BC Zeeland denkt ook aan anderen PZC Lepoeter krijgt nooit meer de kick van laatste binnenbocht Casteleijn zonder verlies kampioen ean Paul de Bruijn list kwartfinale nipt torfballer Westmaas ti juniorenselectie ,19 iadmintonclub mobiliseert verenigingen om terugloop te stoppen 3 oede oogst TC Zeeland Bestuurslid Spui De Poorter (72) overleden Staelens zes maanden eruit uitslagen Sylvestercross in Nieuwvliet agenda dinsdag 30 december 2003 pvan den Oudenhoven NDERT - Een plaats in de artfinale van het Wetsteijn sttoernooi in Zundert leek zekerheid te worden voor n Paul de Bruijn, maar het chtniet zo zijn. In de laatste lewedstrijd werd hij nitge- akeld, nota bene door aarts aal Gerwin Valentijn. ;j iverd vooraf aan de laatste tijen in poule drie van het steijn Kersttoernooi driftig ikend onder spelers en toe- luwers. Frédéric Caudron al zeker van een plaats in de irtfinale. Het ging dus tus- Peter de Backer, Jean Paul Bruijn en Gerwin Valentijn. laatste moest hopen op een 11e winstpartij op de Bruijn. Backer moest zorgen dat zijn (enne van 1.534 intact bleef ton nog was hij afhankelijk i het resultaat van het duel sen De Bruijn en Valentijn. Backer voldeed aan zijn op- cht, ondanks een kansloze erlaag tegen Caudron. Or- isatievoorzitter Jan van koerle had het in zijn aan- diging al gezegd: ..Frédéric idron, bijgenaamd de wer end uit Wallonië, de man rwie de tijdlimiet op 20 se- ide mag worden gezet, ver keert in de vorm van zijnleven." Die woorden maakte Caudron meer dan waar: 50-23 in zestien beurten. De opdracht voor De Bruijn was toen al duidelijk: winnen en liefst in zo weinig mogelijk beurten. Dat de opdracht moei lijk was, werd op de andere tafel inmiddels langzaam duidelijk. De aartsrivalen van weleer ga ven geen cadeaus weg. Na een goede start van De Bruijn begon Valentijn verededigend te spe len. Dat bleek voor het vertrou wen van de Hulstenaar niet goed. De moed zakte hem lang zaam in de schoenen en Valen tijn kreeg na een tussensprint met series van zes en zeven het heft in handen. Vonnis Toen na een sanitaire stop De Bruijn leek terug te komen, volgde een serie van acht en was het wachten op het definitieve vonnis. Dat kwam na 36 beur ten. Valentijn sloot winnend af en De Bruijn bleek na veel re kenwerk juist tekort te komen op moyenne. Voor De Backer kwam 1.513 en voor De Bruijn 1.483 in de boeken, waarmee De Bruijn was uitgeschakeld. De teleurstelling was van het ge zicht af te lezen. Verliezen kan, maar dat het juist nu gebeurde en van deze tegenstander... wh<oen de Vries LOETINGE - Het bestuur van [Zeeland kreeg mailtjes van a bobo van NOCNSF en van consulent van de badminton- Dd: 'Gefeliciteerd met jullie miinatie!' Het wist aanvanke- luiiet wat het met de geluk ken aanmoest, totdat 'kend werd dat men genomi- Krd was voor de prestigieuze cl Sportbestuur van het jaar 03. „Onze bekken vielen van rbazing op de tafel", zegt ind van Sonsbeek, één van de stiiurders van BC Zeeland. jemeen bestuurslid Ruud van insbeek en voorzitter Ronald pan vertellen over hoe het al- wal zo gekomen is. VanSons- ek begon in 1988 met bad- nton bij het Goese Kolibri, ipan in 1995 bij Backhand uit jravenpolder. De clubs smol- n in 1998 samen tot BC Zee- id, toen ze beide het hoofd iwelijks meer boven water aden houden. Momenteel >ftBC Zeeland ongeveer vijf- id leden en drie teams in com- litie. 