?zc Vinden gastgezinnen taaie klus Heb je daar ook al verstand van Koenckelen doe je met oudjaar Kerstlampjes zorgen voor ongeval op spoorwegovergang h 13 Dronken chauffeur maakt brokken Vernielers flitspaal betrapt Man botst op politieauto Politie pakt rijbewijs af Gereedschapskar gestolen Politie zoekt getuigen ongeval weekenddiensten agenda Kerncentrale Borssele produceert weer stroom Iledingbeurs velaar lishandeld ïuropa Kinderhulp bezorgt jaarlijks 3000 kansarme kinderen vakantie vrijdag 2 januari 2004 KWADENDAMMETeveel drank deed een 46-jarige inwo ner van Borsele woensdagavond op de Quistkotsedijk in Kwadendamme frontaal inrijden op een geparkeerde auto. Met verwondingen aan het hoofd moest de automobilist naar het ziekenhuis in Goes worden gebracht. Zowel zijn eigen au to als de geparkeerde raakte zwaar beschadigd. SEROOSKERKE - Op de N59 ter hoogte van Serooskerke zijn in de nacht van woensdag op donderdag rond vijf uur, twee jongens (15 en 16 jaar) betrapt die probeerden een flitspaal te vernielen. De jongens, beiden afkomstig uit de gemeente Schouwen-Duiveland, zijn meegenomen naar het bureau. WESTKAPELLE - Een 36-jarige automobilist uit de ge meente Veere is in de nacht van dinsdag op woensdag in be schonken toestand tegen een politieauto aangereden. Hij kon direct zijn rijbewijs inleveren. De man kreeg om 1.40 uur een stopteken van de politieauto toen hij bij het achteruit rijden een bloemperkje inreed. De automobilist reageerde niet, reed vooruit en vervolgens weer achteruit tegen de stilstaande politieauto. Beide wagens raakten beschadigd. Uit een ademanalyse bleek dat hij meer dan 2,5 maal te veel had gedronken. ARNEMUIDEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag het rijbewijs ingenomen van een 31-jarige automo bilist uit het Belgische Herselt. De man werd om kwart voor vier gecontroleerd op de A58 ter hoogte van Arnemuiden op rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat hij meer dan 2,5 maal te veel had gedronken. De Belg kreeg een dag vaarding en moest zijn rijbewijs inleveren. VLISSINGEN - Uit een schuur aan de Bonedijkestraat in Vlissingen is in de nacht van dinsdag op woensdag een ge reedschapskar vol gereedschap gestolen. De bewoner mist onder meer een boormachine, diverse sleutels, hamers en een waterpomptang. Het totale schadebedrag is onbekend. VLISSINGEN - De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval op de A58 bij Vlissingen. Daarbij belandde dinsdag avond om tien over elf een 22-jarige Vlissinger met zijn auto in de sloot. De man is samen met een 14-jarige Middelburgse inzittende met onbekende verwondingen overgebracht naar het zieken huis. De man reed over de rijksweg in de richting van Vlissin gen. Voor hem reed een taxi in het midden van de weg. De Vlis singer wilde links inhalen, maar op dat moment stuurde ook detaxinaar linksDe Vlissinger week uit naar rechts en remde af om de taxi te ontwijken. Door die manoeuvre belandde hij in de sloot. Diverse getuigen hebben tegenover de politie verklaard dat ook zij door de taxi met hoge snelheid waren ingehaald en ge sneden. Buiten deze getuigen is de politie ook op zoek naar personen of automobilisten die ook iets hebben gezien. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie. door Rob Paardekam versieringen van de huizen ver derop. Toen hij de spoorlijn wil- 's HEERENHOEK - Een 19-ja- de oversteken werd hij vol in de rige man uit 's Heerenhoek is flank getroffen door een com- woensdagochtend vroeg met posttrein die de auto over 150 zijn auto onder een goederen- meter meesleurde, trein gekomen op de onbewaak- Het bevrijden van het slachtof- te spoorwegovergang op de fer duurde ruim een uur, hoewel Beeldhoeveweg bij 's Heeren- de 's Heerenhoeker niet bekneld hoek. Hij is met ernstige vér- zat. Ambulancepersoneel vond wondingen