Provoost op hielen Kousemaker OPRUIMING PZC KORTING INKE Gewestelijke titel biljarter Westdorp Jobse neemt Zwolle op sleeptouw Het Wilhelmus klinkt voor Baukje Doedee GSC hoeft alleen nog naar boven te kijken Bouazoui beste loper 10% tot 50% 17 Tennisser Felius imponeert in Vlissingen Strijd Zeeuws damkampioenschap open na remise koploper en winst nummer twee I-GRAVENPOLDER - In het feeuvvs da m ka mpioenscha p leeft Bennie Provoost zijn ach- •erstand op koploper Arjo Kou- teruggebracht tot één ,iunt. De coming man van het ieeuwse dammen won van Kees tijk en zit nu Kousemaker op de iielen. Hij liet een punt liggen Ugen Peter Schunselaar. Tovaal houdt rugbytraditie in ere Oud-Oemoemenoe mist conditie Drie keer goud turnsters Forza Schoe pakt titel op WK meisjes Oud-renner Ballerini voor rechter uitslagen Restanten kinder-, dames-, heren-, sport- en voetbalschoenen 10 TOT 50% KORTING wb maandag 5 januari 2004 Hnnr Ronde Waal GISSINGEN - Marc Felius heeft op imponerende wijze het w Walchers Open tennistoernooi 3 in Vlissingen op zijn naam ge bracht. De 2:5-jarige Vlissinger zette Piet Nagel uit Beverwijk J simpel (10-6) aan de kant. Bij 4 de vrouwen ging de titel in de j klasse 3 naar Marjolein Meu- 3 lenberg. Vlissingse Racketcentrum. Mare Felius maakt zelf amper trainingsuren, maar merkte te gen Nagel dat hij weer als van ouds speelde. ,,Ikkon slaan wat ik wilde. Bizar, ik sloeg de meest onmogelijke ballen in", zei Felius na afloop. Na de 9-5-zege op Stanley Bish in de halve eindstrijd leek Felius in de finale op voorhand aan Nagel een lastige opponent te treffen. Niets bleek minder waar. Met groot gemak brak de Vlissinger tot tweemaal toe de service van Nagel en dat bleek ruimschoots voldoende voor de toernooizege. Stanley Bish 19) was in de klasse 4 de sterkste. Na een spannende strijd moest de vijf jaar oudere Sven Ver meulen er nipt aan geloven: 5-4. In de finale van het dub belspel 3-4 namen beide enkel spelfinalisten het op tegen Ser ge Eude en Joost Oranje. Nagel en Felius, die in de halve eind strijd ternauwernood van Ga- reth Lau en Dennis Helleman wonnen (9-8), hadden gister middag minder moeite met Eu de en Oranje: 8-5. De enkeltitel bij de vrouwen 3 was een prooi voor Marjolein Meulenberg. De Vlissingse won net als tegenstandster Stefanie Pauwels in de poule van drie speelsters van Eline Meijer Dus moest het onder linge treffen de beslissing brengen. Vanaf het begin do mineerde Meulenberg en was Pauwels nauwelijks in staat de Vlissingse in gevaar te bren gen. Uiteindelijk werd het klasseverschil uitgedrukt in erg duidelijke cijfers: 11-6. Bij de vrouwen 4, waar ook in een poule van drie gespeeld werd, was Eline Meijer al voor de slotdag zeker van de eindze ge. Zowel Alisha de Roover als Chantal van As waren niet in staat van Meijer te winnen'. De Roover werd tweede door op de slotdag Van As te kloppen: 8-5. In het dubbelspel vrouwen 3-4 waren Meulenberg en Esther Vendrik een klasse apart. Al leen Saskia Oranje en Pauwels konden het duo enige tegen stand bieden (8-6), maar Meij er en De Roover waren kans loos: 17-0. Ook in de klasse 5 mannen was er groot krachtsverschil. Hier bleek Jaimy Bish veel te sterk voorMichiel Ketting: 11-2. ■- JnorDaaf Kasse ovoost heeft zijn overwinning danken aan een moment van (oplettendheid van Kees Rijk, •kampioen van twee jaar gele- jen. In een positie waarin niet el aan de hand was, vergalop- I lerde de veteraan uit Lewe- irp zich. Provoost gaf eerst ie, toen twee en tenslotte één lijf