange en indrukwek kende loopbaan. Hij speelde in zijn amateurjaren bij Apollo'69, Goes, RBC en Vlissingen. In 1990 stapte hij de profwereld binnen met. Vlissin gen. Een jaar later maakte hij de overstap naar eredivisionist RKC. In Waalwijk ontwikkelde hij zich tot een vaste waarde als verdedigende middenvelder, die in acht seizoenen 169 wed strijden speelde in de eredivisie. In 1999 verkaste Van Aerde naar Dordrecht'90 in de eerste divi sie. Daar speelde hij in vier sei zoenen 108 wedstrijden, maar in december 2002 stapte hij op uit onvrede met de leiding bij de Dordtse eerstedivisionist en daarmee kwam een einde aan een lang bestaan als profvoet baller. In dertien jaar betaald voetbal kwam Van Aerde net niet aan de driehonderd wed strijden: 298. Hij scoorde daarin dertien keer. De oud-prof legde zich in de herfst van zijn actieve carrière toe op het scheidsrechteren. Hij maakte een bliksem-ontwikke- ling door als arbiter, maar toen hem duidelijk werd gemaakt dat hij inmiddels te oud was om in het profvoetbal te mogen flui ten, stopte hij er acuut mee. Hij vond vervolgens zijn heil in het trainersvak en had zijn vuur doop bij Tholense Boys, waar hij momenteel aan zijn tweede sei zoen bezig is. Volgend seizoen staat hij bij Zierikzee voor de groep, de club Tan Tan (Mar). Dakar Rally, zesde etappe, proef van 351 km. Motoren: 1. Roma (Spa/KTM) 3.32.26,2. Es- teve Pujol (Spa/KTM) 3.34.51, 3. Caldecott (Aus/KTM) 3.41, 4. Despres (Fra/KTM) 4.03, 5. De Gavardo (Chl/KTM) 431, 6. Cox (ZAf/KTM) 4.38. Stand: 1 Esteve Pujol 8 32 47,2. Roma 1.54,3. Despres 2.37 Auto's: 1. Masuoka (Jap/Mitsubishi) 3.09 40, 2. De Villiers (ZAf/Nissanl 2.57, 3 McRae (Sch/Nissan) 5.41, 4 Peterhansel (Fra/Mitsubishi) 7.52, 5. De Mevius (Bel/B MW) 8.12, 6. Alphand (Fra/BMW) 9.03. Stand: 1. Masuoka 7.42.23, 2 Peterhansel 6.40,3. De Villiers 17.40. Vrachtwagens: 1. Tsjagoeine (Rus/Kamaz) 4.02.09, 2. Gerard de Rooy (Ned/DAF) op 3.28,3. Kabirov(Rus/Kamaz)6.43,4. DeAze- vedo (Bra/Tatra) 9.46, 5. Loprais (Tsj/Tatra) 14.36, 6. Jan de Rooy (Ned/DAF) 15.44. Stand: 1. Tsjagoeine 9.36.17, 2 Gerard de Rooy 6.14,3. De Azevedo 26 29. Klasse A21: SSV '65 2-Luctor '88 1 5-6, Ma tisse 1-SSV '65 3 5-2, SSV'65 1-Amigos de Post 13-0, Pubbles 1-FM Sranang 2 2-10, ZVV/CV de Flora-FZV/ln Axtion 1 0-13. Klasse A22: SSV'65 5-Pubbles 2 4-7 Kloetin ge 1-FM Sranang 34-4. Bischofshofen. Vierschansentournee, we reldbeker. Vierde wedstrijd, 120 m-schans- 1Pettersen (Noo) 265,8 punten (132,5/131,5 m), 2 Zonta (Slv) 263,4 (134/131,5), 3. Aho- nen (Fin) 261,3 (131,5/132), 4. Morgenstern (Oos) 258,9 (138/125), 5. Hóllwarth (Oos) 257,6 (130,5/131,5), 6. Spath (Dui) 257,2 (131,5/130). Eindstand Vierschansentour nee: 1. Pettersen 1066,6 punten, 2. Hóll warth 1031,5, 3. Zonta 1023,6 Stand wereldbeker: 1 Pettersen 556 punten, 2. Ahonen 458,3. Ljokelsöy (Noo) 373. Saas-Fee (Zwi). NK snowboard, reuzensla lom. Mannen: 1. Schoenmakers (Berghem). 2. Pong (Zoetermeer), 3. Witvoet (Arnhem). Vrouwen: 1. Bauer (Amsterdam), 2. Kos (Amsterdam), 3. Van Harten (Heiloo). Sportprijsvragen Lucky Day. 1 -3-8-9-12-16-19-21 -24-28-29-32-35-48-50- 54-69-70-72-77. (onder voorbehoud) Perth (Aus). Hopman Cup. Verenigde Staten - Tsjechië 3-0. Mannen enkelspel: Blake - Novak 4-6 6-1 7-5, vrou wen enkelspel: Davenport - Strycova 6-4 6- 3, gemengd dubbelspel: Blake/Davenport - Novak/Strycova 6-3 6-2. Slowakije-Hongarije2-1. Mannen enkelpel: Kucera - Savolt 6-3 7-5. vrouwen enkelspel Hantuchova - Mandula 0-6 6-7, Kucera/Han- tuchova - Savolt/Mandula 6-3 6-1 Auckland. Vrouwen. 