PZC D&T eist veiliger Kanaalweg Klanten Keukengilde zijn geld waarschijnlijk kwijt PZC Waterland Neeltje Jans op thematische toer In het gelid wachten op de grondwerkers Toekomst Terneuzens muziekonderwij s in februari duidelijk 15 Fietsers volgens raadslid vogelvrij op gevaarlijke route bij Retranchement Optocht Driekoningen Den Dullaert Computerclub komt bijeen Verbranding kerstbomen in Aardenburg Ruilbeurs voor verzamelaars Jeugdcabaret in Sluiskil Ruimen asbeststof loods uitgesteld Man mishandeld in Kloosterzande LTC Dos wil eenmalige subsidie Leesproject voor Goese jongeren Kaartjes Bellida langer goedkoop zaterdag 3 januari 2004 door Marcel Modde NEELTJE JANS - Attractie park Waterland Neeltje Jans gaat zich meer toeleggen op i thematische arrangementen. De 'try-out' in de vorm van het zogeheten familiekerstfeest is volgens directeur A. van de Hoef, met goed vijfhonderd be langstellenden tot dusver, ge slaagd en krijgt een vervolg met soortgelijke activiteiten rond Pasen, Pinksteren in de zomervakantie en tijdens de herfst. Met de speciale arran gementen mikt Waterland zo wel op de jaarkaarthouders - en hoopt hen zo te verleiden tot een herhalingsbezoek - als op vakantiegangers die in de regio zijn neergestreken. „We doen iets extra's voor volwassenen én kinderen en maken er zo in feite een beetje een Waterland- Plus van", aldus Van de Hoef. Voor wat betreft het 'familie kerstfeest' uit zich dat (tot en met morgen) in een welkomst drankje, gevolgd door een zee hondenshow, lunch en een toepasselijke Disney-film. Daarnaast zijn ook de gebrui kelijke attracties, met uitzon dering van de waterspeel plaats, geopend. De behoefte aan speciale acti viteiten is volgens de directeur boven komen drijven in het klantenonderzoek. Medewer kers van het Nederlands Re search Instituut Toerisme (NRIT) peilden bij vijfhonderd bezoekers hun opvattingen over het themapark op het voormalige werkeiland. „De resultaten van die meting druppelen nu langzaam bin nen en daar gaan we stapsge wijs zeker ook ons voordeel mee doen", zegt Van de Hoef zonder zich in dit stadium ver der inhoudelijk te willen uitla ten over het onderzoek. „In eerste instantie betreft dat dus het standaardverhaal dat we hier te vertellen hebben aan kleden met iets dat aansluit bij de periode van het jaar, zodat een bezoek voor iedereen steeds aantrekkelijk blijft." Over de belangstelling voor Waterland heeft Van de Hoef overigens niets te klagen, zo geeft hij zelf aan. Het park trok alleen al in de feestmaand ze venduizend bezoekers, twintig procent meer dan in 2002 werd geteld. Daarmee is volgens de directeur het mindere resultaat over het hele seizoen 2003 meer dan goed gemaakt. In totaal bezochten vorig jaar 310.000 mensen het park. loorRenévan Stee Retranchement - De •aadsfractie van Dorpsbelan- ;en Toerisme (D&T) in Sluis vil dat er zo snel mogelijk maat regelen in het kader van Duur zaam Veilig worden getroffen lie vooral zwakke weggebrui kers op de Kanaalweg bij Re- ranchement beschermen. Dit [nede naar aanleiding van het ingeval waarbij vorige week ien automobilist om het leven jtwam. *Zoals bekend gaat het om een ;eer gevaarlijke weg, waar in de oop der jaren al veel dodelijke Ingevallen door te hoge snel- feid hebben plaatsgevonden, daarom vragen wij opnieuw .andacht voor -al dan niet tij de- Ijke-passende maatregelen. Op oortgelijke buitenwegen is de Maximumsnelheid terugge bracht naar zestig kilometer. Op le Kanaalweg is nog steeds iiets gebeurd", zegt D&T-frac- delid B. Basting uit Retranche ment. s3 ruggetje jjasting vindt dat er vooral Maatregelen moeten worden ge troffen om fietsers te bescher men. Die zijn volgens hem Jagelvrij zodra ze op het grens overschrijdende fietspad naar okke de Kanaalweg moeten 'ersteken. Hetzelfde geldt ter lOgte van het bruggetje over ;t afwateringskanaal, waarna de smalle rijbaan moeten ge- JULST - Buurtvereniging Den Jullaert in Hulst houdt dinsdag januari weer de traditionele Driekoningenoptocht voor kin deren uit de wijk. lamen met drie