Celtic lijkt nu al zeker van titel PZC Z De Rooy raakt ver achterop Nieuwe deceptie voor Barcelona Jan Bos faalt op NK Peter Boon nieuwe bondscoach van tafeltennisvrouweif Palander en Raich stelen de show op l feestje van Maier Afgetekende winst De Clercq Glasgow Rangers kijkt na verlies in Old Firm tegen grote achterstand aan Chelsea komt in FA Cup niet langs Watford Barcelona meldt zich voor Davidw Pasanen verhuurd aan Portsmou[ Zeges voor Wubben en Michaud DOV uitgeschakeld in Europa Cp Valse kaarten EK in omloop Verrassende zege voor Zonta Rivaldo ontkent transfer naar Saudi-Arabië maandag 5 januari 2004 door Peter van Duyl DEN HAAG - Meer en meer ont aardt de traditionele tweestrijd om de Schotse titel dit seizoen in een uitbundige groen-witte ze getocht. Celtic versloeg aartsri vaal Glasgow Rangers zaterdag met 3-0, waardoor de kloof tus sen beide kemphanen halver- LONDEN - Chelsea is in de der de ronde van de FA Cup verrast door First Division-club Wat ford. Het nietige clubje hield de multimiljonairs uit Londen knap op een 2-2-gelijkspel. Watford nam zelfs tot tweemaal toe de leiding. Al in de vijfde mi nuut kopte Ha worth zijn ploeg naar 1-0. Gudjohnsen maakte uit een strafschop gelijk, waar na Mahon Watford opnieuw aan de leiding bracht. Lampard be paalde vier mi nuten voor rust de eindstand op 2-2. De clubs moe ten nu een return afwerken. Fulham, de club van doelman Van der Sar, voorkwam thuis pas op het laatst een blamage te gen Cheltenham, dat in de derde divisie speelt. De bezoekers hadden brutaal de leiding geno men, moesten snel de gelijkma kerincasseren, maar hielden het tot de slotminuut op remise. Toen sloeg Saha toe met zijn tweede goal van de dag. Hij voorkwam dat Fulham een bla merende return moest afwer ken. Dankzij twee treffers van Scho- les verzekerde Manchester Uni ted zich ook van een plek in de vierde ronde. Uit won de ploeg van Aston Villa met 1-2. Liver pool kwam uit bij Yeovil, dat in dezelfde divisie als Cheltenham speelt, pas laat op gang. Het duurde tot de 7 0e minuut eer het klassenverschil in de score werd uitgedrukt. Heskey en Murphy zorgden uiteindelijk voor 0-2. ANP/RTR wege de competitie al onover brugbaar oogt. De koploper heeft elf punten voorsprong op de Rangers. In de gebruikelijke trainersre- toriek zei Martin O'Neill na af loop van de Old Firm dat er nog niets beslist is, maar in zijn hart weet de ervaren oefenmeester van Celtic wel beter. De over macht van Celtic is dit seizoen zó groot, dat alleen een specta culaire ineenstorting de plbeg nog van de titel kan afhouden. De verhoudingen in de Schotse competitie nemen onderhand zelfs absurde vormen aan. Cel tic liet de 0-0 bij Dunfermline op de eerste speeldag volgen door achttien overwinningen op rij, een nieuw clubrecord. Het maakte in negentien duels 62 doelpunten en kreeg er slechts zeven tegen. Als het elftal van O'Neill deze vorm tot mei vast houdt, komt Celtic dit jaar uit op een totaal van ruim 140 goals en nog geen vijftien tegentref fers. Hulpeloos Glasgow Rangers hobbelt hij gend en hulpeloos achter zijn eeuwige rivaal aan. Voor de vierde keer op rij moest de ploeg zich gewonnen geven in een on derlinge confrontatie met Cel tic. En de derby van zaterdag maakte pijnlijk duidelijk dat het verschil in punten een reële weergave van de werkelijkheid is. Fernando Ricksen was zaterdag de enige Nederlander die in de Old Firm aan de aftrap stond en ook dat gegeven had symboli sche waarde. Nog niet zo heel lang geleden was ons land hofle verancier aan dé derby, maar het oranje-tijdperk loopt in Glasgow nadrukkelijk op zijn laatste benen. Toen Dick Advocaat in 1998 (in gezelschap van Bert van Lin- gen) een contract tekende bij