Zorg gehandicapten verschraalt Xplosion verbetert imago met merengue-muziek 'rotest tegen 'Belgisch kruispunt' Hulst x favoriete club honderjarige Veel belangstelling voor vogelexpositie korting zondag 28 december geopend Dansavond ORECAHULST.nl lx-voorzitster verwacht dat Regionaal Overlegorgaan Zorg doorstart kan maken HBBIÜIÜ O AutoTrack.nl z 13 Raadslid Plasschaert overleden Gehandicapten vieren kerst Drankrijder is rijbewijs kwijt Grijze zeehond aangespoeld Bromfietser gewond bij val Tot KOEWACHT - De stich ting Cultuur en Ontspan ning De Vlaschaard houdt vanavond (zaterdag 27 december) om acht uur een dansavond in het ge meenschapscentrum de Vlaschaard. De muziek wordt verzorgd door het Jumbo Trio. De zaal gaat om 19.00 uur open. zaterdag 27 december 2003 ,nrSheila van Doorsselaer ULST - Onbekende kladderaars hebben ju mening over het drukke Hulster kruis- mt Stationsplein/ Absdaalseweg in koei- letters laten blijken. Met zwarte spuit- issen zijn de muur van de bierbrouwerij, verkeersbord en een reclamebord van oreca Hulst voorzien van teksten die >ierx larschuwen voor een Belgisch kruispunt. wijziging van de voorrangssituatie op t bewuste kruispunt werd enkele maan- ngeleden al met veel gemor ontvangen, esituatie is op het eerste gezicht zeer on duidelijk, maar wie let op de verkeersbor den en de algemene verkeersregels kent, zou moeten weten wat te doenToch gebeuren er veel ongelukken op de kruising sinds de voorrangsregeling is omgezet. Bewoners van het op het kruispunt uitkijkende appar tementencomplex zeggen dat er om de dag wel een aanrijding met blikschade voor komt. Verkeerswethouder E. de Deckere zei eer der dat de kritiek op de gewijzigde voor rangsregeling wel zou verstommen na een gewennigsperiode. Dat blijkt echter aller minst het geval. Op een nacht hebben onbe kenden naar de verfbus gegrepen om ieder een te laten zien wat ze van het kruispunt denken. Het voorrangssituatie op het kruis punt werd veranderd om een betere door stroming van het verkeer te krijgen. De op stoppingen tijdens drukke weekeinden ko men echter nog net zo vaak voor als voor heen. Het kruispunt wordt in 2004 helemaal heringericht en zal dan het Scharnier gaan heten. Tegenstanders van de nieuwe verkeerssitu atie grepen naar de spuitbus om hun onge noegen te laten blijken. foto Camile Schelstraete Xplosion treedt vanavond op in de Terneuzense jazzclub Porgy Bess. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - Iets klopt er niet in buurthuis 't Schelpen hoekje in Terneuzen. Het is er dikke truien, mutsen en kerst versiering troef, maar dat strookt geenszins met de sfeer die in het pand heerst. In de kou de maand december doemen beelden van palmbomen en wit te stranden op. Reden? Elf mu zikanten, voornamelijk van An tilliaanse afkomst, beoefenen hun passie: salsa en merengue- muziek. De band Xplosion ontstond in de zomermaanden van dit jaar. „Waarom? Omdat er in Terneu zen niets op het gebied van salsa en merengue is. Er is genoeg te doen, maar het zijn allemaal dingen die niet bij ons passen. Antilliaanse mensen zoeken toch naar hun eigen muziek", vertelt Daniël Victorina (55). De bandleden komen twee a drie keer per week bijeen. „Nor maal zitten we allemaal thuis, maar op deze manier kunnen we gezamenlijk muziek leren ma ken. We zijn ook heel positief in gesteld. Al onze liedjes hebben een vrolijke lading, in de trant van: laten we gaan dansen", al dus toetsenist Jason Randt (34). Naast het bevredigen van de ei gen muzikale behoeften, hoopt de band ook bij te dragen aan een positievere