aan de ingewanden het noodzakelijk de man recht- overgebracht naar het Oostet- standig uit het wrak te bevrij- scheldeziekenhuis in Goes. den om niet het risico te lopen op nog meer verwondingen. Hulp- De man heeft waarschijnlijk de verleners van de groep Ovezan- koplampen van de trein niet ge- de knipten het dak van de auto zien doordat het verder aarde- open. donkere gezichtsveld, hier en De toestand van de gewonde daar werd verlicht met kerst- man is inmiddels stabiel. zaterdag 3 en zondag 4 januari 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden,'s Gra- venpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (ma.t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Hein- kenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Clara's pad 38, Heïn- kenszand, tel.(0113)561677. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland M. J. B. M. van Hout. Bernhardstraat 9, Yerseke, tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: M.A.R. v.d. Boomgaard, tel. (0113) 228866 Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel.(0113)561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M, Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allévo. Voor geheel Noord- en Zuid-Be veland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St'. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Huisartsen Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. H. Navest, Wilgenlaan 1, Ossendrecht, tel. 0164 672475. Dierenartsen Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg Tholen en St. Philipsland Tel. (0113) 249111. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; KAPELLE - Fruitteeltmuseum, 13.00- 17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet; Clubgebouw Ons Genoegen, 19.00 uur: Filmavond voor jeugd tot 12 jaar; LEWEDORP Café-pension De Goede Verwachting, 18.30 uur: Ruilbeurs van munten, oude ansichten en postzegels; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8,00- 13.00 uur: Weekmarkt; Zorgcentrum Vredelust, 10.00 uur: Nieuwjaarsreceptie. Koenckelen in Yerseke. door Mieke van der Jagt YERSEKE - In Yerseke heet het koenckelpotten, in Tholen heet het rommelpotten maar één ding geldt overal: het moet met oudjaar gebeuren! En zo geschiedde het woensdag weer in beide plaatsen: gezellig georganiseerd heme maken en zingen. In Tholen wa ren het drommen kinderen die het oude j aar op de vlucht j oegen en de mensen in de stad een plezier deden. In Yerseke hebben de jonge zangers met hun pot ten de luxe begeleiding van de Eerste Yersekse Koenckelpot fanfare maar in Tholen bleek dat rommelpotten ook prima lukt op zelfgemaakte potten. In beide plaatsen gingen de stoeten ook langs bij de mensen die een paar gene raties geleden de traditie in stand hiel den: bij de zorgcentra Vredelust in Yers eke en Ten Anker in Tholen. Veel oude ren weten maar al te goed wat er van hen verwacht wordt als de koenckelpot foto Willem Mieras of rommelpot voorbij komt: een centje of een snoepje. De handen gingen dan ook in tassen en zakken. Voor de Koenc- kelpotfanfare is de viering van de jaar wisseling nog niet afgelopen. Vandaag gaan de muzikanten nog op bezoek in verzorgingscentrum Ter Weel in Krab bendijke. BORSSELE - De kernenergie centrale Borssele is weer in be drijf genomen. Na een opstart procedure die ruim 24 uur in beslag nam, levert de centrale vanaf gistermorgen half acht weer elektriciteit aan het lan- 3 J delijke net. De nucleaire stroomfabriek lag sinds maan- itj m dag stil nadat een storing in een klep was geconstateerd. Om de klep, die bedoeld is om een te hoge druk in het nucleai re gedeelte van de centrale te ontlasten, te kunnen vervan gen, moest de reactor worden stilgelegd. Bij de splijtstof wis selingonderhoudsbeurt van enkele maanden geleden is de bewuste drukontlastklep in de plaats van een