)nrust over reorganisatie bij CZ Scholen slikken afwijzing college 25% KORTING Jeains Inn 13 Kerstlammetjes VANAF VANDAAG Man krijgt hogere straf voor doorrijden na dodelijk ongeval Politie Tholen sluit wegen af voor nachtcontrole 0e werknemers vrezen dat meer dan aangekondigde honderd banen verdwijnen Itie pakt lesenaar voor dreiging Muziekhelden in Goes zijn prooi voor dieven erkstraf foor gooien iet flesjes De Westerscheldetunnel Van Oever Tot Oever zeeuwse almanak Geestig BEVELANDEN-THOLEN freekJanssen jrgjsfDe politie in Tholen mvsgierig naar wie er zoal nachtelijke uurtjes op het j rondrijden. Binnenkort l0 'S nachts alle toegangs in afgesloten: iedereen die eruit wil wordt gecontro- zaterdag 20 december 2003 Volgens politiewoordvoerder J. van Mourick worden met de con troles diverse doelen bereikt. „De politie krijgt zo een beter beeld van wat er zich 's nachts allemaal op het eiland afspeelt. Natuurlijk zijn er genoeg men sen die dan voor hun werk in de auto zitten. Maar er komen ook mensen met minder goede bedoe lingen op Tholen, zoals inbre kers. We hopen dat het houden van nachtelijke controles een preventieve werking heeft, zo dat de dieven wegblijven. Maar we controleren natuurlijk ook voor de verkeersveiligheid." Het plan komt van het politie team Tholen, onder leiding van de nieuwe poltiechef A. de Regt. „Vroeger voerden we wel vaker nachtelijke controles uit in heel de provincie, de zogeheten road- blockcontroles. Het lijkt ons zin vol om zoiets ook eens een aan tal keer te doen op Tholen", al dus Van Mourick. Volgens de woordvoerder is het niet zo dat er de laatste tijd meer inbraken voorkomen in het gebied. Het Thoolse politieteam bestaat uit te weinig mensen om de contro les alleen af te kunnen. Daarom wordt de hulp van de Zeeuwse collega's ingeschakeld. Wanneer de acties worden gehouden en hoe vaak, wil Van Mourick niet zeggen: „Dan is het effect weg," M Bosboom K.iBij zorgverzekeraar CZ, isligd in onder meer Goes, [grote onrust. Aanleiding [schrappen van zeker hon- arbeidsplaatsen. Werkne- vrezen dat er nog meer ba- vcrdwijnen en dat de toe- i het Goese kantoor fccussie staat. I, naast de Goese loca- hoofdkantoor in Tilburg vestiging in Sittard. Deze [werden de werknemers ge muteerd met de gevolgen een reorganisatie, nge kregen onverwacht te i dat hun functie ver- politie heeft gistermiddag Halt' twee in Vlissingen een juige Goesenaar aangehou- an wordt ervan verdacht te enige aanleiding een I age vrouw en een 22-jari- ra uit België, die op een jj zaten op het Stations- t Ie hebben bedreigd met iits. teenaar werd aangehou- kovergebracht naar het po li, waarna hij in verze- d gesteld. Het mes is jnomen. dwijnt. Enkele afdelingen wor den zelfs helemaal opgeheven. Het was intern al bekend dat er landelijk honderd arbeidsplaat sen, op een totaal van 2300, ver dwijnen. Door de ingrijpende ontwikke lingen van deze week hebben de werknemers sterk de indruk dat de operatie nog veel dieper snijdt. De Raad van Bestuur kwam daarom gistermiddag naar het Goese kantoor in een poging de onrust te bezweren. „Dat is niet gelukt", zegt een van de werkne mers. „Iedereen had het gevoel dat we worden zoetgehouden. De tijd moet het leren of onze vrees terecht is." Toekomst De Raad van Bestuur is ook ge vraagd naar de toekomst van de gehele Goese vestiging. Door de invoering van de basisverzeke ring in 2006 wordt de kans niet denkbeeldig geacht dat alle ad ministratieve functies worden ondergebracht in het hoofdkan toor in Tilburg, dat bovendien recent is