Superfinale darts is in de maak PZC Noren heersen weer in het luchtruim Echte werk Krajicek nog niet begonnen Foeke Booy krijgt een dubbelfunctie bij Utrecht Gestopte Phil Taylor wil wel tegen Barney spelen I— Darter King lit profploeg Harney gezet 19 Gerard de Rooy verliest terrein Schalken verder in India Centre court Wimbledon overdekt Meyer gelooft in seks in de middag Walsh stelt daad bij debuut ils bondscoach iesde verlies Poor Perugia woensdag 7 januari 2004 ziet een laatste kunstje tegen Van Barneveld wel zitten: „Te gen hem wil ik nog een keer vlammen." De Engelsman won afgelopen zondag voor de negen de keer het Ladbrokes.com World Championship. Hij kijkt uit naar 'Barney' die eerder de ze week zei graag tegen Taylor te spelen: „Het lijkt me prachtig om tegen Raymond te spelen. Heeft hij gezegd dat ik geen kans heb? Ach, laat hij zijn hoofd niet zo groot laten wor den als zijn buik. Dan wordt het wat," aldus Taylor. Het bedrijf Referee Sports Mar keting heeft de handschoen op gepakt en gaat de 'battle of the year' organiseren. „De eeuw is nog jong, maar feitelijk is dit al de wedstrijd van de eeuw", al dus eigenaar Ron Mulder. Hage naar Mulder kwam vorig jaar in Las Vegas met stadgenoot Ro land Scholten in contact. Toen beide Hagenaars uit de krant vernamen dat Barney stond te popelen om tegen Taylor te spe len, sloegen ze de handen ineen. Mulder: „We zijn eigenlijk met een in actie gekomen en gaan de komende weken de boel uitwer ken. Van Barneveld moet na tuurlijk wel het wereldkampi oenschap in Frimley Green win nen. Alleen dan heeft hij recht van spreken. Na het toernooi gaan we het management van Van Barneveld benaderen. We moeten een televisiestation vin den en een sponsor, maar daar maak ik me niet zo'n zorgen over. Die zijn zo gevonden. Plaats en tijd zijn nog niet be kend, al willen we de wedstrijd wel in Nederland houden. Enge land heeft de twee wereldkampi oenschappen, Nederland de wed strijd van de eeuw." Twee bonden Het darts kent sinds 1993 twee bonden, omdat een aantal spe lers ontevreden was over het be leid van de officiële British Darts Organisation richtten zij de PDC op, de Profesional Darts Council. Taylor, die voor die y [tennis Jansen IMLEY GREEN - In de darts- ■ild wordt er al naar uitgeke- Als Van Barneveld 'Lakesi- wint (hij bereikte gisteren de —artfinale), speelt hij tegen die ndere 'beste darter ter wereld': (j| Taylor. De beide spelers ebben zich hiertoe bereid ver jaard. Mor, net een week gestopt, tijd heerste bij de BDO, was de belangrijkste darter bij de wilde bond. Aan de twee Embassy-ti- tels (1990, 92) van de BDO voeg de de 43-jarige Engelsman uit Stoke-on-Trent negen PDC- kampioenschappen toe. Hij wordt gezien als de beste darter ter wereld. De clash met Barney wordt het laatste kunstje van 'The Power', die na zijn gewonnen finale afge lopen zondag tegen Kevin Pain ter, aangaf te stoppen met top- darts. „Het darts vergt te veel van me, ik kan het niet meer op brengen. Maar wat is er mooier dan de twee wereldkampioenen tegen elkaar?", aldus Taylor. Ook Barney, die gisteren de tweede ronde van de Lakeside overleefde door een zege op Paul Hogan (3-1), sprak harde taal. „Taylor moet een topvorm demonstreren, anders vouw ik 'm dubbel." Overigens stonden de twee al eens tegenover elkaar in een duel der kampioenen. In 1999, met een aparte format: zoveel mogelijk legs winnen in een uur Van Barneveld werd vernederd door Taylor die met 21-10-zege vierde. De 40.000 ponden ver goedden het