Robur en Bevelanders verrassen PZC Wellens beste veldrijder van dit moment Eïndejaarsvoordeel bij AutoTeam. t Goes verwachte winnaar van zaalvoetbaltoernooi Dammers Middelburg ongeslagen agenda Grundig pakt onverwacht de leiding in zeilrace Provoost wint in Leeuwarden Groeneveld verlengt contract Eric Rijckaert blijft bij Axel Thoolse voetbalglorie in het veld Jubileumeditie Emergo-toernooi uitslagen Gentile assisten bij ADO zaterdag 27 december 2003 door Eugène de Kok GOES - Het klonk als een ver gissing van de organisator toen hij zijn aankondiging deed. 'In zaal één spelen zo dadelijk Be velanders en Robur om een plek in de finale.' Rinus Nagelkerke, de man achter het kerstzaal- voetbaltoernooi in Goes, ver sprak zich echter niet. De twee teams waren de verrassing van het toernooi, dat met Goes uit eindelijk wel één van de favorie ten als winnaar kreeg. De prestatie van Bevelanders wekte de meeste verbazing bij de honderden toeschouwers. ,,Hoe komen die nu zo ver?", hoorde je de mensen op de tribu nes van Sportpunt Zeeland zich afvragen. Richard Clement, die als coach op de bank zat, had niet echt een verklaring voor het onverwachte succes. „We zijn ooit een keer zesde geëindigd. Dat was de beste prestatie tot nu toe. Waarom het nu zo goed gaat? Ik denk dat je vooral geluk moet hebben, dus dat je de pou- MIDDELBURG - Middelburg en PWG 's-Gra'venpolder 3 blij ven de ranglijst in de hoofdklas se van de Provinciale Zeeuwse Dambond aanvoeren. Beide teams bleven ook in de vijfde ronde ongeslagen. Middelburg won dankzij over winningen van Daaf Kasse, Piet Nieuwenhuijzen, Jan Moens en Piet Walraven met 10-6. van Tholen/DSVF, terwijl PWG 's- Gravenpolder 3 op het nippertje won van Aagtekerke: 9-7, Jea- nine van der Horst en Jan Baay- ens tekenden voor de winstpar tijen bij de winnende ploeg. Lammerenburg staat op de der de plaats. De Vlissingers won nen via zeges van Evert Wisker- ke, Wim Koppejan en Ludwig Wilson met 11-5 van PWG 4. zaterdag— H.... a lewedstrijden ongeschonden doorkomt." De zaterdag-vierdeklasser speelde in de poule gelijk tegen RCS (dat met Gérard de Nooijer als trainer op de bank uiteinde lijk vierde werd) en Luctor (0-0 en 1-1), won met 1-0 van Arne- muiden en zette in de daar opvolgende schifting titelver dediger Kapelle opzij: 2-1. De opmars van de Noord-Beve- landse voetballers werd gestopt door de andere outsider, Robur. De zonclag-vijfdeklasser, die voor het eerst in jaren weer mee deed, won na een matige halve- finalewedstrijd met 2-1Dennis Weijers en Bennie Scholten scoorden voor Robür en Arie Jonge jan deed, via een van rich ting veranderde vrije trap, nog wat terug voor de Kamperlan- ders. Verdedigen De finaleplaats van zijn ploeg stemde Peter Harinck, de 35-ja rige doelman van Robur, tevre den, al plaatste hij nog wel kanttekeningen bij het spel van zijn ploeg. „Ik heb af en toe het idee dat ze liever iemand door de benen spelen dan dat ze wil len winnen", zei hij over zijn jongere teamgenoten. „Ik ben blij dat Björn Vleugel, die op het veld laatste man staat, er nu ook bij is. Die andere jongens verge ten nog wel 'eens te verdedigen. De ervaren sluitpost achtte Ro bur vooraf niet kansloos tegen