A Oud en nieuw verloopt rustig VRIJDAG 1 januari '04 PZC Verscherpt toezicht VS leidt weer tot annulering vluchten m Auto Vuurwerk doodt Katwijker Middelburgse zwaargewond bij brand fT~-, 23 en 25 Meer fileleed in 2003 Wrevel over toeristenplan Golan Prentenboek goed voor kleuter Pettersen vliegt weer het verst Chardon heeft zijn eigen effect Winckelaer ruimt het oude jaar! KOOPAVOND fv^nckefaerl tot 21.00 UUR p illlll'lll lllljlj Bnonrfparaw Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 PZC LETSELSCHADE? La iSiSBHBSi Advocatenkantoor WWW.SPADMI.COM Kinderdijk is milj oenendorp Noor wint World Idol Fris en wit begin ;rvische oma )odt zichzelf 1 kleinkinderen ran positief ver gebaar merikanen 2° 1-4° NO 4 Coud nkele wolkenvelden, maar vanmiddag inke zonnige perioden. Matige oostelijke /ind, temperaturen rond 2 graden. 7e jaargang no. 1 ijdag 2 januari 2004 s nummer 1,20 maandmenu 23 Uiensoep met stokbrood kruidenboter gevolgd door een vistrio van zalm, botervis en scholfilet en als afsluiting het dessert van de chef. Boulevard Evertsen 2/8 Vlissingen Tel. (01 18) 441 441 ff w w. WÊÊtÊUHÊÊtmtÊHÊtÊÊÊÊÊÊÊiÊÊiÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊimÊtÊÊÊÊÊÊÊjÊKmÊimÊÊm Moeder Subaru wordt 50 Nederlandse automobilisten brachten het afgelopen jaar meer tijd doelloos achter het stuur door dan in 2002. De 'file- druk', de files uitgedrukt in minuten, lag in 2003 bij na zes procent hoger dan vorig jaar. Ook het aantal files nam toe. Israël wil de komende ja ren miljoenen euro's ste ken in toeristenprojecten op de omstreden Golan- hoogte. De investeringen zouden moeten leiden tot meer werkgelegenheid voor de kolonisten in het gebied. De VS hebben in middels om op- heldering ge- vraagd. Het prentenboek is van groot belang voor de ontwikkeling van kleuters. Dat schrijft Trudie Bolier in haar afstudeer scriptie aan de Hogeschool Zeeland. Bolier stelt dat prentenboeken worden ondergewaardeerd. „In elk prentenboek zit een boodschap", zegt ze. Het skispringen in Gar- misch-Partenkirchen is gewonnen door de Noor Sigurd Pettersen. Ook de eerste wedstrijd in de Vierschansentournee had hij al op zijn naam geschre- 1 Q ven. I De mensport is populair. En dat komt niet in de laatste plaats door IJsbrand Chardon, de veelvoudig wereldkampioen uit Den Hoorn, bij Delft. Ruiters en amazones worden aangesto ken door het enthousiasme van de Zuid-Hollandse perfectio nist. Het is het zogenaamde Chardon-effect. Morgen rijdt hij in Goes op Indoor Zeeland. En ook daar wil 1 O hij winnen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 9; zeeland: 11, 12,13,15 en 17; sport: 18,19,20 en 21; auto: 23 en 25. Advertentie Chr. Huygensstraat Strijen (zh. eil.) ozs - 674 30 00 Advertentie voorletters:m/v D noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,50. straat:nr. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats: nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekenïng- handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens In de colofon treft u nadere informatie aan. 8 7116S8»555530 jü; noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: c per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 V8 Breda (postzegel niet nodig) mmaam—mmmmmmmmm/atmKtimmmmimmmmmammm zei dat gisteren tijdens een denkingsdienst voor de :htoffers van de aardbeving 1 vorige week vrijdag in Bam. VS hebben sinds 1980 geen lomatieke betrekkingen met leran en schilderen Iran af als schurkenstaat, lpverleners van onder meer Lellingen van de Verenigde ties schatten de kansen op er overlevenden inmiddels erst gering. Coördinator T. irn zei dat 'het mogelijk is dat i of twee mensen' het drama Ier het puin hebben over- Ed 'maar dat zou hoogst wonderlijk zijn'. Gisteren rden drie mensen uit het puin ed. ANP/DPA/AFP Advertentie VACATURES Bent u de ervicemonteur m/v die de IHC FUNDEX Equipment