De mooiste ooit voor Vereecken PZC oede generale Michelle Evertse Thoolse etalage van nestvlieders Greeve aangeslagen door vroege opgave ulstenaar moet lang wachten op winst van Zeeuwse ATB Cup 19 Podiumplaats Van Koeveringe Zeeuws record Martje Wisse Winst voor Nederlanders in NBA Oranje-reserves in halve finale Thoolse budoschool doet 't goed Gelsenkirchen in ban van biatlon hnrBauke Boersma SLTNINGEN - Hij moest hard nokken voor de dagzege. Maar et grootste gevecht voor Eric ereecken begon zaterdag pas de finish in Kruiningen. De lilstenaar was er zeker van dat door zijn vlammende, win- lende eindsprint én de derde laats van Dick van den Berg de jndoverwinning in de Zeeuwse TB Cup op zak had. Maar de jury dacht daar anders over. lelde wielrenners, met tussen 31 in Richard Slabbekoorn, wa in amper over de finish of de r liet het publiek weten at Van den Berg weliswaar echts derde was geworden, aar dat hij wél de beste was in et algemeen klassement van de eeuwse cyclus over twaalf wed- injden. et was het startsein voor bijna ai halfuur onduidelijkheid, oor dertig minuten venna kelij- welles-nietes-spelletjes. Met ereecken als initiator. De Hui enaar hoorde dat Van den erg tot eindwinnaar werd ge- ombardeerd, draaide als de tedeweerga zijn fiets om en iedin hoog tempo richting jury- in.'Om daar een heftige dis- e te beginnen. omdat de wedstrijdleiding leen krimp wilde geven, zocht ereecken zijn heil in de kanti- van Den Inkel, waar het oofdkwartier van de jury was ivestigd. Toen hij daar ook jet direct zijn gelijk kreeg, roop de Hulstenaar af naar ijn auto voor een verkleedpar- Onderwijl Van den Berg in ^twijfeling achterlatend. „Ik er aanvankelijk zeker van at ik het eindklassement ge- onnen had", zei de jonge cou- sjruit Gapinge, terwijl de jury di maar weer aan het rekenen 2S geslagen. „Maar nu weet ik t niet meer. Eric is zó over- van zijn gelijk dat de twij- Ibij mij behoorlijk heeft toege- igen. Ik kan slechts afwach- maandag 29 december 2003 Net als alle aanwezigen. Die lang geduld moesten hebben voor juryvoorzitter Fons van Dorselaar namens het organise rende wielereomité Rentoc wit te rook uit de schoorsteen deed komen. Vereecken had gelijk: hij, en niemand anders, was de winnaar van de Zeeuwse ATB Cup 2003. Oké, de Hulstenaar vergaarde weliswaar evenveel punten (160) als Van den Berg, maar in geval van gelijk eindi gen, beslist het resultaat van de laatste etappe. En daarin was Vereecken de beste. „Ik wist het wel", lachte Ver eecken triomfantelijk toen het nieuws hem bereikte. „Man, ik heb er afgelopen week een hele studie van gemaakt. Ik wist exact hoe de koers vandaag moest verlopen als ik de eindze ge nog wilde pakken. Ervan uit gaand dat we beiden bij de eer ste vijf zouden zitten, moest ik gewoon twee plaatsen hoger ein digen dan Dick. Dan was het klaar." Zo'n intensieve studie had de wedstrijdleiding afgelopen week natuurlijk óók moeten doen. Nu werd Van den Berg blij gemaakt met een dode mus. En dat werd nota bene toege schreven aan de media, die een verkeerde tussenstand zouden hebben gepubliceerd. Maar een serieuze organisator mag uiter aard niet uitgaan van publica ties, die behoort haar eigen huis werk (goed) te doen. Goed verliezer Geluk bij een ongeluk voor de leiding van de Zeeuwse ATB Cup was dat Van den Berg zich in elk geval een goed