Dakar besmettelijk virus Ik heb allang vrede met mijn afscheid PZC Vereecken favorie voor de wereldtite De Looff tegen Lau in finale tennistoernooi Rally door Afrikaanse woestijn lokt menig Nederlandse veteraan Dakar Rally weert blinde Monique Nuijten doet aanbevelingen aan turnbond uitslagen Nog geen stunts in tennistoerno ft Drie Zeeuwen bij gewestelijk kampioenschap Wijnands langer bij Arendskerke agenda woensdag 31 december 2003 GOES - Jacco de Looff en Ga- reth Lau spelen morgen de fina le van het Zuid West Lease ten nistoernooi in Goes. De Looff won in de halve eindstrijd nipt met 6-5 van Dylan Blackman. Lau was veel te sterk voor Do novan Blackman: 11-1. „Het ging super. Donovan speelde in een heel hoog tempo, maar alles wat ik raakte, ging binnen", zei Lau, die blij is met het bereiken van de finale. „Ik heb nog nooit een Bl-titel ge wonnen. Het is ook pas mijn tweede finale." Lau is in vorm. Deze zomer speelde hij A-toer nooien in Oost-Souburg en Groningen, waar hij de kwart en achtste finale bereikte. „Ik heb die vorm vastgehouden." De Looff plaatste zich voor de finale na een spannende strijd tegen Dylan Blackman. Beiden speelden, volgens de winnaar, niet al te bestmaar het duel was wel spannend. De Looff: „We maakten allebei veel fouten. De service zorgde bij ons voor veel druk en in de rally's maakten we nogal wat fouten." De Looff brak de service van Blackman in de negende game. Vervolgens won hij zijn eigen servicebeurt. De tijd stond Blackman in de weg om na zijn laatste game nog te breken. De Looff heeft vertrouwen in de fi nale, die vanmiddag om 15.00 uur is. „Ik verloor nog nooit van Lau. Het is een rustige jongen, maar hij tennist goed." De finale in klasse 4 is nog niet bekend. Yoram Hilkhuysen staat er wel in. Hij won gisteren namelijk met grote cijfers van Joris Verkouteren (9-2) en komt om 15.00 uur uit tegen de win naar van de partij René Linde- bergh-Remco Maandag. Bij de vrouwen in de categorie 3, die in een poule spelen, is de ge droomde slotwedstrijd een feit. De als eerste en tweede ge plaatste Marjolein Meulenberg èn Saskia Oranje komen van daag om 13.00 uur tegen elkaar uit. Beiden wonnen van respec tievelijk Kim de Klerk en Inge borg Roks. Oranje was gisteren met 5-3 te sterk voor Roks. De winnaar van morgen schrijft het toernooi op haar naam. Daisy Boogaard en Naomi Hillebrand spelen de finale in het vrouwen enkel 4 om 14.15 uur. door Hans Koenekoop RIJSWIJK - 'Treed binnen in de legende'. De slogan van de Da kar Rally is geheimzinnig en lokt avonturiers. Ook Holland se jongens uit de polder kunnen het verlangen naar de ronkende dans door de woestijn niet weer staan en keren jaarlijks terug in de zware etappekoers door Afri ka. Opvallend is hun gevorderde leeftijd. Het gros van de twintig Neder landse deelnemers aan de 26e Dakar Rally is van middelbare leeftijd; achter in de veertig of zelfs dik in vijftig. Veelal man nen met bloeiende eigen bedrij ven die eigenlijk niets meer te bewijzen hebben. Maar het zijn ook fervente rallyrijders. Zoals trucker Jan de Rooy, met zestig jaar de onbetwiste senior. De drievoudig winnaar van het vrachtwagenklassement weet van geen ophouden: „Dakar is vakantie voor mij, pure ont spanning. Ik ben verslaafd aan de rallycross en vergroeid met de vrachtwagen", zegt de Bra bantse transportondernemer. Hij doet dit jaar voor de tiende keer mee aan de rally die mor gen startin het Franse Clermont Ferrandenop 18 januari, 11.000 kilometer verderop, finisht in de Senegalese hoofdstad Dakar. Arjan Brouwer noemt het een virus, zo besmettelijk als wat. De 46-jarige motorhandelaar uit Putten stapt nieuwjaarsdag na veertien jaar weer op de KTM 660 cc om 'Dakar te doen'. De