Koploper Spui blijft op titelkoers PZC BKC ziet knappe eindsprint beloond Jeugd grijpt de macht in Hoek Lessen zijn goed besteed aan Boogaers Louter nederlagen voor Scheldesport HVV'24 en AZVV in evenwicht: 3-3 Zeeuws-Vlamingen boeken thuis 1-0-overwinning op Apollo'69 Weer nederlai reserves Hoek uitslagen agenda maandag 22 december 2003 door Jack Begijn SPUI - Het kampioenschap in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal ligt voor Spui meer dan ooit voor het grijpen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won zelf van Apollo'69 (1-0), terwijl naaste concurrent DFS gelijk speelde tegen Hoedekenskerke. Spui heeft daardoor, met een wedstrijd minder, een voor sprong opgebouwd van zeven punten. „Een belangrijke zet", conclu deerde ook trainer Rob Liplijn van Spui. „Winnen van Apollo is op zich een prestatie, want die ploeg had ik vooraf als een van de kampioenskandidaten ge tipt." Helemaal gerust was Lip lijn er dus niet op. Druk geba rend en schreeuwend probeerde hij langs de kant zijn ploeg op scherp te houden. „Dat is nu eenmaal mijn stijl", verklaarde hij zijn manier van coachen. „Ik ga mee in de sfeer. In de voorbe reiding probeer je orde op zaken te zetten. Op het moment dat de wedstrijd begint, is je grip op de ploeg weg. Na een paar minuten kan alles anders lopen dan afge sproken en verwacht. Spelers moet je langs de kant een zetje geven. Meer kun je als trainer niet doen." Het enthousiasme van de trai ner sloeg inderdaad over op de spelers. De omstandigheden waren verre van ideaal, want het veld lag er met de vele pollen en gladheid slecht bij en de weersomstandigheden waren van dien aard dat goed voetbal niet mogel ij k was. Werklust, dat was het waar het op aan kwam. Spui liet zien dat het ook daarin kan uitblinken. Het voetballen de vermogen werd naar de ach tergrond gedrongen en de mou wen opgestroopt. Maar Apollo beschikte over veel fysieke kracht. De thuisploeg had het er moeilijk mee. Op mo menten dat Spui situaties voet ballend probeerde op te lossen trokken de mannen uit 's-Gra- venpolder de registers open om met inzet de aanvalsdriften van de tegenstander te weerstaan. Het gevolg was dat er veel over- Triatlontitel voor biljarter Bakker TERNEUZEN - Frits Bakker heeft de titel in de triatlon van de Biljart Federatie Terneuzen Stad (BFTS) op zijn naam ge schreven. De 6-0-eindstand in de finale duidde op een eenzij dig duel, maar tegenstander Jean-Paul de Kraker bood toch meer tegenstand dan die cijfers vermoeden. Over de gehele lijn genomen speelde Frits Bakker ook het beste in café 't Keldertje te Ter- neuzen. In de kruisfinales on dervond; hij enige tegenstand van betékenis. Het libre was geen enkerp'robleem tegen Bert Timmer. In slechts twee beurten voltooide Frits Bakker diepartij met ruim verschil: 75-4. Het bandstoten verloor hij echter verrassend in tien beurten (17-25), maar in het driebanden stelde hij orde op zaken. Met 10-4 in acht beurten stelde Bak ker de finaleplaats veilig. Jean-Paul de Kraker was al vroeg zeker van de finale. Tegen Rudy Wiemes won hij het libre in acht (75-36) en het bandsto ten in vier beurten (25-7). Dat was voldoende voor kwalifica tie. Alleen in het driebanden moest hij diep gaan om zich van de winst te verzekeren: 10-9 in dertien beurten. In de finale waren beide spelers in de eerste twee partijen aan el kaar gewaagd. Bakker won het libre met klein verschil (75-65) en bij het bandstoten was het verschil minimaal: 25-24. Beide partijen werden afgesloten