5C Zeeland denkt ook aan anderen zc Lepoeter krijgt nooit meer de kick van laatste binnenbocht I' ean Paul de Bruijn list kwartfinale nipt orfballer Westmaas n juniorenselectie Walchers Open met 120 tennissers De Looff ligt op schema 1 19 adinintonclub mobiliseert verenigingen om terugloop te stoppen ,oede oogst TC Zeeland '3: uitslagen Zege Moerland en Schouw op Sjoemeltoernooi agenda Leen Koster trainer ZSC Staelens zes maanden eruit wb dinsdag 30 december 2003 rKoen de Vries OETINGE - Het bestuur van Zeeland kreeg mailtjes van bobo van NOCNSF en van onsulent van de badminton- d: 'Gefeliciteerd met jullie iinatie!' Het wist aanvanke- niet wat het met de geluk - aanmoest, totdat end werd dat men genomi- rd was voor de prestigieuze Sportbestuur van het jaar J3, „Onze bekken vielen van inzing op de tafel", zegt {id van Sonsbeek, één van de ituurders van BC Zeeland. n bestuurslid Ruud van nsbeek en voorzitter Ronald pan vertellen over hoe het al- naal zo gekomen is. Van Sons- ek begon in 1988 met bad- nton bij het Goese Kolibri, >an in 1995 bij Backhand uit ravenpolder. De clubs smol- in 1998 samen tot BC Zee- d, toen ze beide het hoofd uvelijks meer boven water iden houden. Momenteel It BC Zeeland ongeveer vijf leden en drie teams in com- itie. ar ook BC Zeeland ging het Ivoor de wind. Het ledental steeds verder terug en het itijd voor actie, vond de im- actieve Ruud van Sons- IES - Hel badmintonteam RTC Zeeland was op dreef een wedstrijd in Schijndel. llcam, dat bestaat uit twaalf uwen en vijf Brabanders, gaarde vijf eerste plaatsen en tweede plaatsen. tanda van de Maas uit Ou- kerk, Kevin de Korte uit linisse, Rowan Geers uit séndaal (allen onder elf), ky Geers uit Roosendaal, Je- ivan Lieshout uit Krabben- e (onder dertien) en Yvomie Lieshout uit Krabbendijke lasse) behaalden de eerste atsen in het enkelspel of ibelspel. beek. In september 2002 liep hij Copan tegen het lijf, die zijn rac ket had opgeborgen nadat hij bij Backhand niet meer op niveau kon spelen. Copan begon als trainer, maar was drie maanden later al voorzitter. ,,De functie van voorzitter was vacant en Ruud heeft me en thousiast gemaakt", vertelt Co pan. Het bestuur vond dat het de hoogste tijd voor actie was, maar besefte meteen dat actie binnen de eigen club alleen niet voldoende zou zijn. Van Sons beek: „We zitten allemaal in hetzelfde schuitje. Het badmin ton is in Zeeland de laatste jaren achteruit gehold. Tien jaar gele den waren in de provincie nog tweeduidencl badmintonners, nu misschien nog de helft. Er is een gebrek aan vrijwilligers, een gebrek aan spelers, een gebrek aan trainers, een gebrek aan geld. Wij zijn bij BC Zeeland gek van het spelletje, maar we kun nen onze eigen club wel opstu wen, als we in de rest van cle pro vincie geen leuke tegenstanders kunnen vinden, dan schiet het nog niet op. We vonden dus dat het tijd was voor actie in de hele provincie." BC Zeeland nam contact op met de badmintonbond (NBB) en die bracht consulent Karin van der Valk in stelling. Nu ruim een jaar geleden werden de eerste stekken gestoken. Sport Zee land ging zich bemoeien met het bestuurlijke aspect, Van