beeldvorming over de Antilliaanse gemeen schap. „Antillianen komen vaak negatief in het nieuws, maar op deze manier willen we laten zien dat we niet allemaal aan het stereotype voldoen. Wij Advertentie zijn nette mensen, net als ieder ander", vertelt drummer JJ Constansia. „Daar gaan we ook nog een liedje over maken. In het Nederlands, zodat iedereen het begrijpt", vult Jason Randt hem aan. Opruimen Laatste kans om alle 100 portretten bi] elkaar te zien voor ze naar hun definitieve bestemming verhuizen in de 10 deelnemende verzorgings tehuizen. Stichting Kunstuitleen Zeeland Balans 17 Middelburg 22 december '03-15 januari '04 ma. t/m vrij. 13.00 -17.00 u. 1 e kerstdag en 1 januari gesloten 2e kerstdag geopend Advertentie Ook om te vergelijken kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland pianist en bassist- de kans hun muzikale kunnen aan een groter publiek te tonen. Dan wacht een optreden in de Terneuzense jazzclub Porgy Bess. Het op treden begint om negen uur. Een aantal bandleden werkt ook buiten de band aan een po sitiever imago voor de Antilli aanse inwoners van Terneuzen. Zij behoren tot een groep van veertien Antilliaanse mannen die iedere week op vrijwillige basis zwerfvuil in de gemeente Terneuzen opruimen. Half november ging de groep van start. Drie dagen in de week ruimen de mannen, voorname lijk werkzoekenden, van 9.00 tot 13.00 uur rotzooi op in de .Terneuzense wijken. Het initia tief past in het project voor een betere integratie van de Antilli aanse gemeenschap in de Ter neuzense samenleving. De ge meente inventariseert in dat ka der alle mogelijke problemen, zoekt oplossingen en stimuleert diverse initiatieven. Kans Vanavond krijgen de Xplosion- leden -drie zangers, twee zange ressen, drie percussionisten, naast werden enkele taken van het ROZ, zoals indicatiestelling en zorgtoewijzing, toegekend aan andere instanties. Het ROZ was er al die jaren voor verstandelijk gehandicapten, hun familie en zorgaanbieders, speciaal onderwijs en de sociale werkvoorziener. Het ROZ ging met alle groepen in overleg om zo de beste zorg voor de doel groep te bewerkstelligen. Daar naast introduceerde het ROZ nieuwe vormen van zorg zoals het logeerhuis. Ook trad het overlegorgaan in gesprek met kinderartsen en ijverde voor een vroegtijdige onderkenning van de verstandelijke handicap en hielp verstandelijk gehandi capten met geld- en juridische zaken. Het ROZ zag veel van zijn taken overgeheveld naar Stichting Tragel, verantwoordelijk voor de zorg aan verstandelijk ge handicapten in Zeeuws-Vlaan- deren. Daarnaast is door de nieuwe Regiovisie Zorg 2004- 2008 de zorg opnieuw gedefini eerd. Verschraling Van Rooijen: „Er is nu zeker sprake van verschraling aan de zorg voor verstandelijk gehan dicapten nu wij ons steentje niet meer kunnen bijdragen. De zorg is nu gefragmenteerd. In de Re giovisie zijn alle sectoren in de zorg vertegenwoordigd en ik ben bang dat daardoor de groep van verstandelijk gehandicap ten ondergesneeuwd raakt. De grote ziekenhuizen hebben veel meer macht, de 'reguliere zie ken zij n een veel grotere groep Volgens Van Rooijen zullen vooral de verstandelijk gehan dicapten die niet in een instel ling wonen buiten de boot val len. Zij moeten nu terecht bij de sociaal pedagogische dienst of het maatschappelijk werk. Zij doen hun werk toch op een an dere manier dan wij dat deden. Wij wisten overal de weg en dat kwam de cliënt ten goede." Van Rooijen verwacht dat het ROZ op termijn terug in het leven zal worden geroepen. „Dat zijn van die golfbewegingen in de poli tiek. Meestal