in zes beurten. De titelstrijd was met die uitslagen reeds beslist., Elf beurten had Frits Bakker daarna nog nodig om ook het driebanden te winnen (10-6). Gelijkspel voor Morres/Controlec BERGEN OP ZOOM - De fut- sallers van Morres/Controlec boekten in de eerste klasse A een 2-2-gelijkspel tegen koploper Troy/Toko. Volgens aanvoerder Arno Zwegers hadden de Hul ster zaalvoetballers recht op driepunten, maar stond de arbi ter winst in de weg. Morres ging met een 2-0-voor- sprong de rust in door doelpun ten van Mario de Fouw en Me- vlud Eryürük. Na de pauze maakte Troy gelijk via een van richting veranderd schot en een vrije trap die via de muur in het doel van Morres ging. Morres staat nu met vijftien punten op de achtste plaats. tredingen gemaakt werden, waardoor de wedstrijd om de haverklap stil lag. Spui kreeg over de hele wed strijd gezien voldoende kansen, maar faalde aanvankelijk jam merlijk. Aanvoerder John de Ritter kwam oog in oog met doelman Cammaert, maar wist de weg naar het net niet te vin den, Ludwig Kalisvaart zag een vrije kopkans in de handen van de doelman belanden en een af standsschot van Mark van Min nen ging rakelings naast. Pechvogel van de middag was spitsspeler Martin Kalisvaart. Na een kwartier werd hij ge mangeld tussen twee veldspe- lers en de doelman van Apollo. Iedereen riep om een strafschop, maar scheidsrechter De Keijzer wuifde alle protesten weg. Na het optrekken van de rook werd de schade duidelijk: Kalisvaart moest het veld met een flinke hoofdwond verlaten. Met zes hechtingen tussen haarlijn en neus keerde hij tijdens de rust terug van zijn uitstapje naar het ziekenhuis in Terneuzen. Nietszeggend Apollo restte niets anders dan te loeren op een counter. De verde diging van Spui stak echter goed in elkaar en gaf geen kan sen weg. De bezoekers waren al blij met een nietszeggend kop stootje richting het doel van Je roen Bottinga. Ludwig Kalis vaart, de gevaarlijkste speler aan Spui-zijde, kreeg op slag van rust de beste mogelijkheid van de wedstrijd, maar opnieuw lag doelman Cammaeit in de weg. Missers Ook na de thee dicteerde Spui de wedstrijd. Gertjan Vlaander, Ludwig Kalisvaart en Patrick van den Boogaert zagen schoten en kopballen de juiste richting missen. Vijf minuten voor tijd kreeg de thuisploeg dan toch waar het recht op had. Remco Hamelink werd in het straf schopgebied door Richard Bal naar de grond getrokken. De toegekende penalty werd onberispelijk ingeschoten door John de Ritter. De aanvoerder bezorgde daarmee zijn ploeg de veertiende overwinning van het seizoen. Het kampioen schap is daarmee een kwestie van tijd. Spui-Apollo'69 1-0 (0-0). 85. John de Ritter 1-0. Scheidsrechter: G. de Keijzer (Hardinxveld-Giessendam) Gele kaart: Patrick van den Boogaert (Spui), Richard Bal (Apol lo'69). Aantal toeschouwers: 150. Spui: Jeroen Bottinga;Mark Spaans (65. Michel FieretErik Loof, Hugo Meeusen, John de Ritter; Mark van Minnen. Ludwig Kalis vaart, Jorg van de Mark; Alex Meijer, Martin Kalisvaart (15. Remco Hamelink) en Gertjan Vlaander (65. Patrick van den Boog aert). door Willy van Leeuwen HOEK - Het werd gistermiddag met nog enkele minuten te spe len nog erg spannend in de be slissende wedstrijd van het vrouwendubbel 4-5 in het Kersttoernooi in Hoek. Mach- teld Fraanje (16) en Karlijn Ag- ten (15) zagen de routiniers Jo- landa van Pamelen en Karin de Bruyckere na een 5-2-achter- stand nog sterk terugkomen, maar de zoemer bracht redding en met 6-5 sleepten de beide ta lenten net op tijd