leed van de Hage naar enigzins, Taylor incasseer de 60.000 pond. Van Barneveld: „Maar het was de belachelijkste wedstrijd in mijn loopbaan." Ti telverdediger Van Barneveld plaatste zich gisteravond dus vrij probleemloos voor de kwart finale. Van Barneveld had het al leen in de openingsset wat be nauwd. Die set ging naar Ho gan, die was begonnen met gooien. „Toen had ik volgens mij een behoorlijk hoge hart slag", zei Van Barneveld achter af. „De partij was lastiger dan verwacht, ik had niet gedacht dat het nog zo'n veldslag zou worden. Alle complimenten aan Paul daarvoor Maar hij had van tevoren al gezegd: ik moet tegen de nummer één van de we reld, laat ik maar plezier gaan maken. Juist dan zijn ze op hun gevaarlijkst." Van Barneveld kwam onder meer dankzij zeven 180-ers tot een gemiddelde van 32,88 per pijl. Ondanks dat hoge moyenne hield Hogan lang gelijke tred. „Je moet ze onder druk hou den", zei Van Barneveld over partijen tegen op papier minde re spelers. „Als je steeds na twaalf of vijftien pijlen op uit gooien staat, gaan ze van zelf een keer nadenken. Alleen was daar bij deze man geen spra ke van. Ik ben opgelucht dat ik de vierde set won, anders was alles weer gelijk geweest." GPD/ANP Raymond van Barneveld drong gisteravond door tot de kwartfinale van het Lakeside Professional Championship Darts. foto Ad van Hasselt HMLEY GREEN - Mervyn üns maakt niet langer deel uit an de professionele dartsploeg an manager Ad Schoofs. fengedrag van de Engelsman Left hem de kop gekost, hoewel IBrit zegt dat hij zelf opstapt. J december 2002 besloten vijf jers. onder wie ook Ray- id van Barneveld, een profes- aeg op te zetten onder iam Topsporters voor Top- ters. King is nu met onmid- ijke ingang uit het team ge leiding was zijn gedrag op ndagavond, in zijn parti] in Lakeside Professional Cham- ;hip tegen Rick Hofstra. u liet tijdens de partij de af- id tussen bord en darters op- iw opmeten en verliet korte de zaal. ing overtreedt al langer de re- hij past niet langer in het n", zei Schoofs. King rea- irde laconiek: „Ik stap op en ben ik blij mee. Schoofs idt zich niet aan het con- ict, hij belooft van alles, maar ikt het niet waar. Bovendien hij dat hij God is en ik ik van niet." „Dat zijn zijn irden", reageerde de teamma nager onderkoeld. „Ik ben ge woon Ad Schoofs." ANP TAN TAN - Vrachtwagencoureur Gerard de Rooy heeft gisteren in de Dakar Rally weer wat terrein prijsgegeven op zijn concurrent Tsjagoeine. De Rus stuurde zijn Ka- maz als snelste door de proef, 337 kilometer tussen Ouar- zazate en Tan Tan in Marokko. De Rooy, die tweede werd, verloor 3.28 minuten. De jonge DAF-rijder reed tot halverwege de proef gelijk op met Tsjagoeine. In het tweede deel liep de geslepen Rus, vorig jaar winnaar van het klassement van de trucks, uit. Jan de Rooy, de vader van Gerard, finishte op ruim een kwartier als zesde in de 'special' over een hard, hobbelig en stoffig parkoers in de zuidpunt van Marokko. ANP CHENNAI - Sjeng Schalken heeft zijn eerste tennispartij van het nieuwe jaar gewonnen. In het Indiase Chennai (vroeger Madras geheten) versloeg de Limburger de Thai se qualifier Danai Udomchoke: 6-4 7-5. Schalken, die de afgelopen maanden een nieuwe opslag heeft ingestu deerd, had wel enige moeite met de onbekende Thaise qualifier, die al enkele partijen in de benen had. Hij redde zich er goed uit. In de tweede ronde speelt Schalken tegen de winnaar van de partij tussen de Indiër Karan Rastogi en de Oostenrijker Julian Knowle. ANP LONDEN - Het centre court van Wimbledon krijgt in 2009 een dak. De organisatoren van het evenement heb ben zich jarenlang geweerd tegen een overkapping, maar zijn uiteindelijk toch overstag gegaan. Elk jaar wordt het toernooi meerdere malen stilgelegd wegens overvloedige regenval. Door de plannen voor een dak boven de belang rijkste baan van Wimbledon zal het toeschouwersaantal toenemen. Nu kunnen er 13.800 toeschouwers kijken naar wedstrijden op het centre court' dat zullen er vanaf 2009 15.000 zijn. „Het wordt de parel op onze kroon", aldus voorzitter Tim Phillips van het prestigieuze toernooi. ANP/AFP DEN HAAG - Van Hans Meyer wordt altijd gezegd dat hij een keiharde trainer is Maar de oefenmeester van de dit seizoen zo onfortuinlijke Berlijnse club Hertha BSC toont zich vlak na zijn aantreden in de Duitse hoofdstad van zijn menselijke kant. De oud-trainer van FC Twente weet wel een manier om de moraal bij zijn manschappen weer omhoog te krijgen: seks tijdens de middagpauze, zegt Meyer in de Duitse krant Bild. Zijn uitvinding noemt hij de 'Liebes-Training'. Hertha BSC bungelt in de degradatiezone van de Bundes- liga. Wat coaches Huub Stevens en vervolgens Andreas Thorn niet lukte moet Meyer wel klaarspelen: punten pak ken. En veel. Volgens Meyer kan een zinvolle invulling van de middagpauze daarbij een belangrijke rol spelen. De oefenmeester zegt dat de spelers kunnen kiezen uit twee mogelijkheden: een gezamenlijke lunch met de gehe le selectie of anders de tijd tussen de trainingen aange naam doorbrengen met de partner. GPD [STELVEEN - Op zijn eerste liningsdag met Oranje heeft nieuwe hockeybondscoach ferry Walsh gisteren zijn spe- fegroep een opmerkelijke Bodschap meegegeven. De O-jarigc Australiër onderzoekt romende weken nadrukkelijk Rt leiderschap in de Nederland- feselectie. Da! betekent dat routinier ïoen Delmee niet langer de on- twiste aanvoerder is van de (mpische kampioen. De Ne- tlandse ploeg van 21 man ver- ekt maandag naar Zuid-Afri- B voor een oefenstage van twee reken. „Daarna wijs ik de cap- ain en de vice-captain aan", let Walsh gistermiddag in Am- Bveen weten. „In overleg met fcammanager Ties Kruize en as- istent-coach Michel van den feuvel neem ik mijn beslissing. f kies voor de beste oplossing por het team." Ie kans is vrij groot dat sterspe- tr Teun de Nooijer de nieuwe jpvoerder van Oranje wordt. spelmaker van Bloemendaal [eert achter Delmee al enige :n als vice-captain van het lerlands team. De Nooijer, tngs uitgeroepen tot beste (ever van de wereld, bleef ld vorig jaar tot op het laatste Wment de zwaar belaagde Bndscoach Joost Bellaart steu- en pindelijk stapte de keuze er toch op, waarna de hockey- pnd Walsh tot en met Athene P04 vastlegde. ANP fJRUN - Perugia, de tegenstan- van PSV in de Uefa Cup, wil in de Serie A nog altijd •d gewonnen. Üsteren werd met 1-0 bij titel- ouder Juventus verloren. Het l&de zesde nederlaag voor Pe- ugia, dat wel negen keer gelijk P^lde Na vijftien wedstrijden rat de ploeg op de vijftiende «ats Inter bleef op twee pun- r van Juve door een 3-1-zege P Eecce. Ex-Feyenoorder Cruz J»rde onder anderen voor de IJnese ploeg. AC Milan be reid door twee goals van Sjevts- •n zijn tweede plaats met --1-zege op koploper AS Ro- 1 "at zijn voorsprong zag slin- tot drie punten. ANP door Gertjan van Geen ROTTERDAM - De eerste klap is een daalder waard, maar het echte werk moet nog beginnen. Richard Krajicek, sinds dit jaar de nieuwe toernooidirecteur van het ABN/AMRO World Ten nis Tournament