weg. Vervolgens sloeg hij er vijandelijke schijven van itbord en bereikte de damlijn de overblijvende stand was jk kansloos, zodat hij enkele ttenlater moest capituleren, msemaker had in de eerste fa- van het toernooi af en toe niet rer geluk te klagen, maar in de rtij tegen Schunselaar ver inde hij beslist meer. Na het cbreken van een hekstelling d de Goesenaar voortdurend t betere van het spel. Toen jhunselaar meende zich door n offer lucht te verschaffen, dKousemaker daarvan kun- Q profiteren door simpel een hijf winst te pakken. Nu werd it weer gelijk en hoewel de lissinger moest blijven uitkij ken, bereikte hij toch een min of meer gelijkwaardige remise. Johnny de Leeuw en Daaf Kasse blijven de derde plaats delen, met twee punten achterstand op Kousemaker. De Leeuw speelde een knappe partij tegen Jan van de Weteringh, die in de opening een interessante ruil nam, maar daar in de loop van de wedstrijd steeds meer problemen van on dervond. De Leeuw kreeg een sterke aanval in handen en wik kelde in wederzijdse tijdnood af naar een gewonnen positie. Damblindheid Daaf Kasse had zaterdag alle geluk van de wereld. Tegen Wim Koppejan kwam hij door een ernstige blunder een volle schijf achter. In de overblijvende posi tie kreeg hij echter dermate veel compensatie dat Koppejan zijn plusschijf terug moest geven. Remise was daarna de meest lo gische uitslag. Maar een geval van damblindheid van zijn op ponent bezorgde Kasse toch nog de onverdiende overwinning. In de promotieklasse is de strijd om de titel weer volledig open. Koploper Arie den Hollander verloor onnodig van Frans Blaas, die daardoor samen met Jan van Beeck de koppositie overnam. Martijn Rentmeester, de onge slagen koploper in de eerste klasse, werd zaterdag zwaar aan de tand gevoeld door Arie Doom. Maar met wat kunst- en vliegwerk slaagde de aspirant Rianka Rentmeester, die met Martijn Rentmeester strijdt om de Zeeuwse damtitel bij de junioren, is aan zet in haar partij tegen J. Veerhoek. foto Willem Mieras uit 's-Gravenpolder er toch in de winst veilig te stellen. De nummer twee Jan Baayens volgt op vijf punten achterstand. In de tweede klasse kwam Erik Frederiks uit Oost-Souburg niet in actie, maar met acht pun ten uit vijf partijen staat hij ex- relatief het beste voor. Het meester Hun onderlinge duel Zeeuws juniorenkampioen- eindigde in een gelijkspel en schap wordt dit jaar een prooi beiden wonnen hun twee overi- voor Mai-tijn of Rianka Rent- ge partijen. GOES - Op sportpark Het Schenge startte rugbyclub Tovaal het jaar traditiegetrouw tegen Presidents' XV. Tovaal brak ook niet met een andere traditie, de club verloor voor de vier de keer op rij (17-5). Presidents kreeg gaandeweg de eerste helft greep op het duel en Bert Bakker opende de score. Jan Moelker verzilverde de conversion. De thuisploeg kon geen vuist maken en nog voor rust werd het 12-0. Na de pauze kwam Tovaal na een goede ac tie van Caesar Luikenaar en G iel Edam via Justin Smith terug tot 12 5. Tovaal kreeg vervolgens goede kansen via Mauricé Boelhouwers eOn Marijn Riemens. maar het was Presidents dat het duel besliste via de tweede try van Bart Spaas. MIDDELBURG - In Middelburg was er dit weekeinde een traditioneel nieuwjaarsduel. De rugbyers van Oemoemenoe namen het op tegen Oud-Oemoemenoe. De oude garde domi neerde de eerste helft. Door Hans van Dijk (2x), Arno Seijbel en Bob Fuchs leidde Oud-Oemoemenoe bij rust met 20-10. Voor Oemoemenoe scoorden Edwin van Helsland en Sylvio van Osta. Na rust was het gedaan