iljarters slaan een gouden slag Junioren enige lichtpuntje Tjoba r rtis kan na winst er omhoog kijken Mooie biljartdagen voor De Bruijn reldtoppers zonder punten weg bij Delta/Ockenburgh in Goes Johan Ballegeer blijft bij Hoek Moukoko terug bij Terneuzen Houtepen keert terug bij SSV'65 Van Keulen nieuwe trainer RCS Holmatro wint eerste Goofie's race Verschoren pakt derde zege in Wallenloop Wilko Fokke weg bij Tjoba maandag 5 januari 2004 Zou het al ooit eerder ,d zijn op het biljart? ■aul de Bruijn denkt zelf Het, in de recordboeken :ii'jet'niet vermeld. De Hul- ^Sljarter speelde zaterdag °$tachem voor zijn team in «fnpetitie twee partijen toten (totaal 200 caram- uit in drie beurten. [tekent, snel uitgerekend, dat hij over die totale lengte maar één keer heeft gemist. Het beste bewaarde de Zeeuw, die in de topteamcompetitie uitkomt voor het team van Bevers Cate ring, voor zijn laatste partij. De ook niet onbekende Ad Klijn werd in één beurt van tafel ge veegd met hatelijke cijfers. Vroeger in de middag was De Bruijn met zeventig caramboles van acquit gegaan tegen de be scheiden biljarter Willem Sie- belink. In de tweede gang naar het biljart maakte hij de hon derd punten vol. Het was zijn eerste optreden op een dag die volledig in het teken van biljarten stond. Zaterdag avond trad De Bruijn in Dongen met Delta/Ockenburgh in de be kerwedstrijd tegen het team Bart Hultermans aan. En ook daarin liet hij zijn glanzende vorm zien. In het eerste setje van vijftien ging De Bruijn met een serie van elf van acquit, in de tweede set speelde hij uit met een serie van veertien. Alleen in de tweede set haperde de pro ductie te lang, waardoor het eindmoyenne over die partij op 2.300 uitkwam. Gisteren, in de wedstrijd tegen Van Wanrooy, zorgde Jean Paul de Bruijn sa men met Henk Habraken voor de eerste punten. „Ik had te veel dode momenten, daarom duur de het iets te lang voordat ik de partij kon uitmaken", zei de Hulstenaar na afloop. Het duel werd in de nerveuze slotfase beslist, toen beide bil jarters met nog vier en vijf ca ramboles te gaan een paar maakbare ballen lieten liggen. De Bruijn had zijn zenuwen het eerst weer in bedwang en haalde de eindstreep in 39 beurten (50- 47). Het was voor De Bruijn zijn ne gende winstpartij in elf partij en. Nog indrukwekkender is dit seizoen de zeven op elf in de Bel gische competitie. Daarin treft hij tegenstanders als Torbjörn Blomdahl, Raymond Ceule- mans en Dick Jaspers. 'an den Oudenhoven - Het driebandenteam )ta/Ockenburgh sloeg dit tyide een gouden slag. In 'Maden biljartzaal van 'burgh stuurde het se team gisteren een ge- rtegenstander punten naar huis. Ro- brtbomme verloor welis- Torbjörn Blomdahl, %artin Spoormans, Jean )vè Bruijn en Henk Habra- 'tjerden een huzarenstukje yenaaste concurrent in de isie. Ockenburgh won Ie zege staat het team op mt van de topdrie in de jsie. Zaterdag plaatste purgh zich zonder pro- i voor de finale van het ale bekertoernooi, dat Itot en met 27 maart in Td aan Zee wordt gehou- jvaar nnning op Van Wan- awbedrijven, datbehal- |öm Blomdahl ook de ex-wereldkampioen Sanchez in de gelederen yam ondanks een 4-0- bng bij de pauze toch |n in gevaar. Pas na de fcarambole van Martin nans (die schitterde met van veertien) tegen e stond het vast dat de fin Goes bleven. zette Ockenburgh >n Henk Habraken had ïoeitemet de falende Arie Weijenburg (50-30 in 44 beur