Feyenoord moet blij zijn met punt Totti neemt AS Roma bij de hand PZC Vitesse houdt PSL, in de houdgreep )J Heerenveen tevreden de winterstop in United profiteert van puntenverlies Arsew RKC laat Rotterdammers ontsnappen vei Club Brugge verliest punten en keepers De Graafschap te sterk voor FC Den Bosch Hans Meyer bijna rond ni Hertha BSC maandag 22 december 2003 door Jaap van Essen WAALWIJK - De spelers maken er geen geheim van: de winter stop komt voor Feyenoord als een bevrijding. Na een week van het meestwanhopige voetbal dat de club ooit speelde (tegen FC Twente, Vitesse en gisteren bij RKC) is het meer dan ooit tijd voor bezinning. Hoe komt het huidige elftal weer aan het voet ballen? In Waalwijk was te zien hoe be labberd Feyenoord er voor staat. PSV liet zaterdag twee punten liggen in Arnhem, Ajax verspeelde er eerder op de dag drie bij FC Twente. Een uitgelezen mogelijkheid dus voor Feyenoord om een eer ste stap in de noodzakelijke in haalrace te zetten. Fans die uitgingen van dat sce nario, kwamen net zo bedrogen uit als een kalkoen die hoopt op prettige kerstdagen. Het werd niet meer dan 0-0, een uitslag waarmee de bezoekers heel blij moesten zijn. Feyenoord speelde in Waalwijk angstig, laf en vooral heel slecht. Hoe slecht mag duidelijk worden uit het feit dat RKC maar liefst twaalf kansen kreeg om te scoren. Feyenoord stelde daar bijna niets tegenover. De allereerste doelpoging werd in de 45e minuut ondernomen door Swerts. Pas diep in de tweede helft, toen RKC steeds wanhopiger werd van de eigen kansenmisserijkreeg ook Feye- noord wat mogelijkheden. Dat nam niet weg dat de supporters de winterstop inluidden met de yell 'kankerbestuur'. Hun nieuwjaarswens hing de hele wedstrijd al aan de hekken: 'Jorien, Rob, Bert. 2004 Nieuw Beleid! Oprotten'. HEERENVEEN - Heerenveen gaat met een tevreden gevoel de winterstop in. De Friezen won nen in eigen stadion het duel in de subtop tegen Roda JC met 2-1. Samaras (voor rust) en Se- lakovic scoorden voor Heeren veen, Cristiano deed pas in de slotminuten iets terug voor Ro da JC. NAC Breda kon thuis tegen ri vaal RBC Roosendaal met moei te een voorsprong van 3-2 vast houden. Voor rust waren de Bredanaars oppermachtig, met een voor sprong van 3-1 door Engelaar (2x) en Boussaboun. Ikedia had voor de 2-1 gezorgd. In de twee de helft wankelde NAC na de 3- 2 van De Graaf, maar bleef toch overeind. NEC speelde in Nijmegen on dermaats tegen hekkensluiter FC Zwolle: 1-0. Hersi zorgde met een rake kopbal vlak voor rust voor een van de weinige hoogtepunten in het armetieri ge duel. FC Utrecht FC Utrecht had in eigen stadion geen moeite met staartploeg Vo- lendam: 3-0. Zwaanswijk, Tanghe (strafschop) en opnieuw Zwaanswijk beslisten het duel voor rust. Willem II verstevigde zijn posi tie in de subtop door een knappe zege bij FC Groningen: 2-1. Bij rust had de thuisploeg nog een voorsprong door Van Gessel. In de tweede helft bezorgde inval ler Hadouir de Tilburgers de drie punten. De boodschap was duidelijk. Wat er de komende weken bij Feyenoord gebeurt, blijft echter nog even in nevelen gehuld. Voorzitter Van den Herik wil na de kerstdagen tekst en uitleg van Rob Baan en de hoofdtrai ner. Bert van Marwijk is in ieder geval niet van plan om zelf op te stappen. Hij ziet nog perspec tief, maar waar die vrolijke blik naar de toekomst op is geba seerd mag Joost weten. Steun Van Marwijk schermt met zijn goede verhouding tot de spe lersgroep. Maar de spelers wis ten de voor-bij e twee duels don dersgoed dat de trainer hun steun meer dan ooit nodig had. En op zijn zachtst gezegd heeft het optreden tegen Vitesse en RKC Van Marwijk niet gehol pen. De spelers meldden collectief dat ze