stadsgenoot Goes dat net zoals in de afgelopen twee jaar de fi nale had bereikt. „Na het eerste duel, dat we met 2-2 gelijkspeel den tegen Goes, zijn we steeds beter gaan voetballen. We zijn in het toernooi gegroeid." Ondanks al zijn routine was het Harinck die door een verkeerde uitworp in de voeten van Goes- speler Mansour Gader, de kan sen voor Robur verspeelde. Ga- der speelde de bal razendsnel naar Jeroen Wagemakers. Die speler haalde uit, maar vond Harinck op zijn weg. In de re bound liet de meegekomen Ga- der de Robur-doelman kans loos: 1-0. Vijf minuten later ont deed Trung Tran zich met een knappe actie van twee Robur- verdedigers en maakte, na een één-twee met Jasper Huijsman, de 2-0. Fauzi Hamoudi was ver antwoordelijkvoor het derde en laatste doelpunt.'Hamoudi, die tegen zijn broertje Quasim Ha moudi speelde, mocht ongehin derd de middenlijn passeren en schoot van afstand simpel bin nen. „Als je tegen Goes op achter stand komt, wordt het heel moeilijk", zei Marcel Nijsse, die als één van de weinige trainers gisteren op de bank zat. „Het is even een domper dat je de finale verliest, maar ik mag niet onte vreden zijn. De tweede plaats is opmerkelijk als je ziet in wat voor klasse wij spelen." Hoop Nijsse putte hoop uit het spel van zijn ploeg voor het vervolg van de veldcompetitie. „We hebben vandaag geconcen treerd gespeeld. Dat is met deze groep nog wel eens moeilijk. We spelen bij vlagen heel goed voet bal op het veld, zijn vaak beter dan de tegenstanders, maar kunnen niet winnen." Trung Tran zei dat hij de winst van Goes niet had verwacht, maar had wel een verklaring voor de eindzege. „Ik denk dat we dé fi nale op onze techniek hebben gewonnen. Bovendien spelen de meeste van ons ook in de zaal. We weten hoe we moeten spelen en waar we moeten staan." Atletiek Napoleonhoeve Kerstloop. 13.45 uur: jeugd (750 en 1500 meter). 14.00 uur: 4300, 8600 en 12900 meter. Inschrijven: kantine camping Napoleonhoeve, Bres- kens. Pekelingerun. Aanvang 13.55 uur. Af standen 13 km en 7 km. Inschrijven tot 13.30 uur. Hotel-café restaurant Kodde, Burgemeester Bosselaarstraat te Aagte kerke. Dammen Rabo-damtoernooi. Individueel toer nooi in groepen van vier spelers. Locatie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Aanvang 10,00 uur. Paardensport Indoor Zeeland. Dressuur. Prix Saint Ge orge, Kür op muziek en pas de deux, af gewisseld met diverse shows. Aanvang 10.00 uur, einde 23.30 uur. Locatie: Zee- landhalleVGoes. Tennis Zuid Wést Lease toernooi. Aanvang: 10.30 uur. Locatie: tennishal Schelde In ternational te Goes, Voetbal Voorronden Zeeuws-Vlaams soccer- toernooi. Locatie: sporthal in Sas van Gent. Aanvang: 9.30 uur. Laatste wed strijd: 15.45 uur. Vriendschappelijk- Tholense Boys - TholStars (oud-spelers Tholense Boys). Locatie: voetbalveld Tholense Boys, Tholen. Aanvang: 14.30 uur. Wielrennen Zeeuwse ATB Cup. Slotwedstrijd. Loca tie: Den Inkel, Kruiningen. 13.00 uur: jeugd t/m 12 jaar(20 minuten). 13.30uur: jeugd 13 t/m 16 jaar (30 minuten). 14.15 uur: veteranen en vrouwen (50 minuten). 