ten). Jean Paul de Bruijn had iets meer moeite met Clemie van Wanrooij. Na de pauze volgde een curieuze strijd tussen Martin Spoormans en Daniël Sanchez en op tafel één Roland Forthomme en Torbjörn Blomdahl. De start was wat stroef. Ondanks een se rie van negen van Blomdahl zat er aanvankelijk weinig vaart in de productie. Nadat Forthom me even een voorsprong had ge nomen kwam de Zweed op stoot. Dat werd de Belg al snel fataal: 35-50 in 25 beurten. Toch was Blomdahl na afloop niet erg tevreden met zijn optre den. „Ik heb te veel gemakkelij ke figuren gemist en had ook niet het gevoel goed te spelen. Het verbaast me dat ik toch nog met twee moyenne ben geëin- digd." De spanning kwam van de an dere tafel. Bij winst van de Spanjaard Sanchez zou een re mise op het scorebord komen. Winst of een gelijke score zou voor Ockenburgh kostbare pun ten opleveren. De partij bleef lang volledig in evenwicht tot dat Spoormans met een serie van veertien toesloeg. Hij sloeg er niet alleen een kloof mee in de partij, maar tekende bovendien voor de hoogste serie dit seizoen in Ockenburgh gescoord. Zucht Toch was Spoormans nog niet buiten bereik. Sanchez rook zijn kans en kwam met series van 45 en 7 terug in de wedstrijd. De Belg verkrampte bij de gedach te aan weer een nederlaag met één punt verschil. Maar einde lijk, in de zevenendertigste beurt werd de finish bereikt. Een orkaan van geluid barstte los in de speelzaal en een zucht van verlichting ontsnapte uit de keel van Spoormans. Sanchez had in de nabeurt nog twee punten nodig. Die kwamen er ook, waardoor zijn ongesla gen status in de eredivisie ge handhaafd bleef. Zaterdag haalde Ockenburgh de finale van het nationale be kertoernooi door een simpele zege in de dubbele ontmoeting met de tweede-divisionisten van Bart Hultermans Installa tiebedrijf 2 in Dongen. Alleen Roland Forthomme viel iets uit de toon. Zijn 2-1-verlies tegen Wilfried Swaans had echter geen nadelige gevolgen. Het herstel kwam ook al snel. In de tweede ontmoeting telde een ge waarschuwd man voor twee en werd een simpele 3-0. De eerste ontmoeting, met Ron Schumann in de gelederen, werd met 6-2 gewonnen. Zon der tot groots spel te komen (teamgemiddelde 1.000) werd de zege een feit. De tweede ont moeting gaf meer spektakel te zien, Jean Paul de Bruijn, die in de middaguren in de ere divisie topteams moest aantre den, nam zijn plaats in de for matie weer in en liet vuurwerk zien. <r Voor de Zeeuwse ploe- zaterdag de eerste n de landelijke competi- afgesloten. For- r, Togo, Ondo en Seolto at met een overwinning. jortis 17-20: Nadat een wedstrijd met winst esloten, verwacht Fortis gat met de onderste definitief is geslagen, voorlopig niet naar (te kijken", zei coach pillissen. In de eerste yam Fortis nog wel ach- maar bij rust was de 10-9. In de tweede Fortis ook nog tegen Hl-achterstand aan, lama ging het gas er op de thuisploeg over Jow'iuandsBroe/ce 7, Rob Sanderse 4, El- pnburgh en Chaïm Koole 2. 