volwassen ko ningen wordt een lampionop- 'bcht gehouden die ongeveer *én half uur duurt. Het is de be speling dat de kinderen zich terkleden als één van de drie ■>ijzen en ook voor een lampion itf lantaarn zorgen. De tocht start om 18.30 uur op het Euro- taplein bij de Spar. Er gaat een pluidswagen mee die zorgt por passende muziek, je tocht eindigt dit jaar aan het geintje van de Seerattstraat. j)aar staan vuurkorven en is er en levende kerststal met dieren h Maria en Jozef. Het bestuur j| de vrijwilligers van de buurt vereniging Den Dullaert zorgen Caarna voor iets lekkers voor ie dere deelnemer. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN nj Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl k? Conny van Gremberghe 3 (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst it'Renévan Stee j/'Frits Bakker (sport) Baudeloo16 l( Postbus 62 if 4560 AB HULST l Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 ji E-mail: redhulst@pzc.nl I Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES 'i Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET j www.pzc.nl 0 E-mail: web@pzc.nl jj Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur bruiken om hun weg te vervol gen. „Over de grens zijn wel passen de maatregelen genomen om fietsers veilig over te laten ste ken bij het Vogelpark in Knok- ke. Vervolgens kunnen ze verder over een fietspad, terwij 1 er geen doorgaande route ligt die bo vendien minder intensief wordt gebruikt dan de Kanaalweg. Gezien het internationale ka rakter van de verbinding kan Nederland niet achterblijven", aldus het D&T-raadslid. Basting heeft de situatie rond de Kanaalweg al herhaalde malen aangekaart in de raad van de voormalige gemeente Sluis- Aardenburg en in de gemeente raad van Sluis. Het frustreert hem in hoge mate dat hij steeds als antwoord kreeg dat -in af wachting van een definitieve beslissing over Sluis aan Zee (directe open verbinding tussen Sluis en de Noordzee)- nog niet bekend is hoe de zogenaamde slag naar de kust er uit komt te zien. „In dit verband is de keuze ge maakt om een fietspad langs de Braamdijk te leggen, maar ook daarvoor zijn nog steeds geen stappen ondernomen. Na twee j aar is het vraag of die duidelij k- heid er ook komt. Ons inziens is het hoog tijd dat de Kanaalweg zo snel mogelijk wordt aange pakt om te voorkomen dat er nog meer slachtoffers vallen. Het kan immers niet de bedoe ling zijn achterover te leunen totdat er eindelijk eens iets meer bekend is over Sluis aan Zee." door Conny van Gremberghe AXEL - Bewoners van huizen en boer derijen in het Zeeuws-Vlaamse buiten gebied die niet zijn aangesloten op het reguliere rioleringssysteem hebben van de bevoegde instanties (gemeenten en waterschap) nog tot 2010 de tijd gekre gen om de aloude septictanks te ver vangen door zogenaamde Individuele Behandeling Afvalwaterinstallaties (IB A's). Het gaat met name om panden in de niet-kwetsbare buitengebieden. In de wel kwetsbare gebieden (bij natuurge bieden) worden woningen de komende tijd wel door de gemeenten en schap op nieuwe IB A's aangesloten. De gemeente Terneuzen moet 26 van dit soort instal laties plaatsen, Hulst twee meer en de gemeente Sluis maar liefst 86 stuks. Terneuzen heeft de eerste installaties al laten aanrukken. In de Kappelstraat bij Axel liggen acht mini-waterzuiveringsinstallaties te wachten om aangebracht te worden. Dit zal gebeuren zodra de vorstperiode achter de rug is. De voorzieningen blij ven eigendom van de gemeente, die ook zorg zal dragen voor het beheer en on derhoud. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Hobby Compu ter Club (HCC) houdt deze maand weer enkele bijeenkom sten. Dinsdag 6 januari komen leden bijeen in Hotel Goes aan de An thony Fokkerstraat in Goes. Donderdag 8 januari staat een bijeenkomst gepland in het Churchill hotel in Terneuzen. Op deze bijeenkomst wordt een en ander verteld en gedemon streerd over video bewerking met het hard en software sys teem Cassablanca. Beide bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. AARDENBURG - De Aarden- burgse brandweer houdt zater dag 10 januari de jaarlijkse kerstboomverbranding op het terrein achter de brandweerka zerne aan de Noordstraat in Aardenburg. Om zeven uur 's avonds worden de bomen in brand gestoken. In de aanloop naar de verbranding worden de bomen met tractor en wagen opgehaald. Om twee uur 's middags worden bomen aan Plan Oude Stad opgeladen, een halfuur later is de Markt aan de beurt. Om drie uur arriveert de tractor bij de bibliotheek in de Bootstraat, om tenslotte om 15.30 uur aan de Kaai bomen mee te nemen. Vanaf 18.00 uur kunnen kerst bomen worden ingeleverd op het terrein achter de brand weerkazerne. door Ronald Verstraten TERNEUZEN - Het lijkt vrij wel zeker dat mensen die in 1996 een keuken hebben ge kocht bij een vestiging van Keu kengilde, hun - te veel betaalde - geld nooit zullen terugzien. Vol gens rechtsbijstandverzeke- raars is niet zeker dat de leve ranciers aangepakt kunnen worden. En zelfs bij een voor de kopers gunstig vonnis, is er geen garantie dat er uitbetaald wordt. Zo'n tweeduizend mensen in Nederland hebben in 1996 een keuken gekocht bij een van de winkels van Keukengilde, TERNEUZEN - In zorgcentrum Bachten Dieke aan de Konin- ginnelaan in Terneuzen wordt zaterdag 10 januari een Inter nationale Ruilbeurs gehouden. Verzamelaars van onder andere postzegels, munten, ansicht kaarten en telefoonkaarten kunnen tijdens dit evenement hun hart ophalen. Een lid van de postzegelvereniging Zeeuws- Vlaanderen presenteert een kleine tentoonstelling over 'de dierenriem' en 'de vier seizoe nen'. Om 11.30 uur is er een jeugd veiling. Om 15.00 uur wordt een grote veiling gehou den. De beurs is te bezoeken van 10.00 uur tot 17.00 uur. waaronder die in Goes en in Oostburg. Ze konden daarbij meedoen aan een zogenaamde cash-back actie. Die kwam erop neer, dat ze na vijf jaar het volle dige bedrag van him keuken zouden terugkrijgen. Een voor waarde was dat ze zouden af zien van in de keukenbranche gebruikelijke kortingen van soms enkele duizenden guldens. De kopers betaalden de volle prijs en kregen een cheque die in 2001 kon worden verzilverd. De actie was opgezet door Inter- keukengilde bv, waarbij zo'n 95 winkels als franchisenemer wa ren aangegesloten. Interkeu- kengilde had een contract gesloten met een grote Ameri kaanse verzekeringsmaat schappij. Dat was gebeurd met bemiddeling van Interprom Ne derland in Rotterdam. Dit be drijf zou de Amerikaanse verze keraar hebben doorgelicht en had geconcludeerd dat uitbeta ling gegarandeerd was. Hoewel de Keukengilde-win- kels hun klanten verzekerden dat 'het geld er was', leidde het insturen van de cash-back che ques in geen enkel geval tot uit betaling. Geruchten dat het Amerikaanse bedrijf failliet was, werden ontkend. Vervol gens bleek het bedrijf van naam te zijn veranderd en met de noorderzon vertrokken. Verscheidene kopers trokken daarop aan de bel bij de Consu mentenbond en namen een ad vocaat in de arm, onder meer via de stichting Rechtsbijstand in Tilburg. Daarnaast besteedde stichting de Ombudsman aan dacht aan de zaak in het televi sieprogramma Kassa. De Keukengilde-winkels, die de schuld bij Interkeukengilde leg den, veranderden wijselijk van naam en sloten zich bij andere keukengroothandels aan. Verzekeraars Intussen spande de advocaat prof. mr. Dommering een rechtszaak aan, in opdracht van zes rechtsbijstandsverzeke- raars en de Consumentenbond. Die zaak sleept zich nu al twee jaar voort. Terwijl de advocaat eist dat de koopovereenkomst wordt nagekomen, vinden de keukenleveranciers dat zij daar niet toe zijn verplicht. Boven dien zeggen ze dat zij niet in staat zijn om alle klanten terug te betalen. Daarnaast vinden ze dat de schade die hun klanten hebben opgelopen alleen het be drag geldt dat ze extra hebben betaald, door van kortingen af te zien. Ze vinden dan ook dat een eventuele vordering tot dat bedrag beperkt moet worden. Interkeukengilde stelt intussen Interprom aansprakelijk en heeft de rechter daarom ge vraagd om