tovincie hekelt kappen groen Personeel CZ vreest schrappen banen 25% KORTING sSlrss Actief FM wil extra steun van gemeente Leger des Heils komt met Kerst pakketten tekort Hogere straf voor doorrijden na dodelijk ongeval VANAF VAN DAAGS! 13 tdeputeerde vindt dat waterschap beplanting te rigoureus weghaalt ChristenUnie ui hoorzitting 'toncertzaal lewonde bij ngeval in itiddelburg Kerstlammetjes De Westerscheldetunnel Van Oever Tot Oever LAND f- 50% zeeuwse almanak Geestig WALCHEREN zaterdag 20 december 2003 KI wil na de doorstart in 2005 ntra geld van de gemeente |!8re om uitzendingen te ver- iorgen. lulkrijgt de omroep ruim acht- iiizend euro per jaar van de «neente Veere. Dat bedrag is „Igens de zendgemachtigde (de doorstart, waarschijnlijk 2005, bij lange na niet ge- noeg om programma's te ma ken. De omroep verwacht van af die tijd zeker een halve ton per jaar nodig te hebben. Daar naast zijn er ook nog eenmali ge kosten nodig voor de ver huizing (15 duizend euro) en voor een luisteronderzoek (3,5 duizend euro), aldus de om roep in een gisteren gepresen teerd stappenplan. Dit plan be schrijft de doorstart die de omroep de komende jaren wil maken. Verantwoordelijk wethouder M. te Roller vindt de gevraag de bedragen fors. Voordat ze iets besluit over subsidies wil ze eerst meer weten over de luistercijfers van de radio. Wat haar betreft zou de omroep het luisteronderzoek dat nu nog voor 2006 staat gepland, eer der moeten uitvoeren. Het stappenplan van Actief FM staat verder bol van de ambiti euze voornemens. Zo wil de omroep een vaste kracht op parttime basis in dienst ne men. Daarnaast wil de omroep de naam Actief FM verande ren. Overigenszou ditdetwee- de maal zijn dat de roepnaam van de zender wijzigt. In het verleden was de naam van het station Radio Actief. Ookwil deomroep het vrijwil li- gersbestand uitbreiden. Nu draait de omroep met zón vijf tien medewerkers. Dat moeten er 25 worden. Tot slot moeten er op het grondgebied van de gemeente Veere twee zenders verrijzen. Eén in de buurt van Zoutlande/Koudekerke, en eentje in de buurt van Veere/Vrouwenpolder. Met de twee zenders bereikt Actief FM voor honderd procent de ge meente Veere. Nu gebruikt de omroep nog één zender, de 35 meter hoge mast op het Der Boede-terrein die binnenkort wordt ontmanteld. nrNadia Berkelder DDELBURG - Het dagelijks ivinciebestuur heeft het Wa- sdiap Zeeuwse Eilanden op vingers getikt. De provincie ;[t haar ongenoegen geuit fr de manier waarop het hap omgaat met het groen op Jcheren. Volgens gedepu- uileT, Kramer is dat te rigou- lemanier waarop het water lap omgaat met het land- hap levert buitengewoon veel liek op", zegt Kramer. ,,Die itiek wordt gedeeltelijk door "jge van Gedeputeerde De dorpsraden in de meerite Veere hebben hun be an, net als de Stich- igfuin van Zeeland, die zich ieivoorhet groen op Walche- aanleiding van de kritiek fit Kramer waarnemend van de Hoef van het lerschap uitgenodigd. „In [gesprek heb ik het ongenoe- iuitgesproken over de rigou- j waarop het water- hap niet de wegbeplanting igaat. Terwijl de wegbeplan- ng juist op Walcheren bepa- udisvoor het karakter van het Deprovincie moet officieel toe- flchthouden op de waterschap pen, „M is natuurlijk de be- tfl cultuur in Zeeland latmgoed overleg te doen (IDDELBURG - De fractie van ||ChristenUnie in Middelburg de raadscommissie fealschappelijke zaken een patting houdt over de toe- pst van de Concert- en Ge- lorzaal, fractie vindt dat op die ma rde gebruikers en bezoekers «Ide gelegenheid krijgen om (zienswijze kenbaar te ma- rBovendien stelt een hoor- ling.aldus de raadsfractie, de mnissie in staat om zich een ed beeld te vormen van de ieèn die er leven over de toe- mist van het gebouw. PDELBURG - Een veertien de jongen is donderdag- ®d gewondgeraakt toen hij zijn brommer werd aangere- a door een auto. Het ongeluk ad plaats op de kruising tus- ideLangevielesingel en Nae- boutstraat in Middelburg. bestuurster van de auto am uit de Naereboutstraat verleende