B.V. zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door Ans Bouwmans WASHINGTON - Het strengere toezicht van de Verenigde Sta ten op internationale vluchten heeft gisteren geleid tot de an nulering van twee internationa le vluchten. Een vlucht van de British Airways van Londen naar Washington en een van het Mexicaanse Aeromexico naar Los Angeles werden op last van de Amerikaanse autoriteiten geschrapt wegens het risico van een aanslag. Maar over de precieze aard van de dreiging werd niets meege deeld. Advertentie Wij helpen u met kennis van zaken kijk op www.vitak.nl Naambellen kan ook, gratis: 0800 848 25 65 Vita k Advertentie tel. 0118 - 67 47 20 Woensdag werden passagiers en bemanningsleden op dezelfde vlucht van British Airways naar Washington na aankomst extra gecontroleerd, nadat hun vlieg tuig onder begeleiding van F-16 gevechtsvliegtuigen op de in ternationale luchthaven Dulles bij de Amerikaanse hoofdstad aan de grond was gezet. De extra veiligheidsmaatrege len van woensdag waren geno men omdat op de passagierslijst van de vlucht van British Air ways een aantal verdachte na men voorkwam, zo zeiden de Amerikaanse autoriteiten gis teren. De passagiers moesten na landing ruim drie uur in de Boeing 747 blijven zitten, maar na ondervraging van twaalf verdachte inzittenden bleek er niets aan de hand te zijn. Volgens de krant The New York Times is het de afgelopen week al minstens vijf keer voorgeko men dat in de VS na aankomst van een vliegtuig uit het buiten land nóg een veiligheidscontro le werd uitgevoerd, met onder vragingen van passagiers en controle van bagage op explo sieven of wapens achteraf. Ook is vracht aan boord van vlieg tuigen strenger gecontroleerd, aldus de krant. Code oranje In de VS is sprake van verhoog de waakzaamheid (code oran je), omdat er aanwijzingen zijn voor nieuwe plannen van Al Qaeda om een grote aanslag uit te voeren. De Amerikanen hebben kritiek op de veiligheidscontroles zoals die in sommige landen worden uitgevoerd. Eerder deze week werd een vliegtuig uit Mexico geweigerd, omdat er zorgen wa ren over de veiligheidscontrole van het toestel van Aeromexico, terwijl vorige week zes vluchten van Air France van en naar Los Angeles uitvielen na waarschu wingen uit de VS voor terreur dreiging. British Airways voerde zijn twee overige vluchten naar Washington gisteren overigens normaal uit. De 180 passagiers zijn overgeboekt op andere vluchten. GPD KINDERDIJK - Voor Kinder dijk is het nieuwjaar meteen goed begonnen. De Postcode Kanjer viel gisteren in dit dorp je. Het toeristische plaatsje kent nu drie nieuwe miljonairs. Daarnaast won iedere Kinder dijker die meedeed aan de Post code Loterij een geldbedrag van minimaal 30.524 euro. Iedere deelnemer met de postco de 2961 was verzekerd van een prijs. Aangezien heel Kinder dijkdeze postcode heeft, viel het dorp dik in de prijzen. De bewoners met de winnende postcode 2961 AD mochten 13,9 miljoen euro met elkaar verde len. Zij hebben bedragen ge wonnen die variëren van 788.000 euro tot 7,5 miljoen eu ro. Alle overige bewoners die deelnamen aan de loterij moch ten 6,4 miljoen euro verdelen. ANP Word Idol Kurt Nilsen. van onze redactie buitenland LONDEN - Kurt Nilsen (25) uit Noorwegen heeft de World Idol in Londen gewonnen. De wedstrijd werd gehouden tus sen de Idol-winnaars uit elf landen waar het programma draaide, zoals Nederland, Po len, Verenigde Staten, Groot- Brittannië en België. Jamai eindigde op de laatste plaats, nummer elf. Nilsens single, die werd uitge bracht in Noorwegen, werd daar de best verkochte single ooit en kwam binnen op num mer een in Noorse hitlijst. De loodgieter van beroep heeft twee kinderen. De jury in Londen was snoei hard in haar oordeel over de verschillende idolen. Zo kreeg de winnaar te horen dat hij leek op een hobbitf en dat hij beslist winnaar was geworden als Idol een radioprogramma