111 aar oök BC Zeeland ging het 'rt [voor de wind. Het ledental ie p steeds verder terug en het 'f s tijd voor actie, vond de im- r actieve Ruud van Sons- liï1 s- )ES - Het badmintonteam 31 i RTC Zeeland was op dreef e< een wedstrijd in Schijndel. Iteam, dat bestaat uit twaalf (uwen en vijf Brabanders, '!t gaarde vijf eerste plaatsen en tweede plaatsen. t! anda van de Maas uit Ou- k rkerk, Kevin de Korte uit II umsse, Rowan Geers uit isendaal (allen onder elf), ky Geers uit Roosendaal, Je- III n van Lieshout uit Krabben- (onder dertien) en Yvonne [Lieshout uit Krabbendijke üasse) behaalden de eerste atsen in het enkelspel of ibelspel. beek. In september 2002 liep hij Copan tegen het lijf, die zij n rac ket had opgeborgen nadat hij bij Backhand niet meer op niveau kon spelen. Copan begon als trainer, maar was drie maanden later al voorzitter. „De functie van voorzitter was vacant en Ruud heeft me en thousiast gemaakt", vertelt Co pan. Het bestuur vond dat het de hoogste tijd voor actie was, maar besefte meteen dat actie binnen de eigen club alleen niet voldoende zou zijn. Van Sons beek: „We zitten allemaal in hetzelfde schuitje. Het badmin ton is in Zeeland de laatste jaren achteruit gehold. Tien jaar gele den waren in de provincie nog tweeduidend badmintonners, nu misschien nog de helft. Er is een gebrek aan vrijwilligers, een gebrek aan spelers, een gebrek aan trainers, een gebrek aan geld. Wij zijn bij BC Zeeland gek van het spelletje, maar we kun nen onze eigen club wel opstu wen, als we in de rest van de pro vincie geen leuke tegenstanders kunnen vinden, dan schiet het nog niet op. We vonden dus dat het tijd was voor actie in de hele provincie." BC Zeeland nam contact op met de badmintonbond (NBB) en die bracht consulent Karin van der Valk in stelling. Nu ruim een jaar geleden werden de eerste stekken gestoken. Sport Zee land ging zich bemoeien met het bestuurlijke aspect, Van dei- Valk met het technische gedeel te. De eerste activiteit was een verkorte cursus voor begelei ders en trainers. Inmiddels is ook een 'echte' trainerscursus opgestart, met vijftien Zeeuwse deelnemers. Verfrissend Van der Valk vond de actie van BC Zeeland zo verfrissend, dat ze de club bij het blad Sport, be stuur en management nomi neerde voor de titel sportbe stuur van het jaar 2003. Het blad honoreerde Van der Valks plan en zo maakt BC Zeeland kans op de titel, met het daarbij horende bedrag van 5000 euro. Er zijn negen kandidaten, de Het bestuur van BC Zeeland, met daarin Ruud van Sonsbeek (links) en Ronald Copan, is genomineerd voor de titel Sportbestuur van het jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema winnaar wordt zaterdag 24 ja nuari tijdens een congres in Den Haag bekendgemaakt. Het bestuur van BC Zeeland is natuurlijk zeer vereerd, maar ook zeer verbaasd. Voor de club was het niet meer dan een abc't- je om het zo aan te pakken. Het blijkt echter een tamelijk uniek stap. En dat blijkt ook wel, nu de eerste stappen tot samenwer king zijn genomen. De meeste clubs die bij de bijeenkomsten aanwezig waren, hebben nog