PZC Tiendaagse veldtocht predikant IE TINEEDE IK II Grote controle op drugs en wapens rond Middelburg Ja, ik collecteer! "ana Drukke tijden voor Piter Goodijk Fietser gewond bij botsing Got Zangavond in Goes FAMILIEBERICHTEN Vervolg van pagina 14 Bel 0900-8335 0,6 .A Voor een zorgzame begeleiding Ml Dag en, wacht bereikbaar op: Overal te ontbieden Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen De Bevelanden J.C. Hoekman sire HELP HET GEUIK'HHANf -k\IrideifujJ ««Sb Mijn vriend zit elke avond zaterdag 27 december 2003 door Ali Pankow RENESSE - Hij spreekt zelf breed lachend over 'de tiendaag se veldtocht' als hij het heeft over al die activiteiten, lezin gen, verhalen en preken die rond Kerstmis en de jaarwisse ling van hem worden verwacht. Hervormd predikant Piter Goodijk in Renesse heeft het, evenals zijn vakgenoten, extra druk in deze tijd van het jaar. Het begon ruim een week gele den al met de kerstviering van de ouderensoos in Noordwelle en de klus is pas geklaard na de nieuwjaarsontmoeting donder dag 1 januari in het koor van de Jacobuskerk in Renesse. Druk dus, maar toch wat minder dan voorgaande jaren, want het regu liere preekrooster biedt hem be hoorlijk wat ruimte. Goodijk staat daarop vrijgeroosterd voor de zondagen 21 en 28 december, evenals voor zondag 4 januari. Tijd dus af en toe op adem te ko men. Overigens klaagt de Renes- ser dominee geenszins over die 'tiendaagse veldtocht'. Het is een belangrijk onderdeel van zijn werk. Bovendien inspireert Kerstmis hem zeer. „Het is toch prachtig om aan de hand van oude bijbelteksten te kunnen uit leggen dat God toen in de per soon van zijn zoon naar de men sen toe kwam. Er zijn dus geen ingewikkelde gedragscodes no dig om met God in contact te tre den." Goodijk beleeft voor de achtste keer zo'n eindejaarsperiode in de hervormde gemeente Re nesse/ Noordwelle. In septem ber 1996 werd hij hier benoemd, nadat hij veel praktijkervaring had opgedaan eerst als diacon aal consulent in Utrecht en later als predikant in een volksbuurt in dezelfde stad. „Het is een zeer muzikale ge meente", noemt hij als belang rijk kenmerk voor Renesse/ Noordwelle en onderbouwt dat met een opsomming: het grote kerkkoor, het kleinkoor van ne gen leden dat de meetlat wat ho ger legt, het kinderkoor en het musicalkoor. „Verder is er nu weer een nieuw ensemble van zes jongeren die zich niet langdurig aan een koor willen binden, maar wel aan een kortstondig project willen mee doen." Goodijk ziet graag jongeren in de kerk. Na acht jaar inspan ning daartoe ervaart hij een lich te teleurstelling dat de resulta ten daarvan maar mondjesmaat zijn. Hij blijft samen met ande ren en vooral ook in gesprek met jongeren zelf proberen een modus te vinden de jeugd het ge loof op eigen wijze te laten erva ren. „Ik ben ervan overtuigd dat het geloof jongeren heel veel po wer kan geven." Vrijwilligers De leeftijd van de trouwe bezoe kers van de reguliere kerkdien sten ligt vrij hoog. Goodijk schat op rond de zestig. Volgens hem biedt het kerkbezoek geen afspiegeling van het belang dat de bevolking aan haar kerk hecht. „Wij hebben ruim hon derdzeventig vrijwilligers voor alle activiteiten in en vanuit de kerk, maar slechts een klein per centage daarvan bezoekt ook de wekelijkse kerkdienst. En som migen zie je helemaal nooit in de kerk, hoewel ze het instituut een warm hart toedragen." De predikant zelf komt wel al tijd overal waar zijn aanwezig heid op prijs wordt gesteld. Bij kerstvieringen blijkt hij onmis baar. Op de donderdag voor kerst is hij paraat met een sfeervol ver haal bij de ouderensoos in Noor dwelle. De dag daarna viert de zondagsschool het kerstfeest in de Jacobuskerk en voeren leer lingen van groep acht van de ba sisschool onder leiding van Goodijk een kerstspel op. Voor de eerste keer werd er in Renes se dit jaar ook