Rumoerige tijd voor Mirna Godett Scepsis groeit over stroom arbeiders uit Oost-Europa PZC PZC Zaak-Horman brengt Kissinger in het vizier van Chileense justitie Premier van Antillen heeft emotionele dagen achter de rug Spaanse industrie mag blijven lozen in rivier 30 december 1953 dinsdag 30 december 2003 door Daphne Groenendijk Hoog in de lucht wappert een door de wind gescheurde en door de zon verbleekte oranje vlag. Op haar nog met kersttak ken versierde ha Ikon, met uit zicht op de Caribische zee, is het druk. Familie, kennissen en vrienden rijden af en aan om de hartelijke Mirna Louisa-Godett nog vlak voor de jaarwisseling te groeten. De premier van de Antillen heeft emotionele dagen achter de rug. Vorige week werd haar broer Anthony, leider van de grootste politieke partij van de Nederlandse Antillen Frente Obrero Liberashon (FOL), door de Antilliaanse rechtbank ver oordeeld tot een jaar cel wegens corruptie. Even voor kerst werd haar 22-jarige zoon Johnny Louisa door drie leden van het zero tolerance-team tijdens een reguliere wapen- en drugscon trole hardhandig in elkaar ge slagen. Ze neemt plaats midden op haar balkon om bij hoge uitzonde ring met een Nederlandse jour nalist te praten. De overige visi te neemt afscheid en de rust keert weer in huis. De enige die blijft zitten, is broer Anthony. De rumoerige dagen zijn sym bolisch voor een jaar waarin er veel gebeurd is binnen de fami lie Godett. Maar Mirna Godett kijkt nergens meer van op. Want als oudste kind (geboren op 29 januari 1954) van Norma Go- dett-Merenciana en Wilson 'Pa pa' Godett maakte ze al heel wat mee. Samen met haar twee zus jes en drie broertjes groeide ze op in de volksbuurten van Wil lemstad. Ondanks de armoede en onrust waarin het gezin ver keerde, zegt de premier een prachtige jeugd te hebben ge had. ,We hadden ouders die veel van hun kinderen hielden." Haar vader was havenarbeider, vakbondsman en Antilliaans kampioen boksen. Op 30 mei 1969 leidde hij de grote opstand van ongeveer vijftigduizend ar beiders, gericht tegen de heer sende politieke partijen én te gen Nederland. Mirna Godett was toen veertien en zat op de mavo. „Ik volgde Nederlandse les toen ik door het open raam van het klaslokaal buiten twee mensen over Papa Godett hoorde praten. Hij was in zijn rug geschoten." Ze sprong door het open raam en rende naar huis. Haar vader werd opgenomen in het zieken huis en van daaruit overge bracht naar de gevangenis, waar hij enkele maanden vast zat. „Ik ben toen anderhalf jaar niet naar school geweest. Als oudste kind moest je je moeder helpen. Hoe het verder met mijn vader is gegaan, kan ik mij niet zo goed herinneren." Broer Anthony vult aan: „Van uit de gevangenis voerde hij campagne voor de pas opgerich te revolutionaire partij Frente Obrero i Liberashon 30 di mei (Front voor Arbeiders en Bevrij ding van 30 mei, FOL). Vlak voor de vervroegde verkiezin gen op 25 september werd hij vrijgelaten, zodat hij mee kon doen. Hij won drie zetels." Corruptie Als de rust is weergekeerd in het gezin Godett, kan Mirna weer naar school. Ze behaalt haar In- as-diploma, een mbo-opleiding tot inrichtings-assistent. Nadat ze door diverse medische instel lingen 'om politieke redenen' wordt afgewezen, maakt ze als nog de mavo af en volgt ze een bestuursambtenarenopleiding en doet ze een opleiding boek houden. In 1976 trouwt ze met de huidige FOL-gedeputeerde Johnny Louisa en krijgt ze een dochter en een zoon. Haar stap richting de politiek was een vanzelfsprekendheid. „Al had ik het niet gewild, ik zat er hoe dan ook middenin. Mijn vader was politicus, en mijn broer en man inmiddels ook." Haar politieke activiteiten na men een vlucht toen haar broer op 