s het ons niet gegund of zo? Eric Vereecken knokt tevergeefs BKC op tijd bij de les 17 •of spel Philippine en uitschakeling Aardenburg ontsieren soccertoernooi neuzen Dl maar van soccer Leonhart trainer van Hulsterloo Versterkt Sluis oefent tegen GBA Breukelman is dicht bij eindzege Oud-renner Ballerini voor rechter is maatje iroot voor icurrentie uitslagen Cornu is niet de eerste de beste Toertocht met valkuilen agenda maandag 5 januari 2004 potpr van Kouteren h> GENT - De verbazing {jiskenbaar groot en een twijfel valt heel even van jzicht af te lezen. Scheids- jr Henk Koeijvoets is al eerder van de partij ge- op het Zeeuws-Vlaamse {toernooi, maar de halve j van de achttiende editie •Philippine en HW'24 zal Igetwijfeld lang bijblij- igtellende klok staat op inuten en veertig secon- He tweede helft, als de er- rbiter een wijs, maar ook lesluit neemt. Meer dan man in een kolkende jerenhal op de tribunes, 'hilippine-HVV'24 wordt |n l-O-voorsprong voor de M Hulst gestaakt. Het is looit eerder vertoonde Rep waaraan niet te ont- fvalt,nadat aan Philippi- itJimde Jongh (slaan van jenstander) en Michel van libroeck (onderuit halen m doorgebroken speler) rode kaart zijn wegge- Fendoelman Danny Klok- jalnchting scheidsrech- nen) een tijdstraf van iuten heeft gekregen, in ontluisterende ont- van een duel, waarin SAN GENT - Temeuzen te zaterdag de sterkste in pie van het Zeeuws- te? soccertoernooi. De [ploeg versloeg de leef- Moten van Zaamslag met ste helft liep Temeuzen lit naar een 2-0-voor- door doelpunten van van der Worp en Bas en. Na de pauze liet kassen 3-0 aantekenen, ft Robbie Meeusen de 3-1 bepaalde. Philippine de hoon van velen over zich afroept en zelfs gerept wordt overindoorrugby. „Daar om spelen ze nu zeker in die ge vangenisshirtjes", merkt een toeschouwer op als de ploeg weer wel voor de strijd om de derde en vierde plaats mag aan treden. „Dan hoeven ze zich niet meer te verkleden als ze opge pakt worden." Philippine is zich in het tumul- teuze duel te buiten gegaan aan grove overtredingen, die in een duel onder KNVB-vlag goed zijn voor een hoge codering en dus een zware schorsing. En toch voelt deze ploeg zich on rechtvaardig behandeld. Mar- nix Schieman haalt na de twee de rode kaart verhaal aan de jury tafel. „Wat is dit nou alle maal man", foetert hij in blinde woede. „Is het ons niet gegund of zo? Stel toch eens een fatsoen lijke scheidsrechter aan." Omstreden Het incidentrijke duel is een tweede smet op het toernooidat doorgaans zo kort na nieuwjaar veel beste wensen oplevert en in zekere zin verbroedert. Wat te denken van de dubieuze uit schakeling van Aardenburg? De formatie van Robbie de Muijnck is met Temeuzen, Axel en Koe wacht ingedeeld in poule vier en maakt zich op voor de kwartfi nales. Dan wordt in kleine kring bekend dat niet Aardenburg, maar Temeuzen dankzij een be ter doelsaldo zich met poule winnaar Koewacht bij de laat ste acht heeft geschaard. Een fel omstreden beslissing ligt daaraan ten grondslag. Zowel Temeuzen als Aardenburg zijn met vier punten achter Koe wacht geëindigd. Beide teams hebben elkaar keurig in even wicht gehouden (0-0). Cruciaal is de uitslag van de