ïeros Sluiskil gaat uitbreiden Schapen zwaaien naar familie Kwartrondje voor kwart rondweg Geen geluidswal of verhoging dijk bij bedrijf Sas van Gent Terneuzen wijzigt standpunt N61 niet 11 Miljoeneninvestering afvalverwerker goed voor werkgelegenheid ItOTIRTIKELEN 50% I KORTING BOUWMAN Nieuw! WHISKAS® Rijk aan Vis Irankrijders angehouden Terneuzen an mishandeld IchepV la Protest ex-werknemers tegen ontslag Verduijn zeeuwse almanak Grootvader 'ZC ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 27 december 2003 UISKIL - Afvalverwerker os investeert het komende acht tot tien miljoen euro in litbreiding van het bedrijf de Oostkade in Sluiskil. De «tering betekent meteen i kleine oppepper voor de [kgelegenheid in de kanaal- Harold de Puysseleijr van de enkele jaren geleden Co- kesfabriek over de aankoop van acht hectare grond van het voormalige dorpje Sluiskil- Oost, grenzend aan het huidige fabriekscomplex. Het bedrijf houdt zich bezig met de verwerking van de as die overblijft na het verbranden van huisvuil. Dit zogenoemde bodemas wordt na bewerking hergebruikt in de wegenbouw, geluidswallen en andere opho gingen. De ruwe as die wordt aangevoerd, is afkomstig van verbrandingsinstallaties in heel Nederland en België. Heros gaat een samenwerkings verband aan met Afvalverwer king Rijnmond (AYR) voor de verwerking van bodemassen. AVR is een grote huisvuilver brander in de Randstad en pro duceert jaarlijks 450.000 ton bodemassen, zegt De Bode. He ros gaat een deel daarvan ver werken en vergroot daartoe de capaciteit van de huidige instal latie van 250.000 ton per jaar tot 650.000 ton. Daarnaast bouwt het bedrijf volgend jaar een nieuwe schrootstraat. Daar wordt schroot op maat geknipt, zodat het onmiddellijk bruikbaar is in de productie van staalfabrikant Sidmar in Zelzate. Tenslotte verwacht Heros per 1 februari volgend jaar vergun ning van de provincie te krijgen voor de ingebruikname van de waterzuiveringsinstallatie. Hiermee kan het bedrijf afval water van alle bedrijven in de regio zuiveren om het schone water vervolgens af te voeren naar de Westerschelde. Heros doet dat momenteel al voor zet- meelproducent Cerestar uit Sas van Gent. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - Burgemees ter en wethouders van Terneu- zen zijn niet van plan een ge luidswal aan te leggen of de bestaande dijk om het bedrijf Cerestar in Sas van Gent te ver hogen. Ook wil het college de bewoners van de wijk Sint Albert geen te gemoetkoming verstrekken in de kosten van isolatiemaatrege len aan woningen. B en W ant woorden dat op vragen van LPF-raadslid C. Freeke. Het college weerlegt de kritiek van de LPF dat bij de nieuw bouw in Sint Albert geen speci ale normen zijn aangelegd, met betrekking tot de geluidsover last van Cerestar. Voor de wo ningen zijn destijds wel hogere grenswaarden vastgesteld tus sen de 55 en 58 decibel gevelbe lasting. B en W stellen dat door de pro vincie verrichte metingen heb ben uitgewezen dat het bedrijf onder normale omstandigheden binnen de gestelde normen ope reert. Het opleggen van nadere eisen was dan ook niet nodig. Bovendien, zo betoogt het colle ge, waren bouwers, kopers en architecten bekend met de ge luidssituatie. Bij de laatst ge bouwde woningen is aan de ei genaren geadviseerd om vooraf een akoestisch onderzoek te la ten doen, zodat met de uitkom sten daarvan rekening kon wor den gehouden. „Voor zover ons bekend, is van dit advies geen gebruik gemaakt", aldus B en W. „Bij de laatst uitgegeven perce len is expliciet gewezen op de geluidssituatie, hetgeen voor kopers geen belemmering vormde om te kopen en te bou wen." Het college zegt zich te hebben ingespannen om te be middelen tussen het actiecomité Sint Albert, Cerestar en de pro vincie om tot overleg