uitgebreid. Volgens de Raad van Bestuur is dat voorals nog niet aan de orde. Woordvoerster J. Verstappen van CZ bezweert dat het momen teel om honderd arbeidsplaat sen gaat die verdwijnen en niet meer. Vijftig daarvan zijn, zo zegt zij, al intern gerealiseerd door bijvoorbeeld natuurlijk ver loop en het beëindigen van uit zend- en tijdelijke contracten. Daarnaast komen vijftig men sen in een zogeheten mobiliteits pool. CZ probeert voor hen een oplossing te vinden. De eerste zes maanden gebeurt dat intern, het tweede halfjaar extern. Als dat geen resultaat heeft, verlie zen de betrokkenen hun baan. Een sociaal plan is momenteel in de maak. Verbazing Dat de helft van reorganisatie al is gerealiseerd, betwijfelt het personeel. „Wij hebben dat vol verbazing zitten lezen. Het is heel onduidelijk waar ze die vijf tig dan hebben gecreëerd." Verstappen wil niet ingaan op de vraag hoeveel banen er in Goes verdwijnen. „Wij maken geen splitsing tussen de drie lo caties. We kijken uitsluitend concernbreed." Zij kan daarom ook niet zeggen of het klopt dat de banen vooral in Goes en Sit tard verdwijnen. De 'infosessies' voor het perso neel, zoals die gisteren in Goes werd gehouden, zijn bedoeld om de werknemers 'een hart onder de riem te steken', aldus Ver stappen. „We doen er alles aan om de mensen maximaal te in formeren en de onrust die er mo menteel is zo goed mogelijk te beheersen." Glenn Miller is niet meer: de gemeente heeft het gestolen straat naambord vervangen door een versie die moeilijker is te stelen. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De straatnaambordjes in de Goese nieuwbouwwijk Ouver ture blijken ongemeen populair te zijn. Er zijn de afgelopen tijd al diverse exemplaren gestolen. De straten in Ouverture zijn vernoemd naar vroeggestorven arties ten uit de recente muziekhistorie. John Denver, Freddie Mercury, Duke Ellington, Miles Davis, Dusty Springfield en andere muzikale grootheden krijgen op die manier in Goes een postuum eerbetoon. De opvallende namen blijken aan te slaan. Ook in negatieve zin, want de afgelopen tijd moesten medewerkers van de gemeentelijke dienst stadsbeheer herhaaldelijk constateren dat de bordjes van de palen waren verdwenen, mogelijk door een wat al te fanatieke be wonderaar van de betreffende artiest. Afgaand op welke straatnaambordjes worden ontvreemd zou de po pulariteit van de musici kunnen worden afgeleid. Vooral Elvis Pre sley, John Lennon en Bob Marley blijken in trek te zijn. Voor de gemeente Goes is de maat echter vol. Zij heeft de meeste borden inmiddels vervangen door tijdelijke, kunststof exemplaren die moeilijker zijn mee te nemen. De maatregel is ook genomen met het oog op het vele bouwverkeer in de wijk, dat tijdens manoeuvres nog wel eens een bordje wil beschadigen. IELBURG - De Mid- [se politierechter R. heeft gisteren een itienjarige inwoner Vlissingen wegens een »g tot het toebrengen zwaar lichamelijk let uur werkstraf en 28 leerstraf agressieregu- opgelegd. Vlissinger gooide 19 dit jaar in een plaatse- e met een bierflesje. >or raakte een on- lige bezoeker gewond ijn hoofd. Bk café bierflesje was bestemd Jf een ander, waarmee verdachte Vlissinger ru- had gekregen. Het ichtoffer had de partijen ien scheiden. Plotseling side hij dat zijn hoofd tedde. itde handjes van de Vlis- los zitten &uit zijn strafblad. Re delijk was hij nog ver teld voor twee ge- eldsdelicten. „Ik ben niet ef. Het was een reac- te ik me bedreigd voel- meende hij. teer van justitie A. Flik- Wrt eiste naast de leer- it32 uur werkstraf. MIDDELBURG - „Mè-è-è-è-!", weerklinkt het sinds kort bij boer Jasperse aan de Walcherseweg in Middelburg. Deze week zijn twee lammetjes bij hem geboren. En dat is ongebruikelijk vroeg. Normaal laat de komst van de jonge beestjes nog wel even op zich wachten. Nog wat onvast lopen ze door de wei heen. Zodra de fotograaf ze op de plaat wil vastleggen, huppelen ze snel achter moeder aan. Met als enige com mentaar: „Mè-è-è-è-!" Foto Ruben Oreel Gezamenlijke huisvesting Goese Polder te duur door Rolf Bosboom GOES - De scholen in de Goese Polder lijken zich erbij neer te leggen dat ze niet met z'n drieën onder één dak komen. „Jammer, maar het is niet anders", zegt di recteur M. Koevoets van De Tweemaster. Na de enorme brand die bijna een jaar geleden de basisscholen 't Noorderlicht en de Holtkamp- school samen met het wijkcen trum in de as legde, is er nage dacht over nieuwbouw. Daarbij is de mogelijkheid in beeld geko men om ook de derde school in de wijk, De Tweemaster, erbij te betrekken. Het college van burgemeester en wethouders vindt dat niet ver standig, zo bepaalde het deze week. Weliswaar is het fysiek mogelijk alles aan De Spinne te rug te bouwen, maar er worden aanzienlijke problemen met de verkeersafwikkeling verwacht. Bovendien zou het financieel ui terst ongunstig voor de gemeen te zijn als De Tweemaster ver huist, aangezien het huidige pand nog vilj nieuw is. Verbaasd De schooldirecties zijn verbaasd dat het college er voor zichzelf al uit is. Een standpunt werd pas volgende maand verwacht. „Maar wij zijn heel blij met het feit dat er nu iets bekend is", zegt directeur A. van Reenen van 't Noorderlicht. Van Reenen verheugt het vooral dat zijn school, zoals het ernaar uitziet, terugkeert op de vroege re locatie. „Ook de ouders zijn daar heel enthousiast over." Hij accepteert het dat De Twee master er niet bij komt. „Daar moeten we mee leren leven. We hadden het liever met z'n drieën gedaan, maar wij zullen geen be zwaar maken tegen dit besluit. Zeker in deze tijden van econo mische teruggang is het stand punt van het college begrijpe lijk." Dat geldt ook voor directeur Koevoets van De Tweemaster. „Wij hadden graag meegedaan, maar snappen het standpunt van het college, al zijn de aange dragen argumenten zeker niet nieuw. Bovendien zijn we zeer tevreden over ons huidige ge bouw." Koevoets ziet ook forse bezwa ren aan De Spinne als locatie. „Het is allemaal veel te krap daar." Hij zou dan opteren voor de andere plek die is genoemd: nabij sportpark Het Schenge. „Daar heb je veel meer mogelijk heden om kindvriendelijk te bouwen." R. Houtepen van Stichting Pris ma, waaronder de Holtkamp- school valt, wil nog geen af scheid nemen van het idee de drie scholen samen te voegen. „Onderwijskundig gezien zou dat een ideaal plaatje zijn." De argumenten van het gemeen tebestuur vindt hij weliswaar 'redelijk', maar niet doorslagge vend. „De problemen met de ver keersafwikkeling moeten naar mijn idee bijvoorbeeld op te los sen zijn." Ook Houtepen ziet wel wat in een nieuwe school nabij Het Schenge. „Daar heb je de ruimte om er een geweldige voorziening van te maken. Maar dan moet je er wel een lange-termijnvisie op loslaten. Zo'n locatie moet uit eindelijk een centrum van de wijk worden." (advertentie) Ie Prijs voor Omroep Zeeland! - regie Arjanne van der Bijl - is bekroond tot beste tv-documentaire van alle regionale omroepen, tee documentaire werd uitgezonden op de dag var fe opening van de tunnel en wordt een aantal keren herhaald op Oudejaarsavond. Omroep Zeeland feliciteert