geen voorrang. De igen viel en is met letsel aan "mond overgebracht naar lziekenhuis, Hij krijgt nog lboete omdat hij niet oud ge- fis om brommer te rijden. en het niet op scherp te spelen." Van de Hoef ontkent overigens dat het waterschap op de vin gers is getikt. „Als een ander overheidsorgaan zegt dat het ei gen ideeën heeft over de beplan ting, is het logisch dat we gaan praten." De twee partijen hebben afge sproken dat het waterschap voorlopig stopt met kappen, in ieder geval tot de bestuursver gadering van het waterschap op 21 januari. „Dat kwam goed uit", aldus Van de Hoef. „We waren toch al niet van plan om in die periode te kappen." Voor die tijd praten de twee par tijen verder over het groenbe- leid op Walcheren. De gemeente Veere wordt bij die gesprekken betrokken. De provincie wil zich inzetten voor het groenbeleid. „Het groen op Walcheren wordt het speerpunt in het provinciaal be leid", zegt Kramer. „Walcheren verdient het om extra aandacht te krijgen. Ik ben ook bereid om extra geld ter beschikking te stellen." Om hoeveel geld het gaat, is vol gens Kramer nog niet duidelijk. „We gaan eerst op een rijtje zet ten hoe we aan de slag gaan. Ik wil de communicatie over het groen op Walcheren open hou den en alle partijen de ruimte geven om hun visie te geven." Het waterschap krijgt sinds de uitvoering van het groenstruc tuurplan begon, zo'n vier jaar geleden, forse kritiek. Het kap pen van bomen langs platte landswegen op Walcheren was de directe aanleiding voor de oprichting van De Tuin van Zee land. Die stichting zette zich de laatste tijd vooral in voor het behoud van de meidoorn. Het waterschap wil alle meidoorns die binnen een straal van vijf honderd meter van een fruit- teeltbedrijf staan, kappen. De meidoorn zou bacterievuur, een ziekte waarvoor fruitbomen ge voelig zijn, kunnen verspreiden. „Dit is heel goed nieuws" zegt P. Fraanje van de Tuin van Zee land. „Het is een duidelijk sig naal. We hopen dat de gemeente Veere nu ook een beetje moed krijgt om op te komen voor de meidoorns." Volgens Fraanje was er met het waterschap geen discussie te voeren. „We hebben op allerlei manieren geprobeerd om door te dringen tot het wa terschap. We hopen dat het nu anders gaat." MIDDELBURG - „Mèèèè!", weerklinkt het sinds kort bij boer Jasperse aan de Wal- chersewegin Middelburg. Deze week zijn twee lammetjes bij hem geboren. En dat is ongebruikelijk vroeg. Normaal laat de komst van de jonge beestjes nog wel even op zich wachten. Nog wat onvast lopen ze door de wei. Zodra de fotograaf ze op de plaat wil vastleggen, huppelen ze snel achter moeder aan. Met als enige commentaar: „Mèèèè!" foto Ruben Oreel door Rolf Bosboom GOES - Bij zorgverzekeraar CZ, gevestigd in onder meer Goes, heerst grote onrust. Aanleiding is het schrappen van zeker hon derd arbeidsplaatsen. Werkne mers vrezen dat er nog meer ba nen verdwijnen en dat de toekomst van het Goese kantoor ter discussie staat. CZ heeft, naast de Goese locatie, een hoofdkantoor in Tilburg en een vestiging in Sittard. Deze week werden de werknemers geconfronteerd met de gevolgen van een reorganisatie. Sommige kregen onverwacht te horen dat hun functie verdwijnt. Enkele afdelingen worden zelfs hele maal opgeheven. Het was intern al bekend dat er landelijk honderd arbeids plaatsen, op een totaal van 2300, verdwijnen. Door de in grijpende ontwikkelingen van deze week hebben de werkne mers sterk de indruk dat de ope ratie nog veel dieper snijdt. Bezweren De Raad van Bestuur kwam daarom gistermiddag naar het Goese kantoor in een poging de onrust te bezweren. „Dat is niet gelukt", zegt een van de werk nemers. „Iedereen had het ge voel dat we worden zoetgehou- den. De tijd moet het leren of onze vrees terecht is." De Raad van Bestuur is ook ge vraagd naar de toekomst van de gehele Goese vestiging. Door de invoering van de basisverzeke ring in 2006 wordt de kans niet denkbeeldig geacht clat alle ad ministratieve functies worden ondergebracht in het hoofdkan