»zc Sodyline gaat naar Oude Vaart 50% l I 1 PZC Reorganisatie moet zorgen voor einde conflicten bij Regie Brandweer heeft handenvol aan twee branden Heb je daar ook al verstand van 13 a jaren overleg nu concrete plannen voor verhuizing Terneuzens bedrijf Hasj in beslag genomen Politie houdt inbrekers aan Man dreigt met vuurwapen Axelaar mishandeld in Hulst Man botst op politieauto Politie pakt rijbewijs af Dronken chauffeur maakt brokken erstbomen rbranden euwjaarsbal indstraat VERBOUWINGS OPRUIMING NU KORTINGEN TOT llüiH vrijdag 2 januari 2004 r René Hoonhorst JNEUZEN - Het Terneuzen- lodyline hoopt na de zomer 2005 te verhuizen naar rtpark Oude Vaart. Het fit- icentrum (annex ftschool en zwemoplei- jsinstituut) wil zijn deuren iijkertijd openen met het iwe gemeentelijke sporthal- wemcomplex op het mega- rtpark. irie eigenaars van Bodyline Boone, P. Lexmond en J. de te) willen al enige jaren ver- jen, omdat het fitnesscen- ji steeds verder uit zijn jas ;it en het bedrijf ook voor ds meer (parkeer)overlast »orzaakt aan en rond de Die- brockstraat. Een plek op het fasportpark leek het drietal ïieest ideale in Terneuzen. ijaren overleg over onder r de vorm, de grootte en de Ehting van het nieuwe cen- n ging de kogel vorige ind definitief door de kerk. mervakantie smeen directeur Lexmond t er nu tenminste vanuit dat lannen doorgaan. „We zijn net de gemeente uit en de standscommissie kon zich ge maand ook vinden in de verpen. Er moet nog wel een jedure worden doorlopen, ir ik verwacht geen grote ilemen meer. Na de zomer- antie volgend jaar moet de w van het nieuwe centrum nen beginnen." De nieuwe ing van Bodyline is duizend kante meter groter dan de iige en daardoor komt er r alle activiteiten wat meer nte vrij. Zo is voor de mo- iteel populaire fietstraining ining een grote zaal voor mond: „We laten een mo- i gebouw neerzetten. Een d dat past in de omgeving en bij het tegenoverliggende leentelijke hallencomplex, de inrichting is het belang- dat ruimten flexibel zijn in elen. Op die manier kunnen makkelijk inspelen op nieu- sport- en fitnessontwikke lingen." Het nieuwe gebouw wordt vooral ruimer opgezet. De entree geeft direct toegang tot een centrale hal, van waaruit de bezoeker direct zicht heeft op fitnessruimten en het zwembad. Het nieuwe Bodylinegebouw krijgt ook twee squashbanen. „Niet omdat het squash zo'n op leving kent, maar meer om een compleet pakket te kunnen aan bieden", legt Lexmond uit. Hij heeft met zijn compagnons nog gedacht over de bouw van een tennishal. Maar dat bleek toch te begrotelijk, vooral van wege een waarschijnlijke lage bezettingsgraad overdag. „We houden in het ontwerp wel reke ning met de mogelijke aanbouw van een vleugel in een later sta dium, maar vooralsnog is de in vestering niet rendabel te ma ken." Datum Naast de eigen sportzalen, kleedruimten, aparte sauna's is in het nieuwe pand ook plaats ingeruimd voor een beautysa lon; een kapper, schoonheids specialist en andere onderne mers die zich bezighouden met lichaamsverzorging. Wethouder J. Luijcks, die tot eind januari de lopende sport zaken blijft behartigen, beves tigt dat Bodyline een plaats krijgt in het sportpark Oude Vaart. Hij bevestigt tevens dat de gemeente streeft naar ope ning van het megasportpark in september 2005. Luijcks steekt er echter zijn hand niet voor in het vuur dat die datum wordt gehaald. „Bezwaren tegen een kapvergunning leveren mo menteel al wat vertraging. En het is moeilijk voorspellen of het bouwschema realiseerbaar is." OOSTBURG - Twee jongemannen uit Sluis, 21 en 22 jaar oud, zijn in de nacht van dinsdag op woensdag bekeurd wegens het in bezit hebben van verdovende middelen. Het tweetal werd door de politie betrapt op het draaien van joints in een auto op de Brugsevaart bij Oostburg. De politie nam zeven gram hasj in beslag. TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield dinsdagavond twee mannen van 33 en 35 jaar uit Terneuzen aan op verden king van autoinbraken. De auto's die werden opengebroken stonden geparkeerd aan de ScheldeboulevardOf er iets uit de wagens vermist wordt is onduidelijk. Na verhoor door de po litie werd de 35-jarige Temeuzenaar weer vrijgelaten. De zaak is nog