verliezer toonde. „Natuurlijk was ik eerst best teleurgesteld", reageerde het talent uit Gapinge. „Maar daar kwam ik snel overheen. Zo'n belangrijke wedstrijd is het nu ook weer niet, ik hecht meer waarde aan mijn nationale koersen. Bovendien, vorig jaar werd ik ook tweede, maar toen was het gat met Eric Vereecken veel groter. Ik ben dus aardig J norLucien Roelandt (EIKANT - De belangstelling oor het springconcours in Hip- isch Sportcentrum Heikant op erde kerstdag was groot. Niet verwonderlijk, want de wed- trijd was een ideale test voor In- oor Zeeland. at Michelle Evertse met Oe- oemenoe in uitmuntende vorm erkeert, bewees zij opnieuw in ieikant. Met de ruin versloeg achttienjarige amazone uit ieuw- en Sint Joosland in de irrage van de klasse Z streekfa- oriet Ilyo de Loos met Valk's assandra. Een uitstekende op- leker voor de cios-studente die iet Oemoemenoe in de Goese eelandhallen in het Nationaal •30 van start gaat. Ivo de Loos toonde zich in de «slissende ronde met Valk's assandra wel ruim een tel snel- fr dan de Walcherse combina- e, maar haalde met de schim- lelmerrie een paal naar de bo em. Met een tweede foutloze sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Poeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet vvww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Eric Vereecken is bezig aan zijn winnende eindsprint, met Richard Slabbekoorn en Dick van den Berg in zijn spoor, foto Dirk-Jan Gjeltema dichterbij gekomen." Wat heet! Vereecken heeft voor zijn elfde eindoverwinning, gelardeerd met liefst 74 dagzeges, harder moeten knokken dan ooit tevo ren. „Daarom is het ook mijn mooiste ooit", stelde de 38—jari ge Hulstenaar. „Alle voorgaan de keren stond het bij voorbaat al min of meer vast dat ik zou winnen. Ja, dan is de manier waarop het dit jaar ging veel leu ker. Pure reclame voor de moun- tainbikesport." De koers in Kruiningen was daar een fraai voorbeeld van. Al vrij snel na de start op het niet al te selectieve parkoers scheid de het sextet Vereecken, Van den Berg, Slabbekoorn, Dennis Raadtgever, de Belg Patrick Meerschaert en Jarno Veerhoek zich af van de rest. Indachtig het adagium 'de aanval is de bes te verdediging' ging Vereecken nog voor de wedstrijd een half uur oud was op avontuur. „Dat was plan één: aanvallen, een flink gat slaan en Dick van den Berg ver achter me laten", legde de Hulstenaar uit. Vereecken zag het gat met de achtervolgers ook rap groeien, maar toen Raadtgever als een duveltje uit een doosje toch nog bij de koploper kwam, was het snel gedaan met de vluchters. Vereecken: „Ik had het idee dat Dennis een beetje voor Dick reed. Hij nam soms wel over, maar niet bepaald van harte en in een laag tempo. Hij hield de benen opvallend stil." Spurten Opzet van Raadtgever of niet, de achtervolgers sloten met nog twee ronden te gaan weer aan. Toen was Vereecken gedwongen over te schakelen op plan 2: de eindsprint. „Dat is en blijft een gok. Ik kan aardig spurten, maar Slabbekoorn, Raadtgever en Van den Berg zeer zeker ook. Daax-om besloot ik om al aan het begin van het rechte stuk naai de finish op kop te gaan rijden. Dat pakte gelukkig goed uit." „De beste heeft gewonnen", vond Van den Berg, die weinig aangedaan leek door het verspe len van de voorsprong die hij tot zaterdag nog op Vereecken had. „Dan moet ik Eric volgend