Europol waarschuwt voor aanslagen in EU •e Geus wil werkdag van 12 uur SUPERPRIJS fciVJJiu J D_5j\I Prinsesje laat zich gewillig fotograferen Turkije zomer 2004 Zeer Lage Prijzen Reizen Daar moetje naar toe. Beagle naar Mars Snelheidsduivel rijdt door na dood fietsster Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 tegels op de schop in voorstel nieuwe arbeidstijdenwet Hoge boetes voor bouwbedrijven Rijksgeld voor Tweede Maasvlakte Kramer haalt uit naar Delwaide Helmond Sport koploper Advertentie Boek nu vast uw zomervakantie en profiteer van de Elke week in de zaterdagkrant nu 40% korting op de I ajaars- en wintercollectie dinsdags gesloten zondags geopend Reynaert Audio Home Cinema - Hulst KORTINGSBON 100,- Betaal in termijnen 0% rente* v.b.: 2400,- 60 mnd. a 40,- Plasma, LCD, TV, CD, DVD, Receivers, Versterkers, Luidsprekers Tot 25% korting* op 100 topmerken F. v. Waesberghestr. 16 info* 06-531523C 9° |4- Z4 I lat pulkt en geruime tijd regen. Matige tot lij krachtige zuidelijke wind. nvimumtemperaturen rond de 9 graden. «6e jaargang no. 303 llerdag 20 december 2003 (snummerê 1,70 I I I DE NOBELAER Advertentie alleen op 22/23/24 december fe&etó woonideeën zie de advertentie op pagina 8 Advertentie NIEUWJAARSDAG 5 x 1 MILJOEN van onze redactie buitenland BRUSSEL - Extremistische groepen die zijn gelieerd aan het Al Qaeda-netwerk van Osama bin Laden zijn binnen de EU- lidstaten 'zeer actief'. De Euro pese Unie fungeert vooral als een basis voor het rekruteren van strijders en voor de logis tiek. Maar de unie is zeker ook een potentieel doelwit van ter roristische aanvallen. Dat stelt de Europese politieor ganisatie Europol in een nog niet gepubliceerd rapport PARIJS - Mars Express, de eer ste Europese missie naar de Ro de Planeet, heeft gisteren met succes de lander Beagle 2 losge laten. Dat heeft de Europese ruimtevaartorganisatie ESA bekendgemaakt. De sonde moet op eerste kerst dag op Mars landen. Daar gaat het samen met het moederschip op zoek naar sporen van moge lijk leven. ANP/AFP waarin het Britse persbureau Reuters inzage had. Volgens Eu ropol zijn de groeperingen die in verband staan met Al Qaeda vooral te vinden in Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië en Spanje. Volgens de rapportage is de EU tot dusver gevrijwaard van aan slagen van moslimextremisten, maar dat betekent niet dat er geen dreiging is. De organisatie wijst onder meer op terreurda den in Marokko waarbij duide lijk Europese doelen in beeld waren. Een anonieme functionaris bij de Amerikaanse veiligheids dienst zei gisteren dat er aan wijzingen zijn dat onbekenden een terreuraanslag voorberei den tegen de stad New York. Een woordvoerder van de politie van New York verklaarde echter dat hij niet op de hoogte is van enige 'geloofwaardige dreiging'. Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid heeft gevraagd om extra waakzaam te zijn tijdens de komende feestdagen. De Amerikaanse federale over heid lijkt nog steeds onvoldoen de voorbereid op nieuwe groot schalige aanslagen. Dat blijkt uit een nog geheim regerings rapport, waarover hoge over heidsfunctionarissen uit de school klapten, blijkt uit The New York Times van gisteren. Het door de functionarissen aangehaalde onderzoek betrof de grootste anti-terreuroefe ning sinds de aanslagen op het World Trade Center en het Pen tagon. De conclusies inzake de vijf dagen durende oefening, dit voorjaar in Chicago en Seattle, zijn vernietigend. Zo kampten de betrokken dien sten met een gebrek aan com municatiemiddelen, hadden ze tekorten aan medisch materiaal en ziekenhuisbedden en be stond er verwarring over welk gebied werd besmet met 'radio actieve neerslag'. ANP/RTR TILBURG - Een 24-jarige auto mobilist uit Tilburg is gister middag doorgereden, nadat hij een dodelijk ongeval veroor zaakte. De politie heeft hem aangehouden. Mogelijk hield hij samen met een andere auto mobilist een snelheidswed strijd. Hij schepte met hoge snelheid op de Bredaseweg in zijn woon plaats een 58-jarige vrouw op een fiets. De vrouw overleed een aantal uren later in het zieken huis aan haar verwondingen. Een getuige heeft verklaard dat hij twee auto's met hoge snel heid op de Bredaseweg zag rij den. De voorste auto week plot seling uit waarop de tweede, die er kort achter reed, de fietsster schepte. De verdachte bestuur der is na de aanrijding weggere den. Hij heeft zich later in de middag bij de politie gemeld en is aangehouden. ANP Advertentie) Advertentie 'i- -. -vi? naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 5 weken voor 14,50. postcode: plaats: telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: [1111 1TTI handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19,45). per kwartaal met automatische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 5 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) e radactie binnenland 1TERDAM - Werkne- kunnen in de jorast worden gecon- jnteerd met een twaalf de werkdag. Dat is één i° de gevolgen van de uwe arbeidstijdenwet, .gisteren naar de Twee- Kamer is gestuurd. Dister De Geus van Sociale