Clinge geeft zijn visitekaartje af
PZC
Goossen met speels
gemak naar crosszegi
Voetballers plaatsen zich met overmacht voor eindtoernooi Indoor Soccer
Bedrijfssoccer
sterk bezet
uitslagen
.mi
Vermeulen
wint Kerstloop
x;
Korfballers van
Luctor winnen
mimmwgmmm
maandag 29 december 2003
door Peter Snelders
SAS VAN GENT - Clinge was de
grote verrassing in de voorron
den van het Zeeuws-Vlaams
Soccertoernooi. In de sporthal
te Sas van Gent hield de ploeg in
poule C Breskens, Philippine,
RIA en IJzendijke achter zich.
Poule C werd door kenners als
de sterkste van de voorronden
ingeschat. Afgaande op de sta
tus van de teams leek het voor
Clinge een hele klus te worden
om zich te kwalificeren voor het
eindtoernooi, dat komende za
terdag (3 januari) in dezelfde
sporthal wordt gehouden.
Zondagderdeklasser Breskens
was torenhoog favoriet voor de
póulezege. Daarnaast rekenden
de voetbalkenners voor dat ook
dat 'soccerspecialist.' Philippine
en het in de veldcompetitie zo
uitstekend presterende RLA
door zouden stromen. Clinge en
IJzendijke moesten voor een
stunt zorgen om in aanmerking
SAS VAN GENT - Vorig jaar
werd geopperd dat het presta-
ti'ef soccertoernooi voor be-
drijfsteams van een hoger ni
veau was dan het toernooi voor
de standaardteams van de veld-
voetbalverenigingen.
Dat geeft aan dat er vandaag,
wanneer het prestatie!' bedrijfs
soccer om 10.00 uur van start
gaat in de sporthal te Sas van
Gent, opnieuw veel kwaliteit op
de vloer zal staan. De halve fi
nales van dit toernooi beginnen
omstreeks 16.30 uur. De finale is
omstreeks 17.00 uur voorzien.
Morgen staat het recreatief be
drijfssoccer vanaf 09.30 uur op
het programma.
Indeling prestatief bedrijfssoccer.
Poule 1: CR De Molenhoek, Tref
punt, Pays de Mei-, Reham. Poule 2:
Action, De Blauwe Tulp, Vooruit,
Bolwerkjes. Poide 3: Ploegaert,
Mauritz, AASA, Casteleijn. Poule 4:
Redaco, 't Bierwinkeltje. IZV/IBS,
AXABoys.
Axel. Eindejaarscross, 9600 meter. Man
nen: 1. Eric Goossen (Terneuzen) 33.38, 2.
Patrick Hembrecht (B) 34.43,3. Geert Cornu
(13) 35.11, 4. Nithin Klapwijk (Gamderen)
35.33,5, Dirk van de Veire (B) 36,27,6. Fran
cois van Landeghem (B) 36.53,7. Edwin de
la Ruelle (Koewacht) 37.00, 8. Dirk Christi-
aans (B) 37.26, 9. Pedro Rufo Molero (B)
37.27, 10. Wilfried de Kort (Axel) 38.10.
Vrouwen: 1. Ingrid IJsebaert (Hulst) 40.15,
2. Cindy Mees (B) 42.54, 3. Carla Zegers
(Koewacht) 50.07.
6400 meter, mannen: 1 Edwin de Jaeger
(Axel) 24.35,2. Adjan Bakker (Axel) 29.31,3.
Leon van Puyvelde (Hoek) 30.53, 4. André
van Goethem (B) 31.12, 5. Herman Ver-
schaeve (Aardenburg) 31.24. Vrouwen: 1.
Anjo de Kort Axel) 34.05,2. Agnes de Ridder
(Zuiddorpe) 36.19, 3. Marie-Jeanne Wee-
maes(B) 38.23.
3200 meter, mannen: 1. Caro de Hulsters
(Hulst) 12-41, 2. Albert Platteeuw (Terneu-
zen)12.50, 3, Dieter de Saedeleer (B) 12.58,
4. Niek den Exter (Terneuzen) 13.38, 5. Ivan
de SaedeleérIB) 13.43. Vrouwen: 1. Liselot
Kaijser (Terneuzen) 15,02, 2. Eveline Muis
(Axel) 19.52,3. Andrea Boeije (Axel) 19.57.
Jeugd: 1. Andy Cordbrüning (Axel).
Kerstloop Breskens. Jeugd 750 meter. Jon
gens: 1. Jesse Huigh (Cadzand) 3.0.
Meisjes: 1. Daphne Blondeel (St.Laureins)
3,25.1500 meter, jongens: 1. Jordy Enge
laar (Oostburg) 6.59, Meisjes: 1. Anne de
Koster (Breskens) 7.36.
4,3 km: Mannen: 1Fredrik de Backer (Ware-
gem) 15.45, 2. Rutger Veerman (Aarden
burg) 15 56, 3. Jan Elfink (Groede) 17.55,4.
Piet Westerweele (Aardneburg) 18.05, 5.
Bert de Jaeger (Watervliet) 19.10. Vrouwen:
iSonja Faro (Breskens) 21.40,2 Els de Jae
ger (Watervliet) 21.52, 3. Emmy Quataert
(Retranchement) 22.11
8,6 km mannen: 1Peter de Vet (Westdorpe)
33.50, 2. Yves Kerkhove (Oostkerke) 34.50,
3, Guus Haerinck (Zulte) 35.37, 4. Francois
van de Broeke (Breskens) 37,21, 5. Ronald
Velner (Woerden) 37.37 Vrouwen: 1. Anja
Bakker (Breskens) 43.05, 2. Agnes de Cous-
semaecker(Lembeke) 43.44,3. Jessica Ocké
(Westdorpe) 49.13.
12,9 km, mannen: 1. Sepp Vermeulen (Koe
wacht) 50.02, 2. Eric Cappon (Zuidzande)
52.46, 3. Freddy Dhaenens (Eeklo) 54.04,4.
Humphrey Mijnhals (Den Helder) 54.38, 5.
Michel de Ruijsscher (Breskens) 54.54, 6.
Ron van de Sluijs (Born) 56.35, 7, Hans de
Groote (Cadzand) 57.28, 8, Danny Versluijs
(Watervliet) 57.33,9. Johan Huigh (Schoon-
dijke) 59.02,10. Adrie van de Navoy (StKruis
159.14.