de hoofdprijs binnen. Karlijn Agten kon evenals Machteld Fraanje terugkijken op een zeer geslaagd sportief jaar. Samen met Jurran Schut won ze gisteren ook nog eens de finale in het gemengd dubbel 3-4 tegen Daisy Boogaard en Dominique Asselman. Mach teld Fraanje verloor samen met Danny Vantricht in het ge mengd dubbel 5 van Jarlijn de Buck en René van Gassen. Bij de mannen werd in de hoog ste categorie het toernooi ge wonnen door Pim Felius en Jur ran Schut. Voor Schut kon het toernooi sowieso al niet meer stuk, want samen met Karlijn Agten won hij ook in het ge mengd dubbel 3-4. Bas Mulder en Dominic de Maagt schreven het mannen dubbel 6 op hun naam door Abi van Lare en Paul Kuhlmann te verslaan in de finale met 9-5. Mart Flikweert kon tijdens de prijsuitreiking ook een mooie prijs ophalen, want hij won sa men met Alexander Bun de fi nale van het mannen dubbel 5 tegen René van Gassen en Eric Sponselee, die met 7-4 werden afgetroefd. De jeugd was giste ren dus duidelijk aan de macht. Machteld Fraanje (links) en Karlijn Agten wonnen de poule in het vrouwendubbel 4-5. foto Camile Schelstraete door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - De amazones Mandy Boogaers, Miranda Prins en Jacqueline Gobijn van de organiserende ruiterclub De Zwinruiters eisten op het hoogste niveau, de klasse Zl, de hoofdrol op tijdens de dres suur in Nieuwvliet. Na een bij zonder spannende strijd trok Boogaers uiteindelijk aan het langste eind. De instructrice van Paardensportcentrum Nieuwvliet stuurde Grenada in eigen huis naar een totaal van 193 punten en verwees Miranda Prins met Melton daarmee naar de tweede plaats. In september 2000 sloeg de in Oisterwijk geboren en getogen Mandy Boogaers haar tenten op in het Paardensportcen trum in de Zeeuws-Vlaamse badplaats Nieuwvliet. Inmid dels is de Brabantse al aardig ingeburgerd in het Landje van Cadzand en opgeklommen naar de top van de Zeeuwse dressuursport. Leerproces Boogaers houdt niet van half werk. Het leerproces werd ge start bij de Zeeuwse succes- trainer Leunis van Lieren. „Na mijn opleiding ben ik in Schijndel op de manege van Nico Witte gaan werken. Na een tijdje was ik echter aan een nieuwe uitdaging toe. Een plaats als instructeur hier bij de familie Van de Vijver kwam dan ook als geroepen. En het bevalt me uitstekend. Ik krijg van hen ook de kans om les te nemen bij bekende instruc teurs. Wil je als instructrice slagen dan kun je niet zonder zo'n bijscholing, want met paardrijden ben je nooit uitge leerd. Dat ondervond ik bij de lessen van Leunis van Lieren. En daar heb ik nu bij het lesge ven profijt van. En natuurlijk ook bij het uitbrengen van de wedstrijdpaarden van het Paardensportcentrum Hoewel ze erg veel heeft ge leerd van Leunis van Lieren, is Mandy Boogaers inmiddels overgestapt naar een andere bekende instructrice, Madelei ne Vreese uit Sint Michielsge stel. „Ook van de lessen van Madeleine word ik wijzer. Bo vendien is de familie Van de Vijver aangesloten bij de Hip- po Bor organisatie en die orga niseert weer instructiedagen onder leiding van topruiters zoals Tineke Bartels, Coby van Balen, Anky van Grunsven en Edward Gal. Ook dat is erg leerzaam." Dat de lessen aan Mandy Boogaers goed zijn besteed bleek zaterdag weer. Behalve met Grenada toonde de Nieuwvlietse instructrice zich ook met Bob de beste. In de klasse L2 stuurde ze de zesjari ge ruin naar 174 punten. Goed voor een overtuigende over winning en twee winstpunten. Boogaers: „Opzo'nmanegeals hier rijd je veel