Openbaar groen n Veere is goed Goh, heb je daar ook al verstand van PZC Koenckelen doe je met oudjaar Opel rijdt door na aanrijding Man botst op politieauto Auto rijdt tegen goederentrein Politie zoekt getuigen ongeval weekenddiensten agenda \emeente wil kwaliteit kerkhoven houden oga en Shiatsu ertenstal in /emeldinge randt uit 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De politie in Goes is op zoek naar een rode Opel Astra, die gisteren na een aan rijding in 's-Heer Hendrikskinderen is doorgereden. De auto reed rond 12.30 uur met hoge snelheid op de Nieuwe Rijksweg, achter een Renault die werd bestuurd door een 40-jarige Middelburger. Deze man zag de Opel snel nade ren, ging harder rijden om een aanrijding te voorkomen, maar dat lukte niet. De Opel, met daarin drie of vier inzit tenden, raakte de Renault aan de achterkant. De Middel burger kon zijn zwaarbeschadigde wagen laten stoppen, maar een 27-jarige inzittende van de auto liep vermoede lijk rug- en nekletsel op. De bestuurder van de Opel is na de botsing weggereden in de richting van 's-Heer Arends- kerke. De politie in Goes zoekt getuigen van deze aanrij ding en informatie over de rode Opel. WESTKAPELLE - Een 36-jarige automobilist uit de ge meente Veere is' in de nacht van dinsdag op woensdag in beschonken toestand tegen een politieauto aangereden. Hij kon direct zijn rijbewijs inleveren. De man kreeg om 1.40 uur een stopteken van de politieauto toen hij bij het achteruit rijden een bloemperkje inreed. De automobilist reageerde niet, reed vooruit en vervolgens weer achteruit tegen de stilstaande politieauto. Hij bleek 2,5 maal te veel gedronken te hebben. 's-HEERENHOEK - Een 19-jarige man uit 's- Heeren- hoek is woensdagochtend vroeg met zijn auto onder een goederentrein gekomen op de onbewaakte spoorwegover gang op de Beeldhoeveweg bij 's Heerenhoek. Hij is met ernstige verwondingen aan de ingewanden overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. De man heeft waarschijnlijk de koplampen van de trein niet gezien. Toen hij de spoorlijn wilde oversteken, werd hij vol in de flank getroffen door een composttrein die de auto over 150 meter meesleurde. De bevrijding van het slachtoffer duurde ruim een uur. Ambulancepersoneel vond het nood zakelijk de man rechtstandig uit het wrak te bevrijden om niet het risico te lopen op nog meer verwondingen. De toestand van de 19-jarige is inmiddels stabiel. VLISSINGEN - De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval op de A58 bij Vlissingen. Daarbij belandde dinsdagavond om tien over elf een 22-jarige Vlissinger met zijn auto in de sloot. De man is samen met een 14-jari- ge Middelburgse inzittende met onbekende verwondin gen overgebracht naar het ziekenhuis. De man reed in de richting van Vlissingen; voor hem reed een taxi in het mid den van de weg. De Vlissinger wilde links inhalen, maar op dat moment stuurde ook de taxi naar links. De Vlissin ger week uit naar rechts en remde af om de taxi te ontwij ken. Door die manoeuvre belandde hij in de sloot. Diverse getuigen hebben tegenover de politie verklaard dat ook zij door de taxi met hoge snelheid waren ingehaald en ge sneden. zaterdag 3 en zondag 4 januari CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tijdens feest dagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor tel boer. zaterdag. J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118) 644301. zondag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, "t Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zo, 23.00-ma. 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Walcheren zaterdag: I. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel. (0118) 628420. zondag: C. Westveer, Loskade 27, Middelburg, tel. (0118) 626694. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-v.rij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon, 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdierentel. (0118) 633803. Kleine huisdieren 0118) 460860 Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11-12 en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel- le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zat. 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118)412730. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Welsinge, Jw. Thibautstraat 45, Middelburg, tel. (0118) 623298. Thuiszorg Walcheren ,voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14 uur Koersbal, biljart en ouderensoos; Kaas boer Biggekerke, 9-12 uur: Tossen. In schrijven: 8,45-9,00 uur; MIDDELBURG - Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; Woelige Werf, Rijnstraat, 13.30 uur: Bridgen; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Regenboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Wijkcentrum Open Hof, Paau- wenburg, 9.00-10.15 uur: Hatha Yoga. Kees den Herder Inferieurstyling Walcheren www.keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030 redactie walcheren Dostsouburgseweg 10 'ostbus 264 1380 AG vlissingen rel: 0118-493000 :ax: 0118-493009 ■-mail: redwalch@pzc.nl \b van der Sluis (chef) Madia Berkelder Edith Ramakers l/liriam van den Broek Ion Magnée (oen de Vries (sport) :entrale redactie Stationspark 28 'ostbus 31 1460 AA goes rel: (0113)315500 :ax; (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl nternet vww.pzc.nl i-mail: web@pzc.nl bezorgklachten: 1800-0231231 >p maandag t/m vrijdag ge- lurende de openingstijden; :aterdagstot 12.00 uur door René van Stee ZUIDZANDE - Alle Chinezen lijken op elkaar. Iedereen heeft ergens op de wereld wel een dub belganger. Vbor veel mensen zijn deze volkswijsheden waar heden als een koe. Anderen spre ken van hardnekkige verzinsels. Dergelijke stellingen gaan vol gens deze groep sceptici alleen op als het om eeneiige tweelin gen of drielingen gaat, de plas tisch chirurg moeder natuur een handje heeft geholpen of als een blik in de spiegel wordt gewor pen. Leen Wille en Guido Verdonck uit Zuidzande zijn geen familie van elkaar. Ook is er geen ver wantschap die enkele honder den jaren teruggaat. Toch wordt Verdonck, werkzaam op de afde ling anesthesie van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, met de re gelmaat van de klok verward met zijn achterbuurman Wille, in het dagelijks leven wethou der van Sluis. De nagenoeg iden tieke baard en haardracht van beide mannen is hiervan onge twijfeld de belangrijkste oor zaak. Anekdotes De persoonsverwisseling levert zonder uitzondering hilarische of komische situaties op. Ver donck schudt de anekdotes ach teloos uit zijn mouw. „Zoals die keer dat ik in het Ledeltheater in Oostburg was en werd aange sproken door twee mannen die het schandalig vonden dat ik wel een voorstelling bezocht, volgd", vertelt een gniffelende Verdonck. Ook Leen Wille doet een duit in het zakje. „Twee weken geleden werd Gui do nog aangeschoten door een man die het heel leuk vond dat zijn broer - ik dus - de tentoon stelling van de vereniging open de waarvan hij voorzitter was. Het kwam er op neer dat hij niet wist dat we geen broers waren en het eigenlijk heel vreemd vond dat we verschillende ach ternamen hadden. Dan heb je toch wel even iets uit te leggen." Moeite Leen Wille wordt in principe nooit verward met zijn achter buurman. De wethouder denkt dat dit vooral te maken heeft met het feit dat hijzelf een pu blieke figuur is en Guido Ver donck niet. „Ik ben het gewend om te pas en te onpas door Jan en alleman te worden aangespro ken. Vaak is dat plezierig, maar soms ook niet. Ik kan me dan ook voorstellen dat Guido er wel eens moeite mee heeft, als hij voor de zoveelste keer moet uitleggen dat hij echt niks te ma ken heeft met het gemeentelijke beleid in Sluis." Guido Verdonck maalt er echter niet om. Naar eigen zeggen is hem nog nooit iets vervelends overkomen. Een reden om zijn baard af te scheren heeft hij dan ook niet. „Dat was ik trouwens ook helemaal niet van plan. Want stel je voor dat Leen op hetzelfde idee zou komen. Dan zegt helemaal niemand meer iets tegen ons." jrAb van der Sluis IMBURG - Het openbaar ien in de gemeente Veere is alitatief goed in orde. Van sl onderhoudsachterstand is tn sprake. Vooral de beplan- g in de oude dorpskernen, zo- Biggekerke en Koudekerke, sft een duidelijke relatie met historische stedenbouwkundi- Dpzet. begraafplaatsen in de dor- zien er vrijwel overal piek- uit. Dat staat in het Groen- eidsplan van de gemeente, t Groenbeleidsplan geeft het lege van burgemeester en wet- ïders de mogelijkheid om keu- te maken als het gaat om be- ïr, onderhoud en behoud van openbare ruimte. Het plan >ft een levensduur van tien r. In de nota staan de kansen de knelpunten opgesomd van diverse kernen. teristen gen, is vooral bedoeld voor de ei gen inwoners. Het openbaar ter rein wordt in dat dorp veel min der gebruikt. Het openbaar groen in de ge meente is heel erg divers. Het va rieert van monumentale bomen tot eenjarige begonia's. Ook de functies verschillen. Groen wordt gebruikt om te wandelen, te spelen, maar dient soms ook als verkeersgeleider. In de gemeente is ook duidelijk te zien in welke periode groen is aangeplant. Breezand is gereali seerd in de jaren vijftig met rui me boskavels. In de nieuwere wijken is het openbaar groen vaak versnipperd. Voorbeelden daarvan zijn in vrijwel elke kern te vinden, zoals Zanddijk, Koudekerke en Domburg. Door dat er geen duidelijke afstem ming was tussen de steden bouw, de architectuur en de be planting is de kwaliteit in die wijken niet hoog. Speciale aandacht is er in de no ta voor de begraafplaatsen in de gemeente Veere. In een aantal dorpen is het kerkhof zelf het grootste aaneengesloten groen- element. De eenvoud van het ontwerp, de fraaie beplanting in combinatie met de geïsoleerde ligging ma ken van de begraafplaatsen in sommige dorpen zeer waardevol le en zelfs monumentale elemen ten