politiecontrole bij het JOP Mini-pupillen vechten om de bal Levende kerststal in Heinkenszand Muzikanten EMM vieren jubileum 13 Voord-Beveland bindt strijd aan met oudere jongeren in Wissenkerke iymposium over jekomst Tholen keert O AutoTrack.nl Kampeerboer verliest bij RvS hoger beroep Raad wil meer weten van molens Ongeval op Nieuwe Postweg Hogere straf voor kickbokser Steiger voor Bruse vissershaven Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 ifomiddag over ct volgen van utenvrij dieet zaterdag 27 december 2003 ïorJV Mieke van der Jagt 1SSENKERKE - De gemeente oord-Beveland gaat proberen ■overlast van oudere jongeren jWissenkerke in te perken met for politiecontrole en een af- aiting van het dreef je naar het HOLEN - De gemeente Tholen judtop dinsdag 13 januari een iiiisymposium over de toe- oiusivisie van Tholen. „der de naam Bestemming Holen is met bewoners en be- oghebbenden gepraat over de ekomst van Tholen. p'oasis daai*van is de toekomst- ie voor Tholen in 2025 offici- vastgesteld in april 2003. het minisymposium wil de aeente haar ei*varingen de er de brug, zoals het sympo- m gaat heten, duurt van 30 tot 16.30 uur en vindt iats in sport- en gemeen- lapscentrum Meulvliet in Tho- Een gesprek met de jongeren, op touw gezet door burgemeester C. van Liere, leverde bij de jon geren tot 18 jaar vruchtbare uit gangspunten op. De oudere jeugd, die al in auto's rijdt, kwam echter niet opdagen. En juist die groep geeft de meeste overlast. De jongere jeugd, die tot het ein de van de avond gebruik maakt van het JOP, was volgens een woordvoerder van de gemeente Noord-Beveland heel goed aan spreekbaar door op het eigen ge drag. Die jongeren doen ook niet zo veel fout. Ze maken weieens rommel, laten het liggen en roe pen ook weieens iets wat niet in goede aarde valt. Vanuit het ge meentebestuur kwam het sig naal dat er wel begrip is voor het feit dat de verveling en de lamlendigheid soms toeslaan. De gemeente heeft afgesproken dat de jeugd zeer binnenkort met voorstellen komt om iets leuks te ondernemen. De voor stellen zullen met de dorpsraad worden besproken. Het gesprek heeft ervoor gezorgd dat het ge meentebestuur een betere rela tie met de jongere jeugd heeft kunnen vestigen. Oudere jeugd Het was de bedoeling op dezelf de manier met de oudere jeugd in gesprek te raken, maar die groep liet het afweten. Daar door kon er niet gesproken wor den over de auto's die de hele avond en tot diep in de nacht met ronkende, stinkende motors en luidsprekers vol aan, de buurtbewoners uit hun slaap houden. Onder de jongere jeugd leeft ook wel wat aversie tegen de oudere groep. Zodra de oudere jeugd oprukt naar het JOP, moe ten de jongeren het veld ruimen. De gemeente wil de oplossing nu zoeken in een paaltje, dat met een steutel kan worden om geklapt. Mensen wier erf via het dreefje toegankelijk is, krijgen een steutel. Auto's kunnen op die manier niet meer bij het JOP komen. Herrie Om nachtelijke herrie, vernielin gen en andere overlast in de kiem te smoren, wil de burge meester de politie vragen meer te surveilleren bij het JOP op tij den dat de boosdoeners zich ple gen te misdragen. I? IES - De Nederlandse Coelia- Vereniging houdt op zater- 31 januari een informatie dag in wijkgebouw de Pit in duurt van 14.00 tot 10 uur, en behandeld het vol- van een glutenvrij dieet en is wat daarbij komt kijken, de middag is een bakinstruc- s aanwezig om informatie te en over het bereiden van pro- tien zonder gluten. Gluten een eiwitfractie die in alco- oplost. IES - Muziekvereniging phonia en brassband Excel- r geven op zondag 11 januari inieuwjaarsconcert in Sport- it Zeeland in Goes. muziekstukken van de Kloe- gse brassband en de slagwerk- plü lep. het jeugdorkest en het ;kai ifareorkest van het Goese phonia zorgen voor een geva- programma. Het concert Sint om 12.00 uur. door Freek Janssen GOES - Dominic (5) staat een beetje onbeholpen op het veld. Een paar teamgenootjes vechten dapper om de bal, maar het jo chie lijkt zich niet zo goed raad te weten met de situatie. Dat is niet zo vreemd, zegt zijn vader H. Bosschaart: „Het is zijn allereerste wedstrijd. Hij is gewend om de bal over te spe len, zoals we dat thuis ook altijd doen." De kleuter is één van de mi ni-pupillen (één categorie jon ger dan de F-jes) die namens Kloetinge meedoet aan het jeugdzaalvoetbaltoemooi in Sportpunt Zeeland in Goes. Woensdag was de eerste speel dag: vandaag, maandag, dins dag en woensdag wordt het jaar lijkse voetbaltoernooitje voort gezet. Er zijn teams in leeftijdscatego rieën van 5 jaar (de mini-pupil len) tot 18 jaar (de