50 Assepoes is opgefrist iINGLE Blqf genoemd voor de Popprijs 25 - Elvis herleeft in Paradiso Daniel Bedingfield gewond Mariah Carey weer bezet Leena nieuw MTV-lid Muse sluit Pinkpop 2004 af woensdag 7 januari 2004 1 Frans Bauer - Heb Je Even Voor Mijd 2 Marco Borsato - Afscheid Ne- men Bestaat Niet (2) The Black Eyed Peas - Shut Up (3) Carel Kraaijenhof, Trijnt - Nu Dat Jij Er Bent (7) 5. Chipz - Cowboy (4) 6 Aventura - Obsesion (6) 1. Limp Bizkit - Behind Blue Ey- 8. Dj Maurice - Heb Je Even f Voor Mij (B) 9. Christina Aguilera - The Voice Within (9) Hilary Duff - So Yesterday (10) Kevin Lyttle- Turn Me On (13) Girls Aloud -Jump (16) Sugababes - Hole In The Head (15) Evanescence - My Immortal (17) .DjTiesto- Traffic (11 Dido - White Flag (12) The Darkness -1 Believe In A Thing Called Love (14) Special D. - Come With Me "(18) Blue Ft Stevie Wonder And - Signed, Sealed, Delivered I'm You (22) O.Britney Spears Ft Madonna - Me Against The Music (19) Nena Kim Wilde - Anypla ce, Anywhere,Anytime (20) Alicia Keys - You Don't Know My Name (21) Nelly Furtado - Power- lesslSay What You Want) (35) Phil Collins - Look Through My Eyes (23) „G-Spott - No Comment (26) .Gary Jules - Mad World (32) Westlife - /Wand/(27) The Underdog Project - Win ter Jam (24) .50 Cent PJ.M.P. (25) Chipz - Chipz In Black (Who You Gonna Cal (28) Michael Jackson - One More Chance (34) Justin Timberlake - I'm Lovi- n'/f (33) Benny Benassi Presents Th - Able To Love (55) Blue - Guilty (31 ,Jim -The Way It Goes (30) The Rasmus - In The Sha dows (37) The Underdog Project - Sa turday Night (40) Fatman Scoop - Be Faithful (36) 1.4 Girlz - Berichtje (65) Peran - We Want To Be Free (45) Junkie XI Ft Anouk - Between w These Walls!41) 42.Di-Rect - Don't Kill Me To lk night (44) '43. Fight Club Ft. Laurent Ko K Spread Love (60) (44. Atomic Kitten - If You Come I To Me (42) p,M-Kids - Disco (43) ,46. Hind- Summer All Over Again (39) p.The Black Eyed Peas - Where Is The Love (46) Feest Dj Maarten Dj Mau - Wat Een Lekkere Kont!! (47) De Dijk - Amsterdam (29) Blazin Squad - Flip Reverse Maarten Dj Mau 1. Dido - Life For Rent (2) 2.Frans Bauer - 'NOns Geluk (1) 3. Alicia Keys - The Diary Of AH da Keys (3) 4. Frans Bauer - Dicht Bij Jou (7) Simply Red - Home (4) I.Sugababes - Three (6) De Poema's - Best Of 5) Red Hot Chili Peppers - Grea test Hits And Videos (8) Sting - Sacred Love (9) '.Evanescence - Fallen (12) Robbie Williams - Live Sum mer 2003 10) 2. Ilse Delange - Here I Am 1998-2003 (11 3. Joe Cocker - The Ultimate Collection (13) 4.Charly Lownoise Mental - Speedcity (16) Bon Jovi - This Left Feels Eight -Greatest (15) Norah Jones - Come Away With Me (17) Michael Jackson - Number Ones (23) R.E.M. - In Time 1988-2003 (18) 9. The Black Eyed Peas - Ele- phunk (20) ■K3 - Oya Lele (22) Love Actually - Original Soundtrack (19) Andre Rieu - Romantic Para dise (14) Hind - Around The World (21 •Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (30) Christina Aguilera - Stripped Pink- Try This (27) Sean Paul - Dutty Rock (34) 'Slof - Omarm (26) Justin Timberlake - Justified (31) Alessandro Safina - Musica DiTe (25) (35)m'C ladies Night Petra Berger - Mistress (24) The Lord Of The Rings 3 - Ori ginal Soundtrack (43) Blue- Guilty (33) •Bzn - Leef Je Leven (32) Andre Hazes - 25 Jaar - Het Allerbeste Van (37) r The Beatles - Let It BeNa- L *ed (28) P Bobbie Williams - Escapolo- l 9/ (44) f o0d Stewart - As Time Goes 1 By.. (41) W?stl'fe - Turnaround (40) (45)neV Spears ln The Zone Julio Iglesias - Divorcio (38) Helmut Lotti - Pop Classics In I symphony (36) iuk- ®r°ban - Closer (42) E" r> rv®. PesElephant (48) J Je D,|k- Door (39) io' AV IeBody Language (46) I i?T"ra We Broke The Ru- I /es (66) I rootje Oosterhuis