jKNWK scherper voor het doel Kloetinge leeft op een vulkaan Dauwendaele moet toptwee laten gaan Kostbare winst voor 's-Heer Arendskerke 19 ieuwerkerkers boeken tweede zege op Yerseke in een week S heeft niks ertellen ui nestelt nthin zetel Willemse weg bij Dauwendaele Vosmeer verliest in Woensdrecht Ward verbetert Zeeuws record Nederlands record Verdonk Vier Zeeuwen in topvijf maandag 22 december 2003 ISEKE - Scherpte was zater- sleutelwoord op sport en Moereken. Na de ne- }ag van vorige week begon seke scherper aan de tweede [roulatie met SKNWK in de k klasse A. Doordat de Nieu- terkers vervolgens scherper (D ;n de afronding haalde 0 ook voor de tweede de drie punten binnen: 1-3. 'Willemse had zijn SKNWK arschuwd voor de wed- In de vierde klasse B kte Chrislandia zaterdag emetten met SPS. De num- Iwee van de ranglijst won enisse en WIK'57 Melden el- i evenwicht. Het restant wedstrijd tussen ZPR'84 Qandert leverde geen tref fer op. Klundert won met üa-SPS 7-1: SPS was is! eerste kwartier de betere jpnaarna de 1-0, gescoord [Robin van de Merbel, zak- lebezoekers als een kaarten- in elkaar. Marco Polak jiernet een onvervalste hat- de 4-0-ruststand. In Iseede helft scoorde Polak 5-0 en 6-1. Tussen- 'tekende Johan Uijl voor de jBPS-treffer. In de sportie- edstrijd maakte Corné Jon- laatste treffer. enisse-WIK'57 l-l:Depun- was terecht. Een tref- r<n Martin Potappel zorgde r, dat Stavenisse op voor- 5üg kwam. Nog voor rust in iket WIK-speler Pluib Smits ii) is bezoekers uit Kerkwerve |jke hoogte bracht. Na er alleen nog maar re- i doelpunten. j - Alles gaat van een leien voor koploper Spui in de klasse A. Zelf won de groet 1-0 van Apollo'69, ter- toncurrent DFS tegen hek- sluiter Hoedekenskerke ver te rad niet verder kwam dan W-gelijkspel. voorsprong van de k' iws-Vlamingen op nummer M iDFS is nu al zeven punten. •Apollo'69 1-0: De 1' idub was voor rust veruit j te ploeg, maar na de pau- iren de bezoekers gelijk- lig.De winst ging acht mi- voor tijd via een benutte ;hop van John de Ritter naar de thuisclub. ■Hoedekenskerke 3-3: De fes kwamen na tien minu- door Bernard Prevost op j. Halverwege de eer- osi p werd het gelijk door An ti Mde Linde, maar drie minu- iater zorgde Prevost voor vs !'ia twee treffers van Huib ïer kon DFS toch met een voorsprong gaan rusten. minuten na rust werd het dian Walraven opnieuw ge- Marïko Rouw miste een der voor tijd zelfs een straf- voor DFS. Haartsdijk-Colijnsplaatse ®-2: Abdid Begde tekende i 50e minuut voor 0-1 en jj. frt-Jan van de Genugten He min voor 0-2. Kldinge-Bevelanders 0-4: der van de Kreeke werd vijf minuten 0-1. Een ;Mgoal van Robert Mast le~ een halfuur 0-2 op en Vo°i' rust had Bevelanders anten in de knip door een van Cherry Strating. Acht voor tijd tekende John ivnsmet een fraaie lob voor Jjtle-Nieuwland 3-1: Willi- opende na drie minu- score voor de thuisploeg twintig minuten tekende °P aangeven van Martijn ^ookvoor 2-0. Halverwege jjj [tede helft besliste Boone :f)n derde treffer de wed- Het intikkertje een kwar- -rf!®or ttjd van Mike van 4 Wacht geen spanning. If le"Kerke-SVD 3-1: SVD jj? halverwege de eerste l'™01' Lauran Bosselaar op if! teprong, maar een eigen doel- l teverde tien minuten later a ruiuuten voor tijd w Martijn Koole voor de 01 ^blessuretijd werd het '®°g 3-1 door een goal van ',an Leeuwaarden. uil strijdinstelling van Yerseke. ,,Ik had echt verwacht dat we het moeilijk zouden krijgen, maar we hebben het hier eigenlijk niet moeilijk gehad. Yerseke be gon scherper dan vorige week en wij kwamen niet gelijk voor de goal. Maar de kansen die we kregen, maakten we ook." Yerseke-trainer André Nieuwen- huijze berustte in de nederlaag. „De eerste helft hadden wij meer balbezit en kansen. Na rust probeerden wij wat door te schuiven, maar