(3 VVD heeft twijfels over hangplek ledereen kan diabetes krijgen Beperking Hof wil meer horen na dodelijk verkeersongeval Kerstman voert actie tegen inhaalverbod Woontrend Zeeland 2E KERSTDAG GEOPEND 2 JANUARI GEOPEND Kerstvieringei in basiliek Huls Kerstoptreden 0 j Diabetes Fonds ZATERDAG 27 DECEMBER Terneuzense fractie vraagt zich af wat nut ontmoetingsplaatsen is Werkelijkheid Meldposten in Sluis tijdens jaarwisseling Francis Levoy en Dallas in Axel Party festijn Geef lucht, geef leven «Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. UW WOONWENSEN WORDEN OOK IN 2004 WEER WERKELIJKHEID BIJ WOONTREND ZEELAND! VAN 12.00 TOT 17.00 UUR VAN 09.00 TOT 17.30 UUR door Katja Logtenberg DEN HAAG - Het Haagse ge rechtshof is gisteren niet tot een beslissing kunnen komen in de zaak tegen een 24-jarige man uit Koewacht die ervan wordt verdacht een dodelijk verkeers ongeval aan de Leliendaalse- weg even buiten Koewacht te hebben veroorzaakt. Het hof kwam tot de slotsom dat het noodzakelijk is om meer getui gen te horen om tot een beslis sing te kunnen komen. De rechtszaak wordt voortgezet op 9 januari. Een 44-jarige man uit Middel burg kwam in mei 2 001 op tragi sche wijze om het leven toen zijn auto werd geplet door een acht tien ton wegende shredder die los was geraakt van de tractor waar de verdachte in reed. De transportband van die lood zware versnipperaar bleek niet goed te zijn bevestigd aan de tractor. Bovendien had de verdachte tussen de 35 en 45 kilometer per uur gereden, terwijl de wettelij ke toegestane snelheid voor hem 25 kilometer per uur was en hij eerder al zou hebben gemerkt dat het gevaarte aan het zwab beren was. In eerste instantie was het open baar ministerie (OM) in Middel burg dan ook van mening dat het aan de schuld van de man was te wijten dat het dodelijke ongeval had plaatsgevonden. Het OM eiste destijds een werk straf van 240 uur, zes maanden voorwaardelijke gevangenis straf en de ontzegging van de rijbevoegdheid voor een perio de van achttien maanden. De rechtbank in Middelburg achtte echter niet bewezen dat de ver dachte schuld had aan het dode lijke ongeval, maar slechts dat hij de wet had overtreden door het verkeer in gevaar te bren gen. De trekkerchauffeur uit Koewacht kreeg een werkstraf van tachtig uur opgelegd en een rijontzegging van acht maan den waarvan vier maanden voorwaardelijk. Voor deze over treding is die straf naar verhou ding erg hoog. De loodzware versmppeJ*110' was handmatig vastgei^ £?oek De grote vraag twee weken^ i!g.ü\ den was of dat nu aan de^ ^Ps' dachte was te wijten of aajf monteur die meereed. Hok j-g. 1E klager mr. J. Wittop Koning evenals de rechtbank in Oost instantie van mening dat&; sgfav gische dood van het slachto ^2R niet aan de schuld van de- $-i: dachte was te wijten. Vol: Ëj' hem mocht de chauffeur eri-, j'dei» uit gaan dat de transport^ in goed was bevestigd doo: monteur. De hofaanMagerj; een werkstraf van zestig uic sfira was van mening dat de vertj tó21 te zijn rij bewijs voor acht nu den, waarvan vier maas voorwaardelijk zou mi leveren. HULST - In de Willibrordos felir siliek in Hulst worden t j3^ avond twee kerstvieringen ia houden. ftn* 1 Pastoraal werker C. gaat om 19.00 uur voorin gezinsviering, waarin het; ri1 derkoor De Walnoten onder) ding van Marina Stock l!