Vrouwen: 1. Andrea Vermote (Eernegem)
1.02.18, 2. Christianne Vermorken (Nieuw-
vliet) 1.04.27, 3. Claudia Goethals (Aarden
burg) 1.14.38.
Kopenhagen. Copenhagen Masters, vrou
wen. Groep 1Audina (Ned) - Seo Yoon Hee
(ZKo) 11-211-3, Martin (Den) - Seo Yoon Hee
11-0 11-6, Martin (Den) - Audina 11-1 11-2.
Eindstand: 1. Martin 2-4 (4-0), 2. Audina 2-2
(2-2), 3. Seo 2-0 (0-4). Groep 2: Rasmussen
(Den) - Pi Hong Yan (Fra) 11-411-8, Xie Xin-
fang (Chn) - Pi HongYan 11-911-1, Xie- Ras
mussen 11-1 9-11 11-2. Eindstand: 1. Xie 2-4
(4 1), 2. Rasmussen 2-2 (3-2), 3. Pi 2-0 (0-4).
Finale: Martin - Xie.
ggggssa
New York, NBA. Miami Heat - Washington
Wizards 92-84, Chicago Bulls - Cleveland
Cavaliers 87-80. New Jersey Nets - Detroits
Pistons 82-79, New York Knicks - Memphis
Grizzlies 98-94, New Orleans Hornets - At
lanta Hawks 109-79, Milwaukee Bucks - In
diana Pacers 101-96, San Antonio Spurs -
Orlando Magic 98-83, Denver Nuggets -
Houston Rockets 95-94, Boston Celtics -
Phoenix Suns 104-102, Utah Jazz - Toronto
Raptors97-94 (n.v.). Golden State Warriors -
Sacramento Kings 98-91, LA Clippers - Phi
ladelphia Sixers 101-98, Portland Blazers -
Minnesota Timberwolves 101-92, Atlanta
Hawks - Detroit Pistons 84-87, Miami Heat -
New York Knicks 80-100, Indiana Pacers -
New Jersey Nets75-82, Chicago Bulls-Was
hington Wizards 100-86, Dallas Mavericks -
voor kwalificatie te komen.
Toen de eindbalans opgemaakt
werd, voerde Clinge echter fier
het klassement aan. In het slot-
duel van de poule versloeg die
ploeg Breskens met 4-2. De
prestatie van het team van aan
voerder en regelneef Jan de Vis
ser kreeg extra glans omdat een
2-0-achterstand weggewerkt
werd.
Breskens startte voortvarend en
liep uit door doelpunten van
uitblinker Esad Osmanovksi en
Arno Zwegers. Het was nota be
ne Jan de Visser die zijn team op
het juiste spoor bracht. Met
twee treffers werkte hij de ach
terstand hoogstpersoonlijk
weg, waarna Michaël de Block
en Jean-Ruud de Houck voor
het winnende slotakkoord zorg
den.
Door die nederlaag werd Bres
kens tweede in de poule en moet
op de finaledag in poule 1 de
strijd aanbinden met HW!24,
Terneuzense Bo3's en Biervliet.
Bij winst had Breskens de op het
oog kwalitatief minder sterke
poule 2 getroffen, met Corn
Boys, ZaamslagenHulsterloo.
Toch speelde de poule-indeling
voor Breskens-trainer Rinus
Zegers geen al te grote rol. Zijn
reactie was resoluut: ,,Wil je de
finale halen, dan moet je van ie
dere ploeg kunnen winnen. Op
zich maakte het me dan ook niet
zo heel veel uit in welke poule
we terecht kwamen. Wat meer
steekt, is de nederlaag tegen
Clinge. Ik wil altijd winnen. Of
het nu een competitieduel of een
trainingspartijtje is. Zeker het
feit dat we een 2-0-voorsprong
weggaven, is zwak. Zaterdag
moeten we anders voor de dag
komen. Maar dan komen we ook
in een sterkere samenstelling."
Zegers stak echter niet onder
stoelen of banken dat Clinge
hem verrast had. „Een leuk
ploegje, dat gedreven speelde."
Philippine was de derde ploeg
uit poule C die zich plaatste
voor de finaledag. Dat team kon
het zich zelfs permitteren het
laatste duel te verliezen van het
niet op oorlogssterkte spelende
RIA: 4-3. Verschillende dragen
de krachten van RIA lieten ver
stek gaan. Doelpunten van Jim
Zundert. Wetsteijn driebandentoernooi.
Eerste ronde, poule A: Tasdemir (Tur) -Tijs-
sens (Ned) 28-50 (1,000-1,885), Van Kuyk
(Ned) - Merckx (Bel) 35-50 (1,400-2,000),
Tijssens - Merckx 27-50 (0,843-1,562), Van
Kuyk - Tasdemir 49-50 (1,289-1,315). Stand:
1. Merckx 2-4 (1,754), 2. Tijssens 2-2 (1,283),
3. Tasdemir 2-2 (1,181), 4 Van Kuyk 2-0
(1,333). Poule B: Ceulemans (Bel) - Van Erp
(Ned) 50-37 (1,724-1,275), Bitalis (Fra) - Lep-
pens (Ned) 29-50 (0,275-1,250), Van Erp - Bi
talis 50-32 (1,666-1,066), Ceulemans - Lep-
pens 38-50 (0,863-1,135). Stand: 1 Leppens
2-4 (1,190), 2. Van Erp 2-2 (1,474), 3. Ceule
mans 2-2 (1,205), 4. Bitalis 2-0 (0,871Poule
C: Caudron (Bel) - Valentijn 50-21 (1,923-
0,907), De Backer (Bel) - De Bruijn (Ned) 39-
50 (1,300-1,666), De Backer- Valentijn 50-45
(1,666-1,066), Caudron - De Bruijn 50-45
(2,000-1,800). Stand: 1. Caudron 2-4 (1,980),
2. De Bruijn 2-2 (1,727), 3. De Backer 2-2
(1,534), 4. Valentijn 2-0 (1,222). Poule D:
Kasidokostas (Gri) - Van de Ven (Ned) 48-50
(1,170-1,219), Rudolph (Dui) - Loncelle (Bel)
50-29 (1,785-1,035), Van de Ven - Rudolph
50-28 (1,282-9,717), Kasidokostas - Loncelle
50-19 (2,631-1,000). Stand: 1. Van de Ven 2-4
(1,250), 2. Kasidokostas 2-2 (1,633), 3. Ru
dolph 2-2 (1,164,4 Loncelle 2 0 (1.021).
ESSSMÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ
Hulst. Rayoncompétitie ADM/Lazarus OJB
1-3. Chevy's-Max,'Korting 3 2. De Kronkel
Tence/Zaman Sport 2 7-3, IZV/IBS 2 t An
ker/Schelfhout 16. IZV/IBS-ING Back 3-2. 't
Jagershuis-Neckermann/Stuntmarkt 4-4.
De Reizende Man-Casteels/De Meerpaal 2-
7. Stand: Chevy's 13-39, Casteels/De Meer
paal 12-33, De Kronkel 12-27, 't
Anker/Schelfhout 12-25, Den Dullaert 11-22,
De Smet 11-21, Max Korting 13-21, Donc-
kers 10-19, OJB 11-19, 't Jagershuis 13-18,
Tence/Zaman Sport 2 12-16, Necker-
mann/Stuntmarkt 11-13, ADM/Lazarus 12-
13, IZV/IBS 12-13, ING Bank 12-6, IZV/IBS 2
13-6, De Reizende Man 13-3, Morres/Contro-
lec 311-1,
Mechelen. Vlaanderens Kerstjumping, Eric
Wauters Memorial, CSI-W/CDI-W/CAI-W.
Kwalificatie voor wereldbekerwedstrijd, op
tijd: 1. Alves (Bra) Corino 0-74,82,2. Bengts-
son (Zwe) Mac Kinley 0-76,35, 3. Lansink
(Bel) AK CumanoZ 0-76,56,4. Demeersman
(Bel) Clinton 0-77,99, 5. Ankarcrona (Zwe)
Audi's Candlelight 0-81,89; 14. Wim Schrö-
der/Eurocommerce Monaco 4-79,98, 17.
Houtackers/Gran Corrado 4-84,16, 23. Van
der Vleuten/Audi's Jikke 8-77,09, 32. Leo
pold van Aslen/VDL Groep Spiga 8-82,27.
L'Annee hippique Cup, met barrage: 1. Al-
ves/Solitaire 0-32,55, 2. Merschformann
(Dui) Gandini Stardust 0-34,02, 3. Aufrecht
(Dui) Portugal 0-35,19; zonder barrage: 13.
Van derVleuten/Sissy van het Gravenhof 4-
64,06. Springconcours na barrage: 1Ankar-
crona/Audi's Acke 0-24,81,2. Stauffer (Zwi)
Lorifee Z 0-25,26, 3. Cleeren (Bel) Capriola
van de Helle 0-26,90; 7. Van de Pol/Dolphin's
Jalandria 4-26,70; zonder barrage: 10. Ger-
co Schröder/Eurocommerce Fortaleza 4-
46,74. Land Rover Masters, na vier barra
ges; 1. Jean-Claude Vangeenberghe (Bel)
Osta Rugs Richebourg 0-41,17, 2. Lansin-
k/AK Cumano Z 0-41,47,3. Davenport (GBr)
Laguina 0-42,114. Bourdy (Fra) Corinesa 0-
43,19,5. Van der Vleuten/Audi's Monique 4-
40,11. Springconcours met barrage: 1.
Houtackers/Granni G 0-28,23, 2. Samantha
Vangeenberghe (Bel) Quito de Lui 0-29,54,
3. Johansson (Zwe) AK8tK Bianca 0-31,45; 9.
Smolders/Oliver 4-30.93, 12. Gerco Schró-
der/Eurocommerce Rome 4-32,89. Spring-
concoursintwee fasen: 1. Swail (Ier) Winga-
tes King Koal 0-27,83, 2. Ludo Philippaerts
(Bel) Vereist Quebec 0-28,62, 3. Epaillard
(Fra) Eldorado de Roche 0-29,54; 20. Van der
Vleuten/Audi's Jikke 2-73,14. Springcon
cours met barrage: 1 Stockdale (GBr) Fresh
Direct Landed Gentry 0-31,01,2. Lund (Den)
Andante 0-31,16, 3. Lansïnk/AK Peanuts 0-
31,49; 7. Wim Schröder/Eurocommerce
Berlin 0-34,88. Puissance, na tweede barra
■HHH
WE
Een aanvaller van Koewacht controleert de bal in hel duel met Aardenburg.
de Jongh, Edwald Martijn en
Ostar Dieleman volstonden
echter niet om RIA van de enige
zege van de dag af te houden.
Voor RIA scoorden Daryl Rad-
widjan (3x) en Dimitri Pluym.
In poule A werd Corn Boys eer
ste. Aanvankelijk zag het er niet
goed uit voor die ploeg na de
valse start (1-0-nederlaag) te
gen Hontenisse. Daarna her
stelde de Sasse formatie zich
knap en boekte drie overtuigen
de zeges op rij. In deze poule
stromen ook het jeugdige Axel
en Biervliet door. Bij Axel was
jongeling Joram Scheele een
openbaring. Met vier doelpun
ge: 1. Herholdt .(Ita) Eh Bien Gomery, Puck
(Oos) Mozart en Metzger (Dui) Wilkana 4
strafpunten, 4. Barbeau (Zwi) Hiver de
Kerser opgave; na eerste barrage: 5. o.a.
Smolders/Kashmier de Sainte Hermelle 4.
Dressuur, Grand Prix: 1. Van Grunsven
(Ned) Gestion Salinero 72,12 procent, 2. Gal
(Ned) Gestion Lingh 69,58,3. Falandt (Ned)
Jarwo 69,42, 4. Marlies van Baaien (Ned)
Idocus 67,79, 5. Sven Rothenberger (Ned)
Barclay II 67,58, 8. Tineke Bartels/Broere
Jazz 66,04.
Vierspannen: 1. Ulrich (Zwi) 121,79,2. Eriks
son (Zwe) 139,70,3. Schrijvers (Bel) 144,90,
4. Standaert (Bel) 150,17, 5. Chardon (Ned)
161,51.
Goes. Dressuur Indoor Zeeland. Paarden.
