en uurrecord als tussendoortje Minnaars en verliezers van 2003 ver ra Min.™ Johan de Goederen wordt captain van Engeland 21 nny Stam rijdt op Alkmaarse piste 61 kilometer en 219 meter Audina kansloos door ziekte Skandia winnaar zeilrace Chardon slechts vijfde in Mechelen Wildcards voor Escudé en Golovin Verdouw wint marathon RUGNUMMER Politiecel maandag 29 december 2003 LiAR - Wielrennen, da's Bchtig brok topsport met rokant laagje amusement, lemen stonden al in de em it langs de kant werd al nel het sein 'kalm-an' gege- jdens de recordpoging van 'Stam, gistermiddag. rlijk verpulverde Stam itionaal uurrecord achter iv. Dat stond eigenlijk bij at al vast. De enige vraag ver de renner uit Assen- ilde gaan. Dat werd uit- jjk 61 kilometer en 219 art is rekenwerk. Niet al- n meters en secondes, ook de verhouding tussen ;n prestatie wordt heel in de gaten gehouden, iet toeval dat polsstok- ;er Sergei Boebka iedere weer nét één centimeter- Fgr sprong dan zijn vorige record? Had hij echt niet centimeter progressie kunnen boeken? Boebka beste onder de reke leder nieuw wereldre- letekende immers weer iksepremie. En, daar bij, Boebka maakte ieder- j:de organisaties, de spon- toeschouwers. En uiter- ichzelf. oners kunnen ook reke- en aanval op het natio- prrecord achter de der- at zou met niet te veel in- ing mogelijk moeten zijn. de nieuwe, snelle hou- invan Alkmaar, waar eer de dag Francis de Jager ometer en 703 meter) ach- ngmaker Jan Jonker al sneller was dan Robert ns in 1998 (59.608,68). En Ier De Jager was er van igd dat hij harder had ge- „Misverstandje tussen ngmaker, m'n coach en treurde hij later, ik weet nu dat ik sneller ga dat record nog wel nvallen." Met 61 kilometer en 219 meter voldeed Danny Stam achter Bru no Walrave later prima aan de verwachtingen, leverde hij een mooi uurtje topsport op de zon dagmiddag en liet hij ook nog een beetje ruimte voor een nieu we poging. Organisator Harry Mater wil dolgraag een nieuwe aanval re gelen. Michael Boogerd, Servais Knaven, Matthé Pronk, en het zesdaagseduo Stam/Slippens, dat zijn cle namen die over een jaar op het affiche moeten ko men. Dan wordt er ook gedacht aan een aanval op het stokoude wereldrecord, uit 1970 van de Belg Theo Verschueren. Die reed achter gangmaker Noppie Koch in het Antwerpse sportpa leis liefst 64 kilometer en 546 meter. „Dat zou tenminste vier maan den voorbereiding vergen", re kende Stam uit. „En die tijd heb ben we niet." Robert Slippens: „We hebben een druk seizoen. We kunnen de tijd er niet voor vrijmaken." Stam: „Deze record poging moest ook ergens wor den ingepast. We komen net uit Zuid-Afrika, waar we ons heb ben voorbereid op de zesdaag sen. Zo moet het vaker. Dat is nooit ideaal." Centje De verhouding tussen prestatie en tegenprestatie moet natuur lijk wel een beetje blijven klop pen. Samen met Robert Slip pens treedt Stam vanaf 8 janua ri weer op in het prachtige cir cus van de zesdaagsen. Eerst in Bremen, waar het tandem de eer ste overwinning scoorde, en daarna drie op rij. In Duitsland is meer eer en - toch ook weer re kenwerk - meer geld te verdie nen. Stam, lachend: „Tja, en daar draait het natuurlijk alle maal om." De Zaankanter zal zich niet zo maar in een nieuw avontuur storten. „Ik weet nu hoe het voelt, 61 kilometer in een uur. Dat doet best zeer. Dan weet je dat je niet zomaar meer dan 64 kilometer kan halen. Het onvoor spelbare van zo'n poging is dat je niet weet hoe hard je kunt. Achter zo'n derny kun je je fan tastisch voelen en het volgende moment ineens instorten. Soms kan honderd meter meer al te veel zijn." Daarom, zegt Stam, had hij nu het gevoel dat hij nog flink over had. Het jongste nationale wielerre- cord komt in de boeken. Maar het gevoel dat hij wielergeschie- denis had geschreven, nee, dat was toch een tikkie overdreven. Danny Stam: „Nee, dit record komt op dit moment niet in mijn eigen