moeite om aan het idee van sa menwerking te wennen. Wat ook bijzonder is, is de stap die BC Zeeland nam om het Re gionaal Trainings Centrum (RTC) te redden. Dat dreigde op de fles te gaan door financiële problemen. De Goese club bood het RTC onderdak in de 'eigen' Goese sporthal, zodat talentvol le Zeeuwse badmintonners elke woensdag twee uur extra kun nen trainen. Het was een royale geste van BC Zeeland, te meer omdat de club zelf geen jeugd heeft. „Nog geen jeugd", verbe tert Van Sonsbeek. Op 30 janua ri beginnen met een jeugdgroep. Er zijn veertien kinderen die zich hebben aangemeld." De samenwerking bevindt zich nog in een pril stadium. Tal van plannen liggen op tafel, maar zijn nog niet gerealiseerd. De eerste aanzet is gegeven, de gro te sprong voorwaarts moet nog gemaakt worden. Een van de plannen is dat clubs spelers aan elkaar uitlenen. Co pan: „Er zijn teams met een te kort aan vrouwen, er zijn ook teams met te weinig mannen. Het zou daarom goed zijn wan neer clubs spelers uitwisselen. Daar heeft iedereen wat aan. We denken ook aan een centrale training. Er zijn veel clubs waar een paar spelers wel willen trai nen, maar die geen trainer kun nen betalen. Apart gaat het niet, maar wel samen, op een centrale plaats. We horen veel positieve geluiden over dat plan." Van Sonsbeek en Copan zijn op timistisch over de ontwikkeling in het Zeeuwse badminton. Het ideaalbeeld is helder, maar ligt nog ver achter de horizon. Van Sonsbeek: „Wat ik wil is een vol waardige badmintonclub in een volwaardige badmintonomge- ving. Met een leuke competitie, elk jaar de Zeeuwse kampioen schappen en andere leuke toer- nooitjes. Misschien komen dan ook al die mensen weer terug die zijn afgehaakt omdat ze de uit daging begonnen te missen. Maar het gaat minstens vijf jaar duren voor het zo ver is. Het ni veau is niet vandaag of morgen opgekrikt." door Peter Snelders SAS VAN GENT - Met Caste leijn uit Terneuzen kreeg het prestatieve soccertoernooi voor bedrijven in de sporthal in Sas van Gent een sterke winnaar. Die ploeg won alle wedstrijden. In de finale was Casteleijn dui delijk te sterk (5-1) voor 't Bier winkeltje. Vanaf de eerste poulewedstrijd maakte Casteleijn duidelijk dat het voor de toernooiwinst ging. Met 3-0 werd het beslist niet zwakke Belgische AASA kans loos gelaten. De latere toernooi- winnaar had het nog wel even lastig tegen Ploegaert, maar ook toen bleven de Terneuzenaar met 2-1 aan de positieve kant van de score. Casteleijn behaal de het maximale aantal punten in de poule door een 4-2-zege op Mauritz. In de halve finale duurde het vrij lang voordat Casteleijn het uit Hoek afkomstige Molenhoek op de knieën kreeg. Het was Kloe- tinge-speler Jordy Bakker die met twee treffers het vonnis over de Hoekse formatie velde, 't Bierwinkeltje bereikte ietwat moeizamer de finale. Na twee winstpartijen (2-0 en 3-0) tegen respectievelijk Redaco en IZ- V/IBS eindigde het vrij pittige treffen met het Belgische AXA Boys doelpuntloos. AXA Boys diende nog wel een aarzelend protest in omdat 't Bierwinkel tje met een ongerechtigde doel man gespeeld zou hebben. De Belgen kregen echter nul op het rekest van de organisatie. Het had AXA Boys toch niet gehol pen. Want zou het bezwaar