Kerncentrale uit bedrijf na storing Alzheimer mag geen nationale ramp worden. Instuif weer druk bezocht door jeugd uit Sint Jansteen ook boxsprings! Alleen vrijstelling voor monumentale kerken Muziekonderwijs in februari duidelijk 81 B Veiling voor restauratie lezers schrijven Carnaval Reparatie in nucleair gedeelte neemt enkele dagen in beslag WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE auping giro 2502 M (3 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De speciale werkgroep die de toekomst van het beeldend en muzi kaal onderwijs in Terneuzen onderzoekt verwacht eind februari met een advies te kunnen komen. Dat blijkt uit het 'stappen plan' dat de projectgroep heeft opgesteld. Nadat alle betrokkenen hun zegje er over hebben gedaan nemen Burgemeester en Wethou ders een definitief standpunt in. De gemeenteraad beslist dan uiteindelijk in juni. De voormalige gemeenten Axel en Sas van Gent hadden het muziekonderwijs uitbe steed aan de Zeeuwse Mu ziekschool. In de voormalige gemeente Terneuzen maakte de muzikale en de beeldende vorming onderdeel uit van het gemeentelijk instituut Toonbeeld. De vraag is nu welke van beide instanties het beste het muzikale en beeldende vormingsonder wijs in de gemeente kan ver zorgen. dinsdag 30 december 2003 door Jan Jansen TERNEUZEN - Alleen Zeeuws- Vlaamse kerkbesturen die een monumentale kerk onder hun hoede hebben, krijgen vrijstel ling van waterschapslasten. Wie het met een minder aan zienlijk gebouw moet doen, krijgt wel gewoon de rekening in de bus van waterschap Zeeuws-Vlaanderen. De water schapswet schrijft dat voor. Dat zegt het waterschap naar aanleiding van een verzoek tot vrijstelling van enkele kerkelij ke gemeenten in de Kanaalzone. OokbestuurslidPietHamelinck had de kwestie aangekaart in de algemene vergadering. De oud-wethouder van Terneu zen is kerkelijk actief en weet uit dien hoofde dat kerkbestu ren dit echt niet uit weelde vra gen. In de vergadering vond Hamelinck echter te weinig me destanders. Bovendien blijkt het waterschap wettelijk u# anders te kunnen. ,,Er kang^ misverstand over zijn. Des; staat alleen vrijstelling toevoj monumenten. Onze cojjljÉ Bj van waterschap Zeeuwse Eik <2 den hebben geprobeerd om£ kerken vrij te stellen en zijne "0 die reden teruggefloten door; provincie. Het mag gew«; "j niet", zegt woordvoerster I van der Pas. CADZAND - Vandaag wordii de Nederlands hervormde ked van Cadzand een bijzonda Jjji veiling gehouden. De opbrengst is bestemd voor; restauratie van de kerk. De goederen kunnen vannj nt dag tussen tussen 14.00 en 18.'- uur bezichtigd worden. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versti li nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactieij |j| beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet datt redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen woii niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Dei p dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overo s weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Tot mijn grote tevredenheid las ik onlangs in de PZC, dat de ge meente Hulst voornemens is de horeca tijdens het carnaval 2004 de deuren om 03.00 uur te laten sluiten. Terugblikkend op de afgelopen jaren, waarin zich tijdens het carnaval een behoor lijk aantal incidenten heeft voorgedaan, is dit naar mijn me ning een uitstekend initiatief. Laat degenen die pretenderen dat carnaval zo leuk en gezellig is, dat vooral overdag en in de avonduren vieren. Daarmee wordt in ieder geval de vier da gen en nachten durende over last ingedamd. Het is historisch gezien bewezen, dat alle ellende zoals vechtpartijen, schietinci denten, vernielingen en overlast zich voornamelijk in de vroege vuren afspelen. Rond die tijd! vinden zich alleen nog im mensen op straat en in de ca; n die zwaar onder invloed zijn vooral zichzelf leuk vinden dereen die zich tegen dit besi: verzet, doet dat alleen maai eigen belang. Ik hoop dat dep meente zich hierdoor niet k beïnvloeden. De gemeente he naar mijn mening ook de pik en verantwoording om rekenr te houden met inwoners die, zoals ik, helemaal niets meti carnaval te maken willen Kj ben en er ook niet belast 1 willen worden. Er is een gro aantal mensen voor wie hete gelij kse leven ook tij dens cara val gewoon doorgaat en di nachts niet door een stel verf de malloten uit hun slaap e haald wenst te worden. C.J. Rij Bachlaan 1, Hi door Ben Jansen BORSSELE - De kernenergie centrale Borssele is gisteren stilgelegd na een storing in een klep in het nuclaire gedeelte van de centrale. De reparatie neemt naar verwachting enkele dagen in beslag. De klep is bedoeld om een te ho ge druk in het primaire water systeem van de kerncentrale te ontlasten. Volgens R. Miessen van