snakken naar een paar weken rust. Wat er daarna moet gebeuren om Feyenoord weer aan de gang te krijgen, weten ze ook niet. Een benauwende ge dachte. Niet alleen is de achter stand op de eerste twee plaatsen nu twaalf en negen verliespun- ten, ook AZ heeft nog vier pun ten voorsprong op Feyenoord. Achter de Rotterdammers be vinden zich bovendien vier ploegen (Willem II, Heerenveen, Twente en Utrecht) op een ach terstand die binnen één speel ronde overbrugd kan zijn. Merkwaardig genoeg is ook RKC dit seizoen een ploeg met problemen. De Waalwij kers voetballen uitstekend, net als in de voorgaande jaren, maar heb ben de grootste problemen eens een bal tussen de palen te krij gen. Gisteren bleek die aanval lende impotentie wel heel erg storend. De mooiste kansen werden verprutst. Vooral spits Hoogendorp beleeft een rare fa se in zijn loopbaan. Hij voetbal de ook gisteren uitstekend, maar miste tevens drie opgeleg de kansen. GPD Ieu door Henk van Weert ARNHEM - De spelers van Vi tesse liepen zaterdagavond met grote kerstpakketten de kleed kamer uit. Die hadden ze dubbel en dwars verdiend. Met tien man spelend hield Vitesse titel kandidaat PSV in de houd greep. PSV moest zich een beet je schamen voor de magere 0-0, waar het jonge, enthousiaste Vi tesse mocht glimmen van trots. In de andere kleedkamer was het na afloop minder gezellig. Daar werden geen kerstsurpri ses uitgedeeld. Uitblinker Ro nald Waterreus uitte zijn frus tratie over het gelijkspel zo luid dat iedereen op de gang het kon horen. De PSV-doelman kafferde ken nelijk Arjen Robben uit. „Jij moet eens luisteren, je bent pas 19 jaar", klonk het uit de mond van de routinier. Guus Hiddink liet snel een eind maken aan de ruzie-achtige sfeer achter cle ge sloten deur. PSV is wel eens vrolijker aan het kerstreces begonnen. Hoewel: een dag later ging in Eindhoven de zon weer een beetje schijnen toen de Zwitserse Afrikaan N'Kufo namens FC Twente het zwakke Ajax oprolde. Van echte schade was ineens geen sprake meer. Ajax en PSV eindigden al lebei met 37 punten. Ajax heeft nog wel een wedstrijd tegoed te gen Roda JC. de verlies op rij te vootk» .Haas Als Kezman en Robben b'i; zullen de financiële zorga rol blijven spelen indet- L sh helft van de compe% versterking hoeft niems-, denken. ff3?va, PSV heeft zo'n brede gw dat blessureproblemen:: wel op te lossen zijn. Inbet redome lukte dat deze keer Zonder Hofland, Ooijej gelund en Van Bomit-i aanvankelijk ook zonde lichtgeblesseerde Kezmat Rommedahl slaagde PSV; in om Vitesse plat te g Rankovic werd na drie 1 overtredingen op Robben! harm Vogel al in de 26e i door de uitstekend Pieter Vink weggestuurd wist dat voordeel niet leb; ten. tklass lerker' Hi in ffl'K idedri Mei arsch l'ï'SI I imett Iwee ■l Etalage Feyenoorder Robin van Persie (rechts) duelleert met de RKC-verdedigers Virgilio Teixeira (achter Van Persie) en Marc van Hintum (links). foto Jasper Juinen/ANP Qua resultaat sluit PSV de eer ste helft van het seizoen redelijk af. Toch is er geen opgetogen stemming in Eindhoven. Zorgen overheersen. De clubleiding heeft Mateja Kezman en Arjen Robben opzichtig in de etalage gezet. Eerst deelde Frank Arne- sen aan iedereen die het maar wilde horen mee dat hij de kans dat Kezman in de winterstop vertrekt op fifty-fifty schat. Dat was een duidelijk signaal aan de buitenwacht dat er wat PSV be treft gehandeld kan worden. Daarna gaf voorzitter Harry vanRaaij plotsklaps aan dat een Europese topclub interesse heeft in Robben. Dat was een tweede signaal. PSV heeft geld nodig. Liefst snel, om een twee- Symptomatisch De Eindhovenaren hat zichzelf zo gemakkelijkI® maken. Al in de eerste: leek PSV te scoren. schoot voorlangs, Vennep