ge honoreerd zijn, dan was Redaco de eerstvolgende die voor de halve finale in aanmerking kwam. In de halve finale won 't Bier winkeltje met 4-2 van Bolwerk - jes. Aanvallend oogde die ploeg met een aantal spelers van bo ven de Westerschelde sterker dan het Teneuzense team, maar in defensief opzicht had 't Bier winkeltje de zaakjes beter voor elkaar. In dit duel deed Mike van Rossem zijn naam als goaltjes- dief eer aan. Hij maakte drie van de vier doelpunten. Het andere doelpunt kwam op naam van Ti- mon van der Hooft. Voor Bol- werkjes scoorden Arjen Oost- dijk en Raymond Bal. In de finale nam Casteleijn zeer snel de leiding na balverlies van 't Bierwinkeltje. Mevlud Ery- urük scoorde de 1-0. Kort daar na maakte Dominiqe Verlinde nog wel gelijk, maar toen Mario de Fouw 2-1 en 3-1 liet noteren, was de wedstrijd beslist, 't Bier- winkeltje moest noodgedwon gen risico nemen en liep daar door tegen enkele genadeloze counters opMario de Fouw vol - tooide met de 4-1 zijn hattrick en Jordy Bakker zette zijn ploeg op 5-1. Topscorer van het toer nooi werd Mike van Rossem met zes doelpunten. Mario de Fouw, Jordy Bakker en Dwight van Hulle scoorden vijf keer. SPUI - Johan de Poorter, sinds 1991 bestuurslid van voetbal vereniging Spui, is in de nacht van zaterdag op zondag overle den. Hij werd 72 jaar. De Poorter zette begin jaren ne gentig het wou wenvoetbal op in Spui. „Zonder hem was het wouwenvoetbal er nooit geko men bij onze vereniging", stelde voorzitter Peter Oggel gisteren. Verder was Johan de Poorter, zoals Oggel het zei, 'het gezicht van de vereniging naar buiten toe'. „Hij regelde alles. Hij zorg de voor het ontvangst van de te genstanders en regelde alle formulieren. Hij was de spil in de bestuurskamer", aldus Og gel. DARMSTADT - Kim Staelens heeft gisteravond in de oefen wedstrijd van de Nederlandse volleybalsters tegen Duitsland (3-1) de voorste kruisband in de linkerknie gescheurd. De 21-ja- rige spelverdeelster van Oranje is daarmee zeker een half jaar uitgeschakeld. ANP Roeland van Vliet 'ES - De Goese Niels West een zeventienjarige korf- p van Tjoba uit 's-Heer ndrikskinderen, is door idscoach Kees Vlietstra tlecteerd voor het Neder- 'to juniorenteam. Dat team Kit op 31 januari en 1 februa- {en dubbelinterland tegen tgié. stmaas, die met Tjoba Al af- °Pen zomer Nederlands npioen werd bij de districts- ■"s, was al een tijdje in beeld dejuniorenbondscoach. „Ik s'dat mijn naam wel al hier (laar viei, maar dan moet je 8 wel blijven bewijzen", al- ^eGoesenaar. Dat bewijzen hij in Rotterdam. Daar tkten de vijf landelijke dic- ■toteams afgelopen weekein de een toernooitje af. Het team van Zuid-West, waar Westmaas deel van uitmaakt, won. Alleen tij dens de poulewedstrij - den op zaterdag liet Westmaas een goede indruk achter bij de bondscoach tijdensOp zondag, de dag van de finale, korfbalde hij namelijk vanwege geloofs overtuigingen niet. „Maar dat vond de bondscoach niet erg", zei Westmaas. „En ik zal er dus ook niet zijn als we op 1 februari tegen België spelen in de Utrechtse Galgenwaard. Dat is namelijk op een zondag. Toch wilde hij me erbij hebben." De jonge Westmaas („Ik ben denk ik zo'n beetje de jongste in de selectie") is er wel bij op 31 