?ortis verschaft zich wat lucht Van den Berg dicht bij eerste eindzege Zeeuwse biljarters smelten samen tot één district Souburgers schenken Gert van Rij de titel Goverse verovert de Piet Keijzer-bokaal 21 joba, Swift en TOP strijden voor lijfsbehoud folleybalsters van Kwiek itunten tegen le koploper Slabbekoorn in storm en regen snelste in ATB-wedstrijd Vlissingen JÊÊÈÊIÊ 111 'Sli Stil ÉS! Ml 4| v ös H X K Nationale titel Stoutjesdijk Niels Koole derde in Middelharnis De Bruijn in toernooi in Zundert Judoka Langebeke wint goud Tiggelman wint schaaktoernooi irJanjtoovers }£S- Bijna op de helft van de ipetitie is er weinig reden tot „debij de Zeeuwse korfbal egen. Op een paar uitzonde- W na strijdt het gros voor [behoud- Overgangsklasser lis verschafte zich door de liszege tegen Vriendenschaar ,51 even lucht. Tjoba, Swift [OP zullen het in de tweede (I van de competitie beter den doen om de degradatie Uitlopen. js-Vriendenschaar H 13-9: je ploegen verkeren in de [ervan de overgangsklasse, ben de punten hard nodig en !ag dan ook een bepaalde 2ng op de wedstrij d. In een beide kanten voorzichtige ningwerd de eerste helft op sloten. Hierna kwam le 6-6 op het scorebord orens de thuisploeg (na een piste stip) eindelijk het initi- ifgreep en dat met 12-8 be- j'zag'. „We zoeken nog al- paar de juiste vorm, maar overwinning is goed voor vertrouwen", besefte coach jb Gillissen. Fortis: Chairn Koole 4, Jouri jen Broeke en Rob Sanderse 3, '2, Wander Koole maandag 22 december 2003 «1BRÜINISSE - Het volley- ialprogramma kende af- 'tf gelopen weekeinde sléchts twee wedstrijden mar Zeeuwse ploegen bij betrokken waren. Zowel F le mannen als vrouwen w Kwiek uit Bruinisse F' 'speelden een vooruitge schoven wedstrijd, omdat Je sporthal op de geplan- F Je datum niet beschik- baar is. De vrouwen zorg- lej den voor een daverende 1', verrassing door koploper llf Rijnmond 3 met 3-1 te Hoppen. Ook de mannen bleven aan de goede kant sl> wil de score: 3-1 tegen hekkensluiter Sliedrecht 4 waardoor de kop- 3fjositie behouden blijft. EC hssiek-Rijnmond 3 3-1 1 15-19, 20-25, 25-19, 25- 3)i Op de tweede set Waarin de Zeeuwsen )oraldefensief rommelig teelden) na was Kwiek eeds de betere. Meteen i de eerste set werd de oplopen onder druk ge it met goed aanvallend IJ spel. Dat leverde een Voorsprong op en na de Wakke tweede set sloeg. Kwiek keihard toe. Hoe pel Rijnmond telkens itt Pd in het spoor kon blij - [®i was het toch de ploeg pit Bruinisse die cle lang- leadem had, „Een leuke tpsteker", meende aan voerster Hennie van Liere •i afloop. Kwiek-Sliedrecht Sport 4 H (19-25, 25-11, 25-14, f; f^); Kwiek kende voor Onpubliek een moeiza- 0 Be start. De jeugdige for matie uit Sliedrecht zette 1 thuisclub onder druk «daar had Kwiek onvol- doende antwoord op. In Be eerste set liep Kwiek °°k steeds achter de aan. In de tweede set stelde Kwiek orde op v en en. kon Sliedrecht Pft het tempo niet meer ™gen, Alleen in de vierde honden de bezoekers Jj°g enige tegenstand van ^«tekenis bieden. De herwinning van Kwiek wam niet meer in gevaar jaardoor de kampioens kansen voor de ploeg uit Smisse intact bleven. Swift op 1-2, maar cle Middel burgse formatie zag daarna een vak nooit in de wedstrijd komen en ging onderuit. „We hadden na 7-4 achter in cle tweede helft ook geen antwoord op het ver dedigen van Niéuwer kerk", vond Pascal Castenmiller. Scores Swift: Mabel van de Velde en Paul van de Berg 2, Pascal Casten miller, Roel Klootwijk en Marcel Plantingal. TOP-Olympia 16-16 (7-5): TOP-trainer Blaas cle Ridder was na het duel tegen Olympia woedend op de scheidsrechter. „We zijn