6 april van dit jaar door het Openbaar Ministerie werd op gepakt op verdenking van cor ruptie. „Hoewel niemand mij zei dat ik Anthony moest of mocht ver vangen tijdens de verkiezings campagne, heb ik dat wel zoveel Mirna Godett: mogelijk geprobeerd." Een dag voor de verkiezingen werd An thony vrijgelaten. Hij won de verkiezingen met 34 procent van de stemmen. Hij zou vervolgens de nieuwe minister-president worden van de Antillen zijn geworden als de Veiligheidsdienst Nederlandse Antillen (VNA) hier geen stokje voorgestoken had. Vlak na de voorlopige beëdiging van partijgenoot en huidige mi nister van Justitie Ben Komproe als voorlopig premier, kreeg Mirna via een journalist te ho ren dat zij door haar broer naar vören was geschoven als nieuwe kandidaat-premier. „Ik zelf wist toen nog van niets", lacht Mirna. „Ik had de verkiezingen gewon fotoGPD nen, had de meeste stemmen ge haald, dus fk mocht kiezen wie het zou worden", legt Anthony uit. Hij liet een aantal familiele den door de VNA screenen. „Ik wilde dat of mijn moeder of Mir na premier zou worden. Maar mijn moeder wilde ik eigenlijk niet meer opzadelen met poli tieke zorgen." Dus werd het Mirna. Zij nam twee weken bedenktijd. „Ik wilde eerst overleggen met mijn man en kinderen." Op 11 augustus werd ze officieel tot minister-president beëdigd. „Er is een nieuwe politicus opge staan", onderbreekt Anthony. „Bij de volgende verkiezingen staat er zowel op nummer een als twee een Godett op de lijst." Vier maanden leidt ze nu de Ne derlandse Antillen. „Het is een pittige functie. Gelukkig heb ik een team van adviseurs om mij heen." Mirna vindt zichzelf de afgelo pen maanden als bestuurster rijper geworden en wordt naar eigen zeggen ook serieus geno men. Toch krijgt ze nog steeds veel kritiek. „De vervelende op merkingen, met name de kritiek uit Nederland, hebben mij ster ker gemaakt. Ik ga het volhou den. Maar een ding wil ik nog even kwijt: mijn broer had nu premier van de Antillen moeten zijn." Anthony Godett denkt zelf dat niet voor 2007 te doen. Mirna: „Hij is het nu niet geworden, omdat oud-premier Ys zijn handtekening niet wilde zetten. Als Anthony bij de komende verkiezingen weer voldoende zetels haalt, zal ik dat wel doen." Haar telefoon gaat. Het is mi nister Ben Komproe van Justi tie. Als ze heeft opgehangen, zegt ze: „Aan het sterfbed van onze vader hebben we beloofd zijn strijd voor rechtvaardig heid voort te zetten. We vechten voor de rechten van minder be deelden. In januari wordt er een armoedestichting opgericht en starten we een ontwikkelings fonds. Daarmee wordt hopelijk ook de economie gestimuleerd. Er komt misschien niet onmid dellijk een einde aan de armoe de, maar de situatie zal zeker verbeteren. Dat is mijn grootste wens." GPD Een Chileense rechter heeft een oud-kolonel van de luchtmacht in staat van beschuldiging gesteld voor zijn aandeel in de moord op de Amerikaanse onderzoeksjournalist Charles Horman in september 1973. De ver-volging van Rafael G onzalez kan nieuw licht werp en op de rol van Henri Kissinger, de Amerikaanse oud-minister van Bui tenlandse Zaken, bij de coup tegen president Salvador Allende. door Frans Lindenkamp Sommigen noemden hem be vlogen. Anderen een door bij tér.' Onderzoeksjournalist Charter Horman was het beide. Horman toog begin jaren zeven tig naar Chili, gefascineerd dooi de links-radicale hervormingen van president Salvador Allen de. Het gistte in die dagen enorm in het langgerekte Zuid- Amerikaanse land. De Koude Oorlog was op zijn hoogtepunt en de regering Nixon zag in de socialist Allende een groter ge vaar dan in Fidel Castro. De Cubaanse dictator had een gewapende revolutie nodig ge had om de macht te grijpen. Al