jaar maar verslaan. Driemaal is scheepsrecht, toch?" Misschien gaat de coureur uit Gapinge in 2004 inderdaad met de eindoverwinning aan de haal. Maar of hij daar Ver eecken voor moet verslaan, is de vraag. „Ik weet niet of ik er in 2004 weer bij ben. Ik heb de voorbije jaren al zo vaak af scheid genomen, maar ben er nog steeds. Daarom durf ik geen voorspellingen meer te doen", zo kon de winnaar van 2003 na bijna een halfuur onzekerheid toch nog lachen. rit verzekerde Michelle Evertse zich vervolgens van de overwin ning. Het bewijs dat Oemoemenoe klaar is voor het nationale werk? De verwachtingen van de amazone voor haar optreden in de Goese Zeelandhallen zijn in ieder geval hoog gespannen. „Dit was een goeie test voor In- door Zeeland. Een heel dik par cours met een paar technische lijntjes. Maar Oemoemenoe had er geen enkele moeite mee. Hij heeft alles wat een goed spring paard nodig heeft. Een uitste kend karakter, veel vermogen en hij denkt in het parcours goed mee. Ik rij hem nu drie jaar en hij groeit nog steeds." Juiste knoppen In de klasse M deed Stefan Me- ijers eveneens het nodige zelfver trouwen voor de strijd in de Zee landhallen op. De negentienjari ge ruiter hield met Paradiso als enige in de klasse M tweemaal de nul op de lei. Het heeft er alle schijn van dat de ruiter uit IJ- zendijke eindelijk de juiste knoppen bij de Calvados-doch- ter heeft gevonden. „Ik rij Paradiso nu een jaar. Het ging in het begin erg stroef. Het is een braaf paard, veel vermo gen en erg snel. Maar ze is een beetje moeilijk in de mond. Dat is een handicap, zeker op een technisch parcours zoals van daag waar veel gestuurd moet worden. Dat was even wennen. Maar het loopt nu gelukkig vrij aardig." Geen schande Voor Indoor Zeeland heeft Ste fan Meijers in Odarco nog een tweede belangrijke troef in han den. In Heikant moest hij echter zijn meerdere erkennen in Anne- lore Willeboer met Noorderglas Noble Girl. Geen schande. In de zeven weken dat Annelore Wille boer de ruin nu onder het zadel heeft, is het voor ieder duidelijk dat het uitstekend klikt tussen het duo. In dit korte tijdsbestek mocht de combinatie zich bij de prijsuitreiking immers al drie maal als eerste opstellen. Willeboer: Noble Girl is een erg fijn paard om te rijden. Werkt altijd mee en is erg voor zichtig. Hij wil niet aan het hout komen. Ik denk daarom dat hij de hoge vex-wachtingen die we van hem hebben, waar gaat ma ken." door Rudy Boogert THOLEN - Likkebaardend wer den de TholStars zaterdag beke ken. Zó veel moois van Thoolse bodem, maar het voetbalt alle maal op gras buiten de stad. Eeuwig zonde, vond Sjaak Suijj- kerbuijk. In zijn creatieve geest groeide het idee om de Thoolse toppers tegen het huidige Tho- lense Boys te laten spelen. De melancholie sloeg zaterdag met een toe. Vijftien jaar geleden kende Tho- lense Boys een bescheiden jaar met een vierde plaats in de der de klasse. In de jeugd waren de bloemen dat seizoen (1988/1989) echter niet aan te slepen. Bij de D'tjes zwaaiden bijvoorbeeld Copain Kortland en Patrick Theunisse met een 'kampioensbosje', bij de E'tjes pronkten Jörg van Nieuwenhuij- zen en Pieter de Graaff met een ruikei-tje. Er kwam weer een gouden lichting aan! 