15.15 uur: senioren (60 minuten). In schrijven: kantine Den Inkel. Zaalkorfbal Derde klasse B: De Voltreffers-N IO. Vier de klasse A: Nikantes-SKV. Vierde klas se B: ODI-Luctor (14.50). zo nd ag Hl: Paardensport Indoor Zeeland. Promotiedag paardrij den voor gehandicapten. Aanvang 40.00 uur, einde 17.30 uur. Locatie: Zeeland hallen Goes, Hü' Tennis Zuid West Lease toernooi. Aanvang: 10.30 uur. Locatie: tennishal Schelde In ternational te Goes. H Zaalvoetbal Tiende Emergo-toernooi. Locatie: sport hal Baskensburg, Vlissingen. Aanvang: 9.15 uur, finale: 16,00 uur, De favoriete boot Skandia van Grant Wharington vertrok het snelst uit de haven van Sydney, maar moest later de leiding afstaan aan het jacht Grundig. foto Torsten Blackwood/AFP door Peter van Leeuwen SYDNEY - Niet de favoriete boot Skandia van Grant Wharington en evenmin de grote rivaal Zana heeft gis teren de leiding genomen in de befaam de zeilrace Sydney-Hobax-t. Voor dui zenden toeschouwers vertrok de Skan dia weliswaar het snelst uit de haven van Sydney, maar enkele uren later nam het jacht Grundig van wereld kampioen in de olympische 49'er klasse Chris Nicholson de leiding over. De veel kleinere Grundig is een jacht van ongeveer 20 meter. Vooraf werd in de 59e editie van de beroemde zeilrace een tweestrijd verwacht tussen de van de nieuwste technische snufjes voorzie ne Skandia, favoriet bij de bookma kers, en de klassiekere Nieuw-Zeeland- se Zana. Beide boten meten circa 30 me ter. De weersomstandigheden, met een matige wind, maken het verbeteren van het record onmogelijk. In 1999 had de boot Nokia één dag plus 19 uur, 48 mi nuten en 2 seconden nodig om de 627 mijl tussen Australië en Tasmanië te overbruggen. ANP/AFP van onze sportredactie DLEGEM - Veldrijder Bart Wel lens heeft donderdag afgere kend met een frustratie door in Diegem de vijfde veldrit voor de Advertentie Profiteer van duizenden euro's korting! Kijk op www.autoteam.nl OPEL Superprestige te winnen. De Belg won er eerder dit seizoen al drie en werd een keer tweede, zodat hij stevig aan de leiding gaat. In Diegem ging het met Wellens de afgelopen jaren nooit goed. Tot eerste kerst dag. Vorig jaar eindigde de wereld kampioen buiten de punten, terwijl hij de jaren daarvoor tiende en elfde was geworden in Diegem. Donderdag toonde hij andermaal wie de beste veldrij der van dit moment is. Dat die uit België komt, is allerminst een verrassing. In Diegem bij voorbeeld was de toptien volle dig Belgisch. Beste Nederlander was Camiel van den Bergh, op de dertiende positie. Maarten Nijland werd zeventiende, Ri chard Groenendaal zesentwin tigste. Gerben de Knegt meldde zich af met griep. Achter Wellens was Mario De Clerq de beste van de rest, voor Vervecken, Nijs en Vannoppen. Op Nijs, nummer twee in het klassement, breidde Wellens zijn voorsprong uit tot 30 pun ten. Er komen dit seizoen nog drie veldritten aan in de Super prestige. De Clerq gaf toe dat de winnaar absoluut niet te ach terhalen was. „Hij was indruk wekkend. Bart was veruit de beste. Dat kan ik niet. Die ver snellingen kun je een keer be antwoorden, maar geen tweede keer." Groei Toch vindt Wellens nog niet dat hij aan zijn top zit. „Ik groei er naartoe", zo gaf hij na zijn hul diging aan. „Ik ben zeer blij dat ik Diegem eens gewonnen heb. Vandaag wachtte ik bewust