dei- Valk met het technische gedeel te. De eerste activiteit was een verkorte cursus voor begelei ders en trainers. Inmiddels is ook een 'echte' trainerscursus opgestart, met vijftien Zeeuwse deelnemers. Verfrissend Van der Valk vond de actie van BC Zeeland zo verfrissend, dat ze de club bij het blad Sport, be stuur en management nomi neerde voor de titel sportbe stuur van het jaar 2003. Het blad honoreerde Van der Valks plan en zo maakt BC Zeeland kans op de titel, met het daarbij horende bedrag van 5000 euro. Er zijn negen kandidaten, de ipvan den Oudenhoven NDERT - Een plaats in de artfinale van het Wetsteijn isttoernooi in Zundert leek zekerheid te worden voor n Paul de Bruijn, maar het cht niet zo zijn. In de laatste ilewedstrijd werd hij uitge- akeld, nota bene door aarts aal Gerwin Valentijn. werd vooraf aan de laatste lijen in poule drie van het 'ileijn Kersttoernooi driftig tkend onder spelers en toe- ouwers. Frédéric Caudron sal zeker van een plaats in de artfinale. Het ging dus tus- Peter de Backer, Jean Paul Bruijn en Gerwin Valentijn. laatste moest hopen op een He winstpartij op de Bruijn. Backer moest zorgen dat zijn yenne van 1.534 intact bleef lan nog was hij afhankelijk het resultaat van het duel sen De Bruijn en Valentijn. Backer voldeed aan zijn op- icht, ondanks een kansloze blaag tegen Caudron. Or- nsatievoorzitter Jan van toerle had het in zijn aan liging al gezegd: „Frédéric idron, bijgenaamd de wer- ivind uit Wallonië, cle man wie de tijdlimiet op 20 se- e mag worden gezet, ver- Roeland van Vliet töS - De Goese Niels West- 'as.een zeventienjarige korf- Her van Tjoba uit 's-Heer todrikskinderen, is door mlscoach Kees Vlietstra becteerd voor het Neder- 'ds juniorenteam. Dat team feit op 31 januari en 1 februa- e«n dubbelinterland tegen Igié. staiaas, die met Tjoba Al af- >°P<-n zomer Nederlands ®pioen werd bij de districts- iRis, was al een tijdje in beeld |de juniorenbondscoach. „Ik st dat mijn naam wel al hier daar viel, maar dan moet je wel blijven bewijzen", al- jsdeGoesenaar. Dat bewijzen hij in Rotterdam. Daal den de vijf landelijke dic- 'steams afgelopen weekein- Het bestuur van BC Zeeland, met daarin Ruud van Sonsbeek (links) en Ronald Copan, is genomineerd voor de titel Sportbestuur van het jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema winnaar wordt zaterdag 24 ja nuari tijdens een congres in Den Haag bekendgemaakt. Het bestuur van BC Zeeland is natuurlijk zeer vereerd, maar ook zeer verbaasd. Voor de club was het niet meer dan een abc't- je om het zo aan te pakken. Het blijkt echter een tamelijk uniek stap. En dat blijkt ook wel, nu de eerste stappen tot samenwer king zijn genomen. De meeste clubs die bij de bijeenkomsten aanwezig waren, hebben nog moeite om aan het idee van sa menwerking te wennen. Wat ook bijzonder is, is de stap die BC Zeeland nam om het Re gionaal Trainings Centrum (RTC) te redden. Dat dreigde op de fles te gaan door financiële problemen. De Goese club bood het RTC onderdak in de 'eigen' Goese sporthal, zodat talentvol le Zeeuwse badmintonners elke woensdag twee uur extra kun nen trainen. Het was een