I I I I I Wennemars ligt al op WK-koers Dolf Roks heeft zin in nieuwe klus Timmer eenzaam aan de sprinttop Krappen moeiteloos naar de halve finale 14 15 18 lapan is volgende doel van sprinter krjen Robben nuift sfeer in Manchester Simpele winst Van Barneveld halve Seizoen Club Card NAC zc ter Boon coach van vrouwen Celtic rekent af met rivaal Biljarters slaan dubbelslag maandag 5 januari 2004 Breskens heerst op soccergala Verlies Paauwe geen schande Lange Delft 109 - Middelburg 0118-650755 ior Peter van der Hulst RECHT - Erben Wennemars, leermeester, wordt op het at sprint in Nagano vergezeld por zijn leerling Simon Kui- 'jrs. Voor de een was plaatsing lor het WK een formaliteit, -jor de ander een regelrechte "jrrassing. Kuipers, die nog )oi! in Japan was, reist van- lag naar Azië af. „Ik hield er loraf geen rekening mee. Ik oei mijn koffers nog pakken", li de glunderende 21-jarige aarndammer, die het NK als irde afsloot. tweede nationale sprinttitel, 2001, was voor Erben Wen- hars geen vanzelfsprekende [k. „Je moet het wel eerst in doen. Het komt j e niet aan- aien." In Utrecht beleefde hij i zoveelste huldiging van de jelopen weken. De vele suc- sen in 2002 leidden ertoe dat onlangs werd uitgeroepen sportman van het jaar. De vincie Overijssel deed dat eens dunnetjes over. „Bin- ;ort word ik ook nog stads- ïotor van Zwolle. Je moet :en wat je pakken kunt. memars dankt zijn succes- vooreen belangrijk deel aan i ploeg. „Mark Tuitert en Si- n Kuipers zijn mannen die j in de zomertraining kunnen shen. Tot de startlijn helpen elkaar en daarna is het ieder irzich. Als je zo kunt werken nis de chemie goed." ben is fantastisch, heel soci- ,Hij heeft zoveel ervaring. Ik ïveel van hem leren", looft ipers zijn ploeggenoot. Wen- piars dient als reisleider door het mondiale schaatsen, maar op j ongere leef tij d was de Zwol lenaar niet zijn idool. Dat was Jan Bos en pikant genoeg was Kuipers een van de rijders die voorkwam dat deze DSB-rijder zich voor de negende keer voor de WK plaatste. „Dat is wel leuk voor mij. Ik keek altijd naar Bos." Behalve gisteren dan. „De tijd van Jan op de 1000 meter heb ik niet meegekregen. Ik was alleen maar bezig met mijn ei gen race." Wennemars wil nog niet van een opmars van een nieuwe genera tie weten, oók al reist ook Beorn Nijenhuis als exponent van de jonge lichting af naar Japan. „Iedereen zegt wel dat de jeugd zo hard komt aanstormen, maar als je kijkt naar Gerard van Vel de en mijdan is het gat met de jonge rijders nog steeds groot. Alleen stelt Jan Bos teleur. Ik vind het sneu voor hem, maar sport is nu eenmaal hard. Jan is een sportieve verliezer. Hij heeft keurig zijn verhaal gedaan. Ik denk niet dat je dat aan een voetballer hoeft te vragen. Die stapt meteen in de bus." Openingen Neemt het seizoen voor Bos steeds dramatischer vormen aan, voor Kuipers schijnt na een slecht begin volop de zon. De NK afstanden bracht hem niet wat hij er van verwachtte. Tij dens een training kwam hij hard met Wennemars in botsing en moest zijn hand laten hechten. In Utrecht bleven incidenten uit en vertrouwde Kuipers op zijn 1000 meters. „Samen met de 1500 meter is dat mijn afstand. Op de 500 moeten mijn openin gen nog beter." De Spaarndam- mer boekte desondanks al veel vooruitgang. In een jaar tijd haalde hij op de 500 meter een seconde van zijn tijd af. Op de kilometer ging hij zelfs van 1 minuut 13 seconden naar 1.10.4. En dat terwijl Kuipers vorig sei zoen pas echt voor de sprint koos. „Tijdens de NK voor neo's