Delta verkoopt natuurgebieden t Kerststalexpositie groot succes Niet meer verplicht tv kijken met pa en ma Waarom is Kevin vaak verdrietig? Nutsbedrijf heeft terreinen niet meer nodig voor waterwinning Duurloop FAMILIEBERICHTEN Ontvoerd, verkocht en verkracht. J Het wordt nog erger. Dagje uit? Dagje Pieterburen! www.pzc.nl/email maandag 29 december 2003 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Nutsbedrijf Delta gaat drie natuurgebieden verkopen aan Staatsbosbeheer. De terreinen zijn voor de water winning niet meer nodig. Het betreft duingebied De Maire in de Kop van Schouwen, duinge bied Klein Valkenisse op Wal cheren en een gebied bij de spaarbekkens in de Braakman. De provincie is in het verleden met de drie grote terreinbehe rende organisaties (Het Zeeuw se Landschap, Natuurmonu menten en Staatsbosbeheer) een verdeling van beheergebie- den overeengekomen ('aan dachtsgebieden' genaamd). Geen wet van Meden en Perzen, maar wel een richtlijn bij toe wijzing van nieuw aan te kopen natuur. Volgens de verdeling komt Staatsbosbeheer als eerste in aanmerking voor de af te stoten Delta-terreinen. Tot nu toe betaalde het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit de aankopen van Staatsbosbeheer. LNV heeft geen geld; voor 2003 geldt een aankoopstop en in 2004 is alleen geld voor nieuwe natuur binnen de zogenoemde Ecologische Hoofdstructuur beschikbaar. De provincie vindt het onder natuurbeheer brengen van de gebieden belangrijk. Ze staan ook als aan te kopen terreinen in het Natuurgebiedsplan Zee land. Daarom wil de provincie deze keer de aankoop financieel on dersteunen. Om hoeveel geld het gaat, staat nog niet vast. In totaal gaat het om een opper vlakte van ongeveer 47 hectare. De Maire in de Schouwse West hoek (27 hectare) is nu een 'witte vlek' binnen het huidige be- heergebied van Staatsbosbe heer. Door aankoop kan er een geheel van worden gemaakt en is het woongebied beter te be heren. Bovendien kunnen mak kelijker maatregelen worden getroffen tegen de waterover last in Nieuw Haamstede. De vroongronden van Klein Valkenisse (7 hectare) vormen eveneens een enclave in het na tuurgebied van Staatsbosbe heer. Door het stopzetten van de waterwinning bij Biggekerke zijn de gronden vernat en ver ruigd. De aankoop maakt een gerichter beheer mogelijk. Tussen de spaarbekkens in de Braakman en het aangrenzende natuurgebied ligt een royale overhoek (13 hectare). Het is een door Edy de Witte KOEWACHT - De eerste jeugd soos nieuwe stijl in Koewacht trok zaterdag ruim tachtig be langstellenden. Ook wethou ders J. van Schaik en C. Lieftink namen een kijkje. De soos kreeg een onderkomen in de brede school in het dorp. Kinderen vanaf de hoogste groepen van de basisschool tot en met negentien jaar kunnen zich hier wekelijks op zaterdag avond vanaf half acht verma ken met onder meer biljarten, tafeltennis, enkele voetbalspe len, computer games en de dis co. Daarvoor draaide de soos drie jaar in het gemeenschapscen trum De Vlaschaard. Hier kon den kinderen tot vij f tien j aar te recht. De 12-jarige Marlies van Over- walle die met haar vriendinne tje Michelle de Corte een bal letje slaat op de tafeltennistafel geniet met volle teugen. Ze be zoekt voor de eerste keer de soos. Nu moet ik zhterdag- avond niet telkens bij pa en ma verplicht op de bank hangen en tv kijken," zegt ze. Ook Paul Baert van de stichting Jeugd Ontspanning Koewacht (JOK) is erg teweden over de soos. Na de bijeenkomsten' in De Vlaschaard moest er na iedere activiteit opgeruimd worden. „We hebben nu een eigen ruim te. De spelen kunnen blijven staan omdat deze ook worden gebruikt door de buitenschoolse opvang. Een vrijwilligster achter de bar heeft wel even een knop moeten omdraaien wat de muziekkeuze betreft. „Als het voor de jeugd maar bonkt en lawaai maakt. Nou geef mij Fransje Bauer