Glasgow Rangers, ontstond er razendsnel een heuse Neder landse enclave in de Schotse hoofdstad. Arthur Numan en Giovanni van Bronckhorst wa ren de eersten die de Hagenaar achterna reisden, later volgden Rangers-spits Michael Mols wordt onderuitgehaald door Celtic-verdediger Stanislav Varga (links). ook Michael Mols, Ricksen, Bert Konterman. Ronald de Boer en uiteindelijk assistent-trainer Jan Wouters. De Nederlandse invloed bracht Rangers kortstondig succes. In 1999 en 2000 won de club de landstitel en de FA Cup, heel even leek zelfs een Europese doorbraak nabij. Maar na de eeuwwisseling glipte het succes als water door de vingers van de zeer ambitieuze topclub. On vermijdelijk volgde de aftake ling van het oranje-bolwerk. Van Bronckhorst (naar Arsenal) was in 2001 de eerste die ver trok, Dick Advocaat - opge volgd door Alex McLeish - werd weggepromoveerd naar de functie van technisch-direc- teur, voordat hij fulltime- bondscoach van Nederland werd. Numan stopte afgelopen zomer met voetballen, Konter man (naar Vitesse) werd wegge stuurd en inmiddels is duidelijk dat de contracten van Mols en De Boer in Glasgow niet worden verlengd. Zoals het er nu naar uitziet, zijn Wouters en Ricksen (contract tot 2005) de enige Ne derlanders die volgend seizoen ook nog op Ibrox werken. Grote nieuwe namen zullen er niet voor in de plaats komen. Ook in Schotland is het geld op, de tijd van ongelimiteerde transfers lijkt voorbij. De afge lopen weken zocht Rangers koortsachtig naar versterking op het middenveld. Het kwam uit bij Gavin Rae voor wie de club 300.000 euro aan Dundee betaalde. Rae debuteerde zater dag voor Rangers, maar moest zich al na een half uur laten ver vangen met een oude ham stringblessure. Michael Mols kwam voor de aanwinst in de plaats. Superioriteit Op dat moment stond Celtic al op voorsprong. De thuisploeg was op alle fronten beter dan de Rangers en nam rustig de tijd foto Christopher Furlong/RTR om die superioriteit in de score tot uiting te brengen. Binnen twintig minuten was het 1-0, toen Stilian Petrov een voorzet van HenrikLarsson inkopte. Op het uur knikte Stanislav Varga 2-0 achter Stefan Klos, kort voor tijd liet de Duitse keeper zich weer eens verrassen door een vrije trap, ditmaal van Alan Thompson: 3-0. Het enige wat Glasgow Rangei's daar tegenover kon zetten, was een kogel op de lat van Shota Arveladze. Het was alleszeg gend dat de anonieme ex-Aja- cied die daad verrichtte, toen het duel al lang en breed beslist was. GPD BARCELONA - Edgar Davids is een gewilde speler vol") verse Europese topclubs. Volgens diverse Spaanse medf nu ook FC Barcelona, mogelijk zelfs tussentijds, de Nedj-I! der aantrekken. De 30-jarige middenvelder heeft bij zi ■1C. dige club Juventus een aflopend contract en heeft aid»?., keren aangegeven dat hij aan het einde van dit seized^1 vertrekken uit Turijn. Eerder voerde zijn zaakwaarnej een gesprek met Internazionale. ANP/DPA AMSTERDAM - Petri Pasanen speelt de rest van hetsj- voor Premier League-club Portsmouth. De Finse veratl van Ajax wordt door zijn huidige werkgever voor een ha?J verhuurd aan de Engelse club. Pasanen kan bij Ajaxnie* ger rekenen op een basisplaats. Op zijn positie krijgt! Heitinga, die na een blessure sterk terugkeerde in heW van Ronald Koeman, de voorkeui'. De Finse interna» heeft bij Ajax nog een contract tot medio 2005. ANP HEERENVEEN - Het natuui'ijs lonkte, maar de man.g, schaatsers moesten in het weekeinde gewoon twee ktr~ kunstijsbanen aan de slag. De twaalfde wedstrijd uitcj clus om de KNSB/Essent-beker leverde zatei'dag een v,.j( sende zege op voor Kurt Wubben. Een dag later was deFj^ man Cedric Michaud weer eens de beste. Achter hem klassementsleider