in het landschap. Contrast Ook het contrast tussen de inti miteit van de begraafplaats en de weidsheid van de omliggende polder wordt door mensen als zeer karakteristiek en waarde vol ervaren. Het college wil de huidige kwali teit van de begraafplaats ook op de lange termijn garanderen. Aanpassingen in het terrein of uitbreidingen moeten zeer zorg vuldig gebeuren. Ook moet worden bekeken of het niet mogelijk is om de be- twaalf dorpen in de gemeen tere hebben elk een eigen ka der en identiteit. Het open- ir groen moet daarop afge- md worden. Domburg is een lisch voorbeeld van een bad- ats met flanerende toeristen een intensief gebruik van de rnbare ruimte. Diezelfde mte in Grijpskerke daarente- DDELBURG - Bij de Stich- g Padma aan de Seissingel 4 Middelburg wordt zaterdag januari een informatiemid- l gehouden over yoga, tai chi, is, weerbaarheid, osteopa- e, Shiatsu, qigong en klank- ïcerten. De demonstraties be nen om 13 uur. De open les- i beginnen een uur later. 'ES - De jaarwisseling op de ^elanden is tamelijk rustig lopen. De brandweer had l werk aan verschillende ugdevuren, maar grote bran- i vielen er niet te blussen. Wemeldinge viel het verlies i een hertenstal aan de Molen- g te betreuren. De stal brand- uit voordat de brandweer er aan kon doen. De herten eten het voorlopig zonder 1 doen.Vreugedvuren met als >rnaamste brandstof oude, af- ceurde caravans, werden ge- okt in 's Gravenpolder, Krab- ïdijke, Oudelande en 's-Heer mdskerke. In Krabbendijke oorzaakte een ontploffing en- e gesneuvelde ruiten. Leen Wille (1) en Guido Verdonck. maar een paar dagen eerder door vakantie niet bij een raads vergadering kwam opdagen. Dat hadden ze namelijk in de krant gelezen. Een bekende van Leen die voor de narcose op de operatietafel lag en verbaasd te gen me zei: „Goh, heb je daar ook al verstand van." Of dat oude vrouwtje in Zuid zande dat me tijdens het uitla ten van de hond toeriep: „Leen, de post is weer eens verkeerd be zorgd! Moet ik het bij jou in de foto Peter Nicolai bus doen?" Ik heb haar maar la ten begaan, maar ik moest me echt inhouden om niet in lachen uit te barsten. Ook word ik regel matig aangesproken door oud-leerlingen van Leen die bij mij wiskunde zouden hebben ge- vrijdag 2 januari 2004 De begraafplaatsen in de gemeente Veere, zoals in Gapinge, zien er piekfijn uit. foto Lex de Meester graafplaatsen op te nemen in een structuur van wandelroutes in het dorp. Het 'blokje om' in het dorp kan wellicht worden uitgebreid met een wandeling over het kerkhof. De meeste knelpunten zijn te vinden in Domburg, Oostkapel- le, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. In dat laatste dorp zijn door het zeeklimaat vrijwel geen bomen te vinden, maar dat is tegelijker tijd ook weer de charme van Westkapelle. Bewoners lossen het gebrek aan groen op, door binnen de glinten keurige perk jes aan te leggen. In Zoutelande zouden langs de Ooststraat, Oranjeplein en Nieuwstraat meer bomen moe ten komen. Ook de centrale Wil- lebrorduskerk kan wel wat meer groen gebruiken. In Meliskerke moet goed nage dacht worden over de grote wa terpartij aan de J. Vaderstraat. Een idee is om de voor kinderen gevaarlijke put te dempen en er een plantsoen van te maken. De Oude Domburgseweg in Oostka- pelle kan er veel mooier uitzien als er knotbomen of eiken langs geplant worden. Als de speeltuin en directe omge ving en het natuurpark goed be heerd worden, kunnen deze uit groeien tot waardevolle, volwas sen groengebieden. Kinderen koenckelen voor ouderen in Yerseke. door Mieke van der Jaqt YERSEKE - In Yerseke heet het koen- ckelpotten, in Tholen heet het rommel potten maar één ding geldt overal: het moet met oudjaar gebeuren! En zo geschiedde het woensdag weer in beide plaatsen: gezellig georganiseerd herrie maken en zingen. In Tholen waren het drommen kinderen die het oude jaar op de vlucht joegen en de mensen in de stad een plezier deden. In Yerseke heb ben de jonge zangers met hun potten de luxe begeleiding van de Eerste Yersekse Koenckelpot fanfare maar in Tholen bleek dat rommelpotten ook prima lukt op zelfgemaakte potten. In beide plaat sen gingen de stoeten ook langs bij de mensen die een paar generaties geleden de traditie in stand hielden: bij de zorg centra Vredelust in Yerseke en Ten An ker in Tholen. Veel ouderen weten maar al te goed wat er van hen verwacht wordt als de koenckelpot of rommelpot foto Willem Mieras voorbij komt: een centje of een snoepje. De handen gingen dan ook in tassen en zakken. Voor de Koenckelpotfanfare is de viering van de jaarwisseling nog niet afgelopen. Vandaag gaan de muzikanten nog op be zoek in verzorgingscentrum Ter Weel in Krabbendijke. (Advertentie) Seizoenen wieken door het jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze fhkenen voor de dynamiek buiten En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen. Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13