ontmoeting Aardenburg-Axel. Die staat bij de toernooileiding en in het uit slagenoverzicht als 1-0 in het voordeel van Axel genoteerd, maar wordt plots omgezet in 2-0. Bijna iedereen is het erover eens dat Axel weliswaar twee keer heeft gescoord, maar slechts met 1-0 heeft gewonnen. Eén treffer zou zijn afgekeurd Jim de Jongh van Philippine (links met bal) heeft HW'24-speler Jorden Takiddine tegen de grond gewerkt en krijgt rood van scheidsrech ter Koeijvoets (midden). Marnix Schieman (11), Ayhan Atmaca (3) en Kieran O'Shea kijken nauwlettend toe. foto Peter Nicolai nadat de bal via het hoofd van een ballenjongen terug in het veld is geketst en daarna in het doel is gewerkt. Hans Lauret (voorzitter stich ting Soccer): „Ik heb dat gezien. Ik dacht dat die jongen bewus teloos zou zijn." Aardenburg- trainer Robbie de Muijnck, ver bolgen over de kronkel van de wedstrijdleiding: „D'r zit daar een vent die je suf lult, maar ik heb hier nog geen woord over gehoord." Jurgen Hooreweghe: „Vóór onze laatste poulewed strijd is er omgeroepen dat we door zouden gaan als we met één doelpunt verschil zouden win nen. Toen we met 1-0 voor ston den, hebben we ook niet meer aangedrongen." Overtuigd van het eigen gelijk weigert Aardenburg vervolgens in te gaan op het voorstel om een soort barrageduel tegen Ter- neuzen te spelen. Eensgezind: „Daarmee geeft de wedstrijd leiding toch aan dat ze fout zijn? "Mompelend dat ze er volgend jaar niet bij zullen zijn, vertrekt de ploeg met stille trom. Wraak Breskens neemt later in de halve finale tegen Temeuzen met een 3-1-overwinning West- Zeeuws-Vlaamse wraak. Dat gebeurt pas, nadat de ploeg zich in de kwartfinale na het nemen van shoot-outs van Corn Boys heeft ontdaan. Sporthalbeheer der Staf Martens: „RinusZegers is hier maandagavond na het bedrijfssoccer met Breskens ko men trainen. Hij reageerde niet toen hij werd uitgelachen, om dat er zeker twintig minuten op shoot-outs werd getraind. Die laat dus gewoon niks aan het toeval over hè." Hij zegt het op een moment dat het gonst van de geruchten. Danny van de Velde, de nieuwe trainer van Oostburg, zou vol gens die verhalen volgend sei zoen over de (ex-)Temeuze- naars Nico van der Meer en Remco van Leeuwen beschik ken. Honny Claessens, nu nog trai ner van de A-junioren van HW'24, is in beeld bij Hulster- loo en Corn Boys. Bennie Boer man (A-jeugdTerneuzenseBoys en Marty Bekooij (Breskens 2) worden genoemd als kandida ten om Ritchie Bosma bij Phi lippine op te volgen. Na afloop slaat de balans wel heel erg ver door naar Breskens. Esad Osmanovski wordt vóór drie teamgenoten uitgeroepen tot beste speler van het toernooi Mark van Kouteren is van de vier tot de halve finale doorge drongen teams met slechts vier tegentreffers de minst gepas seerde doelman. Arno Zwegers deelt mee dat hij de eerste speler is die met drie verschillende clubs (HW'24, Sluiskil en Bres kens) het soccertoernooi wint En Jacky Lambert, met vier doelpunten abusievelijk tot topscorer uitgeroepen, geeft de bokaal zonder morren aan Ma rio de Fouw, die voor Breskens vijf keer doel heeft getroffen. HULSTERLOO - Michel Leonhart is de nieuwe trainer van Hulsterloo De 