editie van 1989 was zijn laatste keer. „Ik reed hem drie keer, maar nooit uit. Dat moet ge woon een keer gebeuren." Zijn allereerste Dakar in 1986 eindigde in een nachtmerrie. De dag na een zware zandstorm verdwaalde hij in de woestijn. Drie dagen leefde hij op twee biscuitjes en een bekertje water. Keek letterlijk de dood in de ogen. Een helikopter redde hem uiteindelijk, zestig kilometer buiten de piste. Zelfs dat hache lijke avontuur houdt Brouwer niet tegen. Verdwalen „Ik ben daar nuchter in; je kunt geluk hebben of pech. En ver dwalen in de woestijn kan al tijd, want als je onderuit gaat met de motor en de GPS gaat stuk, weet je nog niet welke kant je op moet. Ik kan alleen maar hopen dat alles een beetje mee zit en dat ik gezond en wel in Dakar aankom" Voor autocoureur Bob ten Har kei (47) is Dakar een kuuroord. ..Eenmaal in de woestijn, wordt mijn hoofd rustig. Kan ik alle sores van me afzetten." De auto handelaar uit Zutphen leidt een druk bestaan. „Ik ben pas in een nieuw bedrijfspand gestapt, het was dit jaar een gekkenhuis. Maar ik weet zeker dat ik na drie weken Dakar helemaal schoon terugkom", zegt Ten Harkei, die al zeven keer aan de rally deel nam en twee keer het klasse ment van de standaardklassen won. En dan is er de 52-jarige Leide- naar Jaap van der Kooy. Al tien keer deed hij mee op de motor, PARIJS - Hij zou de eerste blinde man worden die mee zou doen aan de Da kar Rally. Alles was al ge regeld voor de Fransman Michel Point, de organi satie van het evenement had zelfs een routeboek in braille laten maken. Maar twee dagen voor de start van de rally werd hij als nog teruggefloten. De in ternationale autosportfe deratie FIA verbood de navigator te starten. Point, die Toyota-rijder Nicholas Richard zou as sisteren, reageerde furi eus op de beslissing van de FIA: „Elk jaar doen er mensen met fysieke pro blemen mee. Ze zouden me moeten toestaan het in ieder geval te proberen. Als het niet gaat, stop ik." De boosheid van de 53-ja- rige navigator, die voor een blindeninstituut werkt, ging zo ver dat hij de Franse president Jac ques Chirac opriep in te grijpen. ANP Goese turnster Monique Nuijten heeft sinds de zomer een nieuw leven door Roeland van Vliet NIJMEGEN - Monique Nuijten rekt en strekt wat, zwaait enkele malen aan de rekstok en maakt van haar afsprongen niet al te veel werk. De Goese turnster hoeft zich niet meer zo te bewij zen. In tegenstelling tot zeven jonge turnsters die in de andere hoek van de turnzaal van De Hazenkamp elkaar verdringen op de evenwichtsbalk. Nuijten is immers al een tijdje gestopt. Ze trairft nu af. „Ik doe nu alleen nog wat basis- oefeningen. Het is een beetje saai, dat wel. Maar ik ben blij dat ik van dat harde trainen af ben", lacht de Goese, als ze de jonkies zo bezig ziet. „Ik heb ge noeg getraind. Al vanaf mijn twaalfde zit ik hier bij de De Ha zenkamp in Nijmegen en sinds dien heb ik dertig uur per week getraind. Daarvoor zat ik ook al op 24 uur in de week. Nee, ik ben echt blij dat het allemaal niet meer hoeft." Nuijten, net twintig geworden, beëindigde haar turncarrière afgelopen zomer nogal abrupt nadat ze te horen kreeg dat ze niet mee mocht naar het wereld kampioenschap in Anaheim. Bondscoach Frank Louter koos voor Gabriëlla Wammes en Ber ber van den Berg, die amper fit waren, en liet Nuijten, nota be ne de nummer drie van het Ne derlands kampioenschap én wel fit, links liggen. „Ik kan er met mijn hoofd nog steeds niet bij." Geen WK, dus ook geen vervolg van de turnloopbaan. Nuijten was daar voor zichzelf heel snel uit„Nadat ik te horen kreeg dat ik niet mee mocht naar Ana heim, heb ik een uur lang ge huild. Daarna was het over. Ik dacht: ze zoeken het maar