in onderzoek. NIEUW-NAMEN - Bij een ruzie in een café in Nieuw-Namen werd dinsdagavond een 65-jarige man uit Kemzeke met een vuurwapen bedreigd door een 43-jarige man uit Kieldrecht De kroegeigenaar greep in en zette de 43-jarige zijn zaak uit. De politie heeft de zaak m onderzoek. HULST-Een 19-jarige inwoner van Axel kreeg gisteren rond 06.30 uur in een café aan het Comelis de Vosplein in Hulst een klap op zijn oog van een onbekende man. Door de drukte ont stond geduw. Toen hij hierover iets zei tegen een groepje, kreeg hij even later van een van hen een klap op zijn oog. Hij is naar een huisartsenpost in Terneuzen gegaan waar zijn bloe dend oog werd behandeld. WESTKAPELLE - Een 36-jarige automobilist uit de ge meente Veere is in de nacht van dinsdag op woensdag in be schonken toestand tegen een politieauto aangereden. Hij kon direct zijn rijbewijs inleveren. De man kreeg om 1.40 uur een stopteken van de politieauto toen hij bij het achteruit rijden een bloemperkje inreed. De automobilist reageerde niet, reed vooruit en vervolgens weer achteruit tegen de stilstaande po litieauto. Beide wagens raakten beschadigd. Uit een adem analyse bleek dat hij meer dan 2,5 maal te veel had gedronken. ARNEMUIDEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag het rijbewijs ingenomen van een 31-jarige automo bilist uit het Belgische Herselt. De man werd om kwart voor vier gecontroleerd op de A58 ter hoogte van Amemuiden op rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat hij meer dan 2,5 maal te veel had gedronken. KWADENDAMME -Teveel drank deed een 46-jarige inwo ner van Borsele woensdagavond op de Quistkotsedijk in Kwadendamme frontaal inrijden op een geparkeerde auto. Met verwondingen aan het hoofd moest de automobilist naar het ziekenhuis in Goes worden gebracht. IZAND - In de gemeente s worden diverse kerst- mverbrandingen gehouden. liet strand van Cadzand ter *te van strandpaviljoen Ca- ïe wordt het vuur vanavond zeven uur aangestoken. Er den gratis oliebollen, twein en warme chocolade- k uitgedeeld. In Oostburg dt de kerstboomverbran- zaterdag 10 januari op het rmalige terrein van de lts de Nieuwstraat gehouden, jomen worden aangestoken seven uur 's avonds. JDSTRAAT - Wijkvereni- De Straete uit Zandstraat it zaterdag 10 januari een wjaarsbal in het wijkge- iv. De muziekf ormatie The 2 3 verzorgt een optreden. Het )egint om 21.00 uur. Vanuit een hoogwerker wordt de brand in de Vlooswijckstraat in Terneuzen bestreden. EDACTIE EEUWS-VLAANDEREIM /illem Alexanderlaan 45 ostbus 145 530 AC TERNEUZEN el: (0115) 645769 ax: (0115)645742 -mail: redtern@pzc.nl onny van Gremberqhe ;hef) (out Bareman aymond de Frel ené Hoonhorst ené van Stee 'its Bakker (sport) audeloo 16 astbus 62 560 AB HULST el: (0114) 372776 3x: (0114)372771 ■mail: redhulst@pzc.nl heila van Doorsselaer ENTRALE REDACTIE tationspark 28 estbus31 160 AA GOES el: (0113) 315500 Jx: (0113)315669 mail: redactie@pzc.nl ITERNET ww.pzc.nl ■mail: web@pzc.nl ezorgklachten: 100-0231231 e maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; iterdagstot 12.00 uur door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De rode haan kraaide in de laatste nacht van 2003 tweemaal in Zeeuws-Vlaanderen en bijna gelijktij dig. In Vogelwaarde ging een champig nonkwekerij aan de Drie Gezustersdijk in vlammen op. In Terneuzen werd de bo venverdieping van een telefonie- en computerzaak aan de Vlooswijkstraat in de as gelegd. In de loop van de nacht kon den beide branden worden beteugeld. Bij de brand in Vogelwaarde kwam' as best vrijHet terrein werd woensdag af gezet, maar volgens burgemeester J.F. Mulder van Hulst, is de volksgezondheid niet in het geding. Om tien voor twaalf kwam bij de brand weer in Hulst de melding binnen dat de champignonkwekerij aan de rand van Vogelwaarde in lichterlaaie stond. De brandweer rukte met groot materieel uit Ook de korpsen van Vogelwaarde, Axel, Zaamslag en Terneuzen werden ingezet. Ter plaatse kon de brandweer in eerste instantie weinig uitrichten, omdat de vlammen metershoog uit het dak sloe gen. Een bijkomende probleem voor de brandweerlieden vormde het gebrek aan water in de directe nabijheid van de vuurhaard. Om te