januari in Deurne. De selectie onder negentien staat dan in het voorprogramma van de seni oreninterland tegenover de Bel gische leeftijdsgenoten. Corné Lepoeter zegt het schaatsen vaarwel. foto Kees van Dongen door Ad Pertijs BREDA - Corné Lepoeter stopt ermee. „Ik begrijp dat weinigen daar wakker van lig gen. Ze zullen niet eens weten wie ik ben. De 28-jarige Zeeuw, die enkele jaren gele den naar Breda verhuisde, kent zijn plaats in de schaatsgeschiedenis. Lepoeter werd door velen gezien als de beste regionale schaatser. Hij trainde zich een breuk en was vastberaden zijn talent optimaal te benutten. „Ik ben acht jaar lang vier keer per week vanuit Wemeldin- ge gaan trainen in Den Haag. De baan in Breda was een uitkomst voor me. Kon ik nog meer trainen. Maar vooral meer rus ten." Lepoeter ging met stip vooruit. „Vorig jaar rond deze tijd stond ik 28e op de na tionale allround-ranglijst. Best hoog, vind ik dat." Hij had het gevoel nog veel dichter bij de echte top te kunnen komen. Een rugbles sure nekte de laatbloeier echter. „In janu ari ging het mis." Hij deed er alles aan om van de blessure af te komen. Hij schakelde zelfs over naar het marathonschaatsen. „Ik ben een man van de sprint. Gekoppeld aan mijn duurvermogen, kun je daar in het marathonschaatsen mooie dingen mee doen." Hij won een C-marathon, maar toen hij de week erop tijdens een wedstrijd de koplopers tot de orde had ge roepen, schoot de pijn terug in zijn rug. „Dat was het teken om er maar helemaal mee te stoppen. Op een gegeven moment had ik constant pijn. Ook tijdens het sla pen. Dan is het jammer voor je carrière, maar kim je het beter voor gezien hou den." Lepoeter dreunt zijn pr's moeiteloos op: „39.03 op de 500 meter, 1.18.86 op de 1000 meter, 1.59.70 op de 1500 meter, 4.13,24 op de 3000 meter, 7.23.26 op de 5000 meteren 15.54.01 op de tien kilome ter. Het zijn allemaal tijden die hier op de baan in Breda zijn gereden. Ik had graag geweten wat ik had gescoord op een snelle baan, zoals die van Calgary. Op de 500 me ter had er misschien een 37'er in gezeten." Jammer Dat hij het nooit meer zal weten, schaart hij onder de categorie 'jammer'. Niet meer „Ik mag niet negatief zijn, vind ik. Met de schaatsschool blijf ik betrokken bij de sport. Iedereen droomt er toch van om van zijn hobby zijn beroep te kunnen maken. Mij is het gegeven. Daarnaast heb ik tien geweldige jaren achter de rug. Ik kijk met plezier terug op dingen als trai ningskampen." Eén ding zal hij wel mis sen: „De kick van de laatste binnenbocht. Dat is zo'n geweldig gevoel. Die kick was vanwege de blessure echter al weg. Als je niet helemaal fit bent, lukt het immers niet om vol door die bocht te gaan." Nu Lepoeter is gestopt, heeft Zuidwest- Nederland bijna niemand meer die mag hopen de aansluiting met de nationale top te maken. Patrick Goverse uit Kapelle is één van de weinigen die goed bezig is. Le poeter zal zijn opvolgers zelf moeten op leiden. Hij 'runt' als coördinator de Bre dase schaatsschool. „In die baan ben ik echter niet met het op leiden van talenten bezig. We leren men sen schaatsen." Bij zijn club (SSVB) heeft hij wel een juniorenploegje onder zich. „Het is moeilijk te zeggen of daar de talen ten voor de