uit. Als het zo moet, wil ik niet eens meer mee. Ik wist op dat mo ment ook dat het over was met mijn turncarrière. Toen duide lijk was dat het Nederlandse team zich op het WK niet had geplaatst voor de Olympische Spelen, was mijn besluit defini tief." Lef De manier waarop Nuijten ge passeerd werd voor een plaatsje in de Nederlandse WK-equipe was allesbehalve fraai. Louter had het lef niet om Nuijten per soonlijk uit te leggen waarom ze niet geselecteerd was. Nu belde teammanager Willem Veldman haar op. Ook later, na de we reldtitelstrijd, kreeg Nuijten geen uitleg van Louter. „We hebben elkaar nooit meer ge sproken Ik heb hem nog wel één keer gezien, maar heb toen al leen 'hoi' gezegd. Zelf om uitleg vragen doe ik niet. Ik heb hem toch niets te vertellen?" Ze vervolgt: „Iedereen denkt dat Frank en ik al eerder ruzie hadden, maar dat is helemaal niet zo. We hebben juist altijd goed met elkaar overweg ge kund. Ik kon ook goed met hem praten. Daarom is het zo raar dat hij me nu niet meer belt. Ik ben niet boos op hem, hij zal wel zijn redenen hebben gehad om mij niet mee te nemen. Maar zeg het dan gewoon." Nuijten heeft stilletjes het ge voel dat Louter haar nooit mee heeft willen nemen naar Ana heim. Nuijtep: „Na het NK kwa men zo'n dertien turnsters in het zogenoemde WK-traject te recht Daarin moesten we ons contant bewijzen. Elke training moest je topfit zijn. Niet dat dat kan, maar het werd wel van je verwacht. Er werd geen reke ning gehouden met het feit dat de wat oudere turnsters wel eens een training rustiger aan moe ten doen. Verder moesten we al lemaal enkele test wedstrijden doen. Die gingen bij mij heel goed. Ik werd een keer tweede en een keer derde. Volgens mij voldeed ik daarmee aan alle ei sen." In de laatste week voor het we reldkampioenschap vertrouw de Nuijten het echter niet. „De beslissing over de definitieve se lectie stelde Louter alsmaar uit. Eerst zou die op woensdag ge nomen worden, toen op donder dag en uiteindelijk werd het maandag. En ik zat constant in de stress. Ik trainde de hele tijd, zelfs in het weekeinde. Terwijl Gabriëlla Wammes en Berber van den Berg hun laatste test wedstrijd nog moesten doen. Op de training zei iedereen tegen me: maak je geen zorgen, je gaat gewoon. Maar volgens mij was dat om me nog een beetje gemo tiveerd te houden." Nuijtens vermoeden werd be waarheid: hoewel ze fit was, viel ze buiten de boot. Verona van de Leur, Renske Endel, Gabriëlla Wammes en Berber van den Berg kregen wel een ticket van de turnbond, hoewel ze óf niet fit waren óf een grote trainings achterstand hadden. Alleen de Nederlands kampioene Suzan ne Harmes en de relatief onerva ren meisjes Loes Linders, Mayra Geboren: Woonplaats: Belangrijkste resultaten: Behaalde prijzen: 6 december 1983 Goes Nederlands meerkampkampioe ne in 1999; veertiende met lan denteam op WK in 1999 in China; vijfde met landenteam op EK in 2001 in Gent; tweede met landen team op EK in 2002 in Patras Sportploeg van het jaar in 2001 en 2002, sportvrouw van het jaar in Zeeland in 2000 en 2001 Kroonen en Laura van Leeuwen mankeerden niets. In de voor stad van Los Angeles eindigde de selectie van Louter op de zes tiende plaats in de meerkamp, terwijl voor kwalificatie voor de Spelen minimaal een twaalfde plaats nodig was. Oranje faalde ronduit. Nuijten zat op dat moment op Gran Canaria, omdat ze even niet in Nederland wilde zijn. Ze volgde het WK echter wel en had een paar keer contact met Renske Endel, die in Anaheim reserve was. „Toen ik op het strand lag en de anderen bezig zag in Anaheim, vond ik dat wel leuk. Ja, echt. Ik was blij dat ik het allemaal niet hoefde mee te maken. Niet alleen de prestaties waren slecht, ook de sfeer