)uiventil moet overlast oplossen IBbhi V2PRIJS Van de gekke dat vluchtelingen na jaren toch nog terug moeten berco PZC G'mnbrère opruiming Koorschool geeft in Goes kerstconcert In Goes is Elvis nog zeer populair Groot deel ouden en hun baasje blijven volgens Vlissingse ambtenaar een probleem lokcafé ior kinderen rievenbus uit laar geknald «leerplaatsen lijHellingbaan [Vlissingen Herinnering aan wonderbaarlijke gebeurtenis Kerstmarkt op boerderij Pitteperk CDA-afdelingen doen beroep op Kamerfractie O AutoTrack.nl ,15 Vrouw betuigt spijt van diefstal Vlissinger met schrik vrij Werkstraf voor gooien flesje Vandalen op de bon Frontale botsing op Philipsdam zaterdag 20 december 2003 13 SSINGEN - De gemeente iingen wil de duivenover- 1 bestrijden door een ge- n nielijke duiventil te plaat- Tegelijkertijd wordt er «r ingegaan op het welzijn bonden en exotische dieren. zijn enkele conclusies uit discussie in de gemeente- jover de startnotitie van het ^welzijnsbeleid. afdeling welzijn van de ge- ute Vlissingen gaat nu aan. slag om de drie onderdelen tuit te werken. De plannen den daarna door de gemeen- getoetst. „Aan een da- ,jag ik me nog niet", zegt faiebosch van de gemeente ingen. eek er even op dat er alleen de bestrijding van overlast bonden en duiven gekozen worden. Maar A. Bom van oo Iguana in Vlissin- bracht onlangs bij vergade- ?lt edactie 'alcheren islbus 264 1 «SOAG VLISSINGEN -T '«1:0118-493000 [3X: 0118-493009 redwalch@pzc.nl Gander Sluis (chef) Mia Berkelder Ramakers "inamvan den Broek tonMagnée de Vries (sport) fENTRALE REDACTIE ■ostbus 31 tóQ AA GOES !e|:(0113) 315500 (0113) 315669 '•mail: redactie@pzc.nl nternet ^•vw.pzc.nl i: web@pzc.nl ^orgklachten: «00-0231231 jjPmaandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; tot 12.00 uur ringen met raadsleden in dat er 'ook op zijn winkel gelet moest worden'. ,Bij Iguana gebeurt er veel meer dan het opvangen en tentoon stellen van dieren" erkent Thie- bosch. „Blom en zijn team hebben zo veel vakkennis over exoten op gebouwd dat hun hulp vaak wordt ingeroepen bij calamitei ten met reptielen. Hij heeft nog eens een kaaiman achternage zeten in een dorpje in de buurt van Den Bosch. En met schorpi oenen kan hij ook omgaan", merkt Thiebosch op. Deze hulp levert Iguana amper geld op. Thiebosch: „In het uiteindelijke plan over de exoten, zullen we ook een financiële paragraaf opnemen." Over de duivenoverlast op on der andere het Scheldeplein in de Vlissingse binnenstad zijn in de loop der jarental van bestrij dingsmaatregelen uitgepro beerd. Vaak gebeurde dat op een volgens dierenliefhebbers dier onvriendelijke manier. „Het idee achter de duiventil is dat duiven altijd terug willen gaan naar hun eigen hok. We zullen op die manier de duivenstand kunnen controleren." Nek omdraaien Thiebosch volgt onder meer de adviezen van de dierenbescher-, ming op. „In andere steden blijkt de duiventil succesvol te zijn." Zieke duiven zullen op diervriendelijke wijze worden afgemaakt. De ervaring is dat duivenmel kers niet meewerken aan een aantrekkelijke en beheersbare duivenstand. „Als een duif met een ringetje gevonden wordt en de eigenaar wordt opgebeld, dan zegt hij bijna altijd: draai hem de nek maar om. Die duif is lui en daarom nutteloos voor de duivenmelker." De verbodsborden voor honden in het kernwinkelgebied wor den vaak genegeerd. „Honden en hun baasjes blijven een pro bleem", vindt Thiebosch. „De verbodsborden hebben deson danks wel zin. De overtreders moeten meer op hun gedrag worden aangesproken. Daar voor zouden bijvoorbeeld stadswachten kunnen worden ingeschakeld." In steden als Utrecht en Tilburg zijn speciale hondenwachten in het leven geroepen. De honden wachten tx-eden op als ze honden zien poepen op plaatsen waar het niet hoort en hij kan contro leren of de baas hondenbelas ting betaalt. „Ik denk dat Vlis singen te klein is voor een hondenwacht met bekeurings bevoegdheid. Maar er moet wel iets gebeuren. Het idee leeft om honden en hun baasjes een hon dencursus te laten volgen. ?