Prix St George: 1. Laurens van Lieren, Hexa
gon's Ollright (Schore) 66.63%; 2. Willem-
Jan Schotte, Goubergh's Ray of Light (Roo
sendaal) 66.00%; 3. Marcel Sterrenburg, De
Beukenvalei's Maiko (Liende) 64.00%; 4.
Joyce Lenaerts, Katell (Liende) 64.00%, 5.
Thamar Zweistra, Hexagon's Oakly (Scho
re) 63.50%. Finale Prix St George: 1. Marcel
Sterrenburg, De Beukenvalei's Maiko,
69.25%; 2. Laurens van Lieren, Hexagon's
Ollright, 68.69%; 3. Thamar Zweistra, Hexa
gon's Oakly, 67.94%; 4. Joyce Lenaerts, Ka
tell, 65.06%; 5. Jan van der Bijl, Kelten (Bor-
sele) 62.38%. Finale paarden Kür op muziek.
Klasse Z2:1Moniek van Dijk, Now I'm Here
(Rockanje) 70.58%; 2. Desuree Senden,
Noblesse (Roosendaal) 65.20%; 3. Henriette
van de Ree, Jewel (Willemstad) 64.63%; 4.
Jolanda de Hoop, Michel S (Briele) 64.03%;
5. Antoinette Wiskerke, Otello (Kapelle)
63.78%; 6. Stephanie de Frel, Narwick (Koe
wacht) 62.63%. Klasse Z1: 1. Elze Sophie
Wiskerke, Westveer's L'Esperi (Kruiningen)
66.83%, 2. Alex van Dam, Rex Non Morituur
(Zevenbergsen Hoek) 65.05%; 3. Joyce
Meerdink, VVP's Ramazotti (Burgh-Haam-
stede) 64.15%; 4. Wendy Dikken, Majesic
(Rockanje) 62.90%; 5. Joanie Gobeyn, Mira
kel (Breskens) 61.50%; 6. Emma van den
Hooven. Alerio (Vlissingen) 60.83%.
Pony's. Finale Kür op muziek klasse Z2: 1.
Melanie de Graaf, Custers Falco (Spljkenis-
se) 65.63%; 2. Stephanie de Frel, First Boy
HH (Koewacht) 64.53%. Klasse Z1:1. Mela
nie de Graaf, Beau la Vie, 67.88%; 2. Sandra
Beekman, Beekman Boats Showbink (Goes)
63.13.
Heikant. Springen Stichting Hippisch
Sportcentrum Heikant. Paarden klasse ZZ;
1. Stieven van Bunder, Tiqulja (St. Gilles)
0/64,35; 2. Cindy Perdaen, Mumbo (Een-
hoornr.) 4/66.65. Z: 1. Michelle Evertse,
Oemoemenoe (Weelr.) 0/0/30.66; 2. Ilyo de
Loos, Valk's Kasandra (Hulst) 0/4/28.25; 3.
Carolein van de Plasse, Delta Mossel Oase
(Z-Bev.) 4/69.70. M: 1. Stephan Meijers, Pa-
radiso (Eenhoornr.) 0/0/32.72; 2. Anique van
Sluis, Niburg (Weelr.) 0/8/35.13; 3. Monique
van Sabben, Lavita (Weelr.) 0/8/38.79. L: 1.
Annelore Willeboer, Noorder Glas Nobel
Girl (Weelr.) 0/0/29.30; 2. Stephan Meijers,
Odarco) 0/0/30.34; 3. Stefanie van Bunder,
Prins Forever (St Gilles) 0/0/32.44.
Pony's klasse Z cat. D: 1. Dario de Paauw,
Jumper (Verrebroek) 4/84.22. Klasse M cat.
DE: 1. Pim van Eijzeren, Renaldo (Weelr.)
0/4/33.45, L cat. DE; 1. Kelly van Kauteren,
Lucifer (Stekene) 0/0/28.01. L. cat. ABC: 1.
Stefanie de Smet, Bo ter Vicke (Meerdonk)
0/0/24.40.
ten deelt hij samen met Esad Os-
manovski, Gino Vink en Jacky
Lambert de eerste plaats van de
topscorerslij st.
In deze poule misten Hontenisse
en Spui, twee teams die op de
slotdag werden verwacht, de
boot. Hontenisse liet de kans op
plaatsing liggen in het slotduel
tegen concurrent Biervliet.
Laatstgenoemde ploeg kwam
op voorsprong door een won
dermooie treffer van Theo de
Schepper. De gelijkmaker van
Michel van Bunder volstond
niet om Hontenisse door de pou
le wedstrijden heen te loodsen.
In poule B stroomden Aarden
45.70,2.25.82 pr+Zr, -, -, Tim Fase (St. Anna-
land) 50.23 pr, 2.47.52 pr, --, Frans Aben
(Nieuwerkerk) 54.05 pr, 2.56.97 pr, -, -, Sjaak
Aben (Nieuwerkerk) 48.78, 2.30.94 pr, -, -,
Lauke Wisse (Goes) 45.86,2.24.94 pr, -, -, An
ton Wisse (Goes) 46.31,2.25.79, Maarten
Janse sr. (Wolphaartsdijk) 51.62,2.38.84, -, -
Maarten Janse jr. (Wolphaartsdijk) 42.90,
4.40.53, -, -, Jan de Visser (Kloetinge) 47.01-
5.02.28, -, Mare de Vrieze (Haamstede)
43.29, -, -, 8.20.63, Adriaan Provoost (Dom
burg) 46.57, -. -, 8.08.45, Leo Janse (Yerseke)
44.66, -,-.8.37.99.
Lienz. Wereldbeker alpine ski. Slalom vrou
wen: 1. Paerson (Zwe) 1.48,97 (53,94 55,03),
2. Hosp (Oos) 1.49,31 (53,30 56,01), 3. Berg-
mann-Schmuderer (Dui) 1.49,32 (53,97
55,35), 4. Gerg (Dui) 1.49,71, 5. Rognmo
(Noo) 1.50,12, 6. Nef (Zwi) 1.50,19, 7. Otto-
son (Zwe) 1.50,49,8. Pascal (Fra) 1.50,56, 9.