maar", grapt ze. In maart volgend jaar wordt de jeugdsoos officieel geopend. waterplas met rietvelden, ruigte en een oeverzwaluwenwand. Door de aankoop ontstaat een groter geheel en het past binnen de plannen voor uitbreiding van de natuur in de Braakman, die komende jaren in het kader van landinrichting is voorzien. In de nieuwe jeugdsoos in Koewacht vermaken jongeren zich met een spel. foto Peter Nicolai door Gino van den Broecke HENGSTDIJK - De eerste kerststalexpositie in de H. Ca- tharinakerk in Hengstdijk is een groot succes gebleken. De afge lopen drie dagen passeerden zo'n vijfhonderd bezoekers de deuren van de kerk om en kijkje te komen nemen naar de door Stichting Behoud Catharina- kerk georganiseerde kerststal tentoonstelling. Op tweede kerstdag was de eer ste mogelijkheid om de ruim zestig kerststallen te bewonde ren. „De expositie binnen in de kerk is vooral ook om aan te to nen dat dit schitterende gebouw voor meer gebruikt kan en moet worden dan alleen voor de we kelijkse mis", aldus Stichtings voorzitter Jo de Cock. Er wor den door de Stichting meerdere evenementen gehouden ten bate van het behoud van de Cathari- nakerk, zoals de Midzomerfees ten en het Kunstweekend. Materialen Binnen in de kerk waren allerlei verschillende kerststallen te be zichtigen. De stallen en groepen waren gemaakt van de meest uiteenlopende materialen. Zo was er een kerststal van Play- mobil en een in 1931 uitgezaag de en geschilderde stal van de toen twaalfjarige Frans Kroes. Ook was er een stal die in 1950 was gemaakt van oude weef- spoelen en stof door de toenma- .etc Ver lige Zusters Carmelitessen; )enj Hulst. Uit verre werelddelen sto&j er ook stalletjes en beelden-? toongesteld. Zo waren er glas uit Taiwan, van ebben uit Zaïre, van klei uit Peru. Daarnaast waren er ook st£ vervaardigd uit minder voet foor hand liggende materialen fel wonderen zoals broods speksteen, vilt, en maïsblac. H In een vitrinekast stonden: nog enkele exemplaren (8rP' maar enkele centimeters g flord waren van glas, boomsnijv? en klei uit onder andereIsrag Guatemala. Pronkstuk in kast was een stalletje vervj digd uit albast van zo'n 150j uit. Dit exemplaar was tent» gesteld door mevrouw R. Q lenaere uit Hulst. De Hengstdijkse Stichting! de driedaagse expositie acts af gezien goed bevallen hebben heel wat werk eraan had, maar dat hebben we plezier gedaan. Gezien de langstelling zullen we proberen om er een vervolg te geven besluit De Cock TERNEUZEN - De Jogg club Dow houdt de eerste ds loop op 4 januari.Vertre aankomst is bij de atletiekbj van Scheldesport in Terneu De duurloop start steeds oni uur. Bedroefd, maar dankbaar dat ze zo lang bij ons was en bevrijd van de beperkingen van de ouderdom, is van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoe der, oma en opoe ADRIANA HOLLESTELLE-VAN GILST weduwe sinds 7 maart 1954 van Jacobus Hollestelle 14 juli 1915 27 december 2003 Dank aan hel personeel en de vrijwilligers van Zorgcentrum "Cleijenborch voor de liefdevolle verzorgingdie zij aan onze moeder en oma hebben gegeven. Den Briel: C. Hollestelle G. Hollestelle-Fischer Colijnsplaat: A. Verhorst-Hollestelle A. Verhorst Colijnsplaat: J. Hollestelle J. J. Hollestelle-Mol Kleinkinderen en achterkleinkinderen Colijnsplaat Dr. Maasstraat 4, kamer 224 Correspondentieadres: Deltastraat 18 4486 BT Colijnsplaat De dienst van Woord en Gebed, waarbij u wordt uit genodigd, zal worden gehouden woensdag 31 december om 12.45 uur in het Monuta Stiltecentrum, Dr. Maasstraat 4a te Colijnsplaat, waarna aansluitend omstreeks 13.50 uur de begrafe nis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Voor de dienst is er in het Monuta Stiltecentrum gele genheid tot afscheid nemen van 12.00 tot 12.