met oud-Oemoemenoe. De conditie liet te wensen over en via twee tries van Rik Passchenier kwam Oemoemenoe rap gel ijk. Daarna spartelde de oude gar de nog knap tegen, maar door een tiy van Quinten van Dijk trok het jeugdige Oemoemenoe de winst naar zich toe: 25-20. ZIERIKZEE - Tijdens het nieuwjaarstoemooi van turnver eniging Delta Sport uit Zierikzee zijn zaterdag acht turnsters van de organiserende club eerste geworden. In de overige drie categorieën won een lid van Forza Gymnastica uit Goes, de enige andere vereniging die in Zierikzee meedeed. Voor Delta Sport-turnsters Babette Verkerke, Chayenne Bakker, Marjolein Mulder, Gina Kemmeren, Ester Loeve, Audrey Mol, Aniek Quist en Milou Verkerke was er een gou den medaille. Van Forza Gymnastica belandden Paulien Ver burg, Romy Joossen en Laurie Geenen op het hoogste treetje van het podium. Tijdens het nieuwjaarstoemooi konden de turnsters zich voorbereiden op de regiokampioenschappen op 24 januari in Sas van Gent HULST - De Zeeuwse Britta Schoe heeft zaterdag tijdens het WK mountainbike voor vrije liefhebbers in Hulst de wereldti tel bij de meisjes van negen en tien jaar gewonnen. Schoe, af komstig uit Vrouwenpolder, reed op de hard bevroren onder grond van het parcours in Hulst na de tweede doorkomst al weg van haar concurrenten. Vervolgens stond de jonge Zeeuwse de eerste plaats niet meer af. FLORENCE - Ex-beroepswielrenner Franco Ballerini moet zich op 14 januari bij de rechtbank verantwoorden voor ver meend dopegebruik. De winnaar van Parijs-Roubaix in 1995 en 1998 wordt gebruik van anabolen steroïden verweten. Vol gens het Italiaanse persbureau Ansa zou Ballerini in 1998 anabolen hebben genomen voor zijn zege in Parijs - Roubaix. De Italiaan, nu bondscoach in Italië, is zich van geen kwaad bewust. ,,Ik heb niets verkeerd gedaan", zei de 39-jarige Itali aan die twee jaar terug met wielrennen stopte. ANP/AFP door Jeremy Deug VLISSINGEN - In sporthal de Bas- kensburg werd gisteren een interessant oefenduel gespeeld ter voorbereiding op de topper die de basketballers van Vlissingen volgende week in eigen huis tegen High Five spelen. De junioren van Landstede uit Zwolle speelden, onder leiding van geboren Vlissinger Jesper Jobse (25 punten, 16 rebounds), sterk en wonnen met 84-87. BC Vlissingen-Landstede Basketbal Zwolle: 84-87. Vlissingen, dat speelde center Arno Franke, begon en had een laag schotpercen- iage. Zwolle maakte hiervan dankbaar en liep uit naar 6-11. Door een verdediging voorkwam Vlissin gen dat de gasten verder uitliepen, in het derde kwart kon Vlissingen de zelfs ombuigen met de sterk spe ende Stefan Schier en Jeroen Nieuw- ramp. Dit was echter niet voldoende, zette een tandje bij en de fraaie iriepunter van Jeffrey van Driel in de aatste minuut was niet genoeg voor de •coreh BC Vlissingen: Stefan Schrier 16 Jeroen Nieuwkamp 14, Danny Kas- 13, Erwin Hilbert 12, Jeffrey van Driel 0, Sander Klap 7, Amine Moulay Lamine alami 5, Rakesh Angnoe 4, Wilfred Klap 2 n Niels Wisse 1. esper Jobse, Zeeuw in dienst van ere- ivisionist Landstede uit Zwolle, legt het oefenduel tegen BC' Vlissin- en aan voor een van zijn vele scores. foto Lex de Meester door Joop van den Oudenhoven OUDENBOSCH - Jan Westdorp van ALM uit Goes is in Ouden bosch gewestelijk kampioen driebanden groot derde klasse geworden. Daarmee verdiende de biljarter een ticket voor het NK, van 30 januari tot en met 1 februari in Uden. Bram de Waard uit Wemeldinge van BV Jacobs werd tweede en maakte het Zeeuwse feest