37-jarige ex-speler van onder meer Hoek, Ter- neuzen en Goes is de opvolger van de vorige week opgestapte Ivo Kuijpers. Kuijpers stapte op, omdat een deel van de spelergroep niet meer met hem verder wilde. Daarop stelde het bestuur van de koploper in de vijfde klasse Leonhart aan. die dit seizoen bij het Belgische Herleving Sinaai debuteerde als trainer. Daar vertrok hij in november na een conflict met vice-voorzitier Mark Twisk. Volgens Leonhart, die in het bezit is van het di ploma trainer/coach 2, zou Twisk zich te veel met de opstel ling hebben bemoeid. SLUIS - Germinal Beerschot Antwerpen, uitkomend in de hoogste klasse van het Belgische voetbal, speelt woensdag 7 januari een oefenwedstrijd in Sluis. De tegenstander is een combinatie-elftal, waarvan de basis wordt gevormd door spelers van zondag-vijfdeklasser SV Sluis. GBA, dat enkele jaren geleden ontstond na een fusie tussen Beerschot en Germinal Ekeren, werkt in Sluis een trainings stage af met het oog op de tweede competitiehelft. Op dit mo ment staat de ploeg van trainer Mark Brys op de negende plaats. De coaching van de Sluisse combinatie zal worden verzorgd door Johan Boogaard en Roger de Bree. Het duel be gint woensdag om 16.00 uur. OOSTBURG - Jan Breukelman van schaakvereniging Ter- neuzen heeft zijn koppositie verstevigd in het persoonlijk Zeeuws kampioenschap schaken voor de jeugd. In de twee ontmoetingen met clubgenoot Matthieu Freeke hield hij an derhalf punt over. Alleen Goesenaar Joey Grochal kan hem nog van de titel afhouden. In de ochtendronde, waarin Breukelman wit had, offerde hij tegen Freeke een kwaliteit voor goed spel. Compensatie was er wel, maar de uitslag werd remise. De middagpartij won Breukelman zeer overtuigend met een pionoffer vanuit een Franse opening. Freeke kwam er totaal niet aan te pas en kan zo de titel wel vergeten. Joey Grochal kwam niet in actie en mag de laatste speeldag laten zien wat hij waard is. In de B-groep maakt Simon Provoost de dienst uit. Tegen Souburger Erik van Nassau stond de Zeeuws-Vlaming niet echt goed, maar wist zich met enig kunst- en vliegwerk toch te redden en het punt te pakken. In de middagronde kende hij weinig problemen met Koudekerke-speler Robbert Jansen Erik van Nassau en Kouderkerker Mattis van Doeselaar vol gen Provoost nu op één punt. FLORENCE-Voormalig beroepswielrenner Franco Ballerini moet zich op 14 januari bij de rechtbank in Pistoia verant woorden voor vermeend dopegebruik. De winnaar van de kasseienklassieker Parijs-Roubaix in 1995en 1998 wordt be schuldigd van gebruik van anabolen steroïden. Volgens het Italiaanse persbureau Ansa zou Ballerini in 1998 anabolen hebben genomen voor zijn zege in Parijs - Roubaix. De Italiaan, momenteel bondscoach in Italië, is zich van geen kwaad bewust. „Ik ben kalm onder deze affaire Ik heb niets verkeerd gedaan", verklaarde de inmiddels 39-jarige Itali aan, die twee jaar geleden met wielrennen stopte. De rechts zaak is een gevolg van een onderzoek van het parket in Bres cia. Ballerini moet in Pistoia voor de rechtbank verschijnen, omdat hij in die regio woont. ANP/AFP INT - De bossen van Ste- irmen twee keer per jaar irvan de Jeff Thuy