toor in Tilburg, dat bovendien recent is uitgebreid. Volgens de Raad van Bestuur is dat voor alsnog niet aan de orde. Woordvoerster J. Verstappen van CZ bezweert dat het mo menteel om honderd arbeids plaatsen gaat die verdwijnen en niet meer. Vijftig daarvan zijn, zo zegt zijal intern gerealiseerd door bijvoorbeeld natuurlijk verlóóp en het beëindigen van uitzend- en tijdelijke contrac ten. Daarnaast komen vijftig men sen in een zogeheten mobili teitspool. CZ probeert voor hen een oplossing te vinden. De eer ste zes maanden gebeurt dat in tern, het tweede half j aar extern. Als dat geen resultaat heeft, verliezen de betrokkenen hun baan. Een sociaal plan is mo menteel in de maak. Heel onduidelijk D at de helft van reorganisatie al is gerealiseerd, betwijfelt het personeel. „Wij hebben dat vol verbazing zitten lezen. Het is heel onduidelijk waar ze die vijftig dan hebben gecreëerd." Verstappen wil niet ingaan op de vraag hoeveel banen er in Goes verdwijnen. „Wij maken geen splitsing tussen de drie lo caties. We kijken uitsluitend concernbreed." Zij kan daarom ook niet zeggen of het klopt dat de banen vooral in Goes en Sit tard verdwijnen. De 'infosessies' voor het perso neel, zoals die gisteren in Goes werd gehouden, zijn bedoeld om de werknemers 'een hart onder de riem te steken', aldus Ver stappen. „We doen er alles aan om de mensen maximaal te in formeren en de onrust die er mo menteel is te beheersen." Advertentie 1e Prijs voor Omroep Zeeland! - regie Arjanne van der Bijl - is bekroond tot beste tv-documentaire van alle regionale omroepen. Deze documentaire werd uitgezonden op de dag van de opening van de tunnel en wordt een aantal keren herhaald op Oudejaarsavond. Omroep Zeeland feliciteert hiermee allen die bij de totstandkoming van deze documentaire betrokken waren. Advertentie ueze kerstactie is geldig van 20 december 2003 t/m 4 januari 2004. Waterland Neeltje Jans is geopend van 10:00 tot 17:00 uur. i' Kerstdag Nieuwjaarsdag gesloten. www.omroepzeeland.nl Een groot gedeelte van de wintercollectie o.a. REPLAY - DIESEL - WHAT EVER - COLLUMN - BAD BOYS én ALLE WINTERJASSEN (inci. leer) natuurlijk bij: MORGEN KOOPZONDAG VAN 13.00 TOT 17.00 UUR IN GOES - MIDDELBURG VLISSINGEN door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zo tegen Kerstmis wil een mens wel eens een goede daad verrichten, vooral als de kranten bol staan van verhalen over armoede en ellende. Wie een goede bestem ming zoekt voor zijn kerstpak ket (of het tweede of het derde), wordt op verschillende plaatsen met open armen ontvangen. ,Wij zijn heel blij met een kerst pakket", zegt R. Wolf van dak en thuislozenopvang het Witte Huis in Vlissingen. „Althans, onze cliënten." Mensen komen regelmatig hun eigen pakket aan de deur afleveren. Maar ook bedrijven, die pakketten over hebben, weten het Witte Huis te vinden. „Vorig jaar was er een bedrijf dat dertig pakketten te veel had besteld. Dat was waar schijnlijk een foutje." Verder krijgen de bewoners re gelmatig restjes van te overda dige buffetten, „Als een bedrijf een i-eceptie heeft gehad, bren gen ze de schalen met onaange broken salades wel eens naar ons." Vooral rond Kerstmis komt dat vaak voor, maar er zijn bedrijven die het hele jaar door aan het Witte Huis denken. „Met Kerst is het actueel voor mensen. Dan kijken mensen toch iets meer naar een ander om." Afdankertjes Wolf heeft niet het gevoel dat hij afdankertjes krijgt. „Zo willen we er niet naar kij kenHet is na tuurlij k een luxeprobleem. Mensen willen iets zinvols doen met hun pakket, iets voor kans arme mensen. Dan kom je na tuurlijk al snel bij ons." Maar ook mensen die het zelf niet breed hebben, komen hun pak ket aanbieden. „Zo kwam er ook iemand die ik vaag ken, he lemaal geen welvarend persoon, aan de deur. Die wilde gewoon iets doen." De vaste bewoners van het Witte Huis krijgen ove rigens elk jaar een kerstpakket van de Samen Op Weg kerken in Vlissingen en het Leger des Heils. Bij die laatste organisatie loopt het