Hesselink hoefde alleen zijn voet tegen de bal tea maar de Tukker letten: 3ewe Dat was symptomatisch üundi wat PSV de hele eerstelt: Efer zien. Vitesse deed meerde dig mee, stoorde pnr; ilandi dwong Waterreus te vaak!: spelen van de lange bal.;, Robben was herhaaldelijk vaarlijk. Hiddink bracht kort vo: rust Kezman in het veld.B- ij' scorer kon geen rol van te nis spelen. Hij heeft nog: gescoord tegen Vitesse deed hij zaterdag in het 6 jL, dome ook niet. Vitesse-coach Edward St» deed een slimme zet door: ,r tweede helft de trage Van! kering eruit te halen en desa Rojer in te brengen. Zo derde Vitesse in een leukecj terploeg, die achterin ss d< weg gaf. Gebeurde dat wel, i k stuitte PSV telkens op Jim feet V van Fessem. De Vites-è be: man was de steunpilaar jüjk ploeg. Aan de ancb h^rsei speelde Waterreus ooirii stekende wedstrijd. Kjü hoogstpersoonlijk hef pira nen. GPD iebe» jeedi an M IU1 BRUSSEL - Met een royale voorsprong van acht punten gaat Andeilecht de Belgische winterstop in. De ploeg uit Brussel won gisteravond over tuigend van La Louvière (4-1). De treffers van Anderlecht kwa men op naam van Mornar, Zet- terberg, Lachtchouk en Baseg- gio. Nummer twee Standard Luik versloeg Germinal Beerschot met 2-1. De winnende treffer kwam op naam van doelman Carini, in de 36e minuut een strafschop benutte. Na de rust miste de keeper uit Uruguay van elf meter. Club Brugge raakte zaterdag avond twee punten kwijt en bo vendien twee keepers. De uit wedstrijd tegen Lierse eindigde in 1-1. Dany Verlinden, nog al tijd onbetwist de eerste doel man, bleef in dei'ust geblesseerd in de kleedkamer achter en zijn vervanger Butina kreeg twaalf minuten voortijd rood. Aanval ler Bengt Saeternes nam het werk tussen de- palen over en hield Lierse zowaar van de win nende treffer af. Ook bij Charleroi was zaterdag avond de hoofdrol voor een doelman, zij het op heel andere wijze. Sluitpost Lacquait zag al na 50 seconden in het uitduel met Bergen zijn uittrap zomaar in het tegenoverliggende doel verdwijnen. Collega-doelman Van de Putte ver-keek zich op de lange bal, die door de wind nog eens extra ver werd meegeno men. Na een flinke stuit suisde cle bal zo over Van de Putte heen het doel in. De bizarre goal bracht Charleroi geen overwin ning, het werd 2-2. ANP DOETINCHEM - De Graaf schap versloeg gisteren in Doe- tinchem FC Den Bosch met 2-1. De Doetinchemmcrs behaalden hun negende zege in negentien duels. Van der Kruis en Mihci scoorden voor de thuisploeg, Bossche naar Jansen had in de eerste helft de score geopend. Den Bosch, dat 36 punten heeft, ziet door het verlies koploper Hel mond Sport verder uit het zicht verdwijnen. Het gat is nu zeven punten. Excelsior (39) en Sparta (3 8) staan op de tweede en derde positie. ANP Phillip Cocu voorkomt thuisnederlaag Barcelona tegen Celta de Vigo: 1-1 van onze sportredactie ROME - AS Roma kan met een gerust hart kerst gaan vieren. Francesco Totti hield zijn club zaterdag fier bovenaan de ranglijst in de Serie A. De Romeinse scherpschutter scoorde in de uitwed strijd tegen Enxpoli als enige, tweemaal zelfs. Bij rust was de eindstand al be reikt: 0-2. In de tweede helft deed de kop loper het wat kalmer aan. Een dag later ging de concurrentie op zichtig in de fout. AC Milan, zonder Cla rence Seedorf, liep in de thuiswedstrijd tegen Udinese tegen de eerste competi tienederlaag aan: 1-2. Fa va en Sensini hielpen Udinese aan een verrassende voorsprong (0-2) in het verbaasde San Siro. Cafu deed in de zeventigste minuut nog iets terug namens AC Milan, maar de gelijkmaker viel niet, ook al doordat de thuisploeg nog een strafschop miste. Ka- ladze (Milan) kreeg in de 81e minuut ook nog de rode