topvijf terecht. Het is leuk om te doen en leuk om te heb ben. En leuk voor het centje dat er aan vast zit." GPD Danny Stam op weg naar het nationale uurrecord achter de derny. foto Ed Oudenaarden/ANP KOPENHAGEN - Mia Audina is er gisteren niet in ge slaagd de finale te bereiken van het Masterstoernooi in Kopenhagen, de traditionele afsluiting van het badmin- tonjaar. De Nederlandse was ziek, sleepte zich niettemin nog wel naar de baan maar werd in hoog tempo weggesla gen door Camilla Martin. De Deense stond in totaal slechts drie punten af (11-1 11-2) en was al na veertien mi nuten zeker van een plek in de eindstrijd. ANP SYDNEY - Het Australische jacht Skandia heeft gisteren om vier uur plaatselijke tijd de roemruchte zeilwedstrijd Sydney - Hobart gewonnen. Het schip bleef na een tac tisch steekspel in de slotfase van de race de Nieuw-Zee- landse boot Zana nipt voor. Het schip van zeiler Grant Warrington had voor de wedstrijd officieus twee dagen, 15 uur en veertien minuten nodig. Het was voor de schip per zijn eerste zege in zestien deelnames. ANP/RTR MECHELEN - IJsbrand Chardon is zaterdagavond bij de Eric Wauters Memorial, het kerstconcours hippique in de Belgische plaats Mechelen, niet verder gekomen dan de vijfde plaats in de wereldbekerkwalificatie voor vierspan- rijders. De menner uit Schipluiden maakte weliswaar minder fouten dan vrijdag in de opwarmronde, maar dat bracht hem niet vooruit in de rangschikking. Chardon had bijna dertien seconden achterstand op de Belgische winnaar Gert Schrijvers. Deze volbracht het parcours voor eigen publiek in 117,89 seconden. Hij bleef daarmee de Duitser Rainer Duen en de Zwitser Werner Ulrich dui delijk voor. MELBOURNE - De Franse tennissers Nicolas Escudé en Tatiana Golovin heben een wildcard ontvangen voor de Australian Open. Dat hebben de organisatoren van de eer ste grandslam van 2004 (19 januari) gisteren bekendge maakt. Escudé, de broer van Ajax-verdediger Julien, was in 1998 halvefinalist in Melbourne. Dit jaar werd hij in de derde ronde uitgeschakeld door de Amerikaan Andre Agassi. De 27-jarige Fransman kende daarna een moei lijk jaar met veel blessureleed waardoor hij duikelde naai de 87e plaats op de ATP-ranking. Golovin is pas vijftien en staat zesde op de juniorenranking. De uitnodiging van de beide Fransen past in een overeenkomst die de Austra lische en de Franse tennisbond hebben. Op het toernooi van Roland Garros wordt volgens afspraak aan twee Au stralische tennissers een wildcard verstrekt. ANP ALKMAAR - Linda Verdouw heeft zaterdagavond in Alk maar de negende marathon van de KNSB/Essent-competi- tie gewonnen. De schaatsster uit Oudewater toonde zich de snelste in de massasprint. Door de derde seizoenzege verstevigde Verdouw haar leiderspositie in het klasse ment. ANP CQ irKoen de Vries Ik sportjaar heeft zijn uitblin kers en schlemielen en in het r2003 was dat niet anders. Gro- opvallende gebeurtenissen of staties kende de Zeeuwse sport- teld echter niet. Hier een over- )t met uitschietertjes naar bo- len beneden. innaars ek. De voetbalploeg uit uws-'Vlaanderen verdient een im.maar ook een klein standje, k streed in de Amstel Cup als ie amateurclub zij aan zij met s,PSV en Feyenoord om een atsin de kwartfinale. De ploeg uvelde eervol bij Heracles, maar 'ond zich in goed gezelschap: ook swerd uitgeschakeld. Een nega- puntje waren de soapachtige wikkelingen rond trainer Angelo ikens, die het eind van het sei- H2002-2 0 03 niet haalde. Ook inig verheffend was het gedrag 'de supporters, die na afloop van duel met Scheveningen met de fflpartij op de vuist gingen, wwse organisatoren. In Zeeland 'dtop slechts enkele plaatsen rt-op-niveau beoefend en de lief- te van topsport dient hier dan stad en land af te stropen om ivan zijn gading te vinden. Het jüaarom positief dat verschillen- organisatoren aantrekkelijke tdnaar Zeeland