IC De kunst van het verwennen P! iagtemp era tuur Vraag Beantwoord Reis boeken Op Pad in Utrecht zaterdag 20 december 2003 Wil Als verwennen een kunst is dan hebben ze bij De Wiemsel in het Twentse Ootmarsum Appels en Picasso's in dienst. Ze heten daar niet Karei en Pablo, maar Annemiek, Silke of Agnes. En ze werken niet in een atelier met kwasten en verf, maar met penseeltjes, pakkingen en poeders in de 'Beautyworld' van het hotel. Verslag van weekendje verwenhotel. Verwenhotel De Wiemsel in Ootmarsum. FOTO'S GPD/HAMPSHIRE HOSPITALITY LEISURE Hf MONIQUE COUWENBERG ""V e opdracht waar het 1 personeel van de I Wiemsel in Ootmar- sum zich - onwe- é-voor gesteld ziet: twee uit bluste dames - druk, druk en dipje door kids, carrière en meneer die geen ridder r pantoffelheld bléelc - bin nen een weekend weer een beet- fopte knappen. De middelen ze daarvoor aanwenden be staan in dit geval uit een dagbe handeling in de schoonheidssa lonvan het hotel, gevolgd door eeuw-gangendiner in het ho tel-restaurant De Wanne en een jdmMsslaapje in een van I/Mites van het hotel, jat de twee bleke beklaes die za ag arriveerden, de dag erop interen fris het Twentse plat- id weer richting grote stad laten, komt omdat alles in Wiemsel gericht is op ont ij: van de attente zorg per- oneel - niet rerdreven, laar pre- Ook hier lekker luie stoelen, een leestafel met niet al te inge wikkelde tijdschriften, uitstal kasten met lekkere lotions en smeersels en net zoveel koffie, (kruiden)thee, koekjes en bon bons als de gasten maar wen sen. New age-cd's met veel bos- en zeegeluid vormen het muzi kaal behang. En opvallend, ner gens in de salon is een klok. De gasten - gehuld in dikke, zachte, witte badjassen - hoeven niet op de tijd te letten.Het zijn overi gens niet alleen hotelgasten die we aantreffen, maar ook men sen die alleen voor een dagbe handeling komen. Er blijken ook steeds meer mannen die de drempel van de schoonheidssa lon over durven. Vandaag zijn het er twee; onder wie Frans Mensen die samen met zijn echt genote dit weekend hun trouw dag viert. .'We doet dit een keer per jaar. Het is echt lekker. Je moet je er gewoon aan overge ven.' Beautymanager Annelies Ver steeg ziet steeds meer Van vingertoppen tot voeten; het hele lichaam komt aan bod bij de schoonheidsbehandeling. Op de foto de manicure. Plaats: Ootmarsum; - Aanbieder: Hotel de Wiemsel - A Hampshire Classic Hotel; W^m - Duur: een dag en een nacht; - Thema: Beautiful Winter Time (beauty); - Prijs: inclusief lunch, vier-gangen diner, overnachting en cham- pagneontbijtvan zondag tot en met donderdag: 245 p.p. Supplement voor vrijdag en zaterdag; 35 p.p., -Te boeken bij; Hotel de Wiemsel, Winhofflaan 2, 7631 HX Oot marsum tel: 0541-29 21 55 Beauty World de Wiemsel, tel.: 0541-29 31 80, e-mail: info@wiemsel.nl, internet: www.wiemsel.nl. Ook andere Hampshire Hotels bieden een soortgelijk arrange ment in diverse prijsklassen aan. Zie www.hampshire-hotels.com. Voor meeraanbieders van beauty-arrangementen surf naar www.beautv-arranqementen.nl of www.vrouwenlinks.nl. met mes- sche- erlampen, dekenkisten rel uitnodigende zitjes met gro- ifauteuils met dikke kussens. naar de Beautyworld iet door de serene rust die er eerst, de heiligenbeelden aan muur en de plavuizen op de ler, daarentegen haast een etje kloosterachtig aan. Maar meen klooster zonder ascese, ut aan het eind wacht de luxe b: Monheidssalon waar ontspan- w nhet hoogste doel is. 24 lisb vrouw en willen het ook wel eens meema ken. Of ze krijgen het cadeau.' Mannen en vrouwen ondergaan dezelfde be handeling, vertelt Versteeg. Met uitzondering dan van de ma- lce-up en nagels lakken; zo ver gaat de man (nog?) niet. Onze behandeling begint van daag met een pakking. We kun nen kiezen uit algen (ontgif- tend) en karwendel. Deze dame kiest voor het laatste vanwege de afslankende werking die er aan wordt toegedacht. 