Trijntje P' SO Cent Gef Rich Or Die I "WIS 155) Theatergroep Het Filiaal houdt het sober in Assepoes, foto GPD Geen uitbundige kos tuums, grandioze dé cors of een spetterende bal scène. Theatergroep Het Filiaal houdt het sober in As sepoes, een eigentijdse en ei genwijze versie van het over bekende sprookje. Schrijf ster Heieen Verburg en regis seur Monique Corvers heb ben er een soort psycholo gisch drama van gemaakt. Je kunt niet iets wél willen als je dat eigenlijk diep van bin nen niet wilt, en andersom. Dat is de boodschap die Assepoes krijgt van haar goede petemoei, die meteen ook bedoeld is voor het publiek. Petemoei mag dan kunnen toveren, ze verlangt van Assepoes dat die er zelf ook wat voor doet voordat ze uiteinde- lijknog lang en gelukkig mag le ven met haar prins. Verburgs bewerking uit 1997 was eerder als toneelvoorstelling vooral in Duitsland te zien. Voor deze productie is er muziek aan toe gevoegd, maar de inbreng van het vijfmansorkest - de leden er van draven af en toe ook op in fi gurantenrolletjes - is te weinig om te spreken van een musical. Er had best wat meer muziek in mogen zitten, want componist Gabor Tarjén heeft de juiste toon weten te treffen met thea trale, sterk sfeerbepalende mu ziek. Het is muziektheater, waarbij de balans doorslaat naar de gesproken teksten. Die teksten zijn bij de acteurs in goede handen. De lieftallige As sepoes wordt mooi naturel ge speeld door Ilse Warringa. Ze wordt omringd door kleinzieli ge egoisten. Van haar vader, die zwelgt in zijn verdriet over zijn gestorven vrouw, tot de sluwe stiefmoeder en haar doortrapte dochters. Lelijk zijn ze, in hun verschijning en in hun gedrag. De acteurs die de rollen spelen, hanteren terecht een dikker aangezette acteertrant, zonder dat hun personages plat en kari katuraal worden. Ron van Len te doet dat subliem in zijn dank bare rol van stiefmoeder, maar ook de stiefzusjes Imelda (Ma rie-Christine Op den Kelder) en Griselda (Ilja Tammen) treffen de juiste toon. De uit Zeeland afkomstige Bram Kwekke- boom, die vader en lakei speelt, maakt vooral van die laatste rol iets moois. Leuk zijn de kos tuums, barokke, kleurige gewa den die veel zeggen over dege nen die ze dragen. En vernuftig is het décor, dat eigenlijk uit louter deuren bestaat, met op het achtertoneel het orkest. De enige steun voor Assepoes is de goede petemoei. En later na tuurlijk de prins. Beide goeieri- ken worden mooi ingehouden gespeeld door Oscar Siegelaar. Dat de acteurs niet allemaal ook zangers zijn, is niet zo'n pro bleem. Vervelender is dat de ba lans tussen muziek en zang niet altijd goed is, waardoor veel tekst verloren gaat. Een ander minpunt is dat de een uur du rende voorstelling soms een dip je vertoont en dat de humor meer dan eens over de hoofden van de doelgroep (6+) heen vliegt. Maar verder is Assepoes zo mooi opgefrist dat het voor de ouders ook weer een nieuw ver haal wordt. Kees Groenenboom Voorstelling Assepoes' door Het Filiaal. Tekst: Heieen Verburg. Regie: Monique Corvers. Com positie: Gabor Tarjan. Spel: Ilse Warringa, Bram Kwekkeboom, Ron van Lente, Marie-Christine Op den Kelder, Ilja Tammen, Oscar Siegelaar. Muziek: Bri gitte Rebel (viool), Kees Adolf- sen (trombone), Anne-Marieke Meij (Harp), Mirjam Karres (piano), Gabor Tarjan (drums). Zondag te zien in Theater De Mythe in Goes: aanvang 15.00 De uitreiking van de Popprijs zondag is een vast pro grammapunt tijdens Noorder slag. Hoewel er altijd druk wordt gespeculeerd over de mo gelijke winnaars, blijft de jury- keuze doorgaans tot de uitrei king een goed bewaard geheim. Kane, Krezip, Di-rect, Don Dia blo en Blof worden dit jaar weer genoemd. Met Frans Bauer als sterke outsider. Frans Bauer. Het is de eerste naam die Sieme