Poutiainmen (Fin) 1.50,85, 10. Egger (Oos)
1.50,95. Stand wereldbeker slalom: 1Paer
son 380 punten, 2. Hosp 240,3. Schild (Oos)
165. Reuzenslalom: 1, Hosp (Oos) 2.06,89
(1.00,97/1.05,27), 2. Goetschl (Oos) 2.06,89
(1.01,60/1,05,29), 3. Clark (VSt) 2.07,17
(1.01,24/1.05,93), 4. Ertl (Dui) 2.07,46
(1.02,04/1.05,42), 5. Poutiainen (Fin) 2.07,48
(1.01,56/1.05,92), 6, Rienda Contreras (Spa)
2.07,61 (1.01,48/1.06,13). Stand WB reuzen
slalom (na vier wedstrijden): 1Hosp 260,2.
Paerson (Zwe) 230, 3. Karbon (Ita) 184.
Stand algemene wereldbeker; 1. Paerson
610 punten, 2. Hosp 500, 3. Goetschl (Oos)
386,4. Ertl (Dui) 346,5. Montillet (Fra) 322.
burg, Sluiskil, Hulsterloo en
Koewacht (in volgorde van
klassering) door. Aardenburg en
Sluiskil waren reeds zeker van
plaatsing toen zij in hun laatste
wedstrijd onderling uitmaak
ten wie poulewinnaar werd. In
dit evenwichtige treffen trok
Aardenburg aan het langste
eind door doelpunten van Rem-
co Dhont en Ronnie Tresonie.
Pittigste duel
Het op papier kwalitatief sterke
Koewacht moest het slotduel te
gen Cadzand zien te winnen om
als beste nummer vier van de
drie poules door te stromen. In
foto Camile Schelstraete
misschien wel het pittigste duel
van de dag toonde Koewacht
zich slagvaardiger dan de zater
dag-vierdeklasser. Nadat Jacky
Lambert Koewacht de leiding
bezorgde, sputterde Cadzand
nog even tegen via een doelpunt
van Guido Raynard. Daarna
nam de ploeg uit het vlassers
dorp afstand via Lambert, Dan
ny Vlassenrood en Jeroen Hiele.
Een vervelend en ongelukkig in
cident kenmerkte de wedstrijd
Biervliet-Spui. Daarin liep
Spui-speler Ludwig Kalisvaart
een ernstig knieblessure op. In
het ziekenhuis werd zijn knie
direct in het gips gezet.
door Wim de Vos
AXEL - Zo'n dertig jaar was
George de Rijck uit Axel actief
als voetbalscheidsrechter. Hoe
wel hij gestopt is, is hij nog
steeds begaan met het wel en
wee van de arbiters en dat van
de scheidsrechtersvereniging
Zeeuws-Vlaanderen.
Hoofdschuddend staat De Rijck
zaterdagmiddag bij de start van
de Eindejaarscross die de ver
eniging in het Axelse Bos orga
niseert, „Slechts één scheids
rechter die nog actief is en één
die gestopt is, zijn aanwezig. Ze
hebben niet veel meer voor de
club over", mompelt De Rijck.
Desondanks is er een behoorlij
ke belangstelling. De cross
wordt immers gehouden in sa
menwerking met atletiekclub
Scheldesport uit Terneuzen.
Eén van de paradepaardjes van
die vereniging, Eric Goossen, is
van de partij. Waardoor de win
naar vooraf al bekend is. „Het is
maar een traininkje vandaag",
zegt Goossen voor het vertrek.
Een traininkje? De rest van de
deelnemers loopt zich helemaal
stuk op het moordend hoge tem
po dat Goossen vanaf het begin
van de wedstrijd in stand houdt.
Het is, kortom, een cross van één
tegen allen.
„Nou nee, dat was het bepaald
niet", zegt Goossen na de finish.
„Ik liep zeker in de eerste kilo
meters tegen mezelf in plaats
van tegen de rest. Ik heb dat al-
BRESKENS - Sepp Vermeulen
uit Koewacht heeft de Napo-
leonhoeve Kerstloop van de
Breskens Runners gewonnen.
Op de 12,9 kilometer liep hij van
start tot finish aan de leiding.
Eerst nog in het gezelschap van
een paar 'jonge gasten' zoals hij
ze zelf noemde. Het waren Rut
ger Veerman en Frederick de
Backer, maar zij liepen de 4,3
kilometer en haakten dus na één
rondje af. Eric Cappon, op de te
rugweg na een blessure, was de
beste van de rest. Andrea Ver
mote uit het Belgische Eerne
gem won bij de vrouwen.
1
Chelsea-Portsmouth
2
Middlesbr.-ManchesterU
X
3
Manchester City-Liverpool
X
4
Bolton W.-Leicester City
X
5
Wolverhampton-Leeds
X
6
Aston Villa-Fulham
X
7
Tottenham -Charlton Athl.
X
8
Newcastle-Blackburn Rov.
X
9
Everton-Birmingham C.
X
10
Walsall-Reading
X
11
Sheffield U-Wigan Athl.
X
12
Nottingham -West Ham U
X
13
Rotherham U-Sunderland
X
NEWCASTLE - Rugbyer Jonny Wilkinson (rechts) komt voor het eerst sinds de World cup weer in actie.
De uitblinker van het Engelse team, dat in Australië wereldkampioen werd, speelt met zijn club de
Newcastle Falcons tegen de Northampton Saints in the Zurich premier league. Wilkinson moest het
veld geblesseerd verlaten. foto Simon Bellis/RTR
Alkmaar. Elfde marathon KNSB/Essent-be-
ker, mannen (100 ronden). 1. Heideman (01-
debroek), 2. Michaud (Frankrijk), 3. Van Hest
(Apeldoorn), 4. Jeroen de Vries (Sint Nico-
laasga). 5. Schrama (Amstelhoek), 6, Juffer
mans (Stompwijk), 7. Lissenberg (Almere),
8. Kuipers (Groningen), 9. Van Oosterom
(Schalkhaar), 10. Lankhaar (Babyloniên-
broek). Klassement: 1 Heideman 243,3 pun
ten, 2. Michaud 224,2, 3. Van Hest 154,1,4.
De Vries 149,5, Schmitz (Alkmaar) 126.
Alkmaar. Negende marathon KNSB/Es-
sent-beker, vrouwen (60 ronden): 1. Ver
douw (Oudewater), 2. Grimbergen (Heeren
veen), 3. Langeland (Bedum), 4. Kleibeuker
(Heerenveen), 5. Bekkering (Den Ham).
Klassement: 1. Verdouw 179,3 punten, 2.