royale geste van BC Zeeland, te meer omdat cle club zelf geen jeugd heeft. „Nog geen jeugd", verbe tert Van Sonsbeek. Op 30 janua ri beginnen met een jeugdgroep. Er zijn veertien kinderen die zich hebben aangemeld." De samenwerking bevindt zich nog in een pril stadium. Tal van plannen liggen op tafel, maar zijn nog niet gerealiseerd. De eerste aanzet is gegeven, de gro te sprong voorwaarts moet nog gemaakt worden. Een van de plannen is dat clubs spelers aan elkaar uitlenen. Co pan: „Er zijn teams met een te kort aan vrouwen, er zijn ook teams met te weinig mannen. Het zou daarom goed zijn wan neer clubs spelers uitwisselen. Daar heeft iedereen wat aan. We denken ook aan een centrale training. Er zijn veel clubs waar een paar spelers wel willen trai nen, maar die geen trainer kun nen betalen. Apart gaat het niet, maar wel samen, op een centrale plaats. We horen veel positieve geluiden over dat plan." Van Sonsbeek en Copan zijn op timistisch over de ontwikkeling in het Zeeuwse badminton. Het ideaalbeeld is helder, maar ligt nog ver achter de horizon. Van Sonsbeek: „Wat ik wil is een vol waardige badmintonclub in een volwaardige badmintonomge- ving. Met een leuke competitie, elk jaar de Zeeuwse kampioen schappen en andere leuke toer- nooitjes. Misschien komen dan ook al die mensen weer terug die zijn afgehaakt omdat ze de uit daging begonnen te missen. Maar het gaat minstens vijf jaar duren voor het zo ver is. Het ni veau is niet vandaag of morgen opgekrikt." keert in cle vorm van zijn leven." Die woorden maakte Caudron meer dan waar: 50-23 in zestien beurten. De opdracht voor De Bruijn was toen al duidelijk: winnen en liefst in zo weinig mogelijk beurten. Dat de opdracht moei lijk was, werd op de andere tafel inmiddels langzaam duidelijk. De aartsrivalen van weleer ga ven geen cadeaus weg. Na een goede start van De Bruijn begon Valentijn verededigencl te spe len. Dat bleek voor het vertrou wen van de Hulstenaar niet goed. De moed zakte hem lang zaam in de schoenen en Valen tijn kreeg na een tussensprint met series van zes en zeven het heft in handen. Vonnis Toen na een sanitaire stop De Bruijn leek terug te komen, volgde een serie van acht en was het wachten op het definitieve vonnis. Dat kwam na 36 beur ten. Valentijn sloot winnend af en De Bruijn bleek na veel re kenwerk juist tekort te komen op moyenne. Voor De Backer kwam 1.513 en voor De Bruijn 1.483 in de boeken, waarmee De Bruijn was uitgeschakeld. De teleurstelling was van het ge zicht af te lezen. Verliezen kan, maar dat het juist nu gebeurde en van deze tegenstander... de een toernooitje af. Het team van Zuid-West, waar Westmaas deel van uitmaakt, won. Alleen tijdens de poulewedstrij den op zaterdag liet Westmaas een goede indruk achter bij de bondscoach tijdensOp zondag, de dag van cle finale, korfbalde hij namelijk vanwege geloofs overtuigingen niet. „Maar dat vond de bondscoach niet erg", zei Westmaas. „En ik zal er dus ook niet zijn als we op 1 februari tegen België spelen in de Utrechtse Galgenwaard. Dat is namelijk op een zondag. Toch wilde hij me erbij hebben." De jonge Westmaas („Ik ben denk ik zo'n beetje