was niet goed. De geblesseerde turn sters waren alleen met zichzelf bezig. En de concurrentie was ook daar nog steeds groot. Ie dereen was dus de hele tijd chagrijnig." Opleiding Na het WK, na haar terugkomst uit Gran Canaria, zag het leven van Nuijten er plots heel anders uit. Ze ging een opleiding volgen voor schoonheidsspecialiste en Monique Nuijten (rechts) is nu trainster bij onder meer MTV uit Middelburg. foto Ruben Oreel door Roeland van Vliet NIJMEGEN - Monique Nuijten werkte na afloop van bet WK mee aan een onderzoek van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie naar het falen van de turnploeg in Anaheim. De Goese turnster deed een aantal aanbevelingen. Volgens Nuijten moeten alle afspraken worden nagekomen door de bond en moeten selecties voor grote toernooien dus ook eerder be kend worden gemaakt. En niet, zoals afgelopen zomer, twee dagen van tevoren. „Er moet tijd zijn om aan een team te bouwen.Nuijten zet vraagtekens bij de dubbelfunctie van Frank Louter. Hij was clubcoach bij Pro Patria en bondscoach tegelij k. „Ik weet niet of het iets oplost als je die twee functies scheidt, maar het lijkt me wel ver standig." Verder pleit Nuijten ervoor dat er een vertrouwenspersoon meegaat naar grote toernooien. „Op EK's en WK's gaan er bijna alleen maar mannen mee. Je hebt niemand om eens goed mee te praten. Op het WK in China in 1999 was er wel een vertrouwenspersoon mee, maar daarna niet meer." wb ljj nooit haalde hij de finish. Vaak achtervolgde domme pech de snackbareigenaar, soms richtte hij zichzelf te gronde door roe keloze acties. Vorig jaar nog verliet hij de rally meer dood dan levend, tijdens een etappe waarin hij zijn routeboek kwijt raakte, op gevoel door de verra derlijke zandvlakte scheurde en in een afgrond stortte. Met een ontwricht bekken be landde Van der Kooy nadien in diverse ziekenhuizen, waal meerdere operaties aan been en rug nodig waren om hem weer een beetje op te kalefateren. Hij is nog maar net volledig hersteld en staat toch weer aan de start. Gekkenwerk?: „Ik weet het niet. Ik hoef me niet te bewijzen, maar ik moet er niet aan denken dat ik niet meega." ANP doorWim de Vos HULST - Eric Vereecken won zaterdag nog de finalewedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup en pakte de eerste hoofdprijs van dit winterseizoen. Komende za terdag hoopt de Hulstenaar op nieuw een kunstje flikken. In zijn eigen woonplaats wordt dan het wereldkampioenschap mountainbiken van de vrije bonden verreden. En Vereecken behoort tot de favorieten. Een wereldkampioenschap voor vrije bonden. Wat houdt dat in? „Een niet-officiële bond houdt een wedstrijd waaraan het wereldkampioenschap is verbonden. Aan zo'n wedstrijd mag iedereen deelnemen. Bezit van een licentie is niet van be lang. Welke status je daaraan moet verbinden, is moeilijk te zeggen. Het is een wereldkam pioenschap, dus vul maar in", zegt Vereecken, die niet alleen als deelnemer zal trachten de regenboogtrui te winnen, maar ook behoort tot het groepje or ganisatoren. De wedstrijd wordt georgani seerd in samenwerking met Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) en de Belgische bond VWF. Ook vorig jaar, toen de koers tevens diende als finale voor de strijd om de Zeeuwse ATB Cup, was de titel wereld kampioen hieraan verbonden. Het deelnemersveld bestond toen echter alleen uit renners die meestreden om de ATB Cup én Belgische coureurs die ver bonden zijn aan de VWF. Dit keer is dat ook het geval. De verwachting is immers opnieuw dat slechts Nederlandse en Bel gische deelnemers aan de start zullen staan. Al stelt Vereecken dat de concurrentie behoorlijk groter is dan in'de wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup. „In