zo net voor Kerstmis storm. Het Leger des Heils heeft dit jaar veel meer aanvragen voor kerstpakketten dan geho noreerd kunnen worden. „Dus moeten we selecteren wie er wat krijgt", zegt T. Geene. „Dat is het moeilijkste wat er is." De organisatie verspreidt vooral in Vlissingen veel pak ketten, omdat daar de meeste mensen met een laag inkomen wonen. „We proberen de meest schrijnende gevallen een pakket te geven." Ook het Leger des Heils is blij met pakketten die particulieren en bedrijven aan bieden. „Het komt zelfs voor dat we na de jaarwisseling nog pak ketten krijgen die over zijn. Die gebruiken we om voedselpak ketten samen te stellen." Beledigen Dit jaar krijgt het Leger des Heils veel reacties van mensen die iets willen doen. „Dat geeft aan dat mensen betrokken zijn bij mensen die het moeilijk heb ben." Bij Vluchtelingenwerk Walcheren zitten ze niet te wachten op kerstpakketten. „Wij werken vooral voor men sen die een verblijfsvergunning of een eigen inkomen hebben. Ik denk dat je mensen eerder zou beledigen dan dat je iets goeds zou doen. Ik vermoed dat de mensen op het asielzoekerscen trum er wel heel blij mee zijn." C. Clarijs van de Middelburgse cliëntenraad, de belangenorga nisatie voor minima, kan niks met kerstpakketten. „We kun nen om privacyredenen niet be schikken over de adressen van mensen met een uitkering." Hij heeft bovendien een dubbel ge voel bij het verstrekken van kerstpalcketten aan minima. „Dat zou toch eigenlijk niet no dig moeten zijn." door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 39-ja- rige inwoner van Kwadendam- me voor het doorrijden na een dodelijk ongeval veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf, anderhalf jaar rijontzegging en 120 uur werk straf. De straf viel aanmerkelijk hoger uit dan de door de officier van justitie geëiste rijontzeg ging van acht maanden en 180 uur taakstraf. i De politierechter hield in cfe strafmaat rekening met de om standigheden, waarbij vooral het gedrag van de man verwijt baar was. Zo merkte hij dat hij op 30 april dit jaar op de Drie weg bij Nisse met zijn auto ie mand aanreed, doordat hij een klap hoorde. Uit angst zou hij zijn doorgereden. Bij de aanrij ding kwam een negentienjarige fietser uit Nisse om het leven. De politierechter nam het de man bijzonder kwalijk dat hij niet uit eigen beweging naar de politie was gestapt, maar er juist alles aan had gedaan om elk spoor uit te wissen. Zo wilde de Kwadendammer de dag na het tragische ongeval zo snel mogelijk de schade aan zijn auto via een autoherstelbedrijf laten herstellen. Via teletekst had hij 's middags vernomen dat ie mand was doorgereden na een dodelijk ongeval. Hij wist me teen dat hij de bestuurder was geweest, maar dat weerhield hem er niet van te gaan sporten. De man kon tenslotte dezelfde dag Worden opgepakt dankzij een oplettende buurman, die de schade aan de auto had gezien. De brokstukken die op de plaats van het ongeval werden gevon den, pasten bij de auto. Ook was er alcohol in het spel. De verdachte had verteld op Koninginnedag in Middelburg bier te hebben gedronken. De lange rijontzegging was mede ingegeven door het menselijk leed dat hij heeft berokkend. Advertentie Gaastra Dockers McGregor Arrow Tenson Mer du Nord River Woods Sebago Cottonfield PartTwo Lapagayo Timberland BOUWMAN ZOUTELANDE Langstraat 1 3 Tel. (0118) 566003 BOUWMAN DOMBURC Ooststraat 1 Tel. (OH8) 586010 Het Uur met de Bijbel, Gees telijke Vorming, Humanisti sche Vorming, Oecumeni sche Vorming, Godsdienst les, Wereldgodsdienstles, Spirituele Oriëntatie en hoe het ook overal op de Zeeuwse scholen heten mag: het is geen van allen zo leuk als de lessen die dat Vlissingse meisje van tien op haar school mag volgen. Ze is meestal wat kort van stof, wat school betreft dan. Van de week kwam ze thuis, dropte jas en tas en liet tegen haar moeder ontvallen: „We hebben toch zó gelachen vandaag, tijdens Geestelijke Overstromingen'."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13