Me- de man die ooit de trim- iHeikant introduceerde, inen terecht kreeg hij dan p memorial, die zaterdag Kristof Rul werd gewon- p Belg was veel te sterk fe concurrentie en won zo petrimloop op Zeeuws- jsebodem in 2004. ige Kevin Cnudde kon de dertien kilometer in van Rul blijven. Toen, imde sneeuwvrije, goed bossen, moest hij Cnudde zag achter as Rudy van Guijse en Vet passeren Vooraan Rul verder om met een twee minuten voor- Idefinish te passeren. Ru- Guijse werd tweede en Vet derde. -jarige Westdorpenaar teurig stand tussen de ie atleten. De Vet liep jftien seconden sneller as de november-editie te Memorial. „Die Rul a een andere planeet", fetzichna afloop ontval- &j spoot als een komeet h verdween uit ons ge leld Kevin Cnudde kreeg pa kilometer of acht te De Vet, die zijn race ddig indeelde, liep lang tudy van Guijse. Pas na ometer moest hij hem la- in. De Vet: „Toch werd het mnge tijd nooit groter j-rtig, veertig meter. Pas j Cnudde in het vizier eP bij wat verder van me aar met het verschil aan EP. 29 seconden, kan ik De eerste wedstrijd die ierstreept in de agenda Vet staat is de midwinter narathon van Cadzand- 'gin februari„Die wed- °°P ik graag. Je moet er »pen om een tijd neer te Lmaar het is schitterend duinen en over het strand, (aaihadik 1 uur en 22 mi- Nu probeer ik onder of p i 20 binnen te zijn." 'Dsebaert torende bij de P n°g meer boven de rest 'Rul bij de mannen. De "sehad ruim acht minu- n.der nodig in de bossen "ene dan nummer twee van de Velde uit het Bel- «aarkedaal Op de mid- (6,5 kilometer) pak- Py Slock (Lokeren) en ^emmerman (Stekene) door Fred Rabout HULST - De organisatoren van het wereldkampioenschap ATB, met deelnemers uit een drietal Belgische bonden, hadden vrij wel op alles gerekend, maar niet op een regenboogtrui voor een man die bijna twee meter lang was. Het tricot zat hem een beetje krap. hoewel dat ook weer wel zijn charme had tij dens het spelen van het Belgi sche volkslied. Dominique Comu, achttien jaar, uit Beveren-Waas, is de naam van de nieuwe wereld kampioen bij de vrije liefheb bers in de A-categorie. Naast hem op het podium stond de twintig jaar oudere Eric Ver eecken, die tien minuten eerder was gesneuveld in een schitte rend man-tegen-man-gevecht op de Hulster Linie. Een trapje lager stond Steven de Schoesit- ter, die bibberend van de in spanning en de kou het brons kreeg omgehangen. Baukje Doedee, die haar roots in het Zeeuws-Vlaamse land heeft, maar nu in het Bevelandse Drie wegen woont, hoorde bij de vrouwen het Wilhelmus voor haar spelen. En hoewel het al voor de derde keer was, want ook in haar duatlon-periode bij de jeugd was het al twee keer voor haar gespeeld, liet het haar nog altijd niet onberoerd. Het was de afsluiting van een uitstekend georganiseerde WK, dat voor de tweede keer (ook in 1996 was de Linie het decor) in Hulst werd gehouden. Eric Ver- HULST - Terwijl Dominique Cornu op de Hulster Linie zijn show weggaf, vroeg iedereen zich af wie er nou eigenlijk op kop reed. Het bleek inderdaad niet de eerste de beste te zijn: de 18-jarige, 1,96 meter lange ren ner uit Beveren-Waas. Vorig jaar werd de Belg op de domeinen van Puijenbroeck in