genaaid", brieste De Ridder, die door zijn korfballers Jantine Meulmeester en Leon Kloet in toom moest worden ge houden. De trainer was witheet vanwege een arbitrale dwaling die ervoor zórgde dat TOP niet meer kon winnen. Vlak voor tijd rolde de bal na een doelpoging richting middenlijn. Mirjam Kloet duwcle de bal terug naar het aanvalsvak, maar de scheidsrechter floot af. Kloet was, zo luidde de uitleg, over de lijn gestapt. Dat was volgens TOP niet zo, maar de kans op cle zege was weg. Scores TOP: Leon Kloet 7, Hanuël Kramer 5, Ad Bezemer 2, Jantine Meulmeester en Marlies Nieuwen- huyzen 1. Togo-Good Luck 8-11: In de derde klasse bood thuisploeg Togo, die met drie invallers speelde, lang en goecl tegen stand, maar leverde de punten tenslotte toch in. Bij rust stond 1-2 op het scorebord. Daarna moest coach Voorneveld vanwe ge blessures een beroep doen op tweede elftalspelers en een ju nior. Hierdoor konden de bezoe kers een gaatje slaan. Scores Togo: Hubert Rentmeester 3, Edwin Machielse 2, Roel Schipper, Johan Wondergem en Johan Kosters 1. Oranje Zwart-Stormvogels 17-11: De nederlaag was inge calculeerd, maar bij de nabe schouwing" besefte coach Ri chard Oliéfers dat er op basis van een goede tweede helft meer in had gezeten. „Alleen hadden we dan niet zo zwak moeten beginnen", haalde Oliéfers de snelle 7-0-achter- stand aan. Daarna was Storm vogels zeker gelijkwaardig, maar viel cle schade niet meer te herstellen. Scores Stormvogels: Jan Theune, Sander Koole en Arno Sanderse 3, Marianne Verhulst en Loura Kleine- pier 1 Ondo-DSO 17-15: Twee sterke fases leverden Ondo in een wed strijd met vlot scorende ploegen cle overwinning op. Na een voor zichtige start (4-4) liep de thuis ploeg tussen de tiende en twin tigste minuut uit naar 9-4, maar leverde dat door een aantal slor- digheidjes weer in: 10-8 bij rust. De tweede tik die de thuisploeg cle gasten bezorgde was goed voor 16-12. Scores Ondo: Bas de Pagter en llja Mostert 5, Wim Allaart en Martijn Walraven 3, Mirte Hoogwerf 1. In de vierde klasse A won Blauw Wit thuis met 13-9 van Zaamslag. „We waren aanval lend beter en hebben daar de winst aan te danken", wist coach Cees Broerse. Op bezoek bij Reeuwijk leed KVK de vijfde nederlaag op rij (14-6) en staat puntloos laatste. In de vierde klasse B won Seolto thuis met 18-11 de topper tegen Spirit. De ploeg is nu alleen lei der in 4A. Seolto was na de pau ze aanvallend niet meer te hou den. Atlas-ODI, het cruciale duel in de degradatiezone, ein digde in 11-11. „En daar schie ten we dus niets mee op besefte aanvoerder Michel Wezemer. pS-Tjoba 26-18: „Verloren, ai toch tevreden", zei coach Fokke na afloop van de jstrijd tegen de ongeslagen loper. Het tevreden gevoel de de coach uit het feit dat ploegnooit echt was wegge ld, Bij 13-10 had Tjoba kansen om dichterbij te pen, bij 20-15 een kwartier 11st lag het, met vier inval- aangetreden achttal, nog jdop koers voor een redelijk iaat. Dat kwam er niet, P er in de slotminuten eeneindsprint uitperste. De s arige Niels Westmaas was Tjoba de uitblinker. ssTjoba: Niels Westmaas 5,As- Koole en Gerben van Boven 3, m ■■mBatenburg, Wilfred van der Eten Robert van Schaik 2, Ilse atill Sperkerk-Swift 18-7: Na p aijêde voorbereiding kwam Ruud Rentmeester, die uiteindelijk als derde zal eindigen, strijdt tegen de elementen in de ATB-wedstrijd in Vlissingen foto Lex de Meester door Koen de Vries VLISSINGEN - De voorlaatste wed strijd voor de ATB-Cup kende zaterdag twee winnaars en vele verliezers. Ri chard Slabbekoorn uit Kapelle won cle wedstrijd in en om het Vlissingse Nolle- bos, maar ook Dick van