kaait. Juventus, zonder Edgar Davids, steven de bij Lecce eveneens op een pijnlijke ne- derlaag af. De Oude Dame keek lang te gen een achterstand aan door een treffer van Konan. Pas in de 86e minuut bracht invaller Trezeguet de gelijkmaker op zijn naam. Juve speelde op dat moment al enige tijd met tien man door een rode kaart voor Iuliano. De topper tussen La- zio Roma en Internazionale eindigde gis teravond in 2-1. Internazionale nam in Rome via Vieri een 1-0-voorsprong, maar Lazio maakte via Corradi nog voor rust gelijk. Zauni maakte acht minuten voor tijd de winnende treffer. Perugia, de tegenstander van PSV in het Uefa Cuptoernooi, wacht dit seizoen in de Serie A nog altijd op de eerste zege. Gisteren speelde de staartploeg met 2-2 gelijk tegen Brescia. Perugia verspeelde voor eigen publiek twee keer een voor sprong. De treffers van de thuisploeg kwamen op naam van Margiotta en Dainelli (eigen doel). Spanje Real Madrid heeft in de Spaanse compe titie de koppositie geconsolideerd. De sterrenploeg won bij Real Mallorca met 3-1. De eilandbewoners, met Arnold Bruggink als bankzitter, kwamen eerst nog op voorsprong dankzij Correa. Met treffers van Raul, Ronaldo en Figo (straf schop) drukte Real Madrid het klasse- verschil in de stand uit. Barcelona kwam thuis tegen Celta de Vi go niet verder dan een 1-1-gelijkspel. De bezoekers kwamen in de eerste helft op voorsprong, maar na rust voorkwam Phillip Cocu de zesde nederlaag voor de ploeg van trainer Frank Rijkaard. Barce lona staat nu op de negende plaats. Valencia ontdeed zich met moeite van Sevilla: 1-0. Mista maakte het enige doelpunt na een uur. Daarna verdedigde de titelkandidaat, die twee punten min der heeft dan Real Madrid, de voor sprong vakkundig, al ging dat wel ten koste van een viertal gele kaarten. Nummer drie Deportivo la Coruna, op zes punten van de koploper, won met 2-1 van Espanyol. Jordi Cruijff zette de ploeg uit Barcelona nog wel op voorsprong. Luque en Torricelli (eigen doel) hielpen Deportivo aan de zege. Real Sociedad, vorig seizoen nog een openbaring in de Primera Division, moet zich nu serieus zorgen gaan maken. De Baskische club verloor zaterdagavond tot groot ongenoegen van het eigen pu bliek met 3-1 van Valladolid. Na kerst dreigt degradatievoetbal. De Koninklijke uit San Sebastian, nog altijd zonder zijn geblesseerde Neder landse doelman Sander Westerveld, be gon goed. De Turkse international Nihat Kahveci opende de score al na vijf minu ten. Ariza Makulula maakte nog voor rust gelijk. In de slotfase hielpen Oscar en Losada Real Valladolid aan de zege. Bij Atletico Madrid-Racing Santander (2-2) had scheidsrechter Gonzalez Va zquez al zijn boekhoudkundige kermis nodig. Hij deelde liefst twaalf gele kaar ten uit. Santander-middenvelder Diego Mateo kreeg er tweede tweede toen hij al op de bank zat na te zijn gewisseld. Oud- Ajacied Kiki Musampa, die na een uur inviel, maakte de 2-1 voor Atletico. Jo- natan herstelde het evenwicht tien mi nuten voor tijd uit een strafschop. Turkije Pierre van Hooijdonk blijft scoren in de Turkse competitie. De voormalige Feye noorder was gisteren voor Fenerbahce in de uitwedstrijd tegen Malatyaspor twee keer succesvol. Toch qjoest hij genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2. Van Hooijdonk bracht zijn competitietotaal op dertien. Daarmee is hij topscorer in Turkije. Fenerbahce staat derde op de ranglijst, elf punten achter Besiktas. Galatasaray dat zaterdag eveneens met 2-2 gelijk speelde tegen Elazigspor, bezet de vijfde plaats, met veertien punten minder dan de koploper. Frank de Boer bleef aan de kant wegens een schorsing. ANP AS Roma-aanvoerder Francesco Totti viert één van zijn twee treffers