was het snel over met ons. SKNWK is met sterker. Vorige week waren wij niet scherp genoeg; nu was SKNWK voorin scherper." SKNWK blijft als collectief groeien. Op de ranglijst bezet de ploeg met twee punten achter stand de tweede plaats achter koploper De Meeuwen. En die plaats is behoorlijk vast te noe men. De voorsprong op Dauwen- daele en GPC bedraagt na der tien duels zeven punten. Tegen Yerseke, dat negende staat en Heinkenszand, VCK en Bruse Boys nog onder zich weet, was Willemse vooral tevreden over de rol die Jacky de Bruine ver vulde. De Bruine speelt sinds een aantal weken voorin en is daarbij een betrouwbaar aan speelpunt. „Het is een experiment met Jac ky voorin en het bevalt goed. Daardoor kan Christian van Vos sen veel meer zijn snelheid be nutten dan wanneer je met twee snelle spelers voorin speelt. En Jacky voelt zich voorin ook be ter", aldus Willemse. Dat bete kent echter wel dat Jan-Jaap Padmos, als hij weer blessure- vrij is, zal moeten knokken voor zijn basisplaats. Yerseke knokte vanaf de eerste minuut tegen SKNWK, maar in de buurt van de goal van SKNWK kwam de ploeg in de openingsfase niet. Het was zelfs SKNWK dat voor het eerste ge vaar zorgde, of liever gezegd, het was Yerseke-routinier Her- mi Pekaar die SKNWK bijna op 0-1 zette. Pekaar, nummer twee, kopte de bal uit een corner bijna achter de zestienjarige doelman Kees Hout. De andere nummer twee op het veld, Maarten Padmos van SKNWK, kopte vier minu ten na het eerste doelgevaar uit een corner van Christian van Vossen de 0-1 wél binnen. Na de 0-1 kwam Yerseke via Bart van Steveninck een aantal maal goed door, maar de aan voerder miste geluk in de afron ding. Dat geluk ontbeerde Jacky de Bruine in de 21e minuut ook. Uit een corner, van Leon Goede- gebure kopte de geheel vrijstaan de De Bruine naast. Twee minu ten later had Michel de Rooij de 1-1 op zijn schoen, maar alleen voor Quik kwam de Nieuwer- kerkse doelman als overwin naar uit de strijd. In de 33e mi nuut, nadat de regen zijn sporen steeds meer op het veld achter liet met glijpartijen als gevolg, ontsnapte SKNWK opnieuw. Padden van de Waters inzet le verde, doordat Quik weggleed, bijna de gelijkmaker op maar Sytze Stins zorgde voor lucht in de doelmond. Even later vuurde Michel de Rooij nog een schot af op Quik. Effectiviteit Het illustreerde de aanvallende bedoelingen van Yerseke, dat korte tijd later van SKNWK ech ter een lesje in effectiviteit kréég. Na een overtreding op Van Vossen kreeg SKNWK een vrije trap die snel genomen werd door Gert-Jan Tierie. Jac ky de Bruine nam de hard inge speelde bal knap aan, kapte twee tegenstanders uit, en schoot met links de bal achter Hout: 0-2. Drie minuten na de 0-2 kwam Yerseke door een fout van Quik terug in de wedstrijd. Quik verkeek zich op een kop bal van Van Steveninck, na een vrije trap van Elco de Schipper, en dat betekende de 1-2. Na rust was de storm van Yerse ke snel uitgeraasd. SKNWK kon verder en verder van de eigen goal af spelen en dat resulteerde in de 69e minuut in de beslissen de treffer. Opnieuw stond Gert-Jan Tierie aan de basis. Tierie zag Jacky de Bruine weg lopen bij zijn tegenstander. De Bruine mocht, ondanks het vlag- signaal wegens buitenspel, te recht doorgaan en schoot voor de tweede maal met links de bal achter Hout. Het was de dood steek voor Yerseke dat daarna nimmer meer in de eigen kansen geloofde. Voor Yerseke en trainer Nieu- wenhuijze is het te hopen dat de ploeg zich handhaaft in de der de klasse. „Volgend jaar wil ik nog meer jeugd inpassen", aldus de trainer die aangeeft verder te willen bij de ploeg uit het vis sersdorp. SKNWK wil als ploeg ook verder. Het wachten is al leen op de nieuwe trainer, want Cees Willemse is aan zijn laatste jaar bezig. Yerseke - SKNWK 1-3 (1-2). 