|i] IDELBURG - De Ontmoe- slicrk aan de Oosterschel- raat in Middelburg wordt msdag 24 december jdtot 18.30 uur omgetoverd ïkinderkookcafé. debedoelling om lekkere ijes klaar maken, samen te en ondertussen het kerst- aal te zien en te horen. le en vanaf vier jaar is wel- :6| uzi GÏEKERKE - Bij een wo- opd aan de Thibautstraat in foza ftekerke is donderdagavond old itart over acht een brie- Stabij een woning aan de Sgstraat ontploft. De jfêMbus is opgeblazen met j0:rarak. Het schadebedrag is Bfibekend. ISINGEN - Het parkeer- m bij de Hellingbaan in hingen, dat nu nog van de iklijke Schelde Groep ifi) is, wordt spoedig be- Üaar voor de gemeente een jgen. Vl[l ".terrein werd tot op heden iidisch en uitsluitend bij (drukte in Vlissingen open- ïld „Daardoor kunnen we :175 tot 200 extra parkeer den realiseren", zegt wet- iérP. van der Maden, parkeerterrein zal binnen- laleenrol spelen, als er par- fllaatsen in de binnenstad den ingenomen door grote activiteiten, zoals het 131 iaan het Centrumplan Vlis- (n. Het is een van de eerste Kinen die de gemeente over nemen van de KSG. bde voorbode van de volle- J iovername. De verwachting -tde twee partijen voor het fvan dit jaar de onderhan den afronden. Leerling-voorzanger L. Smit steekt in de synagoge van Middelburg de eerste kaars aan. door Ron Magnée MIDDELBURG - Dezer dagen zijn ze veel te zien: kandelaars voor het raam waarvan niet alle kaarsjes branden. Dat is het teken dat Chanoeka wordt gevierd; het joodse, achtdaagse feest rond de kortste dag van het jaar. Chanoeka herinnert aan een wonder baarlijke gebeurtenis tijdens het inwij den van de tempel van Jeruzalem. Volgens de overlevering dankt Chanoe ka haar populaire naam 'het Feest der Lichten' aan het wonder van de olie in de oude tempel. Na de overwinning van een kleine groep Hasmoneeën op de Grieken die tot 164 v.C in Palestina regeerden, vond men nog maar één klein flesje olie, ge noeg voor één dag. De zege werd ge vierd met de zuivering en in wij ding van de heilige tempel in Jeruzalem. Het kleine beetje olie bleek genoeg te zijn voor acht dagen. Tegen die tijd waren nieuwe voorraden gearriveerd. Ook in de synagoges in Nederland wor den de kaarsen één voor één aangesto ken. Gisteren stak chazan (leerling voorzanger) L. Smit in de synagoge van foto Lex de Meester Middelburg de eerste kaars aan. De ko mende dagen wordt elke dag een extra kaars aangestoken totdat volgende week zondag alle acht kaarsen van de Chanoeka-kandelaar branden. Bij de Middelburgse synagoge zijn zo'n 100 tot 120 joden aangesloten. De in de oor log gebombardeerde synagoge is negen jaar geleden opnieuw in gebruik geno men. KOUDEKERKE - De zorg- en zuivelboerderij Pitteperk in Koudekerke staat vandaag van 10.00 tot 16.00 uur in het teken van een kerstmarkt. Op het programma staan onder meer bakdemonstraties. Daar naast kunnen bezoekers een kijkje nemen inde stal. Ook is de kaaswinkel en het 'kerstcafé' geopend. In dit café worden kof fie, thee en hapjes geseiveerd. Sinds enkele maanden heeft Pitteperk de functie van zorg boerderij en biedt stageplaatsen aan voor leerlingen van de Klimopschool en de Delta school. De stagiairs bieden op de kerstmarkt zelfgemaakte producten aan. De Pittepei'k is te vinden aan de Breeweg 21 te Koudekerke. Advertentie WINTERCOLLECTIE LANGE DEIH 16 MIDDELBURG door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De afdelingen van het CDA in Middelburg en Veere doen een beroep op de ei gen Tweede-Kamerfractie om de pardonregeling voor asiel zoekers te verruimen. De lokale afdelingen vinden het ontoe laatbaar dat mensen die vijf jaar of langer in Nederland zijn, worden uitgezet. De partij noemt de beperkte pai'donregeling van minister R. Verdonk (WD) 'een positieve stap in de richting van asielzoe kers die -te- lang op een beslis sing hebben moeten wachten'. Maar de regeling gaat niet ver genoeg, vindt het CDA. „Regel matig worden gemeenten ge- confi'onteerd