voorkomen dat de brand oversloeg naar twee nabijgelegen woningen en enkele andere schuren werd vanuit de hoogwerker van het korps Hulst de zuidkant van de loods nat ge houden. Ook de hoogwerker van het korps Terneuzen werd verzocht om naar Vogelwaarde te komen. Toen die goed en wel onderweg was moest dit voertuig rechtsomkeer maken, omdat er in de bin nenstad van Terneuzen ook een brand was uitgebroken. Uiteindelijk kregen de brandweerkorp sen in Vogelwaarde assistentie van een hoogwerker van het korps van de Vlaam se grensgemeente Zelzate. Korpsen in Goes en Gent bleven standby. Een uur na het uitbreken van de vuurzee konden de brandweerlieden van de gezamenlijke korpsen uiteindelijk met het eigenlijke blussen beginnen. Daarvoor werd water aangevoerd vanaf de Bossestraat in Vo gelwaarde, enkele honderden meters van de plaats des onheils. Tegen twee uur kon het sein brand meester worden gegege- ven. Het nablussen vergde nog enkele uren. Van de grote loods bleven uiteindelijk al leen de buitenmuren nog over. Het dak, de volledige kwekerij en een grote voor raad aan champignons, die de eigenaar de familie Geensen uit Heikant, juist de dag ervoor had ingekocht om zijn afne mers te kunnen bedienen, gingen in vlammen op. De schade loopt in de ton nen. De eigenaar is verzekerd. My World De brand op de bovenverdieping van te- lefoniezaak My World in de Terneuzense Vlooswijkstraat brak kort na half één uit. De Terneuzense brandweer zette twee blus wagens en een hoogwerker in. De achttien brandweerlieden die werden foto Peter Nicolai ingezet wisten de brand binnen een vrij korte tijd te beteugelen. Voorkomen kon worden dat de vlammen oversloegen naar belendende percelen. Uiteindelijk konden de brandweerwagens om half drie terug naar de kazerne. De schade bleef beperkt tot een uitgebrande boven verdieping (die niet bewoond werd) en waterschade aan de winkel en de voor raad van de zaak. Woensdag begon de technische recher che in beide plaatsen een onderzoek naar de oorzaak van de branden. In Vogel waarde moet, zo liet burgemeester Mul der van Hulst weten, een ruimingsplan worden opgesteld, omdat het dak van de loods bestond uit asbesthoudende golf platen. „Gelukkig stond de wind in de nacht van de brand van de kern Vogel waarde af, zodat er geen asbestdeeltjes richting dorp zijn gegaan. Niettemin zul len we snel met de verzekeringsmaat schappij van de eigenaar om de tafel gaan zitten om een ruimingsplan op te stellen", zei Mulder. door René van Stee ZUIDZANDE - Alle Chinezen lijken op elkaar. Iedereen heeft ergens op de wereld wel een dubbelganger. Voor veel men sen zijn deze volkswijsheden waarheden als een koe. Anderen spreken van hardnekkige ver zinsels. Dergelijke stellingen gaan volgens deze groep scepti ci alleen op als het om eeneiige tweelingen of drielingen gaat, de plastisch chirurg moeder na- Kees den Herder keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 tuur een handje heeft geholpen of als een blik in de spiegel wordt geworpen. Leen Wille en Guido Verdonck uit Zuidzande zijn geen familie van elkaar. Ook is er geen ver wantschap die enkele honder denjaren teruggaat. Toch wordt Verdonck, werkzaam op de af deling anesthesie van Zieken huis Zeeuws-Vlaanderen, met de regelmaat van de klok ver ward met zijn achterbuurman Wille, in het dagelijks leven wethouder van Sluis. De nage noeg identieke baard en haar dracht van beide mannen is hiervan ongetwijfeld de belang rijkste oorzaak. De persoons verwisseling levert zonder uit zondering hilarische of komi sche situaties op. Verdonck schudt de anekdotes dan ook achteloos uit zijn mouw. Operatietafel „Zoals die keer dat ik in het Le- deltheater in Oostburg was en werd aangesproken door twee mannen die het schandalig von den dat ik wel een voorstelling bezocht, maar een paar dagen eerder door vakantie niet bij een raadsvergadering kwam opda gen. Dat hadden ze namelijk in de krant gelezen. Een bekende van Leen die voor de narcose op de operatietafel lag en verbaasd tegen me zei: „Goh, heb je daar ook al verstand van." Of dat oude vrouwtje in Zuid zande dat me tijdens het uitla ten van de hond toeriep: „Leen, de post is weer eens verkeerd be zorgd! Moet ik het