de jongste in de selectie") is er wel bij op 31 januari in Deurne. De selectie onder negentien staat dan in het voorprogramma van de seni oreninterland tegenover de Bel gische leeftijdsgenoten. Comé Lepoeter zegt het schaatsen vaarwel. foto Kees van Dongen door Ad Pertijs BREDA - Corné Lepoeter stopt ermee. „Ik begrijp dat weinigen daar wakker van lig gen. Ze zullen niet eens weten wie ik ben." De 28-jarige Zeeuw, die enkele jaren gele den naar Breda verhuisde, kent zijn plaats in de schaatsgeschiedenis. Lepoeter werd door velen gezien als de beste regionale schaatser. Hij trainde zich een breuk en was vastberaden zijn talent optimaal te benutten. „Ik ben acht jaar lang vier keer per week vanuit Wemeldin- ge gaan trainen in Den Haag. De baan in Breda was een uitkomst voor me. Kon ik nog meer trainen. Maar vooral meer rus ten." Lepoeter ging met stip vooruit. „Vorig jaar rond deze tijd stond ik 28e op de na tionale allround-ranglijst. Best hoog, vind ik dat." Hij had het gevoel nog veel dichter bij de echte top te kunnen komen. Een rugbles sure nekte de laatbloeier echter. „In janu ari ging het mis." Hij deed er alles aan om van de blessure af te komen. Hij schakelde zelfs over naar het marathonschaatsen. „Ik ben een man van de sprint. Gekoppeld aan mijn duurvermogen, kun je daar in het marathonschaatsen mooie dingen mee doen." Hij won een C-marathon, maar toen hij de week erop tijdens een wedstrijd de koplopers tot de orde hacl ge roepen, schoot de pijn terug in zijn rug. „Dat was het teken om er maar helemaal mee te stoppen. Op een gegeven moment had ik constant pijn. Ook tijdens het sla pen. Dan is het jammer voor je carrière, maar kim je het beter voor gezien hou den." Lepoeter dreunt zijn pr's moeiteloos op: „39.03 op de 500 meter, 1.18.86 op de 1000 meter, 1.59.70 op de 1500 meter, 4.13.24 op de 3000 meter, 7.23.26 op de 5000 meteren 15.54.01 op de tien kilome ter. Het zijn allemaal tijden die hier op de baan in Breda zijn gereden. Ik had graag geweten wat ik had gescoord op een snelle baan, zoals die van Calgaiy. Op de 500 me ter had er misschien een 37'er in gezeten." Jammer Dat hij het nooit meer zal weten, schaart hij onder de categorie 'jammer'. Niet meer. „Ik mag niet negatief zijn, vind ik. Met cle schaatsschool blijf ik betrokken bij de sport. Iedereen droomt er toch van om van zijn hobby zijn beroep te kunnen maken. Mij is het gegeven. Daarnaast heb ik tien geweldige jaren achter de rug. Ik kijk met plezier terug op dingen als trai ningskampen." Eén ding zal hij wel mis sen: „De kick van de laatste binnenbocht. Dat is zo'n geweldig gevoel. Die kick was vanwege de blessure echter al weg. Als je niet helemaal fit bent, lukt het immers niet om vol door die bocht te gaan. Nu Lepoeter is gestopt, heeft Zuidwest- Nederland bijna niemand meer die mag hopen de aansluiting met de nationale top te maken. Patrick Goverse uit Kapelle is één van de weinigen die goed bezig is. Le poeter zal zijn opvolgers zelf moeten op leiden. Hij 'runt' als coördinator de Bre dase schaatsschool. „In die baan ben ik echter niet met het op leiden van talenten bezig. We leren men sen