17-18: Na een is Swift in de F de belangrijkste tiekandidaat. In dit iduel had de thuisploeg startende 12-10-voor- nj rust gaf vertrouwen. IREDACTIE nspark 28 GOES '113) 315640 113) 315669 tsport@pzc.nl (chef) akker Ie Vries inator midden) Inator noord) ld van Vliet 'an der Hooft Boersma REDACTIE 28 is 31 A GOES 113)315669 MEV izc.nl web@pzc.nl Na rust lag het initiatief bij Vi tesse. Swift moest achter de te genstander aan, leek in een tur bulente slotminuut (16-17 en 17-17) een punt te pakken, maar bleef met lege handen toen tien seconden voor tijd 17-18 werd gemaakt. Scores Swift: Mabel van de Velde en Paul van de Berg 5, Ivo de Hond 3, Judith Steenbergen 2, Lennert Oos terling en Sjoerd Sanderse 1 Sagitta-TOP 11-14: Tweede klasser TOP zat meteen goed in de wedstrijd zat, kwam snel op 0-3 zette en sloot daama een sterke periode af met een 4-9- tussenstand. Een mindere fase kort voor en meteen na de pauze maakte er bij 8-9 weer een open duel van en bij 10-10 kon de wedstrijd alle kanten uit. In het laatste kwart kreeg TOP echter aanvallend de geest en schoot de ploeg zich naar de verdiende 14- 11-overwinning. Scores TOP: Hannuël Kramer 5, Jitske van de Gruiter en Leon Kloet 4, Jantine Meulmeester 1 Korbatjo-Ondo 9-11: In een ste vig duel in de derde klasse had Ondo de hele eerste helft, nodig om een felle thuisploeg bij te houden. Met een gehandicapte ploeg (drie zieken die wel speel den) lukte dat niet helemaal: 7-6 bij rust. In het tweede part haal de Ondo verdedigend de angel uit de aanval van de tegenstan der. Scores Ondo: WimAllaart 5, Martijn Walraven 4, Mirte Hoogioerf en Iwan de Pagter 1 Stormvogels-Togo 12-15: „Een rotspelletje", zei Stormvogels- coach Richard Ollefers over het achterverdedigen van Togo. Zijn ploeg leidde nog wel bij rust met 8-7. Togo-coach Wim Voorneveld vond juist dat zijn ploeg zich goed had aangepast aan de tegenstander. Stormvo gels had na de pauze helemaal geen antwoord hebben op het verdedigende concept van de bezoekers:12-15. Scores Stormvogels: Jan Theune 3, Loura Kleine-pier, Arno Sanderse en Sander Koole 2, Linda Lievense, Marianne Verhulst en Frank Peene 1. Scores Togo: Edwin Machielse en Marcel Joziasse 6, Martin Crucq 2, Yvonne Joziasse 1. In de vierde klasse B blijft Seol to na de 17-14-overwinning bij Thor in Rotterdam ongeslagen koploper. Blauw Wit zakt in de vierde klasse A na de 14-13-ne- derlaag uit bij SKV weg uit de top. Torbjörn Blomdahl was de onbetwiste topspeler in de ontmoeting met Delta/Ockenburgh. De Zweed won zijn partij met een moyenne van twee, maar kon de eindoverwinning van het Zeeuwse team niet verhinderen. foto Wil lem Mieras door Euqène de Kok GOES - Het waren de in het veld gekomen junioren Dirk- Jan Westmaas en Sander Ha- rinck die in de laatste minuten nog wat glans gaven aan het duel van Tjoba met KVS uit Scheveningen. Dat was het enige lichtpuntje in een wed strijd waarin de korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen weerloos naar de slachtbank werden geleid door een superi eure tegenstander: 16-30. Tjoba verscheen zaterdag door afwezigheid van Marcel de Dreu en Chandra Goedegebu- re (blessures), Mark de Schip per en Esther van Boven (va kantie) en Astrid Koole (terug van een schorsing, maar op de bank) gehavend en verjongd aan de start. Niels Westmaas, Marleen Batenburg en Kim Hollestelle begonnen in de ba sis. „Ook diegenen die afwezig waren, hadden vandaag het verschil niet kunnen maken", concludeerde de realistische Tjoba-trainer Wilko Fokke na afloop. „Het lag vandaag aan de tegenstander. Die was ge woon te sterk, alle ballen gin gen er in bij hen. In de eerste helft zag ik al dat het een ver loren zaak was." De noodgedwongen mix tus sen junioren en meer ervaren krachten werd, na een ope ningsfase waarin zes minuten niet werd gescoord, onder de voet