haalde vijf top tienspelers en twaalf tennissers uit de beste twintig van de we reld naar Rotterdam. Vergele ken bij wat hem tijdens het toer nooi te wachten staat, lijkt dal een peulenschil, denkt hij zelf. Tot nu toe was hij alleen op dins dag in Ahoy' te vinden. „Steeds voor de files van huis en soms in de file staan. Het lijkt wel een kantoorbaan. Tijdens de week zal het wel anders zijn. Qua uren wordt dat heel zwaar. Elke dag als eerste op het schip en pas heel laat weer terug. Op alle facetten van het toernooi ben ik het aanspreekpunt", stelde Krajicek gisteren na de perscon ferentie, waarin hij de samen stelling van het spelersveld be kend maakte. Vooral Lleyton Hewitt spreekt tot de verheel- ding. Van tevoren wist Krajicek al dat het aantrekken van Andre Agassi of Andy Roddick een uto pie zou zijn. Voor zijn voorgan ger, wijlen Wim Buitendijk, was een optreden van de Amerikaan se toppers altijd een droom ge bleven. Krajicek is realist. „Van Agassi weet je dat hij niet naar Europa komt en Roddick had al afspraken staan. Als je dan een Amerikaan in je veld wilt heb ben, kom je uit bij Mardy Fish of James Blake. Ik heb beiden benaderd, maar ze hebben nooit gereageerd." Hij zal er geen traan om laten, want Fish en Blake zijn geen publiekstrek kers. Hewitt en Mark Philip- poussis („vooral voor de vrou- weri") zijn dat wel. „Hewitt brengt altijd emotie met zich mee," aldus Krajicek. „Ik ben heel blij dat hij erbij is. Het is zijn eerste keer in Rotterdam. Het viel me nog tegen hoe moei lijk het was om hem te krijgen. Ik heb hem als één van de eer sten vastgelegd, vlak na Wimble don. Ik was nog even bang dat de Davis Cup in de weg zou zit ten en zijn aanwezigheid is na tuurlijk altijd onder voorbe houd. Het scheelt dat het bij Kim Clijsters (zijn verloofde) in de buurt is en dat zij een week later in Antwerpen een toernooi speelt." Krajicek maakte zijn volledige budget aan startgelden op. Het kan ook niet anders met zo'n veld. Hij lijkt het spel van loven en bieden te beheersen. GPD advertentie door Alexander van Eenennaam UTRECHT - Foeke Booy is voor de komende drieënhalf jaar aan gesteld als trainer/coach én tech nisch directeur van FC Utrecht. De 41-jarige Booy was al hoofd trainer sinds het begin van het seizoen 2002/2003. Oud-trainer Nol de Ruiter is aangetrokken als technisch adviseur. De Rui ter, tevens schoonvader van Booy, krijgt een aanstelling voor anderhalf jaar. Sinds het vertrek van Han Ber ger, eind oktober, zat Utrecht zonder technisch directeur. Utrecht wil zo snel mogelijk nog een technisch manager benoe men, die onder verantwoorde lijkheid van Booy vooral organi satorische zaken zal verrichten Daarmee moet hij Booy ontlas ten. Utrecht zoekt de technisch manager vooralsnog binnen de club. Al sinds 1994 is Booy verbonden aan FC Utrecht. Eerst twee jaar als speler, daarna als trainer en assistent van onder meer het tweede elftal. Als hoofdtrainer haalde Booy met Utrecht twee keer op rij Europees voetbal, de laatste keer gebeurde dat door de Amstel Cup te winnen. Door hem een belangrijkere rol binnen de club te geven, geeft de leiding aan dat ze Booy nog lang in dienst wil houden. „We zijn al jaren onder de indruk van zijn capaciteiten", zei alge meen directeur ad interim Mar tin Sturkenboom gisteren. Booy, die ook weet dat trainers het doorgaans in het betaald voetbal bij een club minder lang volhouden dan technisch direc teuren, maakt zich in dat op zicht weinig zorgen. „Ik heb am bities als coach, het