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde stiltecentrum. Opoe HOLLESTELLE Voor altijd een speciaal plekje in ons hart. We zullen je nooit vergeten. Familie Goulooze Familie De Looff Nooit klagend, nooit vragend Haar lot in stilte dragend, Haar handen hebben voor ons gewerkt Haar hart heeft voor ons geklopt Haar ogen hebben ons tot het laatst gezocht Bedroefd omdat zij is heengegaan, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, stellen wij u in kennis van het overlijden van onze moeder, oma en overgrootmoeder IRÈNE LOUISE ELODIE MARIE DE WISPELAERE-GRAHAME weduwe van Petrus Leopoldus de Wispelaere Geboren te Sluis op 9 oktober 1914 en overleden te Aardenburg op 27 december 2003 Hapert: Theo en Emmy de Wispelaere- Doolaege Loenen aan de Vecht: Antoine en Alice Lieve Vught: Isabelle en Jeroen Hoek: Johan en Véronique de Wispelaere- Bonte Dordrecht: Robert-Jan en Saskia Arnhem: Maureen en Sebastiaan Sluis: Paul en Ineke de Wispelaere- Vercouteren Irene, Marlies, Pauline, Suzan Zoetermeer: Lilliane en Jacques de Betus- de Wispelaere Carlijn, Roeland Aardenburg: Rosemarie en Wim van der Bliek- de Wispelaere Merel en Koen, Erika, Koen Aardenburg. 27 december 2003 Correspondentieadres: Gaaiperswei 139 4527 HD Aardenburg De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op dins dag 50 december 2003 om 15.50 uur, in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Sluis, samenkomst in de Kerk. De teraardebestelling is op de R.K. begraafplaats te Sluis, aansluitend gelegenheid tot condoleren. Wilt u, indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, deze aankondiging als zodanig beschouwen. De Heere zal u bewaren van alle kwaad uwe ziel zal Hij bewaren. Psalm 121 vers 7 Met droefheid geven wij u kennis dat geheel onver wacht van ons is heengegaan onze lieve oom JOHANNIS KRAAK weduwenaar van Durfje Marinusse in de leeftijd van 90 jaar. Onze dank gaat uit naar het verzorgend personeel van zorgcentrum "Cederhof". Chris Korstanje, in herinnering Biezelinge: Koos Korstanje-Béenakker Wim Korstanje, in herinnering Blerick: Marie Korstanje-Böttcher Yerseke: Rinus en Koos Korstanje Maatje Dijkwel- Korstanje. in herinnering Goes: Kees en Corrie Dijkwel Kapelle: Ko en Ina Korstanje Yerseke: Marie en Adrie Comelisse Wemeldinge: Loes en Jan Haverhoek Kapelle, 27 december 2003 Zorgcentrum "Cederhof' Correspondentieadres: Ceresstraat 16, 4421 AV Kapelle De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden woensdag 31 december om 10.00 uur in de "Nicolauskerk", Oostkerkestraat 1 te Wolphaartsdijk. Aansluitend zal om plm. 11.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Wolphaartsdijk. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in "De Brug", Oostkerkestraat 3 te Wolphaartsdijk. Bedroefd, maar vol fijne herinneringen en dankbaar dat zij zo lang bij ons was, geven wij U kennis dat zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve zus ter, schoonzuster, tante en oud-tante ELIZABETH GOOSEN sinds 12 april 1998 weduwe van Johannes van der Have op de leeftijd van 92 jaar. Een bijzonder woord van dank aan verzorgend personeel van "In 't Opper" voor de liefde\>olle verzorging aan haar gegeven. Delft: J. van Velzen-Goosen W. van Velzen Sommelsdijk: H. van Velzen G. J. M. van Velzen-Drijvers Jennifer, Ivo Delft: R. van Velzen F. van Velzen-van Waard Niels, Annika, Jorit Den Hoorn: J. J. van Ophem-van Velzen A. van Ophem Sven, Kjeld Bruinisse, 26 december 2003 Arcus Zorgcentra Lokatie "In 't Opper" K 103 Correspondentieadres: Familie J. van Velzen-Goosen, Mozartlaan 440, 2625 CS Delft De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 51 december om 15.00 uur in het Dorpshuis te Nieuwerkerk, waarna aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aan de Muyeweg te Nieuwerkerk. Indien u deze plechtigheid wenst bij te wonen, wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in genoemd Dorpshuis na de begrafenis. Kijk