hiermee allen die bij de totstandkoming van deze documentaire betrokken waren. (advertentie) LAND www.omroepzeeland.nl Een groot gedeelte van de wintercollectie o.a. REPLAY - DIESEL - WHAT EVER - COLLUMN - BAD BOYS én ALLE WINTERJASSEN (incl. leer) natuurlijk bij: quality freewear MORGEN KOOPZONDAG VAN 13.00 TOT 17.00 UUR IN GOES MIDDELBURG-VLISSINGEN door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un- nik heeft gisteren een 39-jarige inwoner van Kwadendamme voor het doorrijden na een dode lijk ongeval veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevan genisstraf, anderhalf jaar rijont zegging en 120 uur werkstraf. De straf viel aanmerkelijk hoger uit dan de door de officier van justitie geëiste rijontzegging van acht maanden en 180 uur taakstraf. i De politierechter hield in de» strafmaat rekening met de om standigheden, waarbij vooral het gedrag van de man verwijt baar was. Zo merkte hij dat hij op 30 april dit jaar op de Drie weg tussen Heinkenszand en Nisse met zijn auto iemand aan reed, doordat hij een enorme klap hoorde. De man had ver klaard uit angst te zijn doorgere den. Bij de aanrijding kwam een negentienjarige fietser uit Nisse om het leven. De politierechter nam het de man bijzonder kwalijk dat hij niet uit eigen beweging naar de politie was gestapt, maar er juist alles aan had gedaan om elk spoor uit te wissen. Zo wilde de Kwadendammer de dag na het tragische ongeval zo snel mo gelijk de schade aan zijn auto via een autoherstelbedrijf laten herstellen. Via teletekst had hij 's middags vernomen dat ie mand was doorgereden na een dodelijk ongeval. Hij wist met een dat hij de bestuurder was ge weest, maar dat weerhield hem er niet van te gaan sporten. De man kon tenslotte dezelfde dag worden opgepakt dankzij een oplettende buurman, die de schade aan de auto had gezien. De brokstukken die op de plaats van het ongeval werden gevon den, pasten naadloos bij de au to. Ook bleek dat er alcohol in het spel was geweest. De verdachte had verteld op Koninginnedag in Middelburg bier te hebben ge dronken. De langdurige rijont zegging was mede ingegeven door het menselijk leed dat hij heeft berokkend. Het Uur met de Bijbel, Geeste lijke Vorming, Humanistische Vorming, Oecumenische Vor ming, Spirituele Oriëntatie, Wereldgodsdienstles en hoe het ook op de Zeeuwse scho len heten mag: het is geen van allen zo leuk als de lessen die dat Vlissingse meisje van tien op haar school mag volgen. Ze is meestal wat kort van stof, wat school betreft dan. Van de week kwam ze thuis, dropte jas en tas en liet tegen haar moeder ontvallen: "We hebben toch zó gelachen vandaag, tijdens Geestelijke Overstromingen! (advertentie) Deze kerstactie is geldig van 20 december 2003 t/m 4 januari 2004. WaterLand Neeltje Jans is geopend van 10:00 tot 17:00 uur. 1" Kerstdag Nieuwjaarsdag gesloten. (advertentie) Entree Themapark WaterLand Neeltje Jans Welkomstdrankje Glühwijn voor volwassenen; Warme chocolademelk me slagroom voor kinderen Zeehonden-kerstshow Kerstlunch Feestelijke kerstsalade voor volwassenen Kerstpannenkoek voor kinderen Familie Kerstfilm Kinderen 11,50 Volwassenen 15,00 Reserveren is noodzakelijk! Tel: 0111-655663. WaterLand Neeltje Jans is gelegen op het eiland Zie voor meer informatie: www.neeltjejans.nl jans. McGregor Arrow Tenson Mer du Nord River Woods Sebago Cottonfield PartTwo Lapagayo Timberland BOUWMAN ZOUTELANDE Langstraat 13 Tel. (0118) 566003 BOUWMAN DOMBURG Ooststraat 1 Tel. (O! 18) 586010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 55