Gerrijts over de lippen komt. De radiomaker uit het Groningse Middelstum maakt er jaarlijks een sport van om de winnaar van de Popprijs zo vroeg mogelijk te achterha len. „Hoe je het ook wendt of keert: Frans Bauer heeft de Ne derlandstalige muziek dit jaar naar een hoger plan getild. En het is al jaren geleden dat een Nederlandstalige zanger de Popprijs won." Kane en Krezip zijn ook dit jaar kandidaat, stelt Gerrijts. „Maar voor beide bands geldt dat ze de prijs vorig jaar al hadden moe ten krijgen. De directe aanlei ding ontbreekt nu. Ook de na men van Within Temptation en Di-rect zingen opnieuw rond. Maar beide bands zijn al gepro grammeerd op Noorderslag." „Frans Bauer? Laten ze daar maar een aparte prijs voor ver zinnen", reageert muzikant Da niël Lohues. „Iets met het le venslied of zo. Nee, ik word er niet heel erg vrolijk van als Bau er wint." Wat Lohues betreft winnen De Poema's. „Ik heb net vier keer in hun voorprogramma gestaan en was behoorlijk onder de indruk. Ze trekken toch twintigduizend mensen naar de Heineken Music Hall. Di-rect mag hem natuur lijk ook winnen. Die jongens gun ik het van harte, als mede- producer. En Kane, natuurlijk. Misschien is dat nog wel de bes te kandidaat." Lohues is zelf niet in de race, al is hij de eerste muzikant die zo wel op het North Sea Jazz Festi val als op Pinkpop en Lowlands optrad. „Ik heb me een jaarlang alleen maar met blues bezigge houden. En blues is geen pop muziek." Jan Tekstra, zanger van De (Nije) Kast, vindt dat de De Zeeuwse groep Blof moet concurreren met volkszanger Frans Bauer. foto GPD Popprijs zeker niet naar Kane moet gaan. „Nee, mijn sympa thie gaat uit naar een band of ar tiest die zich op een positieve manier onderscheidt. Iemand die nog niet is binnengelopen. Spinvis bijvoorbeeld, al zullen er mensen zijn die vinden dat hij dit jaar niet zoveel heeft ge daan." Tekstra zat twee jaar geleden nog in de Popprijs-jury, toen Anouk tot winnares werd uitge roepen. Zelf won hij de prijs in 1997. Althans, als liedjesschrij ver voor Marco Borsato viel hij indirect in de prijzen. „Dat Mar co won, was behoorlijk omstre den. Is dit jaar Frans Bauerin de race? Nee, dat durven ze nooit!" Voormalig diskjockey Henk Westbroek vindt dat hij de Pop prijs zou moeten krijgen. „Om dat ik precies 25 jaar musiceer. Maar dat gebeurt niet, daar kun je vergif op innemen. Laten ze die prijs maar aan Within Temp tation geven. Die groep heeft het zonder noe menswaardige airplay geschopt tot de Duitse top-10. Dat heb ben ze te danken aan hun hondstrouwe aanhang. Het zegt wel iets, als je fans bereid zijn dag en nacht jouw videoclipjes aan te vragen." Kane en Krezip zijn voor West broek geen kandidaten. „En al die Excelsior-bandjes ook niet. Die vind ik te saai; ze hebben al lemaal hetzelfde sausje. Nee, Within Temptation is wel goed. Stevig en toch met een beetje klasse." Martin Groenewold Exact 69 jaar na zijn geboorte herleeft Elvis Presley mor gen op het podium van de Am sterdamse concerttempel Para diso. Een groot aantal Neder landse artiesten, onder wie zan ger Tim Akkerman van Di-rect, Frédérique Spigt, Eric Corton en René Shuman, vertolkt tij dens een eenmalig jubileum concert legendarische nummers van the King of Rock 'n Roll. Zij worden hierbij begeleid door de TCB-band, de formatie die El- vis zelf tot aan zijn dood in 1977 vergezelde. De band maakt dit jaar een we reldtournee, waarbij hij op treedt met zangers uit het land waar hij speelt. Vijf jaar geleden maakte de band al een soortge lijke tournee, alleen toen met vi deobeelden van Elvis. Di-rect-zanger Tim gaat in au thentiek Elvis-kostuum In the Ghetto vertolken. „Ik had liever een uptempo-nummer gedaan, maar die dateren allemaal uit de vroege periode