Graanbeurstrofee voor Palms Eric Vereecken (nokt tevergeefs ip WK in Hulst Rul maatje te groot voor concurrentie Waarderingsspeld KNVB voor Dalebout Provoost zit Kousemaker op de hielen 17 Felius imponeert in Vlissingen Biljarter uit Zonnemaire verslaat ongeslagen Zwang in finale Acht keer goud Delta Sport SKNWK na zege aan kop Volkeri bezeert duim en verliest Tovaal verliest van Presidents XV Gewestelijke titel voor Westdorp Bouazoui wint in Oostvoorne hjSSINGEN - Marc Felius leeft op imponerende wijze het nlchers Open tennistoernooi n Vlissingen op zijn naam ge nacht. De 23-jarige Vlissinger jette Piet Nagel uit Beverwijk impel (10-6) aan de kant. «isschien was hij zelf nog het peest verbaasd over zijn sterke fotreden in de eindstrijd in het flissingse Racketcentrum. Fe- ius maakt zelf amper trai- fngsuren, maar merkte tegen ïagel dat hij weer als vanouds keelde „Ik kon slaan wat ik «1de Bizar, ik sloeg de meest jiinogelijke ballen in", zei hij. [a de 9-5-zege op Stanley Bish ndehalveeindstrijdleek Felius p de finale op voorhand aan ïagel een lastige opponent te effen. Niets bleek minder aai'. Met groot gemak brak de Bsinger lot tweemaal toe de n ice van Nagel en dat bleek imschoots voldoende voor de imooizege. lanlevBish 19) was in de klas- 4 de sterkste. Na een span tide strijd moest de vijf jaar klere Sven Vermeulen er nipt In geloven' 5-4. In de finale In het dubbelspel 3-4 namen •ide enkelspelfinalisten het op jen Serge Eude en Joost Oran- Nagelen Felius, die in de hal- eindstrijd ternauwernood In Gareth Lau en Dennis Hel- önan wonnen (9-8), hadden btermiddag minder moeite jet Eude en Oranje: 8-5. [e enkeltitel bij de vrouwen 3 Eis een prooi voor Marjolein iulenberg. De Vlissingse won Tt als tegenstandster Stefanie 'iuwels in de poule van drie listers van El ine Meijer. Dus ist het onderlinge treffen de ilissing brengen. Vanaf het jin domineerde Meulenberg h was Pauwels nauwelijks in pat de Vlissingse in gevaar te rengen. Uiteindelijk werd het psseverschil uitgedruk in erg mdelijke cijfers: 11-6. |j de vrouwen 4 was Eline leijer al voor de slotdag zeker In de eindzege. Zowel Alisha I Roover als Chantal van As ;n niet in staat van Meijer te ïen. het dubbelspel vrouwen 3-4 1B Meulenberg en Esther ïdrikeen klasse apart. Alleen ;kia Oranje en Pauwels kon- fen het duo enige tegenstand leden (8-6), maar Meijer en De pover waren kansloos: 17-0. maandag 5 januari 2004 door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Met Henk Palms uit Zonnemaire kreeg het drie- bandentoernooi om de Graan beurstrofee een verrassende, maar verdiende winnaar. Rick Zwang uit Dreischor kon juist in de beslissende fase zijn ongesla gen status niet volhouden en werd tweede. Degene die in de poulewedstrij den overeind bleef, in de kwart finales erkende namen als Wim Breur en Philip van der Male achter zich hield en daarmee een finaleplaats veroverde, ver diende al alle eer. En toen Henk Palms vervolgens in een zinde rende finale ook nog de tot dan ongeslagen Rick Zwang ver sloeg, kwam hem de eindover winning met recht toe. Palms was dus dé verrassing van de zesde uitgave van de strijd om de Graanbeurstrofee. Oud-winnaars als Wil Ernst, Martin Pikard en Wim Breur (vorig jaar ook nog tweede) be ten allen in de kwartfinales in het stof en kregen niet de kans om voor de hoogste prijs en eer te gaan. Breur had dat te wijten aan een remise tegen Van der Male. Beide kemphanen hielden elkaar daardoor van een fina leplaats af. Palms werd de la chende derde. In de andere fina lepoule bleef Rick Zwang onge slagen en moesten Ernst en Pikard lijdzaam toezien hoe een kans op een nieuwe titel in rook opging. De strijd om de zevende en acht ste plaats werd gewonnen door Ernst. Breur pakte de vijfde plaats door een zege op Wim van der Welle uit Zierikzee. Martin Pikard klopte Philip van dei- Male en legde beslag op de derde plaats. Finale