gelopen door KVS, waar van iedereen in staat bleek om vanuit elke positie te scoren. „De vrouwen van KVS speel den vooral in dienst van de ploeg", zei Niels Westmaas, één van de betere spelers van Tjoba. „Maar de mannen wa ren bijna niet af te stoppen. Er was geen houden aan." De Scheveningse ploeg, die het zich kon permitteren te starten zonder topscorer Victor de Groot, stond bij rust ai met 8- 14 voor. Onder aanvoering van Ruben van Arkel en Wouter Spaans (respectievelijk zeven en vier scores) breidden de Zuid-Hollanders die voor sprong na rust razendsnel uit. KVS degradeerde Tjoba tot een figurant in hun jacht op dertig doelpunten. Het pu- Ilse Boogaard (links) en Wilfred van der Meer concentreren zich op hun tegenstanders in het verde digingsvak. foto Willem Mieras bliek in Sportpunt Zeeland kon slechts lijdzaam toezien hoe de Zeeuwse korfballers, die met één punt op de laatste plaats staan, niets in te bren gen hadden tegen de nummer drie uit de overgangsklasse A. De leden van de drumband legden hun stokken halverwe ge al moedeloos neer. Voorspelbaar Pas in het laatste gedeelte veerden de mensen weer enigs zins op toen Dirk-Jan West maas en Sander Harinck in het veld kwamen. De vervangers van de halfzieke Wilfred van der Meer en de zwak spelende Robert van Schaik brachten met hun enthousiasme weer wat leven in het uitgeblust ogende Tjoba. „In de rust heb ik gezegd dat het allemaal te voorspelbaar was", zei Fokke. „Op het moment dat zij erin kwamen veranderde dat. Die jongens zijn onbevangen, wil len graag en doen het goedPlet zijn mensen waar de andere spelers volgend seizoen seri eus rekening mee moeten hou den." De pas zestienjarige Dirk-Jan Westmaas maakte in twintig minuten drie doelpun ten en debutant Sander Ha rinck gooide éénmaal de bal door de korf. Niels Westmaas, zeventien jaar en vorige week geselec teerd voor de nationale junio renselectie, oordeelde positief over zijn één jaar jongere broer. „Het ging lekker met hem. Ik geloof dat hij direct topscorer is. Hij viel goed in en had geluk dat de ballen goed vielen. Ook Sander was goed op dreef." De twee wisten dat een basisplaats voorlopig nog niet aan de orde is. „Ik ben het laatste seizoen al meer meege gaan als reserve en volgend jaar hoop ik nog vaker mee te gaan. Het is tot nu toe steeds goed gegaan, maar ik ben voorlopig nog geen vaste kracht. Dat zal nog wel twee of drie seizoenen duren. Ik ben ook nog maar zestien", zei Dirk-Jan Westmaas. „We mis sen vooral nog ervaring", vul de Niels hem aan. „Ik kan nu twee of drie wedstrijden ach ter elkaar goed spelen, maar daarna is de rek er misschien wel uit als ik steeds tegen erva ren teams speel. Op dit niveau moet je de hele wedstrijd ge concentreerd kunnen blijven spelen. Bij de junioren kun je nog wel eens even uitblazen onder de korf. Hier absoluut niet. Dat zag je vandaag wel. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Gerben van Boven 3, Robert: van SchaikWilfred van der Meer en Jojanneke Fokke 2, Niels West maas, Sander Harinck, Kim Holle- stelle en Marleen Batenburg h GOES - Johan Ballegeer is ook volgend seizoen trainer van Hoek. De Belgische oefenmeester is momenteel aan zijn eerste jaar bezig bij de hoofdklasser van het zaterdagvoetbal. Hoek reikte onder zijn leiding tot de achtste finales van de Amstel Cup en het bezet de vierde plaats in de hoofdklasse A. Hoek speelt morgenavond (19.30 uur) op eigen veld een oefenwed strijd tegen het Belgische Evergem en treft zaterdag de profs van Cercle Brugge. Ook die wedstrijd wordt in Hoek gespeeld en begint om 14.30 uur. Ad Roovers heeft zijn contract bij AZW met één jaar ver lengd. Roovers is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag tweedeklasser uit Axel, die momenteel de tiende plaats op de ranglijst inneemt. In de overeenkomst van Roovers is tevens een optie voor een derde seizoen opgenomen. TERNEUZEN - Williams Benoit Moukoko is terug bij Ter- neuzen. De Afrikaanse aanvaller verruilde de zondag-eerste klasser aan het eind van het vorig seizoen voor een avontuur in Israël, maar kwam daar niet aan spelen toe. Moukoko meldde zich daarom vorige week weer bij Terneuzen en werd na een gesprek met voorzitter Eddy Dobbeleir en trainer Paul Telussa weer aan de selectie toegevoegd. Moukoko trainde gisteren voor het eerst mee. GOES - Cees Houtepen keert na twee seizoenen terug als trai ner bij SSV'65. De Walcherse trainer is aan zijn eerste seizoen bezig bij Oostkapelle, nadat hij vorig seizoen na het ontslag van Angelo Nijskens als interim-trainer het seizoen afmaakte bij hoofdklasser Hoek. Daarvoor was Houtepen al drie jaar trainer van SSV'65, waarmee hij kampioen werd in de tweede klasse en lijfsbehoud in de eerste klasse bewerkstelligde. GOES - Alexander van Keulen wordt met ingang van het sei zoen 2004-2005 de nieuwe trainer van zondag-derdeklasser RCS. Hij volgt Hans Hack op, die vanwege drukke werk zaamheden onvoldoende tijd heeft om aan zijn tweede sei zoen bij de voetbalclub uit Oost-Souburg te beginnen. „Het is jammer dat Hack niet bij ons blijft", vindt RCS-voor- zitter Wessel Vermeulen. „We zijn tevreden over zijn inbreng en wilden graag met hem verder. Aan de andere kant is Alexander van Keulen een goede vervanger. We hebben al eens eerder met hem om tafel gezeten, maar toen wilde hij nog niet komen.Van Keulen was eerder trainer bij Bruse Boys en Kapelle en werd in oktober van het afgelopen jaar aangesteld als assistent-trainer bij Kloetinge. Daar toonde hij zich afge lopen week solidair met de ontslagen Karl Vergouwen. COLIJNSPLAAT - Schipper Hans Horrevoets heeft bij de eerste Goofie's race van het jaar de IMS-klasse op zijn naam geschreven. De Holmatro van Horrrevoets wist de Neder lands ORC-kampioen van 2003, de Levyah van Rudi Floridor, achter zicli te houden. De derde plek was Lenard van Oeveren in de Xanadu. In de ORC Club-klasse ging de eerste prijs naar de Happy van J. van de Starre, voor de Sula van Wim Huis- zoon uit Middelburg. In de ongemeten klasse was de eerste prijs voor het Spookschip van Jan Hemeldonk en in de een heidsklasse voor de first 31.7 ging de zege naar de Magnifique van Johan-Dirk van der Endt uit Yerseke. door SjaakSinke GOES - Voor de derde achter eenvolgende maal pakte de Belg Bart Verschoren van AC Duffel de overwinning in de Wallen loop in Goes. Hij hield de vete ranen Alex Storms (Duffel) en Ruud Woord (Thor) achter zich. Frans Roelofs brak de wedstrijd open. Hij zette zich aan de kop, met Remy Vasseur (Dynamica), Bart Verschoren, Alex Storms en Ruud Woord in zijn spoor. Al- win Vermeulen (AV'56) volgde op enige afstand. Vasseur ver dween al snel uit de kopgroep terwijl de derde Belg Tom Ver linden aansluiting kreeg. Bij het ingaan van de vierde ron de nam Verschoren zijn verant woordelijkheid en