Gissingen koopt Scheldeterrein V2PRIJS Gimbrère Cheque voor monumentale boerderij De Cypressenhof wint jaarlijkse korfbaltoernooi Groot deel 13 Vlissingen stelt regels op voor plakken affiches Q zeeuwse almanak Onbezorgd anaf2006 woningbouw op locatie scheepsbouwer Horeca Walcheren Brandweer controleert versieringen 0800 - 0231 231 (GRATIS) ondleiding »or Manteling WALCHEREN door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De restaurants op Walcheren merken weinig van de economische crisis. Tij dens de kerstdagen schuiven de gasten massaal aan voor de wildbouillon en de hertenbief stuk. Vooral eerste kerstdag wordt een topdag in de restau rants. „De brunch op eerste kerstdag is al aardig volgeboekt", zegt Jaco Duvekot van de Westkaap in Westkapelle. „Het diner 's avonds zit echt bommetje vol. Tweede kerstdag is, op twee ta feltjes na, eigenlijk ook vol." En dat is tegen de verwachting in, geeft hij toe. „Het valt mee. We hadden de menu's iets goedko per gemaakt om het toch iets aantrekkelijker te maken, maar er heeft zelfs bijna niemand naar de prijs gevraagd." „Het is al tien jaar druk tijdens de kerstdagen", zegt Jan de Pree, kok en eigenaar van De Eetkamer in Middelburg. Daar verandert de economische crisis niets aan. Ook bij Solskin in Vlissingen is het traditioneel vol, vertelt eigenaar Flemming Bleijenberg. „We zitten al een maand volgeboekt. We hebben een grote kring van vaste gas ten. Het is bij ons net zo druk als anders." Bij de Campveerse To ren in Veere ook. Daar is het op tweede kerstdag wat rustiger, maar ook dat wijkt niet af van andere jaren. Druppelsgewijs Antonio Guarde de Beus van De Heeren van Sint Jan in Middel burg merkt wel verschil met vo rig jaar. „Het is vreemd gegaan. Eerste kerstdag was al drie maanden van tevoren vol. Tweede kerstdag ging heel druppelsgewijs. De voorgaande jaren waren we twee of drie we ken voor de kerst op tweede kerstdag ook al vol." André Pic- card, mede-eigenaar van het ge lijknamige restaurant in Vlis singen, merkt wel dat gasten dit jaar wat prijsbewuster zijn. Ze reserveren vaker 'voor de brunch. „Die is toch wat aan trekkelijker geprijsd dan het di ner van zeven gangen. Maar over de hele dag genomen, merk ik geen verschil met vorig jaar. Ik ben ervan overtuigd dat de paar plaatsen die over zijn, ook nog wel vol komen. We zijn iede re dag nog gebeld. Dat was de afgelopen jaren wel minder. Toen reserveerden mensen eer der." Peper en Zout in Middelburg is dit jaar voor het eerst open. De eigenaars hadden dan ook geen idee wat ze moesten verwach ten. „Het is druk", vertelt Ma- non Adriaanse-van Westen. Eerste kerstdag is vol, op twee de kerstdag hebben we nog maar een paar tafeltjes vrij." Ze denkt dat ze hun succes te dan ken hebben aan het vriendelijk geprijsde menu. En aan het feit dat de halve Middelburgse ho reca de deuren tijdens de kerst dagen gesloten houdt. „De Vriendschap is bijvoorbeeld dicht. En daar kunnen toch al snel honderd mensen zitten." Een medewerkster van De Vriendschap bevestigt haar ver haal. „We zijn het hele jaar door zeven dagen per week open. Er is besloten dat de kerstdagen voor de familie zijn." Advertentie WINTERCOLLECTIE IANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Ab van der Sluis VLISSINGEN - B en W van Vlissingen hebben duidelijke regels vastgesteld voor het plakken van verkiezingsaffi ches van politieke partijen. Het college is op het idee