heeft geen zin vooruit te lopen op mogelij ke problemen." Sturkenboom viel hem bij: „Foeke is onze Fop pe de Haan", zo verwees hij naar de langstzittende trainer van Nederland bij Heerenveen. „Inmiddels is Foeke ook al bijna tien jaar in dienst als trainer." De Ruiter (63) zal zich aanvan kelijk vooral gaan bezighouden met de reorganisatie van Zou- denbalch, het trainings- en op leidingscentrum van de club. Als dat is afgerond, zal De Rui ter zich toeleggen op de scou ting. Problemen in de samenwer king met zijn schoonzoon ver wacht de oud-coach niet. „Het gaat al 25 jaar goed. Bovendien zijn we allebei professional ge noeg om de zaken te scheiden." ANP door Leon ten Voorde BISCHOFSHOFEN - De Noorse skispringers zijn de nieuwe heer sers van het luchtruim. Gisteren vloog Sigurd Pettersen op supe rieure wijze naar de winst in de prestigieuze Vierschansentour- nee. Je had de Finnen, de Duitsers, de Japanners en de Oostenrij kers. De laatste jaren werd niets vernomen van de Noorse skis pringers. Zij fladderden de laat ste jaren als aangeschoten wild in het luchtruim rond. De laat ste keer dat een Noor de Vier- schansentournee op zijn naam schreef was exact tien jaar gele den. Toen klopte Espen Brede- sen de legendarische Jens Weis- flog. Vervolgens werd het akelig stil rond de Noren die met mannen als Ruud en Bergerud ooit de on betwiste koningen waren van de schans. Met de glorieuze machts greep van de nieuwe held Si gurd Pettersen - gisteren boekte hij in het Oostenrijkse Bischofs- hofen zijn derde zege, en mocht hij zich eindoverwinnaar noe men - hebben de Noren hun sta tus weer terug. Die zegetocht kan niet los wor den gezien van de Finse wonder- coach Mika Kojonkoski, die in het verleden grote triomfen be leefde met Andreas Goldberger en Janne Ahonen. Zijn aanstel ling zorgde nogal voor wat be roering, want Noren hebben het niet zo op de Finnen. Voor de ge middelde Nederlanders lijkt het in de Scandinavische landen een pot nat, maar de tegenstel lingen zijn groot: een Duitser maak je toch ook geen bonds coach van Oranje? De Noorse skibond had lak aan de vooroor- Ook onderaan de schans 'vliegt' Sigurd Pettersen. De Noor wordt op deze manier door zijn ploeggenoten gefeliciteerd met zijn eindzege in de Vierschansentournee. foto Calle Thoerstroem/AFP delen en gaf Kojonkoski meteen een vet contract tot en met de Olympische Spelen in Turijn. Op zijn beurt moest de trainer ook wennen aan de Noren. „In Noorwegen draait alles om lang laufers, terwijl bij ons in Fin land skispringers de onbetwis te helden van het land zijn. Aan de andere kant hebben we ook niets te klagen, want Noorse skispringers zijn nog altijd veel populairder dan Noorse voet ballers," aldus de man uit Kuo- pio. Aan de hand van Kojonkoski, die vele boeken over de psyche van skispringers schreef, zwe ven de Noren dit seizoen weer als vanouds door het luchtruim. De beste van allemaal is op dit moment de 23-jarige Pettersen, die in totaal drie van de vier wedstrijden van de Vierschan- sentoernee op zijn naam schreef. Door een hardnekkige rugbles sure miste hij het hele zomersei zoen op de groene matten, maar van dat ongemak is niets meer te merken. De lichte springveer is niet te stuiten en heeft erken de toppers als Sven Hannawald en Adam Malysz ver achter zich gelaten. „Het loopt gewoon, vraag me niet waarom," aldus de gelukkige winnaar, die ook in de strijd om de wereldbeker een ruime voorsprong heeft ge nomen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19