lende was het in 1970 gelukt via de stembus. Nixon vreesde dat het virus van het communisme 'zijn' achtertuin in Latijns Ame rika in de greep zou krijgen. Daarom gaf hij zijn minister Henri Kissinger van Buiten landse Zaken opdracht om de regering Allende in nauwe sa menwerking met de inlichtin gendienst CIA met alle mogelij ke middelen te ontwrichten. Dit gegeven voedde de journalistie ke nieuwsgierigheid van free lancer Horman Wonend in San tiago startte hij op eigen houtje een onderzoek naar de moord aanslag in oktober 1970 op Al- lendes getrouwe generaal Rene Schneider. Schneider moest zijn opstelling met zijn leven beko pen, omdat hij de CIA voor de voeten had gelopen met zijn weigering de regering omver te werpen. Volgens Joyce Horman is haai man vermoord, omdat hij te dicht bij de waarheid was geko men. „Hij wist te veel", aldus de weduwe die in januari naar Santiago reist om het proces van dichtbij te volgen. Dat Gonzalez (64) nu officieel is aangeklaagd wegens medeplichtigheid, noemt ze een geweldige stap voorwaarts. De 31-jarige Hor man was op 10 september 1973 - één dag voor de bloedige coup van legerleider Augusto Pino chet - teruggekeerd uit de ha venstad Vina del Mar. Daar had hij Amerikaans marineperso neel aan de tand gevoeld over de betrokkenheid van Washington bij de voorbereidingen voor de staatsgreep. Een week later ar resteerde een Chileense militai re patrouille Horman en zijn vriend Frank Terrugi. Dit zou gebeurd zijn met instemming van de Amerikaanse ambassa de. Hun namen figureerden op een lijst van tienduizend 'staats gevaarlijke' andersdenkenden, die zou zijn opgesteld met hulp van de CIAvHorman werd over gebracht naar de kerkers onder het ministerie van Defensie, waar hij werd ondervraagd door Gonzalez in het bijzijn van een Amerikaanse CIA-agent. Volgens een eerdere getuigen verklaring van Gonzalez zou een hoge Amerikaanse legerof ficier erbij zijn geweest, toen het besluit viel om hem te execute ren. Het was naar eigen zeggen een 'bilaterale' beslissing. Voor dat Horman werd geëxecuteerd, werd de ambassade ingelicht. Sergio Corvalan - de advocaat van weduwe Joyce Horman - verwacht binnenkort nog meer formele aanklachten in de zaak. Gonzalez wordt in staat geacht voormalige ambassademede werkers te identificeren die ten tijde van de coup opzettelijk valse verklaringen hebben af gelegd over Hormans dood. Staatsarchieven Amerikaanse regeringsfunctio narissen en CIA-personeel heb ben altijd hardnekkig ontkend weet te hebben gehad van het lot van Horman. Maar met het be sluit van oud-president Bill Clinton om geheime staatsar chieven open te stellen, zijn waardevolle documenten boven water gekomen waaruit de me deplichtigheid van de Ameri kaanse regering blijkt. Mogelijk heeft Kissinger er weet van ge had dat Amei-ikanen voorkwa men op de bewuste dodenlijst. Op schriftelijke vragen hierover van een andere Chileense rech ter heeft Kissinger in 2002 on bevredigend geantwoord. Daarom pleit advocaat Corva lan ervoor hem via een Ameri kaanse rechter opnieuw te on dervragen. GPD Gaat het met de uitbreiding van de EU net als met de euro: en thousiaste economen en balen de burgers? Begin januari be sluit het kabinet of de grenzen voor arbeiders uit de nieuwe EU-landen opengaan of nog een paar jaar gesloten blijven. In tussen groeit de scepsis. door Koos van Wees Het is een breed gedragen op vatting onder arbeid,sdes- kundigen: de toestroom van ar beiders uit de tien nieuwe EU- landen is goed voor Nederland. Voor de economie, voor de ar beidsverhoudingen en voor al die openstaande vacatures waar geen Nederlanders voor te vin den zijn. Dit optimisme stoelt mede op de vooronderstelling dat er maar