A-junioren). Eigenlijk zou Dominic nog niet meedoen, maar hij werd ge waagd omdat ze bij Kloetinge te weinig mini-pupillen konden optrommelen. „Hij is nog maar net op voetbal len gegaan. Dit is de allereerste keer dat hij in actie komt, hij heeft zelfs nog nooit een trai ning meegemaakt", zegt zijn va der. Hét juiste tenue was nog niet in huis. „Hij draagt nu sok ken van SSV'65, een Feye- noord-broekje en een shirt van Kloetinge." Bosschaart is samen met het 3-jarige broertje van Dominic gekomen om zijn zoon aan te moedigen. Dat heeft nog niet het gewenste effect: zijn team staat met 6-0 achter tegen Apol lo uit 's-Gravenpolder. „De vorige wedstrijd verloren ze ook al met 6-1. Maar of ze nou winnen of verliezen, dat maakt helemaal niks uit", vindt Bosschaart. „Die kinderen heb ben het hartstikke naar hun zin, dat is het belangrijkste." Het waren wel spannende tijden voor Dominic: „Gisteravond was hij een beetje zenuwachtig. Hij moest huilen en kon niet sla pen. Maar toen hij vanochtend opstond had hij er alweer veel zin in." Fanatiek Er wordt thuis heel wat afge- voetbald: samen met zijn broer tje op het voetbalveldje, of soms zelfs binnenshuis. „Ja, dan gaat wel eens iets kapot in de huiska mer. Pas nog sneuvelde er een glazen vaas. Maar hij is zó fana tiek, het is gewoon fantastisch om te zien." Het tafereel op het veld onder tussen lijkt al aardig op het typi sche F-jesvoetbal. Alle speler tjes staan op een kluitje, totdat iemand een hens tegen de bal geeft. In de richting van het doel van de tegenstander, met een beetje geluk. Na een paar caramboolbewegin- gen gaat de bal nog een keer in het doel van Kloetinge: 7-0. Het kan Dominic allemaal niet sche len. Zaterdag doet hij graag wéér mee. door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - Een tradi tie van bijna achthonderd jaar werd gisteren in Heinkenszand in ere gehouden. Met een leven de kerststal werd in de Blasius- kerk het verhaal van de geboor te van Jezus voor kinderen aan schouwelijk gemaakt. De geschiedenis van de levende kerststal gaat terug tot 1223, het jaar waarin Franciscus van Assisi 's nachts in een grot in het Italiaanse Greccio het kerst verhaal met levende figuren liet uitbeelden. Op die manier wilde hij ook het ongeletterde publiek erbij betrekken. De rooms-katholie- ke parochie in Heinkenszand zet de traditie al vele jaren voort. Vele gezinnen met jonge kinde ren kwamen gisteren naar de kerk om de vertelling bij te wo nen. Baby Het kerstevangelie werd com pleet uitgebeeld, inclusief een echte baby, herders met scha pen en drie koningen die goud, wierook en mirre kwamen brengen aan de pasgeborene. Uiteraard werden ook de be kende kerstliedjes gezongen. Nadat het verhaal was voorge lezen, konden de kinderen de le vende kerststal van dichtbij be kijken. De levende kerststal in de Blasiuskerk in Heinkenszand. foto Dirk-Jan Gjeltema (advertentie) Ook om te vergelijken kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland door Ron Maqnée DEN HAAG - Ex-veehouder en minicampinguitbater L. Wattel heeft het hoger beroep verloren dat hij tegen de gemeente Veere bij de Raad van State had aange spannen. Hij betwiste de kampeervergun- ning van camping De Hermitage aan de Groenweg in Oostkapel- le. Het oordeel van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State komt erop neer dat Wattel te ver weg woont van de camping om bezwaar te ma ken. Bij het besluit citeert de raad uit de Algemene wet Be stuursrecht. In deze wet staat HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele wil eerst het naadje van de kous weten, voordat er een beslis sing wordt genomen over windmolens langs de Berhard- weg. Het college voelt wel voor die windmolens in het Sloege- biecl maar wilde de raad daarover nog tijdens de januari vergadering, op de achtste, raadplegen. Het raadspraesi- dium heeft het voorstel echter niet willen agenderen. Eerst komt er een informele raadsvergadering waarin de raad zich laat informeren over de voors en tegens van de molens en de standpunten van verschillende partijen. De vergadering wordt gehouden op donderdag 15 januari om 20.00 uur in de raadsboerderij. THOLEN - Een auto raakte woensdagochtend zwaar be schadigd na een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. De bestuurder zelf bleef ongedeerd. De 29-jarige vrouw reed over de Nieuwe Postweg, uit de richting van Poort vliet. Even voorbij de kruising met de Nieuwelandseweg verloor ze de macht over het stuur. De auto reed daardoor in de sloot die rechts naast de weg ligt. DEN HAAG/GOES- Een 22-jarige kickbokser uit Goes die eerder van de Middelburgse