verschillende paarden. En ieder paard ver eist een andere aanpak. Ook daar steek je veel van op." Hard werken In tegenstelling tot Mandy Boogaers probeert de als twee de eindigende Miranda Prins haar kennis te vergaren in Bra bant. De zeventienjarige ama zone uit Groede zit intern bij de regerende Nederlandse Hy- piade Zl-kampioen Bart Bax in Luijksgestel. „Ik wil de op leiding voor instructrice in Er- melo gaan volgen", aldus Prins. „Daarom leek het mij goed om eerst eens van het le ven met paarden te proeven. Ik moet zeggen: het is hard wer ken, maar het bevalt me best. Bij Bart krijg ik veel paarden te rijden. Hele goede, maar ook hele moeilijke. Zeg maar pro- bleempaarden. Daar leer ik veel van. Zo'n probleem paard is Ushuaia, die ik vandaag in de klasse Ml heb gereden. Zon der de ervaring die ik bij Bart Bax heb opgedaan had ik hem nooit rond gekregen." Heel wat minder moeite koste het Miranda Prins om de fraai bewegende Melton naar een dikke voldoende te sturen. De teller van de jury bleef voor de combinatie bij 187 punten ste ken. De amazone uit Groede toonde zich er dik tevreden mee. „Daar moet je niet over zeuren. Springen is eerlijker, maar dat is niets voor mij. Ik vind het te riskant. Dressuur vind ik gevoeliger en daarom heb ik ervoor gekozen. Neem Melton. Door blessures heb ik hem zes maanden niet kunnen rijden. Dan is het toch mooi dat je daarna zo'n paard weer aan het lopen krijgt. En ook nog een dikke voldoende scoort." door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van BKC Breskens en Zaamslag slotenhet jaar za terdag met wisselend resultaat af. BKC won thuis met 20-18 van NIO, Zaamslag leverde in een uitduel de punten in bij Blauw Wit (13-9). BKC-NIO 20-18: Na een matige eerste helft keek de thuisploeg tegen een 7-8- achterstand aan. „We verdedigden te slap en aanvallend lieten we teveel kan sen liggen", keek interim-coach Huib van cle Lijke terug op die periode. Na de rust zag de BKC-aanhang een to taal ander team. Feller verdedigend en aanvallend scherper spelend zette BKC na 11-14 aan voor een sterke eindsprint en beloonde die met de 20-18-overwin- ning. Scores BKC: Carlo Hamelink 6, Lilian van de Lijke 5, Michiel Roest 3, Jolanda Dees en Dan ny Hamelink beiden 2, Karin Korstanje en Marielle Faas beiden 1 Blauw Wit-Zaamslag 13-9: Aanvoerder Frans Verpoorte wist waarom zijn ploeg met lege handen bleef staan. „We kregen best genoeg en goede kansen, maar kon den ze niet afmaken. Daardoor liepen we van begin tot eind achter de tegenstander aan noemde Verpoorte als oorzaak voor de nederlaag. Bij 11-9 zat het er even in dat Zaamslag aan zou sluiten, maar de 12-9 meteen daarna besliste de wed strijd. Scores Zaamslag: Pieter Hamelink 3, Joris de Bree en Frans Verpoorte beiden 2, Sandra Ha melink en Marco van Reeuioijk beiden 1 door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport snakken naar de winterstop. In Breda werd in de eerste klasse rayon voor de vierde keer op rij verlo ren. Barons 2 was met 96-62 veel te sterk voor de Terneuzenaren. De reserves van Scheldesport gingen in de Zeeuwse klasse met 68-58 onderuit tegen Dyna- mo'70. Voorwaarts boekte thuis een regelmatige 59-47-0ver winning op Volharding 2. De vrouwen van Scheldesport bak ten er tegen Dynamo'70 niets van: 52-31. Barons 2-Scheldesport 96-62 (43-20): Scheldesport begon in Breda door het ontbreken van Maurits en Joery van Aalst ge havend aan het duel. De titel kandidaat had bij de rust al een voorsprong van 23 punten: 43- 