te komen. „Zowel bij het provinciebestuur als bij het bedrijf bestond be reidheid om aan dit traject mee te werken", aldus B en W. „Als gevolg van de opstelling van het actiecomité hebben wij deze in spanningen beëindigd." De vraag of de bewoners een bij drage moeten krijgen in de iso- latiekosten komt volgens het college pas aan de orde als de ge luidsproductie van Cerestar zo danig toe neemt, dat de normen overschreden worden. Als het geluid niet bij de bron kan wor den aangepakt zal dan overi gens nog moeten blijken of ge velisolatie wel voldoende is. Een dergelijk situatie is, zo be nadrukken B en W, op dit mo ment niet aan de orde. Als wel zou worden besloten tot het verstrekken van een tege moetkoming, is het volgens het college nog maar de vraag of de gemeente dan wel de meest aan gewezen partij zou zijn. „Uw impliciete stelling dat dit een verantwoordelijkheid voor de gemeente Terneuzen zou zijn kunnen wij dan ook niet op voorhand onderschrijven." 'Advertentie -ADEAU WONEN Goes, Domburg, Zoutelande, Middelburg ibiiek is opgenomen in alle regionale dagbiaclpn van NRp Dagbladen - ym wn 2 wjcenfflwftitofffiaiie. c-nui: 5xv.v$ getipt vcor ie heerlijke smaken met extra grote stukken vis. HISKAS' Rijk aan Vis met Sardines, met Tonijn net .5 Soorten Vis. gens directeur A. de Bode ngen de uitbreidingsplan- itien tot vijftien nieuwe ba riet zich mee. [os is in vergaande onder deling met de voormalige ei- [gar van het fabrieksterrein K; KNEUZEN - Een twintigja- iautomobilist uit het Belgi- Ijj. ie Zomergem is in de nacht en| [donderdag op vrijdag twee ir betrapt op het rijden met uk op. y ieen uur werd cle man aange- idenopdeScheldeboulevard kneuzen. De Belg had 2,7 al teveel alcohol op. Hij eg een proces-verbaal en st zijn rijbewijs inleveren. a paar uur later, rond kwart rzes, zagen agenten de man itr in de auto over de Trac- ■m [weg rijden. jajl Maastest wees uit dat hij nog a g jdruim 1,2 maal teveel alco- inzijnlijf had. Ditmaal werd ar zijn auto in beslag geno- Kindje Wiegen. Daarna luiste ren honderden naar het bekende verhaal. De microfoon wordt telkens voor de mond van de ac- «teurs en actrices gehouden en tussendoor zingen cle aanwezi gen enkele kerstliedjes. De sol daat in camouflagekleding speelt dwingende trompettonen die de tocht naar Bethlehem moeten inluiden. Het engelenkoortje zingt he mels dat het kindeke geboren wordt op aard en de herders ko men vrolijk de trappen afge- huppeld met hun schapen die niet kunnen nalaten om eerst even te zwaaien naar de familie. Ondertussen hebben Paul en Yoëlle Meeusen met hun baby Jairo de plaats ingenomen bij cle kribbe. En komen de drie konin gen nog even op bezoek met de bekende cadeaus mirre, wie rook en goud. Als alle spelertjes het applaus in ontvangst heb ben genomen mogen de klein- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft geen ander standpunt ingenomen over de verbreding van de rijksweg 61, maar volgt gewoon wat cle be trokken ministers bepaald heb ben. Burgemeester en wethouders antwoorden dat op vragen van LPF-raadslid C. Freeke. Die vroeg zich af waarom er ter hoogte van de Braakman spi'ake is van een verbreding aan de noordzijde, terwijl in alle tracé varianten is uitgegaan van een verbreding aan de zuidzijde. De LPF is tegen een verbreding aan de noordzijde, omdat dan vol gens de fractie een aanzienlijke schadevergoeding moet worden betaald aan de eigenaar van re creatiecentrum de Braakman. Bovendien, zo voorspelt Freeke, moet clan aan de noordelijke zij de een geluidsscherm worden aangebracht. B en W wijzen er op dat de mi nisters van Verkeer en Water staat en van Volkshuisvesting begin dit jaar een standpunt hebben bepaald over het tracé. Dit standpunt voorziet in een zuidelijke verbreding van de