'Een keer helpt natuurlijk niet', vertelt Myrjam eerlijk terwijl ze be schermd door een plastic schort een olijfgroene modderachtige substantie (het blijken gemalen berglciezels te zijn) op het hele lichaam aanbrengt. Het ziet er niet uit, maar het voelt heerlijk. Ingepakt in de huishoudfolie word je behaag lijk warm en als Myrjam met langzame bewegingen hoofd huid en haar masseert, voel je de stress en sores streek voor streek verdwijnen. Datzelfde effect heeft de lichaamsmassage van Yvonne. Vakkundig neemt ze elke spier onder handen; zo klopt en kneedt ze alle spanning uit het vermoeide lijf. Dat willen we el ke week wel. Dan hebben we nooit meer last van RSI en hoofdpijn. We onthaasten verder in het kleurenbad; een soort bubbel bad waarin alle kleuren van de regenboog voorbij komen. Elke kleur schijnt zijn eigen energie te hebben (oranje bijvoorbeeld stimuleert de levensvreugde en gaat depressiviteit tegen) maar deze dame werd er vooral sloom van en de andere dame meldde dat ze haar ogen had dichtge houden. Maar dan helpt het ook weet Annelies Versteeg. Want de energie van de kleuren stimu leert de afvoer van afvalstoffen en verhoogt onze weerstand. Dat is dan mooi meegenomen, wij vinden het vooral lekker om ongestoord in een warm bubbel bad te liggen. Waren deze behandelingen Verwennen heet bij ons voortaan 'wiemselen'. vooral gericht op het innerlijk, het uiterlijk komt natuurlijk ook aan bod. Ontspannen helpt, maar voor dames van rond de veertig die de strijd tegen de zwaartekracht en de voltooid verleden tijd moeten aangaan, is dat niet genoeg. Handen Daarvoor biedt De Wiemsel bin nen dit arrangement bijvoor beeld nog een manicure met pa- raffinepakking. De handen wor den ondergedompeld in een bale met een vloeibaar goedje dat aanvoelt als leaarsenvet en dan ingepakt in folie en een paar dikke handschoenen. Als de paraffine na ongeveer tien minuten verwijderd is, volgt het vijlen en lakken. Het resultaat: keurig gelakte nagels en lekke re zachte handen. Die maken we voorlopig niet meer vuil. Verder op het programma van daag een intensieve gezichtsbe handeling: de huid wordt gron dig schoongemaakt en ge- scrubd. Puistjes worden uitge knepen, niet leuk, maar de mas sage daarna maakt het weer he lemaal goed. Verder krijgen wimpers en wenkbrauwen een verfbeurtje en worden de laat ste ook geëpileerd. Een masker moet onze vochtarme huid ten slotte weer hydrateren. De finishing touch krijgen we bij de kapper en de make-up. Met penseeltjes, poeders en crè mes gaan Ellen en Angela aan de slag. Gelukkig niet als Picas so en Appel, maar met subtiele kleurtjes oogschaduw die wa rempel voor een frisse oogop slag zorgen. Een crème werkt de wallen weg en camoufleert de vlekken. En door die geraffi neerd aangebrachte veeg rouge ogen we nog gezond ook. Het is net eigenlijk net als met schoe nen concluderen we tevreden in spiegel ldjkend: je kunt niet te genhouden dat ze verslijten, maar als je ze goed poetst, blij ven ze langer mooi. En we voelen ons mooi als we ge föhnd, gehydrateerd en ver kwikt restaurant De Wanne be treden dat deel uitmaakt van het hotel. En jong, want een vluchtige inspectie door de vol le eetzaal laat zien dat van avond - een paar uitzonderin gen daargelaten - het merendeel van de gasten hoog in de catego rie 'middelbare leeftijd' scoort. Of komt het door de behande ling dat we tien jaar jonger lij ken? Bijpraten Waren we in de Beautyworld al van onze geföhnde kruin tot ge masseerde voeten verwend: in De Wanne zijn onze smaakpapil len aan de beurt. Het vier-gan- gendiner vormt in elk opzicht een waardige afsluiting van de ze dag. Nu komen we ook aan bijpraten toe; tijdens de behan delingen was daarvoor geen tijd; toen waren we te druk met ontspannen. Enigszins rozig van al deze ont spanning en de wijn bedenken we -luierend op de banken in on ze suite- een nieuw woord voor verwennen: 'wiemselen'. I" *r-et was een kloeke reisgids. Alle J Griekse eilanden stonden erin I beschreven. Ilc had er al een A-half uur in staan bladeren, ter ijl ik zonzucht kreeg van de kleurenfo- s. Buiten was het guur, winderig weer. aartse buien geselden de etalageruiten "deboekhandel. En op Korfoe was de ffflperatuur in de maand april gemid- f'd twintig graden, las ik op bladzij 14, besloot de gids te kopen, rekende af 'verliet de winkel. Met opgestoken pa- pluen tegen de wind in trappend, fiets- 'knaar huis. Daar zette ilc een kopje eeen begon de zaterdagkrant te lezen, extra voordelig naar Korfoe!', jubel den advertentie. 