rechtbank vier maanden celstraf kreeg opgelegd omdat hij zeer gewelddadig te keer zou zijn gegaan op de Goese kermis, heeft in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof strafverzwaring gekre gen. Het hof legde hem negen maanden celstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk op alsmede een leerstraf. Het openbaar ministerie had de verdachte opnieuw voor de rechter gesleept. De verdachte liet gisteren verstek gaan tijdens de behan deling van het beroep twee weken geleden. Hofaanklager mr. J. Wittop Koning eiste toen acht maanden cel. De Goe- senaar zou een slachtoffer op tweede kerstdag in disco theek El Toro aan de Oude Vismarkt in Goes op z'n broek hebben gespuugd. Toen het slachtoffer vroeg waar dat voor nodig was, kreeg hij een glas in zijn gezicht kapot ge drukt. Hierbij werd het oog van het slachtoffer op een haar na geraakt. BRUINISSE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil in de oude vissershaven van Bruinisse een nieuwe aanlegstei ger plaatsen. Het pontje Anna Jacobapolder-Zijpe, sche pen met sportvissers en de bruine vloot moeten hiermee een goede afmeerplaats in het centrum van het vissers dorp krijgen. De steiger kost 40.000 euro. De helft hiervan kan mogelijk met een Europese subsidie worden betaald. Volgens het college moet deze subsi die-aanvraag uiterlijk in januari in Brussel worden inge diend. Ook wordt nog met de Stichting Recreatietoervaart Ne derland (SRN) onderhandeld over een subsidie. De ge meenteraad moet eind januari nog toestemming geven voor de komst van de aanlegsteiger met loopbrug. door Mieke van der Jaqt KORTGENE - De Koninklijke Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) in Kortge- ne bereikt volgend jaar de eer biedwaardige leeftijd van 125 jaar. Alle reden voor feest, dus, en daarvoor heeft het bestuur al een heel programma klaar. Om al aan het begin van het ju bileumjaar de toon te zetten, heeft de jubileumcommissie za- tei'dag 3 januari een concert ge pland. Een jubileumconcert na tuurlijk, te vieren in de Pompwe- ije in Kortgene. In maart is de hervormde kerk het decor voor een concert door de Zeeuwse Koorschool en het rooms katholieke Mannenkoor Sint Caecilia uit Goes. Een bijzonder experiment wordt de bugelmasterclass op 3 april. Ad Welleman, trompettist bij het Nederlands Blazersen semble, het Schönberg-ensem- ble en het Nederlands Philhar- monisch Orkest, komt de master class leiden maar ook blazers van andere niveaus kunnen tij dens de bugel/trompetdag veel leren en veel plezier hebben. Koninginnedag heeft EMM nog nooit overgeslagen maar dit jaar zal in het voorjaar ook een jubi leumboekje verschijnen. Daarin zal ook het programma worden opgenomen van het jubi- leumweekeinde dat 11, 12 en 13 juni wordt gehouden. Daaraan werken in ieder geval het jeugd- circus Hogerop en het Schelde- loodsenkoor mee. EMM wordt tenslotte het stra lende middelpunt van een dorps feest op 25 september. Colle ga-muziekverenigingen en Ons Boerengoed komen dan een bij drage leveren. In de week daaraan vooraf gaand is er een tentoonstelling met fotös en andere zaken die de bewogen geschiedenis van EMM in beeld brengen. (Advertentie) voorletters: noteert u mij voor eei proefabonnement van m/v 5 weken voor 14,50. straat: nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: dat iemand ook echt een per soonlijk belang' moet hebben dat anderen niet hebben. Over Wattel schrijft de raad: „Hij heeft vanuit zijn woning geen zich op het perceel waarvoor de vergunning is verleend. Boven dien is hij niet in een zodanig di rect nabijheid daarvan woonach tig dat hij op die grond als een belanghebbende kan worden be schouwd", aldus de Raad van State. e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aai 8"711688"555547 noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19,45). :per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) ïrdag 1 januari 19.30 uur vrijdag 2 januari 19.30 uur lialerdag 3 januari 19.30 uur ?ALPH VAN RAAT, piano RN5T GLERUM JAZZTRIO CONCERT FOR TWO icertspecial in de tuincontainer Toegang 10 per avond (advertentie) IIEUWJAAptSCONCERT J loveniersdo^Ben Mgddellburg foto Willem Mieras Mini-pupillen doen mee aan het jeugdzaalvoetbaltoemooi in Sportpunt Zeeland in Goes. Ste kans om alle 100 portretten 'kaar te zien voor ze naar hun ,er foitieve bestemming verhuizen iöe 10 deelnemende verzorgings- er\! hjizen. Achting Kunstuitleen Zeeland Balans 17 Middelburg 22 december '03-15 januari '04 ma. t/m vrij. 13.00 -17.00 u. 1e kerstdag en 1 januari gesloten 2e kerstdag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49