trok de kop groep uit elkaar. Storms kon de schade beperken terwijl Waard en Roelofs steeds meer terrein prijs moesten geven. Vanuit de achterhoede was Jan van Vaar- degem (Dynamica) tot bij Ver meulen gekomen. In de laatste fase van de wed strijd werd de voorsprong van Verschoren alleen maar groter om na 24 minuten en één secon dezijn derde zege op zijn palma res bij te schrijven. „Ik voelde me zeker nog geen honderd pro cent", liet de Belg na afloop we ten. „Ik heb bronchitis gehad en kon een paar weken nauwelijks trainen." Veteranen De veteranen Storms en Woord nestelden zich met een achter stand van vijftien seconden op de plaatsen twee en drie. Frans Roelofs finishte als vierde over all en pakte de tweede plaats bij de senioren. „De tactiek van de Belgen is simpel: ze laten je uit razen, doen in het begin geen meter kopwerk en slaan pas in de eindfase toe", wist Roelofs. John Overweel pakte de zege bij de mannen H5 0 voor Eddie Smit en Rein Swint bij de mannen H60. Slechts drie vrouwen waren er te bekennen op het parcours van de Wallenloop, maar dat waren niet de minste. Nationale topper Anjolie Wisse (Haag Atletiek) wil niet alleen graag lopen bij haar oude club AV'56 maar ze wil ook, samen met haar vriend Anton Engels, wat doen aan de bloedarmoede in de vrouwenat- letiek. Anton Engels loopt met plannen rond om in Zeeland een trainingsgroep op te zetten waarin de vrouwen niet alleen samen kunnen trainen, maar ook eebruik kunnen maken van faciliteiten op het gebied van blessurebehandeling en kracht training. Wisse, nog maar net hersteld van een flinke griepaanval, liep rustig haar rondjes en werd op eerbiedige afstand gevolgd door Karin Bastian. „Een rustig trai ningsloopje", kwalificeerde Bastian haar optreden in Goes. Wisse won de ruim vijf kilome ter lange loop in een tijd van 17 minuien en 52 seconden. Basti an deed er precies een halve mi nuut langer over. De onverslijtbare Greetje Smit (Delta Sport) finishte op de der de plaats overall en pakte dus ook de eerste prijs bij de vetera nen. GOES - Trainer Wilko Fokke verlaat aan het einde van het seizoen korfbalvereniging Tjo ba uit 's-Heer Hendrikskinde ren. „Het zijn tropenjaren ge weest bij Tjoba, ik wil daar straks even afstand van ne men", legt hij uit. Fokke nam het trainerschap van de overgangsklasser ander half jaar geleden over van Han Verbeke. Hij wist toen al dat hij een soort tussenpaus zou zijn. „Ik begon met een redelijk oud team en moest daar langzamer hand een jong team van maken. Volgend seizoen komt er echt een nieuwe, jonge groep en daar hoort een nieuwe trainer bij." Blessures Fokke had het ook niet gemak kelijk de afgelopen seizoenen. Zijn spelers kampten veelvuldig met blessures of gingen gerust halverwege het seizoen op va kantie. Het kwam de prestaties van de club niet ten goede. Steeds bleef Tjoba maar net in de overgangsklasse. En momen teel staat de ploeg laatste met slechts één punt. Fokke: „Ik heb wel eens het idee dat het baantje van hoofdtrainer onderschat wordt. Iedereen gaat maar weg en verwacht van mij dat ik het wel even oplos." Na de zomer trekt Fokke zich waarschijnlijk even helemaal terug uit het korfbal. „Haast als een kluizenaar", grapt hij. „Ik ga wat meer tijd aan mijn zoon tje besteden." Ko Crucq, de huidge trainer van Tjoba 2, neemt het eerste team dan van hpm mrer-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15