haalden. Het af tenjaar werden in Zeeland het dammen voor vrouwen en voor den van het WK korfbal gehou- Andere in het oog springende dementen waren de eerste editie 'deKustmarathon, het Hoge- M Zeeland schaaktoernooi, de Ita Profronde en het SNS Zee- ddamtoernooi. Ook het, zilveren ffleum van het hippische me- wenement Indoor Zeeland mag 'onvermeld blijven. "abel Kosten. In de laatste ^d van het jaar zwom Annabel sten zich in de kijker. De Bressi- ase verbeterde tijdens het EK in 'blin als lid van de nationale esta- g tot twee keer toe het we- -drecord op de 4x50 meter vrije en veroverde daarmee de gou- fifoedaille. Extra positief was dat 26-jarige zwemster ook winst "kt ten opzichte van haar concur- fa voor de estafetteploeg op de l'ÖO meter vrij op de Olympische Spelen. Kosten staat na wereldtop pers Inge de Bruijn en Marleen Veld huis nu als derde genoteerd. Moet haai' ideaal om op de Spelen af scheid te nemen niet worden bijge steld? Moet Kosten niet afscheid ne men met een Olympische medaille? Thamar Zweistra. De 21-jarige dres- suuramazone ploegt samen met haar paard Hexagon "s Kyrain met grote sprongen richting top van de internationale dressuurwereld. Haar Europese jeugdtitel afgelopen zomer was slechts een opmaat voor haar prestaties later in het seizoen. Hoogtepunt was de eerste plek in de Intermediair II tijdens wedstrijden voor de World Cup in Stockholm. Verliezers Kloetinge. Deze keurig nette voet balclub lijkt nog steeds keurig net jes, maar achter de schermen spelen zich weinig verheffende taferelen af. Het gist, het borrelt en het spet tert op sportief en organisatorisch gebied. Kloetinge staat voorlaatst in de hoofdklasse. Trainer Karl Verg ouwen heeft de kerst gehaald, maar of hij ook rond de paasdagen als oe- fenmeester langs de zijlijn staat, is zeer de vraag'. Alles staat en valt met de daadkracht en wijsheid van het veelkoppige bestuur. Zeeuwse topsport. Vier echte Zeeuw se topsporters hingen hun racket, batje, turnpakje danwel volleybal in de wilgen. Sylvana Bauer, Kalun Yu, Monique Nuijten en Martijn Die- leman stopten ermee. Met uitzonde ring van Nuijten werd hun carrière in de kiem gesmoord. Is het toeval dat vier jonge, Zeeuwse topsporters er in een vroeg stadium mee ophou den, of schort er iets aan de Zeeuw se mentaliteit? Jan Raas. Dat Jan Raas en het wie- Ierteam van de Rabobank na vele ja ren van samenwerking uit elkaar gaan, is niet vreemd. Trainers van sportclubs zijn passanten en dat geldt ook voor managers van wieier- teams. Wat wel merkwaardig is, is dat de Rabobank en Jan Raas ge heimzinnig doen over de reden van de breuk. Je zou bijna gaan denken dat beide partijen iets te verbergen hebben. De meest wilde speculaties gaan de ronde doen: Is Raas er met de kas vandoor? Vindt één van beide partijen dat er minder krampachtig gedaan moet worden met doping? Temeuzen. Promoveerde in één ruk van de derde klasse naar de hoofd klasse van het zondagvoetbal. Het was allemaal nog niet genoeg voor de club. De landstitel, en niets min der dan dat was het doel. Hoogmoed komt voor de val. Terneuzen degra deerde uit de hoofdklasse. "Richard Slabbekoorn. Wellicht had irn plaats van de naam van Slabbe koorn de ziekte van Pfeiffer ge noemd moeten worden. De wielren ner uit Kapelle gold na Olympia's Ronde van 2002 als een grote belof te. Zou er eindelijk een echte opvol ger komen van Jan Raas of Cees Priem? De ziekte van Pfeiffer gooi de roet in het eten. Het afgelopen jaar won Slabbekoorn welgeteld twee wedstrijdjes: een koppelkoers in Brabant en de Ronde van Zuid- dorpe. Pfeiffer is gewaarschuwd: wanneer hij opnieuw toeslaat, is er volgend jaar niet voor Slabbekoorn, maar voor deze gemene ziekte een ruime plaats in de categorie verlie zers gereserveerd, De laatste speelronde van het jaar 2003 in de toon aangevende voetbalcompeti ties van Europa laten een op merkelijke do elpuntenv