20. Daarna liep het aanvallend beter bij Scheldesport, maar kon een ruime nederlaag niet voorkomen worden. Bij Schel desport waren Wladimir Diele- mans (19 punten) en Bas Diele- man (11) de topscorers. Voorwaarts-Volharding 2 59-47 (32-24): Dick Busch, coach van Voorwaarts, vond dat er niet al tijd even adequaat werd opge treden door de arbitrage. „Ze hadden strenger moeten flui ten." Dit was overigens niet van invloed op het resultaat. „Nee, want het gold voor beide partij en", stelde Busch. De Axelaars namen vanaf het begin een voorsprong, die stelselmatig werd uitgebouwd. In de slotfase kwam de Goese ploeg nog even terug tot vijf punten, maar het slotakkoord was voor de thuis club. Een opvallende rol was weggelegd voor Arjan Joziasse. De spelverdeler scoorde, even als Tim Witte, dertien punten. Dynamo'70-Scheldesport 2 68-58 (42-30): De uitslag doet anders vermoeden, maar Schel desport behield tot twee minu ten voor tijd kansen op de winst. De achterstand van de Terneu zenaren bedroeg slechts drie punten. Bovendien verkeerde Erik Jan van de Heuvel in een uitstekende vorm door acht driepunters te maken. Het zat er net niet meer in, want in de res terende tijd liepen de Middel burgers uit naar een versd van tien punten. Scheldesport moest het zo; wissels stellen. Er werdvj zichtig aan de wedstrijd bei nen, waarvan Dynamo ci teerde: 24-13. De kloof tq de derde periode onder van Van de Heuvel zo gL„ weggewerkt: 55-51. IndeslJ se moest Scheldesport tens) buigen. Van de Heuvel (2;, Mark Pieters (15) scoorden: Scheldesport de meestepm Vrouwen Dynamo'70-Scheldesport 52-31 (28-16): Scheldesport; niets in te brengen tegendeï delburgse vrouwen. Vanz! start maakte de ploeg varia Peter Hei jnen een matteind De tegenstander werd strobreed in de weg geleo. Scheldesport keek daardoc? vroeg in de wedstrijd tegern flinke achterstand aan, Ms lein Bruurs en Chantal Sci probeerden een grotere n| laag nog te voorkomen, tweetal scoorde ook de punten voor Scheldesport. HOEK - De reserves van hoi klasser Hoek bleven zalf voor de vijfde opeenvolg keer verstoken van een winning. Op eigen veld If ploeg van trainer Arie een 1-0-nederlaag tegen A mui den 2, de nummer zeven de ranglijst. „We hebben maar geen doelpunten kuri: maken", vatte Dekker hetd na afloop samen. Ploek 2 had weliswaar voortdurend overwicht, ert de ook de meeste kansen,® faalde op een van de belangnj ste onderdelen van de voé sport: de afwerking, te minuten voor tijd kretji thuisclub daarvoor de reka gepresenteerd. ArnemusB scoorde bij een van zijnss zame aanvallen. Die entfeS bleek beslissend, wat Mif daarna ook nog probeerde:!! van onze sportredactie TERNEUZEN - Ondanks de barre weersomstandigheden speelden verschillende Zeeuws- Vlaamse voetbalteams toch vriendschappelijk tegen elkaar. Het duel HVV'24-AZVV eindig de onbeslist (3-3), Clinge won met een korfbaluitslag (7-4) van Vogelwaarde en Hulsterloo ver sloeg met minimaal verschil (0-1) HVV'24 2. HVV'24-AZW 3-3: In het eerste halfuur was HW'24 constant op cle helft van de bezoekers te vinden. De thuisploeg kreeg kansen, maar liet die onbenut. Geheel tegen de verhouding in counterde AZW in de 40e mi nuut naar 0-1 door een treffer van Veli Eryürük. Nog voor het rustsignaal klonk stond HW'24 aan de positieve kant van de score. Johnny Lensen tekende voor 1-1 en Jorden Takiddine liet uit een strafschop 2-1 note ren. Na rust voerden beide teams verschillende wissels door en was er sprake van een meer evenwichtig spelbeelcl. Joep Frusch zorgde voor 2-2, Hans van Damme nam een kwartier voor het einde 3-2 voor zijn re kening en Jaap den Doeldri de de 3-3-eindstand vast. Clinge-Vogelwaarde 7-4: steund door het windvoonl had Clinge in de eerste hel groot veldoverwicht. In die riode liep de thuisploeg uite 3-0 door doelpunten van Ja: Visser, Jean-Ruud de Houd Peter Drumont. Na rust Vogelwaarde meer tegen.