met dreigende uit zettingen van mensen die niet onder de pardonregeling vallen, omdat hun asielaanvraag in een tweede of derde procedure is aangekomen." „Het is natuurlijk van de gekke dat mensen die hier vijf of zes j aar wonen, toch nog terug moe ten", zegt de Middelburgse frac tievoorzitter J. Kodde. „Dat gaat ver. Vooral als mensen he lemaal ingeburgerd zijn," De partij benadrukt dat ze het wel eens is met het nieuwe toela tingsbeleid. Vluchtelingen krij gen nu immers sneller duide lijkheid. Er zijn echter nog ongeveer zesduizend mensen die onder de oude wet vallen. Voor die mensen vraagt het CDA clementie. Door een rui mer generaal pardon, krijgt die groep duidelijkheid, schrijft de partij. De mensen kunnen dan een bestaan opbouwen in Ne derland. Betrokkenheid De lokale afdelingen doen een beroep op hun fx-actie in Den Haag. „Wij dringen er met klem bij u op aan om vanuit uw chris ten-democratische visie en soci ale betrokkenheid met deze mensen, die in vrede en veilig heid een nieuw bestaan in een vreemd land wensen op te bou wen, uw bewogenheid te laten blijken." „De CD A-kamerfractie heeft de sleutel in handen om de minister op andere gedachten te bren gen", aldus Kodde. „Als het CDA omgaat, is er een meerder heid voor het ruimere pardon in de kamer." De afdelingen heb ben geprobeerd om ook het CDA-Vlissingen de brief te la ten ondertekenen. Dat is niet gelukt. ,We hebben er echt mee gewoi's- teld", zegt de Vlissingse fractie- vooi-zitter C. Seijbel. „Het was een strijd tussen gevoel en ver stand. Naar ons idee vecht je met een pardon de beslissing Advertentie Ook om je auto te verkopen kijk je op AutoTrack.nl De outojite voor heel Nederland MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 39-jarige vrouw uit Zieidkzee voor diefstal veroor deeld tot dertig uur taakstraf vooi-waax-delijk. De Zieitkzeese had 18 augustus dit jaar in haar woonplaats een bankpasje van een man gestolen en pinde vervolgens voor een bedrag van 610 euro. De officier van justitie eiste twee weken voox-- waardelijke gevangenisstraf. De verdachte betuigde haar spijt: „Ik doe het absoluut niet meer." MIDDELBURG - Een 39-jarige man uit Vlissingen x-eageerde gisteren in Middelburg opgelucht na de uitspraak van de poli- tiex-echter: wel schuldig, maar geen straf. De Vlissinger had een ander toegestaan om te dealen vanuit zijn woning. De ver dachte verkeerde toen, de eerste vijf maanden van dit jaar, in zwaar weer. Zo was hij zwaar verslaafd aan alcohol. Hij kreeg van de dealer, die hij als levensgevaarlijk bestempelde, inruil voor zijn gastvrijheid weieens een kratje bier of een bolletje cocaïne. Steeds meer gebruikers namen bezit van zijn wo ning. „Het had een intimiderend karakter. Ik was doods bang", zei hij. De Vlissinger heeft hulp gezocht. Hem wacht een opname in een verslavingskliniek in Amersfoort. De uit spraak was conform de eis van de Officier van justitie. MIDDELBURG - De Middelbur-gse politierechter R. Remarz heeft gisteren een negentienjarige inwoner van Vlissingen wegens poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel 20 uur werkstraf en 28 uur leerstraf agressieregulatie opgelegd. De Vlissinger gooide 19 april dit jaar in een plaatselijk café met een bierflesje. Daarbij raakte een onschuldige bezoeker gewond aan zijn hoofd. Het bierflesje was namelijk bestemd voor een ander. Het slachtoffer had de partijen willen schei den D at de handj es van de Vlissinger nogal los zitten bleek uit zijn strafblad. Recentelijk was hij nog veroordeeld voor twee geweldsdelicten. Officier van justitie A. Flikweert eiste naast de leerstraf 32 uur werkstx-af. ZIERIKZEE - Twee Schouwen-Duivelanders van 30 en 34 jaar oud zijn donderdagavond door de politie aangehouden in Zierikzee vanwege vandalisme. Kort na half elf 's avonds had den de twee mannen een ruit van een pand aan de Visstraat in gegooid. Tegen beiden is pi'oces verbaal opgemaakt. SINT PHILIPSLAND - Een 32-jai'ige automobilist uit de ge