den Berg kon de finish met opgeheven hoofd passeren. Hij legde met zijn tweede plaats een stevige basis voor de zege in het eindklassement. Grootste verliezer was Eric Vereecken uit Hulst. Hij werd vierde, waardoor het raar moet lopen wil hij volgende week in Kruiningen voor cle elfde keer de ATB- Cup in ontvangst nemen. De overige ver liezers waren cle wielersport en de vele mensen die de wedstrijd door het hon denweer lieten voor wat hij was. Regen en storm geselden alles en ieder een die wat te maken had met de ATB- cross in Vlissingen. De storm met uitschieters naar windkracht negen teis terden onder meer de wilde haren van or ganisator Bert van Gils, de dranghekken die in groten getale omwaaiden, de para plu die een enkeling durfde op te steken, cle renners die met name op de Nolledijk bijna het bos werden ingeblazen, hun fietsen die bijkans gezandstraald wer den én het gemoed van degenen die toch nog cle moeite hadden genomen naar de wedstrijd te komen kijken. De ATB-wed strijd in Vlissingen lijkt onder een slecht gesternte geboren. Nagenoeg elke editie werd in noodweer verreden. Vier j aar ge leden werd de race zelfs gestaakt toen van omliggende gebouwen dakpannen werden weggeblazen. Wanneer de race in Vlissingen in aantocht is, zouden meteo rologen een poosje vrij kunnen nemen. Het staat vrijwel vast dat het in dat weekeinde stormt en regent. Al na de eerste trappen was zaterdag dui delijk dat inzinkinkjes en zwakheidjes onmiddellijk afgestraft zouden worden. Zo had cle Hulster veteraan Eric Ver eecken al snel in cle gaten dat hij geen hel denrol in het Vlissingse hondenweer zou kunnen spelen. Hij hacl de hele week een grieperig gevoel en had daardoor pap in de benen.,Ik keek vanmorgen in de spie gel en ik zag een lijkbleek gezicht. Toen wist ik genoeg." Lelijke grimas Ook Dick van den Berg was niet superfit. De 21-jarige inwoner van Gapinge, die met Vereecken strijdt om de eindzege in de ATB-Cup, had last van zijn rechter knie en kon het vroeg opgelopen gaatje met koploper Slabbekoorn daardoor niet dichten. Met een lelijke grimas op het ge laat eindigde hij als tweede. Desondanks was Van den Berg meer dan tevreden. Hij zette zijn naaste concurrent op flinke achterstand in het klassement, mede om dat Ruud Rentmeester zich in Vlissingen nog tussen hem en Vereecken nestelde. Zaterdag in Kruiningen moet Vereecken van goede huize komen wil hij Van den Berg de ATB-Cup nog ontfutselen. Het zou de eerste keer zijn dat de Walcherse timmerman cle eindzege grijpt. Richard Slabbekoorn toonde alleen bij de start een zwak moment. Hij moest een gaatje laten met het trio Vereecken-Van den Berg-Rentmeester, maar dat reed hij snel weer dicht. In cle tweede ronde ging hij erop en erover en sloeg een gat van 45 seconden. Van den Berg kwam in de slot fase iets dichterbij maar kon de Kapelle- naar nooit bedreigen. Slabbekoorn had genoten van de wed strijd, vertelde hij na de ultrakorte huldi ging op de hyperkoude Nolledijk. „Als ik in vorm ben, kan ik met dit weer lekker fietsen. Alleen bij de start heb ik het koud gehad." De talentvolle renner van de Van Vliet- ploeg is hard bezig een bodempje te leg gen voor het komende wegseizoen. Hij is dagelijks in de weer met de crossfiets. Komend seizoen rijdt hij tussen de profs, die in het veel warmere zuiden al hard aan het trainen zijn. Zelf gaat hij volgen de maand met zijn ploeg naar Mallorca voor een eerste trainingsstage. Voor het zover is, rijdt Slabbekoorn volgende week mee in Kruiningen en wellicht be gin volgend jaar op het NK cyclocross. Daarna hoopt hij niet geveld te worden door lichamelijk