N61. Ter hoogte van de Braak man mag er volgens dit stand punt niet ten zuiden van de hui dige weg worden uitgebreid. De N61 wordt daar in noordelijke richting verschoven. Dit van wege de natuurwaarde van het Braakmangebied direct ten zui den van de huidige weg. B en W verzekeren Freeke dat er sinds de bekendwording van dit standpunt binnen de muren van het Terneuzense stadhuis niet meer gesproken is over over een wijziging van dit besluit. Het college stelt dat er verder ook geen andersluidend standpunt wordt overwogen. Dat er er met een verbreding aan de zuidelijke zijde een flink stuk natuur verloren gaat vindt de LPF geen goed argument. Met de uitgespaarde schadevergoe ding kan volgens de LPF een veel grote perceel bos of andere natuur worden gekocht. foto Camile Schelstraete tjes het kindje nog een aai over de bol geven of een klein zacht kusje. De stormloop op het stralende echtpaar met kind laat zien dat de kleintjes maar al te graag even het kindje willen zien. Even later ligt er een aantal knuffels bij de kribbe. een 21-jarige automobilist Terneuzen liep in die nacht ai de lamp. De politie hield rond vier uur aan op de ikolkstraat in zijn woon- ils. aian had ruim 1,7 maal te- Igedronken. Hij kreeg een •verbaal en een rijverbod lrie uur. (A'< /am (NEUZEN - Een dertigjari- 3,G' anuit de gemeente Terneu- is gistermiddag aan de jeluxweg in Terneuzen aan- luden. man had woensdag aan de duxweg in Terneuzen een Terneuzenaar zwaar ideld. De 42-jarige man daan de mishandeling ver- idingen en kneuzingen aan en arm over. De dertigja- man is in verzekering ge- Advertentie) HULST - Honderden belang stellenden kwamen eerste kerstdag kijken naar het jaar lijkse spektakel in de basiliek van Hulst: Kindje Wiegen. De vrijwilligersgroep is druk in de weer om de spelertjes rustig te houden. De spanning straalt van de ge zichtjes. Naast de pilaar waar een houten heiligenbeeld streng de ruimte in kijkt, staat een en gelenkoortje. De stoelen in mid den- en zijbeuken zijn bezet en tientallen kinderen zoeken een plekj e op de trappen naar het al taar. „Vaders, moeders en grootou ders, fijn dat u van verre geko men bent. We gaan het verhaal vertellen van de geboorte van Jezus en als het een beetje te spannend wordt neem dan de kleintjes op schoot", stelt An ja Vermast van de werkgroep door Raymond de Frel SCHOONDIJKE - Wordt het een halve rondweg of een kwartrondje? Een enquête moet het standpunt van de inwoners in Schoondijke binnenkort in kaart brengen. De ondernemers zetten afgelopen woensdag hun voorkeur voor een kwart rond weg kracht bij met een ludieke actie. Een kerstman deelde in het dorp 'het kwartrondje' uit, een door bakker J. Goethals ge maakt broodje. De plaatselijke winkeliersver eniging Door Eendracht Sterk en de dorpsraad namen geza menlijk het initiatief voor een enquête, nadat in het dorp com motie was ontstaan over een vermeende voorkeur voor een halve rondweg. Dit was tot onvrede van de on- dernerriers, die vrezen dat een halve rondweg ten westen van het dorp op den duur de dood steek voor Schoondijke bete kent. De bedrijvigheid zal door een halve rondweg afnemen en dus is een kwart ronde ten zuidwes ten van het dorp een betere op tie, vinden de winkeliers. Bakker J.,Goethals maakte, ge steund door de winkeliersver eniging, een speciaal broodje om de inwoners aan het denken te zetten over de toekomst van hun dorp. „We merkten dat de Ondernemers voeren actie voor een kwart rondweg rond Schoondijke. foto Camile Schelstraete discussie niet erg leefde, dus ho pen we hem door deze ludieke actie op gang te brengen", aldus Goethals. De kerstman deelde in het dorp meergranenbroodjes uit, die slechts voor een kwart waren gedecoreerd met rogge bloem. Goethals: „Voor de rest is het broodje