reed ik nog de vijf kilometer, maar toen ik een weekje met de ploeg van Jac Orie meeging om te testen, bleek dat ik meer een sprinter was." Door de WK-deelname van Kuipers zijn de prijzen opnieuw eerlijk verdeeld tussen TVM en Sponsor Loterij. Zowel tijdens de EK-allround, komend week einde in Heerenveen, als op het WK sprint hebben beide ploe gen twee mannen aan de start. Naast Wennemars, Kuipers en Nijenhuis (derde) plaatste Van Velde (tweede) zich. Wennemars is in Nagano een van de favorieten op het WK. Was er tijdens de wereldbeker in Calgary een klassement opge maakt, dan had hij Jeremy Wo- therspoon verslagen. Maar in Nagano houdt hij ook rekening met andere rijders: Dmitrij Lobkov, Joey Cheek en Gerard van Velde. „Het sprinten leeft in Neder land, daar zijn Jan Bos, Gerard van Velde, Marianne Timmer en ik verantwoordelijk voor. Ik ben daar best wel trots op", aldus de sprinter, die zijn nationale titel gisteravond op gepaste wijze vierde. „We zijn nu al vier dagen in het nieuwe jaar en ik heb nog geen druppel alcohol gehad. Daar breng ik verandering in." GPD Erben Wennemars prolongeerde zijn titel in Utrecht en is een van de favorieten foto voor het WK in Japan. Vincent Jannink/GPD door Peter van der Hulst UTRECHT - Het moet een zaam zijn voor Marianne Timmer. Ze vormt in haar eentje de Nederlandse sprinttop. Timmer won gis teren in Utrecht voor de zes de keer de nationale titel, maar nog nooit was haar voorsprong zo groot. Zelfs Andrea Nuyt, in 2000 en 2002 kampioene, staat in middels op een straatlengte achterstand. En, veel triester nog, nieuw bloed dient zich in tegenstelling tot bij de mannen voorlopig niet aan. De Nederlandse afvaardi ging naar het WK wordt al j a- ren uit dezelfde namen sa mengesteld. Bij gebrek aan concurrentie richt Timmer zich op haar eigen tijden. En die stemden haar, vooral gis teren, tevreden. Zowel op de 500 meter (39,37 seconden), ondanks een misslag voor de finish, als de kilometer (1 mi nuut 18,83 seconden) reed de 29-jarige inwoonster van het Drentse Tynaarlo een baan record. „Dit was mijn beste 1000 meter van dit seizoen." Timmer vertrekt vandaag naar Japan, waar op 17 en 18 januari het WK wordt gere den. Erben Wennemars en Simon Kuipers, ploeggeno ten met wie Timmer in de zo mermaanden veel trainde, vergezellen haar. „We zijn met zijn drieën intensief be zig geweest. Je groeit met el kaar door naar een beter ni veau." De olympische baan roept bij Timmer bijzondere herinne ringen op. Ze won er in 1998 goud op de 1000 en 1500 me ter. „En ik reed er ook al eens goed tijdens de WK." Ondanks haar huidige vorm wil ze van een favorietenrol niets weten. „We zitten met zes, zeven meiden dicht bij elkaar. Die hebben allemaal kans, maar mijn openingen, volle rondes en timing zijn op dit moment goed." Richt Timmer zich op de in ternationale top, voor Nuyt, Annamarie Thomas en Frou- ke Oonk - tweede, derde en vierde in Utrecht - is in Naga no een bijrol weggelegd. De achterstand op de nationaal kampioene was met 4.215 punten immens. Nuyt reali seerde het zich, maar deson danks overheerste de tevre denheid. De TVM-rijdster, die vorig seizoen onder sprinttrainer Geert Kuiper overtraind raakte, worstelde de afgelopen maanden met haar techniek. Tijdens de World Cups van Calgary en Salt Lake City reed de 29-jarige Leusdense zwalkend rond. Ze 'zat' niet diep genoeg, waardoor ze haar kracht niet op het ijs kwijt kon. „En als het tech nisch niet wil dan werkt dat ook mentaal door." Zozeer zelfs dat Nuyt