125.000 euro. Eerste ronde: Weingartner (Dui/7) - Parra (Spa) 6-2 7-5, Garbin (Ita) - Granville (VSt/6) 7-6 6-1. Perry (VSt) - Ruano Pascual (Spa) 6-4 6-3, Gagliardi (Zwi) - Koukalova (Tsj) 6-4 6-2, Tu (VSt) - Morigami (Jap) 6-3 6-4, Smashnova (lsr/2) - Vakulenko (Oek) 1 -6 6-4 6-3. Adelaide. Mannen, 350.000 euro. Eerste ronde: Sanguinetti (Ita) - Eisner (Dui) 6-16-1, Lapentti (Ecu/8) - Labadze (Geo) 7-5 6-1, Hanescu (Roe) - Clement (Fra/3) 6-3 6-2, Hrbaty iSlw) - Benneteau (Fra) 6 1 6-4, Ho- dra (Fra)-Burgsmuller 6-3 6-2, Arthurs (Aus) - Karlovic (Kro) 6-7 7-6 7-5, Rusedski (GBr) - Wawrinka (Zwi) 6-4 3-1 (afgebroken doorre gen). Gold Coast. Vrouwen, 135.000 euro Eerste ronde: Sugiyama (Jap/1) Loit (Fra) 6-3 6-2, Serna (Spa/7) - Kapros (Hon) 2-6 6-0 6-4, Maleeva (Bul) - Sanchez Lorenzo (Spa) 7-5 6-4. Tweede ronde: Pratt (Aus) - Krasnorouts- kaya (Rus) 6-7 6-1 7-5, Safma (Rus) - Cohen- Aloro (Fra) 3-6 6-4 6-2. Doha Mannen. 800.000 euro. Eerste ronde: Grosiean (Fra/4) Hantschk (Dui) 6-17-5, Calleri (Arg/8) - Volandri (Ita) 6- 4 6-4, Chela (Arg) - Olivier Rochus (Bel) 6-13- Romeo van Aerde waartegen hij dit seizi Goes nog een keer mot Ly in de derde klasse A. Voon Toon van Tiggelhoven w zijn nopjes met de aansta van Van Aerde. Evenalsi lersgroep, volgens Van hoven. „Dan zal hij zekej wel gaan meevoetballen training, zei een speler dan zet hij ons in het henuij Het contact met Van Ai teert al van voor de kera Tiggelhoven: „We zijn meti huidige trainer John de! rond de tafel gaan zitta had een aanbieding van ee| dere club gehad en nam dft eus in overweging. Hij vL dat hij ons pas half of eind*'' ari duidelijkheid kon Maar daarop konden L, wachten. In goed overlccU ben we toen besloten üiteJL te gaan. En toen kondenrU, boer op." Nog geen halve week lat digde Van Aerde aan te ken bij Tholense Boys en zee polste hem meteen. Hs niet de enige kandidaat Tiggelhoven: „Nee, de kandidaten noem ik maar hij sprong er wel is jong, gedreven en hij ti zich niet alleen geinteresCj in het eerste el ftalHij v. nU alles weten over de cultuat de club. Hij wil bijvoodS ook op zaterdag naar de teams gaan kijken." JT 6 7-5, Roddick (VSt 1) - Daviden 6-4, Koubek (Oos) - Philippoussi 6-1 6-4, Grosjean (Fra/4) - Hantsc 7-5, Ljubicic (Kro) - Massu (Chli5!6:-pet cude (Fra) - El Aynaoui (Mar/7)6 36vj man (Zwe) - Stepanek (Tsj) 6-33-üo Madras (Chennai). Tata Open, m_ 300.000 euro. Eerste ronde OjOet (Ned/3) - Udomchoke (Tha) 6-4 7? (Spa/1) - Okun (Isr) 6-3 6-4, Sntfl (Tha 12) - Montanes (Spa) 6-1 6-3.(1 (Oos) - Rastogi (Ina) 6-4 6-1. KnovW| stander Schalken in tweede rc Italië, Serie A: Ancona-ParmaO-2,3j Empoli 2-1.Brescia-Siena 4-2, ln': 3-1, Juventus-Perugia 1-0, Moden;i 0-3, Reggina-Lazio2-1, Udinese-Si# 0-1. Stand: Roma 14-36, Juventus 15-Sk 15-31, AC Milan 13-30, Lazio 1521IL 15-27, Sampdoria 15-24, Udmesff Chievo 15-21, Reggina 15-17. Breswf Modena 15-16, Siena 14-15, Boloyif Perugia 15-9, Lecce 15-9, Empoli 13i« na 15-4. Bakoe. Olympisch kwalificatie» vrouwen. Groep A: Polen - Rusland 3-1 (25-23® 22-25 25-20), Duitsland - Azerbesüf (25-20 25-14 25-15) Stand 1 Du.wj' 13-0), 2. Polen 1-2 (3-1), 3. Rusland® 4. Azerbeidzjan 2-0(1-6). T Groep B: Italië - Bulgarije 3-1 (212:®, 26-24 25-21) Stand: 1. Turki|e12" Bulgarije 2-2 (4-3), 3. Italië 2-214-1 -I derland 1-0(0-3). GOES - De Noord-Ierse bo coach van het Nederlandsf tiental, Robbie Allen, gi dagavond een gasttraininjl het eerste team van het Gf Tovaal. pt Met enige regelmaat gaatl langs bij Nederlandse dull het niveau op een hoger pi brengen en talenten te spof De training wordt gehoudff sportpark Het Schenge naliet en begint om 19.45 uur. tón Grand Prix. Locatie: Het Meute® Sluiskil. Aanvang: 19.00 urn f Jean-Paul de Kraker-Joop Frank de Rijk-Dirk de Jonge Jack Kayser, Johan de Ree Wissel. Paar Hengstencompetitie. Aanva programma (dressuur) 13 vang avondprogramma (sprin uur Einde 22.30 u Vriendschappelijke weds enigd Sluis-Germinal Beer pen. Locatie: sportvelden SV vang 16 00 uur RCS-Serooskerke. Lokatie veld in Oost-Souburg. Aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36