compleet. Piet Kox uit Tholen, uitkomend voor 3BSD, werd zevende. Westdorp (69) behoorde tot de favorieten, maar weet als geen ander dat het soms moeilijk is die rol waar te maken. Het lukte de man uit Goes. Hoewel het er op de tweede wedstrijddag even donker uitzag. Na een feilloze opening kwam zaterdag de klad erin en verloor Westdorp twee keer. Al liet de tweede nederlaag zien dat er van alles mogelijk was. Het verlies werd namelijk geleden met een moyenne van exact 1.000. Op de slotdag liet Westdorp geen twijfel bestaan over zijn suprematie. Met twee knappe zeges in respectievelijk 35 en 33 beurten werd de titel binnengehaald. De Waard sloop na een desa streuze start ongemerkt naar boven. Twee nederlagen op de eerste speeldag maakten hem kansloos, zo leek het. Maar be halve een gelijkspel in de derde ronde, stond hij geen punt meer af en werd tweede. Kox leek kansen op het podium te heb ben, maar verspeelde che op de slotdag door twee nederlagen. door Fred Rabout HULST - De organisatoren van het wereldkampioenschap ATB voor vrije renners hadden vrij wel op alles gerekend. Maar niet op een regenboogtrui voor een man die bijna twee meter lang is. Het tricot zat hem een beetje krap, hoewel dat ook weer wel zijn charme had tijdens het spe len van het Belgische volkslied. Dominique Cornu (18) uitBeve- ren-Waas heet de nieuwe we reldkampioen. Naast hem stond Wim Kakebeeke DELBURG - De handbal van EMM walsten thuis Westlandia heen (32-14) en ïn een plekje in de regio- C. Omdat concurrent He- dat zaterdag naar EMM L een punt liet iggen bij de van DES'72 (29-29), ploegen nu gelijk. Maar Middelburgers hebben een doelsaldo, had weinig moeite met indiaan (23-11) en is reeds terwijl Olympus in de- klasse ASC'95 ruim af- de:15-26. Bij de vrouwen de zegetocht van EMM on- voort. In Leid- was de equipe van Roelofs iets slimmer dan 16-18. De reserves van EMM verloren bij HVOS:13-10. EMM-Westlandia 32-14 (18-5): Het vertrek van vijf spelers heeft Westlandia bepaald niet onberoerd gelaten. De Naald- wijkers staan laatste en zijn ge regeld schietschijf. Tegen EMM was dat niet anders. Met Sjoerd Jongepier en Ronny Onwijn, maar zonder Ben Benoit (va kantie) en Joey Aertssen (duim- blessure) waren de gasten een eenvoudige prooi. Maar wel met een nare bijsmaak, volgens EMM-coach Jansen. „Je bent blij met de punten, maar toch was ik na afloop goed pissig." Het liep aanvallend niet lekker, zo lichtte de oefenmeester uit Serooskerke toe. Zelfs een mar ge van dertien bij rust (18-5) veranderde daaraan niks. Jan sen stoorde zich aan de uitvoe ring van de snelle tegenaanval. „De loopwegen zijn fout. Je ziet twijfels en de druk valt op ver keerde momenten weg." Scores EMM: Vincent van der Meij- den 6, Ronny Onwijn. Edwin David se. Marcello Tax. Jean-Marie Toubi ana 4, Tijs de Vos 3. Jurgen Vermaal Rinaldo Schipper, Ron Flipse Sjoerd Jongepier. GSC-Hollandiaan 23-11 (9-7 „Je geeft de spelers vooraf mee dat je bij winst veilig bent." Schijnbaar zorgden de woorden van trainer Jaap Quinten voor extra druk, want GSC kwam niet lekker uit de verf. Na de pauze was spanning er snel uit. GSC stelde orde op zaken tegen de hekkensluiter en zegevierde alsnog met dubbele cijfers. „We hoeven alleen nog maar naar boven te kijken." ASC'95-Olympus 15-26: De krachtsverschillen waren vele malen groter dan in Vlissingen Toen beperkten de Rotterdam mers de schade tot vier treffers. „Wat dat betreft, hebben we ons huiswerk goed gedaan", oor deelde trainster Rita van de Vel de na afloop. Vooral