ongemak. Vorig seizoen werd verpest door de ziekte Pfeiffer. Wat mooi was in al het leed door de weersomstandigheden, was de warme kus die Slabbekoorn kreeg van zijn vriendin en de dialoog die ontstond. Vriendin: „Dit was de eerste overwin- ningskus die ik Richard ooit heb gege ven." Belangstellende: „Wat, heeft Richard dan zo weinig gewonnen de laatste tijd?" Slabbekoorn: „Het afgelopen seizoen heb ik twee wedstrijden gewonnen." Belangstellende: „Hebben jullie dan nog maar zo kort verkering?" Vriendin: „Nee, we kennen elkaar al an derhalf jaar, maar toen Richard won, was ik er steeds niet bij. Nu wel. Dit was de eerste keer." Bij de vrouwen was Baukje Doedee op nieuw heer en meester. Ze had een voor sprong van minuten op Nederlands kam pioene tijdrijden Jolanda van Dongen uit Middelharnis, die tweede werd. Bij de mannen in cle B-categorie sloeg Roedi Weststrate een beslissende slag. Hij ver sloeg naaste concurrent Adrie Jongene- len en is in het algemeen klassement nau welijks meer in te halen. door Peter Snelders SAS VAN GENT - Vanaf sep tember volgend jaar kent de provincie Zeeland nog maar één biljartdistrict. Als het sei zoen 2004-2005 van de biljart bond KNBB van start gaat, houden de huidige districten Zeeuws-Vlaanderen, Walche ren/De Bevelanden en Schou- wen-Duiveland op te bestaan. Onder de naam 'Delta Zuid- West', een hersenspinsel van Jo Boogaert, zal het gezamenlijke district dan operationeel wor den, Hoe het wedstrij clgebeu- ren en het financieel plaatje er exact uit zal zien, is nog niet precies duidelijk. Aangeno men mag worden dat het ad vies van cle fusiecommissie echter in grote lijnen wordt op gevolgd. In café Reseda te Sas van Gent schetste die commissie, be staande uit Leen Bil (Schou- wen-Duiveland), Leo Blok (Walcheren/De Bevelanden) en Jo Boogaert (Zeeuws- Vlaanderen), afgelopen week einde een beeld van het toe komstige district. Van Zeeuws-Vlaamse zijde was de belangstelling voor deze voor lichtingsavond zeer gering. Bij het wedstrij dgebeuren voorziet de fusiecommissie niet al te veel problemen in de teamcompetitie. Gezien de be langstelling kunnen vrijwel al le klassen heel aardig naar re gio worden ingedeeld. Alleen in de Cl en de C5-klasse kun nen problemen opdoemen door verre verplaatsingen. Dat hoopt de commissie op te los sen door die teams niet op doordeweekse avonden, maar in het weekeinde te laten spe len. Tijdens de plaatsingsduels voor persoonlijke kampioen schappen lijkt men te opteren voor vier in plaats van zes k wa- lificatiewedstrijden. In het district Walcheren en de Beve landen wordt dit systeem al tot volle tevredenheid in de prak tijk gebracht. Daardoor hoe ven er in totaal minder partijen gespeeld te worden, wat impli ceert dat de organiserende verenigingen minder belast worden en cle deelnemers zich minder hoeven verplaatsen. Bij die wedstrijden wordt re kening gehouden met een maximale verplaatsingsduur van 30 tot 45 minuten. In verhouding tot het huidige ledenbestand adviseert de commissie het district Walche ren/De Bevelanden acht tot negen, Schouwen-Duiveland vijf tot zes en Zeeuws-Vlaan- deren twee tot drie kampioen schappen toe te wijzen. Financieel gezien wordt bij aanvang van het nieuwe sei zoen het bestaande saldo in elk district op een geblokkeerde rekening gezet en later per lid terugbetaald aan de clubs. Ap paratuur wordt via boek- en restwaarde overgenomen door het nieuwe bestuur. Dat be stuur vraagt bij het begin van het seizoen aan de clubs per lid een voorschot als startkapi taal. Geadviseerd wordt de contri butie per lid op elf, per team op dertien en het