zou zijn. De werkelijkheid was dat de jury's in de verschillen de landen, zoals bij het Eurovi siesongfestival, anders oor deelden. Ondanks de laatste plaats vond Jamai het een 'geweldige ervaring' in Londen. „Het pro gramma was erg leuk. Al kon het allemaal nog beter als de jury ook wat leuker had geoor deeld. We snapten er allemaal niets van dat ze hard moesten zijn", aldus Jamai. ANP DISHOEK - Een winterse aanblik van de duinen bij Dishoek op Walcheren. Wat er tijdens de kerstdagen ontbrak, was er wel op nieuwjaarsdag: sneeuw. foto Lex de Meester TARE - Een grootmoeder in vië heeft op oudjaarsavond st haar vier kleinkinderen lood en daarna de hand aan iizelf geslagen. 68-jarige vrouw stak even ir middernacht de woning in ;are in brand, waardoor haar inkinderen van een tot acht r oud om het leven kwamen, schoondochter overleefde drama, hoewel zij zwaarge- ad raakte. De grootmoeder 3 zenuwziek, meldde de poli- De familie was eerder vanuit 30 vo gevlucht. ANP/DPA 1 onze redactie )ES - Het oudejaars- urwerk heeft een 39-ja- e man uit Katwijk het en gekost. Een 74-jari- vrouw uit Middelburg ikte zwaargewond bij 1 door een vuurpijl ver- rzaakte brand. Oud en iuw is op wat relletjes rustig verlopen. Middelburgse vrouw raakte 3ct na de jaarwisseling ern- gewond, nadat er in haar ring brand was uitgebroken ir vuurwerk. Een vuurpijl - 'noodseinpijl' - vloog dwars ir een raam van dubbelglas woonkamer in. De gordijnen en een invalidestoel in de kamer vatten direct vlam. De bewoon ster lag op bed. De 39-jarige Middelburger die de vuurpijl had afgeschoten, alarmeerde direct de politie en brandweer en probeerde de vrouw uit haar flat te bevrijden. Hij slaagde daar niet in. De rookontwikkeling was groot. Met assistentie van twee poli tieagenten kon de vrouw alsnog uit haar woning worden ge haald. De vrouw is in kritieke toestand naar het brandwon dencentrum in Antwerpen ge bracht. Voor het afschieten van een noodseinpijl is een vergun ning nodig. De man beschikte daar volgens de politie niet over. Putdeksel In Yerseke is gisteren een riool putdeksel door een keukenraam van een woning aan de Lange- ville gevlogen. Onbekenden hadden een vuurwerkbom in een rioolput gegooid. Door de klap schoot het deksel los en vloog de woning binnen. Het loodzware projectiel vernielde de koelkast, maar de bewoners bleven ongedeerd. De 39-jarige man uit Katwijk kwam om bij het afsteken van vuurwerk. Een 36-jarige plaats genoot raakte daarbij gewond en is opgenomen in het brand wondencentrum in Beverwijk. In Breda verloor een 40-jarige man zijn oog. Volgens de politie zat hij boven een doos vuurwerk gehurkt toen die ontplofte. Oud en nieuw is volgens de poli tie over het algemeen rustig ver lopen op wat relletjes ën enkele branden na. De Mobiele Een heid moest onder meer in actie komen in Maassluis, Bleiswijk en Stad aan het Haringvliet. Daar liepen de kerstbomen- branden uit de hand. In Gelderland trad de ME twee keer op. In Opheusden sneuvel de een ruit van een politieauto en raakten drie agenten ge wond. In Waardenburg moest de ME een groep jongeren die vuurwerk naar voorbijgangers gooide tot de orde roepen. In Leiden voerde de ME een charge uit tegen een groep ste nen en flessen gooiende mensen. Daarbij raakte een agent licht gewond aan zijn hoofd. In Amsterdam was het overal rustig, ook in het Floradorp, waar wel voor grote onrust werd gevreesd. Er was daar veel poli tie op de been, maar ongeregeld heden bleven uit. ANP/GPD pagina 5: wereld begint 2004 rustig pagina 11jaarwisseling in Zeeland M - De Iraanse minister van tenlandse Zaken Kharazi ft gisteren de tijdelijke op- orting van de Amerikaanse cties 'positief' genoemd, gens hem zou volledige op- fing van de financiële en an- e sancties tegen zijn land een uw klimaat tussen Iran en de kunnen veroorzaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1