'Inclusief vliegreis en 'Parlement. Vertrekdata 6,13 en 20 'rik Er stond een prijs bij die me heel nappelijk leek. f dat moment belde een oude vriend. Vliegzegeltjes Ik ga zo'n drie keer per jaar met het vliegtuig op vakantie. Is een Frequent Flyer program ma interessant voor mij? David Elliot, Frequent Flyer-expert: 'Frequent Flyer- programma's zijn te vergelijken met het sparen van zegeltjes. Bij elke vlucht die je maakt ontvang je mijlen. Die zijn in te wisse len voor gratis vliegtickets of hotelovernach tingen. Bij veel programma's vervallen je mij len niet na een jaar. En soms kom je al met één retourtje buiten Europa in aanmerking voor een gratis ticket. Bijna alle vliegtarieven komen in aanmerking om mee te sparen. Dus oolc met last-minute aanbiedingen en pakket reizen. Overigens wordt in elk vliegticket een stukje van de kosten van het Frequent Flyer programma opgenomen. Wie wel vliegt maar geen mijlen spaart, is dus een dief van eigen portemonnee.' Meer informatie op www.letsflv.nl. Heeft u ook een vraag? Mail naar: vraaqenantwoord@weqener.nl website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Per fiets door Afrika Wereldfietser Frank van Rijn maakte begin jaren negentig een fietstocht van Dar es Salaam naar Dakar. Aan het eind van de rit stond er ruim 14.000 kilometer op de teller, en had hij 300.000 gulden bijeengefietst voor de Leprastichting. Minister Pronk van Ontwik kelingssamenwerking begroette Van Rijn in de Senegalese hoofdstad. Dat Van Rijn onder weg het nodige meemaakte, spreekt vanzelf. De beklimming van de Kilimanjaro, ontmoetin gen met andere avontu riers, lokale bevolking en natuurlijk wilde die ren. Frank van Rijn be schrijft het zonder op smuk, waardoor zijn fietstocht zelfs vrij een voudig lijkt, maar schijn bedriegt natuurlijk. Dat 'Knipoog van het nijl paard' al een ruim tien jaar oud verhaal is en zich dus afspeelt in het pre-internet- en pre-gsmtijdperk, stoort gelukkig nergens. Knipoog van het nijlpaard door Frank van Rijn. Uitgeven/'Elmar, 16,50 euro, ISBN 9038914342. Go West young man! Oolc Marco Baars reist van het oosten naar het westen, maar dan op een heel ander continent. Hij legt het traject New York-Los An geles af, en doet dat min of meer in het spoor van de vroegere emigranten. In zijn boek Go West mixt hij op aangename wijze toeristische bezienswaardigheden met historie, politiek en sociaal-culturele aspecten, waardoor je als lezer een brede kijk op de VS krijgt. Alles passeert de revue, van de eerste emigranten op Ellis Island tot bedreigde india nenstammen, van rassenreUen in het zuiden tot de aanslagen op 11 september 2001. Interessant voor Amerilca-gangers, maar soms net iets te oppervlakkig voor Amerika-ken- ners. Go West door Marco Baars. Uitgeverij Tirion, 15,98 euro, ISBN 904390516x. Palin voor een prikkie Enkele 'oude' boeken van Michael Palin ver scheen vlak voor kerst opnieuw in een goedkopere uitgave. Het gaat om 'Reis om de wereld in 80 dagen', 'De cirkel rond' en 'Van pool tot poól'. De verhalen zijn even spannend en humoristisch als voorheen, maar wie ook graag mooie foto's ziet komt er wat bekaaider af. Uitgeverij Tirion, 12,50 euro per titel. Alice Plekkenpol Door DIRK MULDER li had een zware tijd achter de rug en er nodig eens even uit. •P Korfoe is het in april gemiddeld twin- 'graden', zei ilc, waarna ilc hem de ad- ).r ïrtent'e voorlas. Deze aanbieding als geroepen, vonden we. Een 31 dagen later was de reis geboekt, 'tunistisch gekleed stapten we het !8Ü vliegtuig in. De meeste stoelen waren niet bezet. Toen we een paar uur later op Korfoe landden was het zwaar bewolkt. De luchthaven leek uitgestorven en het grondpersoneel keek ons meewarig aan. 