ander exem plaar gemonteerd. De revisie van de oude stond voor begin dit jaar op het pro gramma. Alle onderdelen ervoor waren al binnen, ze moesten alleen nog worden sa mengesteld. Omdat daar op moest worden gewacht, duur de het verhelpen van de storing langer dan kerncentrale-ex ploitant EPZ had voorzien. In de nacht van dinsdag op woensdag werd een begin ge maakt met het opnieuw op starten van de kerncentrale. Dat duurt doorgaans twintig uur, maar omdat de nieuwe klep moest worden getest, nam de procedure meer tijd in be slag. IEINKENSZAND - In Hein- Inszand wordt een kinderkle- mgbeurs gehouden. De beurs iriurt van woensdag 14 tot za- Irdag 17 januari. De kleding- wordt gehouden in het ge- van de Scouting aan 't Openingstijden zijn op ipensdag van 9.30 tot 15.00 op donderdag en vrijdag 9.00 tot 11.30 uur en op za- van 10.00 tot 11.30 uur. rebroken armen \ARLAND - Een 19-jarige in- iner van Borsele is woensdag- rond ernstig gewond geraakt en hij op de Oude Polderdijk Baarland de macht over het mr van zijn auto verloor en deraan de dijk in de sloot te- cht kwam. Met twee gebroken men moest hij naar het zie nhuis in Goes worden ge acht. De auto is geheel ver- eld. ULST - Een 19-jarige inwoner n Axel is gisterochtend rond .30 uur in een café aan het trnelis de Vosplein in Hulst n klap op zijn oog van een on- kende man. oor de drukte ontstond geduw, ten hij hierover iets zei tegen n groepje, kreeg hij even later n een van hen een klap op zijn 'g'. Hij is naar een huisartsen- )st in Temeuzen gegaan waar jn bloedend oog werd behan- M. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur icsor Piet Kleemans til slERKWERVE - Het vinden van ïiistgezinnen wordt voor Euro- h Kinderhulp een steeds lasti- wr klus. De organisatie pro- bert kansarme kinderen uit iropa in Nederland een onbe- irgde vakantie te bieden, maar rvvijl het aantal kansarme groeit slinkt de groep istoudergezinnen. Kinderhulp werd in 1)61 opgericht. In de 42 jaar van bestaan van de organisatie )nden naar schatting totaal f).000 kinderen uit de sloppen- ijken van Parijs, de door .•uinkoolmijnen vervuilde de- jdn van Zuid-Duitsland of de nihterbuurten van Londen, ?®nnover en grote steden in Ne erland gastvrij onderdak bij ejiizenden Nederlandse gastge zinnen. biedt Europa Kinder- op die manier zo'n 3000 nnderen een vakantie aan. In seland brengen jaarlijks ge- 150 kansarme kinde- n de vakantie door bij onge 130 gastgezinnen. Elk jaar haakt, zegt secretaris M. Vermaire van Regio Zeeland van Europa Kinderhulp, onge veer eenderde van de gastgezin nen af. Hetgeen inhoudt dat Eu ropa Kinderhulp elk jaar weer op zoek moet naar nieuwe gast gezinnen. Geen geringe opgave. Vermaire legt uit dat steeds meer vrouwen een baan hebben en derhalve maar een paar we ken per jaar vakantie. Om dan tijdens die paar weken een extra kind in huis te nemen wordt door een aantal als een te zware belasting ervaren. Echtscheidingen ,,Het wordt steeds moeilijker moeders te vinden die de hele dag thuis zijn. Onze ervaring is wel dat de gezinnen die een kansarm kind in huis nemen dat vaak ervaren als een verrijking van het gezin." Er komen steeds meer kansarme kinderen. Dat heeft volgens Vermaire te maken met allerlei omstandigheden. Het groeiend aantal echtscheidingen is een belangrijke factor, maar ook de invloed van de economische re cessie. „Veel Franse kinderen zijn slachtoffer van de grote werkloosheid in bepaalde delen van het land. Op sommige plaatsen - bijvoorbeeld rond Lille - heerst armoede. De kin deren daar hebben echt hele maal niets." Om het lot van die kinderen iets te verzachten probeert Europa Kinderhulp elk jaar weer vol doende gastoudergezinnen te vinden om zoveel mogelijk kin deren even uit de ellende te ha len en ze een onbezorgde vakan tie in Nederland te bieden. Aan gasthouders worden eisen