in het duel met Empoli. foto Alessandro Bianchi/RTR van onze sportredactie LONDEN - Manchester United is terug aan kop van de Premier League. De titelhouder won gis teren met 2-1 bij Tottenham Hotspur, mede dankzij de der tiende competitietreffer van Ruud van Nistelrooij. De Man cunians profiteerden daarmee optimaal van het puntenverlies van de onttroonde koploper Ar senal bij Bolton Wanderers (1-1). Manchester United, dat een punt meer heeft dan Arsenal en Chelsea, trad aan met de in op spraak geraakte verdediger Rio Ferdinand. Coach Ferguson trok zich niets aan van de uit spraak van de tuchtcommissie van de Engelse voetbalbond (FA), die de international vrij dag wegens een 'vergeten' do- pingtest voor acht maanden schorste. In afwachting van zijn beroepszaak is Ferdinand nog wel speelgerechtigd. Veel kreeg de defensie van Man chester United niet te doen. Al leen in de slotfase drongen de Spurs een beetje aan. Meer dan een treffer van Poyet zat er niet in voor de bezoekers. Na een halfuur leidde de thuisploeg al met 2-0 dankzij O'Shea en Van Nistelrooij, die scoorde via een tegenstander. Reuzendoder Een week na de verrassende uit zege bij Chelsea onderstreepte Bolton Wanderers tegen Arse nal de faam van 'reuzendoder'. De middenmoter kwam door een treffer van Pires nog wel op achterstand. Invaller Pedersen zorgde vlak voor tijd voor de op basis van het spel in de tweede helft verdiende gelijkmaker (1-1). Bij Arsenal vormde Berg kamp een aanvalsduo met Hen- ry. De Nederlander werd in de 69e minuut naar de kant ge haald. Chelsea boekte een verdiende zege bij het goedpresterende Fulham (0-1). Crespo liet doel man Van der Sar met een kopbal kansloos. Chelsea kon geen be roep op Hasselbaink doen. De spits was geschorst. Melchiot keek de hele wedstrijd vanaf de bank toe hoe Chelsea zich re- vancheerde voor de nederlaag van een week eerder tegen Bol ton Wanderers. Doelman Wapenaar beleefde met Portsmouth een slechte middag bij Southampton. Zijn ploeg verloor kansloos met 3-0. De ontmoetingen Birmingham DF li City-Middlesbrough en verhampton Wanderers-! ™'1( pool werden door oven te regenval afgelast. Schotland Met dank aan doelman E:|ins- Douglas blijft Celtic onga baar in de Premier Least: lp Schotse international stos ^lu| het duel tegen Mothered bij een stand van 1-0 een? rare schop van Adams. Voort scoorden Hartson en Tb 3 son. Voormalig Feyenooré topschutter Larsson wel voor rust geblesseerd uit. won tegen Motherwell v« zestiende keer op rij. Glasgow Rangers lijkt mei punten achterstand opdes P rivaal vooralsnog kansloos' de titel. De ploeg van a ®d McLeish herstelde zich t ht< dag tegen Hearts (2-1)Ba kater tegen Dunfermlinej ter De thuiszege was echterr van overtuigend. De bezoekers uit Edins kwamen op voorsprong 1 M Andy Kirk, de 7000e Hearts in de historie. Voor: AjaciedShota Arvelacizenn |a&| te halverwege de eerstehelf lijk. De winnende trefferf na rust op naam van Bur! aangeven van Mols. Bij H -j begon de niet fitte Markdel' op cle bank. Hij vielpw slotfase in. ANP doe trai BERLIJN - Hans Meyer.'4* malig trainer van FC T« So wordt naar alle waarschip g heid de nieuwe coach Tan' tha BSC. De Duitser h«& de club waar eerder dit Huub Stevens moest verp ;j, na slechte resultaten, pwj® l lijk overeenstemmingberfit Borussia Mönchengladba& club waar Meyer als cheU in dienst is, moet nog me® king verlenen aan de ovel „Ik verwacht in de komer.fr gen een akkoord", aldus- j arige Meyer gisteren. Tot maart trainde Meyer» - o sia Mönchengladbach, bleef hij aan als chef-sa® Berlijn zou hij een con|rV en met het einde van dits® r| moeten krijgen als hooi ner. ANP/SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18