van Elvis", legt hij uit. „Die nummers speelt de. TÓB niet." De 23-jarige zanger vindt het een eer voor het concert te zijn gevraagd. „Ik laat m'n bakken- baarden wel groeien, maar het blijft natuurlijk imitatie. Ik hoop dat er niet teveel echte fans in de zaal zitten: ik vraag me af of die het kunnen waarde ren als een broekie als ik hun idool gaat nadoen." Eerder trad Akkerman al in de voetsporen van Mick Jagger. Di-rect nam vorig jaar deel aan een grote Rolling Stones-tribu- te. Daniel Bedingfield heeft in zijn geboorteland een auto- -ongeluk gehad. De zanger liep hoofd- en nekletsel op toen in de buurt van Whangarej, in het noorden van Nieuw-Zeeland, zijn Jeep Cherokee over de kop sloeg. Brandweermannen moesten Daniel uit het auto wrak bevrijden. Hij moest me teen naar het ziekenhuis, waar hij werd behandeld aan zijn ver wondingen. Over de toedracht is nog niets bekend. Ook is niet duidelijk of de zanger achter het stuur zat of dat iemand anders de auto be stuurde. De popster is in Nieuw- -Zeeland op bezoek bij zijn fa milie. Zoals het er nu uit ziet, moet hij nog zeker drie maan den blijven om te herstellen van de gevolgen van het ongeluk. Waarschijnlijk wordt hij aan het eind van de week ontslagen uit het ziekenhuis. Mariah Carey voelde zich zo eenzaam de laatste tijd, dat ze haar re latie met Latin-danser Luis Miguel weer heeft opgepakt. foto GPD ariah Carey heeft h XV.Llatie met Latin-da: t haar re- -danser Luis Miguel weer opgepakt. Mi guel is een oude vlam van Mari ah. Het stel verbrak al twee keer eerder hun relatie, de laatste keer was in januari 2002. Tij dens de afgelopen feestdagen voelde Mariah zich zo eenzaam dat ze het wel weer wilde probe ren met de danser. Momenteel genieten de twee tortelduifjes van elkaar tijdens een tiendaagse vakantie. Hoe wel ze twee verschillende huis jes hebben gehuurd, brengen ze wel veel tijd met elkaar door. De Muziekzender MTV heeft er een nieuw gezicht bij. De 24-jarige Leena Jaarsveld pre senteert vanaf 1 januari het MTV News. De muziekzender stuurde begin oktober vacatures rond, op zoek naar iemand die 'MTV-waar- dig' is. Na een serie screentesten werd Leena uitgekozen als de nieuwe host van de zender. De presenta trice heeft een Nederlandse moeder en een Afro-Amerikaanse vader. Zelf heeft ze zowel een Amerikaans en Nederlands paspoort. Leena studeerde geschiedenis en poli ticologie aan de Universiteit van Amsterdam en studeerde dit jaar af als historicus. De pas gekozen MTV-host is vaak op reis en altijd op zoek naar nieu we uitdagingen. Ze volgde diverse mediacursus- sen in Britghton en Los Angeles en werkte mee aan vrij willigers- projecten in onder meer Thai land en Mexico. Leena is voorlopig dagelijks elk uur vanaf twaalf uur 's middags te zien met het MTV News. Het rocktrio Muse, met op de voorgrond Matthew Bellamy. foto Paul Bergen De Britse band Muse mag de komende, 35e editie van het popfestival Pinkpop afsluiten Pinkpop-fans hebben via inter net massaal gekozen voor de te rugkeer van deze band op het evenement in het Limburgse Landgraaf (29,30 en 31 mei). Twee jaar geleden trad de groep er ook op. Andere namen die deze week naar buiten zijn gebracht, zijn die van de Britse bands Moloko (ook verleden jaar op Pinkpop) en The Thrillss. Uit Finland komt The Rasmus, uit Spanje Ojos de Bruijos en uit Duitsland dancesensatie T.Raumschmie- re. Ook de Amerikaanse punk band Less than Jake is van de partij. Muziekliefhebbers kun nen nog tot en met woensdag via internet (www.pinkpop.nl) stemmen op bands die ze graag naar Landgraaf zien komen. De organisatie probeert met hun wensen rekening te houden. De voorverkoop van kaartjes voor Pinkpop 2004 begint op 6 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25