twijfelde of deelname aan de WK sprint in die vorm wel zin had. Intussen ziet de rijdster weer genoeg aanknopingspunten Onder Gerard Kemkers, die bij TVM de allrounders onder zijn hoede heeft, kreeg ze het gevoel terug dat ze anderhalf jaar had gemist. „Ik genoot zo van de eerste 600 meter, dat ik het laatste rondje maar op de koop toe nam", zei Nuyt over haar 1000 meter van zaterdag. Nuyt moet tijdens de WK sprint haar steun en toever laat weer missen. Kemkers begeleidt komend weekeinde de allrounders tijdens het EK in Heerenveen. GPD m aNCHESTER - PSV'er Arjen ibben (19) is dit weekeinde bij mchester United geweest lor een oriënterend bezoekje b de club. Volgens zijn vader zaakwaarnemer Hans Rob- In is van een concrete over lig naar de Engelse topclub jg geen sprake. „We hebben hdgekeken en gesproken met anager Alex Ferguson", aldus per Robben. „Daar hebben ieen goed gevoel aan overge- juden," familie van de talentvolle (ksbuiten werd enkele weken iden door PSV-voorzitter van Raaij cp de hoogte tracht van de concrete be- Jstelling van Manchester, hebben van hem toestem- gekregen om een kijkje te ïen bij de club", vertelt Rob- ,Dat hebben we vrijdag en lag gedaan. We zijn door iager Alex Ferguson in het ion en het trainingscentrum Igeleid. een concrete contractaan- [ding is volgens Hans Robben pgeen sprake. „Het enige dat sprake is gekomen, is de ig of hij nu direct overgeno- p zou worden of pas in de zo- |r. Maar Arjen wil dit bezoek pt goed op zich laten inwer- i voordat hij een beslissing jnt. Hij maakt het seizoen in geval af bij PSV." V is op de hoogte van de he istelling van Manchester teel. „Maar die club heeft 'nogniet officieel bij ons ge- •d/' weet manager scouting transferzaken Frank Arne- informele gesprekken heb- we wel over Robben gespro- maar ook andere clubs heb- naar hem en naar andere •Iers van PSV geïnformeerd, iralsnog heeft geen enkele Mch bij ons gemeld." gensde vadervande 19-jari- international zal in de loop 'de komende weken meer ïdelijk worden over de moge etransfer. lere geïnteresseerde clubs •Ven zich volgens Robben te melden. „Het wordt of v of Manchester United. ar denken we nu over na. or we gingen, wilden we twee gen weten. We wilden ken- maken met de omgeving van Club en we wilden weten hoe- '1 wedstrijden Robben zou pen spelen, ns Ferguson zouden dat er eer veertig zijn. Beide ^en zijn dus positief beant- .ANP Schouwse trainer moet Kloetinge redden van degradatie door Bauke Boersma KLOETINGE - Een jaar lang had hij geen officiële functie in de voetballerij. Maar Dolf Roks is terug op de velden. Als opvolger van de vorige week ontsla gen trainer Karl Vergouwen heeft de in woner van Dieischor de zware taak om Kloetinge te behouden voor de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal. „Ik heb er enorm veel zin in", zei Roks zaterdagmiddag, even nadat zijn nieu we ploeg op het kunstgrasveld van Kloetinge een gelijkspel (1-1) was over eengekomen met de Gelderse zondag hoofdklasser JVC Cuijk. „Het is niet zo dat ik het afgelopen jaar heb gewan hoopt, dat ik dacht dat er nooit meer een club zou komen. Ik heb diverse aan biedingen gehad, maar telkens was er wel een reden waarom het niet door ging. Bovendien, na zeventien jaar on afgebroken als trainer actief te zijn ge weest, is het ook best lekker en goed om een tijdje niets te doen. Maar nu heeft het lang genoeg geduurd. Ik ben blij dat ik weer aan de slag kan." Er wacht Roks, wiens komst naar het Wesselopark al een nieuw mixdrankje (Kloetinge on the Roks) schijnt te heb ben opgeleverd, bij zijn rentree als trai ner direct een hels karwei. Kloetinge staat voorlaatste op de ranglijst van de hoofdklasse A en moet nog heel wat punten sprokkelen om het vege lijf te redden. „Zo'n achttien punten waar schijnlijk", luidt de logisch klinkende rekensom van Roks. „En dat zal nog heel zwaar worden. Ik bedoel, Kloetin ge staat niet voor niets maar op twaalf punten. Maar het is zeker niet onmoge lijk. Ik denk dat de ploeg kwaliteit vol doende heeft en op de ranglijst is het ook niet zo dat de andere clubs mijlen ver van ons vandaan staan en nog am per in te halen zijn." Vertrouwen Vertrouwen (of liever: een stevig gebrek daaraan) zal een van de grootste tegen standers zijn in Kloetinges grote strijd om lijfsbehoud, weet Roks. „Een ploeg die halverwege de competitie voorlaat ste staat en waarvan de trainer zojuist ontslagen is, loopt nooit over van ver trouwen, da's duidelijk. Zo viel het mij vandaag tegen JVC ook op dat een aan tal spelers de bal niet naar voren durfde te spelen, maar heel vaak teruglegde In hoeverre dat aan de situatie bij Kloe tinge ligt, kan ik nog niet goed beoorde len. Misschien zit dat aspect van nature wel in deze spelers. En daar zal ik hoe dan ook aan moeten werken. Ze moeten durven voetballen." De bij een flink aantal Kloetinge-spe- lers heersende angst in het vriend schappelijke potje in de bittere kou en op de glibberige kunstgraspiste was in derdaad opvallend. Voor rust had de door Roks gekozen 'A-ploeg' daar meer Trainer Dolf Roks (voorgrond) slaat de verrichtingen van zijn nieuwe ploeg Kloetinge in het oefenduel tegen JVC Cuijk gade. foto Willem Mieras last van dan de 'B-keus' die de tweede helft mocht opdraven, meer vrijuit voetbalde en de 1-0-achterstand onge daan maakte. Maar, zo stelde de opvol ger van Vergouwen met klem, uit de op stelling tegen JVC Cuijk mogen geen vergaande conclusies worden getrok ken. „Het is zeker niet zo dat de elf spelers die vandaag begonnen de meeste kans op een basisplek maken en dat de rest daardoor veroordeeld lijkt tot de bank of zelfs het tweede. Ik heb hiervoor ge kozen op basis van de eerste competi tiehelft. Ik ben niet zo goed bekend ben met het huidige Kloetinge, want vrij dagavond was pas mijn eerste kennis making met de selectie. Daarom heb ik er de afgelopen dagen diverse kranten artikelen over de eerste competitiehelft op nageslagen. En ik heb me uiteraard intern laten bijpraten. Vandaag wilde ik de jongens gewoon allemaal eens aan het werk zien." Daarvan gaan er de komende tijd flink wat sneuvelen. Waar Vergouwen met een selectie van 26 spelers werkte, wil Roks zo snel mogelijk terug naar een groep van zestien tot achttien man. „Ik vind een groep van 26 veel te groot om lekker en goed te kunnen trainen", meent de oud-trainer van Sparta. „Daarom wil ik de selectie in korte tijd flink kortwieken. Assistent Ook wil Roks, die morgenavond met Kloetinge op het eigen kunstgrasveld oefent tegen Zeelandia Middelburg en komende zaterdag voor de beker tegen Yerseke speelt, op korte termijn een as sistent. Alexander van Keulen toonde zich immers solidair met Vergouwen en stapte na diens ontslag op bij Kloetin ge. Roks: „Ik wil snel een ervaren man naast me, als het even kan iemand die de club en de groep goed kent. Dat heb ik aangegeven bij het bestuur en daar wordt volop aan gewerkt." Roks beschouwt de uitdaging bij Kloe tinge vooralsnog als een interim-klus. „Er is nog niet gesproken over volgend seizoen. Samen