ge komen na de vorige verkie zingscampagne. Toen wer den ook affiches geplakt op plaatsen waar dat niet is toe gestaan. De gemeente Vlissingen heeft al tien jaar een zogehe ten 'plakbeleid'. Het is bij voorbeeld verboden om op gebouwen te verven, te krfes- sen of te plakken. B en W kunnen wel aanplakborden aanwijzen voor het aanbren gen van allerlei vormen van meningsuitingen en bekend makingen. De bekendste daarvan zijn de zogenoemde driehoeksborden (zuilen). Niet-commerciële instellin gen mogen daarop allerlei mededelingen plakken van lokale aard. De zuilen zijn geplaatst om 'wildplakken' te voorkomen. Bij verkiezingen plaatst de gemeente Vlissingen tijdelij ke aanplakborden. Politieke partijen mogen daarop hun affiches plakken. Het college en de gemeenteraad hebben daarover stilzwijgende af spraken gemaakt, maar die stonden nooit zwart op wit. In strijd met die afspraken werden vorig jaar toch affi ches geplakt op plaatsen, waar dat niet is toegestaan. De gemeente heeft die aan plakbiljetten op kosten van de bewuste politieke partijen weggehaald. Het college heeft nu de Alge mene Plaatselijke Verorde ning gewijzigd. Daarin is duidelijk komen vast te staan dat politieke partijen hun af fiches. alleen mogen plakken op de door de gemeente ge plaatste aanplakborden. De affiches mogen alleen ge plakt worden op het vak dat correspondeert met het aan die partij toegekende lijst- nummer. Op andere borden is aanplakken verboden. Ge beurt dat toch, dan worden de affiches weggehaald. De kosten van het verwijderen worden verhaald op de poli tieke partij die de posters heeft geplakt. Advertentie Henk en Mirjam kennen NIERDONOR elkaar door en door. JA/NEE Toch weten ze iets niet van elkaar. weetuhetalvanelkaar.nl NIERSTICHTING Hij had wat twijfel, die Ter- neuzenaar. Zijn bergruimte is verre van groot, maar de wekelijkse bezorging van fol dermateriaal nam in de afge lopen maand immense vor men aan. Dus laat die blauwe papier container dan toch maar aanrukken, dacht hij. Had hij het maar niet gedaan. Begin deze week duwde de bezorger van al het reclame drukwerk hem namelijk een kaartje in de hand met de tekst: 'Uw bezorger wenst u een onbezorgd nieuw jaar'. woensdag 24 december 2003 SSINGEN - De gemeente /„gen koopt voor ruim 34 oen euro het terrein van de inklijke Scheldegroep 3) in de binnenstad van singen. Op het terrein zullen tomende vijftien jaar 1100 ingen verrijzen. Voor de to- ontwikkeling van het ge- inclusief sloop en sane- is bijna 100 miljoen euro den naar verwachting over vijf tien jaar opgeleverd, calculeer de De Keijzer gisteren. Wellicht is er nog plaats voor enkele ste delijke voorzieningen, zoals bij voorbeeld een hotel. Eventuele ondernemers hiervoor hebben zich nog niet gemeld, meldde De Keijzer. Belangrijk voor Vlissingen is dat met de aankoop van het KSG-terrein er ook ruimte is voor een tweede binnenstad ontsluiting. Doordat binnen stadbewoners nu slechts één mogelijkheid hebben om de stad te verlaten, is op drukke dagen niet alleen sprake van verkeers drukte, maar ook van een ver hoogd veiligheidsrisico. Een van de laatste drempels voor woningbouw betroffen de zogeheten risicocontouren. Dit zijn afgebakende gebieden waarin niet gebouwd mag wor den omdat er een verhoogd vei ligheidsrisico is van langsva rende schepen. Afgelopen vrijdag is bekendgeworden dat er maatregelen genomen wor den zodat deze risicocontouren niet langer