Grimbergen 153,3,3. Bekkering 131,1.
Trainingswedstrijd Breda (500 m., 1500 m.,
3000 m„ 5000 m.). Martje Wisse (Goes),
Winnende rijtje:
1-2-3-3-1-1-2-2-1-3-3-2-2
(onder voorbehoud)
Goes. Zuid West Leasetoernooi. ME3: Jacco
de Looff-Erik Bakker 9-4, Bram de Nijs-Do-
novan Blackman 5-4, Bram de Nijs-Sven
Vermeulen 5-4, Donovan Blackman-Sven
Vermeulen 8-2, Gareth Lau-Dmitri van Hoof
7-4, Gareth Lau-Yoram Hilkhuysen 7-4, Di
mitri van Hoof-Yoram Hilkhuysen 10-2, Dy
lan Blackman-Kim Langeraet 9-3, Kim Lan-
geraet-Jeroen van Klinkenberg 9-3, Kim
Langeraet-Dylan Blackman 8-2, Orestis Mo-
lopodis-VirgilGreevewo, Dominique Assel-
man-Virgil Greeve 2-1 wo, Orestis Molopo-
dis-Dominique Asselman 4-5, Donovan
Blackman-Erik Bakker 6-3. ME4: E. Gideon-
se-R. Maandag 1-10, R. Maandag-J. Schut4-
4, J. Schut, E. Gideonse 5-5, M. Joosse-S.
Vermeulen 4-8, M. Wisse-O, Molopodis 5-6,
Y. Hilkhuysen-P. Godrie 12-0. ME5: M. Wis-
se-T. Kok 7-2, R. van Gassen-R. Fondse 5-3,
A. Kuijl-R. van Gassen 6-5, R. Fondse-A. Kuijl
5-2,1. van Belzen-E. Gideonse 5-4,1, van Bel-
zen-T. Petri 9-1, E. Gideonse-T. Petri 5-4, S.
van Buren-M. Ignoren 7-4, S. van Buren-M.
Goeseije 9-4, M. Ignoren-M. Goeseije 7-6,
M. Hendriksen-R. van der Meijden 5-3, M.
Hendriksen-R. Alders 7-5, R. van der Meij-
den-R. Alders 9-2, J. Verkouteren-M. Ketting
7-2, J. Verkouteren-M, de Rave 7-5, M. Ket-
ting-M. de Rave 6-4, E, Gideonse-M. Hen-
driksen 8-2, S. van Buren-M. Ketting 3-6, R.
Paauwe-J. van Klinkenberg 3-8, J, van Klin-
kenberg-M. Ignoren 6-4, T. Kok-J. Verkoute
ren 6-5, R. v.d. Meijden-R. Fondse 7-2. ME6:
M. Vermeulen-C. de Water 7-6, M. Vermeu-
len-R. de Wit 7-2, C. de Water-R. de Wit 8-4,
N. de Water-D. van Golen 7-3, N. de Water-
W. de Marco 9-1, D. van Golen-W. de Marco
9-4, B. Felius-L. Bendeie 6-4 B. Felius-J.
Dhooge wo, L. Bendele-J. Dhooge wo, R. de
Klerk-P. Noordijke 7-5, R. de Klerk-E. Doh-
men 4-3, P. Noordijke-E. Dohmen 8-2, M
Goesei|e-S. Spinhuizen 6-3, M. Goeseije-E.
Witte 8-2, S. Spinhuizen-E. Witte 9-2, W. de
Witte-T. Petri 5-2, W. v.d. Buusse-M. van
Damme 6-2, S. van As-T. Petri 7-5, M. van
Damme-S. Lokerse 1-6, K. Gideonse-T. Ie
Clercq 2-8, K. Gideonse-R. van Gilst.
Marjolein Meulenberg-Kim de Klerk 7-3, I.
Roks-M, Meulenberg 1-7, S. Oranje-K. de
Klerk 8-2. VE4: D. Boogaard-K. de Klerk 5-4,
N. Hillebrand-L. Voeten 4-3, S. Pauwels-L.
Voeten 7-2, N. Hillebrand-S. Pauwels 6-4,
VE5: C. van As-E, Blok 4-3, J. Steehouwer-F,
v/d Stel 6-2, C. van As-L. Buuron 5-2, E. Blok-
L. Buuron 4-5, L. Oranje-F. v/d Stel 7-2, J.
Steehouwer-L. Oranje 7-1VE6: D. Klap-E. Ie
Clerq 10-0, K. van Eenenaam-C. Ganseman
9-3, E. Ie Clercq-T. van Boven 2-9, C. Ganse-
man-M. Meulmeester7-8, M. Meulmeester-
K. van Eenennaam 3-8.
MD3: Eude/Greeve-Hendrikx/Vermunt 8-3,
Greeve/Eude-De Jong/De Nijs 8-2, Assel-
man/Van Gassen-Dylan Blackman/Langer-
aet 6-6, Asselman/Van Gassen-Van Hoof-
/Molopodis 6-6, Maandag/Temmink-Linde-
bergh/Van Loon 6-5, Lindebergh/Van Loon-
Donovan Blackman/Schut 5-6, De Jong/De
Nijs-Hendrikx/Vermunt3-7, Van Hoof/Molo-
podis-Dylan Blackman/Langeraet, Maan-
dag/Temmink-Donovan Blackman/Schut 6-
3. MD5: Dolk/Putter-Felius Hillebrand 6-4,
Van Gilst/De Water-Atoon/Van der Vaart 8-
4, Dolk/De Putter-Ketting/Kuijl 6-5, Van As-
/De Maagt-Van Belzen/Meijer 3-10,
Felius/Hillebrand-Ketting/Kuijl 3-4. MD6: De
Maagt/Mulder-Van SabbenA/erhage 7-5,
Bendele/Heeres-Van Hoeve/Van Heove 6-4,
Bendele/Heere-De Marco/Spinkhuizen 9-4,
Van Hoeve/Van Hoeve-De Marco/Spinkhui
zen 7-5, Van Golen/De Water-Van den
Driest/Franke 6-5, Van Golen/De Water-Bar-
bé Dhooge wo, Van den Driest/Franke-Bar-
bé/Dhooge wo, Helmons/Vermeulen-Van
de Buusse/De Water 7-3, Helmons Vermeu-
len-Nieuwenhuize/Witte10-2, Van de Buus
se/De Water-Nieuwenhuize/Witte 6-5.