De finale was enerverend. Tot de 18-17 gingen beide finalisten gelijk op en was de spanning te snijden. Toen schoot Zwang uit zijn slof en leek hij de strijd in zijn voordeel te beslissen. In vijf beurten rolden zes caramboles uit zijn keu, waar Palms alleen maar poedels produceerde. Nog Henk Palms bekijkt hoe hij het beste kan stoten. één punt restte hem voor de ze ge. Maar Zwang werd zenuw achtig, waardoor Palms terug kon komen in de wedstrijd. In vier beurten maakte de man uit Zonnemaire de resterende acht punten en bekroonde daarmee een voortreffelijk gespeeld toer nooi. Zwaar teleurgesteld bleef Zwang op één puntje van de eindzege steken. Henk Palms verraste des te meer omdat hij een pure recreatiebiljarter is. Hij is namelijk niet lid van een biljartvereniging en speelt af en toe zijn partijtje voor zijn ple zier. Met zijn zege heeft hij aan getoond een aanwinst te zijn voor het biljarten op Schou- wen-Duiveland. foto Mechteld Jansen Eindstand: 7 Henk Palms (Zonne maire); 2 Rick Zwang Dreischor 3. Martin Pikard Zierikzee4 Phi lip van der Male (Nietiwerkerk); 5. Wtm Breur (Rotterdam); 6. Wim van der Welle (Zierikzee), F Wil Ernst (Zierikzee); 8. Maarten Bruijnes (Bruinisse). ZIERIKZEE - Tijdens het nieuwjaarstoernooi van turnver eniging Delta Sport uit Zierikzee zijn zaterdag acht turnsters van de organiserende club eerste geworden. In de overige drie categorieën won iemand van Forza Gymnastica uit Goes, de enige andere vereniging die in Zierikzee meedeed. Voor Delta Sport-turnsters Babette Verkerke, Chavenne Bakker, Marjolein Mulder. Gina Kemmeren, Ester Loeve, Audrey Mol, Aniek Quist en Milou Verkerke was er een gou den medaille. Van Forza Gymnastica belandden Paulien Ver burg, Romy Joossen en Laurie Geenen op het hoogste treetje van het podium. Tijdens het nieuwjaarstoernooi konden de turnsters zich voorbereiden op de regiokampioenschappen op 24 januari in Sas van Gent. NIEUWERKERK - De korfballers van SKNWK hebben goe de zaken gedaan in de reserve zesde klasse. De club uit Nieu- werkerk won van Oranje Zwart/Hoekse 3 met 13-12 en greep daarmee de koppositie. Het team van trainer Cees Bax revan cheerde zich met de overwinning voor de nederlaag twee we ken terug tegen Vios. „Dankzij All Ready 3, dat van Vios won nen, zijn wij nu koploper .omdat wij het minst aantal verlies- punten hebben", zei de tevreden Bax gisteren SKNWK had bij rust een voorsprong van 9-6 op Oranje Zwart/Hoekse 3. maar liet de ploeg in de tweede helft terug komen tot 9-9. SKNWK bouwde de marge daarna weer op tot drie doelpunten en gaf die voorsprong niet meer uit handen, alhoewel Oranje Zwart nog aardig dicht in de buurt van een gelijkspel kwam. Scores SKNWK: Martin Rijn 4, Jaap van Gastel 3, Johan van de Linde 2, Anneke van de Linde 2, Marian Deijst 1 en Jantine van Marie 1 ZIERIKZEE - Tafeltennisser Hans Volkeri, kopman van het eerste team van Scaldina, leek zaterdag het clubkampioen schap van de Zierikzeese vereniging te gaan winnen. Hij stond met 2-0 in games voor tegen Paul de Graaf, die normaal voor het Hazerswoudse Avanti uitkomt maar eens per jaar meedoet aan de clubkampioenschappen van Scaldina. Maar toen haalde Volkeri zijn duim open aan de rand van de tafel. Het bloed gutste rijkelijk en hij kon niet meer verder spelen. De duim werd gehecht en De Graaf pakte zijn zesde titel op rij GOES - Op het Goese spertpark Het Schenge startte rugby club Tovaal het jaar traditiegetrouw tegen Presidents XV. To vaal brak ook niet met een andere traditie, de club verloor voor de vierde keer op rij 17 -5 Tovaal was aanvankelijk beter. Zo denderde Francisco Da Silva Xavier al na drie minuten spelen over de trylijn, maar zijn try vond geen genade in de ogen van scheidsrechter Daan van Gorp. Presidents XV kreeg gaandeweg de eerste helft meer greep op het duel en op aangeven van Michel Harthoorn opende Bert Bakker de score. Jan Moelker