België staat het veldrijden en mountainbiken op een hoger niveau dan in Nederland. Ook bij de vrije bonden zijn er veel sterke coureurs die zaterdag om het kampioenschap mee zullen strijden. De vorm van de dag zal bepalend zijn. En geluk is soms ook een belangrijke factor", herinnert Vereecken zich maar al te goed. Immers, twee jaar te- werd trainster bij MTV en de Turncombinatie Zuid-West- Nederland. „Eerst was school bijzaak, nu hoofdzaak", lacht ze. „Ik heb het nu ook een stuk drukker dan voorheen. Eigen lij k zou ik vier keer per week iets aan sport moeten doen om goed af te trainen, maar dat red ik niet. Ik ben al blij als het twee keer lukt om naar De Hazen- kamp te gaan." Nuijten is ook zeer content met haar nieuwe leven. „Ik ben nu wat vroeger gestopt dan ik had gewild, maar ik mis het turnen helemaal niet. Dat verbaast ie dereen, maar het is echt zo. Ik ben echt blij dat het allemaal niet meer hoeft. Ik heb allang vrede met mijn afscheid." Zundert. Wetsteijn driebandentoernooi: Halve finales: Merckx (Bel) - Caudron (Bel) 50-37 (2,083-1,541), Van Kuyk (Ned) - De Backer (Bel) 50-31 (2,173-1,347). Finale: Merckx - Van Kuyk 50-25 (2,272-1,136). Rotterdam. Time for Korfbal Challenge. Fi nale: Fortuna - PKC/Café Bar 20-17 (9-7). Goes. Springen klassiek paarden klasse L groep A 1. Simon den Exter, Mac Cloud (Kortgene) 0/0/26.36; 2. Pieter Rutten, Agro- vorm's Octo (Bavel) 0/0/26.66; 3. Siebe Kra mer, Sjors (Oud Beyerland) 0/0/27.28; 4. Krista van Oers, Rebbel (Heerle) 0/0/27.36; 5. Siebe Kramer, Richelle, 0/0/27.59. Lgroep B: 1. Andorde Leeuw, Rynart's Rolex(Roosen daal) 0/0/38.80; 2. Dian Pijnen-de Jong, Abi gail (Ossendrecht) 0/0/40.89; 3. Maarten van rug viel hij al snel uit. VorigL verliep het WK een stuk soep Ier voor de Zeeuws-Vlams Toen werd hij eerste en m(l hij de regenboogtrui aantrt ken. Later in het seizoen h haalde hij die stunt doors reldkampioen te worden bi]f andere Belgische bond. In 2001 greep Dirk van deV/ de titel. De Belg is zaterdags weer één van de favorieten i ook zullen Franky Leijss - wiens bijnaam De Vliege Belg luidt, en Belgisch ka® f oen Peter van Impe voorin te te vinden zijn. Wellicht kano een coureur als Dick van Berg meestrijden. In het voorprogramma koi alle overige categorieën aan vertrek, waarbij indeB-cat^ rie de leeftijd 40 jaar en out wordt gehanteerd. Te,; lc wordt er gestreden om het sc! r lierenkampioenschap Hulst. „We hebben daartoei scholen in de gemeente li aangeschreven en hopen op. w goede belangstelling van scholierenaldus Vereecfo benadrukt dat deelname opt veldritfiets niet toegestaan De scholierenstrijd begint 11.45, het WK om om 15.15j EO lit lei VLISSINGEN - In het Racl Jj centrum in Vlissingen ging; termorgen de vierde editie i het Walchers Open tennist» R nooi van start. Van echte ven r singen was, op enkele uitzon li ringen na, nog geen sprake. ecl OUDENBOSCH - Voor Jan Westdorp uit Goes, Bram de Waard uit Wemeldinge en Piet Kox uit Tholen begint het nieu we jaar met de gewestelijke eindstrijd in het driebanden groot derde klasse. Westdorp behoort tot de kanshebbers. Tijdens het gewestelijk kampi oenschap driebanden groot moet blijken of de Zeeuwse in breng er één zal zijn met vol doende inhoud voor podium plaatsen. Voor Westdorp van ALM lijkt dat haalbaar, maar hij zal in topvorm moeten zijn. Voor Kox van 3BSD Zierikzee en De Waard van BV Jacobs komt het er op aan op de juiste momenten toe te slaan en hun rol als outsider volledig uit te buiten. Vanaf vrijdagavond wordt in wordt in Café Veilingzicht in Oudenbosch in partijen over 20 punten uitgemaakt wie voor de titel in aanmerking komt en een plaats op het Nederlands Kam pioenschap weet te bemachti gen. Zaterdag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur en zondag vanaf 11.00. Zondag omstreeks 15.30 uur wordt de finale gespeeld. 