rijkelijk gevuld met abrikoos, dadel, gedroogde ap pel, rozijn, cashew- en hazelno ten. Tot de enquête wordt ge start is het broodje bij ons te koop voor het symbolische be drag van een kwart euro." Jozef (Paul) en Maria (Yoëlle) arriveren met Jezus (Jairo) in de basiliek in Hulst. door Jeanette Vergouwen 'Zo romig datje moet scheppen' Er zijn dagen, dat je jezelf of anderen extra wilt verwennen met een vla die nog lekker- 5. Voor deze momenten heeft Campina nu Schep Vla, een super e vla met een extra lekkere vanille en chocolade smaak. Campina Schep Vla is zo dik en romig dat je het moet scheppen, daarom zit het in een handige hersluitbare beker. Deze kerstactie is geldig van 20 december 2003 t/m 4 januari 2004. WaterLand Neeltje Jans is geopend van 10:00 tot 17:00 uur. 1' Kerstdag Nieuwjaarsdag gesloten. (Advertentie Watoi'Luu] i'Vrm Entree Themapark WaterLand Neeltje Jans jM Welkomstdrankje Glühvyijn voor volwassenen Warme chocolademelk met:, slagroom voor kinderen Zeehonden-kerstshow M Kerstlunch Feestelijke kerstsalade - voor volwassenen Kerstpannenkoek voor kindé'rér^B|l^^P^ 1 Familie Kerstfilm Kinderen 11,50 Volwassenen 15,00 Reserveren is noodzakelijk! Tel: 0111-655663. WaterLand Neeltje Jans is gelegen op het eiland Neeltje Jans. Zie voor meer informatie: www.neeltjejans.nl door Harold de Puysseleijr BRESKENS - De perso neelsleden van de voormali ge snoepfabriek Gebroeders Verduijn inBreskens die aan gesloten zijn bij de vakbond tekenen massaal bezwaar aan tegen hun ontslag. De 34 oud-werknemers van Verduijn hebben inmiddels officieel hun ontslag aange zegd gekregen. Van de acht tien vakbondsleden onder hen, gaan er volgens bestuur der F. Alejandro-Perez van FNV Bondgenoten zeker vijftien inhoudelijk verweer voeren tegen de ontslagaan zegging. Eigenaar Perfetti Van Melle besloot tot reorganisatie van het concern, waarbij de fa briek in Breskens werd afge stoten. Een deel van de fa briek is overgenomen door het Belgische Bonbons Na poleon. Napoleon nam een deel van het personeel van Verduijn over. Juist de selectie die daarbij is toegepast, leidt bij de ontsla gen personeelsleden tot pro test. Ook bij de vakbond be staat er grote onduidelijk heid over de criteria die zijn gehanteerd. Volgens Ale- jandro-Perez is het nog altijd vaag op basis van welke voorwaarden een deel van de werknemers wel, en andere niet bij Napoleon aan de slag mocht gaan. „Het ongenoegen bij de werknemers die ontslag is aangezegd, komt voor een gedeelte voort uit het feit dat de beoordelingsgesprekken als onderbouwing worden genoemd. De mensen zijn verrast, dat dat criterium is meegenomen." Voor het personeel dat buiten de boot is gevallen, is veel la ter dan gedacht ontslag aan gevraagd bij het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI Volgens Perfetti Van Melle komt dat door cle latere af wikkeling van de collectieve ontslagaanvraag van de ruim tweehonderd personeelsle den die door cle reorganisatie elders in het land overbodig waren geworden. FNV Bondgenoten verwacht dat de ontslagaanvragen in de eerste week van januari verwerkt zijn bij het CWI. Vervolgens mogen cle werk nemers individueel verweer voeren tegen hun ontslag aanvraag en duurt het daar na nog een paar weken voor aleer de personeelsleden dui delijkheid hebben over hun toekomst. Hij is een echte grootvader, die zestigjarige Arnemuide- naar, compleet met baard en snor, en een kleinzoon van twee jaar. Dezer dagen zat het joch voor de tv, ivaarop Saddam Hoes sein was te zien, vlak na diens arrestatie. Het ventje sprong op, wees naar het scherm en riep geestdriftig: „Opa! Opa!" Onze Amemuidenaar voelt zich nog steeds grootvader. Maar z'n ego zal ondertussen een onsje kleiner zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 63