verzilverde de con version. De thuisploeg kon amper een vuist maken en nog voor rust vergrootten de Presidents XV de voorsprong: 12-0. Na rust werd Tovaal sterker. Na een goede actie van Caesar Luikenaar en Giel Edam kreeg Justin Smith vrij baan naar de trylijn en kwam Tovaal terug tot 12-5. Tovaal kreeg vervol gens goede kansen via Maurice Boelhouwers en Marijn Rie- mens, maar het waren de Presidents die het duel definitief be slisten. Arko Hoondert brak door de defensie van Tovaal, waarna Bart Spaas zijn tweede try drukte. orFred Rabout ILST - De organisatoren van ét wereldkampioenschap ATB Dor vrije renners, met deel- pmers uit een drietal Belgische Inden, hadden vrijwel op Hes gerekend, maar niet op In regenboogtrui voor een jan die bijna twee meter lang 'as. Het tricot zat hem een feetje krap, hoewel dat ook eer wel zijn charme had tij- Bns het spelen van het Belgi- the volkslied. pminique Cornu, achttien iar, uit Beveren-Waas, is de lam van de nieuwe wereld- bipioen bij de vrije liefheb- ?rs in de A-categorie. [aast hem op het podium stond I twintig jaar oudere Eric Ver reken, die tien minuten eerder ps gesneuveld in een schitte- ind man-tegen-man-gevecht p de Hulster Linie. Een trapje ter stond Steven de Schoesit- ir, die bibberend van de in- ianning en de kou het brons reeg omgehangen. toots aukje Doedee, die haar roots in ti Zeeuws-Vlaamse land heeft, (aar nu in het Bevelandse D rie tgen woont, hoorde bij de reuwen het Wilhelmus voor tór spelen. En hoewel het al tor de derde keer was, want )k in haar duatlon-periode bij 5 jeugd was het al twee keer por haar gespeeld, liet het haar pg altijd niet onberoerd, jet was de afsluiting van een ttstekend georganiseerde WK. M voor de tweede keer (ook in '96 was de Linie het decor) in 'ilst werd gehouden. Eric Ver reken kwam zaterdag als titel- tdediger aan de start. Na een rukke dag, want hij maakte sel uit van de organisatie en its moest hij al vroeg uit de ve in kruisteken preecken was vorig jaar in amme de beste geweest, had ;Ven dagen eerder in de Krui- ®gse Inkel de Zeeuwse titel JPakt en was dus in vorm. Hij °eg voor de start een kruiste- Bn en keek daarbij even naar PVen< want pech kon hij van- ^agvoor eigen publiek niet ge- tj de eerste passage was het evenwel al duidelijk dat Ver eecken het zwaar zou krijgen. Drie rijders hadden zich al van de rest afescheiden: Eric Ver eecken, Dominique Cornu en Steven de Schoesitter. Toen ze voor de tweede keer de Poor terslaan opdraaiden, was Cornu al alleen. Ronde voor ronde diepte hij de kloof uit en uiteindelijk zou hij met een minuut voorsprong ein digen. Het man-tegen-man-ge vecht (want Steven de Schoesit ter kon niet anders dan naar het achterwiel van Vereecken kij ken) werd dus verloren door de man die met een beetje fantasie de vader van de winnaar had kunnen zijn. Boodschappen Cornu, niet erg spraakzaam, glimlachte na afloop en zag er uit alsof hij even om boodschap pen was geweest bij de Super. „Ik heb gewoon mijn best ge daan", zei hij, maar dat deed Vereecken ook. De Hulstenaar was niet teleur gesteld. „De beste wint hier, maar eerlijk gezegd heb ik niet eens afgezien. Ik werd keurig na de start gelanceerd door mijn ploegmaten Dennis Raadtgever en Edzard van Ewijk. Daar zat het allemaal niet in. Het verschil zat hem toch in de leeftijd, denk ik. Niet wat de kracht betrof, maar de durf. Naarmate je ou der wordt ga je toch minder risi co's nemen. Zoals hij de bochten pakte, durf ik het niet." Redelijk ver achter Vereecken reden Jarno Veerhoek (Ritt- hem), Martin Totté (Sint Jan steen) en Edzard van Ewijk (Middelburg) een knap WK. Ze werden respectievelijk zesde, zevende en tiende. Baukje Doedee was veruit de beste bij de vrouwen. Van begin tot eind reed ze aan de leiding. „Ik was alleen bang om onderuit te gaan, want het lag op sommi ge plaatsen spiegelglad. Dus was het zaak het gat met Ilse Temmerman