ken vindt dat tijdelijk een - tig-urige werkweek moge- kmoetzijn. In een periode van üen weken mag de werkne- is echter niet meer dan iniddeld 48 uur per week wer- p,Bij zes uur werken is vijf- !iminuten pauze verplicht, landsbestuurders vrezen i werknemers straks langer op meer afwijkende tijden leten werken. De grootste oblemen zullen zich volgens IV Bondgenoten voordoen in en de land- en tuin- maal aantal nachtdiensten in een bepaalde periode, afschaf fen. De maximale nachtdienst wordt tien uur en gedurende een periode van dertien weken niet langer dan gemiddeld acht uur. Zondag moet zoveel mogelijk de gebruikelijke rustdag blijven. Vakcentrale FNV is verbijsterd over het voorstel. „De Neder landse economie moet er kenne lijk bovenop geholpen worden door sociale dumping", aldus vice-voorzitter K. Roozemond. Zij bestrijdt dat de wijzigingen aansluiten bij internationale normen. „De Geus zoekt het mi nimumniveau in Europa op. De richtlijn van de Europese Unie is alleen een bodemvoorzie ning." Vakbondsbestuurder A. van Dijk van FNV Bondgenoten noemt de voorgestelde wijzi ging 'onnodig en onwenselijk'. Flexibel omspringen met de ar beidstijden kan volgens hem al binnen de huidige arbeidstij denwet. Van Dijk voorspelt dat het er in de praktijk op neer komt dat werknemers langer en op gek kere tijden moeten werken. Met name bij kleinere bedrijven is de druk op werknemers groot, zegt hij. Hard nodig W. Mudde, directeur sociale za ken bij de werkgeversorganisa tie voor de grootmetaal, FME- CWM, vindt dat flexibelere ar- beidstijdenhardnodigzijn. Vol gens hem is het niet de bedoeling om de arbeidsduur te verlengen en zijn werknemers best bereid flexibeler te werken. H. van Haastert, secretaris ar beidsvoorwaarden bij MKB- Nederland, zegt dat werkgevers de werktijden met de nieuwe voorstellen beter kunnen af stemmen op de vraag in plaats van de uren dat werknemers willen werken. GPD/ANP (Advertentie van de reepe 5CH0ENM0DE 11 OPRUIMING (Advertentie iBchermd erknemers mogen nu wette- (jkmaximaal negen uur per dag -erken en hebben recht op drie wartier pauze, tenzij het in de !A0 anders is afgesproken, folgens De Geus stammen die tgelsuit een periode dat werk- leraers beschermd moesten rorden. Werknemers zijn nu ,-oigens hem best in staat zelf nethunbaas afspraken te ma- tan over de werk- en rusttijden. Het kabinet wil de regels voor overwerk en. verplichte rusttijd na nachtdiensten en het maxi- PARTNERS fiTE MAKELAAR: 3118 - 616617 (Advertentie Kroonprins Willem-Alexander, prinses Maxima, prinses Cathanna-Amalia en koningin Beatrix. door Hans Jacobs WASSENAAR - Het prinsesje Amalia protesteert nog niet tegen opdringerige fotografen. Zij blijft rustig onder alle aandacht en slaapt onbezorgd verder. Dat was zo toen vader prins Willem- Alexander haar enkele uren na de ge boorte toonde aan de media en ook toen de Argentijnse Graciela Rossetto haar deze week fotografeerde in Wassenaar. De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) gaf gisteren namens het prinselijk paar vier door de vriendin van prinses Maxima ge maakte opnamen vrij van de op 7 decem ber geboren Catharina-Amalia. De Argentijnse leverde al de officiële verlo vingsfoto van Maxima en Willem- Alexander. Op de foto's is Amalia te zien met moeder Maxima, die na haar last- minute winkelen in De Bijenkorf en He- foto RVD - Graciela Rossetto/ANP ma vlak voor de bevalling niet meer was gezien. Ook koningin-grootmoeder Bea trix poseert voor het eerst met haar twee de kleinkind en toekomstige opvolger. De verwachting is dat het prinselijk paar de feestdagen thuis in Villa Eikenhorst doorbrengt. GPD Een rondje gezelligheid De Blauwe Kust is juist in het voor- en najaar niet te versmaden We houden van Nederland, en we zijn trots op ons land Het kabinet heeft minister Peijs van Verkeer en Waterstaat opdracht gegeven toch te onderhandelen over deelneming in het verzelfstandigde Havenbedrijf Rotterdam. In ruil voor een aandeel van twintig a dertig procent helpt het Rij k de gemeente Rotterdam met de financiering van de Tweede Maasvlakte. Gedeputeerde Kramer is boos op de Antwerpse schepen Del waide. Kramer noemt het gedrag van de Belgische bestuurder' 'bij het onfatsoenlijke af. Delwaide zou het overleg met de Nederlanders over de Westerschelde vooral gebrui ken om zijn eigen zin door te drijven: verdiepen van v. de Westerschelde. - Helmond Sport gaat als koploper van de eerste divisie de win terstop in. De voetbalploeg van Middelburger Roy Hendriksen won gisteravond met 2-1 van Eindho ven. De eerste achtervolger, Excelsior, staat op vier punten. U varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 9 en 11; zeeland: 13,14,15, 17,18 en 19; sport: 20,21 en 23; reportage: 25,26,27,28 en 29; wonen: W1, W3 en W5; reizen: W9, W11 en W13. De Nederlandse Mededingings autoriteit heeft 22 bouwbedrij ven boetes opgelegd van in to taal 100,7 miljoen euro voor hun aandeel in de bouwfraude. On der de beschuldigde bedrijven zijn BAM, Ballast Ne- dam (foto), Heijmans, KWS en Dura Vermeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1