meer de woning bouw in het gebied in de weg staan. Voor saneringskosten van het terrein draait de gemeente op. Het KSG-terrein zal voor het grootste deel wórden afgedekt met een zogeheten leeflaag. Op bepaalde plekken moet het ter rein worden afgegraven. Ook zal asbest van het terrein wor den verwijderd. Het terrein wordt in drie fasen overgedragen. De eerste tien hectaren, direct ten zuiden van de Paul Krügerstraat en ten oos ten van de Van Dishoeckstraat, worden uiterlijk december 2005 overgedragen. De tweede fase betreffen de twaalf hectaren aan de zuidzijde van de Dokha ven. De overdracht van dit deel vindt uiterlijk december 2006 plaats. De derde en laatste fase van ruim acht hectare, aan de noordzijde van de Dokhaven (omgeving machinefabriek), wordt uiterlijk december 2007 afgerond. lig. antwoordelijk wethouders poppe-de Looff en C. de Keij- •van Vlissingen maakten het uws gisteren bekend. Het 31 •laren tellende terrein ver- lt van eigenaar voor een be- 3gvan 34 miljoen euro. Daar- sst is er met de sloop van een alal bedrijfsgebouwen nog is zes miljoen euro gemoeid. or de ontwikkeling van het bied, inclusief saneringskos- j.is nog eens 59 miljoen euro lig.Hiermee komen de totale üenop bijna 100 miljoen eu- Infebruari van dit jaar heeft minister van VROM een be is toegekend van ruim zeven Ipen euro voor de ontwikke- gvan het gebied, ihet project te financieren, aveert de gemeente Vlissin- ide komende jaren jaarlijks ibedrag van 1,6 miljoen euro teen minimum van vijftien een maximum van twintig singen koopt en sloopt niet [volledige KSG-terrein. Op tdeel dat gevestigd is op Het Isnd blijft de scheepsbouwer lief. Hier worden onder meer hlen gebouwd. Ook het ofdkantoor op het terrein ijll in handen van KSG. De meente is van plan de timmer- r.ek en een karakteristieke sate laten staan. Over de be ding van fabriek en kraan rdt nog nagedacht, thügebied komen voorname- jk woningen, in totaal 1100 miiWaarschijnlijk beginnen Ie teste werkzaamheden in lOKDe laatste woningen wor- Na een uitleg van spelregels, gaat de wedstrijd van start. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De stads gewestelijke brandweer aal horecabedrijven in singen de komende extra controleren op brandveilige versierin gen, Het is bijvoorbeeld terboden om echte kerst- kimen neer te zetten. De plafonds mogen wel ver eerd worden, zolang de gebruikte materialen naar onbrandbaar zijn. h overleg en in samen werking met de stadsge westelijke brandweer leeft de gemeente Vlissin- een hel,e reeks 'oorschriften opgesteld, waaraan horeca-onder- nemers zich moeten hou- i. Versieringen mogen bijvoorbeeld niet in aan raking komen met ver lichting of .andere warm wordende apparaten. Eigenaresse mevrouw Berkhemer, aannemer Davidse en bestuursleden Asselbergs en De Jonge van de Stichting Bouwcultuurfonds (vlnr) bekijken de gebreken aan de boer derij. foto Ruben Oreel door Ron Magnee OOSTKAPELLE - De Stichting Bouwcultuurfonds heeft in samenwerking met de Boerderijenstichting Zeeland besloten de restauratie van de monumentale boerderij Klein Berkenbosch in Oostkapelle te onder steunen. Gisteren werd een cheque van 25.000 euro aan de eigenaars van de boerderij overhandigd. Klein Berkenbosch ligt aan de Duinbeekseweg even buiten Oostkapelle. De boerderij uit 1691 ligt aan de rand van natuurmonument De Manteling. EQein Ber kenbosch is in het verleden niet alleen als hovenierswo