met Dennis en Gérard de Nooijer ben ik bezig met het opstar ten van een voetbalopleiding voor de Zeeuwse jeugd. Eind deze maand ver wacht ik daar meer duidelijkheid over. Tegen die tijd kan ik ook pas inschatten of het trainen van een hoofdklasser er wel bij kan. Wellicht dat Kloetinge en ik in februari verder praten. Of dat niet te laat is voor de club? Ach, een hoofd klasser als Kloetinge vindt altijd een trainer." Maar goed, dat is vooralsnog toekomst muziek. Nu telt slechts één ding: Kloe tinge behouden voor de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. En daar levert Dolf Roks zijn eigen zaterdagse voet balpotjes in het tweede van het Zierik- zeese Mevo graag voor in. „Dat zal de jongens nog punten gaan kosten", lacht de interim-trainer van Kloetinge, ter wijl de avond over het Wesselopark valt en de kou alsmaar bitterder wordt „Maar serieus, ik heb er heel veel zin. Zelf voetballen is het mooiste dat er is, trainer zijn is het best denkbare alter natief. En ik denk dat we met Kloetinge zeker een kans maken om ons te hand haven." door Bauke Boersma GOES - Karin Krappen heeft zich zonder veel moeite gekwa lificeerd voor de halve finale van het Lakeside World Cham pionship. De Vlissingse dartster kende zaterdag in de strijd bij de laatste acht in het Engelse Frimley Green geen probleem met de Schotse Ann Kirk: 2-0. „Ik ben heel blij dat ik in tegen stelling tot vorig jaar de halve1 finale nu wel heb gehaald", juichte de in Frimley Green als vierde geplaatste Krappen (30) over haar eerste partij in het prestigieuze darttoemooi. „Het ging erg goed, dat had ik niet verwacht. Ik gooide een gemid delde van 26,43, Kirk kwam niet verder dan 23. Eén van de legs gooide ik uit met een dubbele buil en de partij gooide ik uit met tachtig. Da's aardig." Krappen was de hele wedstrijd de bovenliggende partij en was geen moment bang dat het mis zou gaan. „Ann Kirk heeft twee goede legs gegooid en dat was het dan wel." Extra gespannen was Krappen niet. „Ach, iedereen maakt van dit evenement altijd zo'n druk te, maar wat mij betreft is het een toernooi als alle andere toernooien. De entourage is in derdaad anders, grootser, maar ik lig er echt niet wakker van. Dat zal ze donderdag ook niet doen. Dan speelt de Vlissingse in de halve finale tegen Trina Gulliver, alom erkend als 's we relds beste dartster. De Engelse versloeg zaterdag haar landge note Barbara Lee (2-0). Krap pen: „Wat ik van die partij moet verwachten? Geen idee. Trina speelde tegen Barbara Lee niet bepaald groots, maar dat kan donderdag natuurlijk weer an ders zijn." De tijd tot de halve eindstrijd gaat Krappen doden met ont spanning. „Overdag ga ik wat tripjes maken, naar Londen en zo." FRIMLEY GREEN - Titelver dediger Raymond van Barne veld is de Lakeside World Pro fessional Darts (voorheen Em bassy) zaterdag begonnen met een eenvoudige overwinning. In de eerste ronde versloeg de Hagenaar, die eerste is ge plaatst, de Nieuw-Zeelander Peter Hunt met 3-0. In de twee de ronde komt Barney uit tegen de Engelsman Robert Taylor Co Stompé werd, net als vorig jaar, in de eerste ronde uitge schakeld. De Amsterdammer verloor van de Noor Robert Wagner met 2-3. ANP Advertentie of bel met de NAC odminlstratle: 076 5214500 verkrijgbaar: 08 december 24' Prijzen van C 57,00 tot 162,00. Ontvang bij aanvraag van een halve Seizoen Club Cord een kwartaal abonnement op Voetbal International ót een Mltre replica NAC bal. win

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13