VD3: Roks/Schouten-Vendrik/Meulenberg
7-4. VD5: De Reu/Klap-Buuron/Van der Stel
6-5, De Jong/Weegels-Van As/Goudt 13-0,
Dingenouts/Steehouwer-Buuron/Van der
Stel 4-7, De Reu/Klap-Dingenouts/Steehou-
wer 5-5, Van As/Goudt-De Blaeij/Meulmees-
ter5-5.
GD3: Oranje/De Looff-Van der Velde/Van
Buren 9-2, Oranje/De Looff-Hillebrand/Van
der Meijden 7-5, Boogaard/Asselman-Ver-
donck/Maandag 4-3, Boogaard/Asselman-
Kok/Kok wo, Verdonck/Maandag-Kok/Kok
wo, De Roover/Lau-Atoon/Eude 1-9, Hille-
brand/Van der Meijden-Oranje/De Looff 5-7,
Van der Velde/Van Buren-Hillebrand/Van
der Meijden 4-5, Boogaard/Asselman-Ver-
donck/Maandag 4-3.
Voorronden Zeeuws-Vlaams Soccertoer
nooi in Sas van Gent. Poule A: Corn Boys-
-Hontenisse 0-1, Spui-Axel 1-2, Biervliet-
-Corn Boys 0-3, Hontenisse-Spui 0-1, Ax
el-Biervliet 0-1, Spui-Corn Boys 0-2, Hon-
tenisse-Axel 0-2, Biervliet-Spui 2-2, Corn
Boys-Axel 3-0, Hontenisse-Biervliet 1-1.
Eindstand: 1Corn Boys 9 punten, 2. Axel 6,
3. Biervliet 5,4. Spui 4 (4-6), 5. Hontenisse 4
punten (2-4). Poule B: Sluiskil-Koewacht
2-2, Hulsterloo-Aardenburg 0-1, Cadzand-
-Sluiskil 1-3, Koewacht-Hulsterloo 1-3,
Aardenburg-Cadzand 3-0, Hulster-
loo-Sluiskil 0-3, Koewacht-Aardenburg
1-1, Cadzand-Hulsterloo 1-2, Sluiskil-Aar
denburg 0-2, Koewacht-Cadzand 4-1.
Eindstand: 1. Aardenburg 10 punten, 2.
Sluiskil 7, 3. Hulsterloo 6, 4, Koewacht 5, 5.
Cadzand 0 punten. Poule C: Philippine—Clin
ge 1-1, IJzendijke-RIA 1-0,
Breskens-Philippine 2-0, Clinge-IJzendijke
4-1, RIA-Breskens 2-3, IJzendijke—Philippi
ne 0-2, Clinge-RIA 2-0, Breskens-IJzendij-
ke 2-1, Philippine-RIA 3-4, Clinge-Bres-
tijd in een cross. Ik kornuit,
zaam op gang, maar later It®
dat vanzelf goed."
Dat blijkt. Ronde voor rondo
moeten zes omlopen van 15
meter worden gelopen) fo
Goossen van de concurred
weg om uiteindelijk met
voorsprong van ruim één
nuut te finishen. De tweede
derde plaats gaan naar deE
gen Patrick Hembrecht enGg
Cornu.
Bij de vrouwen is Ingrid II
baert uit Hulst oppermacht
Zij heeft meer dan tweeënha]
minuut voorsprong op deBelj
sche Cindy Mees. Op demiddi
afstand (6400 meter) zijn Eds
de Jaeger (mannen) en Anjo
Kort (vrouwen) uit Axel de so
sten, terwijl de korte loop (32
meter) bij de mannen wordt e
wonnen door Caro de Hulsö
uit Hulst en bij de vrouv
door Liselot Kaijser uit Tens
zen.
TERNEUZEN - Van de Zeeus
-Vlaamse korfbalploeg n
kwam zaterdag alleen Luctoi
zaal in. In Schiedam werd
22-16 van ODI gewonnen.
Door de derde overwinning
rij is de ploeg van coach P; 0
Durink achter Seolto en Sp
de beste subtopper in de vies
klasse B. Meer zit er dit seiz;
wellicht niet inmaar op tem 1
durft Durink toch wel aan;
kampioenschap en promoti;
denken. 4
„De ploeg groeit met elk a;
Men weet elkaar steeds bete
vinden en een aantal spel
scoort ook gemakkelijk", lej
coach uit waarom het de la;
weken zo goed loopt. c'
In dit duel liepen twee vlots! P1
rende ploegen met elkaar nsra
3-3, daarna schoten bij Luci !'e
enkele vrouwen uit de slof
werd via 7-12 de rust bereikt
11-16. Na 12-19 lieten debez;
kers het gas los en speelden'; fI
keken naar de 14-22-eindsct
Scores Luctor: Evelien van denD
6, Marjolein Durink 5, Kooi
Wijclc, Davy Jonker en Adrie del
ge 3, Ferry de Waele 2.
Almelo. Conrad Volleybal Classic.
Chénois Genève (Zwi) - TSV Unter
(Dui) 3-0 (25-22 25-17 25-17), NederW
Genève 3-0 (25-2125-23 27-25), Nederlsi ry
-Unterhaching2-1 (25-1431-3325-141,Ei -
stand: 1Nederland B 2-5 (5-12. Genei
3 (3-3), 3. Unterhaching 2-1 (1-5). Grog
Ceske Budejovice (Tsj) - LandstedeZwo i H
2(20-2525-21 17-25), Ceske Budejovice (.„i
pe Jeans Lennik (Bel) 0-3 (19^25 2° ,c™1
Lennik - Zwolle 3-0 (25-19 25-
ijuviit .c
23-25:
,-14 2? Lt1
kens 4-2. Eindstand: 1. Clinge 10 punten, 2.
Breskens 9,3. Philippine 4,4, RIA 3 (6-9), 5.
IJzendijke 3 punten (3-8),
Indeling finaledag (zaterdag 3 januari): Pou
le 1: HVV'24, Terneuzense Boys, Breskens,
Biervliet. Poule 2: Zaamslag, Corn Boys,
Clinge, Hulsterloo. Poule 3: AZVV, Hoek,
Sluiskil, Philippine. Poule4:Terneuzen, Aar
denburg, Axel, Koewacht.