inschrijfgeld voor deelname aan persoonlij ke kampioenschappen op vijf euro vast te stellen. Omdat het boekjaar van januari tot janu ari loopt, worden deze bedra gen pas met ingang van 2005 van kracht. Afspiegeling Tevens pleit de commissie er voor om het nieuwe bestuur een afspiegeling te laten zijn van de drie districten. Dat be stuur moet in november of de cember 2004 gekozen worden en vanaf januari 2005 functio neel zijn. De competitieleiding daarentegen moet al vanaf de start van het nieuwe seizoen in september 2004 operationeel zijn. LANDGRAAF - Johan Stoutjesdijk (Forza Gymnastica Goes is in Landgraaf Nederlands kampioen tumbling geworden. Hij bleef bij de nationale titelstrijd springen clubgenoot To- mas Parinussa net voor. Het is de eerste keer in zijn carrière clat Johan Stoutjesdijk een individuele titel binnenhaalt. Eerder die dag was Stoutjesdijk ook al succesvol, maar dan als trainer. Samen met collega Davy Fonteine leidde hij de groep jongens tot enmet 12 jaar naar de eerste plaats op de mi- nitrampoline. Het team bestond uit Aart Veldhof, Joos van Diemen, Ben de Hullu, Yurben Zandee, David Bos en Rik Westdorp. Individueel was er ook nog succes voor Forza met de derde plaats van Rik Westdorp bij de jongens onder 12 jaar. Het Middelburgse MTV'69 pakte twee bronzen medailles op tumbling en lange mat, die werden binnengehaald door Yar- din den Engelsman bij de mannen jeugd. In dezelfde categorie behaalde Edwin Saman de vierde plaats op tumbling. Er vielen geen Zeeuwse vrouwen in de medailles, maar er wer den goede prestaties geleverd door Manita Hitiahubessy en Bianca WiHemse van MTV'69. In een groot deelnemersveld pakten zij respectievelijk de vijfde en de zesde plaats. MIDDELHARNIS - Niels Koole (Dynamica) heeft in Middel harnis de derde plaats behaald in de tiende editie van de Pal- landtloop over tien Engelse mijlen. De wedstrijd, die onder barre omstandigheden werd gelopen, werd gewonnen door Wim Padmos (Voorne Atletiek). Hij rea liseerde een tijd van 56 minuten en 4 seconden. Padmos boek te hiermee zijn derde overwinning op rij voor het Van Buur- enrunning-circuit. De circuitwinnaar van vorig jaar Fouad Fertoute (Spirit) leg- debeslag op de tweede plaats. Theo den Herder (AV'56) was de sterkste bij de mannen H50. Joop Lasseur (Delta Sport) pakte de tweede plaats bij de mannen H55. ZUNDERT - Jean-Paul de Bruijn neemt van 27 tot en met 30 december deel aan het internationale driebandentoernooi in Zundert. Hij neemt in biljartcentrum Den Hoek de plaats in van de Deen Jacob Haack-Sörensen, die plotseling wegens zakelijke redenen naar China moet. De Bruijn komt in poule C uit tegen Gerwin Valentijn en de Belgen Frédéric Caudron en Peter de Backer. BREE - Tijdens een sterk bezet judotoernooi in het Belgische Bree heeft Kees Langebeke in de gewichtsklasse tot 38 kilo gram goud gewonnen. De Belgische tegenstanders hadden geen antwoord op de variatie aan beenworpen die de Middel burger in huis had. De judoka van sportschool Geelhoed won al zijn partijen op ippon (vol punt). Goud was er ook voor Barend Schot uit Middelburg. Hij was in de categorie tot 55 kilogram (92-91) al zijn tegenstanders de baas. Eén keer won hij met een houdgreep, eenmaal met een overname gevolgd door een voetveeg. Zijn laatste partij won hij via een geslaagde heupworp. Voor Middelburger Sjors Riddersma was er zilver in de klasse tot 50 kilogram. Swen Hilberdink uit Vlissingen wonde strijd om het brons via een mooi uitgevoerde Harai-goshi (vegende heup worp) in de klasse tot 34 kilogram. Tenslotte wist de lichtgewicht Piet Huiskes jr. uit Hansweert ondanks een samenvoeging met de geboortejaren 1991-92 op karakter het brons te veroveren. Allen komen uit voor sport school Geelhoed. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Gert van Rij van schaakclub Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft het vieren dertigste kersttoernooi in Zie- rikzee gewonnen. De Zeeuws - -Vlaming haalde zevenenhalve punt uit negen wedstrijden. Roeland Alders werd tweede voor Henrik Westerweele. Het toernooi kende 46 deelne mers, een mooi aantal. Een van hen was Souburg-speler Henrik Westerweele. Na een stroef be gin Stoffel Stoel van Zierikzee (Westerweele won nipt) kreeg hij de smaak te pakken. Met nog eens vijf zeges achter elkaar stond hij royaal aan kop. Zi]n clubgenoot Robin Bosters volg de op een punt. De uiteindelijke winnaar Gert van Rij was toen nog de stiekeme achtervolger. Bosters won vervolgens het on derlinge duel van Westerweele, waardoor het duo gezamenlijk aan de leiding ging. Van Rij volgde op een half punt doordat Souburg-speler Roeland Alders hem met kunst en vliegwerk op remise hield. Bosters had toen de beste papieren op de zege, maar zag wonder boven wonder dat zijn straal gewonnen eind spel tegen Alders remise werd door eeuwig schaak. Wester weele won zijn partij wel en had bij het ingaan van de laatste ronde een half punt voorsprong. Westerweele speelde de laatste ronde tegen Alders, die zichzelf tructe en een stuk verloor. In het verre eindspel had Westerweele de winst voor het grijpen, maar hij blunderde zijn dame weg. Van Rij won van Kruininger Willie Meulblok en ging daar door Westerweele voorbij. Bos ters had zojuist zijn pion tot promoveren gebracht tegen Oostburger Jan Damen. Maar zijn tijd was op en zo viste Bos ters achter het net. Van Rij werd, na al vijf keer te hebben misgetast, eindelijk winnaar van het Zierikzeese kersttoernooi. MIDDELBURG - René Tiggel man mag zich snelschaakkam pioen van Middelburg noemen. Het was een open toernooi, maar er meldden zich geen schakers van andere verenigin gen aan. Desondanks deden er toch zo'n twintig schakers mee. Tiggel man behaalde tien punten uit elf wedstrijden. Opmerkelijk was dat hij van de veel minder inge schaalde Paul Koster verloor. Van zijn naaste concurrenten won hij wel. Nummer twee Sven Stange kon het niet waarmaken tegen Tiggelman en ook Mark de Waal, die derde werd, delfde het onderspit tegen de Middelburg se eerste teamspeler. Beste jeugdspeler werd Eva Pot met zes punten. door Eugène de Kok DEN HAAG - Patrick Goverse heeft zaterdag op de Uithof in Den Haag de Piet Keijzer-bo kaal gewonnen. De Kapelse schaatser kreeg de beker uit de handen van Keijzer zelf, de win naar van de Elfstedentocht van 1940 naar wie de wedstrijd is vernoemd. Keijzer bewonderde de manier waarop de Zeeuw de race won. De Zeeuws kampioen mara- thonschaatsen reed de hele wedstrijd alert. Het was Gover se die de eerste twee vluchters (Rob en Eric Bisschops) terug haalde, De Kapellenaar moest direct daarna weer aan de bak toen Paul Robijn en Bart van der Valk uit het peloton wegspron gen. De volgende vluchtpoging was er één van Goverse zelf. In zijn kielzog nam hij zeven ande re kanshebbers op de overwin ning' mee. Acht ronden voor het' einde reed Goverse weg uit de groep, die het peloton inmiddels al op één ronde had gereden. Robijn was de enige die kon aanklampen, maar de schaatser uit Maasland moest al snel lossen. Goverse bouwde zijn voorsprong ge staag uit en had op de finishlijn honderd meter voorsrpong op de volgers. De Kapellenaar reed de 45 ronden in 25,30 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21