schaatsen." Bij zijn club (SSVB) heeft hij wel een juniorenploegje onder zich. „Het is moeilijk te zeggen of daar de talen ten voor de toekomst tussen zittenEr spe len zoveel factoren mee voor het zover is. In feite moet het sportklimaat hier nog groeien. De kweekvijver moet nog groter." Buiten krioelt het van de mensen op het ijs. Lepoeter en zijn mensen maken over uren bij het leren schaatsen. „Dan doen we van oud tot jong. Soms zit er bij die kleintjes eentje tussen van wie je denkt: die heeft het." door Koen de Vries VLISSINGEN - De tijd dat in Zeeland één kersttennistoer nooi gehouden werd, ligt al ver in het verleden. Naast het toer nooi in de Goese hal van Schelde International worden in de kerstvakantie nu ook het Sjoe- meltoernooi (in Kapelle) en het Walchers Open gehouden. Dat laatste toernooi begint vandaag in het Racketcentrum te Vlissin- gen. De vierde editie van het Wal chers Open heeft voor de eerste keer een officiële status. Het evenement staat op de kalender van de tennisbond, waardoor de deelnemers punten kunnen ver dienen voor de ranglijst. Er heb ben 120 mensen ingeschreven, die in de klassen 3 tot en met 8 uitkomen in enkel- en dubbel spel. Er zijn ook veteranenklas- sen voor 35-plussers. De hoogste klasse bij de mannen telt zes deelnemers, van wie Vlissinger Mark Felius eerste geplaatst is. Hij moet vooral de concurrentie vrezen van zijn vriend Piet Nagel, die uit Bever wijk komt. Bij de vrouwen be volken slechts drie speelster de hoogste klasse. Het zijn Marjo lein Meulenberg, Eline Meijer en Stefanie Pauwels. Het toernooi is uitgesmeerd over vijf dagen. Vandaag en morgen worden de poulewed strijden afgewerkt, op 2, 3 en 4 januari de afvalschema's. Van daag staan wedstrijden van 9.00 uur tot 23.00 uur op het pro gramma; morgen van 9.00 uur tot 15.00 uur, op 2 januari van 11.00 uur tot 23.00 uur. De tij den op 3 en 4 januari liggen nog niet vast. door Pieter van Klinken GOES - Jacco de Looff ligt op schema tijdens het Zuid West Lease toernooi in Goes. De ten nisser won gisteravond in de kwartfinale met dikke cijfers van Dmitri van Hoof. Door een 8-3-overwinning plaatste de Zierikzeeënaar zich voor de halve finale. De Looff, die zijn zinnen heeft gezet op prolongatie van zijn ti tel, komt in die halve finale uit tegen Dylan Blackman. De Looff moest de eerste game nog aan Van Hoof laten. Daarna brak hij Van Hoof twee keer achter elkaar: 5-1. Dat verschil was niet meer in te halen. De Looff: „Het ging bij hem moei lijk in het begin en daar maakte ik gebruik van. Morgen speel ik tegen Dylan Blackman. Ik heb hem bezig gezien en hij won makkelijk. Hij is in vorm. Als ik speel als vandaag, kan ik ge woon vertrouwen op mijn eigen spelletje." Blackman, de als vijfde geplaatste tennisser, ver sloeg Bram de Nijs met liefst 9- 1. De Zeeuws-Vlaming lijkt zich te hebben hersteld van zijn dik ke nederlaag in de poulewed strijden. Toen verloor hij met 8- Goes. Dressuur Indoor Zeeland. Paarden klasse M2 groep A: 1. Patricia Dingboom, Kendal (Rilland) 164; 2. Mireille Cappendijk, Power (Zelzate) 1613. Beatrijs Rijken, Odes- saC(Middelburg) 158. M2 groep B: I.Carola