voor meer informatie op peoplestrust.nl of bel 071-513 17 83. @s Steun People's Trust in de strijd tegen kinderprostitutie in India. Maar de herinnering is warm, want sterft een mens, gedachtenis blijft leven in ons, altijd. Bedroefd, maar dankbaar dat ze zo lang bij ons mocht zijn. delen wij u mede dat wij geheel onver wachts afscheid hebben moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overoma MARIA JOZINA VAN DE WALLE weduwe van Francois Wolfert Groede, 9 augustus 1911 t Terneuzen, 27 december 2003 Zuidzande: Jaap Wolfert Ans Wolfert-Labijt Frans Wolfert t Noordwijk: Sivia Wolfert Michael van Ginkel Iris Leiderdorp: Marcel Wolfert Francine Wolfert-Botter Marijn Lieke Oostburg, "de Burght" Correspondentieadres: Oostburgsestraat 36 A, 4505 AC Zuidzande. De afscheidssamenkomst, waarna de crematie zal plaatsvinden op woensdag 31 december om 10.00 uur in crematorium "Terneuzen", Bellamystraat 28C te Terneuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de ont vangstkamer van het crematorium. Wij zijn dankbaar voor de goede en liefdevolle zorgen die zij in "de Burghtmocht ontvangen. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Heden werd uit onze familiekring van ons weggeno men onze geliefde zuster, schoonzuster en tante CATHARINA GREVEN-DEN ENGELSMAN weduwe van Willem Johannes Greven Souburg, 16-11-1911 Rotterdam, 25-12-2003 Uit aller naam, Oost-Souburg: C. den Engelsman Recht toe, recht aan, zonder franje, zo heeft zij geleefd, zo houden we haar bij ons. Bedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat zij voor ons is geweest en heeft betekend, delen wij u mede dat van ons is heengegaan, onze lieve zorgza me moeder, schoonmoeder en oma PIETERNELLA JANNA VAN KOUWENBERG sinds 13 maart 2003 weduwe van Jozias Bouwens in de leeftijd van 92 jaar. Zuidzande: Jaap en Addie Sluis: Martin Sluis: Nellie en Sjaak Brugge (B): Edwin en Els Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle zorgen die zij in "De Burghtmocht ontvangen. Oostburg, 28 december 2003 Correspondentieadres: Familie De Maillie, Handboogstraat 20, 4524 BG Sluis De afscheidsbijeenkomst, voorafgaande aan de cre matie, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal plaatsvin den op woensdag 31 december om 12.00 uur in cre matorium "Terneuzen", Bellamystraat 28C te Terneuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de ont vangstkamer van het crematorium. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Kom kijken hoe wij zieke zeehonden helpen, zodat we ze sterk en gezond weer in zee kunnen vrijlaten. Ons bezoekerscentrum W is alle dagen van het jaar geopend van 09.00 tot 18.00 uur. Entree slechts I,- Nu direct helpen kan ook! Giro 8020 zeehondencrèche pi ete rburen Hoofdstraat 94 A, Pieterburen www.zeehondencreche.nl Want alles wat God ooit begon dat rondt Hij af als een gedicht. Kijk, in de donkre horizon achter de bomen wordt het licht. Jan Willem Schulte Nordholt Verdrietig, maar dankbaar voor de vele goede dingen die wij samen mochten beleven, delen wij u mede dat vredig is ingeslapen onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder ELISABETH LOUISA BORGERS-PIETERS weduwe van Arthur Valère Borgers Hontenisse, 22 mei 1912 Vlissingen, 27 december 2003 Onze dank gaat uit naar Dr. E A. N. Bronzwaer en het verplegend personeel van zorgcentrum "Ter Reede". Sint Kruis Brugge: E. A. Borgers Oosterbeek: L. R. V. Coops-Borgers B. G. Coops t Houston (USA): E. M. B. Dingemanse-Borgers J. B. Dingemanse klein- en achterkleinkinderen Koudekerkseweg 81Vlissingen. Correspondentieadres: Dr. Zamenhoflaan 6 8310 Sint Kruis Brugge België Moeder is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen. Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Aldaar geen bezoek. De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben vrijdag 2 januari 2004 om 11.30 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw van de H. Rozenkrans, Singel te Vlissingen, gevolgd door de begrafenis om 13.00 uur op het r.-k. gedeelte van de begraafplaats te Vlissingen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van de begraaf plaats. Vertrek van het rouwcentrum om 11.15 uur. Bij u o Here schuil ik want mijn rots en mijn vesting zijt Gij Psalm 71 Met droefheid geven wij U kennis dat na een arbeidszaam leven, door de Heere uit ons midden is weggenomen JACOMINA JOHANNA ROELSE weduwe van David Joziasse in de leeftijd van 100 jaar. Onze dank gaat uit naar het personeel van Thuiszorg "Walcheren"het personeel van zorgcentrum "Swerf-Rust" en dokter van de Peppel. Kapelle: W. Veerhoek M. L. Veerhoek-van Sluijs rust zacht oma Sita Dordrecht: Marijke en Dick Min, Fu-Cui Halsteren: Petra en Rene Kelly, Romy 27 december 2003 Zorgcentrum "Swerf-Rust" L. Stommesweg 1fiat 15 Correspondentieadres: W. Veerhoek, Gistellisstraat 36, 4421 CX Kapelle De overledene is opgebaard in de rouwkamer van zorgcentrum "Swerf-Rust", alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op vrijdag 2 januari 2004 van 12.30 uur tot 13.00 uur. De dienst van Woord en Gebed welke geleid wordt door de Weleerwaarde heer Ds. J. S. Koops zal gehouden worden op vrijdag 2 januari om 13.00 uur in de zaal van zorgcentrum "Swef-Rust" waarna de begrafenis om 14.30 uur zal plaatsvinden op de alge mene begraafplaats te Koudekerke. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in zorgcentrum "Swerf-Rust". Zij die bij vergetelheid geen rouwkaart hebben ont vangen gelieve deze als zodanig te beschouwen. Voor uw blijken van medeleven ondervonden na het overlijden van onze geliefde moeder, oma en overoma MAATJE LEIJNTJE MEIJAARD-WESTSTRATE betuigen wij u onze oprechte dank. Familie Meijaard Klein- en achterkleinkinderen 's-Heer Arendskerke, december 2003 Mijn vriend zit elke avond te chatten. Zou h,j een ander hebben? Bel of mail eens met Korrelatie. Wij geven informatie, hulp en deskundig advies. Bel: 0900- I 450 of mail: vraag@korrelatie.nl Korrelatie. Meer dan u denkt. Kevin houdt zich groot. Maar leuk is het niet zonder zijn vriendjes. Die zijn wél naar sport of scouting. Sinds de scheiding is daar bi|fe thuis geen geld meer voor. In de drukke volksbuurt waar hij woon', vind je ook geen trapveld'e of speeltuin. Daarom is hij erg vaak at en verdrietig. Jantje Beton neemt het op voor kinderen als Kevin. Want samerl len is méér dan plezier hebben. Samen spelen is ook leren om sas te leven. Het is heel belangrijk voor later. Het voorkomt dat kwetsï kinderen in de verdrukking komen of op het verkeerde pad raken. Jantje Beton steunt daarom bijzondere kinderprojecten. Vanspt voorzieningen in oude wijken tot activiteiten speciaal voor kinder» Van een gezellig dagje uit tot een week lang op een spannend vaV tiekamp. Zodat ze even zorgeloos en gelukkig zijn. Die projectenö ten veel geld. Daarom vragen we u om een bijdrage. Alleen danktf wij deze kinderen blijven helpen. En dat doen we graag. Want is hel' fantastisch om ze te zien stralen van vreugde? LAAT KEVIN OOK EENS LACHEI JA, ik help kwetsbare kinderen. Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Ik machtig u om af te schrijven per maand kwartaal jaar van het hieronder ingevulde rekeningnummer (minimaal €25,- per jaar). Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Ik help met een gift. Ik machtig u om éénmalig af te schrijven van het hieronder ingevulde rekeningnummer. Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. 3 antjf I E-mail: A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuurden*- in een envelop naar: Jantje Beton, Antwoordnummer 8489,35°°'' Utrecht. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel. Graag zelfs!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40