Wachtebeke Belgisch junioren kampioen tijdrijden. Hij won vorig jaar acht wegwedstrijden bij de junioren en reed in het WK tijdrijden in het Amerikaanse Hamilton naar een vierde plaats. Komend seizoen heeft hij een plaats gekregen in de beloften- ploeg van Palmans, waarmee hij over een paar weken op stage gaat. De latere wereldkampioen Dominique Comu snelt eenzaam over de Liniedijk. eecken kwam zaterdag als titel verdediger aan de start. Na een drukke dag, want hij maakte deel uit van de organisatie en dus moest hij al vroeg uit de ve ren. Kruisteken Vereecken was vorig jaar in Hamme de beste geweest, had zeven dagen eerder in de Krui- ningse Inkel de Zeeuwse titel gepakt en was dus in vorm. Hij sloeg voor de start een kruiste ken en keek daarbij even naar boven, want pech kon hij van daag voor eigen publiek niet ge bruiken. Bij de eerste passage was het evenwel al duidelijk dat Ver eecken het zwaar zou krijgen. Drie rijders hadden zich al van de rest afescheiden: Eric Ver eecken, Dominique Comu en Steven de Schoesitter. Toen ze voor de tweede keer de Poor- tersla^n opdraaiden, was Cornu al alleen. Ronde voor ronde diepte hij de kloof uit en uiteindelijk zou hij met een minuut voorsprong ein digen. Het man-tegen-man-ge- vecht (want Steven de Schoesit ter kon niet anders dan naar het achterwiel van Vereecken kij ken) werd dus verloren door de man die met een beetje fantasie de vader van de winnaar had kunnen zijn. Comu, niet erg spraakzaam, glimlachte na afloop en zag er uit alsof hij even om boodschap pen was geweest bij de Super. „Ik heb gewoon mijn best ge daan", zei hij, maar dat deed Vereecken ook. De Hulstenaar was niet teleur gesteld. „De beste wint hier, maar eerlijk gezegd heb ik niet eens afgezien. Ik werd keurig na de start gelanceerd door mijn ploegmaten Dennis Raadtgever en Edzard van Ewijk. Daar zat het allemaal niet in. Het verschil zat hem toch in de leeftijd, denk ik. Niet wat de kracht betrof, maar de durf. Naarmate je ou der wordt ga je toch minder risi co's nemen. Zoals hij de bochten pakte, durf ik het niet." Redelijk ver achter Vereecken reden Jamo Veerhoek (Ritt- hem), Martin Totté (Sint Jan foto Wim Kooyman steen) en Edzard van Ewijk (Middelburg) een knap WK. Ze werden respectievelijk zesde, zevende en tiende. Baukje Doedee was veruit de beste bij de vrouwen. Van begin tot eind reed ze aan de leiding. ,Ik was alleen bang om onderuit te gaan, want het lag op sommi ge plaatsen spiegelglad. Dus was het zaak het gat met Ilse Temmerman zo uit de bouwen dat ik me een val kon permitte ren." Op het podium werd Baukje Doedee geflankeerd door de Belgische Ilse Temmerman en haar jongere zus Renske. Ook die was een aantal keren onder uit gegleden maar reed deson danks naar een derde plaats. door Frits Bakker AXEL - Duizend excuses wa ren er na afloop voor een mati ge eindtijd. Renato Ambrosini, de ex-voetballer, kreunde met een minzaam lachje dat hij on derweg twee keer op zijn kont had gelegen. Jan Dees, de war me bakker van Zaamslag, had de afstand en de staat van het parkoersschromelijk onder schat. „Ik ging als een speer van start, maar ik kwam aan als een schildpad." De veldtoertocht van