routinier Jan Woudstra was met twaalf treffers sterk op dreef. EHC-EMM 16-18 (9-14): Uit de laatste vijf duels haalde EMM liefst negen punten. De zege in Leidschendam was met de hak ken over de sloot. Dat beseft ook trainer John Roelofs. Blij met de punten, teleurgesteld over de manier waarop: „Na de pauze was het een aanfluiting. Zich verschuilen achter de bles sures van het tandem Carolien Davidse en Angela van de Bergh wil de Temeuzenaar niet. Een degelijke eerste helft (9-14) werd afgewisseld met een matig vervolg. „In de rust heb ik ze op wat tactische zaken gewezen. Maar waar dat bericht is geble ven, weet ik weet niet?" Regio Walcheren Vierde klasse Uiterton EPZ 5-4, Uiterton 2-Varian 8-4, fc Laurens 2- De Stoof 4-9, Partner Advies-VPV 3-10, Dek ker/Tramper-Garderen/Dekker 2 4-4, VPV-fc Laurens 2 2-9, vv Hebusport 2-Uiterton 6-5, EPZ-Partner Advies 5-5, De Stoof-Uiterton 2 8-11, Varian-Atofina 2-8 Stand. Uiterton 11-22, Uiterton 211 -21, Ato fina 11-19, vv Hebusport 2 11-19. Dekker/T ramper 11-19. De stoof 11-19, Partner Ad vies 11-17, Varian 11-14, EPZ 11-12, Garde ren/Dekker 2 11-11, VPV 11-9, fc Laurens 2 116 Vijfde klasse: Domburg 3-VAW 2-8, NDW Advocaten-Gouwe gheyt 3-3, De goe de vrienden-Beneveldeboys 8-5, Schipper Accountants-Jobse Timmerwerken 14-3, Torna 2-Westkapelle 2 4-8 (Jeans Inn heeft zich teruggetrokken). Stand: NDW Advocaten 10-28, Schipper Ac countants 11-25, Beneveldeboys 10-22, Goede Vrienden 9-21, VAW 2 11-14, Gouwe gheyt 11-13, Albatros 9-12, Jobse Timmer werken 11-11, Westkapelle 2 11-10, Dom burg 3 10r6, Torna 2 11-3. van onze sportredactie OOSTVOORNE - Javvad Bouazoui heeft in Oostvoorne de Kruini- ger-Gors Cross over 13,2 kilometer gewonnen. De Rotterdamse lo per van het Pearl-Benevia-looptearii uit Nieuw-Haamstede had op de eindstreep één seconde voorsprong op Wim Padmos. Bouazoui sloeg vlak voor de finish bijna een verkeerd pad in. be dacht zich op tijd en bleef de lokale favoriet Padmos voor. Archie Staal won de loop over 8.8 kilometer in 37,00 minuten. Zijn negen jarige zoon Tommy werd tweede over twee kilometer voor jongens tot twaalf jaar Advertentie de twintig jaar oudere Eric Ver- eecken, die tien minuten eerder sneuvelde in een schitterend man-tegen-man-gevecht op de Hulster Linie. Het brons was voor Steven de Schoesitter. Baukje Doedee, die haar roots in het Zeeuws-Vlaamse land heeft, maar nu in het Bevelandse Drie wegen woont, hoorde bij de vrouwen het Wilhelmus voor haar spelen. En hoewel het al de derde keer was, ook in haar du- atlon-tijd bij de jeugd was het al twee keer raak, liet het haar nog altijd niet onberoerd. Tevens hebben wij dinsdag on; Het haperde op veel fronten in de organisatie. „Een kwartier lang werd er niet gescoord, foeterde Roelofs. Scores EMM: Anouk Castenmiller en Petula Brasser 7, Maria Terra 2, Danielle Carol en Saskia van de Vel de. HVOS-EMM 2 13-10: In Spij- kenisse zat een goed resultaat er domweg niet in. Daarvoor was het krachtsverschil te groot. De middelen te beperkt. Met name de 4-2 dekking van HVOS was een struikelblok. „De nederlaag is terecht," erkent EMM-coach Annemrie Minnaert. „Na de pauze kwamen we niet meer in het stuk voor." Scores EMM 2: Sophie Felius en Aletta Baan 3. Marieke Riemens 2. Miranda Ridderhof en Suzanne Klerk WEGENS OPRUIMING GEEN VOETCONTROLE TORENSTRAAT 1 - 4353 AA SEROOSKERKE - TEL. 0118-591251 TEVENS OP ONZE RUITERSPORTAFDELING op onze restanten wintercollectie 2003

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17