'Wat moeten jullie hier?', meende ilc in hun ogen te lezen. Buiten stond een doorleefde taxi die ons naar het appartement zou brengen. Het was een lange reis. Uiteindelijk kwamen we in een soort vakantiepark terecht waar een aardige mevrouw ons de ka mers wees. Daarna ging ze weg en heb ben we haar nooit meer gezien. We waren de enige gasten, het apparte mentencomplex was verder uitgestor ven. In de dichtstbijzijnde kruideniers winkel, op drie kwartier loopafstand, sloegen we etenswaren in. Op de terug weg begon het te regenen. Nat en bibbe rend bereikten we het appartement. Dat was op mooi weer gebouwd, er was geen kachel. Wel hadden we een open keuken tje met een gaskomfoor. Alleen als we al le pitten volop lieten branden werd het wat warmer, maar nog steeds geen twin tig graden. Die nacht loeide de wind om het gebouw en sloeg de regen tegen de ramen, ter wijl we met zoveel mogelijk kleren aan onder een enkel dekentje lagen te rillen. Gelukkig kwam de reisleidster de volgen de dag langs, met een map vol excursies. Of we nog wensen hadden, vroeg ze. 'We willen dolgraag terug', zeiden we. Maar dat kon niet, we moesten de hele week uitzitten. In dat geval hadden we een huurauto nodig. Het merlc hinderde niet, als de verwarming maar goed werk te. Zo reden we zeven dagen over Korfoe, op zoek naar een zonnestraaltje. De ge middelde temperatuur in april, die de reisgids beloofde, konden we slechts op de volgende wijze verklaren. Waarschijn lijk was het hier in deze maand één dag zeshonderd graden. De populaire Op Pad-beurs, voor buitensport en avon tuurlijk reizen, verhuist naar de Jaarbeurs in Utrecht. Op Pad, dat eerder in het Congrescentrum in Den Haag en in de Rai in Amster dam werd gehouden, strijkt in 2004, op 5,6 en 7 maart, neer in het Utrechtse beurs complex voor de veertiende editie van dit evenement. Nu staat al vast dat het aan bod gevarieerder zal zijn dan ooit, met aandacht voor onder meer kanovaren, fiet sen, (berg)wandelen, klim men, duiken, parapenten, paardrijden en skaten (foto). Op de beurs zullen in totaal 250 stands staan, en er zijn niet minder dan 100 work shops, demonstraties en le zingen. Meer info: www.oppad.nl. Kompastocht door Kootivijkerzand Geen problemen met een koude neus en stevig doorstappen in de vrieskou? Dan is een winterse wandeling met de Veluwe Ranger een optie. Op 27 en 30 december zijn er van 14.00-16.00 uur wan delingen rondom het buurtschap Hoog Buurlo. Onderweg wordt gestopt voor een kop warme chocolademelk. Deelname kost 5,95. Een andere mogelijkheid is een begeleide (groeps)kompas- tocht door het Kootwijkerzand, inclusief een kop soep. Dat kan morgen van 13.00-16.00 uur, deelname kost 11,00. Onder het motto 'Neuzen die lopen en voeten die ruiken' is er 2 januari een stevige wandeltocht van ruim 15 kilometer door de bossen rond Hoenderloo. Deelname kost 14,50 inclusief versnaperingen. Aanmelden voor alle excursies kan bij de VW Apeldoorn, tel. 0900-168 16 36. Op 28 en 29 december is er een paardentramrit langs de Veluwe- zoom, hiervoor kan men zich aanmelden bij VW Arnhem Plus, tel. 0900-202 40 75. Op stoom komen Ook in de winter rijdt de Museumstoomtram Hoorn-Medemblik. Rond Kerstmis zijn de stoomtramstations in Hoorn en Wognum sfeervol versierd en zijn ook de rijtuigen geheel in kerstsfeer. Van 25 tot en met 28 december wordt er vier keer per dag een speciaal kerstprogramma uitgevoerd dat circa twee uur duurt: aanvang 10.15,11.45,13.15 en 14.45 uur. De kerstman rijdt mee en deelt cadeautjes aan de kinderen uit. Reserveren wordt aangeraden: www.museumstoomtram.nl. Meer kerstactiviteiten in Nederland staan vermeld op de sites www.lekkerweq.nl en www.kerstfeesten.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41