(3t kerstliederen zingt. Het kicc ssio koor wordt begeleid doordj kil gen begeleidingsgroep. Pater W. Poppe is om 22.00 voorganger in de nachtmis Kerstmis. De Cantorij derB jjj liek zingt onder leiding vanc gent Anton de Kort onderra de vaste gezangen uit rallmesse in F van AntonBni! n.' ner. jjc Het orgel wordt bespeeld di organist Jo Ivens. Twintig: nuten voor aanvang vac dienst zingt het koor kerstfe Li- ren uit Duitsland en Engelri GROEDE - Adri Oostoi geeft tweede kerstdag ziapar- lijkse kerstvoorstelling aja huistheater De Twee Des in Groede.Het optreden begra 1 20.30 uur. NIERSTICHTING sterke groei aantal patiënten Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes be staat nog steeds. Het probleem neemt jaarlijks zelfs toe, onze jubileum- wens luidt daarom: de groei van het aantal diabetespa tiënten moet vanaf nu afne men. Helpt u? Tip: check uw kans op diabetes. Dat kan via www.langzalje leven.nl. Deelnemers ma ken kans op een jubileum verrassing! U vindt daar info over diabetes en praktische Leef-Langer-Adviezen. Verontrustende feiten Nederland telt minstens 850.000 mensen met diabe tes; daarvan weten ruim 400.000 niet dat zij diabetes hebben. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. De ver wachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 55,7% is toegenomen. Een sluipmoordenaar Check uw kans op diabetes. ledereen kan diabetes krij gen. Gemiddeld wordt dia betes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als nieraandoe ningen, slechtziendheid en been- en voetamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uiteindelijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Diabetes de wereld uit ledereen kan diabetes krij gen. Een gift aan het Diabe tes Fonds is daarom ook een investering in de gezond heid van uzelf. Helpt u? De groei van het aantal patiënten moet afne men. Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Ceef aan diabetes en geef om jezelf Giro 5766 GEOPEND VAN 10.00 TOT 17.00 UUR woensdag 24 december 2003 Woon Wensen Worden Nationaal Epilepsie Fonds Word donateur giro 222111 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense WD-fractie zet grote vraagte kens bij het nut van hangplek ken voor jongeren. De fractie wil de hangplekken tijdens de februarivergadering van de commissie Samenleving ter dis cussie stellen. SLUIS - De gemeente Sluis richt tijdens de jaarwisseling in meerdere kernen meldposten in om langdurige elektriciteits- en telefoonstoringen voor te zijn. Bij een langdurige stroomsto ring of bij telefoonuitval komt het doorgeven van 112-meldin- genen 0900-oproepen in gevaar. Op grond van eerdere ervarin gen en met de recente stroom- storingenin het achterhoofd zocht de gemeente naar alterna tieve mogelijkheden om de be reikbaarheid van de hulpdien sten te waarborgen. In een meldpost neemt de brandweer zitting om meldingen aan te ne men en voor verdere afhande ling te zorgen. In Aardenburg, Breskens, Cadzand, Oostburg, Schoondijke, Sluis en IJzendij- ke is de meldpost te vinden in de brandweerkazerne. In Eede, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Re- tranchement, Sint Kruis en Wa- teiiandkerkje fungeren de dorpshuizen als meldpunten. Inwoners van Groede en Zuid- zande kunnen terecht in de plaatselijke multifunctionele centra. AXEL - De Zeeuws-Vlaamse popband Dallas en singer/song writer Francis Levoy geven za terdag een concert in het Axelse café De Pieper. Beide acts bren gen een akoestisch concert ten gehore. Het dubbeloptreden be gint om 22.00 uur. Aanleiding is de situatie rond de afgelopen zomer in Koewacht gerealiseerde jongeren ontmoe tingsplaats (JOP) aan de Berlae- restraat. Volgens VVD-raadslid W. Broekhuysen bevindt de hangplek zich nu al in een 'zeer desolate' toestand. „Er ligt al lerlei afval, er is een tafel ver nield, ruiten van het bushokje zijn kapot. Kortom, het is er een grote bende." In zijn voorstel om de hangplek ken op de commissie-agenda te zetten komt Broekhuysen tot de slotsom dat het