'De geel-zwarte leeuwen gaan weer naar de topzong het clublied. Maar nog voordat de top pers-in- de-dop in de B-junio- ren waren aangeland, wai*en de West-Brabantse profclubs NAC en RBC komen shoppen in de Thoolse etalage. „We hebben een jaar gehad, dat we elf spe lers bij RBC hadden x'ondlo- pen", herinnerde Ben Schot zich zaterdag. En zo gaat het altijd bij Tholense Boys. Talentvolle voetballers worden 'geroofd' voordat hun schoenmaat boven de 40 is gegroeid. Zaterdag keel den ze echter - met grotere voe ten - terug op het oude nest. De pupillenkampioenen van vijf tien jaar geleden lieten zien, wat ze in de tussenliggende pe- ïiode bijgeleerd hadden. Kloe- tinge-speler Pieter de Graaff (op Tholen steevast Piet ge noemd) speelde zelfs tegen zijn trainer uit die tijd: Johan Schot, 34 jaar en nog altijd van on schatbare waarde in het eerste team van Tholense Boys. Maar zou Schot nog altijd eerste-elf- talspeler zijn geweest, als de 'uit gevlogen' jongelingen op het ei gen nest waren gebleven? Illusie Die vraag zal immer hypothe tisch blijven, maar één ding was wel zeker voor initiatiefnemer Suijkerbuijk. „Mét al die jon gens hadden we nu in de eerste klasse, misschien wel in de hoofdklasse gespeeld. Er zijn zó veel spelers weggegaan en ze ko men niet meer terug. Ze hebben weinig binding meer met de club. Met deze wedstrijd betrek ken we ze weer bij de club. Ho pelijk zien de jongens hoe goed ze samen zijn. Ik heb stille hoop, dat ze ooit terugkomen. Maar ik denk dat dat een illusie is." Grootste talent De Thoolse nestvlieders over- vleugelden de nestblijvers zater dag. Onder aanvoeling van het grootste talent, John Schot (Jong PSV), werd het 2-7. Schot scoorde twee keer, Piet de Graaff één keer, evenals Wilmer Kousemaker (NAC Al), Patiick Theunisse (Halsteren) en Ad van Meel (Nieuwmoer, België). Het eerste doelpunt werd gemaakt door de nog altijd doelgeiichte Leon van Elzakker (33 jaar), die zijn voetbaldagen slijt bij CW 3. De grote afwezige zaterdag was spits Ad Gladdines, tegenwooi'- dig spelend in het dei'de team van Halsteren. De Thoolse bak ker kreeg 's ochtends bij de olie bollentest in het Algemeen Dag blad een acht voor zijn bollen. Dat betekende - ondanks 'een klef randje maar een kniesoor die daarop let' - een knappe elf de plaats in het klassement. De drukte rond deze bollentijd ver hinderde de i-entree van de veel- scoi'ende Gladdines op sport park Dg Bent. Een oud-ploegge noot van Gladdines bij Veei*e en Halstei'en nam de coaching van de TholStars op zich: Ei-win de Nijs. Tegenwoordig is De Nijs in dienst bij RBC Roosendaal als hersteltrainer en daarnaast is hij technisch jeugdcoöi'dinator bij Tholense Boys. Hij deelt de mening dat het voor Tholense Boys sneu is, dat zoveel talent jes verloren gaan voor de club. Maar er is een keerzijde, meent hij. „Die jongens hebben bij die andei-e clubs natuurlijk een gro te ontwikkeling doorgemaakt. Ze zijn alleen maar beter gewor den." Is het niet opvallend, dat het er zo veel zijn? „Op Tholen hangt de jeugd erg aan elkaar. Er wordt veel op straat gevoet bald, dus die jongens zijn de he le week met een bal bezig. Dat leeft hier nog steeds. Tholense Boys is er bij gebaat, dat zulke jongens blijven, maar je kunt ze toch maar moeilijk tegenhou den." Deze rode draad is nog altijd niet aan het verkleuren. De laat ste voorbeelden zijn de E-pupil- len Eelco Bovenberg en Koen Nieuwkoop, die door RBC zijn ingelijfd. Onthoud die namen, want