Paauwe, Reality (Yerseke) 172; 2. Miranda Weijermans, Pepe-Pepe (Grijpskerke) 163; 3. Ilona de Bruyn, Madela La A (Hulst) 162. Finale M2:1Carola Paauwe, Reality, 337; 2. Ilona de Bruyn, Mandela La A, 313; 3- Patri cia Dingboom, Kendal, 306; 4. Miranda Weijermans. Pepe-Pepe, 286; 5. Mareille Cappendijk, Power, 279. Klasse M1 groep A: 1. Marlies Nijsse, Imago (Goes) 172; 2. Em my Bouthoorn, Fester(Zaamslag) 164;3. Ra- faela van den IJssel, Papayja (Middelburg) 157. M1 groep B: 1. Trudie Francke, Pompi dou (Gapinge) 171; 2. Mathilde Koster, Jaro- na (Yerseke) 170; 3. Vincent Bol, Jumper K (Nieuw en Sint Joosland) 170. Finale M1:1 Marlies Nijsse, Imago, 327; 2. Trudie Franc ke, Pompidou, 322; 3, Vincent Bol, Jumper K. 317,4. Maxime Lefeber, Embleme du De- fey (Koudekerke) 305; 5. Mathilde Koster. Jarona, 290. Finale pony's M2cat. DE: 1. LisannevanOs- ch, Jasper van de Hoppenhof (Eindhoven) 311; 2. Nicole Bevelander, Nankwo Ie Surs- aur (Oud Vosmeer) 294. Ml cat. CDE: 1Kim- berly de Jongh, Kes Isabell (Prinsenbeek) 317; 2. Mandy Aerts, Woumala Jolly Jum per (Rijsbergen) 314; 3. Babette Bookelaar, Oakley (Middelburg) 301. Ml cat. B: 1. Maxi me Osse, Brendo (Baarland) 334. Oberstdorf. Springen, Vierschansentoer- nee, eerste wedstrijd. 1. Pettersen (Noo) 295,2 punten (133-143,5 m), 2. Morgenstern (Oos) 272,7 (132,5-129), 3. Höllwarth (Oos) 269,1 (126,5-133). Lucky Day. 2-9-15-19-20-25-27-34-37-42-47-55-56-61 - 64-65-74-75-76-78. (onder voorbehoud) Goes. Zuid West Lease toernooi. Achtste en kwartfinales. ME3: Donovan Blackman-Do- minique Asselman 6-5, Orestis Molopodis- Dmitri van Hoof 5-6, Dylan Blackman-Bram de Nijs 9-1, Jacco de Looff-Dmitri van Hoof 8-3. GD3: Vermeulen/Pauwels-Verdonck/ Maandag 2-6. ME4: Molopodis-Maandag 3-10, De Jong-Verkouteren 1-8, De Jong- Vermeulen 1-6. VE4: De Klerk-Hillebrand 3-8. ME5: Kok-Van Gassen 5-6, Wisse-Van der Meijden 6-2, De Witte-Van Belzen 3-9, Van Klinkenberg-Gideonse 6-5, Ketting- Van Belzen 4-6. MD5: Van Gilst/N de Water- Breure/Ruisaard 10-9,AtoonA/anderVaart- Breure/Ruisaard 2-10. VE5: Buuron- ■Steehouwer 6-3, Van As-Oranje 4-3. VD5 Buuron/Van der Stel-De Jong/Weegels. GD5: Fraanje/Felius-Goudt/De Putter 6-5. ME6: Felius-Van de Buusse 2-4, Van Golen- Vermeulen 2-8, De Water-De Klerk5-8, Van Gilst-Noordijke 7-5. Sprinkhuizen-Van As 7-4, De Water-Bendele 7-4, Goeseije-De Witte 8-2, Le Clercq-Lokerse 3-4. VE6: Van Boven-Klap 2-10. MD6. Van Hoeve/Van Hoeve-Van Golen/De Water 2-12, Hel- mons/Vermeulen-Van SabbenA/erhage 9-2 GD6: Maat/Dagevos-Verdonk'Alders 6-5, Van Eenennaam/De Water-Le Clercq/ Le Clercq 10-0. ME7: Baas-Lau 4-10, Van Hoeve-Kalau 6-3, Verwijs-Baas 9-4, Hel mons-Van Damme 7-3. VE7: Mansier-Van der Zande 7-8. VD7: Goudt/Klap-Corstanje/ Goeree, Blankenburgh/Boersma-Hamelink/ Van de Klooster 9-3. GD7: JanssensA/er- kaik-Boersma/Jaspers. Goes. Marijnissen K4-jeugdtoernooi ME 12 jaar; Renata Zwerver-Natascha van Strien 6-2 6-0, Renata Zwerver-Marloes Altena 6-1 6-2, Segou Jonker-Elvera de Haas 6-2 6-2, Segou Jonker-Kirsten van de Weijde 6-1 6-1, MilouFlohil-Kirslen vande Weijde 6-2 6-2, ME 14 jaar. Nynke Planting-Kim Heijdens 6-3 