beoogde effect niet is bereikt. „Een deel van de jeugd verzamelt weer aan 't Hoekske en er wordt, nu de brede school bijna klaar is, weer gehangen achter de school. De ze plaats dreigt weer een even berucht karakter te krijgen als voorheen." Broekhuysen wijst op de eerdere slechte ervaringen in Hoek en Axel. In Axel werd op een ter rein aan de Zuidsingel een con tainer geplaatst waar de jonge ren konden samenkomen. De voorziening werd aanvankelijk nauwelijks gebruikt. Later werd het een bende, met als dieptepunt het in brand steken van de container. De VVD vraagt zich af of de ge meente de plannen voor andere hangplekken wel moet doorzet ten. „Het jammere is, hoe goed ook bedoeld, het beleid werkt niet", stelt Broekhuysen. „En als je vaststelt dat die hangplek ken niet aan de doelstellingen beantwoorden, dan moet het beleid maar eens geëvalueerd worden. Dan moeten we met z'n allen bekijken of we wel op de goede weg zitten. Zijn er mis schien andere mogelijkheden om het beoogde doel te berei ken?" KLOOSTERZANDE - Bar Dis co Love in Kloosterzande pre senteert zaterdag de party 'Het feestcafé on tour'. Dit nieuwste partyfestijn van Nederland komt als eerste naar Kloosterzande. Vanaf 21.30 uur treedt dj Wooly op. Actievoerders rijden in een stoet over de N255. Ze zijn tegen het plan om een dubbele, ondoorbroken streep op de weg te trekken. foto Willem Mieras door Freek Janssen KAMPERLAND - Het verkeer op de Noord- Bevelandse Oost-Westweg werd gisteren even opgehouden door een langzaam rij dende, hoogbejaarde man. De boosdoener was de kerstman, rijdend in een Porsche. Hij voerde actie tegen het voornemen van de provincie om over de hele weg - van Kam perland tot Kats - een dubbele, ondoorbro ken streep te trekken. Verkleed als kerstman was R. Faasse, lid van het actiecomité Houd Noord-Beveland Gezellig. Dat is een protestgroepje tegen de plannen voor een inhaalverbod op de N255. „We vinden het een beetje betuttelend", zegt Faasse. „Er zijn inderdaad stukken waar je beter niet kan inhalen, maar op veel plaatsen kan het hartstikke goed. Tussen Geersdijk en Wissenkerke kun je zelfs 2,1 kilometer ver kijken. De provincie is een beetje doorgeschoten door op het hele tra ject een inhaalverbod te willen invoeren." Het stoort de Noord-Bevelanders vooral dat het plan gedeeltelijk al is uitgevoerd, terwijl een bezwaarprocedure nog loopt. „Van Banjaard tot aan de afslag Kortgene is er al een dubbele streep getrokken, dat betekent dat het besluit gewoon al is genomen. We hebben al zo'n zestig bezwaarschriften ver zameld, die we allemaal opsturen naar de provincie." Gedeputeerde Staten stellen dat het een landelijke richtlijn is om op eenbaanswegen waar honderd kilometer per uur mag wor den gereden, een dubbele streep te trekken. Volgens W. Besems, initiatiefnemer van de actiegroep, hoeft dat niks te betekenen: „Richtlijnen zijn géén voorschriften. Er wordt gezegd dat er op de Oost-Westweg re gelmatig ernstige frontale ongevallen ge beuren, als gevolg van onvoldoende zicht bij inhalen. Dat is categorisch niet waar. In 2002 is er wel een dodelijk ongeval geweest, maar dat kwam doordat de bestuurder on wel was geworden. Daarvóór is er een lange tijd niets gebeurd." De ludieke actie begon bij de jachthaven in Kamperland. Ongeveer vijftien auto's met. actievoerders reden in een stoet achter de verklede Faasse aan, met zo'n vijftig kilo meter per uur. Het leidde niet tot een ver keerschaos: op het drukste moment, toen de rits bij Kortgene de weg afging, waren er slechts zo'n tien automobilisten bijgeko men. weetuhetalvanelkaar.nl NIERDONOR JA/NEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 76