ning, maar ook als oranjerie gebruikt om te dienen als leverancier van groente en bloemen voor de oude bui tenplaatsen Duinbeek en Berkenbosch. Al drie jaar werkt het echtpaar Berkhemer aan de res tauratie van hun monumentale boerderij. Gedurende de werkzaamheden zijn de Berkhemers al op tal van leuke details gestuit. Zo heeft oud-bewoner Paulus Kesteloo in 18 3 5 een prachtig schip in het houtwerk van de boerderij gekrast. Even verderop heeft een andere oud-bewoner, K. Arents, in 1741 zijn naam in het hout vereeuwigd. Het tweetal verwacht nog een j aar met restauratie bezig te zijn. Niet alleen trekken de Berkhemers dan in de wo ning, ook zal de dorsvloer enkele keren per jaar openge steld worden voor het publiek. Gedacht wordt aan niet- commerciële bijeenkomsten als lezingen over Zeeuwse cultuur en klederdracht. ftTKAPELLE - In het kader i de tentoonstelling 'Reeën- ingen' houdt het Zeeuws 'logisch iMuseum zondag 11 Mri vanaf 14.00 uur een leiding door De Manteling. let natuurgebied, waarin het &um gevestigd is, komen geveer 175 tot 200 reeën voor. deen van het museum nemen «Bgstellenden mee naar het en het open duin om op te ie gaan naar allerlei sporen liet ree, zoals wissels (loop- ivraatsporen, veegspo- emaakt door het gewei) en 1 ht begint vanaf het muse en duurt anderhalf uur. I Ti aanmelden bij het muse- noodzakelijk.Aan de kunnen minimaal jÖ maximaal 25 personen door Jeroen Boer MIDDELBURG - Basisschool de Cypressenhof was gisteren de grote winnaar van het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi van korfbalvereniging Swift uit Middelburg. De beide teams die Middelburg: gaan vertegen woordigen op het Zeeuws schoolkorfbaltoernooi, zijn af komstig van deze basisschool. Ongeveer vijfenzeventig kinde ren, variërend in leeftijd van zes tot twaalf j aar, hadden zich ver zameld in sporthal Voorburch. Ze zijn leerlingen van zes Mid delburgse basisscholen: Cy pressenhof, Leeuwenburgh, ABS, Beverburgh, Wilgenhof en Cederhof. Er werd gespeeld in drie leeftijdscategorieën. De leerlingen van groep 3 en 4 na men het in de eerste poule tegen elkaar op. De tweede categorie werd gevormd door de leerlin- Advertentie service - bezorgklachten - informatie over abonnementen gen van groep 5 en 6. Tenslotte speelden de leerlingen uit groep 7 en 8 in de derde poule. De winnaars uit de poules van de groepen 5/6 en 7/8 mogen Middelburg vertegenwoordigen op het Zeeuws schoolkorfbal- kampioenschap. „Maar dat is nogheel ver weg, daar horen jul lie later meer over", vertelde organisator Carla Pouwer de kinderen. De organisator was druk bezig tijdens het hectische begin van het toernooi. „Dat komt doordat de kinderen niet per team zijn opgegeven en we nu nog groepj es moeten vormen. Ik denk dat de scholen volgend jaar zelf ploegjes moeten vor men." Ondanks het moeilijke begin is de middag volgens haar geslaagd: „Na twee wedstrijden verliep de rest gesmeerd. Het was een heel groot succes." Na een uitleg van de spelregels, een groot deel van de aanwezige kinderen had nog nooit korfbal gespeeld, gingen de wedstrijden van start. Uiteindelijk won de Leeuwenburg in de poule van groep 3/4. De Cypressenhof werd winnaar in de overige twee poules. Alleen in de poule voor groep 5/6 werd een finale ge speeld waarin de Cypressenhof won van de Cederhof. In de an dere twee categorieën werd ge wonnen op puntenaantal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13