de TC Axel, die gisteren onder sterk wisselende omstandigheden werd gereden, was er een met valkuilen en glijbanen. De aangevroren grond, vaak ook bedekt met een verraderlijk laagje sneeuw, zorgde ervoor dat de deelnemers aan de tocht een bijkomende handicap moesten overwinnen. Toch was de opkomst meer dan redelijk. Zo'n driehonderd mountainbikers gingen van start op de Axelse markt. Ze kregen een parkoers voorge schoteld over 28 of 47 kilome ter met schilderachtige decors in de bossen bij Heikant en Clinge. De gladde wegen weerhielden zelfs veel Belgische rijders er niet van om naar Axel af te rei zen. „We hadden een angstig voorgevoel, maar mountainbi kers laten zich niet zo snel af schrikken", zei Bram Diele- man, de voorzitter van TC Ax el. De veldtoertocht telde mee voor de BBR-competitie. Heikant. Jeff Thuy Memorial 13 km, man nen: 1. Kristof Rul (Merelbeke) 41.58 minu ien; 2. Rudy van Guijse (Stekene) 43.39; 3. Peter de Vet (Axel) 44.10; 4. Kevin Cnudde (Oostakker) 45.09; 5. Harvy van Haulen (Sint Jansteen)48.03,8.Toine Bun49.32,9. Frank van de Brande (beiden SintJansteen) 49 38, 10. Frits Vervaet (Walsoorden) 41 48 Vrou wen: 1 Ingrid IJsebaert (Hulst) 50.29 minu ten; 2. Wendy van de Velde (Maarkedaal) 58.45; 3. Annie Moens (Waarschoot) 59.00.6 km, mannen: 1. Andy Slock (Lokeren) 19.21 minuten; 4. Eddy Swegler (Hulst) 20.27; 5. Jos de Koek (Graauw) 21.07 Vrouwen 1 Selea Temmerman 25.15 minuten; 2 Marli ne Goossens (beiden Stekene) 25.26 3 km, mannen: 1. Jarno van Guijse (Stekene) 10.27 minuten; 2. Marcel Mangnus (Hulst) 10.48; 5. Leo Kayser (Temeuzen) 13.07. Vrouwen: Sanne van Ballenberghe (Dron gen) 13.37 minuten; 2 Haike van de Velde (Maarkedaal) 14.11; 3. Lynn Masson (Gent- brugge) 15.27. Hulst. Rayoncompetitie: Den Dullaert-De Smet 8-2, Donckers-Morres/Controlec 3 2-3, OJB-Neckermann/Stuntmarkt 6-4 Stand: Chevy's 13-39, Casteels/De Meer paal 12-33, De Kronkel 12-27, 't Anker/ Schelfhout 12-25, Den Dullaert 12-25, OJB 12-22, De Smet 12-21, Max Korting/Van de Voorde 13-21Donckers 11-19, 't Jagershuis 13-18, Tènce/Zaman Sport 212-16, ADM/La- zarus 12-13, Neckermann/Stuntmarkt 12-13, IZV/IBS12-13, ING bank 12-6, IZV/IBS 2 13-6. Morres/Controlec 3 12-4, De Reizende Man 13-3. C-groep, zesde ronde: Ingeborg Jansen-Ro- land Kars remise, Quinten van de Vrie-Quin- ten Volleman 0-1, Ruud Wijkhuijs-Frank van 't Hooft 1-0, Marc van 't Hooft-Rien de Bock 0-1, Hanneke Wijkhuijs-Sophie de Graaft 0- 1, James Gehrmann-Eva Pot 0-1. Jogchem Dieleman-Nino Ballenge 0-1, Sjaak Diele- man-Christiaan Dieleman 1-0. Stand aan kop: 1Roland Kars 5,0; 2. Ingeborg Jansen. Quinten Volleman, Ruud Wijkhuijs 4,5, 5. Quinten van de Vrie, Rien de Bock 4,0. D-groep, zevende ronde: Laurens Lamper Quinten Ducarmon 0-1, Joeri de Bruyckere- Luuc van der Zee 0-1, Damien van Meurs- Robin Antheunis 1-0, Mickey Steijaert Claire Volleman 1 -0, Tim de Jonge-Coen Di eleman remise, Luuk van den Berg-Carlijn Braem 0-1, Tineke Binnenmarsch-Hans Ris seeuw 0-1, Thomas Mintjes-Evert Hermans 0-1, Mike Degraeve-Andreas Pollet 1-0, Mar- got van der Zee-David van de Made remise. Lars van 't Westeinde-Max Bastian Ver woerd 1-0, Mickey de Meyer-Valerie