zo na een jaar of zes moeten er toch weer dingen anders. Ik zou er niet van staan te kijken als het ROZ Zeeuws- Vlaanderen zo wordt gemist dat we een doorstart kunnen ma ken. Helaas zijn we dan wel veel bronnen kwijt en zal het even duren voordat we weer daar zijn waar we stopten." gr Sheila van Doorsselaer !RNEUZEN - Door het stop- 2(i; [tien van het Regionaal Over- jorgaan Zorg (ROZ) Zeeuws- aanderen is de zorg aan ver- m andelijk gehandicapten ver haald. Dat zegt ex-ROZ- ren orzitster A. van Rooijen. Van loijen verwacht dat de poli tic nog op haar beslissing te- gkornt en dat het ROZ een lorstart kan maken. etROZ Zeeuws-Vlaanderen is noi ruim twintig jaar opgeheven idat de provincie geen subsi- meer wil verlenen. Daar- Advertentie i'hondt-Cornelis drinkt een wijntje op haar honderste ver foto Camile Schelstraete Ze kookt nog [elmatig haar eigen potje. Bij redactie zeeuws-vlaanderen Villem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 Email: redtern@pzc.nl au ilid c°nny van Gremberghe Ichef) Wout Bareman Raymond de Frel Rene Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 «60 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl a van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl ■E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; '1 zaterdags tot 12.00 uur het wassen en aankleden heeft ze geen hulp nodig. Ook haar kamer in woonzorgcentrum Coensdike in Aardenburg maakt ze zelf schoon. Ondanks een verminderd gehoor gaat het gezegde 'ouderdom komt met gebreken' nauwelijks op voor Celina D'hondt-Cornelis. Woensdag vierde ze haar hon derdste verjaardag. Burgemees ter J. Sala kwam de eeuwelinge namens het college van B en W in Sluis feliciteren. Mevrouw D 'hondt-Cornelis staat nog vol op in het leven. Iedere dag staat ze om zeven uur op. Ook leest ze dagelijks de krant, bezoekt ze wekelijks trouw de mis in Coensdike en maakt ze regel matig een praatje met medebe woners en -bewoonsters. De ac tualiteit volgt ze op de voet. Televisiekijken doe ik ook heel graag. En dan vooral naar het voetballen. Ajax is m'n favorie te club en Patrick Kluivert m'n favoriete speler. Dat vind ik toch zo'n schone jongen." Mevrouw D'hondt-Cornelis werd geboren in het Belgische Sïnt-Magriete. Na de lagere school ging ze in haar geboorte plaats werken in het café van haar ouders, destijds in de volksmond bekend als Bij Bruuntje. Op haar negentiende trouwde ze met Petrus van Hee en verhuisde ze naar Astene, na bij Deinze. Na zijn overlijden herti'ouwde ze in 1952 met Ge orges D'hondt, een beroepsmili tair uit Rijssel. Na het overlij den van haar tweede echtgenoot ging mevrouw D'hondt-Corne lis in 1966 in Oostburg wonen, dicht in de buurt van haar toenmalige vriend Joost van Buy ten. SINT-JANSTEEN-Het Hulster gemeenteraadslid PaulPlas- schaert is afgelopen woensdag op 48-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hulst overleden. Plasschaert leed aan kanker. Hij zat sinds april 1998 in de gemeenteraad van Hulst en vervulde daar voor de Partij van de Arbeid met grote inzet het fractie voorzitterschap. Zo was Plasschaert ondanks zijn ziekte vori ge maand nog present tijdens de gemeenteraadsvergadering. Naast zijn raadslidmaatschap was hij voorzitter van de ten nisvereniging Smash in St.