toekomst tussen zitten. Er spe len zoveel factoren mee voor het zover is. In feite moet het sportklimaat hier nog groeien. De kweekvijver moet nog groter. Buiten krioelt het van de mensen op het ijs. Lepoeter en zijn mensen maken over uren bij het leren schaatsen. „Dan doen we van oud tot jong. Soms zit er bij die kleintjes eentje tussen van wie je denkt: die heeft het." Zundert. Wetsteijn driebandentoernooi, voorronde. Poule C: De Backer (Bel) - Caud ron (Bel) 23-50 (1,437-3,125), De Bruijn - Va lentijn 40-50 (1,111-1,388). Eindstand: 1. Caudron 3-6(2,238), 2. De Backer 3-2 (1,513), 3. De Bruijn 3-2 (1,483), 4. Valentijn 3-2 (1,288). Bijzonderheid: Caudron en De Back- er naar kwartfinales. Poule D: Kasidokostas (Gri) - Rudolph (Dui) 46-50 (1,533-1,666), Loncelle (Bel) - Van de Ven (Ned) 50-18 (2,380-0.857). Eindstand: 1. Rudolph 3-4 (1,319), 2. Van de Ven 2-4 (1,168), 3. Kasidokostas 3-2 (1,600), 4. Lon celle 3-2 (1,441). Kwartfinales: Leppens (Bel) - Merckx (Bel) 39-50 (1,444-1,851), Van Erp (Ned) - Van Kuyk (Ned) 15-50 (0,652-2,173). Hulst. Rayoncompetitie: ADM/Lazarus-OJB 1-3, Chevy's-Max/Korting 3-2, De Kronkel- Tence/Zaman Sport 2 7-3, IZV/IBS 2-'t An ker/Schelfhout 1-6, IZV/IBS-ING Back 3-2, 't Jagershuis-Neckermann/Stuntmarkt 4-4, De Reizende Man-Casteels/De Meerpaal 2- 7. Stand: Chevy's 13-39, CasteelsfDe Meer paal 12-33, De Kronkel 12-27, 't Anker/Schelfhout 12-25, Den Dullaert 11 -22, De Smet 11-21, Max Korting 13-21, Donc- kers 10-19, OJB 11-19, 't Jagershuis 13-18, Tence/Zaman Sport 2 12-16, Necker- mann/Stuntmarkt .11-13, ADM/Lazarus 12- 13, IZV/IBS 12-13, ING Bank 12-6, IZV/IBS 2 13-6, De Reizende Man 13-3, Morres/Contro- lec 311-1. VtwspiMwwannRHngsaBaHH 'j'lt Goes. Dressuur Indoor Zeeland. Paarden klasse M2 groep A: 1. Patricia Dingboom, Kendal (Rilland) 164; 2. Mireille Cappendi|k, Power (Zelzate) 1613. Beatrijs Rijken, Odes- sa C (Middelburg) 158. M2 groep B: 1Carola Paauwe, Reality (Yerseke) 172; 2. Miranda Weijermans, Pepe-Pepe (Grijpskerke) 163; 3. Nona de Bruyn, Madela La A (Hulst) 162. Finale M2:1Carola Paauwe, Reality, 337; 2. Ilona de Bruyn, Mandela La A, 313; 3. Patri cia Dingboom, Kendal, 306; 4. Miranda Weijermans, Pepe-Pepe, 286; 5. Mareille Cappendijk, Power, 279 Klasse M1 groep A: 1. Marlies Nijsse, Imago (Goes) 172; 2. Em my Bouthoorn, Fester (Zaamslag) 164; 3. Ra- faela van den IJssel, Papayja (Middelburg) 157. M1 groep B: 1. Trudie Francke, Pompi dou (Gapinge) 171;2. Mathilde Koster, Jaro- na (Yerseke) 170; 3. Vincent Bol, Jumper K (Nieuwen Sint Joosland) 170. Finale Ml: 1. Marlies Nijsse. Imago, 327; 2. Trudie Franc ke, Pompidou, 322; 3. Vincent Bol, Jumper K, 317; 4. Maxime Lefeber, Embleme du De- fey (Koudekerke) 305; 5. Mathilde Koster, Jarona, 290. Finale pony's M2 cat. DE: 1Lisanne van Os- NIEUWVLIET - In het Eras- musbos, gelegen in de polders tussen Zuidzande, Nieuwvliet en Cadzand. wordt traditiege trouw op oudjaar met de Sylves tercross lopend afscheid geno men van het jaar. Het is tevens de tweede Natuur- loop van de organiserende ver eniging De Wielingen. De jeugd wordt om 14.15 uur aan de start verwacht voor een 750 (t/m 8 jaar) en 1500 meter (t/m 12 jaar). Om 14.30 uur is het verzamelen voor de overige