kerncentrale-exploitant EPZ is zo'n klep te vergelijken met een drukbeveiliging in een boiler. Er zijn drie van dat soort kleppen die onafhankelijk van elkaar functioneren. Door de storing kwam de veiligheid dan ook niet in gevaar. De afgelopen dagen gaven tem peratuurmeters in de klep te zien dat er iets niet in orde was. Gistermorgen vroeg is besloten de kerncentrale uit bedrijf te nemen. Dat gebeurde op dezelf de geleidelijke manier als bij een regelmatige onderhouds- stop. Kleppen Miessen zei dat de oorzaak van het probleem waarschijnlijk schuilt in een kogel die een pijp je niet goed afsluit. De zoge naamde drukontlastkleppen worden bij elke onderhouds beurt van de centrale getest. „Maar," aldus Miessen, „ze worden niet elke keer uit elkaar gehaald." De bedrijfsleiding van de kern centrale heeft vijftien EPZ-me- dewerkers teruggeroepen van eindejaarsverlof in verband met de storing. Onder hen zijn be halve specialisten die de klep re pareren ook medewerkers die zich met stralingscontrole be zighouden. Stroom EPZ is erop gebrand de kern centrale zo snel mogelijk weer in bedrijf te krijgen. Liefst voor 1 januari. Volgens Miessen heeft dat niets te maken met het feit dat de kerncentrale Borssele volgens een in 1994 genomen - en door EPZ met succes bestre den - besluit de kerncentrale per 1 januari 2004 stil had moeten worden gelegd. Miessen: „Nee hoor, ons streven om de centrale nog dit jaar weer te laten draaien, heeft niets symbolisch. We willen 'gewoon zo snel mogelijk weer stroom produceren. Daar zijn we ten slotte voor." De meeste belangstelling tij dens de kerstinstuif ging uit naar de computerspelletjes. foto Peter Nicolai doorEdy de Witte SINT JANSTEEN - Computer spelletjes als Super Mario, Lord of the Rings, Tetris, Fifa 2000 en Dynasty Warriors zijn zeer in trek bij de jeugd van Sint Jan steen. Om iedereen geregeld aan de beurt te later komen geeft toezichthouder Willy van Him- ste om de tien minuten een wis selsignaal. Voor de jeugd van Steen en omgeving is het al jaren vaste prik. De maandag na kerst houdt de jeugdafdeling van de plaatselij ke voetbalvereniging in samen werking met de evenementen commissie van de Warande in het gemeenschapscentrum een grote kerstinstuif. Gisteren trok dit spelletjesfestijn weer zo'n honderd kinderen. Zij konden zich vermaken met onder meer videospelletjes, flipperkasten, tafelvoetbal, biljarten en tafel tennis. En dit allemaal gratis met nog een consumptie op de koop toe. De spelletjes worden maande lijks ook uitgestald bij de jeugd soos in de Warande. Dan wordt het jongerenfestijn nog aange vuld met een disco. Maar die ontbrak gisteren bij de kerstin stuif. Dit tot grote spijt van het vriendinnenclubje Daniella, Asley én Marcella. Zij konden hun draai dan ook niet zo vin den. De 11-jarige Joost Mortier daarentegen genoot met volle teugen. „Na een week vakantie zie je de meeste van je klasgeno ten weer. Bovendien ligt hier een hele tafel vol met computerspel letjes. Jammer dat er maar ne gen schermen zijn. Nu moet je meedraaien in het roulatiesys teem. Maar kijken naar spelle tjes is ook leuk", zegt Joost. Willy van Himste staat er van versteld dat spelen met een ge welddadige impact vaak wor den aangevraagd.Over waar den en normen gesproken", mompelt hij. De 6-jarige Bas Rotthier die nog een beetje on handig de keu van het tafelpool biljart spel vastklemt, bezoekt onder de vleugels van zijn vader voor de eerste keer de kerstin stuif. Pretfeestje Hij telt even vlug op zijn vingers na dat hij nog zes keer tot het eind van de basisschool naar dit pretfeestje kan komen. Ook voor Danny der Weduwe van de mede organiserende jeugdafdeling van de plaatselij ke voetbalclub is het weer een geslaagd evenement. Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een prak tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkuisv voor meer informa tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030-2844543, reanimatie@hartstichting.nl Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Auping weet wat mensen willen: Kom kijken, proeven, voelen, liggen, kiezen. www.auping.nl SCHQONDIJKE Boxspring Center: Leenhouts Slaapkamerspecialisten, Dorpsplein 31-33 TERNEUZEN Slaapkenner Rademakers, Axelsestraat 192 Over tien jaar telt Nederland 300.000 Alzheimerpatiënten. En maar 29.000 plaatsen in verpleeghuizen. De Stichting Alzheimer Nederland steunt mensen met dementie en hun familie. Wilt u hier meer over weten? Ga dan naar www.alzheimer-nederland.nl. Wilt u iets doen? Maak dan een bijdrage over op giro 2502, ten name van Alzheimer Nederland. Alzheimer mag geen nationale ramp worden. www.alzheimer-nederland.nl n d e h Nederlandse^^ Hartstichting vrienden van de hartstichting NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40