12. Maarten Padmos 0-1, 37. Jacky de Bruine 0-2, 40. Bart van Stevenin ck 1-2, 69. Jacky de Bruine 1-3. Scheidsrechter: P. Nefs (Bergen op Zoom,). Gele kaart: Koen Sinke (Yerseke), Ronald van Vossen en Mark den Haan (beiden SKNWK). Aantal toeschouwers: 100. Yerseke: Kees Hout, Hermi Pek aar, Jordy den Toonder, Lampei- van de Ven en Dennis Verschuure; Julian Dek (73. Alec van de Wa ter), Elco de Schipper, Bart van Steveninck en Koen Sinke; Pad den van de Water en Michel de Rooij. SKNWK: Léon Quik, Sytze Stins, Leon de Bruine, Johan Padmos en Mark den Haan; Leon Goedegebu- re (80. Maurice Pollemans), Gert-Jan Tierie, Maarten Padmos en Robbert van der Zam.de (65. Ro nald van Vossen); Jacky de Bruine en Christian van Vossen. SKNWK-verdediger Mark den Haan (rechts) strijdt verbeten om de bal met Michel de Rooij van Yerseke. foto Willem Mieras Ooit was Kloetinge een keurige voetbalvereni ging, waar zelden een wan klank viel. Een club ook die de voorbije vijf seizoenen opstoomde in de vaart der volkeren en uitgroeide tot een hoofdklasser van naam. Hoe anders is het nu op de drempel van 2004. Een lan ger verblijf op het hoogste niveau is niet langer gega randeerd. Daarnaast zorgen ontevreden spelers, morren de sponsors en elkaar wan trouwende bestuursleden voor een explosief sfeertje. Kloetinge leeft op een vul kaan, die op punt van uit barsten staat. door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge kende dit seizoen een dramatisch be gin in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. De eerste zes wedstrijden gingen verloren. Na dat de speelwijze op aandrang van de spelers was aangepast, kwam er wel enige verbetering (twaalf punten uit de acht daar op volgende duels), maar door de laatste thuisnederlaag tegen FC Lisse ging de ploeg vorige week toch met een beklemd ge moed de winterstop in. De op hoofdklasseniveau debu terende trainer Karl Vergouwen hield zich de voorbije maanden groot, maar wist toch niet altijd de juiste snaar bij de spelers te raken. De trainingen werden als matig en te weinig wedstrijdge- richt ervaren, terwijl de tacti sche ingrepen tijdens de duels niet altijd werden begrepen. Uit eindelijk besloten de spelers gaandeweg het seizoen zelf maar het voortouw in het veld te nemen. Hierbij werden aan wijzingen vanaf de kant soms ge negeerd. De kritiek bleef in eerste instan tie binnenskamers, maar de afge lopen weken lekte er steeds meer uit. Tal van basisspelers trokken openlijk de kwaliteiten van Vergouwen in twijfel. Geld- scMeters, oud-ploèggenoten en bestuursleden werden er deelge noot van gemaakt. Vergouwen mag dan een harde werker zijn, voor het niveau van een hoofd klasser komt hij (nog) tekort, zo werd off-the-record geoordeeld door het merendeel van de selec tie. Nadat bestuurslid technische za ken Kees Kleppe uitvoerig met de spelers had gesproken en ge confronteerd werd met de kri tiek, oordeelde hij dat er een on gezonde en onhoudbare situatie analyse was ontstaan. Hij pleitte daar om twee weken geleden met me deweten van veel spelers voor een nieuwe sterke man (Dolf Roks), maar kreeg tijdens de 're guliere' bestuursvergadering geen poot aan de grond. Acht van de elf bestuursleden wilden niks weten van een voortijdig af scheid van Vergouwen. Dat was te pijnlijk en zou mogelijk veel sponsors kostten. Bovendien was er geen geld in kas om het tweejarige contract af te kopen. Een aantal bestuursleden zwaai de vervolgens met de portefeuil le. Kleppe vestigde hierna nog even de hoop op de spelers, maar die voelden zich op dat moment Met geroepen een signaal af te geven. Zij legden de verantwoor delijkheid neer bij het bestuur, -'"V: Kloetinge verloor negen dagen geleden zijn laatste duel voor de winterstop in eigen huis van FC Lisse (0-1). Het water staat