ge steld. Vermaire: „Wij gaan niet zomaar met iedereen in zee. We moeten de kinderen hier een veilige en stabiele omgeving bieden, anders komen ze van de regen in de drup." Wie meer wil weten over weten over Europa Kinderhulp en het gastouderschap kan bellen met M. Vermaire (0118-634210) of kijken op www.europakinder- hulp.nl. die keer dat ik in het Ledelthea- ter in Oostburg was en werd aangesproken door twee man nen die het schandalig vonden dat ik wel een voorstelling be zocht, maar een paar dagen eer der door vakantie niet bij een raadsvergadering kwam opda gen. Dat hadden ze namelijk in de krant gelezen. Een bekende van Leen die voor de narcose op de operatietafel lag en verbaasd tegen me zei: „Goh, heb je daar ook al verstand van." Verkeerd Of dat oude vrouwtje in Zuid- zande dat me tijdens het uitla ten van de hond toeriep: „Leen, de post is weer eens verkeerd be zorgd! Moet ik het bij jou in de bus doen?" Ik heb haar maar la ten begaan, maar ik moest me echt inhouden om niet in lachen uit te barsten. Ook word ik re gelmatig aangesproken door oud-leerlingen van Leen die bij mij wiskunde zouden hebben gevolgd", vertelt een gniffelen de Verdonck. Ook Leen Wille doet een duit in het zakje. „Twee weken geleden werd Guido nog aangeschoten door een man die het heel leuk vond dat zijn broer -ik dus- de tentoonstelling van de vereni ging opende waarvan hij voor zitter was. Het kwam er op neer dat hij niet wist dat we geen broers waren en het eigenlijk heel vreemd vond dat we ver schillende achternamen had den. Dan heb je toch wel even iets uit te leggen." Leen Wille wordt in principe nooit verward met zijn achter buurman. De wethouder denkt dat dit vooral te maken heeft met het feit dat hijzelf een pu blieke figuur is en Guido Ver donck niet. „Ik ben het gewend door René van Stee ZUIDZANDE - Alle Chinezen lijken op elkaar. Iedereen heeft ergens op de wereld wel een dubbelganger. Voor veel men sen zijn deze volkswijsheden waarheden als een koe. Anderen spreken van verzinsels. Derge lijke stellingen gaan volgens de ze groep sceptici alleen op als het om eeneiige tweelingen gaat, de plastisch chirurg moe der natuur een handje heeft ge holpen of als een blik in de spie gel wordt geworpen. Leen Wille en Guido Verdonck uit Zuidzande zijn geen familie van elkaar. Ook is er geen ver wantschap die enkele honder den jaren teruggaat. Toch wordt Verdonck, werkzaam op de af deling anesthesie van Zieken huis Zeeuws-Vlaanderen, met de regelmaat van de klok ver ward met zijn achterbuurman Wille, in het dagelijks leven wethouder van Sluis. De nage noeg identieke baard en haar dracht van beide mannen is hiervan ongetwijfeld de belang rijkste oorzaak. De persoons verwisseling levert zonder uit zondering hilarische of komi sche situaties op. Verdonck schudt de anekdotes dan ook achteloos uit zijn mouw. „Zoals Leen Wille (1) en Guido Verdonck. foto Peter Nicolai om te pas en te onpas door Jan en alleman te worden aange sproken. Vaak is dat plezierig, maar soms ook niet. Ik kan me dan ook voorstellen dat Guido er wel eens moeite mee heeft als hij voor de zoveelste keer moet uitleggen dat hij echt niks te maken heeft met het gemeente lijke beleid in Sluis." Guido Verdonck maalt er echter niet om. Naar eigen zeggen is hem nog nooit iets vervelends overkomen. Een reden om zijn baard af te scheren heeft hij dan ook niet. „Dat was ik trouwens ook helemaal niet van plan. Want stel je voor dat Leen op hetzelf de idee zou komen. Dan zegt he lemaal niemand meer iets tegen ons." Kees den Herder Interieurstylina Walcheren www.keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 Seizoenen wieken door het jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen, Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder. Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33