een volkskerst- zangdienst gehouden. „Bekende kerstliedjes die lekker in het ge hoor liggen. Daar is behoefte aan", constateert de dominee. Een goede tegenhanger ook, want de liederen die rond deze tijd in de officiële diensten wor den gezongen, zijn sommigen weieens te thematig en te wei nig 'kerstachtig'. In rap tempo volgen daarna: het dorpskerstfeest in Noordwelle, de kerstviering van de ouderen soos in Renesse, de kerstnacht dienst op 24 december, de och tenddienst op eerste kerstdag, de oudej aarsbij eenkomst in de vorm van een vesperdienst en de samenkomst op nieuwjaarsmor gen. Goodijk raakt niet uitge blust. Eigenlijk vindt hij het jammer dat alle vieringen vóór Kerstmis al voorbij zijn. „Voor alleenstaanden wordt het dan plotseling stil na de dienst op kerstochtend." Emoties De bijeenkomst op oudejaars avond krijgt een geheel andere opzet dan voorgaande jaren. Goodijk juicht dat toe. „Voor heen werden in de dienst de overledenen in dat jaar binnen de gemeente herdacht. Dan ko men er emoties boven en mogen de mensen daarna de donkere avond in en wordt er korte tijd later feestelijk vuurwerk afge stoken. Ik ben nooit zo'n voor stander geweest van dat mo ment om te herdenken. We heb ben dat dit jaar gedaan op 23 no vember, de laatste zondag van het kerkelijk jaar voor het begin van de adventstijd. Toen was er ook daglicht toen de mensen daarna de kerk uitkwamen. Op oudejaarsavond volstaan we nu met een kleinschalige bijeen komst in de winterkerk in Noor dwelle." Actualiteit Goodijk verbindt zijn preken vrijwel altijd met de actualiteit. De ene vindt hij zelf beter ge lukt dan de andere, maar ge brek aan inspiratie is er eigen lijk nooit. Ook de druk van de deadline kan hij goed verdra gen. Hoewel hij zeer behendig is met de tekstverwerker en de he dendaagse digitale verworvenhe den, schrijft hij zijn preken nog met met vulpen. Vanachter zijn bureau in zijn werkkamer heeft hij zicht op de Jacobuskerk. Feedback op zijn preken krijgt hij wekelijks van een vaste groep kritische toe hoorders. Daar hecht hij waarde aan, maar veel belangrijker nog acht hij de mening van zijn vrouw Arienne van Westen. „Die hoor ik direct na de dienst. Zij kan goed luisteren en duide lijk weergeven hoe de preek is overgekomen." Hervormd predikant Piter Goodijk: „Bekende kerstliedjes die lekker in het gehoor liggen. Daar is behoefte aan." foto Dirk Jan Gjeltema door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De politie heeft in de kerstnacht een groot scheepse controle uitgevoerd in en rond Middelburg. Alle toe gangswegen tot de stad zijn afge zet tussen half elf en half één. De politie heeft honderden au to's en bestuurders gecontro leerd op wapens en drugs. Er is niets aangetroffen. De politie had het ook op andere plaatsen druk. De controle werd uitgevoerd in het kader van het project Veilig Uitgaan. De kerstnacht is tradi tioneel één van de drukste uit gaansavonden van het jaar. De cafés zijn die nacht ook langer open dan anders. Bij de controle werden vier automobilisten en een bromfietser bekeurd, onder meer voor rijden onder invloed, het rijden zonder rijbewijs en het negeren van een stopteken. In de binnenstad werden tiental len bekeuringen uitgedeeld. Een aantal mensen kreeg een bon voor openbare dronkenschap en voor het niet opvolgen van een politiebevel. Verder schreef de politie onder meer bekeuringen voor het drinken van alcohol op straat (zeven keer), wildplassen (zes keer), baldadigheid (twee keer) en parkeren op een gehan dicaptenparkeerplaats (vier keer). Een 31-jarige Middelburger werd op het Koorkerkhof aange houden vanwege baldadigheid. Hij had eerder op de avond al een boete gehad voor het omver schoppen van een fiets op de Markt. Later werd hij bekeurd nadat hij in de Lange Delft een prullenbak omtrapte. Bij het schrijven van de tweede