de ploeg inmiddels aan de lippen. foto Willem Mieras dat Vergouwen destijds immers heeft aangesteld. Moe van al het gepraat vroegen de spelersraad, verschillende leden van de bege leiding en enkele bestuursleden enkele dagen later om rust. Kleppe werd in de aanloop naar het laatste competitieduel voor de winterstop dringend ver zocht de boel de boel te laten. Het leidde ertoe dat het be stuurslid technische zaken ruim twee weken na zijn aanstelling teleurgesteld het bijltje erbij neergooide. Hij had geen zin om de club nog langer van adviezen te dienen. Het gevolg is nu dat de club on der voorzitterschap van Paul Dekker volledig verscheurd is. De vereniging (700 leden) is in twee kampen verdeeld en de stel lingen zijn betrokken. Er heerst een sfeer van achterklap, ruzie en gekonkel. Tot overmaat van ramp wil nu ook de commissie van wijze mannen, die de club zou door lichten en met een Meuwe orga nisatiestructuur zou komen, zichzelf opheffen. De commis sie, waar ook Kleppe deel van uitmaakt, ziet geen rol meer voor zichzelf weggelegd nu er toch niet naar adviezen wordt geluisterd. En Piet Koster, die eerder als extern adviseur een bestuurscrisis trachtte te bezwe ren, heeft na de ontwikkelingen van de voorbije weken ook niet veel trek meer om nog veel ener gie in de club te stoppen. Hij is alleen nog op afroep beschik baar. Daarmee zijn nieuwe bommen onder het toch al broze bolwerk komen te liggen. De vv Kloetinge moet vrezen voor zijn toekomst, tenzij ieder een alsnog zijn verantwoording neemt en niet langer om de hete brij heendraait. Het bestuur lijkt daarbij als eer ste aan zet. MIDDELBURG - FC Dauwendaele moet op zoek naar een nieuwe trainer voor de hoofdmacht. Henk Willemse, de huidige oefenmeester, heeft te kennen gegeven dat hij aan het eind van deze voetbaljaargang vertrekt. Willemse is aan zijn vijfde seizoen bezig bij de zaterdag-derdeklas ser. Huib Meerman heeft bijgetekend bij zaterdag-tweede klasser Kapelle. De Walcherse oefenmeester is momenteel aan zijn eerste seizoen bezig bij het prdductieve Kapelle. WOENSDRECHT - Vosmeer heeft het inhaalduel in de vijfde klasse B bij WW'67 in Woensdrecht gisteren met 2-1 verloren. Voor rust kende de thuisploeg een over wicht, wat leidde tot 2-0 halverwege via treffers van Ste fan van de Velde en Jeroen Swagemakers. In de tweede helft ging Vosmeer op zoek naar de aansluitingstreffer. Deze kwam er twintig minuten voor het einde via Benja min Suurlant: 2-1. Mede doordat WW'67 hierna een straf schop onbenut liet, bleef de wedstrijd tot het einde toe spannend. WW blijft subtopper, Vosmeer middenmoter. GENT - Daniël Ward heeft tijdens de eindejaarsmeeting in de Gentse Topsporthal zijn eigen Zeeuws record op de 200 meter scherper gesteld. Ward, nog steeds lid van RK- HAV.maar die in de Verenigde Staten sport koppelt aan studie, liep de 200 meter in 21,41 seconden. Zijn vorige re cord dateerde van 22 maart 2003 toen hij eveneens in Gent tot 21,79 seconden kwam, Op de 60 meter liep hij naar een tijd van 6,79 seconden, wat slechts vierhonderd sten boven zijn persoonlijk record was. Bij de B-junioren haalde Lotje Stam de NK-limiet op de 200 meter. GENT - Marianne Verdonk van AV Scheldesport uit Ter- neuzen heeft tijdens de eindejaarsmeeting in de Gentse Topsporthal een nieuw Nederlands record gelopen voor verstandelijk gehandicapten. Dat deed ze op de 800 meter waar ze 2.41,82 liet optekenen. Met deze tijd komt ze op de wereldranglijst op de vijfde plaats. Op de 60 meter no teerde ze 9,07 seconden, slechts 0,09 seconden boven haar eigen Nederlands record is. Marianne Verdonk zit in de voorbereiding voor het WK indoor dat in februari in Hon garije wordt afgewerkt. Daar zal ze in actie komen op de 60 meter, 60 meter horden, 200 en 400 meter. HOOGERHEIDE - De Zeeuwse finalisten hebben de ge westelijke eindstrijd biljarten derde klasse libre gisteren in zaal Boulevard in Hoogerheide afgesloten met twee po diumplaatsen. Helaas voor hen niet de hoogste, die recht geeft op deelname aan het nationaal kampioenschap in de ze spelsoort. Maar met 'zilver' voor Harry van Veelen (Schouwen-Duiveland) en 'brons' voor Piet Donze (Walcheren/De Bevelanden) en de plaatsen vier en vijf (Arjan Dorreman en Jan Rentmeester) kon het vierkoppi ge Zeeuwse gezelschap terugzien op een sterk toernooi. door Wim Broekhoven GOES - Het leidende duo De Meeuwen/SKNWK nam zater dag afstand van de overige teams in de derde klasse A. Bei den ploegen wonnen met 3-1 van respectievelijk Veere en Yer seke. De eerste achtervolger Dauwen daele verloor van GPC met 4-3 en het duel Serooskerke-Hein- kenszand eindigde in 1-1 De Meeuwen-Veere 3-1: Zeven minuten voor rust kwam De Meeuwen met storm mee op 1-0 door Ewout Maas. Direct na de rust bleek de thuisploeg voldoere de kwaliteit in huis te hebben om verder afstand te nemen) Michiel Brouwer tikte in de 52e minuut van dichtbij de 2-1 bin nen en Eddy Matthijsse maakte drie minuten" later uit een cor ner eveneens van dichtbij de 3-1. Veere creëerde daarna een over wicht, maar verder dan de ere- treffer van Robert Baas in de 88e minuut kwam de ploeg niet. GPC Vlissingen-Dauwendaele 4-3: Onder moeilijke omstandig heden maakten beide teams er een onderhoudende wedstrijd van. Björn Ronde opende na een kwartier de score voor GPC, maar twee minuten later zorgde Jorrit Schuurman al voor de ge lijkmaker. Weer twee minuten later tekende Wessel Leyer voor de 2-1 Gezien de kansen voor GPC had die voorsprong bij rust groter moeten zijn. Vier minuten na rust werd het via Robin van de Velde prompt 2-2. Twee minuten later vergis ten de bezoekers zich in de snel heid van de GPC-voorhoede en Danny Bömer kon vanaf elf me ter voor 3-2 zorgen. Tien minu ten voor het einde leek de wed strijd met een tweede counter treffer van Ronde beslist, maar een minuut later was het alweer 4-3 door Jorrit Schuurman. Die marge hield GPC wel vast. Serooskerke-Heinkenszand 1-1: Omdat scheidsrechter Dirven uit Raamsdonksveer het Schouwse Serooskerke als domi cilie voor de thuisploeg be schouwde, begon de wedstrijd een half uur te laat. Op slag van rust tekende Ri chard Wiskerke van dichtbij voor 0-1 en een kwartier voor tijd kon Nicky Holmes eveneens van dichtbij voor de verdiende gelijkmaker zorgen. Met de nodi ge blessuretijd eindigde de wed strijd in het donker. door Wim Broekhoven GOES - Op de laatste speel dag voor de winterstop in de tweede klasse voegde 's-Heer Arendskerke drie belangrijke punten aan zijn totaal door Dinteloord met 2-0 te ver slaan. Hekkensluiter Kogel vangers won met 4-6 van Seol- to en Arnemuiden-Zaamslag eindigde in 1-1. 's-Heer Arendskerke-Dinte- loord 2-0: Het voetbal van Dinteloord was verzorgder, maar echte kansen creëerden de bezoekers daarmee niet. Zeven minuten voor rust le verde een fantastische actie van Gerben Eversdijk zoveel onrust op bij de bezoekers, dat Jeroen Thomas de bal in eigen doel schoot. Walter de Kok tekende zeven minuten na rust voor de beslissende 2-0. Een minpuntje voor de thuisclub was, dat het de sco re in het vervolg niet verder opvoerde. Arnemuiden-Zaamslag 1-1: Een vrije trap van Joris Rade makers leverde via een kop bal van Jaap Pijpelink na achttien minuten een geflat teerde op. In de eerste minuut van de tweede helft tekende Jacky de Smit voor de 1-1. De aandringende thuisploeg had vervolgens de pech, dat Zaam- slag-doelman Corstanje met een puike reflex een inzet van Remy Meerman keerde en dat een inzet van Jacky de Smit van de doellijn kon worden weggetrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19