Jan Maarten Heideman als tweede HEERHUGOWAARD - Het vrouwenteam van tafelt club DOV Klaver Lelie is uitgeschakeld in de kwarti van de Eui-opa Cup 1. Voor eigen publiek in Heerhugosj ging de return tegen ASKO Froschberg Linz uit Oosti^ met 1-3 verloi'en. DOV had de eerste wedstrijd met dqe cijfers verloren. ASKO ging door naar de halve finales. ;sj De tafeltennissters van Remerij DTK slaagden er in F pest niet in de halve finales van de Nancy Evans te bei Tegen het Hongaarse Postas Matav SE verloor de ploegL ren met 3-2. ANP LISSABON - De organisatoren van de eindronde vanhfi voetbal in Portugal hebben gewaarschuwd voor valsei jes. Die zouden op het internet in ruime mate worden a boden. ,,We hebben diverse intei'netsites gevonden diei de officiële lijken. Op die sites worden kaarten aangt die niet van de officiële instanties komen", liet eem voerder van de organisatie in Poitugal weten. De valsei ten zijn goedkoper dan de echte tickets. In Portugal ai gend jaar sti'eng op echtheid worden gecontroleerd. AAfj INNSBRUCK - De Sloveense schansspringer Peter i heeft gisteren verrassend de derde wedstrijd van d« schansentournee gewonnen. Het was de eerste zege: loopbaan. Met twee sprongen van 128 en 128,5 meter Zonta de Fin Veli-Matti Lindstrom (126,5 en 124 meter, Janne Ahonen (Fin) werd derde met sprongen van 131 121 meter. Sigurd Pettersen, winnaar van de eerste twee strijden, houdt de leiding in het klassement. ANP/DPA van onze sportredactie MADRID - FC Barcelona is 2004 slecht begonnen. De im productieve ploeg van Frank Rijkaard verloor gisteravond met 3-0 bij Racing Santander. Juanma, Mario Requeiro en Javi Guerrero maakten de doelpun ten na rust. Het was al de zesde nederlaag dit seizoen voor Bar- 'celona, de nummer twaalf van de ranglijst op Achttien punten van koploper Real Madrid. Het gat met de subtop is te overzien: vier punten. Reiziger, Van Bronckhorst en Cocu stonden in de basis, Klui- SAO PAULO - De Braziliaan Rivaldo, zonder club sinds zijn vertrek bij AC Milan, heeft via zijn zaakwaarnemer ontkend dat hij gaat voetballen voor Al- Ittihad in Saudi-Arabië. Volgens de president van Al-It- tihad zou de 31-jarige Rivaldo vandaag naar Djeddah komen om een contract te onderteke nen. „Dat is niet waar. Rivaldo heeft min of meer besloten dat hij in Brazilië blijft", aldus Ri- valdo's zaakwaarnemer Carlos Arme. De wereldkampioen van 2002 kon bij Al-Ittihad in de ko mende vijf maanden 2,5 miljoen euro verdienen. ANP/AFP vert ontbrak. De aanvallende impulsen moesten komen van Ronaldinho en de Spaanse jeugdinternational Sergio Gar cia. De Catalanen kregen snel een overwicht, maar verzuim den dat op het scorebord tot uit drukking te brengen. In de tweede helft nam Santan der brutaal het initiatief over. De Turkse doelman Rustu Rec- ber maakte bij Barcelona een onzekere indruk. De Argentijn Saviola viel een kwartier voor tijd in, maar kon ook weinig meer uitrichten. Bovenaan maakte Real Madrid geen fout. De zege op Murcia was echter benauwd: 1-0. Raul scoorde al na negen minuten. In de tweede helft had Murcia alle gelegenheid voor een verrassing te zorgen. Mooie kansen bleven echter onbenut. Vijf minuten voor tijd trof Garcia de lat. Valencia blijft op twee punten volgen. Dat kostte tegen Villar- real veel geduld en moeite: 4-2. De bezoekers kwamen na een kwartier op voorsprong door de veelscorende Argentijn Riquel- me, gehuurd van Barcelona. Pas na een klein uur sloeg Valencia terug met doelpunten van Ru ben Baraja en Aimar binnen twee minuten. Deportivo la Co- runa, de nummer drie, was in Vi go oppermachtig in de derby te gen Celta: 5-0. Victor scoorde driemaal. Onderaan boekte Espanyol ein delijk weer eens een zege. de