bekeu ring gaf hij een valse naam op en probeerde hij ervandoor te gaan. Bij zijn aanhouding schop te hij twee agenten in het ge zicht. Toen de man zich bleef verzetten, gebruikten de agen ten pepperspray. De man is ver volgens naar Torentij d ge bracht. Op een camping ia! delburg werd rond kwart i één een 23-jarige Vlissingerj gehouden. Hij is door debetj der op heterdaad betrapt biji inbraak in de kantine. Den die verdacht wordt van q misdrijven, is naar de g nis gebracht. In Vlissingen werd een 25-jl- man aangehouden omdat hi! portier van een café had dreigd. De man was na et stootje uit de zaak geze kwart voor drie werd een li rige jongen aangehouden door een portier buiten kroeg was gezet. Hij was baldadig en verooia te overlast. Toen de portier'; buiten zette, maakte de mast trappende beweging naar agent die vlak bij de ing stond. GOES - Bij een aanrijding!) kruising van het Geldeloozi en de Westhaven dijk in G« woensdag een 70-jarige fit gewond geraakt. De man, afkomstig uit d meente Goes, reed op de We vendijk en kreeg geen voon van een 26-jarige automoli uit de gemeente Borsele. De fietser werd per ambuh overgebracht naar het zié huis in Goes, waar hij werd handeld aan schaafwonden zijn gezicht en benen. GOES - De vrije evangel! gemeente Goes houdt op zo: 4 januari een zangavond! Bethelkerk in Goes. Dit kt het thema: What/s in a c De samenzang wordt bei door Joke de Witte. De avoi gintom 18.30 uur. Bedroefd, maar dankbaar voor hetgeen zij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis dat op de leeftijd van bijna 89 jaar is bevrijd uit de moeite van haar ouderdom onze lieve moeder, oma en overoma MAATJE CORNELIA OSSEWAARDE sedert 5 oktober 1973 weduwe van Wisse Bosschaart 24-12-1914. f 23-12-2003 Bakkum: Co en Addy Bosschaart- Hubregtse Heiloo: William en Mariët Zoë, Loïs en Twan Zuid-JScharwoude: Lawrence en Ingena Bakkum: Andrew en Diana Woïphaartsdijk: Nelly en Frans van Damme- Bosschaart Oud-Sabbinge: Marjan en Chris 's-Heerenhpek: Jacqueline Goes, 23 december 2003 Verpleegunit "Randhof" Correspondentieadres: Papeweg 54 4471 BH Woïphaartsdijk Onze dank gaat uit naar de leiding en het personeel van de verpleegunit "Randhof", voor de liefdevolle verzorging van onze moeder. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op maandag 29 december om 13.00 uur in de Nicolauskerk te Woïphaartsdijk. Aansluitend zal om ca. 14.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Woïphaartsdijk. Na afloop van de plechtigheid bestaat gelegenheid tot condoleren in "De Brug", Oostkerkestraat 3. Voor ons toch nog onverwachts is overleden onze geliefde schoonzuster en tante M. C. BOSSCHAART-OSSEWAARDE Oud-Sabbinge: C. Bosschaart W. Bosschaart-Vleugel Rijssen: J. Bosschaart en verdere familie Ook in de toekomst genieten van de mooiste natuur Word nu lid van Natuurmonumenten voor slechts 18,50 per jaar. of kijk op www.natuurmonumenten.nl "Wie volharden zal tot het einde, zal zalig worden. Verdrietig omdat wij hem moeten missen, maar ook dankbaar voor zijn liefde aan ons allen, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve zorgzame vader, schoonvader, opa en "opa Lous" ADRIAAN LOUS weduwnaar van Pieternella Heijt in de leeftijd van 89 jaar. Zoutelande: Nel en Leen Minderhoud-Lous Janet, Teun, Max Anita en Thony, PimGijs Leonie Zoutelande: Jo en Wim Lievense-Lous Peter en Viola Judith en Jesse 4361 AX Westkapelle, 25 december 2003 d'Arke 20 Vader is thuis. Er is gelegenheid tot afscheid nemen zaterdag 27 december van 17.00-18.00 uur. De afscheidsdienst zal worden gehouden woensdag 31 december om 11.15 uur in de Ned. Hervormde Kerk, gevolgd door de begrafenis om 12.15 uur op de algemene begraafplaats te Westkapelle. Na de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in het Jeugdgebouw. Verdrietig zijn wij om het overlijden van