leeftijdscatego rieën. Hun keuze-afstanden be staan uit een twee, vier en tien kilometer. Er kan vanaf 13.30 uur ter plaatse, in de caravan, worden ingeschreven. ch. Jasper van de Hoppenhof (Eindhoven) 311; 2. Nicole Bevelander, Nankwo le Surs- aur (Oud Vosmeer) 294. M1 cat. CDE: 1Kim- berly de Jongh, Kes Isabell (Prinsenbeek) 317; 2. Mandy Aerts, Woumala Jolly Jum per (Rijsbergen) 314; 3. Babette Bookelaar, Oakley(Middelburg)301.M1 cat.B: 1.Maxi me Osse, Brendo (Baarland) 334. Mechelen. Vlaanderens Kerstjumping. FEI Sires of the World, concours voor goed gekeurde hengsten, na barrage: 1. Hass- mann (Dui) Lincolm L 0-36,28. 2. Vermeir (Bel) Afari 0-40,87, 3. Bengtsson (Zwe) Cel listal 0-44,30,4. Stauffer (Zwi) Daloubet d'E- vordes 4-36,24,5. Le Jeune (Bel) Karioka del Follee 4-37,56; 11. Gerco Schröder/Euro- commerce Rome 8-38,62,12. Smolders/Duc de la Lande 8-39,10. Springconcours Young Riders, na barrage: 1Maikel van der Vleuten (Ned) Audi's Jolly Mome 0-34,61. 2. Stroboldt (Den) Scoobie Doo 0-35,08,3. Kuyten (Ned) Loncorde B 0- 35,93. Dressuur, kür op muziek, wereldbekerwed strijd: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Sali- nero 80,825, 2, Gal (Ned) Gestion Lingh 76,075, 3. Falandt (Ned) Jarwo 74,700, 4. Sven Rothenberger (Ned) Barclay II 72,675, 5.MarliesvanBaalen(Ned)ldocus71,825,6. Christian Plage (Zwi) Regent 70,850; 9. Tine ke Bartels/Broere Jazz 69,075. Oberstdorf. Springen, Vierschansentoer- nee, eerste wedstrijd. 1. Pettersen (Noo) 295,2 punten (133-143,5 m), 2. Morgenstern (Oos) 272,7 (132,5-129), 3. HÖIIwarth (Oos) 269,1 (126,5-133) Lucky Day. 2-9-15-19-20-25-27-34-37-42-47-55-56-61- 64-65-74-75-76-78. (onder voorbehoud) Almelo. Oefeninterland, mannen. Rusland-Nederland 3-0(25-20 25-1425-18). Prestatief soccertoernooi voor bedrijven in Sas van Gent. Poule 1De Molenhoek-Tref- punt 1-1, Pays de Mer-Reham 1-2, Reham- De Molenhoek 0-4, Trefpunt-Pays de Mer 0-1, De Molenhoek-Pays de Mer 3-2, Tref- punt-Reham 3-1 Eindstand: 1. De Molen hoek 7,2. Trefpunt 4,3- Pays de Mer 3,4. Re- ham 3 punten. Poule 2: Action-De Blauwe Tulp3-0.Vooruit-Bolwerkjes 1-2, Bolwerk- jes-Action 2-1, De Blauwe Tulp-Vooruit 0-7, Action-Vooruit 2-4, De Blauwe Tulp- Bolwerkjes0-2. Eindstand: 1. Bolwerkjes9, 2. Vooruit 6,3. Action 3,4. De Blauwe Tulp 0 punten. Poule 3: Ploegaert-Mauritz 0-0, AASA-Casteleijn 0-3, Casteleijn-Ploegaert 2-1, Mauritz-AASA 1-5, Ploegaert-AASA 3-5, Mauritz-Casteleijn 2-4 Eindstand: 1 Casteleijn 9, 2. AASA 6, 3. Ploegaert 1. 4. Mauritz 1. Poule 4: Redaco-'t Bierwinkeltje 0-2, IZV/IBS-AXA Boys 2-4, AXA Boys-Re- daco 1-4, 't Bïerwinkeltje-IZV/IBS 3-0, Re- daco-IZV/IBS 4-0, 't Bierwinkeltje-AXA Boys 0-0 Eindstand: 1. 't Bierwinkletje 7,2. Redaco 6, 3. AXA Boys 4, 4. IZV/IBS 0 pun ten. Halve finales: Molenhoek-Casteleijn 0-2, Bolwerkjes-'t Bierwinkeltje 2-4. Finale: Casteleijn-'t Bierwinkeltje 5-1. _dinsdag_ Paardensport Indoor Zeeland. Springen paarden klas se licht en midden. Aanvang 9.30 uur, einde 21.30 uur. Locatie: Zeelandhallen Goes. Voetbal Bedrijfssoccer recreatief. Locatie: sport hal in Sas van Gent. Aanvang: 09.30 uur Halve finales: omstreeks 17.20 uur. Fina le: omstreeks 17.40 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41