's-HEER ARENDSKERKE - Trainer Jack Wijnands is ook in het seizoen 2004/2005 aan voet balvereniging 's-Heer Arends kerke verbonden. Wijnands is bezig aan zijn eerste seizoen bij de zaterdag-tweede klasser, die momenteej negende staat. Het bestuur van de Beve- landse club is tevreden over hem en bood Wijnands contractver lenging aan. In het mannenenkelspel ir categorie 4 nam Sven Ver® len revanche op Ruben H drikse na zijn nederlaag ir. bedrijfscompetitie van va week. Ditmaal trok Vermec na een uur spelen nipt aani langste eind: 7-6. In het nu nendubbelspel in de klasse! waren Gareth Lau en Der ,g Helleman duidelijk een maal Jm groot voor Pascal Koster en! tai chel Kokelaar. Het duo dalai lopen zomer de Zeeuwse! voor zich opeiste, won afge kend: 10-5. Rooy, Pandoer (Prinsenbeek) 0/4/31! Dian Pijnen-de Jong, Proxie, 0/4/37.'* Mark Jespers, Velco (Prinsen 0/4/37.94. L groep C: 1Carolein vande? se. Delta Mossel Clinchy Z (Yes 0/0/27.04; 2. Marije Perdaen, Discover) van Gent) 0/0/28:14; 3. Frederik Katta Scully (Heestert) 0/0/28.24; 4. Jan Wife Feyter, Lavendel SA (Axel) 0/0/28.34;! van Dijk, Iris do Pago (Turnhout) K Twee fasen klasse L groep A: 1. Sanfii Exter, KV Sapajou (Kortgene) 0/0243 Tim Franssen, Sementa (Rooser: kt 0/0/26.11; 3. Wil Schellekens, Stapp'sS Cruz (Esbeek) 0/0/26.71; 4. Siebe Kra Paloma, 0/0/27.34; 5. Pieter Rutten,» vorm's Pirou, 0/0/27.52. L groep B: nelore Willeboer, Noorderglas ('s-Heer Arenskerke) 0/0/15.53; 2. Dis ren de Jong, Proxie, 0/0/16.93; 3. ét Koevoets, Predente (Rucphen) 0/0/171 Bram Klaasse, Ratina MD (Arnermi 0/0/19.83; 5. Mark Jespers, Rolei 0/0/20.63. L groep C: 1. Frederik Catte Scully, 0/0/24.0'; 2. Michael van B? Ozalith (Oud Gastel) 0/0/24.69; 3. Tm Dijk, Iris do Pago, 0/0/26.24; 4. Sabine» dems. Qui Vive (Dongen) 0/0/26.45; 5." cia Greeve, Vivindi (Bergser.' 0/0/26.72. Berlijn. Duitse kampioenschappen: Mannen allround, eindstand: 1JanFii I ger 157,983 punten, 2. Schneider 1583 r DaJmann 159,533. Vrouwen allround,! stand: 1. Pechstein 166,995, 2. Ara: c 169,451, 3. Opitz 171,748. Mannen s f eindstand: 1. Gillarduzzi 145,535.2 j 147,950,3. Taubenrauch 148,895. Vra sprint, eindstand: 1. Anni Fris 156,220,2. Zöllner 157,710,3. Wolf 16' Almelo. Conrad Classic. Finale: Nederland B - Chênois Genèvet 3-0 (25-18 25-13 25-12). Om derde pk fl: TSVUnterhaching (Dui)-PepeJeansl? j: (Bel) 3-1 (25-1815-25 26-2426-24). 0m« plaats: Landstede Zwolle (Ned) - Cesti dejovice (Tsj) 3-0 (25-18 25-21 25-201 Almelo. Oefenwedstrijd mannen: Nt (j£ land-Rusland 0-3 (18-25 21-25 22-25). Heidelberg. Oefenwedstrijd vron Duitsland - Nederland 3-2 <25-2025191 21-25 15-11). de he Loenhout (België). Azencross, inter.; nale veldrit: 1Wellens (Bel) 1.00.52,1 (Bel) 0 10,3. Berden (Bel) 1.03,4. Ver,? (Bel), 5. Van Santvliet (Bel), 6. Vantta hout (Bel), 7. Lefebvre (Fra), 8. Da£* (Bel), 9. Frischknecht (Zwi) 1.15,10. Var (Ned) 1.24,13. Van den Bergh 1.50,8 land 3.00,22. Groenendaal 3.06. Vrouwen: 1. Kupfernagel (Dui) 36.34,2 den Brand (Ned), 3. Quintens (Bel)0.1' 1 Atlei Tanklonp. Aanvang 12.00 uur. den 10 xm en 23 km. Inschrijven: De Hoge Duinen, Swanenburgsen* Vlissingen. Oudejaarsloop. Aanvang 14.30 standen: 3 km, 6 km en 9 km. Insd" sportpark v.v. Nieuwdorp, Prinses' grietstraat 54 te Nieuwdorp. mm Zuid West Lease toernooi. Aa^ 10.30 uur. Finale mannenenkel' 15.00 uur. Locatie: tennishal ScheiJ ternational te Goes. Jan de Rooy. meervoudig winnaar in de vrachtwagenklasse, bij zijn vertrek voor zijn tiende deelname. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18