wellicht spelen zij over vijftien jaar bij de TholStars mee. SPRUNDEL - Kees van Koeveringe, afkomstig uit Krab- bendijke, heeft bij een cross in Sprundel de derde plaats behaald bij de vetei-anen H40. Op een soppig parcours met weilanden en diverse klimmetjes als kuitenbijters no teerde Van Koevei*inge (Veteranen Nederland) een tijd van 30 minuten en 13 seconden over de 8 kilometer. De eerste plaats was voor Kees van Geel (LTES) in 29.47 en de tweede plaats voor Julien Rayee (DJA) in 29.55. BREDA - Schaatsster Martje Wisse heeft zaterdagavond in Breda het Zeeuws record op de 1500 meter verbeterd, Het record stond op naam van Marianne Treur uit Oud-Sabbinge met 2.28,47. De zestienjarige Wisse uit Goes was met een tijd van 2.25,82 meer dan 2,5 seconden sneller. NEW YORK - De Nederlandse basketballei-s in de Ameri kaanse basketbalcompetitie NBA hebben een goede kerst achter de rug. Dan Gadzui-ic won met zijn club Milwau kee Bucks op tweede kerstdag verrassend van koploper In diana Pacers, 101-96. Francisco Elson was met Denver Nuggets nipt te sterk voor Houston, 95-94. De inbreng van de twee was gering. Elson kwam weliswaar veertien minuten in actie bij zijn team, maar scoorde daarin niet. Hij was wel goed voor vier rebounds. Voor Gadzuric wa ren nog minder speelminuten weggelegd. Hij kwam slechts vier minuten in het veld en wist daarin de basket niet te vinden. Wel liet hij één rebound noteren. ANP ALMELO - Nedei'land B heeft bij de Conrad Volleybal Classic in Almelo de halve finale bereikt. De Oranje-reser ves wonnen gisteren ook de tweede wedstrijd in groep A. Na Chênois Genève (3-0) was de ploeg van coach Arnold van Ree ook te sterk voor Bundesligaclub TSV Unterha- ching: 2-1. De Duitsers boden knap tegenstand en dat re sulteerde in winst in de lange tweede set (31-33). De eer ste en derde waren met duidelijk verschil (twee keer 25-14) voor de Nederlanders. De passers-lopers Jeroen Trommel en Allan van de Loo waren met ieder zestien punten topscorer. ANP GOES - Budoschool Cor Schuurbiers zette zaterdag zijn beste beentje voor tijdens het derde Oliebollentoemooi van judoclub Capital Sports uit Goes. De Thoolse vereni ging behaalde zes eerste plaatsen, twee tweede en vierde derde plaatsen met zijn negentien judoka's. Procentueel was dat de beste prestatie van de dag. Capital Sports (57 judoka's) was goed voor negen eerste, negen tweede en negen derde plaatsen. Het Terneuzense Delta (26 judoka's) behaalde twee eerste, acht tweede en vier derde plaatsen. Judo Ryu van Schaik (28 judoka's) na men acht eerste, vier tweede en zeven derde prijzen mee naai- Oost-Soubui-g. door Pieter van Klinken GOES - Voor Virgil Greeve ein digde het Zuid West Lease toer nooi in Goes gisteren al na één servicebeurt. De als tweede ge plaatste tennisser moest vroeg tijdig het strijdtoneel verlaten met een schouderblessure in zijn eerste poulewedstrijd tegen Dominique Asselman. De opgave was een flinke tegen valler voor Greeve. Hij ging na melijk voor zijn derde titel op dit toernooi. In 1999' en 2000 won hij. Daarna hingj hij zijn racket min of meer aan de wil gen en tenniste de afgelopen twee jaar vooral voor zijn ple zier op het Zuid West Lease toer nooi. „Nu train ik weer meer. Ook speel ik weer één keer per maand in de competitie. Daar door had ik zeker een kans ge had. Dit is een