6-0, Gabrielle Altena-Susan- na Lodewijks 3-6 6-2 7-5, Nynke Planting- Gabrielle Altena 7-5 6-3, JE 12 jaar:Tanguy Wagenaar-Rick Donze 6-0 6-0, Tanguy Wa genaar-Jan van Bergeijk 6-0 6-0, Marlon 2 van Kim Langeraet, waardoor hij tweede werd in zijn poule. Zijn als derde geplaatste broer, Donovan Blackman. plaatste zich met een 6-5-overwinning op eilandgenoot Dominique As selman eveneens voor de halve finale. De enige kwartfinale die nog gespeeld moet worden, is die tussen Gareth Lau en Kim Langeraet, die met twee dikke overwinningen eerder in het toernooi een goede kans lijkt te maken om nog ver te komen. KAPELLE - Het Boekhandel De Vries Sjoemeltoernooi, een indoortennistoernooi voor dub bels in Kapelle, is bij de mannen gewonnen door Jaap Moerland en Marcel Schouw. Het duo versloeg in de finale van de categorie 3-4 Dennis van 't. Westeinde en Ivo Walraven met 5-4. In het gemengd dubbel ging de eindzege in de categorie 3-4 naar Marian Ganseman en Joost Oranje. de Maagt-Bart van Wyckhuyse 6-4 6-1, Marlon de Maagt-Jules Reijnders 6-1 6-0, JE 14 jaar: Floris de Vos-Ruben de Haas 6-1 6-2, Kenny de Rooy-Floris de Vos 6-4 6-3, Goes, Van de Meet Kersttoernooi: finales: ME 8: Ineke van Putte-Frederique Dobbelai- re 7-3, ME 10: Babette Verkouteren-Kim de Nooijer 10-2, ME 12: Elvira de Haas-Eline Reinders 8-4, ME 14: Chema Chkouri-Adeli- ne Vos 6-5, ME 16: Kim van Eenennaam- Chema Chkouri 7-4, MD 12: Van Strien/de Haas-De Koeijer/Oosterveld 8-4, MD 14: Van Ravels/de Vos-Walraven/lmpens 7-6, MD 16: KortsmitAVeijts-Jansen/Westdorp 9-3, JE 8: Dylan van de Hout-Jarben Sprong 5-2, JE 10: Dylan van de Hout-Da- mion Hendrickx 8-2, JE 12: Dominic van El- zelïngen-Koen van de Buuse 4-3, JE 14: Je roen Helmonds-Riche Anbeek 7-4, JE 16: Roelof van Gilst-Wouter van de Buuse 6-3, JD 10: Van Gastel/Reinders-Kapteijn/Nuij- ten 5-4, JD 12: Van de Buuse/van Elzelinge- n-Arends/Huijbrechtsen 7-2, JD 14: Collen- teur/de Vos-van de Hoeve/Braam 8-4, JD 16: Van Gilsl/van de Buuse-Wirth/lgoren 6-4. Almelo. Oefeninterland, mannen. Rusland - Nederland 3-0 (25-20 25-14 25-18). Engeland. Premier League. Southampton-Arsenal 0-1. dinsdag- Paardensport Indoor Zeeland. Springen paarden klas se licht en midden. Aanvang 9.30 uur, einde 21.30 uur. Locatie: Zeelandhallen Goes. HU; Tennis Zuid West Lease toernooi. Aanvang; 10.30 uur. Locatie: tennisbal Schelde In ternational te Goes. SCHARENDIJKE - Leen Kos ter is met ingang van het seizoen 2004-2005 de nieuwe trainer van voetbalvereniging ZSC'62. Hij volgt Kees Kommer op, die nu nog trainer is bij de club uit Scharendijke. Leen Koster, broer van ex-Excelsior-trainer Adrie Koster, is momenteel trainer van de A-junioren van Zierikzee. Bij ZSC krijgt hij voor het eerst een seniorenselec tie onder zijn hoede. Trainer en club hebben een overeenkomst voor één jaar. DARMSTADT - Kim Staelens heeft gisteravond in de oefen wedstrijd van de Nederlandse volleybalsters tegen Duitsland (3-1) de voorste kruisband in de linkerknie gescheurd. De 21-ja rige spelverdeelster van Oranje is daarmee zeker een half jaar uitgeschakeld. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19