Sportprij
Lotto 720, d.d. 27-12-2003. 5, 8, 25, 36, 37,
40. Bonusgetal 38, kleur geel. Euroloterij:
093950 (onder voorbehoud).
Lotto 721, d.d. 28-12-2003. 3. 6, 10, 12, 21,
41. Bonusgetal 22, kleur groen. Euroloterij:
888394
Lucky Day: 4-7-9-11-21-24-29-31-32-33-36-
44-48-51-52-54-64-68-73-79.
Engeland. Chelsea-Portsmouth 3-0, New
castle-Blackburn 0-1, Aston V.-Fulham 3-0,
Wolves-Leeds 3-1, Bolton-Leicester 2-2,
Everton-Birmingham 1-0, Man. City-Liver
pool 2-2, Tottenham-Charlton 0-1, Midd-
lesb.-Man.United 0-1. Stand: Man. United
19-46, Arsenal 18-42, Chelsea 19-42, Charl
ton 19-30, Fulham 19-28, Liverpool 18-26,
Southampt. 18-26, Birmingham 18-26,
Newcastle 19-26, Aston V. 19-24, Everton
19-23, Bolton 19-23, Middlesb. 18-21, Man.
City 19-21, Blackburn 19-21, Portsmouth 19-
19, Leicester 19-18, Tottenham 19-18, Leeds
19-17, Wolves 18-14.
Schotland. Hearts-Motherwell 0-0, Celtic-
Hibernian 6-0, Kilmarnock-Dundee United
0-2, Livingston-Aberdeen 1-1, Partick Thist-
le-Dunfermline 4-1, FC Dundee-Glasgow
Rangers 0-2. Stand: Celtic 18-52, Gl. Ran
gers 18-44, Hearts 18-30, Dunfermline 18-
29, Livingston 18-22, Motherwell 18-21,
Dundee Utd. 18-20, Kilmarnock 18-20, Hi
bernian 18-19, FC Dundee 18-18, Aberdeen
18-16, Partick This. 18-9.
Huelva. Oefenduel. Selectie Andalusië - Let
land 1-0(1-0)..
Eindstand: 1. Lennik 2-6 (6-0), 2. Zwol:
(2-4), 3. Ceske Budejovice 2-1 (1-5). Ut
land B en Lennik naar halve finale Tt
ronde: Unterhaching-Zwolle, Genève-
ke Budejovice.
Koksijde. Grote Prijs België, WereldU bp:
veldrijden: 1. Berden (Bel) 1.00.36,2
nendaal (Ned) op 0.06, 3. Vervecken)
0.25, 4. Wellens (Bel) 0.32, 5. Nijs (Be:
Vanthourenhout (Bel) 2.03, 7. Vannop
(Bel) 2.35, 8. Pospisil (Tsj) 3.03, 9. Van( (lei
(Ned) 3.13, 10. Gil (Pol) 3.33, 15. Niji «j]
(Ned) 3.57, 21. Van den Bergh (Nedl: -
Stand wereldbeker na 4 wedstrijden: 1
215 punten, 2. Berden 180, 3. Wellen
Groenendaal 140, 5. Mourey (Fra) 12(
Van Gils 44, 22. De Knegt (Ned) 36,25
land (Ned) 24. Beloften: 1. Boom',)
46.38, 2. Aernouts (Bel) 0.10. 3. Binaj
0.55, 4. Kuzniak (Pol), 5. Ghyllebertf
1.19, 9. De Kort (Ned) 2.24,12. IJzend
(Ned) 2.40, 13. Langeveld (Ned) 2.55]
Van Grootel (Ned) 6.04. Vrouwen: 1.Ku
nagel (Dui) 37.55, 2. Salvetat (Fra) Off
Vos (Ned) 0.25,4. Van den Brand (Ned'i
5. Hormes-Ravenslijn (Ned), 8. Der
(Ned) 1.46,13. Mansveld (Ned) 3.01.8
wereldbeker: 1. Kupfernagel 230 punü
Salvetat (Fra) 180,3. Vos 150,4. Horms
venstijn 143,5. Triquet(Fra) 133,6. Van! L
Brand 100,13. Dorland 67,15, MansveU
Kruiningen, 12e en laatste rit Zeeuwse)
Cup. A-categorie: 1. Eric VereeckenW1*-:.-'
2. Richard Slabbekoorn (Kapelle), 3.I
van den Berg (Gapinge), 4. Dennis Raaó®|
ver (Goes), 5. Patrick Meerschaert, (Sf.Gi m
Waes). Eindklassement: 1. VereeckenM|
punten, 2. Van den Berg 160 punten.3.
zard van Ewijk (Goes) 134, 4. JarnoV
hoek (Ritthem) 127, 5. Eelco Mosse*
(Goes) 112. B-categorie: 1. Huib Sis!
koorn (Kapelle), 2. Johnny Stroosrj
(Wemeldinge), 3. Arjan Blaas (Meliste
4. Roedi Weststrate ('s-Heer Arendstè
5. Daan Verhulst (Waarde). Eindkfe
ment: 1. Weststrate 166 punten, 2. A
Jongenelen (Bosschenhoofd) 162,3.3
149, 4. Slabbekoorn 148, 5. Verhuls
Vrouwen: 1Baukje Doedee (Driewe
Angelina Huis (Halsteren), 3. Natf
Roo (Kapelle), 4. Henja Verstraten (Rc
daal), 5. Kelly Buijtaert (Deurne). Ein
sement: 1. Doedee 170 punten, 2. Huisl
3. De Roo 154,4. Buijtaert 135,5. VerstT1
133.
Geleen/Sittard. Limburgse handbalt
Groep A: Zuidlease/Sittardia (Ned)
Valladolid (Spa) 22-30, Fredericia HKIft Jh
UMS Pontault-Combault (Fra) 28-27 B feLd
stand: 1. Fredericia 3-6, 2. Valladolid^ fine;
Pontault-Combault 3-2, 4. Sittardi.».' dag:
Groep B: Direct Mail/BFC (Ned) - Wei
&L(Ned) 20-31, Fet IL (Noo) - PortoviP
ni (Oek) 26-28. Eindstand: 1. JoezjniH
Fet IL 3-4,3, V&L 3-2,4. BFC 3-0.
Kruisfinales: Joezjni - Valladolid, Fr
- Fet IL.
1