bij jou in de Leen Wille (1) en Guido Verdonck. bus doen?" Ik heb haar maar la ten begaan, maar ik moest me echt inhouden om niet in lachen uit te barsten. Ook word ik re gelmatig aangesproken door oud-leerlmgen van Leen die bij mij wiskunde zouden hebben gevolgd", vertelt een gniffelen de Verdonck. Ook Leen Wille doet een duit in het zakje. „Twee weken geleden werd Guido nog aangeschoten door een man die het heel leuk vond dat zijn broer -ik dus- de tentoonstelling van de vereni ging opende waarvan hij voor zitter was. Het kwam er op neer dat hij niet wist dat we geen broers waren en het eigenlijk heel vreemd vond dat we ver schillende achternamen had den. Dan heb je toch wel even iets uit te leggen." Leen Wille wordt in principe nooit verward met zijn achter buurman. De wethouder denkt foto Peter Nicolai dat dit vooral te maken heeft met het feit dat hijzelf een pu blieke figuur is en Guido Ver donck niet. „Ik ben het gewend om te pas en te onpas door Jan en alleman te worden aange sproken. Vaak is dat plezierig, maar soms ook niet. Ik kan me dan ook voorstellen dat Guido er wel eens moeite mee heeft als hij voor de zoveelste keer moet uitleggen dat hij echt niks te maken heeft met het gemeente lijke beleid in Sluis." Guido Verdonck maalt er echter niet om. Naar eigen zeggen is hem nog nooit iets vervelends overkomen. Een reden om zijn baard af te scheren heeft hij dan ook niet. „Dat was ik trouwens ook helemaal niet van plan. Want stel je voor dat Leen op hetzelf de idee zou komen. Dan zegt he lemaal niemand meer iets tegen ons." doorConny van Gremberghe HULST - Het samenwerkings verband voor collectief vervoer in Zeeuws-Vlaanderen en de uitvoerder van dat vervoer in de regio, Regie bv, gaan hun admi nistratieve organisatie ingrij pend veranderen. Met een duidelijke organisatie,! een preciese afbakening van de werkzaamheden van de part ners in het samenwerkingsver band, een betere afhandeling van de financiële zaken en een betere controle op de papier handel van het collectief ver voer denkt het dagelijks bestuur een streep te kunnen zetten on der eerdere conflicten met Regie bv over de financiële en admin- stratieve afhandeling van za ken. Het adviesbureau KPMG heeft op verzoek van de partijen een voorstel gedaan om de organi satie te stroomlijnen. Verworpen Dat voorstel is overigens in eer ste instantie door de vervoerder -Regie bv- verworpen, omdat KPMG de reorganisatiekosten (85 mille) volledig voor reke ning wilde laten komen van Re gie bv. Het Samenwerkingsver band - de Zeeuws-Vlaamse ge meenten- zouden volgens dat voorstel een besparing van ge lijke omvang kunnen inboeken en Regie bv nam daarmee geen genoegen. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband toonde daar begrip voor en heeft nu een alternatief voorstel gemaakt waarbij ervanuitge- gaan wordt dat het samenwer kingsverband de kosten van de reorganisatie tot maximaal 46 mille per jaar voor rekening neemt. Het algemeen bestuur wordt maandag 12 januari ge vraagd om hiermee in te stem men. Gehandicapten Tijdens de vergadering van het samenwerkingsverband, die in het Hulster stadhuis wordt ge houden, spreekt het algemeen bestuur zich ook uit over de voorgestelde tariefsverhoging voor het collectief vervoer voor 2004. Mensen die op basis van de Wet voorzieningen Gehandi capten gebruik maken van het collectief vervoer of op medi sche indicatie een beroep moe ten doen op de taxidiensten moeten volgend jaar niet meer gaan betalen voor een rit in Zeeuws-Vlaanderen. Andere gebruikers dienen voor ritten binnen de regio rekening te hou den met een tariefsverhoging van vijf procent en voor ritten buiten de regio van 1,9 procent. Het algemnee bestuur wordt verder gevraagd W. Piessens te benoemen tot lid van de klach tencommissie van het collectief vervoer. De openbare bestuursvergade ring van het collectief vervoer vindt plaats in de raadszaal van het stadhuis van Hulst en begint om 10.00 uur. Advertentie HAVENSTRAAT 10 -TERNEUZEN -TEL 0115-610204 Seizoenen wieken door hel jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen. Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder. Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47