een beperkt aantal van de mil joenen arbeidsmigranten uit Oost-Europa onze kant zullen opkomen. Het CPB heeft op grond van allerlei rapporten be rekend dat het er over vijftien jaar hoogstens 30.000 zullen zijn. Ter vergelijking: het offici ële immigratiecijfer uit Polen, Hongarije, Tsjechië, Slovenië en Estland ligt nu op 2900 per jaar. Er is een grens aan de afstand die migranten bereid zijn te overbruggen voor het vinden van werk en welstand, zo is de verklaring. Niet iedere Pool, Hongaar of Tsjech is bereid zijn hele hebben en houden mee te nemen om in ons land werk te vinden. En dus blijven de gevol gen voor de Nederlandse ar beidsmarkt beperkt. Er zijn echter ook steeds meer tegengeluiden te horen. Een van de vertolkers daarvan is Harrie Verbonhoogleraar openbare fi nanciën te Tilburg. „We wéten het gewoon niet", slaat hij de bevindingen van CPB en andere toekomstkijkers aan diggelen. „Het ene onderzoek meldt dat er elf miljoen Oost-Europeanen naar het westen trekken, het an der houdt het op twee miljoen." Verbon wijst op de loonverschil- len: een Pool verdient gemid deld 15 procent van wat wij ge middeld verdienen, een Let nog minder. In de meeste toetre dingslanden ligt het gemiddelde loon op 38 procent van het ge middelde in de EU. De Tilburgse wetenschapper waarschuwt voor de gevolgen Een arbeider op een scheepswerf in Polen. Begin januari besluit het kabinet of de grenzen voor arbeiders uit de nieuwe EU-landen opengaan. foto Phil Nijhuis/GPD als grote groepen uit het voor malige Oostblok de reis wel wa gen. De juichtonen over de gevolgen voor de economie on derschrijft hij. Een hogere ar beidsmigratie leidt vrijwel altijd tot een hogere arbeidspro ductiviteit. Daar profiteren we allemaal van. „Maar", waar schuwt Verbon, „Het economi sche aspect is slechts één kant van het verhaal. Het sociale as pect is de andere. De arbeids markt komt onder enorme druk te staan als veel Oost-Europea nen uit de laagste inkomens groepen de sprong naar West- Europa wagen. Die mensen zijn bereid tegen lagere lonen te werken. Dus zullen de salarissen dalen. Mensen die daarin niet meegaan, verliezen hun werk." Verbon hanteert zelf een scena rio waarin niet 30.000 mensen, maar een half miljoen naar Ne derland migreren. Duitsland en Oostenrijk willen de deuren nog zeven jaar gesloten houden en dus zullen de arbeidsmigranten daarheen trekken waar ze wel welkom zijn. En ze zijn daarbij volgens Verbon wel degelijk be reid grote afstanden af te leg gen. Van de Roemenen bijvoor beeld zou een kwart bereid zijn het land te verlaten voor een be ter bestaan in het westen. De gevolgen vertalen zich niet alleen naar de arbeidsmarkt, maar ook naar ons sociale ze kerheidsstelsel, denkt Verbon. door Henk van den Boom De Spaanse overheid ge doogt de productie van bestrijdingsmiddelen waar bij de kankerverwekkende stof DDT wordt gebruikt. Resten daarvan worden met toestemming geloosd op het oppervlaktewater. Eén van Spanjes belangrijkste drink waterleveranciers, de rivier de Ebro, is zeer ernstig ver vuild met DDT, kwik, dioxi nes en andere zware metalen. Alarmerend is een onderzoek van wetenschappers uit Bar celona bij 100 kleuters uit Flix, een industriestadje aan de oever van de Ebro. Bij de kinderen is een verband aan getoond tussen een verhoog de concentratie in het li chaam van DDE, een tussenproduct van DDT, een geestelijke achterstand en motorische storingen. De ge zondheidsproblemen zijn volgens de onderzoekers al tij dens de zwangerschap ver oorzaakt. In het dagblad El Pais geeft de directie van de fabriek Montecinca toe dat het DDT gebruikt voor het maken van het bestrijdingsmiddel dico- l'ol. In het afvalwater dat op de Ebro wordt geloosd