Volle man 1-0. Manjn Donkelaar-Esther Moerdijk 1-0 Achtète ronde: Luuc van der Zee-Da- mien van Meurs 1-0, Quinten Ducarmon- Robin Antheunis 1-0, Mickey Steijaert-Joeri de Bruyckere 0-1, Coen Dieleman-Laurens Lamper 1-0, Hans Risseeuw-Tim de Jonge 1-0, Carlijn Braem-Claire Volleman 0-1 Evert Hermans-Tineke Binnenmarsch 0-1. Mike Degraeve-Luuk van den Berg 1-0, Da vid van de Made-Lars van 't Westeinde 0-1 Margot van der Zee-Mickey de Meyer 0-1 Max Bastian Verwoerd-Thomas Mintjes 1-0. Andreas Pollet-Marijn Donkelaar 0 1Stand aan kop: 1. Quinten Ducarmon 7.5,2. Luuc van der Zee 7,0,3. Joeri de Bruyckere 5,5,4 Coen Dieleman. Damien van Meurs. Claire Volleman, Hans Risseeuw 5,0 Oostburg. Persoonlijk Zeeuws kampioen schap jeugd. A-groep: J. Breukelman-M Freeke remise, M. Freeke-J Breukelman 0-1 Stand: 1 Jan Breukelman 2,5 punt uit 3 wed strijden; 2. Joey Grochal 1,0 uit 2; 3. Mat thieu Freeke 0,5 uit 3. B-groep, vierde ronde: Robbert Jansen-Si- mon Provoost 0-1, Mattis van Doeselaar-Da- vidde Feijter 1-0, Erik van Nassau-Debbiede Klerk 1-0, Jozien Wijkhuijs-Stefan Willem- sen remise, Jacqueline Willemsen-Mariska Willemsen 1-0 Stand aan kop: 1. Simon Provoost 4,0,2. Erik van Nassau, Mattis van Doeselaar 3,0. maandag_ Biljarten Eerste ronde Grand Prix driebanden ZVB. Locatie. Het Meulengat in Sluiskil Aanvang: 19.00 uur Partijen Arie Vmk- Koos Zwanink, Aart Vasseur-Ruud van Velzen, Patrick Vasseur-Cees A Wissel, Meerten Dallinga-Jac van de Bliek, Robin Claerhoudt-Joke Breur, Theo Platjouw- Frits Bakker. door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van BKC uit Breskens wonnen de uitwedstrijd in de derde klas se B in Oosterhout van De Vol treffers met 12-10. Zaamslag leed thuis een 14-21-nederlaag tegen het Rotterdamse Nikan- tes. De Voltreffers-BKC 10-12: Na een matige wedstrijd haalden de bezoekers de punten binnen. Met een verkeerde instelling ge start („te gemakzuchtig", oor deelde Jolanda Dees) kon BKC in de eerste helft nog geen af stand nemen van een zich fel verwerende tegenstander en dwong de 7-7-tussenstand om de zaken wat serieuzer aan te pakken. BKC deed dat en druk te het surplus aan kwaliteit uit in de 12-10-overwinning. Scores BKC: Michiel Roest 6, Karin Korstanjeen Carlo Hamelink 2,Ma- nelle Faas en Lilian van de Lijke 1 Zaainslag-Nikantes 14-21: Na het eerste kwartier stond 4-5 op het scorebord. De inmiddels op gelopen achterstand was voor een groot deel te wijten aan zwak verdedigen van de thuis ploeg. Dat euvel zou zich de hele wedstrijd manifesteren en werd door een vlot scorende tegen stander ook meteen afgestraft Opmerkelijk daarbij was dat de vrouwen van Nikantes op dat onderdeel de mannen mets toe gaven. De tussensprint die de bezoe kers bij 4-5 plaatsten voerde in een mum van tijd naar 4-9. Daarna bleef Zaamslag tegen een kwalitatief betere tegen stander verdedigend stuntelen en aanvallend de beste kanser missen. En toen werd de ploeg afgeschoten naar 14-21. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 5. Ernst de Putter 3, Pieter Ha melink 2, Marjan Verhage, Inge van Zuidam, Sandra Hamelink en Jor-; de Bree 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29