derde. Real Mallorca was het slachtoffer: 2-0. Beide treffers waren van Tamudo. ANP/RTR door Gijs van Oosten UTRECHT - Schaatser Jan Bos (28) ontbreekt over twee weken in Nagano voor het eerst sinds 1995 op het WK sprint. De we reldkampioen van 1998 werd gisteren op het NK sprint in Utrecht slechts zesde en moet vrezen voor de rest van zijn sei zoen. „Ik baal hier heel erg van", zei de kopman van de DSB-ploeg die acht keer achtereen aan het WK sprint deelnam. Bos plaatste zich nog wel voor de 500 meter op de wereldbe kerwedstrijd in Harbin (China) op 24 en 25 januai'i. Maar de kwakkelende schaatser uit Har derwijk vindt dat hij in zijn hui dige vorm niets aan de andere kant van de wereld te zoeken heeft. Hij gaat niet. „De bochten lopen goed, maar ik verlies op de rechte einden. Het is beter om daar de komende weken aan te werken." Of Bos dit seizoen nog in actie komt op de sprintafstanden hangt af van een mogelijke ska- te-off in het weekeinde van 7 en 8 februari. Bos wil in augustus als baan wielrenner naar de Olympische Spelen in Athene. Hij vraagt zich momenteel af of de cpmbinatie van twee sporten wel te doen is. „Nu is het even heel moeilijk, maar ik wil graag naar Athene. Ik fiets net zo lief als dat ik schaats." GPD door Koen de Vries ZOETERMEER - Peter Boon volgt Achim Sialino op als bondscoach van de Neder landse tafeltennisvrouwen. De uit Middelburg afkomsti ge Boon is momenteel hoofd topsport van de lafeltennis- bond (NTTB). Sialino treedt terug, omdat de samenwer king tussen speelsters en coach niet optimaal meer is. Hij blijft wel in dienst van de NTTB en zal een aantal van Boons taken overnemen. Sialino's laatse klus is de eer ste kwalificatieronde vj het Europees kampios schap van 2005, op 10 en januari in Sarajevo (Bosni a Nederland speelt dan tei België, Bosnië, Albanië r0i Spanje. Voor deze duelszfe( Linda Creemers, Carla N»e wen, Cathry Hof en Sigj van Ulsen geselecteerd. Peter Boon vervangt Si< per 1 februari. De kans|t< groot dat Boon de Chinesef Jiao aan de selectie toevi Zij komt bijna vijf jaar voor DOV uit Heerhi waard en krijgt binnei een Nederlands paspoort. van onze sportredactie FLACHAU - De skipiste draagt de naam van de lokale held Her mann Maier. De Oostenrijker kwam er zelf in het weekeinde niet aan te pas tijdens de we reldbekerwedstrijden in zijn woonplaats Flaehau. Landge noot Benjamin Raich won de reuzenslalom, waarop Maier zijn slechtste wereldbeker uit zijn loopbaan neerzette. De sla lom ging gisteren naar de Fin Kalle Palander, die het hele sei zoen al heerst op de discipline. Maier was in Flaehau nauw be trokken bij de organisatie van de wereldbekerwedstrijd. Dat kostte kennelijk veel energie. De 'Herminator' vond zichzelf zaterdag na de eerste run terug op de vijftigste plaats. Slechter deed hij het nooit in de races die hij afmaakte. Landgenoot Ben jamin Raich nam zijn favorie- tenrol gewoon over. Hij verdreef in de tweede run de verrassende Italiaan Massimiliano Blardone van de eerste plaats. Blardone eindigde nog wel als tweede, zijn eerste podiumplaats ooit. Maier bleef bedremmeld achter. „Ik ben eigenlijk voor de menig te gestart. In de training gaat het best goed. Nu was de druk te hoog", aldus de twee* olympisch kampioen vanf „Ik had thuis geen rust. j blijft wel leider in de stnjf de algemene wereldbeker ly Gisteren stal Kalle Palan» show. De Fin won zijn denfl reldbekei-wedstitjd dit s op de slalom. De wereld! oen van 1999 was in d run al de snelste en vergil zijn voorsprong in de tC Palander troefde in grootl| de Oostenrijker Manfred] ger af. Benjamin Raichbf een prima weekeinde njg vierde plaats. Lijdensweg Voor Alexandra Meisi kwam in Megève een eini een lange lijdensweg. Del