meente Tholen is gistermiddagmiddag rond 15.15 uur ge wond geraakt nadat hij op de Philipsdam frontaal in botsing kwam met een vrachtwagen. De automobilist was een aantal auto's aan het inhalen en kon hiei'bij niet meer op tijd terug naar de rechtemjbaan, waardoor hij frontaal op de vrachtau to reed. Omdat hij bekneld zat in zijn auto, moest hij door brandweer personeel worden bevrijd. Hij werd met onder meer verwon dingen aan zijn been per ambulance overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. De bestuui'der van de vi-achtauto, een 53-jarige man uit Roosendaal, werd ter plaatse door ambulancepersoneel onderzocht, hij had een ge kneusde schouder. De Philipsdam is in beide richtingen tot 19.00 uur afgesloten geweestHet verkeer werd omgeleid over de parallelweg. Advertentie lange vorststraat - van de rechter aan. Bovendien moet lokale politiek lokaal blij ven." Minister Verdonk heeft een par donregeling ingesteld voor alle asielzoekers die vijf jaar in Ne- dexiand zijn en nog in de eerste procedure zitten. De voorstan ders van een ruimer pardon vin den dat het asielzoekei's niet kwalijk te nemen is dat ze alle procedures proberen te doorlo pen. De gemeenteraad van Veere be sloot overigens donderdag de hele Tweede Kamer een biief te sturen met het verzoek de par donregeling te veiTuimen. Het college van B en W van Mid delburg deed dat eerder ook al. door Salva de Nooijer GOES - De Zeeuwse Koor school geeft voor de vijftigste keer een kerstconcert. Het con cert vindt plaats op Tweede Kerstdag in de Maria Magda- lenakerk in Goes. Het kerstcon*- cert vormt het hoogtepunt van de feestelijkheden rond het vijf tigjarig bestaan van het koor. „Ongeveer deidig jaar geleden werd het kerstconcert pas echt een fenomeen", vertelt E. Heij- blok, directeur en oprichter van de school. „Toen pasten de be zoekers niet eens meer in de kerk." Om die reden is het aantal op tredens met kerst uitgebreid- Zo zijn er al concerten gegeven in Den Haag, Vlissingen, Dirks- land en in besloten kring. Morgen geeft het koor een con cert in de rooms-katholieke kei'k in 's-Heerenhoek om 15.30 uur. Het conceit in Goes is ech ter het officiële conceit, waarbij als enige het intermezzo van het kleinkoor, onder leiding van M. van Westen, te horen zal zijn De Koorschool geniet inmiddels nationale en internationale be kendheid, en gaat over de hele wereld op tournee. „Om de tien dagen staat de bus voor de deur", lacht Heijblok. Jubileum Hij viert eveneens zijn gouden jubileum als leidinggevende op de school. Na dit jaar draagt hij het leiderschap over aan Van Westen. Het concert in de Maria Magda- lenakerk op vrijdag 26 decem ber begint om 15,30 uur. door Rolf Bosboom GOES - De straatnaambord jes in de Goese nieuwbouw wijk Ouverture blijken onge meen populair te zijn. Er zijn de afgelopen tijd al diverse exemplaren gestolen. De straten in Ouverture zijn vernoemd naar vroeggestor- ven artiesten uit de recente muziekhistorie. John Den ver, Freddie Mercuiy, Duke Ellington, Miles Davis, Dus ty Springfield en andere mu zikale gx-ootheden krijgen op die manier in Goes een pos tuum eerbetoon. De opvallende namen blij ken aan te slaan. Ook in ne gatieve zin, want de afgelo pen tijd moesten medewex*- kers van de gemeentelijke dienst stadsbeheer hei'haal- delijk constateren dat de bordjes van de palen wai'en verdwenen, mogelijk door een wat al te fanatieke be wonderaar van de betreffen de artiest. Afgaand op welke straat naambordjes worden ont vreemd zou de populariteit van de musici kunnen wor den afgeleid. Vooral Elvis Presley, John Lennon en Bob Marley blijken in trek te zijn. Voor de gemeente Goes is de maat echter vol. Zij heeft de meeste box-den inmiddels vervangen door tijdelijke, kunststof exemplaren die moeilijker zijn mee te nemen. De maatregel is ook genomen met het oog op het vele bouw- verkeer in de wijk, dat tij dens manoeuvres nog wel eens een bordje wil beschadi gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15