-: en scoorde zelfs vier keetï kwam de overwinning vanC ge.niet in gevaar. De thuispi hield steeds een veilige® van minimaal twee d( voorsprong. Het verdere sm verloop was als volgt: Mi; Nieuwelink 3-1, Rody Lui) 4-1, Michel Nieuwelink Davy van Puyvelde 5-2, B; Vermeerssen 5-3, Jean-Ruu: Houck 6-3, Davy van Puyu 7-3, Michel Nieuwelink 74 HW24-Hulsterloo 0-1: aantrekkelijk duelmet tweü elkaar gewaagde ploegen.^ teams kregen kansen, maar: houtwerk stond meerdere':: fers in de weg. Voor HW8 troffen Michaël de Beult Evert van Damme cle omlijst en voor Plulsterloo Crist- Praet. Het enige doelpin# de 47e minuut en werd ges» door Kenneth Mangnus. H HBHBHBMHraHl Gent. Eindejaarsmeeting. Senioren: Daniël Ward - 60 meter in 6,79 seconden, 200 meter in 21,41 seconden (Zeeuws record). Alex Ward - 60 meter-7,42 seconden. Jongens B: Yannick Boidin - 60 meter in 8,13 seconden, 200 meter in 26,08 seconden. Jongens C: Brian Boidin - 60 meter in 8,48 seconden, 200 meter in 28,14 seconden. Meisjes B: Audrey Seghers - 60 meter in 8,38 secon den, 200 meter in 27,46 seconden. Lotje Stam - 60 meter in 8,51 seconden, 200 meter in 28,49 seconden (limiet NK). Daphne Seg hers - 60 meter in 9,12 seconden, 200 meter in 30,51 seconden. Meisjes C: Aniek Aper - 800 meter in 2.29,09 (clubrecord). Van Lare/Kuhlmann 9-5. MD 7: BodtóS t-VanSonderen/Heede8-7 MO» j Terneuzen. Kampioenschap triatlon BFTS. Eindstand: 1. Frits Bakker (KOT) algemeen gemiddelde libre 14,28, bandstoten 2,56, driebanden 0,820; 2. Jean-Paul de Kraker (Concordia) 8,90-2,16-0,860; 3. Bert Timmer ('t Bierwinkeltje) 5,15-2,40-0,500; 4. Rudy Wiemes (Concordia) 5,14-2,44-0,560; 5. Koos Zwanink (BV Dow) 4,56-2,29-0,400; 6 Marijn Geirland (BW) 7,60-1,88-0,420; 7. Joke Breur (BW) 3,74-2,78-0,560 (degrada tie),^. Fred Ballegeer (Concordia) 3,90-1,69- 0,710 (halve degradatie). Hooft/Van Strien-Van de w»-- 7-3. MD 3-4, poule: 1Felius/Schut,^ veld/Felius. MD 5: Flikweert/BunW^j01 sen/Sponselee 7-4, MD 6: M Maagt-V them/Van Strien-De GD 3-4: Agten/Schut-Boogaard'AsS' 8-2. GD 5, poule: 1. De Buck/Van GS* K Vantricht/Fraanje. GD 6: Arens'rlrttfSJjf Braai/Van Silfhout 14-1. GD7:Tontf der Schelling-Van Lare/Zegers 8-5 Van Dessel/De Kort-Bentschap Kr-::'-1 ze ze 9-4. Hulst. Bedrijfstenniscompetitie. tw Francke-Zaman 2-6, Kint-TenJBCwj* Forces-Van Voren 0-8. Poule A2: t-j Staal 4-4, K&M-Rijnberg 4-4, Attend ee 1-7. Standen. Poule A1:TenJB5* pioen), Francke 5-23, Van Voren 57 man Forces 5-18, Zaman 5-16, IW (degradeert). Poule A2: Staal 5-25'P' veert), Elopak 5-24, PC Place 5-22- 5-21, Rijnberg 5-14, K&M 5 14- igfflll maandag BKC-aanvaller Pieter Kousemaker (rechts in balbezit) valt samen met Jolanda Dees (midden, donkere rok) aan op de korf van NIO. foto Camile Schelstraete iMM Hoek. Kersttoernooi. VD 4-5, poule: 1. Fr- aanje/Agten, 2. De Bruijckere/Van Pamelen. Finales. VD 6: Schuitema/Schuitema-De Buck/Dingenouts 7-6. VD 7: Nijsten/Agten- De Vriesman der Hooft 7-4. VD 8: Van der Bü Paardenspa Indoor Zeeland. Dressuur P33'^, pony's klasse licht. Aanvang: 'te einde 21.30 uur, Locatie: Zeelanon S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42