teleurstelling voor me. Ik had graag weer wil len winnen." Greeve had al eerder last van zijn schouder, maar nog niet eer der was de pijn zo hevig. Voiïge week in de competitie had hij al last van een stijve arm. In zijn dubbelpai-tij, zatei'dag samen met Serge Eude, kwamen ex- twijfels. De opgave volgde giste ren na twee games. „Ik kreeg mijn racket niet meer omhoog. Mijn arm leek verlamd en ik had een tinteling in mijn vin gers. Vooral na mijn service." Voor de als eerste geplaatste spe ler op het toernooi, Jacco de Looff, is de opgave van Greeve ook vervelend. De Looff had graag tegen Greeve gespeeld in de finale. „Drie jaar geleden tik te hij me in de finale dik weg met 11-4. Ik had graag revanche genomen." De Zieiikzeese titel verdediger kijkt nu al verder dan de kwax-tfinale waarvoor hij zich zaterdag plaatste. „Ik denk dat ik in de finale moet komen." De Looff begon zaterdag het toernooi tegen de routinier Erik Bakker. Hij stax-tte matig en leunde vooral op zijn service. Bakker maakte in de hele partij maar vier punten op de opslag van De Looff. En daarvan wa ren er drie in de eex-ste twee ser vicebeurten. De Looff kreeg ech ter ook geen greep op de opslag van Bakker. „Hij zei voor de par tij al tegen me dat hij niet meer zo veel speelt", vertelde De Looff. „Daax-door bleef ik moed houden. Hij zou dit nooit kun nen volhouden." En dat kwam uit. Bakker bleef bij tot 4-4. De Loof was daarna echter onvex-- biddelijk en won vijf games op rij: 9-4. De als derde en vierde geplaats te spelers in categorie 3 zijn nog niet in goeden doen. Donovan Blackman verloor één wedstrijd van Bram de Nijs (4-5), waax-- door hij tweede in de poule wex-d. Dmitri van Hoof verloor met 4-7 van Gareth Lau en werd eveneens tweede in zijn poule. Beiden plaatsten zich nog wel voor de tweede ronde. Bij de vrouwen waren er geen verrassingen. Marjolein Meulen- bex-g won haar twee partijen te gen Kim de Klerk en Ingeborg Roks dik (7-3 en 7-1), evenals Saskia Oranje, die De Klerk met 8-2 versloeg. GELSENKIRCHEN - De sport liefhebbers uit Gelsenkirchen en omstreken zijn massaal uitge lopen voor de World Team Chal lenge, een internationale biat lon voor paren. Liefst 50.342 toeschouwers wa ren zatei'dagavond naar het sta dion AufSchalke gekomen. Zij zagen de Noren Gunn Max-git Andi'eassen en Ole Einar Björndalen, viervoudig olym pisch kampioen, de estafettes- print over 15 ronden van bijna 1100 meter winnen in 50 minu ten en 31 seconden. Het Duitse koppel Ka tja BeexVMichael Greis eindigde op bijna een hal ve minuut als tweede. Andreas- sen en Björndalen verdienden met hun zege 10.000 euro. Bo vendien kregen ze ieder een hor loge ter waarde van 1500 euro. Aan het evenement deden twaalf duo's mee. Voor hen was in de voetbalarena met veel moeite (regen en hoge tempera tuur) een smalle kunstsneeuw piste neergelegd. Een brug op het middenterrein zorgde voor enig hoogteverschil. Gastheer Rudi Assauer, in het dagelijks leven manager van Bundesligaclub Schalke 04 en deelnemer aan de prominenten- race, was zo enthousiast over de opkomst en de sfeer dat hij voor het startschot al uitriep dat het evenement ook volgend jaar op de kalender zal pxïjken. ANP/DPA Pieter de Graaff (rechts) legt de bal klaar voor ploeggenoot John Schot. foto Marijke Folkertsjna

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35