iets langer met aanvallen." Toen de Belg eenmaal attaqueerde, was er geen houden meer aan. „Bart is te sterk op dit moment", moest ook Nijs erkennen. Wellens reed in de slotfase enke le ronden alleen op kop, met een marge op vier achtervolgers. Die slaagden er geen moment in de achterstand te verkleinen, waardoor zij zich slechts kon den richten op de strijd om de tweede plaats. Declerq bleek de beste sprinter, op gepaste afstand van Wellens, die zijn woorden van voor de ra ce kracht bij zette. „Het moet maar eens afgelopen zijn op dat parcours in Diegem", had Wel lensgesproken. „Drie jaar na elkaar was ik er slechter dan slecht. Ik moet en LEEUWARDEN - Bennie Provoost uit Aagtekerke isinj» warden winnaar geworden van een sterk bezet rapidW Het evenement werd gehouden ter gelegenheid vanhetg zeventigjarig bestaan van de Friese Dambond. De ach% rige Zeeuw had na de eerste dag van het toernooi, wayj spelers voor elke partij een half uur bedenktij d hadden ding genomen en gaf die positie op de slotdag niet mes handen. Provoost, die begin volgend jaar samen met Zeeuwski; oen Arjo Kousemaker aan de halve finales van het Jij lands kampioenschap gaat deelnemen, liet in het eindk!> ment een aantal gevestigde namen achter zich. Kloosterziel uit Katwijk werd tweede en de Gronings man Spanjer eindigde op de derde plaats. Provoosto® zijn eerste prijs uit handen van jubileumcommissielij Bosselaar, die oorspronkelijk afkomstig is uit Aagtd maar al jaren in Friesland woont. GOES - Marco Groeneveld blijft ook volgend voetbals?; 1(1 verbonden aan Goes. De oef enmeester heeft voor eenjaa getekend bij de zondagderdeklasser. Groeneveld is eerste seizoen bezig bij Goes. AXEL - Eric Rijckaert heeft ook volgend seizoen de ha macht van de voetbalclub Axel onder zijn hoede. Rijck eerder jarenlang speler bij de Axelse vijfdeklasser, isj aan zijn eerste seizoen als hoofdtrainer bij de oranjehec THOLEN - Tholense Boys is al jaren een kweekvijver voetbaltalent. Vanmiddag keren tal van Thoolse toppa rug op het oude nest om een wedstrijd tegen het huidige lense Boys te spelen. Jörg van Nieuwenhuijzen (tweede doelman van Excels John Schot (Jong PSV), Copain Kortland (Capellen.E? en Pieter de Graaff (Kloetinge) zullen bijvoorbeeld in hel staan namens de TholStars, zoals het glorieteam gei» wordt. Ook oud-spelers als Ad Gladdines, Hassan el Jik Leon van Elzakker, die tegenwoordig allen in lagere tt spelen, zullen acte de présence geven. Vorig j aar werd de wedstrij d voor het eerst gespeeld. Del Stars wormen het aantrekkelijke duel destijds met 5- wedstrijd staat vanmiddag (aanvang 14.30 uur) onderlé van Dordtse scheidsrechter Makkelie. Fauzi Hamoudi (midden) ontdoet zich van Bennie Scholten (links) en Rik Hopmans. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Het traditionele Emergo-toernooi t morgen voor de tiende keer gehouden. Het Vlissingsei voetbaltoernooi, georganiseerd door Middelburger Sjaal Herder, kent andermaal een sterke bezetting. De G hoofdklasser en drievoudig winnaar FM Sranang is éi de favorieten, evenals Jongepier Sport (nu onder de naai» Old Boys) dat vorig jaar met de Middelburgse prof Roji driksen (Helmond Sport) de titel pakte. Met twintig deelnemende zaalvoetbalteams, verdeeld: vier poules, is het toernooi in zijn soort het grootste vat land. Het toernooi wordt in beide zalen van sporthal Bas burg afgewerkt. De eerste wedstrijden worden morgen om 9.15 uur a de finale start om 16.00 uur. zal goed rijden, punt uit." Een dag later won Mario De Clercq wel in in Zeddam. De Belg rekende in de Achterhoek in de slotfase af met Richard Groenendaal. De beste Neder lander had enkele seconden achterstand op de winnaar. De derde plaats was voor de Belg Ben Berden. Versnelling De Clercq was in Zeddam vanaf het begin zeer actief. Al vroeg kwam hij met landgenoot Ber den op kop, Groenendaal en Maarten Nijland achterhaalden de Belgen. De Clercq beant woordde vervolgens een ver snelling van Groenendaal en reed de Rabo-coureur in de slot fase uit het wiel. Berden ver wees Nijland naar de vierde plaats. ANP PZDB-clubcompetitie: Hoofdklasse, vijfde ronde: GZC-BDV 7-9: J.de Wild-D.de Vos 0-2; C.Rijk-J.van Beeck 2-0; M.Walraven-D.de Jager 0-2; M van der Wielen-D.Boogert 1-1; J.Honig-F.Vander- feesten 1-1; M.van Riet-R.Dusebout 0-2; C.Boot-G.Franken 2-0; J.Schot-F.Berk- holst 1-1. Aagtekerke-PWG 's-Gravenpolder 3 7-9: B.Provoost-E.Hamers 1-1; M.Provoost- -J.van de Beek 1-1; F.BIaas-L.Adriaanse 2-0; D.Bosselaar-J.van der Horst 0-2; A.Provoost-N.Roelofsen 1-1; A.den Hollan- der-J.Baayens 0-2; A.Riemens-J.van der Hart 1-1; J.Maranus-l.op 't Hof 1-1. Lammerenburg-PWG 's-Gravenpolder 4 11-5: E.Wiskerke-J.Veerhoek 2-0; W.Kop- pejan-J.Straaijer2-0;P.Francke-N„de Win ter 1-1; J.Boone-M.van der Hage 1-1; A.de Buck-J.Baaijens1-1;J.Koppejan-J.vander Hart 1-1; L.Wilson-D.Huissoon 2-0; H.de Vlieger-H.Mol 1-1. Tholen/DSVF-Middelburg 6-10: H.Gun- ter-D.Kasse 0-2; J.van de Weteringh-J.de Jonge 2-0; J.van Akkeren-A.Kammeraat 1-1;A.SIager-P.Nieuwenhüijzen 0-2; J.van der Velde-R.van Eenennaam 2-0; S.Schot-D.Davidse 1-1; W.Drenth-J. Moens 0-2; A.van de Weteringh-P.Walra- ven 0-2, Eerste klasse: derde ronde: Gapinge-PWG 's-Gravenpolder 5 7-9: A. Riemens-E. Wiskerke 1-1; P. Willemse-W- Koppejan 0-2; A.den Hollander-N.de Win ter 2-0; J. Kesselaar-D. Huissoon 1-1; L. Walraven-H. Mol 2-0; J. Vogel-J. Straaijer 0-2; P. van Keulen-P. van Nes 0-2; I. Walra- ven-L. Boogert 1-1. Souburg-Lammerenburg/Souburg 2 8-8: P.AIIaart-J.van 't Padje 1-1; P.Filius-J.Vau couleur 2-0; P.BIok-H.de Vlieger2-0;A.AIe- wijnse-M.Marijs 0-2; E.Frederiks-L.van Schagen 1-1; M.Bronke-A.Jobse 0-2; G,Brasser-W. van Oppen 0-2; R.Bhoelai-P, Koster 2-0. Vierde ronde: PWG 's-Gravenpolder 5-Souburg 7-9: W.Koppejan-P.AIIaart 0-2; N de Winter-P.Filius 1-1; L. Adriaanse-A. Ale- wijnse 1-1; D.Huissoon-E.Frederiks 1-1; J.Zegers-M.Bronke 2-0; H. Mol-J. van 't Padje 0-2; L. Boogert-M.Marijs 2-0; J.Straaijer-R. Bhoelai 0-2. Gapinge-Lammerenburg/Souburg 2 11-5: A.Riemens-J.van 't Padje 2—0; P.Willemse-L.van Schagen 1-1; C.Boot- -J.Vaucouleur 2-0; J.Kesselaar-A.Jobse 1-1; L.Walraven-W.van Oppen 2-0; J.Vo- gel-M.Marijs 0-2; P.van Keulen-L.Mamed 2-0; I.Walraven-G.Brasser 1-1. Stand: 1. Souburg 4-6; 2. PWG 's-Gravenpolder 5 4-5;3.Gapinge4-3;4. Lammerenburg/Sou- burg 24-2. Tweede klasse: vierde ronde. BDV 2-Mid- delharnis 5-3: P.Noordijk-I.Mackloet 1-1; G.Franken-J.Dekker 2-0; A.van Alphen-H- .Verolme 1-1; R.Jongejan-A.Doorn 1-1. GZC 2-Aagtekerke 2 5-3: J. Tilroe-M. de Smit 1-1; J. Sonnevijlle-J. Houmes 0-2; L. de Graag-J,Blaas 2-0; M. Poulisse-A.Bou- wens 2-0. Vijfde ronde: Middelharnis-GZC 2 4-4: M. Klink-M. Pou- lisse 1-1; C. Spee-J. Tilroe 0-2; A. van der Veer-M. van Riet 1 -1H. Verolme-J. Sonne- vijlle 2-0. Oostkapelle-BDV 2 3-5: J. Verstraate-P. Noordijk 0-2; G. Jobse-G.Franken 2-0; A.S- mit-R.Jongejan 0-2; J.Poppe-S.van Ton geren 1-1. Stand: 1. GZC 2 4-7; 2. Middel- harnis 4-5; 3. BDV 2 4-4; 4. Aagtekerke 2 en Oostkapelle4-2, Winterthur. Zeslandentoernooi, mannen. Eerste dag: Zwitserland - Nederland 25-15 (13-6), Litouwen-Tunesië 19-19(10-9),Zuid- Korea-Turkije 27-20 (10-9). Tweede speelronde: Nederland - Tunesië 19-29 (8-15). Doelpunten Nederland: Reij- gersberg, Remer, Kleman 1, Schepers, Ko- nitz, Bult 2, Tuip 3, Stuiver 3, Weevers 4. Utrecht. NK marathon op kunstijs. Mannen (150 ronden): 1. Heideman (Oldebroek), 2. Angenent (Woubrugge), 3. Kromkamp (Wolvega), 4. Van der Veen (Joure), 5. Je roen de Vries (Sint Nicolaasga), 6J (Groningen), 7. Huizebosch (Gramste 8. Peter de Vries (Heerenveen), 9. Ds: (Monnickendam), 10. Schmitz (A!i- Vrouwen (60 ronden): 1Smit (Wam: zen), 2. Verdouw (Oudewater), 3, Gr? gen (Heerenveen). Sportprqsvragen 1 Arsenal - Wolver. W. X 2 Fulham-Southampton X 3 Charlton Athl.-Chelsea X 4 Portsmouth-Tottenham H. 5 Leicester C. - Newcastle U. 6 Blackburn Rov. - Middlesbr 7 Birmingh. City-Man, City X 8 Manchester Utd - Everton X 9 Liverpool - Bolton Wander. X 10 Leeds United-Aston Villa 11 Coventry C. - Sheff. Unit.d 12 Crystal Pal. -Millwall 13 West Ham Utd-Ipswich T. Winnende rijtje: 1-1-1-1-3-3-1-1- 2-2. (onder voorbehoud) Lucky Day 3287. 1 -2-5-7-8-10-18-20-23-33-36-37-40-5S! 64-68-71-76-80. (ondervoorbehoud) Engeland, competitie. Arsenal-Wolvi Fulham-Southampton 2 - 0, Charlton sea 4 - 2, Portsmouth-Tottenham2- mingham-Man. City 2-1, Blackbum lesb. 2 - 2, Leeds-Aston Villa 0 - 0, li Newcastle 1 -1, Liverpool-Bolton3-| .United-Everton3-2. Stand: Man.United 18 - 43, Arsenal li Chelsea 18-39, Fulham 18 - 28, ChaHW 27, Birmingham 17 - 26, NewcaslleU Southampt. 18-26, Liverpool 17-25,5i 18-22, Middlesb. 17 - 21, Aston Viltel Man. City 18 - 20, Everton 18 - 20,! mouth 18-19, Blackburn 18 -18, Totin 18-18, Leicester 18-17, Leeds 18-« ves 17-11. Diegem (Bel). 1Wellens (Bel), 2. fóCI (Bel)0.07,3. Vervecken (Bel)0.08,41(1 0.16,5. Vannoppen (Bel) 0.38,13.V*| Bergh 2.03, 17. Nijland 2.38, 1 2.55,27. Groenendaal 3.3r Goes. Kersttoernooi, finale. Goes) 3-0.4. Mansour Gader 1-0,7. Jasper' man 2-0, Fauzi Hamoudi 3-0. EïndsU Goe-s, 2. Robur, 3. Bevelanders, 4.8 Heinkenszand, 6. Oostkapelle, 7 Kaf« Dauwendaele, 9. Nieuwdorp, 10. Pa® 11. Luctor, 12. Arnemuiden, 13. W plaatse Boys, 14. Hansweertse Bof SSV'65,16. 's-Heer Arendskerke. DEN HAAG - Marco Ge»» tot het einde van dit sei® aangesteld als assistent-tri11 bij ADO Den Haag. Samen met de huidige as®' Raymond Atteveld gaat de» voetballer trainer Lex Schc< maker ondersteunen. Get- (35) werkte sinds 2001 jeugdtrainer bij ADO. Aw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 54