er de ling zien. In Duitsland wer dén de 33 doelpunten in het slotweekeinde (16/17 decem ber) gemaakt door spelers van 18 verschillende nationa liteiten. In de Spaanse compe titie werden de laatste 28 goals van 2003 door elf ver schillende nationaliteiten ge maakt. In Nederland en giste ren in Engeland verzorgden acht nationaliteiten de pro ductie. Italië zag de laatste speelronde vorige weekeinde slechts vier nationaliteiten door Euqène de Kok Kloetinge-aanvoerder Johan de Goederen had tot het telefoon tje nog nooit van de naam ge hoord, maar inmiddels heeft hij zich wat meer verdiept in Sir Bob by Moore, captain van het Engelse elftal in de jaren zestig. De Goede ren zal wel moeten. Hij speelt de legendarische middenvelder in de nog te verschijnen film 'in Oran je'. De Goederen werd twee weken gele den gebeld met de vraag of hij inte- George Best heeft tijdens Kerst mis elf uur in een politiecel doorgebracht. Het Noord-Ierse voormalige voetbalidool was in be schonken toestand handtastelijk tegen zijn gescheiden van hem le vende echtgenote Alex. De 57-jari- ge Best, die in 2002 een levertrans plantatie onderging, werkte zich dit jaar meermalen in de proble men door drank. Iiij en Alex wil den Kerstmis in vriendschappelij ke sfeer samen vieren. Het ging mis toen Best'beschonken raakte. Hij sloeg zijn echtgenote de tan den door de lip. De politie sloot hem in de cel voor elf uur. Er werd geen aanklacht tegen hem in gediend. In november haalde Best de politieregisters toen hij de auto van zijn vrouw beschadigde uit re vanche voor een affaire. Een paar uur later diende hij zelf een klacht in bij de politie toen hij in een hotel in Londen was beroofd van 3000 euro door een aantal prostituees. resse had voor de rol van Moore in de rolprent waarin Thomas Acda en Wendy van Dijk de hoofdrollen spe len. De makers hadden in de Goe- senaar een goede imitatie van de Engelsman gezien. Net zoals ze in Hoek-middenvelder Wesley de Smet Abe Lenstra meenden te herken- nen.De middenvelder van Kloetinge was verrast, maar nam de uitnodi ging aan en reed vorige week vrijdag naar Den Haag. „Ik moest daar naar toe om wat pruiken te passen. Toen ik aankwam zeiden de mensen dat ze al zagen voor welke rol ik kwam. Toen ze mij op de foto hadden ge zien en mij uitkozen had ik kort haar, maar inmiddels is dat wat lan ger en lijk ik er blijkbaar nog meer op." Er waren in Den Haag nog twee ge gadigden voor de rol, maar De Goe deren bleek het meeste weg te heb- t, ben van Moore, die 107 interlands speelde voor Engeland, waarvan ne gentig als aanvoerder. Toen hij 's avonds terugkwam, werd De Goe deren gebeld met de mededeling dat hij de rol kreeg. „Nog geen tien mi nuten later belde de VPRO of ik naar aanleiding van de film in Hol land Sport wilde verschijnen." De Goederen, in het dagelijks leven timmerman, weet al het een en an der over de film te vertellen die op 28 april 2004 in première moet gaan. „Het gaat over een twaalfjarig jonge tje dat profvoetballer wil worden. In zijn dromen komen allemaal voetbal sterren voor." De Goederen zal in één van die dromen verschijnen als Moore en het jongetje de hand schud den. Voor de opnames vertrekt de Goesenaar op 4 januari naar Enge land. De opnames zullen één dag (van drie uur 's middags tot één uur 's nachts) in beslag nemen. Dan is de net gestarte filmcarrière van De Goe deren al weer afgelopen. „Ik ga er niet van uit dat er meer inzit. Ik zie dit vooral als een leuk avontuurtje." Reacties van zijn medespelers bij Kloetinge zijn niet uitgebleven. „Vo rige week lag er een kerstkaartje in de bus dat was geadresseerd aan Bobby en familie." Johan de Goederen gaat de rol van Bobby Moore vertolken in de film 'In Bobby Moore was in de jaren zestig de onbetwiste leider van het Engelse na- Oranje'. foto Lex de Meester tionaleteam. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21