zitten kleine hoeveelheden DDT. Volgens de onderzoekers maakt het niet uit of het wei nig is. DDT is moeilijk af breekbaar en hoopt zich op in de modder van de rivierbo dem. Het duurt tientallen ja ren voordat het is afgebro ken. De rivierbodem schoon maken is volgens hen geen optie, want dan raakt het DDT los en kan het zich over een groter gebied versprei den. Montecinca zegt een vergun ning te hebben van het minis terie van Milieu. Spanje is hiermee het enige Europese land waar het gebruik van DDT nog wordt toegestaan. Alleen in India, Brazilië, Is raël en China worden deze productiemethoden ook toe gepast. Volgens deskundigen is het gebruik van DDT over bodig en achterhaald. Bijna 30 jaar geleden werd het ge bruik en de productie ervas al verboden. Monteeine verschuilt zich achterdek en zingsvergunning en zegtdi: het zich aan de regels houdt en meer dan dat. Het zcr. maar 10 procent lozen wat in de vergunning is tft. in gestaan. Vier j aar geleden werd Spy. -,r je opgeschrikt door aantallen dode vissen in Ebro. In de vis bleek hj DDT-gehalte 500 keer bove de norm te Organisaties van vissers e milieubeschermers diende een aanklacht in tegen de fj. briek, maar tot op heden iser geen gerechtelijke uitspraai over. De lozingen van DDT in Ebro staan niet op zichzeü Zeker zo alarmerend zijné grote hoeveelheden kwik, dj. oxines en andere zware na talen die in veel rivieren yg iol Spanje worden gemeten.] mate van vervuiling van Ebro wordt echter nergens; ia Europa geëvenaard. Volg® t; Narcis Prat, natuurwet® schapper van de universite van Barcelona, kampt Spat je met het probleem vanea zwaar verouderde chemise p( industrie. De hoogleraar; van mening dat bij de over heid de wil ontbreekt schone productiemethode ip af te dwingen. Waterplan De Ebro staat sterk in de p: go litieke belangstelling, omè i het de basis is van een ott- n vangrijk nationaal wate plan. Als de miljoenen ko> si tende plannen van de rege hi ring doorgaan wordt 30 pn ie cent van het Ebro-water ai je; getapt en middels kanalene »i stuwmeren naar droge gebit ig den van Spanje gevoerd ai drinkwater en voor 1 ning van de akkers. Tegen- ic standers waarschuwen vo« een ernstige verstoring va het natuurlijke evenwicht De kwaliteit van het wateid gaat bovendien nog verdi !l achteruit als de hoeveelhea 51 in de rivier kunstmatig wori is verminderd. GPD De totale last van uitkeringen zal stijgen: is het niet om die im migrant van een bijstandsuitke ring te voorzien, dan wel om de gene die zijn werk verliest door de komst van die immigrant. Robots Alfred Kleinknecht, econoom aan de Technische Universiteit Delft, denkt dat laaggekwalifi- ceerde arbeid zijn langste tijd heeft gehad. Voor wie dat werk in Nederland verricht, is werk loosheid het voorland, verwacht hij. „Dat werk verdwijnt. De automatisering, eerst mecha nisch en nu elektronisch, vervangt die banen. Laagge- kwalificeerd werk wordt over genomen door robots. Laagop geleiden zijn daarmee toch al kansloos, de komst van arbeids migranten uit Oost-Europa voegt daar nauwelijks iets aan toe", zegt hij. Hij voorspelt dat de laaggekwalificeerden van morgen een leven zullen leiden in de marge: „Afgeschreven, al leen nog goed voor kunstmatig in stand gehouden Melkertba- nen." De grenzen langer dicht hou den, zoals een politieke meer derheid van WD, CDA en LPF wil, haalt weinig uit, denkt hij. Die aanpak vergroot alleen maar het aantal illegalen in Ne derland. Werkgevers weten wel raad met zo'n situatie: geen werknemer zo goedkoop als een illegaal. Beter zou het zijn, meent Klein knecht, als we ons onderwijs systeem zo zouden inrichten dat iedereen een opleiding krijgt die aansluit bij de behoeften van de