baan van de winnares vat' gemene wereldbeker inl werd de laatste jaren door vele zware blessi teren was de Oostenrijks het eerst sinds een afd< Siera Nevada op 10 maan] weer de sterkste in een «f bekerwedstrijd. Ze z< in Frankrijk op de Super-lil de Franse piste bief Meisf" twee landgenotes voor. 3 Goetschl en Michaelal.j meister eindigden respe® lijk als tweede en derde. door Hans Koenekoop ER RACHIDIA - Een nieuwe eindzege in de Dakar Rally lijkt ver weg voor routinier Jan de Rooy. De DAF van de 60-jarige Brabander, drievoudig winnaar van het vrachtwagenklasse ment, kreeg in de vierde etappe een lekke band. De Rooy finishte op bijna drie kwartierals56ein de 75 kilome ter lange proef tussen Tanger en Er Rachidia in Marokko en viel ver terug in het algemeen klas sement. Zijn zoon Gerard kwam wel goed door de proef. Hij stuurde zijn DAF naar een tweede plaats, zeventien secon den achter etappewinnaar Ka- birov (Kamaz). De 23-jarige trucker, won de etappe van za- terdag. Net als vorig jaar was hij de snelste in de strandproef van het Spaanse Castellon. Hij ploegde de DAF-truck in min der dan acht minuten over een strook van negen kilometer rul kustzand. Gisteren hield hij stand aan kop van het klasse ment. „We reden vandaag lek ker door, maar in het tweede deel toch met het gas erop", ver telde hij. „Er zaten verraderlij ke gaten in de weg." De Rooy moest net als alle deelnemers aan Dakar na de proef nog 444 kilometer doorrijden naar het bivak in Er Rachidia. Hans Bekx blijft vooi'aan mee doen. Hij werd gistei'en vierde in de proef. De DAF-rijder verloor vier minuten. Ook Wuf van Gin- kel manoeuvreerde zijn Ginaf soepeitjes door de klei: zevende. De Finse autocoureur Ari Vata- nen bereikte een mijlpaal in de Dakar Rally. Hij boekte zijn vijftigste etappezege. De 51-ja- rige Vatanen, met naast zich landgenoot Juha Repo, was in een Nissan tien seconden sneller op het 75 kilometer lange cross traject dan de Fransman StéphanePeterhansel (Mitsubi shi). De derde plaats was voor de Italiaan Biasion (Mitsubishi). Peterhansel bleef eerste in het algemeen klassement. Tweevoudig winnaar Fabrizio Meoni won de etappe bij de mo toren. De Italiaan was op zijn KTM 990 cc tweecilinder ietsje sneller dan zijn teamgenoot Al- fie Cox uit Zuid-Afrika. De Spanjaard Esteve Pujol (KTM) is klassementsleider. ANP Mario de Clercq, met in zijn wiel landgenoot Sven Nys, is op weg naar de zege in de Grote Prijs Adrie van der Poel. foto Ed Oudenaarden van onze sportredactie IiOOGERHEIDE - De Belg Ma rio de Clercq heeft gisteren af getekend de vijfde aflevering van de Grote Prijs Adrie van der Poel op zijn naam geschreven. De veldrijder nam ruim afstand van de concurrentie. De Belg Tom Vannoppen eindigde op twintig seconden als tweede. Beste Nederlander was Maarten Nijland op de achtste plaats. Een week voor de nationale ti telstrijd kon Richard Groenen- daal zich niet mengen in de strijd om de top klasseringen. De nationale kampioen finishte als elfde. De Clercq, die nog niet tot de WK-selectie in België behoort, was gisteren de hele dag in de aanval. Last van zijn stei'ke landgenoot Bart Wellens had hij in Hoogerheide niet. De wereldkampioen koos voor een veldrit in Italië en werd daar verslagen door zijn broer Geert. De Clercq kwam met ploegge noot Vannoppen en Rabo-cou- reur Sven Nys op kop. Vannop pen liet een gat vallen, waarna De Clercq onbedreigd naar de eindzege kon ploeteren. „Mario was de sterkste", concludeerde Nijsna afloop. ,Ik ging voluit achter hem aan, maar kwam geen meter dichter bij." Vannoppen reed vervolgens naar de tweede plaats. Ook de nummer drie was een Belg, Arne Daelmans. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14