-Jansteen, de plaats waar Plas schaert bovendien jarenlang actief was binnen het Oranjeco mité. In het dagelijks leven was Plasschaert werkzaam als manager bij TPG Post. De uitvaartdienst is dinsdag 30 de cember om 10.30 uur in de basiliek van Hulst. KLOOSTERZANDE - In de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk werd gisteren een kerstviering gehouden, waarbij een groot aantal mensen met een verstandelijke be perking aanwezig was. De kerk was vrijwel tot de laatste zit plaats bezet. De dienst werd geleid door pastor Tobé samen met pastoor de Nijs, die ruim elf jaar geleden mede-initiatief- nemer was voor deze jaarlijks terugkerende kerstgebeurtenis voor mensen met een verstandelijke handicap. In samenwerking met de werkgroep gezinsvieringen was in de kerk een levende kerststal ingericht met schapen, een ezel, Maria en Jozef en een echt kindje. De kinderen van het zang koortje van meester Van Acker waren allemaal aangekleed als herders, engelen en koningen. De Koninklijke Harmonie St. Cecilia en het kinderkoor zorgden voor de muzikale omlijs ting. Na afloop werden de ouders en hun gehandicapte kinderen een lunch aangeboden in de ontmoetingsruimte van basis school Ter Duinen. AXEL - Een 41-jarige automobilist uit Axel is in de nacht van donderdag op vrijdag aan de Wilhelminastrat in zijn woon plaats aangehouden wegens rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim 4,2 maal teveel had gedronken. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingenomen. VLISSINGEN - Op het roeiershoofd bij de loodsensteiger in Vlissingen is woensdagavond een jonge grijze zeehond gevon den. Het beestje is vermoedelijk afkomstig van de Engelse kust. De zeehondenbaby is nog dezelfde avond overgebracht naar de zeehondencrèche in Pieterburen. Het zeehondje werd om half zes ontdekt door een voorbijganger. Die waarschuw de de politie. Het diertje werd met enige moeite van de basalt blokken gehaald. MIDDELBURG - Een zeventienjarige bromfietser is in de nacht van woensdag op donderdag gewond geraakt bij een ongeval in Middelburg. De jongen reed rond kwart voor drie in de Dorus Rijkers straat, richting Oosterscheldestraat. Bij de kruising met de Piet Heinstraat moest hij uitwijken vooreen auto die hem, te gen het eenrichtingsverkeer in, tegemoet kwam. De jongen raakte een stoeprand en viel tegen een paal. Hij brak zijn kuit en scheenbeen. doorEdy de Witte AXEL - De Zeeuws-Vlaamse vogelvrienden hield afgelopen kerstdagen haar jaarlijkse tweedaagse expositie in cultu reel centrum De Halle in Axel. De vereniging houdt de ten toonstelling volgens secretaris Leo Bracke speciaal met de kerstdagen omdat het een lange traditie is. „Voor zover ik kan natrekken uit de notulen staat de tentoonstelling al vanaf de oprichting nu 53 jaar geleden, met kerst op de agenda. De vogelclub kon op een goede belangstelling rekenen. In de Halle stelden 20 inzenders ruim 250 gevleugelde dieren^van al lerlei pluimage ten toon. De parkieten, kanaries, tropen en wildzang vogels werden vooraf door vijf keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers onder de loep geno men. In een speciale volière stelde een vogelkweker uit België enkele bijzondere tropische vogels ten toon. Het publiek kon onder meer een koppel Von der Decken Toks bewonderen. Een soort uit de familie van de toekans. Deze vogels zijn een niet alledaagse verschijning. Voorzitter C. Ha melink van de organiserende vereniging reikte gisteren de prijzen uit.. Het bondskruis voor de beste vogel van de expo sitie was voor C. de Boey Ploe- gaert. Algemeen kampioen werd D. Audenaert. Als tweede eindigde R. Bogaerd. De derde plaats was voor A. Platteeuw. De bondsmedailles gingen naar A. Platteeuw, T. van Overmee- ren, R. Folkersma en D. Aude naert. Advertentie 50% NOORDSTRAAT 23I4531 GBITERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65