arbeidsmarkt. Want dat er al leen laaggekwalificeerden de grens over komen, is een illusie. „Sommige van die landen heb ben een uitstekend onderwijs systeem." De grenzen sluiten valt evenmin goed bij werkgevers en vakbon den. Werkgevers verwachten positieve economische effecten van de arbeidsmigratie, de bon den verwijzen naar de interna tionale solidariteit. Voorwaarde is volgens beide wel dat de nieu we werknemers ook betaald en behandeld worden volgens de hier geldende wetten. En met de krappe arbeidsmarkt en de toe nemende vergrijzing van Ne derland 'is iedere hand nodig', stelt zowel FNV als MKB-Ne- derland. GPD ARTSENTEKORT - Indonesië kampt met een ernstig tekort aan doktoren. Het land heeft 1400 artsen, omgerekend is dat één dokter per 58.000 in woners. Het streven is om in 1970 de verhouding terug te brengen naar één dokter per 25.000 inwonersOm dat te be reiken moeten elk jaar drie honderd nieuwe artsen afstu deren. STORMVLOED - Het Eerste- Kamer-lid H. Louwes waar schuwt dat Nederland zich nog steeds onvoldoende be wust is van de zwakke positie tegenover de Noordzee. Rege ring en volk zijn volgens hem te weinig doordrongen van het sluipende gevaar van zee, snel is er na 'de niet mis tev stane waarschuwing' van bruari weer overgegaan tot orde van de dag. Lom voor het afsluiten van alleza gaten. NIEUW RAADHUIS - Westkapelle wordt de laai f'; hand gelegd aan het nieu 51 raadhuis. Het gebouw wee|n eind januari in gebruik ge: men. De bouwkosten bedn gen ongeveer 150.000 guid n Ook krijgt het dorp in jam een nieuw verenigingsgebo'J 5 Er is lang gesproken over! combineren van beide gebe wen. Uiteindelijk viel dek;!:1 op een vrijstaand raadhuis Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail. web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12 00 uur Abonnementen 0800-0231231 (bij acceptgirobetaling geldt een Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) 4 Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113)315500 Fax: (0113)31-5669 E-mail: redactie@pzc.nl Vlissingen: Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG Vlissingen Tel. (0118) 493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 315670 Fax (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl T erneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114) 372776 Fax. (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst. 8.30-17.00 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het VVegener-concern. IX* !fl u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt fo** ze (abonneraenten)adiniiiistralie en om u te (laten) informeren over vooru relevante dienit^ producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldigs#® teerde tierden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melde8 PZC, afdeling lezersservice, Postbus 3229,4800 MB Breda. Behoort tot LUECjEnEf per maand 19.4-5 per kwartaal 56,60 per jaar. €217,00 Voor toezending per post geldt een toeslag E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voof het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk: maandag l/mvri|dag€ 1,20 zaterdag: 1,70 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentieweze* Di Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantoï zondagvan 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113) 315555 Fax (0113) 315549 Personeelsadvertenties: Tel (0113)315540 Fax(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjt Tel. (0113)315550 Fax: (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel-(0113) 315520 Fax:(0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel (0114)372770 Fax:(0114)372771 lnternet.www.pzc nl/adverteren .tl tii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 4