zo uit de bouwen dat ik me een val kon permitte ren." Op het podium werd Baukje Doedee geflankeerd door de Belgische Ilse Temmerman en haar jongere zus Renske. Ook die was een aantal keren onderuit gegleden maar reed desondanks naar een derde door Euqène de Kok OUWERKERK - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van SV Ouwerkerk heeft Piet Dale- bout van de KNVB een zilve ren waarderingsspeld gekregen. De oud-voorzitter kreeg de speld voor zijn trouwe en jaren lange inzet voor de Schouwse club. De blijk van waardering kwam als een verrassing voor de Ou- werkerkenaar. „Ik zag verschil lende mensen van de KNVB zit ten, één kende ik nietDie kwam uit Brabant en uit zijn handen kreeg ik de speld." Dalebout stopte afgelopen no vember met zijn activiteiten voor SV Ouwerkerk. Zijn werk zat er op. Als vice-voorzitter had hij sinds 1994 gewerkt aan een nieuwe accommodatie voor de club. Ouwerkerk kreeg een nieuwe kantine, nieuwe kleed kamers en afgelopen zomer ook een tribune. De 55-jarige Dalebout trad in 1967 toe tot bet bestuur van de club, waarbij destijds ook nog werd gekorfbald en aan gym nastiek werd gedaan. Van 1972 tot 1978 was bij voorzitter. Na een aantal jaren van afwezig heid pakte bij in 1987 de voor- zi ttershamer weer op. Die twee de periode duurde tot 1992. De laatste jaren was Dalebout nog actief als vice-voorzitter, kanti nebeheerder en begeleider van één van de elftallen van de zon- dag-vijfdeklasscr. foto Dirk-Jan Gjeltema door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws dam kampioenschap heeft Bennie Provoost zijn achterstand op koploper Arjo Kousemaker teruggebracht tot één punt. De coming man van het Zeeuwse dammen won van Kees Rijk en zit nu Kousemaker op de hielen. Hij liet een punt liggen tegen Peter Schunse- laar. Provoost heeft zijn overwinning te danken aan een moment van onoplettendheid van Kees Rijk. de kampioen van twee jaar gele den. In een positie waarin niet veel aan de hand was, vergaloppeerde de veteraan uit Lewedorp zich. Provoost gaf eerst drie, toen twee en tenslotte één schijf weg. Vervolgens sloeg hij vier vijandelijke schijven van het bord en bereikte de damlijn. In de overblij vende stand was Rijk kansloos, zodat hij en kele zetten later moest capituleren. Kousemaker had in de eerste fase van het toernooi af en toe met over geluk te klagen, maar in de partij tegen Schunselaar ver diende hij beslist meer. Na het verbreken van een hekstelling had de Goesenaar voortdurend het betere van het spel. Toen Schunselaar meende zich door een offer luchtte verschaffen, had Kousemaker daar van kunnen profiteren door simpel een schijf winst te pakken. Nu werd het weer ge lijk en hoewel de Vlissinger moest blijven uitkijken, bereikte hij toch een min of meer gelijkwaardige remise. Ruil Johnny de Leeuw en Daaf Kasse blijven de derde plaats delen, met twee punten achter stand op Kousemaker. De Leeuw speelde een knappe partij tegen Jan van de Wete- ringh, die in de opening een interessante ruil nam, maar daar in de loop van de wedstrijd steeds meer problemen van ondervond. De Leeuw kreeg een sterke aanval in handen en wikkelde in wederzijdse tijdnood af naar een gewonnen positie. Daaf Kasse had zaterdag alle geluk van de wereld. Tegen Wim Koppejan kwam hij door een ernstige blunder een volle schijf achter. In de overblijvende jjositie kreeg hij echter dermate veel compensatie dat Kop pejan zijn plusschijf terug moest geven. Re mise was daarna de meest logische uitslag. Maar een geval van damblindheid van zijn opponent bezorgde Kasse toch nog de on verdiende overwinning. In de promotieklasse is de strijd om de titel weer volledig open. Koploper Arie den Hol lander verloor onnodig van Frans Blaas, die daardoor samen met Jan van Beeck de kop positie overnam. Het Zeeuws juniorenkam pioenschap wordt dit jaar een prooi voor Martijn of Rianka Rentmeester. Hun onder linge