mijn gelief de en altijd behulpzame zwager en onze oom ADRIAAN LOUS We wensen de kinderen en kleinkinderen veel sterk te toe. Westkapelle: J. Lous (in herinnering) N. Lous-Louwerse Nee en Lou Kees en Nel Piet (in herinnering) en Nel 25 december 2003 Heden bereikte ons het bericht dat is heengegaan onze geliefde oom ARJAAN LOUS Piet en Katrien Lous Jan en Jo Lous Neel en Jan Osté Henk en Nelly Lous Nelleke en Erich Melchior Wat geven we haar terug voor alles wat ze is kwijtgeraakt Geef om een oorlogskind Word nu lid van Unicef i en bel 0800 - 1133 www.unicef.nl kinderen eerst Met grote droefheid geven wij u kennis dat na een arbeidzaam en zorgzaam leven, door de Heere uit ons midden is weggenomen mijn geliefde man, onze lieve vader, groot- en overgrootvader PIETER VAN VELZEN in de leeftijd van 89 jaar. Sterke de Heere ons in dit grote verlies. Krabbendijke: J. van Velzen-Hoogerheide Krabbendijke: G. van Velzen j. C. van Velzen-Hout Cora en René Kees en Marijke Yerseke: M. S. Lindenberg-van Velzen J. P. Lindenberg Jacolien en Hans Conja en Leo Isabella en Patrick Elles en Olivier Mariëlle en Chiel Borssele: G. van Velzen en achterkleinkinderen 24 december 2003 Oostweg 35, 4413 BR Krabbendijke Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in het mortuarium van Nieulande, alwaar zaterdag 27 december van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid is om afscheid te nemen. Ingang mortuarium via de Nieulandestraat. De rouwdienst wordt D.V. maandag 29 december om 13.30 uur gehouden in één der zalen van de Gereformeerde Gemeente, J. W. Frisostraat 1 te Krabbendijke. Aansluitend zal om 14.30 uur de begrafenis plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Krabbendijke. Na de begrafenis is er in bovengenoemde zaal gele genheid tot condoleren. Geen bloemen. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben, dan verzoeken wij u deze adverten tie als zodanig te beschouwen. "Gij hebt mijn reizen en rusten bepaald" naar Psalm 139 vers 3 Hierbij geven wij u kennis van het overlijden van JACOMINA HEGBERG Zij heeft het leven intens geleefd en mocht de hoge leeftijd van 95 jaar bereiken. Middelburg, 2 augustus 1908 t Middelburg, 25 december 2003 Oostkapelle: Minie van Aartse-Steen Ton van Aartse Correspondentieadres: Magnolialaan 15 4356 JE Oostkapelle De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op maan dag 29 december a.s. om 16.00 uur in het cremato rium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Dat moet toch kunnen? Enkele uurtjes actief Voor de Nationale Collecte Hersenziekten Psy chische Zieklenl Bel ons nu. Alle beetjes helpen! Onze collecteweek is van 8 t/m 14 februari 2004 met als thema 'angststoornissen'. Meer informatie: www nfgv.nl en www,hersenstichting.nl Meld u aan als collectant of organisator: (030) 29711 97 MARCO Als tranen een trap konden bouwen en alle mooie herinneringen een brug dan klom ik nu de hemel in en nam ik jou mee terug Monique (0113)311 444 INFORMATIE PAKKET op aanvraag verkrijgbaar (GRATIS EN VRIJBLIJVEND)' - 'Wf:.g -g- ;j ig j U I TV A A R T Z 0 RG C E NT RUM Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 AJ Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder v www.uitvaartzorgcentrum.nl Je tweede ik is leuk. Je tweede ik doet de dingen waar je in je dagelijkse leven vaak niet aan toe komt. Dingen die je inspireren en voldoening geven. En je tweede ik laat zich graag uitdagen door iets nieuws. Benieuwd naar jouw tweede ik? Jb hoeft hem alleen maar te ontdekken. www.vrijwilligerswerki VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Zou hij een ander hebben? Bel of mail eens met Korrelatie. Wij geven informatie, hulp en deskundig advies. Korrelatie. Meer dan u denkt. Bel: 0900- 1 450 (lOctpm) of mail: vraag@korrelatie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 52