ook dit bedrijf in het onderzoek te betrekken. De rechter heeft dat inmiddels ook Advertentie Bouwkundigen en civieltechnici opgelet! Volop baankansen in het nieuwe jaar? www.continu.nl De rechtszaak is nu in het stadi um van een schriftelijke ronde, waarin alle partijen opnieuw hun zegje mogen doen. Van be lang daarbij is, dat bij een soort gelijke zaak in Amsterdam de consumenten in het ongelijk zijn gesteld. Volgens de stichting Rechtsbij stand 'kan het nog heel lang du ren voordat het zeker is of de leveranciers kunnen worden aangepakt.' De stichting waar schuwt dat een gunstig vonnis geen garantie is op uitbetaling. „De tegenpartijen kunnen na melijk door het grote aantal vorderingen financieel niet in staat zijn om die uit te keren. Het is zelfs mogelijk dat zij hier door failliet gaan", laat de stich ting weten. SLUISKIL - Kinder- en jeugd- cabaretgroep Het Talent brengt in het weekend van 24 en 25 ja nuari twee keer de voorstelling 'Omroep Sluiskil' in welzijns- centrum 't Meulengat in Sluiskil. Op zaterdag begint de voorstelling om 20.00 uur, zon dag om 14.00 uur. VOGELWAARDE - Het opruimen van de restanten van champignonkwekerij Agrichamp in Vogelwaarde, die in de laatste nacht van 2003 in vlammen opging, laat nog even op zich wachten. Medewerkers van de milieudienst van de ge meente Hulst, de plaatselijke brandweer en de verzekeraar van de familie Geensen, eigenaar van de kwekerijhebben in middels een ruimingsplan opgesteld en afspraken gemaakt over de financiële afhandeling. Burgemeester J.F. Mulder van Hulst: „Door de sneeuwval kunnen we echter nog niet beginnen met het opruimen. Wel hebben onze diensten precies gelokaliseerd waar asbesthou dende dakdelen en andere restanten van de loods terecht zijn gekomen. Het merendeel is feitelijk binnen de buitenmuren van de loods terechtgekomen, een klein deel op een belendend weiland. Als de sneeuw weg is zullen we onmiddellijk begin nen met opruimen." Over de oorzaak van de brand wist Mulder nog niets te vertel len. Het onderzoek van de technische recherche is nog niet af gerond. KLOOSTERZANDE - In de nieuwjaarsnacht is een 32-jarige man uit de gemeente Terneuzen in de Cloosterstraat in Kloos terzande mishandeld door enkele, hem onbekende personen. De man werd tussen half vier en vier uur zonder aanleiding geslagen en geschopt. Hij liep diverse verwondingen op in zijn gezicht. Ook had hij last van zijn ribben. De man stelde zich onder behandeling bij een huisartsenpost. VLISSINGEN - Tennisvereniging LTC Dos heeft bij de ge meente Vlissingen een aanvraag ingediend voor een eenmali ge financiële ondersteuning. Een aantal van de tennisbanen is hard aan renovatie toe. „De tennisbond heeft al aangegeven dat ze een aantal banen gaat afkeuren. Ze liggen er al tiental len jaren en zijn nog nooit echt vernieuwd. Dit wordt de eerste grote renovatiebeurt", vertelt voorzitter M. Stijnman van de vereniging. Omdat de vereniging altijd financieel zelfstandig is geweest, vindt ze het redelijk als de vereniging een eenmali ge subsidie krijgt van de gemeente. LTC Dos is gevestigd op het tennispark aan de Zwanenburgseweg in Vlissingen. GOES - Op initiatief van de openbare bibliotheek Goes is een leesproject gestart op de Goese scholen. Het project draait om verscheidene leescafés die op woensdag 14 januari gehouden zullen worden op diverse plaatsen in Goes. Naar de cafés ko men landelij k bekende schrijvers om met de leerlingen te pra ten over hun schrijverschap. Het is dit jaar de derde keer dat de activiteit wordt gehouden. Voor het eerst is er nu samenwerking tussen drie scholen. Het St. Willibrordcollege is dit jaar toegevoegd aan het Groen College en het Goese Lyceum die ook in eerdere jaren al mee deden. Van deze scholen doen in totaal ongeveer 250 leerlin gen mee aan het project. Het gaat hierbij vooral om leerlingen in het vmbo. Naast de bibliotheek en de scholen werken ook de Kunstbende, het ROC, boekhandel Het Paard van Troje en de Zeeuwse bibliotheek mee aan het project. In de aanloop naar de leescafé-dag is de leerlingen gevraagd om hun favoriete schrijver te kiezen. Samen met de biblio theek hebben de leerlingen afspraken met de gekozen schrij vers gemaakt. De keuze is uitgegaan naargevallen op Wim Daniëls, Annie van Gansewinkel, Anton van der Kolk en Sta sia Cramer. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De speciale werkgroep die de toekomst van het beeldend en muzikaal on derwijs in Terneuzen onder zoekt, verwacht eind februari met een advies te kunnen ko- Dat blijkt uit het 'stappenplan' dat de projectgroep heeft opge steld. Nadat alle betrokkenen hun zegj e er over hebben gedaan nemen burgemeester en wet houders een definitief stand punt in. De gemeenteraad be slist dan uiteindelijk in juni. De voormalige gemeenten Axel en Sas van Gent hadden het mu ziekonderwijs uitbesteed aan de Zeeuwse Muziekschool. In de voormalige gemeente Terneu zen maakte de muzikale en de beeldende vorming onderdeel uit van het gemeentelijk insti tuut Toonbeeld. De vraag is nu welke van beide instanties het beste het muzikale en beeldende vormingsonderwijs in de ge meente kan verzorgen. Het onderzoek richt zich op de kwaliteit, de gevolgen voor het personeel en de financiële as pecten. De medewerkers van Toonbeeld zijn in dienst van de gemeente Terneuzen. Als de muzikale en beeldende vorming een andere invulling krijgen, heeft dat meteen gevolgen voor die medewerkers. Verder spelen bij een weloverwogen besluit de financiën ook een belangrijke rol. In het onderzoek wordt daarbij ook gekeken naar de les gelden die de cursisten moeten betalen. Drie opties Volgens de projectgroep zijn er drie scenario's 'mogelijk en re- eel'. De eerste optie is dat Toon beeld de gehele muzikale en beeldende vorming verzorgt. Omdat de gemeente niet voor 1 januari 2007 uit de gemeen schappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool kan stappen, zal er een afkoopsom moeten wor- den opgehoest. De hoogte daar van is volgens de werkgroep op dit moment nog niet in te schat ten. Een ander alternatief is dat Zeeuwse Muziekschool zowel de muzikale als beeldende vor ming verzorgt. Dit heeft echter grote gevolgen voor de mede werkers van Toonbeeld en voor de exploitatie van de nieuwe ac- commodatie van Toonbeeld. Bovendien is het volgens de werkgroep de vraag of de Zeeuwse Muziekschool op een verantwoorde wijze muzikale en beeldende vorming kan leve ren. Tenslotte is er nog de mogelijk heid dat De Muziekschool het muzikale en Toonbeeld het beeldende gedeelte voor zijn re kening neemt. Ook dit heeft per sonele gevolgen en er zijn ook organisatorische consequenties verbonden het gemeenschappe lijk gebruik van het pand van Toonbeeld. Overigens bleek uit een eerder onderzoek van de Zeeuwse Mu ziekschool, waarin eerder ge noemde opties ook genoemd werden, dat de uurprijs voor do centen van de Zeeuwse Muziek school beduidend lager is dan docentenuren van medewerkers van het Terneuzense instituut Toonbeeld. BRESKENS - Peter de Lijser uit Breskens verlengt de voorver kooptermijn voor de uitvoering van de opera Bellida op zondag 18 januari in het Ledeltheater in Oostburg. De Lijser nam het initiatief om de door de Oostburger Gustaaf Francies de Pauw geschreven opera naar de Eenhoomstad te halen, omdat hij het uitblijven van een uitvoering in Zeeland door de Roemeense Staatsopera van Timosoara als een culturele miskleun beschouwde. DeBres- siaander nam de organisatie voor zijn rekening. Aanvankelijk kregen belang stellenden in de voorverkoop tot 4 januari een korting van drie euro. Echter, het Ledeltheater is in de afgelopen weken nauwe lijks open geweest. „Dat het theater in deze periode dicht zou zijn, was mij niet dui delijk gemaakt. In overleg met de penningmeester van de Stichting Ledeltheater heb ik besloten om tot en met vrijdag 10 januari kaarten a 26,50 euro te verkopen. Daarna geldt de prijs van 29,50 euro. Reserve ringen kunnen naast het Ledel theater nu ook bij mij worden gedaan", aldus De Lijser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63