duel eindigde in een gelijkspel en bei den wonnen hun twee overige partijen. door Fred Rabout HEIKANT - De bossen van Ste- kene vormen twee keer per jaar het decor van de Jeff Thuy Me morial. de man die ooit de trim- lopen in Heikant introduceerde. Volkomen terecht kreeg hij dan ook zijn memorial, die zaterdag door Kristof Rul werd gewon nen. De Belg was veel te sterk voor de concurrentie en won zo de eerste trimloop op Zeeuws- Vlaamse bodem in 2004. Een moedige Kevin Cnudde kon vijf van de dertien kilometer in de tred van Rul blijven. Toen, midden in de sneeuwvrije, goed beloopbare bossen, moest hij lossen en Cnudde zag achter eenvolgens Rudy van Guijse en Peter de Vet passeren. Vooraan draafde Rul verder om met een kleine twee minuten voor sprong de finish te passeren. Ru- OUDENBOSCH - Jan Westdorp van ALM uit Goes is in Ouden bosch gewestelijk kampioen driebanden groot derde klasse geworden. Daarmee verdiende de biljarter een ticket voor het NK, van 30 januari tot en met 1 februari in Uden. Bram de Waard uit Wemeldinge van BV Jacobs werd tweede en maakte bet Zeeuwse feest compleet. Piet Kox uit Tholen, uitkomend voor 3BSD, werd zevende. Na een feilloze opening van Westdorp kwam zaterdag de klad erin bij hem en verloor hij twee keer. Al liet de tweede ne derlaag zien dat er van alles mogelijk was. Het verlies werd namelijk geleden met een moy enne van exact 1.000. Op de slotdag liet Westdorp geen twij fel bestaan over zijn suprema tie Met twee knappe zeges in respectievelijk 35 en 33 beurten werd de titel binnengehaald. De Waard sloop na een desa streuze start ongemerkt naar boven. Twee nederlagen op de eerste speeldag maakten hem kansloos, zo leek het Maar be halve een gelijkspel in de derde ronde, stond hij geen punt meer af en werd tweede. Kox leek kansen op het podium te heb ben, maar verspeelde die op de slotdag door twee nederlagen. dy van Guijse werd tweede en Peter de Vet derde. De 26-jarige Westdorpenaar hield keurig stand tussen de Belgische atleten. De Vet liep zelfs vijftien seconden sneller dan tijdens de november-editie van deze Memorial. „Die Rul komt van een andere planeet", liet de Vet zich na afloop ontval len. „Hij spoot als een komeet weg en verdween uit ons ge- zichtveld. Kevin Cnudde kreeg jik na een kilometer of acht te pakken." De Vet, die zijn race voorbeeldig indeelde, liep lang naast Rudy van Guijse. Pas na vijf kilometer moest hij hem la ten gaan. De Vet ..Toch werd het gaatje lange tijd nooit groter dan dertig, veertig meter. Pas toen hij Cnudde in het vizier kreeg liep hij wat verder van me weg. Maar met het verschil aan de streep, 29 seconden, kan ik leven." De eerste wedstrijd die dik onderstreept in de agenda van De Vet staat is de midwinter halve marathon van Cadzand- Bad begin februari. „Die wed strijd loop ik graag. Je moet er niet lopen om een tijd neer te zetten, maar het is schitterend in die duinen en over het strand. Vorig jaar had ik 1 uur en 22 mi nuten. Nu probeer ik onder of rond de 1.20 binnen te zijn." Ingrid IJsebaert torende bij de vrouwen nog meer boven de rest uit dan Rul bij de mannen. De Hulsterse had ruim acht minu ten minder nodig in de bossen van Stekene dan nummer twee Wendy van de Velde uit het Bel gische Maarkedaal. OOSTVOORNE - Jawad Boua zoui heeft in Oostvoorne de Kruiniger-Gors Cross over 13,2 kilometer gewonnen. De Rot terdamse loper van het Pearl- Benevia-loopteam van Archie Staal uit Nieuw-Haamstede had op de eindstreep één secon de voorsprong op Wim Padmos. Bouazoui sloeg vlak voor de fi nish bijna een verkeerd paadje in, maar wist zich op tijd te be denken en de lokale favoriet Padmos van Voome Atletiek voor te blijven. Archie Staal zelf won de loop over 8,8 kilometer in 37,00 minuten. Zijn negen ja rige zoon Tommy Staal werd tweede in de twee kilometer voor jongens tot twaalf jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23